0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #120 -: Август 14, 2008, 22:19:28 pm »
а за цеденото- познавам майка, цедила се през целия период на кърмене на детето, който се доближава до моят срок на кърмене  :wink: не е чак толкова невъзможно[/color]

ами мама Cygnus се цедеше някъде 8-9 месеца. смятайте за какво става дума...
Три пъти на ден (първите месеци и по често) по час и половина с помпата. Оттам насетне стерилизиране, бъркане, миене и цялата въртележка.
За тръшкането не знам, но какво правим с драскането и хапането?
« Последна редакция: Август 14, 2008, 22:43:45 pm от cygnus »
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #121 -: Август 14, 2008, 22:41:51 pm »
Ами, Лейди,
опитвала съм на вкус и прясна, и замразена. Честно казано, еднакво гадно ми се вижда. Да, ама на бебето си му харесва. :) То и АМ е гадно на вкус, ама бебетата си го хапват, нали. Явно, с годините човек променя вкусовите си възприятия.

Аз така или иначе, не съм оставяла във фризера кърма на повече от 3 месеца, но бях чела, че замразена на -18 и ако много рядко се отваря фризера, трае до 5-6 месеца. Е, вярно, и аз не знам какво значи много рядко да се отваря фризера, но така пишеше в една статия.

Аз просто споделих, че бих искала да кърмя до годинка, но това не значи, че ще мога. Кърмата ми усилено намалява :(, така че - колкото толкова.

Абе, мацки, дайте да зарежем тая тема за кърменето.
Чакайте, да се похваля нещо. :D
Утре заминаваме за два дни за Априлци на гости на вилата на едни приятели. Много се радвам, защото сама гледам Мишка и покрай грижите и ревовете вече нещо взех да изтрещявам. Мъжът ми пък постоянно пътува служебно, все по няк'ви срещи, обучения, тийм билдинги  ... бла бла! Все по Слънчев бряг, Боженци, Поморие и други места, по хотели с басейн.
Най-после си извоювах фемили билдинг. :D :D :D Дано на Мишка да и се отрази добре двудневната разходка до планината. :)
Утре ще редя багаж, че мъжът ми утре пристига от Боженци, сменя служебната кола с личната и тръгваме, този път заедно! Много съм щастлива! :D :D :D
« Последна редакция: Август 14, 2008, 22:49:08 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #122 -: Август 14, 2008, 22:46:01 pm »
колкото и да съм привърженик на кърменето ей тва с опитването на кърмата никога не бих го направила
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #123 -: Август 14, 2008, 22:52:14 pm »
колкото и да съм привърженик на кърменето ей тва с опитването на кърмата никога не бих го направила

Ами Мини,
аз пробвах от любопитство, бе. :wink:
Ей така, да знам, какво яде детето. И капките и съм пробвала и дакатрин гела, с който и мазах устата от вътре. Всичко трябва да е тествано преди да и се даде. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #124 -: Август 14, 2008, 22:53:37 pm »
О, и аз, дори и антибиотиците пробвам, всичко, но кърмата не мога да си представя, не знам не си го обяснявам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #125 -: Август 14, 2008, 22:54:17 pm »
а, да бе
тва къде го пише
аз пък нищо не опитвам
АМ и него ли се опитва
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #126 -: Август 14, 2008, 22:55:28 pm »
О, Мини всичко близвам аз, откакто четох как в мамата една майка беше натикала развалена супа от кухнята на детето си насила докато то се опъвало и не ще да яде. накрая опитала и върнала.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #127 -: Август 14, 2008, 22:59:19 pm »
О, и аз, дори и антибиотиците пробвам

Aйц, и как са  :wink: Добре де, явно има известен смисъл - какъв е? Специално за лекарствата, не им знам вкуса, за да мога да преценя дали не са "вкиснали"  :D , едва ли е дали са отровни. Иначе пюретата и опитвам и храната, кърма - нет, не мога й аз, вижда ми се гадно. Но знам как гадно миришеше моята замръзена кърма, на една седмица беше, Кристина не близна и аз изхвърлих и малкото контейнерчета, които бях събрала. Нямаше на мирис и вид нищо общо с прясноизцедената.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #128 -: Август 14, 2008, 22:59:28 pm »
домашно приготвеното и аз опитвам, само яденетата, кус кус ако е, дали не пари, нищо повече
пюрета абсурд
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #129 -: Август 14, 2008, 23:03:28 pm »
О, и аз, дори и антибиотиците пробвам

Aйц, и как са  :wink:

сладки :) е не ги пробвам всеки път преди да дам, просто да видя вкуса за да знам да чакам ли с шишето с вода, дали горчи (тоест има ли опасност да го повърне и т.н) Иначе панадола и нурофена ги знам на вкус как са.
« Последна редакция: Август 14, 2008, 23:05:38 pm от cygnus »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #130 -: Август 14, 2008, 23:10:33 pm »
домашно приготвеното и аз опитвам, само яденетата, кус кус ако е, дали не пари, нищо повече
пюрета абсурд


Да, има защо за пюретата. Днес пробвах един десерт на Сънвал - грис с ванилия. След обяд все още си давам понякога бурканче - е нема такова безвкусно нещо, блудкаво. Просто ужас. Викам ся грисец и ваниля, ще си оближе пръстите...и моята ящна мома не го яде.

