0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #40 -: Август 12, 2008, 01:19:01 am »

от една седмица в къщи е кошмар - подмениха ми детето направо.
и най-елементарните действия се извършват след часове разправии, реване и тръшкане.

Боже, какви неща ни очакват!!!


Споко, не е при вси4ки деца така.  :D

[/url]
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #41 -: Август 12, 2008, 07:33:58 am »
Ами след 15-тина години да видите какво ще става.... това сегашното.... 8)
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #42 -: Август 12, 2008, 09:06:19 am »
Ами след 15-тина години да видите какво ще става.... това сегашното.... 8)

Каквото и да става, само да са живи и здрави, друго не ни трябва! Останалото се преживява!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #43 -: Август 12, 2008, 10:19:15 am »
дайте идея с какво се измива силно омазнена коса. мона докопала една кутийка крем с недобре завинтена капачка и резултатът беше омацана цялата глава с все буйните ни коси, цялата коса...
кремът от най, ама от най-мазните - детски "цин цин"...
мих й главата три пъти с детски шампоан и един път със сапунче, но няма измиване, аз собствените си ръце от това, че съм я къпала, не мога да измия хубаво.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #44 -: Август 12, 2008, 10:33:18 am »
Цвети, за мазнотиите по принцип може да пробваш с оцет - вземи малко оцет, намажи си хубаво ръцете с него и така пробвай да се измиеш ти. Ако стане на ръцете, значи ще подейства и на косата. Знам че мас така се отмива - с оцетена вода.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #45 -: Август 12, 2008, 10:38:18 am »
абе аз се сетих за оцетена вода, ама то това ще й влезе в очичките...
освен да поя тампони в такава вода и внимателно да обтривам и после пак под душа с шампоан.
чудех се дали да не я измия с моя шампоан, все пак тези за възрастни би трябвало да са по-агресивни към мрасотията от детските.
положението е наистина много мазно!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #46 -: Август 12, 2008, 10:41:38 am »
Разреди малко оцета, след това я наведи напред и така я мий. Да не я караш да се опъва назад, а просто да е наведена над мивката. Ако може някой да ти помогне. По принцип с това най-лесно се чисти, а с нормален шампоан също рискуваш да й влезе в очичките, а да няма много ефект.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #47 -: Август 12, 2008, 10:51:36 am »
това упражнение няма да мога да го направя сама с нея. ще изчакам дядо й да се върне, за да я държи. в краен случай - ще се видим в морската градина нула номер :?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #48 -: Август 12, 2008, 11:21:31 am »
Леле, сакън, недей й ряза косата :( Изчакай малко, като си дойде някой да ти помогне - опитайте заедно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #49 -: Август 12, 2008, 11:23:28 am »
Цвети, много неприятна случка. Според мен трябва нещо което да разствори крема, едва ли ще има резултат от многократно миене с шампоан или оцет. Пробвай на твоите ръце с бебешко олио, или дори с нормално олио, незнам, нещо друго мазно, което да разствори крема. Ако не стане, иди до най-близката аптека с крема и просто попитай аптекарките как евентуално може да се разствори това чудо :(
айде и пиши
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #50 -: Август 12, 2008, 11:25:44 am »
Чефи, ще стане още по-голямо мазало и няма да има никакъв ефект. Оцета е по принцип най-ефикасното за това средство. Трябва ти киселина, за да пресече мазнината, а не мазно. няма да се изчисти изобщо, ако опита с олио.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #51 -: Август 12, 2008, 11:38:06 am »
ох, не изтраях, измих пак няколко пъти с шампоанчето й и накрая с един лайков за възрастни. обадих се на една приятелка фризьорка, каза днес повече с нищо да не третирам, че и без това съм прекалила с миенето. каза да не очаквам да се измие днес, а в продължение на няколко дена.
в момента положението е една идея по-добре - пак е много мазна косата, но поне се раздели вече на клечки и й се вижда цвета, а в началото беше някакъв ужас, водата само се пързаляше по повърхността на косата без изобщо да мокри.
ще се въздържа от рязането, ама след некоклкократно миене като си стоеше още тази бяла топка на главата й, това ми се видя единствения изход.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #52 -: Август 12, 2008, 11:46:37 am »
Аз миналата година така и омазах косата с дефламол... да махна коричките.Е, коричките махнах, но три дни си ходихме с мазна коса. Миех я всеки ден с детското шампоанче и накрая се оправи  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #53 -: Август 12, 2008, 11:51:30 am »
Цвети, ще се оправи, не режи тез къдри. И за 3-4 дена да е, ще изтърпиш, пък послед току виж още възбуят къдриците от тази "маска". Една съученичка навремето, от де бе набарала толкоз маслено мляко незнам /а може и други съставки в маската да е слагала, ама каза кисело мляко/ и поне 5 дена ходеше мазна. Ще се измие, споко.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #54 -: Август 12, 2008, 12:18:20 pm »
абе приспах я сега, пийнах една бира на спокойствие в градината и вече всичко е ок :lol:
абе да походи мазна няколко дена няма да е проблем, не е толкова до изтърпяването, ами просто в началото гледката беше потресаваща и наистина изглеждаше безнадеждно, не само мазно, ми направо опаковано в гъст, мазен крем.
и водя я аз в банята, почвам да правя водата, а тя напълно спокойна и невъзмутима от кашата, дето е забъркала, кляка и почва да се приготвя - отлепя лепките на обувките, сваля ги, събува гащетата - приготвя се за обичайната баня детето :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #55 -: Август 12, 2008, 12:31:06 pm »
и водя я аз в банята, почвам да правя водата, а тя напълно спокойна и невъзмутима от кашата, дето е забъркала, кляка и почва да се приготвя - отлепя лепките на обувките, сваля ги, събува гащетата - приготвя се за обичайната баня детето :lol:

