0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #160 -: Август 16, 2008, 21:20:37 pm »
Браво на Габи  :D Да са живи и здрави :D.
Каси страхотна идея  :D
Можете ли да ми кажете компютърни игри с който мога да занимавам малката без да крещя не натискай така, не пипай там, че нещо голям проблем става с този компютър. :x

Ааа, аз съм против компютрите и тем подобните игри, не може ли да забраниш достъпа и до компа по някакъв начин, знам ли....то е лесно от страни, ама кой знае и мен какво ме чака :?. Аз съм твърдо за физически занимания и спорт, разбира се в малко по-голяма възраст.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #161 -: Август 16, 2008, 21:57:19 pm »
Каси по цял ден сме навън. Разбира се на сянка и от 1 до 5 обядваме и спинкаме.
Обаче нещо което не е позволено буди голямо любопитство. Разглеждаме снимки и пускаме клипчета от екскурзии и рожденни дни. Голям мерак е като ме гледа да седне, да натисне , да пипне :D. Затова исках когато е много топло или вали дъжд да я оставя да пойграе мъничко. Иначе и аз съм привърженик на спорта. Брат ми е лекоатлет и другата година малката ще я заведа да потича с него. Ако и хареса и има желание ще е добре  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #162 -: Август 17, 2008, 10:19:39 am »

Тази е готина, но играеш ти - те гледат :) Но пък ти обясняват какво трябва даправиш да не забравиш :) Освен че има бебе тамагочи дето трябва да се къпе, храни, приспива, трябва и да се забавлява с разни игрички, които сами по себе си за интересни самостоятелно - пъзели, колоринг букс, музикални инструменти, конструктори.
http://www.download-free-games.com/simulation/baby_luv.htm
Аз съм против компютрите като средство за зомбиране, но мисля, че всяко нещо с мярка е полезно. Няма вредни неща има вредни дози. В крайна сметка няма как да се избяга от тях. Не живеем миналия век. И много зависи какво се прави разбира се на компа.
Не правя разлика между книжка с картинки и интерактивна приказка на екрана, въпрос на носител на информацията и технология.
« Последна редакция: Август 17, 2008, 11:14:37 am от cygnus »
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #163 -: Август 17, 2008, 10:21:13 am »
Я и аз да ви питам нещо  :D...

През последните два месеца от бременноста си се сдобих с окосмяване  :oops:. Е, от самолет не се вижда, обаче там където не съм имала косми вече имам. Интересното е, че и бебето е окосмено на същите места. За него зная, че ще му окапят косъмчетата, но с моите какво ще стане? Имали ли сте такъв проблем?

И още нещо. Как стои въпроса с детските надбавки? Ходих до социалните за еднократната помощ, но забравих да питам за детските  :oops:.

*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #164 -: Август 17, 2008, 10:40:21 am »
За детските - общия ви доход се дели на броя на членовете на семейството и ако е под някаква сума (не си спомням колко беше) взимаш детски - най-вероятно няма да се получи, защото е малка.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #165 -: Август 17, 2008, 10:48:50 am »
Не че съм допряла до тези пари, но съм си наумила да направя нещо като касичка на бебето. То и без това сега идват близки и роднини и му дават по някой лев...

*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #166 -: Август 17, 2008, 11:06:07 am »
Здравейте момичета ! Първо се извинявам,че може поста ми да не си е на мястото,но незнам къде да го отнеса... Току що ми се обади приятелка че днес е видяла положителен тест ,а е на море.. Преди 3 месеца тя пак беше бременна и направи спонтанен аборт.Сега е много притеснена и ми се обабди да питам Слънцето и къпането в морето рисковано ли е за нея сега или да си кара почивката нормално.. Много ви моля дайте ми някакъв отговор.. Аз и казах че не мисля че е фатално,ако не кисне по много време във водата и ако не се пече както обикновено(до мехури)Но аз никога не съм била бременна и незнам дали моето мнение е миродавно..

Благодаря за отговорите предварително!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #167 -: Август 17, 2008, 11:09:45 am »
По-добре да избягва препичането на плажа без чадър. За морето не знам, но да внимава с гъбички и тем подобни гадини, които редовно се хващат по морето, не от самото море, а от почивката като цяло, басейни и т.н. Както и да внимава какво яде - да избягва сурови меса, недобре сварени яйца, сурови млека, меки сирена и храни със съмнителна годност. Както и хубаво да измива плодовете и зеленучицте.
« Последна редакция: Август 17, 2008, 11:13:40 am от cygnus »
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #168 -: Август 17, 2008, 12:29:15 pm »
За детските - общия ви доход се дели на броя на членовете на семейството и ако е под някаква сума (не си спомням колко беше) взимаш детски - най-вероятно няма да се получи, защото е малка.
Май под 300лв. на член от семейството трябва да е за да се получават детски.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #169 -: Август 17, 2008, 12:46:04 pm »
По-добре да избягва препичането на плажа без чадър. За морето не знам, но да внимава с гъбички и тем подобни гадини, които редовно се хващат по морето, не от самото море, а от почивката като цяло, басейни и т.н. Както и да внимава какво яде - да избягва сурови меса, недобре сварени яйца, сурови млека, меки сирена и храни със съмнителна годност. Както и хубаво да измива плодовете и зеленучицте.