сигнусче, ето, имало логика някаква да си опитваш, не се бях сетила :D
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #131 -: Август 14, 2008, 23:20:05 pm »
Три пъти на ден (първите месеци и по често) по час и половина с помпата. Оттам насетне стерилизиране, бъркане, миене и цялата въртележка.

Ти си герой  :D Аз обаче в началото зорлем издържах три часа без да се изцедя.
Сега ползвам Жорката като помпа  :lol:


lb2f
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #132 -: Август 14, 2008, 23:31:19 pm »
Три пъти на ден (първите месеци и по често) по час и половина с помпата. Оттам насетне стерилизиране, бъркане, миене и цялата въртележка.

Ти си герой  :D Аз обаче в началото зорлем издържах три часа без да се изцедя.
Сега ползвам Жорката като помпа  :lol:


Това е супер. Моите отказаха на 3 месеца още, да не говорим, че младежът се научи на 2 месеца чак да суче, в началото се лъжеха сутрин докато спят по няколко минути - после не и тва е, само с биберон.
« Последна редакция: Август 14, 2008, 23:34:54 pm от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #133 -: Август 15, 2008, 00:22:22 am »
Мдаа, тва с помпата до 9 месец ми е много познато :x Такова нещо нема да си причиня втори път, ако ще да ми кажат, че съм безотговорна майка. Направих си киста на костта от такива упражнения. Ако иска да яде - да яде, ако не - има АМ. Не са умрели тези деца, дето са на АМ, така че и моето нищо няма да му стане. Ама да припадам от изтощение, щото да кърмя - никога повече. Чак толкоз изтрещяла вече не съм  :?
Дони, завиждам ти на ентусиазма да пробваш и лекарствата :lol: Аз не мога до толкова да се жертвам. Манджи - да, ама за останалото.... :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #134 -: Август 15, 2008, 07:28:57 am »
а, да бе
тва къде го пише
аз пък нищо не опитвам
АМ и него ли се опитва

За адаптираното мляко да си призная - станала съм рано една сутрин, ще правя на домашните палачинки - забърках яйцата и брашното, вадя млякото от хладилника - развалено. Бях купила на ситната Аптамил, който тя ми отказа и срам не срам - направих палачинките с него. Колкото и да е странно - облизаха си пръстите, но аз не ги опитах :).
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #135 -: Август 15, 2008, 08:36:49 am »
:hug2:Привет от нас!

По темата с вкусовите качества на на кърмата и АМ
 :oops: и аз съм опитвала!

Фоксче  :lol: ти каза ли на групата с какво си забъркала палачинките?

При нас има леко затишие с никненето на зъби, апропо нямаме такива.
Това дето съм го видяла преди седмица си е чиста моя илюзия!
Привидяло ми се е, когато-тогава само да ми е спокойно детето!
И ние като Касините юнаци на есен с песен зъбаците!
Планината му подейства супер бяхме на Предел три дни, после и на Банско толкова!
Поспахме и си починахме и той и аз!
 :flower:Хубав и прекрасен Празничен ден от нас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #136 -: Август 15, 2008, 08:37:02 am »
колкото и да съм привърженик на кърменето ей тва с опитването на кърмата никога не бих го направила

Като даваш замразена или стояла изцедена в хладилник - при претоплянето пробваш и в двата случая.
След като тровех детето си с вкиснат Аугментин /описала съм го в темата на лошите майки/ - пробвам всичко наред.

Айде, че разходката ни зове. Днес го дават адска жега - пазете децата от слънцето /вие си знаете, де/!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #137 -: Август 15, 2008, 09:52:06 am »
аз също винаги пробвах преди дам замразена или от хладилника кърма.
пюретата в началото се мъчих да ги пробвам, ама голяма гадост беше.
сега от кухнята задължително пробвам.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #138 -: Август 15, 2008, 11:05:20 am »
колкото и да съм привърженик на кърменето ей тва с опитването на кърмата никога не бих го направила

И аз, и аз! И АМ също не съм опитвала, ами не ми мирише правилно, ама Ели си го яде. Пюрета и готови и готвени, по скоро пробвам за да проверя да не са горещи. Ако не и харесва, устата се затваря, маха се усилено с ръце и нямам никакъв шанс да и натикам нещо което не иска, тъй че детето си знае.

Милена, страхотно че ще се измъкнете малко от града. Приятно изкарване на Априлци! Аз ако поне през седмица не пътуваме нанякъде, пък било то и до Търново или Плевен, ще откача. Седенето в София, събота и неделя не ми действа добре особено пролетно-летните месеци.

Мише, много се радвам, че зъбните мъки на Митко са отминали поне за сега. Миналия месец бяхме на първия рожден ден на един младеж и той тогава още си нямаше зъбки, тъй че спокойно ще изникнът, никое дете не е останало без зъби.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #139 -: Август 15, 2008, 11:35:09 am »
знае ли някой кога е секциото на Габи32? има ли щъркел тук да ни донесе вестта или ще чакаме тя лично да ни извести :D