0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #80 -: Август 13, 2008, 13:25:59 pm »
При мен пък чаят на хип действаше много по-добре от българския, да не говорим колко по-приятен на вкус и лесен за приготвяне е. при всеки организъм е различно, така че пробвате и виждате какво действа при вас.
Цитат
но да се тъпчеш в продължение на 6м. с какво ли не, само за да изкараш 100 гр. кърма за мен си е безумие.
-за мен пък не е безумие и всяка капка кърма е повече от нищо. Аз лично съм се тъпчела и какво ли не още,  не за 100гр., а за 15 гр. на ден, но бях абсолютно убедена, че си заслужава и пак бих постъпила по същия начин.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #81 -: Август 13, 2008, 13:27:43 pm »
Цвети, нацелувай малката палавница и не и режи прекрасната коса, по някое време ще се измие! :) Аз като малка съм имала приключение със залепнала дъвка в косата, тогава ножицата не е имало как да ми се е размине.

Сега за кърменето... Аз не съм спазвала никакви диети, правила и прочие, не съм пила специални чайове и все още кърмя Ели, макар и вече да ни е останало едно кърмене и да сме в процес на отбиване. Иначе за ядките като цяло незнам дали вредят или помагат но, за сурови орехови ядки са ми казали че уж помагали. Иначе и аз мисля, че или имаш кърма или нямаш. Живот и здраве, ако мога ще си кърмя и второто дете, ама ако нямам кърма няма да легна и да умирам, че виждаш ли немога да го кърмя. Иначе удобствата на кърменето са ясни, няма изваряване на шишета, биберони, преваряване на вода и т.н..


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #82 -: Август 13, 2008, 13:35:22 pm »
Мешко, така е права си, ценно е да кърмиш и трябва човек да положи усилия, но ти колко време успя с кански усили да цедиш по 15 гр.? Препдолагам не повече от 2-3м.
Та мисълта ми беше, че понякога каквото и да направи човек все тая, няма си.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #83 -: Август 13, 2008, 13:39:45 pm »
аз се правих на маймуна да цедя и да се тъпча с треволяци 3.5 месеца, като накрая изкарвах по 30 мл кърма на ден, но ми бяха ужасно ценни дори и толкова малко. ако не ме бяха оперирали, вероятно щях да се боря още поне 1 месец. като през това време не съм яла нищо млечно, ядях само хляб, лютеница и свински пържоли.

след време ми правиха мамография и тогава разбрах защо кърма е нямало и нямало да има, въпреки всички чайове, зърна и билки - просто голяма част от жлезистата тъкан на гърдите, която именно секретира млякото, при мен е заместена от мастна тъкан, а тя мляко не пуска.

та да имат много здраве от мен маниакалните кърмачки, за които няма невъзможно кърмене и производството на кърма е само въпрос на желание...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #84 -: Август 13, 2008, 13:42:48 pm »
та да имат много здраве от мен маниакалните кърмачки, за които няма невъзможно кърмене и производството на кърма е само въпрос на желание...

това имах предвид де :lol:
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #85 -: Август 13, 2008, 13:48:11 pm »
А, баш! Щото и от притесненията, и от количеството антибиотици, които изпих, колкото и да ми се искаше кърма не потече. Отделно ме убиваха изречения от сорта "не е зле да й даваш да суче, да си добие имунитет". Егати имунитета, особено смесен с антибиотици... :?
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #86 -: Август 13, 2008, 13:50:22 pm »
Цитат
но да се тъпчеш в продължение на 6м. с какво ли не, само за да изкараш 100 гр. кърма за мен си е безумие.
-за мен пък не е безумие и всяка капка кърма е повече от нищо. Аз лично съм се тъпчела и какво ли не още,  не за 100гр., а за 15 гр. на ден, но бях абсолютно убедена, че си заслужава и пак бих постъпила по същия начин.

Мешко,
и аз съм на същия принцип. Луда последователка съм на кърменето. Искаше ми се Миша да я кърмя до 1 годинка, но май няма да успея. Кърмата ми започна да намалява и дърпам по малко от замразената от фризера. Може би ще се наложи да я дохранвам с Хумана.
Като си помисля, че някои ме съветваха да си спра кърмата, защото Миша щяла да бъде около месец в болницата .... добре, че не ги послушах.

Ади, и другите са ти казали
за да няма колики бебка, не трябва да ядеш пикантни храни, боб, леща, зеле, цитрусови плодове, цитрусови сокове, лук, чесън, прясното мляко да е в минимални количества.
До колкото знам, ядките се изключват, ако детето има рефлукс, а не при колики. Но може и да греша. На мен педиатърката ми препоръча сурови ядки, защото били богати на вит.В, който пък стимулирал лактацията.
Изключваш кафето и алкохола. Може биричка :wink: - и тя стимулира лактацията.
Аз много обичам кафе и пия по едно безкофеиново на ден.

А шоколад защо не може да се яде? Това и аз го знам, ама пусто, много обичам шоколад. :( Чудя се кое именно ще навреди - кофеинът ли, захарта ли?