Много благодаря,обадих и се и и прочетох поста :) Посъветвах я да си купи фолиева киселина и да огледа за гинекологичен кабинет за всеки случай..

Много се радвам за нея ,но и сърцето ми се къса.. Сега ще я мисля докато се прибере.. Лек ден на всички!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #170 -: Август 17, 2008, 12:53:37 pm »


 Посъветвах я да си купи фолиева киселина и да огледа за гинекологичен кабинет за всеки случай..

Много добре си направила!  :bighug:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #171 -: Август 17, 2008, 12:57:11 pm »
аз също миналата година на морето разбрах,че съм бременна и бях след 2 аборта.Влизах си в морето,но не съм се пекла-стоях само под чадър,в басейн също не съм ходила.Да внимава и какво яде-особено за морските дарове.Аз хапвах миди де,но панирани.
<br />
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #172 -: Август 17, 2008, 12:58:05 pm »
Еххх...една седмица ни нямаше и докато наваксам с четенето, страничките са станали още повече  :lol:
Виждам, че доста сте изписали по темата с кърмата и нейните качества... Аз да си призная, още докато бях бременна, се бях зарекла, че ще кърмя поне до 6 месец. Не знам дали е на психологическа основа, но все още държим фронта. Не дохранвам Вероника с нищо, само съм започнала да и давам различни плодове, за запознаване с различните вкусове, докато все още им е сезон. Не консумирам зеле, бобови и цитрусови продукти, но за сметка на това не се лишавам от мляко, мед, овесени ядки, по малко други ядки, газирани напитки...При това Ронката не е имала колики! По едно време ядях като ламя варено жито, но сега, понеже е лято и е бирено време, употребата и доста помага на производството на кърма.
За опитването - опитвала съм, от прясната кърма като ми капне някъде, съм си го изсмуквала, а и ме се искаше да знам какво консумира детето ми, за замразената - понеже съм с чувствителен нос, ме беше лъхнала една вълна на вкиснато, та реших да не рискувам да тровя детето и се принудих да топна пръст. Е, нищо общо нямаше с прясната, направо ми се додрайфа и веднага излях  :oops:
Та изводът ми е, че всеки си има собствени виждания и преценки, затова нека постъпва, както намери за добре, важното е дечицата да са живи и здрави!

Ние вече сме с второ зъбче. На всичкото отгоре бяхме 4 дни на Китен, нащракахме се едно хубаво,а и стигнахме до извода, че Вероника ще обича много морето. Доволни се прибрахме в СЗ...Сега се пържим на тукашните жеги и колкото и да не ми се вярва, чакам с нетърпение по-хладен септември.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #173 -: Август 17, 2008, 13:22:06 pm »
cygnus благодаря ти  :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #174 -: Август 17, 2008, 20:49:46 pm »
нашия комп го ползваме предимно за гледане на том и джери /за сега/.

Девойки, аз съм в стрес. Щото ако е рекъл дедо Боже и педиатърката , която ще ни гледа гърлото утре рано сутринта заминаваме за пет ни на Мала Църква и съм в потрес - кво щъ бъде , как щъ бъде. А изнесох половината къща ... включително и такива джвъчки като пасатора.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #175 -: Август 17, 2008, 21:40:10 pm »
Лейди,дано да нямате извънредни ситуации и Вики е добре!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #176 -: Август 17, 2008, 21:49:35 pm »
нашия комп го ползваме предимно за гледане на том и джери /за сега/.

Девойки, аз съм в стрес. Щото ако е рекъл дедо Боже и педиатърката , която ще ни гледа гърлото утре рано сутринта заминаваме за пет ни на Мала Църква и съм в потрес - кво щъ бъде , как щъ бъде. А изнесох половината къща ... включително и такива джвъчки като пасатора.

Я дишай спокойно, аз нали писах - бях в трескава подготовка, суматоха и чуденки. Не бях взела покъшнина, че бяхме на готови пюрета. Мислех за 8 дена на море или 10, че ме беше страх как ще е ситуационе, а  то - откарахме 16, малката беше най-щастлива, доволна от смяната на обстановката. Ако хотела ни беше свободен, щяхме да останем докато ни свършат парите  :lol: :lol: :lol:

Само да е здрав Вики!
От нас с Криси - Бон Воаяж и да разказваш после хубавини!