 :D
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #56 -: Август 12, 2008, 13:04:17 pm »
и водя я аз в банята, почвам да правя водата, а тя напълно спокойна и невъзмутима от кашата, дето е забъркала, кляка и почва да се приготвя - отлепя лепките на обувките, сваля ги, събува гащетата - приготвя се за обичайната баня детето :lol:

 :D
Да ги изям сладките дечурлига!!!! И Дарка прави така, но първо държи маркуча да си напълни коритото...Аз пък няма да разказвам тази сутрин как започна да ака по килима и ламината... бях я оставила голичка на гърнето....:balk_87:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #57 -: Август 12, 2008, 13:13:44 pm »
абе приспах я сега, пийнах една бира на спокойствие в градината и вече всичко е ок :lol:
абе да походи мазна няколко дена няма да е проблем, не е толкова до изтърпяването, ами просто в началото гледката беше потресаваща и наистина изглеждаше безнадеждно, не само мазно, ми направо опаковано в гъст, мазен крем.
и водя я аз в банята, почвам да правя водата, а тя напълно спокойна и невъзмутима от кашата, дето е забъркала, кляка и почва да се приготвя - отлепя лепките на обувките, сваля ги, събува гащетата - приготвя се за обичайната баня детето :lol:
:)Голями скици са. Цветенце при нас отдавна кремове, лакове и всички подобни мазила са нависоко, защото тя отдавна си ги отвива. Стиска, трепери и с голям зор и пъшкане, но ги развива. Така, че може да не е лошо затворен, ами просто малката да си гп е развила.  :)

Моника вече се катери и по секцията за мой ужас 8O

Jam миналия месец Моника също 1-2 седмици ме прави на маймуна. По цял ден рев, тръшкане и инат. После се разболя, изкара една силна хрема и кашлица от нея и с вируса приключи и тръшкането. В смисъл пак го има но се живее  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #58 -: Август 12, 2008, 13:18:32 pm »
Далеч съм от психологията, но методът с копирането не ми се вижда удачен. Незнам защо. Мисля си, дали в такъв случай детето няма да сметне, че това е нещо съвсем нормално което прави, щом родителите му му подражават. Може би за момента действа, защото детето не очаква такава реакция, но...
Няма да се съглася с това мнение. ...
Твое право е да не се съгласиш с мнението ми. Всеки има различни виждания за метода на възпитание.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #59 -: Август 12, 2008, 13:23:22 pm »
Цвети, поне си е направило маска детето на косата  :wink: И аз като мажех с бебешко олио косата на Андрея, заради коричките, после се измиваше на второ-трето къпане. От един ден не става, колкото й пъти да миеш. Някакси се капсулова по косъма.
« Последна редакция: Август 12, 2008, 13:25:45 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!