Стефи,
браво, че си по-добре вече. :)

Цветенце,
дано се преборите някак си с мазнотията. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #87 -: Август 13, 2008, 13:52:26 pm »
Имунитет, имунитет, но не е панацея кърмата. Боледуват си децата въпреки кърменето. Единственото нещо, което ме е стимулирало и продължава за да кърмя е, че това все пак е по-лесния вариант, по-евтиния, а и си е естествената храна за бебето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #88 -: Август 13, 2008, 13:57:08 pm »
та да имат много здраве от мен маниакалните кърмачки, за които няма невъзможно кърмене и производството на кърма е само въпрос на желание...

Да, Джам, тук си права. Разбира се, че в такива случаи и аз не бих се вманиачила или пък, ако съм на антибиотици.

Производството на кърма зависи от нивото на хормона пролактин. При ниски нива, не става - млечните жлези не секретират.

Вярно, писах преди малко, че съм луда последователка на кърменето,  :lol: но все пак лудост, ама в рамките на разумното. А не, че съм изтрещяла тотално. :lol:


Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #89 -: Август 13, 2008, 14:25:39 pm »
Стефи, тези 15гр. на ден бяха накрая- само последните 2 седмици и практически, кърмата ми спря от самосебе си тотално. При мен пък, за разлика от Джам, мамографията преди забременяването показваше точно обратното, че нямам почти никаква мастна тъкан, а само канали и съм родена за кърмачка,но уви... Предполагам стресът след раждането си каза тежката дума, а и незасукването на бебето също, та бързо намаля и както казах, си спря изцяло след 3,5 месеца. Не съм вманиачена, но просто исках страшно много да кърмя, а не се получи. При мен нито е било по-евтино, още по-малко пък по-лесно с непрестанното цедене, но такъв е животът и аз направих най-доброто, което можех.
<br />[link=http:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #90 -: Август 13, 2008, 17:24:52 pm »

Момичета ,благодаря на всички ви за ценните съвети
:bighug:
честно казано лично аз кърмя(за което след секцио положих огромни усилия),и много искам да продължа......но пак всичко ще зависи от природа......
По принцип сега не ям бобови храни,лук,ядки,газирано,шиколад,мюсли,цитрусови плодове,алкохол........пия по 1 слабичко кафе сутрин,.....но ми казаха че не трябва да ям и домати,чушки,салами,клобаси,зелено,диня,праскови,сливи,свинско.......абе с 2 думи почти всичко да изключа 8O.......но така се чудя от какво ще си приемам витамини за да имам кърма и да е хранителна?

иначе коликите ни се усилиха много,по цели нощи не спим и днес си имаме и инфекциа на оченца ,педи каза че сигурно си я носим от родилно 8Oнай-вероятно имат стафилококова инфекция 8O
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #91 -: Август 13, 2008, 18:00:25 pm »
А шоколад защо не може да се яде? Това и аз го знам, ама пусто, много обичам шоколад. :( Чудя се кое именно ще навреди - кофеинът ли, захарта ли?

Какаото, миличка  :lol: Силен алерген е и затова не се препоръчва нищо съдържащо какао. Бял шоколад може.

Ади, праскови може, но белени (или нектарини). Другото, не виждам смисъл да спираш. Ся пък дай да не ядеме като кърмиме  8O

Бях силно мотивирана да кърмя още докато бременеех. Положих много усилия, за да успея. И сега си продължава мъката, защото Теди е на шише и се цедя за нея. Та хем кърмене, хем миене на помпа и шишета, хем стерилизиране (не мога да приема новата мода, да не се стерилизира  8O). Да си призная, имаше моменти на такова изтощение, че ако Жорката не се беше научил да бозае - щях да се откажа.
Много е лесно отстрани. И на теория е лесно. Но, с две деца, при това с помпата... влизам в положение на всичките си познати, които се отказаха. И не разбирам критиците. В крайна сметка е важно и здравето на майката, щото кой ще ги гледа. Обажда ми се приятелка с близнаци. Не издържа вече, недоспала, изнервена. Иска да спре с помпата. Няма шанс да засучат децата. Но, джипито е против, мъжът й е против, доброжелатели много и всичките й натрапват чувство за вина.Не го разбирам това...

lb2f
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #92 -: Август 13, 2008, 20:42:39 pm »
Jazzy, не я подстригах, спокойно :D днес пак я измих, още е много мазна, но има по - приличен вид от вчера, предполагам до няколко дни ще се отмие.

може ли някой да ми помогне по следното ми чудене - ако пътуваш извън БГ, но в рамките на ЕС със служебна кола - нужно ли е пълномощно за шофьора?  В Гърция, например, не са ни искали. Когато ходихме до Милано пролетта искаха единствено при границата със Сърбия, в останалите държави до Италия, които са членки на ЕС - не. Другата седмица мислим да ходим до Румъния и се чудих дали ще ни трябва пълномощно...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #93 -: Август 13, 2008, 22:08:53 pm »
Стресът и недоспиването също имат значение според мен при кърменето. Аз поне наблюдавах, че сутрин, когато се наспивах, имах най-много кърма, също и в малкото дни, в които успявах да дремна след обяд - и след обяд имах. Друг е въпросът, че аз не мога да спя през деня повече от 10-15 мин., та ако ще и 2 нощи да не съм спала. При мен недоспиването и стреса /по причини различни от следродилна депресия/ се оказаха май "спирачки" за кърменето. Но за мен кърменето никога не е било фикс идея и не го преживях никак драматично. Съгласна съм и с Василена отностно имунитета. Най-досадно ми беше, когато ми повтаряха, че трябва /все едно не искам и се чувствах виновна/, заради имунитет и да го предпазя от алергии и то хора, които са кърмили до 1,5 год. детето си, което освен, че сега /3,5/ е непрекъснато болно, още на 11 мес. направи зверска алергия. А сега пък го водят и на хомеопат само  8O Та нещата с имунитета са комплексни, без да отричам разбира се ползите от кърменето. Спря ми кърмата след 3 месеца съвсем прилично кърмене, за два дни и това е.

Съобщиха за детенце оцеляло след инфекция от тетанус... :( Ей сега нека оня тиквеник, дето лалаше в един форум, че е противник на ваксините и дето спред него тетанус не се хващало лесно и кво пък толкоз...да вземе да си удари един шамар  :x  Нищо било като се напореш на ръждив пирон. Абе ей, докато лично не го чукне човек нещо, трудно влиза в положение.
Дано няма тежки последствия за детето.

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #94 -: Август 13, 2008, 22:22:27 pm »
Здрасти и от мен. Болничките бързо, бързо да се оправят :lol:
Абе мацки на моята щерка все отгоре пробиват зъбки, кво е тва чудо... Знам, че е нормално, ама... Иначе отдолу всичко напъпило ама нъц.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #95 -: Август 13, 2008, 22:26:38 pm »
Мари, и на Криси първо 2 отгоре, след ден едно зъбче отдолу. После малко смяна, първо едни отдолу, а от оня ден пак два отгоре пробиха и то съвсем наведнъж. Та отгоре водят състезанието - 4 на 3 :)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #96 -: Август 13, 2008, 22:55:20 pm »
Стресът и недоспиването също имат значение според мен при кърменето.

Точно за това се наложи да спра кърменето. 2 месеца, докато си бях в къщи без проблем се кърмихме, но след това като почнах работа - останалите 4 се оказаха ад. Кърмиш и цедиш след всяко кърмене, за да остане количество достатъчно да задоволи потребностите на бебето докато те няма, а пропускайки кърмене или две гърдите стават корави , твърди, вдигала съм дори температура "на тръстиката". Стрес, недоспиване, стрес, недоспиване...

Бе за мен кърменето не беше онова приятно изживяване, дето го описват в кърмаческите теми на мамата. Но продължавах заради имунитета.

Най-учудващото за мен е обаче, че след канските дози на Цилест юни месец се получи нещо като ре-лактация и тече нещо като коластра.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #97 -: Август 13, 2008, 23:02:40 pm »
Иначе отдолу всичко напъпило ама нъц.


ще излязат, ще излязат :wink: абе, мари, вие вода пропихте ли?... :)

за кърменето - дето под път и над път казват, че няма такова положение да нямаш кърма, може би по-скоро се има предвид началният период, когато още не са се урегулирали нещата и тогава много често жените си мислят, че нямат кърма, а в повечето случаи с упоритост и търпение, добро хапване и малко сън нещата си идват на мястото. факт е, че в нашите болници нищо не ти показват и обясняват и за една новоизлюпила се майка може да е истинско мъчение да се справи с кърменето сама. но, разбира се, че има случаи, когато наистина няма - ето, по някакви физиологични причини, например - както при джам. аз имам една приятелка, даже писах за нея в темата за кърменето, на която кърма изобщо не дойде, после четох по книжките, че се случвало на около 3 % от жените.
« Последна редакция: Август 13, 2008, 23:06:08 pm от tzvetenze »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #98 -: Август 14, 2008, 00:20:55 am »
Иначе отдолу всичко напъпило ама нъц.


ще излязат, ще излязат :wink: абе, мари, вие вода пропихте ли?... :)

 аз имам една приятелка, даже писах за нея в темата за кърменето, на която кърма изобщо не дойде, после четох по книжките, че се случвало на около 3 % от жените.


И на мен така и не ми тръгна кърма, само коластра по-малко и от един месец и после нищо.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #99 -: Август 14, 2008, 07:56:29 am »
aa, Каси, ша ма прощаваш ама толкова време коластра- едва ли
и аз съм убедена, че имунитета по никакъв начин не е обвързан с продължителното кърмене, да не говорим, че кърменето след годинка за мен си е чисто навик, изхождайки от наблюденията върху Стефания, тя можеше да суче и по 10 пъти в рамките на два часа, като реално не се хранеше с това, просто за това, че ме е нямало по цял ден и тя да си навакса
при мен проблемите с кърменето продължиха до 3 месец, предимно заради разранениете зърна, но изтърпях всичко, за да мога да кърмя
а за цеденото- познавам майка, цедила се през целия период на кърмене на детето, който се доближава до моят срок на кърмене  :wink: не е чак толкова невъзможно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит