0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« -: Август 11, 2008, 08:42:51 am »
Да е слънчева и спорна новата седмица. На почиващите - весела и незабравима почивка. Да са ни здрави и щастливи децата, и дай боже да научим още хубави новини тази седмица.
Ние бяхме уикенда на селото на мъжа ми до Казанлък. Да се похваля, че шофирах, а малките се държаха много добре по пътя и там.
Видяхме се и с кака Стефания, mini и Ник.  :D
Много е хубаво извън София.  :D

В неделя ще празнуваме 6 години от сватбата ни. Времето летии.....
« Последна редакция: Август 11, 2008, 09:21:43 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.11.-17.11.2008г.
« Отговор #1 -: Август 11, 2008, 09:12:43 am »
Да е прекрасна седмицата за всички! За нас тя е изпълнена с вълнение и очакване!

kassi, я вземи да оправиш заглавието на темата, че си доста напред във времето! :D


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.11.-17.11.2008г.
« Отговор #2 -: Август 11, 2008, 09:22:38 am »
Да е прекрасна седмицата за всички! За нас тя е изпълнена с вълнение и очакване!

kassi, я вземи да оправиш заглавието на темата, че си доста напред във времето! :D

Мда, бях написала 10 месец, ама после уж оправих  :lol:.
Габи, честита ти рожденничка.  :D И всичко най-хубаво занапред на теб. Ти си знаеш  :babyflips: :crossfingers:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #3 -: Август 11, 2008, 09:31:52 am »
Хубава и здрава седмица и от мен :)

Аз събота и неделя за малко да пукна, такова чудо не ми се се случвало през живота. Много висока температура и такова разстройство, че не излизах от тоалетната, ужаааас. явно е някакъв летен вирус, но ми разказа играта, съвсем се стопих :(
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #4 -: Август 11, 2008, 09:43:21 am »
Габи, на патерица честито и от мен!
Аничка, честито ти християнче!

По повод тръшкането, чета "Изкуството да бъдеш родител". Та там автора описва периода между втората и третата годинка (при някои деца и по-рано) като "първо юношество" и обяснява тръшкането с прехода от бебе към вече осъзнато дете. Ще си позваля да цитирам малък откъс от книгата:

Цитат
Как да реагираме на истеричните кризи
Истеричната криза е върховната проява на негативизъм. Това е състояние на такъв бяс, че детето може само да пла­че, да се дере или да се търкаля по земята, като рита с кра­ка във всички посоки. Ако отстъпите пред такъв гняв, вие само ще го засилите. Ще научите детето да реве още по-силно, за да наложи капризите си.
Дъщеря ми беше на десет години, когато покани една своя-приятелка да прекара с нас края на седмицата на къмпинг. Момиченцето отговори, че родителите й имали други планове, но прибави: „Не се безпокой, ще се оправя. Ще ме хване истерията и мама ще ме пусне!"
Ако пък загубите самообладание и също се ядосате, пак ще увеличите гнева на детето. То -вече ще знае, че може да получи от вас каквото иска и когато иска с някоя хубава истерична криза. Не се старайте да вразумявате разярено дете или да го разсейвате с думи. В такъв момент то пред­ставлява буря от емоции. Не е в състояние да слуша езика на разума или на логиката. И в никакъв случай не се опит­вайте да възпрете яростта му, като го заплашвате с бой. Нали сте чували родители да казват на истеризиращр дете: „Престани или скоро ще разбереш защо ревеш." Все едно да гасиш огъня с бензин.
Е, как тогава да постъпите, когато детето ви изпадне в истерична криза? Това, което е необходимо да му внушите, е, че гневът му може и да е неизбежен, но няма да го доведе доникъде. Но как да го сторите? Просто го оставете само да изживее яростта си.
Всяка майка трябва да намери начин да направи това. Бихте могли да стоите безмълвно и да изчакате кризата да отшуми от само себе си. Или ще предпочетете да говорите и да кажете: „Знам, че си недоволен и бесен, но иди в стая­та си й стой там, докато се успокоиш. Когато свършиш, ще ти покажа нещо хубаво." Или пък строго ще му наредите: „Марш в стаята си." Вие сами трябва да откриете метода, който най-добре ви приляга, и да го използвате. Преди всич­ко обаче, опитайте се да помогнете на детето си да запази достойнството си, като му предложите, стига да е възмож­но, елегантен начин за излизане от задънената улица.
Да кажем няколко думи и за истериите в присъствие на приятели, роднини или на пазара. И в този случай използ­вайте антикризисните техники, но знайте, че имате срещу си нов противник, който може да се намеси и да ви попречи да намерите разумното решение - публиката. Ето тогава изскача чудовището: „Какво ще си помислят хората?" Ако присъстващите не познават детската психология, те несъмнено ще си помислят, че грешите, че просто трябва да дръпнете на детето един хубав пердах и да сложите край на кризата. Е, и какво от това? За какво отглеждате детето си - за да направите от него здраво и щастливо същество, или за да угодите на съседите си?

Ако не сте чели книгата, според мен си заслужава  :wink:

Стефи, бързо оздравяване.

Успешна и спорна седмица на всички  :D

lb2f
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #5 -: Август 11, 2008, 09:44:20 am »
Слънчева седмица и от мен!Да има само весели и здрави дечица и майки!
Kassi,браво за шофирането.И аз имам книжка,но...тя кола не кара,та и аз вече ще трябва да покарвам помалко че да влеза в час.
Стефи,наистина има много лош вирус,дано бързо се оправиш!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #6 -: Август 11, 2008, 10:04:19 am »
Хубава седмица и от нас. Аз излизам в отпуск след края на тази седмица и вече нямам търпение.
Стефи, да се оправяш бързо!
Габи, да ти е жива и здрава дъщеричката- с малко закъснение, ама от сърце :D

<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #7 -: Август 11, 2008, 10:27:53 am »
Хубава седмица и от нас  :D
Да няма болни (Стеф, оправяй се), много бременни и здрави бебета да има, приятни почивки и успешна олимпиада!!!

Ние пък днес имаме годишнина - 11 години, откакто сме заедно  :D
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #8 -: Август 11, 2008, 10:55:50 am »
Весела седмица и от нас!

Габи, честита рожденичка и от мен, да ти е жива и здрава!
Ани4ка, честито християнче!

StefiZ, оправяй се бързо и да няма повече болни!
Bora82, честита годишнина!

Аз пък тая седмица, няма да ходя на шофьорски курс, защото учебната кола е на ремонт след като в събота, спрях на жълто и един междуградски автобус се заби в колата (на автобуса нищо му няма). На мен ми се размина само с уплахата, даже в началото неразбрах какво става, а шофьора на автобуса, ме пита не съм ли го видяла, а той на червено ли щеше да мине, че не можа да спре навреме, да не говорим че "У"-то трябва да го е видял. Не се водя виновна ама ми е кофти, че провалям на инструктура часовете за цяла седмица.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #9 -: Август 11, 2008, 11:07:43 am »
Гери, инструкторите са предвидили, че има възможност да се случат такива неща, не ги мисли тях.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #10 -: Август 11, 2008, 11:15:16 am »
Гери, важното е, че на теб нищо ти няма. Освен това навсякъде пише, че по правилник задния пази предния. Така че да е гледал тоя момък с автобуса. А моя мъж каза, че застрахователя на инструктора ти може да поиска от застрахователя на автобуса пропуснати ползи. Явно има възможност да се направи, така че човека няма да е съвсем на загуба от случката.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #11 -: Август 11, 2008, 11:33:05 am »
Здравейте и от нас. StefiZ, съчувствам ти. Вчера повръщах, беше ми лошо, парцал съм. И днес едва гледам. Баба ми и мъжа ми също, надавам се пък ние да сме се натровили, не че ми е много кеф, ама дано не е вирус, че да не прихване малката. Май някакво пилешко непроверено баба ми е взела от кварталната бакалия, за зор заман и ето ти сега  :x  като се сетим и тримата за пиле с ориз ииии, отврат. 

Бъдете здрави всички и безаварийно  :lol:

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #12 -: Август 11, 2008, 11:58:34 am »
Габи, да е жива и здрава Юлия!

Бора, честита годишнина!

Гери, неприятно, наистина, но случват се тези работи, както ти е казала Цветенце. А автобусът отзад ли ви натресе или странично.
Аз свидетелство за правоуправление имам, но на практика не съм карала от около 3 години.

СтефиЗ, оздравявай бързо!

Джази,
кажи, моля те, кой е авторът на книгата, която цитираш. Ще я потърся и аз.
Относно тръшкането, веднъж в "Часът на мама" една психоложка даваше практически съвети за справянето. Единият бе да имитираме поведението на детето, буквално като огледало да правим това, което прави детето. Но това важи, само ако сме в къщи. Друг метод бе задаването на глупав и елементарен въпрос, което според нея, щяло да насочи съзнанието на детето в друга посока, например "Абе ти как се казваш? или Абе ти на колко си години?, или Я виж колата - какъв цвят е тя?"
« Последна редакция: Август 11, 2008, 12:00:09 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #13 -: Август 11, 2008, 12:08:49 pm »
Уф, Нина, дано вашето не е вирус, че да й се размине на малката. Аз не съм повръщала, само ми се гадеше и имах супер яко разстройство с висока температура 39.5. Що буламачи изпих, не е истина, но днес положението е малко по-добре :)
Да се оправяте бързо и вие.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #14 -: Август 11, 2008, 12:11:35 pm »
Джази,
кажи, моля те, кой е авторът на книгата, която цитираш.

Д-р Фицхю Додсън.

Нина, бързо възстановяване и дано да не е вирус.

lb2f
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #15 -: Август 11, 2008, 12:44:47 pm »
Здравейте и от нас!
Хубава седмица и весели преживявания!
И най-вече много новини за нови бебета и бременности!!! :D
Ние вчера навършихме годинка и 11 месеца!!!
Вече сме големи!!! :D
Целувки на всички!!!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #16 -: Август 11, 2008, 14:20:43 pm »

Единият бе да имитираме поведението на детето, буквално като огледало да правим това, което прави детето. Но това важи, само ако сме в къщи. Друг метод бе задаването на глупав и елементарен въпрос, което според нея, щяло да насочи съзнанието на детето в друга посока, например "Абе ти как се казваш? или Абе ти на колко си години?, или Я виж колата - какъв цвят е тя?"
Първият метод го пробвах 2-3 пъти вкъщи и действаше. Отвличането на вниманието също е добра идея, но при нас се получава само когато баща й се намесва, на мен не ми обръща никакво внимание. Всъщност при нас истериите като че ли доста понамаляха, даже напоследък не е имало. Може би да сме преминали вече този етап или поне се надявам да е така.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #17 -: Август 11, 2008, 14:47:14 pm »
о, това с истериите ми е болна тема. много са ужасяващи. игнора действа, признавам, НО не ги спира или намалява. наистина искам да вярвам, че това е период, ама ..... лошото е, че започва и да посяга и удря с ръчички като ми е ядосан :(всичките тези книги ги четох, но не мисля, че извлякох реална полза с резултатност от тях. изпускам нещата и наистина не знам как да действам вече :(
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #18 -: Август 11, 2008, 15:00:35 pm »
Далеч съм от психологията, но методът с копирането не ми се вижда удачен. Незнам защо. Мисля си, дали в такъв случай детето няма да сметне, че това е нещо съвсем нормално което прави, щом родителите му му подражават. Може би за момента действа, защото детето не очаква такава реакция, но...
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #19 -: Август 11, 2008, 15:09:40 pm »
Аз да попитам справилите се с махането на памперса. От 5 дни сме без памперс. Взех памперс гащетата на Либеро(Много ми харесаха) и ги ползваме на обяд и през ноща докато спим. Досега колкото и да съм я карала и молела, малката не искаше и да чуе да седне на гърне или тем подобни занимания. Миналата седмица обаче окончателно задърпа да сваля памперса. Аз категорично и отказах да го сваля, и кротичко и обясних, че тя не иска да сяда на гърнето и не можем да пишкаме из цялата къща. Тя мрънка плака, обаче памперса не и свалих.  Останах като ударена когато ми донесе гърнето и се настани в него  :lol: 8O. Като и свалих памперса пък се и изпишка, направо ме уби  :lol:. Скрих всички памперси и започнах да я подсещам през 10-20 мин да сяда на гърнето. Когато не иска не я прнуждавам. За тези пет дни имаме няколко аварии, но то не може. Обаче не иска самичка да си казва.  Играе си, изпусне малко в гащите и тогава се усеща и започва да ги сваля, вече напишкани. Опитваме се да пройзнесем пиш или нещо подобно, но не иска.

manhattan и моята колкото и да не и обръщах внимание правеше страхотни истерии. Казах и че такива деца не обичам, не ги гушкам, не ги целувам и не лягам да спинкаме заедно. След един час дойде време за сън и тя седна да ми сочи шишето за мляко и да ме дърпа към спалнята. Казах и че още съм и обидена и ще си спинка сама. Рева муча около 15 мин и тогава чак отидохме да спим. След няколко повторения, сега като и кажа ще ти се разсърдя спира и се замисля. В 50 % има ефект, другите 50 % цирка е неописуем, но и аз броя до 10 и си повтарям, че и да я плясна ефекта е нулев, само цирка за съседите ще е 100 процентов. :x

От два три дни успявам и да ви почета, но нямам време да пиша много. Тук ще напиша, много здраве и усмивки на всички празнуващи и бързо оздравяване на всички болнички. Много бебета и нови бременности.
Онзи ден ми удариха и колата и купона е на 6. Едно момченце на 19 години. Спря и ме изчака да стигна до него, тръгна и се заби в лявата ми предна врата и предния калник. С такава наглост слезе и ми заобяснява че ме бил видял, но съм карала много бързо 8O. Карах с 40 и добре че не беше с повече, защото не ми се мисли. :( Бяхме с малката. Идваше ми да го удоша. КАТ разбира се си му написаха акта, но за мен си остава уплахата за мен и детето и смачканата кола. Правим и разни ремонти, подготвяме се за още един мой изпит и ясла. Направо в чудо сме се видяли. Дядо ми е на легло, паднал и крака много го боли. С две думи, от както се прибрахме от морето направо ми се реве.  :BangHead:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #20 -: Август 11, 2008, 15:27:15 pm »
Джази, благодаря ти.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #21 -: Август 11, 2008, 16:15:04 pm »
Далеч съм от психологията, но методът с копирането не ми се вижда удачен.

и аз не бих се спряла на подобен метод. ще видим как ще се оправяме, при нас тепърва започва.
ман, период е, бъди упорита. не е само твоето дете такова "лошо" :wink:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #22 -: Август 11, 2008, 16:30:10 pm »
Пожелавам ви мнооооого слънчева седмица,и нека тя ни донесе много положителни резултати и хубаво настроение.
Аз вече мога да мина към очакващи(20.08),ама с тия мои нощни мога да си остана само с очакването,но дано греша!
Успех на всички и целувки от мен

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #23 -: Август 11, 2008, 17:21:20 pm »
Далеч съм от психологията, но методът с копирането не ми се вижда удачен. Незнам защо. Мисля си, дали в такъв случай детето няма да сметне, че това е нещо съвсем нормално което прави, щом родителите му му подражават. Може би за момента действа, защото детето не очаква такава реакция, но...
Няма да се съглася с това мнение. Има ситуации, в които единствено нестандартен подход действа. Този е точно такъв -детето не го приема за нормално, а точно обратното, тази реакция на майка му го обърква и истерията спира много бързо. А може да се обърнат нещата и на малко смях след това. Игнорът също е с краткотрайно действие -първите няколко пъти. След това съм я наказвала в стаята да си пищи, без да ми пука и след всеки следващ път си пищеше по-дълго, просто защото свиква и с това. Знаеше къде ще я накажем и си показваше даже :D.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #24 -: Август 11, 2008, 17:31:06 pm »
ман, период е, бъди упорита. не е само твоето дете такова "лошо" :wink:

от една седмица в къщи е кошмар - подмениха ми детето направо.
и най-елементарните действия се извършват след часове разправии, реване и тръшкане. аз така няма да изкарам до третата година...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #25 -: Август 11, 2008, 17:37:08 pm »
Видяхме се и с кака Стефания, mini и Ник.  :D

ммда, видяхме се и още как
благодарим за приятната компания на мама и тате
а малките са големи сладури- Мишо бърбори непрекъснато, а Хриси те гледа с един блажен миловиден поглед, сладур голям /аз си го кръстих на галено поничко  :oops:, голям е сладур/
жалко, че времето не позволи разходки, ама и Стефания си прояви отново бесовете
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #26 -: Август 11, 2008, 17:43:05 pm »
ман, период е, бъди упорита. не е само твоето дете такова "лошо" :wink:

от една седмица в къщи е кошмар - подмениха ми детето направо.
и най-елементарните действия се извършват след часове разправии, реване и тръшкане. аз така няма да изкарам до третата година...

не е истина такова съвпадение 8O
точно от толкова време се изпари всякакъв респект от нас. няма "спри", няма "стоп", "не ходи там". преди винаги се съобразяваше при непозната среда. приемаше наложените ограничения без проблем. е сега вече оглуша и не му дреме. ти го гониш, то бяга и гледа дяволито :evil:
ясно ми е, че разширява периметъра, експериментира и т.н., на ние как да процедираме не знам :( т'ва с книжките не вАжи. аз поне не мога да го приложа.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #27 -: Август 11, 2008, 17:46:30 pm »
аз да ви кажа, Стефания в градската до общината не я водя от месец, щото има шадравани и тя като види вода се хвърля вътре без да я интерисува кво се случва
това с ела тука хич не важи и при нас  :? от сега още
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #28 -: Август 11, 2008, 17:48:49 pm »
Пожелавам ви мнооооого слънчева седмица,и нека тя ни донесе много положителни резултати и хубаво настроение.
Аз вече мога да мина към очакващи(20.08),ама с тия мои нощни мога да си остана само с очакването,но дано греша!
Успех на всички и целувки от мен
hriska -тук са списаците с очакващи и ловуващи
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=29538.0
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #29 -: Август 11, 2008, 18:11:18 pm »
аз да ви кажа, Стефания в градската до общината не я водя от месец, щото има шадравани и тя като види вода се хвърля вътре без да я интерисува кво се случва
това с ела тука хич не важи и при нас  :? от сега още


ооо, ние варненските шадравани ги заобикаляме през три улици поне. там е най-якото ни тръшкане - ляга се по земята с рев, удряме си нарочно главата в зцимента...
общо взето гледам да си стоя у дома, в градината - поне знам, че има ограда и е някакво ограничено пространство и се чувствам в безопасност :lol: слизането до града сама с нея е голямо изпитание, гледам да го правя само, когато таткото е при нас.
усещам, че това е само началото...
на теория се успокоявам, че всички деца минават през това, на практика ще видим как ще се успокоявам :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #30 -: Август 11, 2008, 18:13:43 pm »
ох, и аз с това се успокоявам, каквото и да е, за кратко да е
но имам и страхотен помощник- таткото ни е много грижовен и винаги когато може ме отменя
« Последна редакция: Август 11, 2008, 18:43:24 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #31 -: Август 11, 2008, 18:41:40 pm »
и аз се успокоявах, че  ще мине този период - но не минава.Ели клони вече  към 4г, мога да кажа, че мен не ме чува вобще, баща си - повече има респект и поне се спира и мисли дали да продължи.С шадраваните сме ужас, заобикалям ги през 2 улици само и само да не минем от там.от няколко дни си събира зениците нарочно и се смее. правя се ,че не забелязвам и започвам да й показвам някоя книга или я карам да каже някое стихче.Има ефект. На маймуна като нея не мога да се правя, игнора не подейства. Остава само отвличането на внимание.Поне мина периода с тръшкането в магазините за купуване на играчка или сладолед.Това поне чува. Казвам - сега не може и не се налага да повтарям. Много търпение и нерви.Явно и ЕГН си казва думата незнам.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #32 -: Август 11, 2008, 18:53:08 pm »
При нас игнора действаше само в началото, сега ако не му обърна внимание става още по-зле, направо изпада в изтерия.
За гърнето - и ние се приучаваме от около две седмици. Имаме 2 пропуска, единият от който беше снощи, но се случи защото се тръшна и не пожела да се изпишка преди да си легне. Проблема при нас е че не иска да седне на гърнето , а трябва да го държиш.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #33 -: Август 11, 2008, 19:30:50 pm »
Здравейте и от нас! Да е здрава и слънчева седмицата! Болните да се оправят по-бързо! Честито на Габи, да и е жива и здрава дъщеричката! Честити годишнини на всички!

И ние вчера дадохме еврейче, върнаха ни християнче! Беше много хубаво в църквата, мина почти безпроблемно. Тошито слушкаше толкова, колкото той си може, само дето попа не му даде да изяде Библията :) Кръстницата ни има близнаци на почти 6 годинки, та беше много сръчна при поставянето на памперса, събличането и обличането, много умело го забавляваше докато мрънка.
Иначе от няколко дни пак иска да суче през два-три часа и както си и очаквах са на път и предните две зъбчета отгоре, гледам започнали са да прорязват венеца, до ден-два ще се покажат.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #34 -: Август 11, 2008, 20:30:13 pm »
Видяхме се и с кака Стефания, mini и Ник.  :D

ммда, видяхме се и още как
благодарим за приятната компания на мама и тате
а малките са големи сладури- Мишо бърбори непрекъснато, а Хриси те гледа с един блажен миловиден поглед, сладур голям /аз си го кръстих на галено поничко  :oops:, голям е сладур/
жалко, че времето не позволи разходки, ама и Стефания си прояви отново бесовете


Дано другия път да е по-хубаво времето. И на нас ни беше много приятно. И подаръците са страхотни, голяма игра пада.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #35 -: Август 11, 2008, 23:42:24 pm »
Мдааа, тази вечер имахме нагледно представление как се иска нещо и не се получава. Човека беше решил, че иска да се качи на количките на входа на Морската. Не го огря, но такова представление изнесе, че свят да му се завие на човек. Тръшка се на плочките, рева, лази по корем, претъркалва се през гръб. Всякакви начини за придвижване опита и баща му го завръщаше обратно. Всичко това придружено от силни писъци и рев, все едно го колят. Стояхме и гледахме, без да се караме, без да говорим с него, а аз се смях до сълзи. Такова чудо не бях виждала и не вярвах, че ще ми се случи. Добре, че са сложили в средата на площадчето едно като балони, хвърчила или нещо подобно /някакво изкуство, ама не знам какво/, та го разсеяхме с дърпане на въжета и го изнесохме. При нас тази вечер подейства страха от кучета - разлаяха се уличните псета и той се стресна, та се покатери на баща си и му мина мерака за колите.
Изобщо, става все по интересно и по-интересно :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #36 -: Август 11, 2008, 23:53:14 pm »
И ние вчера дадохме еврейче, върнаха ни християнче!

хм... предполагам, че това е някакъв старовремски израз след кръщене, но в 21-ви век не звучи много политически коректно. моят син не е кръстен, но намирам, че е българин, а не евреин.
уважавам много евреите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #37 -: Август 12, 2008, 00:01:09 am »
Джамка, така казват в църквата - Дадохте еврейче, връщаме ви християнче. Няма нищо общо с еврейския народ, а с изповядването на самата вяра.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #38 -: Август 12, 2008, 00:14:08 am »
Уважавам не само евреите, а и вероизповеданието, на когото и да било. Гане, благодаря ти за уточнението!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #39 -: Август 12, 2008, 00:20:39 am »

от една седмица в къщи е кошмар - подмениха ми детето направо.
и най-елементарните действия се извършват след часове разправии, реване и тръшкане.

Боже, какви неща ни очакват!!!

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #40 -: Август 12, 2008, 01:19:01 am »

от една седмица в къщи е кошмар - подмениха ми детето направо.
и най-елементарните действия се извършват след часове разправии, реване и тръшкане.

Боже, какви неща ни очакват!!!


Споко, не е при вси4ки деца така.  :D

[/url]
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #41 -: Август 12, 2008, 07:33:58 am »
Ами след 15-тина години да видите какво ще става.... това сегашното.... 8)
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #42 -: Август 12, 2008, 09:06:19 am »
Ами след 15-тина години да видите какво ще става.... това сегашното.... 8)

Каквото и да става, само да са живи и здрави, друго не ни трябва! Останалото се преживява!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #43 -: Август 12, 2008, 10:19:15 am »
дайте идея с какво се измива силно омазнена коса. мона докопала една кутийка крем с недобре завинтена капачка и резултатът беше омацана цялата глава с все буйните ни коси, цялата коса...
кремът от най, ама от най-мазните - детски "цин цин"...
мих й главата три пъти с детски шампоан и един път със сапунче, но няма измиване, аз собствените си ръце от това, че съм я къпала, не мога да измия хубаво.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #44 -: Август 12, 2008, 10:33:18 am »
Цвети, за мазнотиите по принцип може да пробваш с оцет - вземи малко оцет, намажи си хубаво ръцете с него и така пробвай да се измиеш ти. Ако стане на ръцете, значи ще подейства и на косата. Знам че мас така се отмива - с оцетена вода.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #45 -: Август 12, 2008, 10:38:18 am »
абе аз се сетих за оцетена вода, ама то това ще й влезе в очичките...
освен да поя тампони в такава вода и внимателно да обтривам и после пак под душа с шампоан.
чудех се дали да не я измия с моя шампоан, все пак тези за възрастни би трябвало да са по-агресивни към мрасотията от детските.
положението е наистина много мазно!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #46 -: Август 12, 2008, 10:41:38 am »
Разреди малко оцета, след това я наведи напред и така я мий. Да не я караш да се опъва назад, а просто да е наведена над мивката. Ако може някой да ти помогне. По принцип с това най-лесно се чисти, а с нормален шампоан също рискуваш да й влезе в очичките, а да няма много ефект.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #47 -: Август 12, 2008, 10:51:36 am »
това упражнение няма да мога да го направя сама с нея. ще изчакам дядо й да се върне, за да я държи. в краен случай - ще се видим в морската градина нула номер :?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #48 -: Август 12, 2008, 11:21:31 am »
Леле, сакън, недей й ряза косата :( Изчакай малко, като си дойде някой да ти помогне - опитайте заедно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #49 -: Август 12, 2008, 11:23:28 am »
Цвети, много неприятна случка. Според мен трябва нещо което да разствори крема, едва ли ще има резултат от многократно миене с шампоан или оцет. Пробвай на твоите ръце с бебешко олио, или дори с нормално олио, незнам, нещо друго мазно, което да разствори крема. Ако не стане, иди до най-близката аптека с крема и просто попитай аптекарките как евентуално може да се разствори това чудо :(
айде и пиши
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #50 -: Август 12, 2008, 11:25:44 am »
Чефи, ще стане още по-голямо мазало и няма да има никакъв ефект. Оцета е по принцип най-ефикасното за това средство. Трябва ти киселина, за да пресече мазнината, а не мазно. няма да се изчисти изобщо, ако опита с олио.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #51 -: Август 12, 2008, 11:38:06 am »
ох, не изтраях, измих пак няколко пъти с шампоанчето й и накрая с един лайков за възрастни. обадих се на една приятелка фризьорка, каза днес повече с нищо да не третирам, че и без това съм прекалила с миенето. каза да не очаквам да се измие днес, а в продължение на няколко дена.
в момента положението е една идея по-добре - пак е много мазна косата, но поне се раздели вече на клечки и й се вижда цвета, а в началото беше някакъв ужас, водата само се пързаляше по повърхността на косата без изобщо да мокри.
ще се въздържа от рязането, ама след некоклкократно миене като си стоеше още тази бяла топка на главата й, това ми се видя единствения изход.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #52 -: Август 12, 2008, 11:46:37 am »
Аз миналата година така и омазах косата с дефламол... да махна коричките.Е, коричките махнах, но три дни си ходихме с мазна коса. Миех я всеки ден с детското шампоанче и накрая се оправи  :wink:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #53 -: Август 12, 2008, 11:51:30 am »
Цвети, ще се оправи, не режи тез къдри. И за 3-4 дена да е, ще изтърпиш, пък послед току виж още възбуят къдриците от тази "маска". Една съученичка навремето, от де бе набарала толкоз маслено мляко незнам /а може и други съставки в маската да е слагала, ама каза кисело мляко/ и поне 5 дена ходеше мазна. Ще се измие, споко.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #54 -: Август 12, 2008, 12:18:20 pm »
абе приспах я сега, пийнах една бира на спокойствие в градината и вече всичко е ок :lol:
абе да походи мазна няколко дена няма да е проблем, не е толкова до изтърпяването, ами просто в началото гледката беше потресаваща и наистина изглеждаше безнадеждно, не само мазно, ми направо опаковано в гъст, мазен крем.
и водя я аз в банята, почвам да правя водата, а тя напълно спокойна и невъзмутима от кашата, дето е забъркала, кляка и почва да се приготвя - отлепя лепките на обувките, сваля ги, събува гащетата - приготвя се за обичайната баня детето :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #55 -: Август 12, 2008, 12:31:06 pm »
и водя я аз в банята, почвам да правя водата, а тя напълно спокойна и невъзмутима от кашата, дето е забъркала, кляка и почва да се приготвя - отлепя лепките на обувките, сваля ги, събува гащетата - приготвя се за обичайната баня детето :lol:

 :D
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #56 -: Август 12, 2008, 13:04:17 pm »
и водя я аз в банята, почвам да правя водата, а тя напълно спокойна и невъзмутима от кашата, дето е забъркала, кляка и почва да се приготвя - отлепя лепките на обувките, сваля ги, събува гащетата - приготвя се за обичайната баня детето :lol:

 :D
Да ги изям сладките дечурлига!!!! И Дарка прави така, но първо държи маркуча да си напълни коритото...Аз пък няма да разказвам тази сутрин как започна да ака по килима и ламината... бях я оставила голичка на гърнето....:balk_87:
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #57 -: Август 12, 2008, 13:13:44 pm »
абе приспах я сега, пийнах една бира на спокойствие в градината и вече всичко е ок :lol:
абе да походи мазна няколко дена няма да е проблем, не е толкова до изтърпяването, ами просто в началото гледката беше потресаваща и наистина изглеждаше безнадеждно, не само мазно, ми направо опаковано в гъст, мазен крем.
и водя я аз в банята, почвам да правя водата, а тя напълно спокойна и невъзмутима от кашата, дето е забъркала, кляка и почва да се приготвя - отлепя лепките на обувките, сваля ги, събува гащетата - приготвя се за обичайната баня детето :lol:
:)Голями скици са. Цветенце при нас отдавна кремове, лакове и всички подобни мазила са нависоко, защото тя отдавна си ги отвива. Стиска, трепери и с голям зор и пъшкане, но ги развива. Така, че може да не е лошо затворен, ами просто малката да си гп е развила.  :)

Моника вече се катери и по секцията за мой ужас 8O

Jam миналия месец Моника също 1-2 седмици ме прави на маймуна. По цял ден рев, тръшкане и инат. После се разболя, изкара една силна хрема и кашлица от нея и с вируса приключи и тръшкането. В смисъл пак го има но се живее  :)

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #58 -: Август 12, 2008, 13:18:32 pm »
Далеч съм от психологията, но методът с копирането не ми се вижда удачен. Незнам защо. Мисля си, дали в такъв случай детето няма да сметне, че това е нещо съвсем нормално което прави, щом родителите му му подражават. Може би за момента действа, защото детето не очаква такава реакция, но...
Няма да се съглася с това мнение. ...
Твое право е да не се съгласиш с мнението ми. Всеки има различни виждания за метода на възпитание.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #59 -: Август 12, 2008, 13:23:22 pm »
Цвети, поне си е направило маска детето на косата  :wink: И аз като мажех с бебешко олио косата на Андрея, заради коричките, после се измиваше на второ-трето къпане. От един ден не става, колкото й пъти да миеш. Някакси се капсулова по косъма.
« Последна редакция: Август 12, 2008, 13:25:45 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #60 -: Август 12, 2008, 14:57:29 pm »
абе приспах я сега, пийнах една бира на спокойствие в градината и вече всичко е ок :lol:
Цвети, ей така те искаме. Сигурно си пробвала, ама аз се сещам, че преди миенето с каквото и да било, е добре да се махне колкото се може повече от крема с нещо сухо -кърпа или някакъв вид салфетка. Не сме имали такива инциденти досега. Моето дете като намери крем и ми го носи, като ми посочва точно къде иска да я намажа 8).
<br />[link=http:
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #61 -: Август 12, 2008, 16:52:44 pm »
Ето едно клипче по темата за тръшкането:

http://www.vbox7.com/play:52ac7b28

явно при някои действа  :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #62 -: Август 12, 2008, 17:01:10 pm »
чудесно онагледяване на ситуацията :D
при нас не проработи, няколко пъти го изимитирах, но той се вбесява още повече :oops:
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #63 -: Август 12, 2008, 17:16:45 pm »
Моето дете като намери крем и ми го носи, като ми посочва точно къде иска да я намажа 8).
Нашата кокона иска да я пръскам с парфюм за детската.... :oops:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #64 -: Август 12, 2008, 17:29:50 pm »
Ооо големи са кокони тия женки, Деси взима дезодоранта, маха капачката, слага го под мишницата и казва - пъс-пъс :lol: добре, че не се сеща да натиска още :wink:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #65 -: Август 12, 2008, 18:46:17 pm »
Здравейте момичета! :DСлънчева седмица и от мен! :D
Надявам се и мен да ме приемете в вашия отбор :D.
Честно казано ,за сега нямам никакво време да чета ....едва успявам да направя по 2-3 часа сън на деннощие.Момичета ,моля споделете или дайте линк към темата какъв хранителен режим трябва да спазват кърмачки.Нестигат други неща ,но вече сме и с колики.Ще ви бъда много благодарна за орговора.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #66 -: Август 12, 2008, 18:50:35 pm »
най-удачния вариант за мен беше проба-грешка, хапвам от даденото нещо, ако на Стефи й се отрази го изключвам от менюто си
на мен например ми текваше кърма от прясно мляко и от бира, колкото и да ги отричат, естествено не съм прекалявала с количествата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #67 -: Август 12, 2008, 18:59:01 pm »
Аз ядях всичко без ядки, зеле и в началото и боб не ядях, газирани напитки не пиех, но след 2-3 м. си пиех по малко кола, защото много обичам. Пиех много вода и кисело мляко, сокове и прясно не съм пила, защото не обичам. Люто не ядеш, черен пипер и това е. Просто не прекаляваш с нищо и важното е да се храниш и да поемаш течности. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #68 -: Август 12, 2008, 19:10:19 pm »
Стефчо, ти оправи ли се?
Цвети, Цвети- тази хубавица Симона какви ги сътворява, ще се наредят нещата, ама време иска
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #69 -: Август 12, 2008, 19:15:04 pm »
Абе уш се пооправям, ама стомаха и корема ми още се бунтуват, много неприятни спазми и къркорене :?
мерси :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #70 -: Август 12, 2008, 21:17:38 pm »
Здравейте момичета! :DСлънчева седмица и от мен! :D
Надявам се и мен да ме приемете в вашия отбор :D.
Честно казано ,за сега нямам никакво време да чета ....едва успявам да направя по 2-3 часа сън на деннощие.Момичета ,моля споделете или дайте линк към темата какъв хранителен режим трябва да спазват кърмачки.Нестигат други неща ,но вече сме и с колики.Ще ви бъда много благодарна за орговора.

Забранени храни - зеле , боб , ядки, люто, кафе, газирано, шоколад.
Аз без бой ще си призная, че Вики като беше вече на 4 месеца траях, траях но по Коледа омуах едно зеле с боб. Очаквах зверски колики, но нищо такова не се получи.Кафе пиех едно слабо за деня.

Някой тук  в предишната тема се интересуваше от поставената диагноза на Вики за алергичен конюктивит. Та да се отчета:
Както знаете -  Първо лекарско мнение на д-р Топов с предписан Фларекс за 6 дни /Бърди каза, че до 3/. Хубу, обаче още по време на лечението зачервяването на склерите намаля, но не изчезна, след спиране на капките - отново същата история. Беше ми казал - пазите си рецептата и при следващо такова състояния - просто я изпълнявате за същия период от време.
Потърсих второ  и то с талон по ЗК /учудващо за мен/ - д-р Маркова от детски очен кабинет на ДКЦ при ІІІ градска болница. Преглед - обстоен, снемане на анамнеза - също. Обяснения за състоянието - подробни. Изписа други капки /от съображения за дистанционно лечение по нета не пиша името им/, като на второто капане червенината на склерите изчезна, не си търка така очите. Задължително контрола след проведеното лечение. В допълнение ми хареса и това, че ме изпрати с визитка с мобилния си телефон, ако нещо ме притеснява по време на лечението , да звънна, но поясни, че тя не преглежда по телефон и предпочита да види детето лично. Не правя реклама, знаете това,  но ако всички лекари, бяха така ангажирани с детското здравеопазване, щеше да е по-добре.

« Последна редакция: Август 12, 2008, 22:06:39 pm от lady_11 »
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #71 -: Август 12, 2008, 22:26:02 pm »
В някоя от предишните теми бяхте писали, че имате добри частни педиатри. Моля да ми дадете координати. Предварително благодаря
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #72 -: Август 12, 2008, 23:35:46 pm »
Цвети, да я нацелуваш моята приятелка по мазната кратуна  :lol: И да не й режеш косата, че ще се караме  :lol:

Ади, момичетата вече са ти писали. Според Бърди е нужно да изкючиш само ядки и овесени ядки.
Аз да си призная, че в началото си похапвах ядки (по препоръка на доктрка в болницата). Особено сурови бадеми. Тогава децата нямаха колики. До сега не съм забелязала пряко някоя храна да се отразява на децата. Но все още не съм хапвала боб, леща, царевица... Тъкмо се поуспокоиха стомахчетата, не ми се рискува.

Ади, за коликите опитай със сешоара. При Теди много помага  :D

Миличка, страхотно клипча  :lol:
« Последна редакция: Август 12, 2008, 23:38:43 pm от jazzybaby »

lb2f
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #73 -: Август 12, 2008, 23:54:24 pm »
Ади, забелязах, че имам ли аз колики и бебето има.Точно тези храни изключих от менюто си и бебока се кротна. Болките значително намаляха. 

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #74 -: Август 13, 2008, 09:05:25 am »
Ади, аз имах дни, в които нищо не ядях и Мия пак си имаше зловещи колики -просто се убедих, че въобще не са свързани с моята храна. при нас коликите се дължаха най-вече на много нарушената чревна флора в резултат на приемането на антибиотици след раждането.
<br />[link=http:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #75 -: Август 13, 2008, 09:27:14 am »
Здравейте и от нас! Ние се завърнахме от село, много хубаво беше.
Рая беше доволна, цял ден гола се разхожда на воля :D

Цвети, кофти случка, дано бързо измиете прекрасната коса на Симона :)

Ади, с теб говорихме, ама пак да кажа, всичко в нормални количества
няма да навреди на бебка. Не яж люто, не пии концентрат, не прекалявай с кафето.

Стефи, бързо да се оправяш!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #76 -: Август 13, 2008, 11:45:26 am »
мале,мале -мен свеки ме тъпчеше с огромна купя ядки всеки ден за ужеличаване на кърмата,пък то не трябвало да ги ям.
 Аз пиех много сок и вода и супи,чайчета и кво ли не,но кърма имах точно 2м. :(
<br />
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #77 -: Август 13, 2008, 11:57:49 am »
Мен ме караше да пия боза и прясно мляко 8) Също 2 месеца изкарахме на кърма, дори беше на дохранване. :? Има някакви чайчета разтворими на Хипп, ако не се лъжа, за кърмачки.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #78 -: Август 13, 2008, 12:04:39 pm »
Има някакви чайчета разтворими на Хипп, ако не се лъжа, за кърмачки.

При мен няма ефект от тях. Биричката действа по-добре  :wink:

lb2f
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #79 -: Август 13, 2008, 13:01:57 pm »
хипа и при мен нямаше никакъв ефект, а българския лактогонен чай ми действаше прекрасно, пих го 40-50 дни докато се регулира кърмата :)
ядките наистина не са препоръчителна, аз една вечер изядох цяла купа с бадеми, лешници, кашу и т.н. и на другия ден детето имаше 2 кървави нишки в изпражненията. беше на 5м. и вероятността да развива АБКМ или лактозна непоносимост или пък друг вид непоносимост към кърмата почти беше невероятна. като питах бърди и му обясних случая, че е изключително кърмено дете, не е захранено още и т.н. и човека направо си попита дали съм яла ядки или зеле :oops: Повече не си правех експерименти.
И друг път съм го казвала, или имаш кърма или нямаш, ако щещ на челна стойка стой, пий млека, бози, лук яж, ядки и всички други бабини дивитини, все тая, като няма си няма. Друг е въпроса че има един период от около 2м. в който количеството кърма се регулира, тогава е хубаво да се стимулира наистина, но да се тъпчеш в продължение на 6м. с какво ли не, само за да изкараш 100 гр. кърма за мен си е безумие. :)
Колкото толкова, децата и на АМ и на кисело мляко са пораснали така че не е болка за умиране :)
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #80 -: Август 13, 2008, 13:25:59 pm »
При мен пък чаят на хип действаше много по-добре от българския, да не говорим колко по-приятен на вкус и лесен за приготвяне е. при всеки организъм е различно, така че пробвате и виждате какво действа при вас.
Цитат
но да се тъпчеш в продължение на 6м. с какво ли не, само за да изкараш 100 гр. кърма за мен си е безумие.
-за мен пък не е безумие и всяка капка кърма е повече от нищо. Аз лично съм се тъпчела и какво ли не още,  не за 100гр., а за 15 гр. на ден, но бях абсолютно убедена, че си заслужава и пак бих постъпила по същия начин.
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #81 -: Август 13, 2008, 13:27:43 pm »
Цвети, нацелувай малката палавница и не и режи прекрасната коса, по някое време ще се измие! :) Аз като малка съм имала приключение със залепнала дъвка в косата, тогава ножицата не е имало как да ми се е размине.

Сега за кърменето... Аз не съм спазвала никакви диети, правила и прочие, не съм пила специални чайове и все още кърмя Ели, макар и вече да ни е останало едно кърмене и да сме в процес на отбиване. Иначе за ядките като цяло незнам дали вредят или помагат но, за сурови орехови ядки са ми казали че уж помагали. Иначе и аз мисля, че или имаш кърма или нямаш. Живот и здраве, ако мога ще си кърмя и второто дете, ама ако нямам кърма няма да легна и да умирам, че виждаш ли немога да го кърмя. Иначе удобствата на кърменето са ясни, няма изваряване на шишета, биберони, преваряване на вода и т.н..


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #82 -: Август 13, 2008, 13:35:22 pm »
Мешко, така е права си, ценно е да кърмиш и трябва човек да положи усилия, но ти колко време успя с кански усили да цедиш по 15 гр.? Препдолагам не повече от 2-3м.
Та мисълта ми беше, че понякога каквото и да направи човек все тая, няма си.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #83 -: Август 13, 2008, 13:39:45 pm »
аз се правих на маймуна да цедя и да се тъпча с треволяци 3.5 месеца, като накрая изкарвах по 30 мл кърма на ден, но ми бяха ужасно ценни дори и толкова малко. ако не ме бяха оперирали, вероятно щях да се боря още поне 1 месец. като през това време не съм яла нищо млечно, ядях само хляб, лютеница и свински пържоли.

след време ми правиха мамография и тогава разбрах защо кърма е нямало и нямало да има, въпреки всички чайове, зърна и билки - просто голяма част от жлезистата тъкан на гърдите, която именно секретира млякото, при мен е заместена от мастна тъкан, а тя мляко не пуска.

та да имат много здраве от мен маниакалните кърмачки, за които няма невъзможно кърмене и производството на кърма е само въпрос на желание...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #84 -: Август 13, 2008, 13:42:48 pm »
та да имат много здраве от мен маниакалните кърмачки, за които няма невъзможно кърмене и производството на кърма е само въпрос на желание...

това имах предвид де :lol:
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #85 -: Август 13, 2008, 13:48:11 pm »
А, баш! Щото и от притесненията, и от количеството антибиотици, които изпих, колкото и да ми се искаше кърма не потече. Отделно ме убиваха изречения от сорта "не е зле да й даваш да суче, да си добие имунитет". Егати имунитета, особено смесен с антибиотици... :?
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #86 -: Август 13, 2008, 13:50:22 pm »
Цитат
но да се тъпчеш в продължение на 6м. с какво ли не, само за да изкараш 100 гр. кърма за мен си е безумие.
-за мен пък не е безумие и всяка капка кърма е повече от нищо. Аз лично съм се тъпчела и какво ли не още,  не за 100гр., а за 15 гр. на ден, но бях абсолютно убедена, че си заслужава и пак бих постъпила по същия начин.

Мешко,
и аз съм на същия принцип. Луда последователка съм на кърменето. Искаше ми се Миша да я кърмя до 1 годинка, но май няма да успея. Кърмата ми започна да намалява и дърпам по малко от замразената от фризера. Може би ще се наложи да я дохранвам с Хумана.
Като си помисля, че някои ме съветваха да си спра кърмата, защото Миша щяла да бъде около месец в болницата .... добре, че не ги послушах.

Ади, и другите са ти казали
за да няма колики бебка, не трябва да ядеш пикантни храни, боб, леща, зеле, цитрусови плодове, цитрусови сокове, лук, чесън, прясното мляко да е в минимални количества.
До колкото знам, ядките се изключват, ако детето има рефлукс, а не при колики. Но може и да греша. На мен педиатърката ми препоръча сурови ядки, защото били богати на вит.В, който пък стимулирал лактацията.
Изключваш кафето и алкохола. Може биричка :wink: - и тя стимулира лактацията.
Аз много обичам кафе и пия по едно безкофеиново на ден.

А шоколад защо не може да се яде? Това и аз го знам, ама пусто, много обичам шоколад. :( Чудя се кое именно ще навреди - кофеинът ли, захарта ли?

Стефи,
браво, че си по-добре вече. :)

Цветенце,
дано се преборите някак си с мазнотията. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #87 -: Август 13, 2008, 13:52:26 pm »
Имунитет, имунитет, но не е панацея кърмата. Боледуват си децата въпреки кърменето. Единственото нещо, което ме е стимулирало и продължава за да кърмя е, че това все пак е по-лесния вариант, по-евтиния, а и си е естествената храна за бебето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #88 -: Август 13, 2008, 13:57:08 pm »
та да имат много здраве от мен маниакалните кърмачки, за които няма невъзможно кърмене и производството на кърма е само въпрос на желание...

Да, Джам, тук си права. Разбира се, че в такива случаи и аз не бих се вманиачила или пък, ако съм на антибиотици.

Производството на кърма зависи от нивото на хормона пролактин. При ниски нива, не става - млечните жлези не секретират.

Вярно, писах преди малко, че съм луда последователка на кърменето,  :lol: но все пак лудост, ама в рамките на разумното. А не, че съм изтрещяла тотално. :lol:


Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #89 -: Август 13, 2008, 14:25:39 pm »
Стефи, тези 15гр. на ден бяха накрая- само последните 2 седмици и практически, кърмата ми спря от самосебе си тотално. При мен пък, за разлика от Джам, мамографията преди забременяването показваше точно обратното, че нямам почти никаква мастна тъкан, а само канали и съм родена за кърмачка,но уви... Предполагам стресът след раждането си каза тежката дума, а и незасукването на бебето също, та бързо намаля и както казах, си спря изцяло след 3,5 месеца. Не съм вманиачена, но просто исках страшно много да кърмя, а не се получи. При мен нито е било по-евтино, още по-малко пък по-лесно с непрестанното цедене, но такъв е животът и аз направих най-доброто, което можех.
<br />[link=http:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #90 -: Август 13, 2008, 17:24:52 pm »

Момичета ,благодаря на всички ви за ценните съвети
:bighug:
честно казано лично аз кърмя(за което след секцио положих огромни усилия),и много искам да продължа......но пак всичко ще зависи от природа......
По принцип сега не ям бобови храни,лук,ядки,газирано,шиколад,мюсли,цитрусови плодове,алкохол........пия по 1 слабичко кафе сутрин,.....но ми казаха че не трябва да ям и домати,чушки,салами,клобаси,зелено,диня,праскови,сливи,свинско.......абе с 2 думи почти всичко да изключа 8O.......но така се чудя от какво ще си приемам витамини за да имам кърма и да е хранителна?

иначе коликите ни се усилиха много,по цели нощи не спим и днес си имаме и инфекциа на оченца ,педи каза че сигурно си я носим от родилно 8Oнай-вероятно имат стафилококова инфекция 8O
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #91 -: Август 13, 2008, 18:00:25 pm »
А шоколад защо не може да се яде? Това и аз го знам, ама пусто, много обичам шоколад. :( Чудя се кое именно ще навреди - кофеинът ли, захарта ли?

Какаото, миличка  :lol: Силен алерген е и затова не се препоръчва нищо съдържащо какао. Бял шоколад може.

Ади, праскови може, но белени (или нектарини). Другото, не виждам смисъл да спираш. Ся пък дай да не ядеме като кърмиме  8O

Бях силно мотивирана да кърмя още докато бременеех. Положих много усилия, за да успея. И сега си продължава мъката, защото Теди е на шише и се цедя за нея. Та хем кърмене, хем миене на помпа и шишета, хем стерилизиране (не мога да приема новата мода, да не се стерилизира  8O). Да си призная, имаше моменти на такова изтощение, че ако Жорката не се беше научил да бозае - щях да се откажа.
Много е лесно отстрани. И на теория е лесно. Но, с две деца, при това с помпата... влизам в положение на всичките си познати, които се отказаха. И не разбирам критиците. В крайна сметка е важно и здравето на майката, щото кой ще ги гледа. Обажда ми се приятелка с близнаци. Не издържа вече, недоспала, изнервена. Иска да спре с помпата. Няма шанс да засучат децата. Но, джипито е против, мъжът й е против, доброжелатели много и всичките й натрапват чувство за вина.Не го разбирам това...

lb2f
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #92 -: Август 13, 2008, 20:42:39 pm »
Jazzy, не я подстригах, спокойно :D днес пак я измих, още е много мазна, но има по - приличен вид от вчера, предполагам до няколко дни ще се отмие.

може ли някой да ми помогне по следното ми чудене - ако пътуваш извън БГ, но в рамките на ЕС със служебна кола - нужно ли е пълномощно за шофьора?  В Гърция, например, не са ни искали. Когато ходихме до Милано пролетта искаха единствено при границата със Сърбия, в останалите държави до Италия, които са членки на ЕС - не. Другата седмица мислим да ходим до Румъния и се чудих дали ще ни трябва пълномощно...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #93 -: Август 13, 2008, 22:08:53 pm »
Стресът и недоспиването също имат значение според мен при кърменето. Аз поне наблюдавах, че сутрин, когато се наспивах, имах най-много кърма, също и в малкото дни, в които успявах да дремна след обяд - и след обяд имах. Друг е въпросът, че аз не мога да спя през деня повече от 10-15 мин., та ако ще и 2 нощи да не съм спала. При мен недоспиването и стреса /по причини различни от следродилна депресия/ се оказаха май "спирачки" за кърменето. Но за мен кърменето никога не е било фикс идея и не го преживях никак драматично. Съгласна съм и с Василена отностно имунитета. Най-досадно ми беше, когато ми повтаряха, че трябва /все едно не искам и се чувствах виновна/, заради имунитет и да го предпазя от алергии и то хора, които са кърмили до 1,5 год. детето си, което освен, че сега /3,5/ е непрекъснато болно, още на 11 мес. направи зверска алергия. А сега пък го водят и на хомеопат само  8O Та нещата с имунитета са комплексни, без да отричам разбира се ползите от кърменето. Спря ми кърмата след 3 месеца съвсем прилично кърмене, за два дни и това е.

Съобщиха за детенце оцеляло след инфекция от тетанус... :( Ей сега нека оня тиквеник, дето лалаше в един форум, че е противник на ваксините и дето спред него тетанус не се хващало лесно и кво пък толкоз...да вземе да си удари един шамар  :x  Нищо било като се напореш на ръждив пирон. Абе ей, докато лично не го чукне човек нещо, трудно влиза в положение.
Дано няма тежки последствия за детето.

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #94 -: Август 13, 2008, 22:22:27 pm »
Здрасти и от мен. Болничките бързо, бързо да се оправят :lol:
Абе мацки на моята щерка все отгоре пробиват зъбки, кво е тва чудо... Знам, че е нормално, ама... Иначе отдолу всичко напъпило ама нъц.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #95 -: Август 13, 2008, 22:26:38 pm »
Мари, и на Криси първо 2 отгоре, след ден едно зъбче отдолу. После малко смяна, първо едни отдолу, а от оня ден пак два отгоре пробиха и то съвсем наведнъж. Та отгоре водят състезанието - 4 на 3 :)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #96 -: Август 13, 2008, 22:55:20 pm »
Стресът и недоспиването също имат значение според мен при кърменето.

Точно за това се наложи да спра кърменето. 2 месеца, докато си бях в къщи без проблем се кърмихме, но след това като почнах работа - останалите 4 се оказаха ад. Кърмиш и цедиш след всяко кърмене, за да остане количество достатъчно да задоволи потребностите на бебето докато те няма, а пропускайки кърмене или две гърдите стават корави , твърди, вдигала съм дори температура "на тръстиката". Стрес, недоспиване, стрес, недоспиване...

Бе за мен кърменето не беше онова приятно изживяване, дето го описват в кърмаческите теми на мамата. Но продължавах заради имунитета.

Най-учудващото за мен е обаче, че след канските дози на Цилест юни месец се получи нещо като ре-лактация и тече нещо като коластра.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #97 -: Август 13, 2008, 23:02:40 pm »
Иначе отдолу всичко напъпило ама нъц.


ще излязат, ще излязат :wink: абе, мари, вие вода пропихте ли?... :)

за кърменето - дето под път и над път казват, че няма такова положение да нямаш кърма, може би по-скоро се има предвид началният период, когато още не са се урегулирали нещата и тогава много често жените си мислят, че нямат кърма, а в повечето случаи с упоритост и търпение, добро хапване и малко сън нещата си идват на мястото. факт е, че в нашите болници нищо не ти показват и обясняват и за една новоизлюпила се майка може да е истинско мъчение да се справи с кърменето сама. но, разбира се, че има случаи, когато наистина няма - ето, по някакви физиологични причини, например - както при джам. аз имам една приятелка, даже писах за нея в темата за кърменето, на която кърма изобщо не дойде, после четох по книжките, че се случвало на около 3 % от жените.
« Последна редакция: Август 13, 2008, 23:06:08 pm от tzvetenze »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #98 -: Август 14, 2008, 00:20:55 am »
Иначе отдолу всичко напъпило ама нъц.


ще излязат, ще излязат :wink: абе, мари, вие вода пропихте ли?... :)

 аз имам една приятелка, даже писах за нея в темата за кърменето, на която кърма изобщо не дойде, после четох по книжките, че се случвало на около 3 % от жените.


И на мен така и не ми тръгна кърма, само коластра по-малко и от един месец и после нищо.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #99 -: Август 14, 2008, 07:56:29 am »
aa, Каси, ша ма прощаваш ама толкова време коластра- едва ли
и аз съм убедена, че имунитета по никакъв начин не е обвързан с продължителното кърмене, да не говорим, че кърменето след годинка за мен си е чисто навик, изхождайки от наблюденията върху Стефания, тя можеше да суче и по 10 пъти в рамките на два часа, като реално не се хранеше с това, просто за това, че ме е нямало по цял ден и тя да си навакса
при мен проблемите с кърменето продължиха до 3 месец, предимно заради разранениете зърна, но изтърпях всичко, за да мога да кърмя
а за цеденото- познавам майка, цедила се през целия период на кърмене на детето, който се доближава до моят срок на кърмене  :wink: не е чак толкова невъзможно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #100 -: Август 14, 2008, 08:50:29 am »



ще излязат, ще излязат :wink: абе, мари, вие вода пропихте ли?... :)


Цвети, вода чиста мнооого рядко, но пък за сметка на това Детския чай на Хипп стой да гледаш. Ама го ограничавам вече, че то това на нищо не прилича вече :lol:
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #101 -: Август 14, 2008, 08:56:17 am »

а за цеденото- познавам майка, цедила се през целия период на кърмене на детето, който се доближава до моят срок на кърмене  :wink: не е чак толкова невъзможно


Не е, но е страшно неприятно и трудоемко. Миеш, стерилизираш, цедиш... самото цедене ми отнема по 40 минути понякога  8O А Жорката се наяжда вече за петнайсетина.

lb2f
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #102 -: Август 14, 2008, 09:13:11 am »
Джази, зная го какво е, долу горе де
дохранвах до 3 месец, след всяко кърмене /без нощните/ се изцеждах
не е приятно, но всичко зависи от мотивацията
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #103 -: Август 14, 2008, 09:24:28 am »
Ох, Мини, пробвай да се цедиш два месеца, през два часа и нощем също... Да ти кажа, нямам много спомени от първите две седмици  :lol: Като на лента са ми.
Иначе за мотивацията си права  :D
« Последна редакция: Август 14, 2008, 09:33:21 am от jazzybaby »

lb2f
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #104 -: Август 14, 2008, 09:29:53 am »

не е приятно, но всичко зависи от мотивацията[/color]
Мини, права си по принцип, ама в един момент имаш чувството, че прекарваш повече време с помпата, отколкото с бебето....
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #105 -: Август 14, 2008, 11:48:24 am »
Ясно е, че са много факторите при и за успешното кърмене. Преди 19 години имах кърма, та чак извираше - е, спря ми точно за 1 ден на втория месец от огромен стрес. Ей така - хоп и все едно никога не съм кърмила.
Сега, не съм имала кой знай колко - но достатъчно - Ема е захранена на 5 навършени месеца, не е дохранвана с друго мляко, все още я кърмя вечер, сутрин, понякога нощем - но при мен е важно, че съм безкрайно спокойна и неангажирана с нищо друго освен грижите по нея.
А, за изцеждането - наложи ми се 2-3 пъти поради препълване. С помпата направо си е рай - а някога го правех на ръка и направо ми беше ужасно. Ама, това за едно време и сега е смешно сравнение, щото всичко е толкова различно - помпи, памперси, колкото си щеш удобства... ей, 89 година ток нямаше  :)
но не мисля, че трябва да се полудява на тема кърмене - става или не, избор или невъзможност - няма значение - важното е грижите за децата ни да ни носят удоволствие, ама и на двете страни!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #106 -: Август 14, 2008, 11:55:59 am »
аз пък, като човек кърмил все пак, вече изобщо не съм убедена в ползите. мисля, че съвременните жени не стават за кърмачки. ей до този скандален извод съм стигнала. тук вече се призна, че имунитет от кърмата не добиват. ми то с тоя стрес, кофти храни, замърсен въздух и прочее каква хубава кърма ще им дадем?
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #107 -: Август 14, 2008, 12:47:06 pm »
е, стига бе, това е пресилено :wink: по тази логика по-добре е изобщо да не раждаме деца, щото и те същата храна ще ядат, и същия въздух ще дишат, и стрес и т.н.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #108 -: Август 14, 2008, 13:10:49 pm »
а за цеденото- познавам майка, цедила се през целия период на кърмене на детето, който се доближава до моят срок на кърмене  :wink: не е чак толкова невъзможно[/color]

ами мама Cygnus се цедеше някъде 8-9 месеца. смятайте за какво става дума...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #109 -: Август 14, 2008, 13:41:10 pm »
Здравейте мами!
Нямам време напоследък за любимия си форум.
Чета сега мненията ви за кърменето и продължавам да недоумявам за храненето. Толкова противоречиви мнения относно храненето на кърмачката не бях виждала.
Едни казват-яж лук,овесени ядки,сурови ядки.Други го отричат.
Аз ям от всичко по малко и не съм забелязала някакви симптоми на колики у Анди.Позволявам си и едно кафе на ден и шоколад когато ми се яде,щото съм му фенка,може би съм случила на дете с леки колики..
А ядките пък защо се изключват?
Но нищо пък не може да замени майчината кърма,особено ако що годе ядеш прилично витаминозна храна.Моля се да мога да кърмя още дълго дъщеря си.
Слънчево настроение на всички и болестите да бягат от вас1
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #110 -: Август 14, 2008, 14:43:42 pm »
Аз пък каквото и да ядях, не зависимо, дохранвах или не, тя все си ревеше от колики. Така си и останахме до края на 3 месец. След това коликите поотминаха и започна рев от нередовна перисталтика. Така си изкарахме още месец. На 5 месеца вече свикнала все да си реве просто не спираше, нали така мама все я гушка и люшка. Айде да го отдадем вече на зъбките :P Така, че вече ми беше все тая какво ядях. Естествено изключвах газирани и алкохолни напитки. Кафета не, не съм и привърженик, количка малко пиех, цигарите ги спрях в мига който си видях теста за бременност след инсеминацията. Боб, леща грах и тем подобни, по принцип не обичам. Ядки по принцип не обичам, затова не съм се и интересувала. Обаче пиех мноого натурални сокове :oops:. Едни казваха, че не е хубаво, други викаха пии супер, от тях имах повече кърма и си ги пиех с удоволствие :oops:
« Последна редакция: Август 14, 2008, 14:45:57 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #111 -: Август 14, 2008, 14:55:15 pm »
Абе хубава, лоша храна ядем, пак кърмата е по-добрата храна за бебето от преработено краве мляко. По ред причини. Ако я имаш естествено.
Защото една позната категорично реши да не си кърми бебето, защото педиатърката й казала (малко се съмнявам...не малко ми доста даже), че по-добре да хранела с АМ, защото кърмата разваляла качеството си заради това което ядем, храна с нитрати и прочие. И мъжа й съответно е с твърдото мнение, че живеейки в 21ви век има достатъчно добри АМ, по-добри и от кърмата.

Теоха аз съм на мнение всичко с мярка. Да не се яде лук в големи количества, че предизвиква газове, както и цитрусите, зеле, бобови и съответно предизвиква колики при някои деца. За ядките, че са алерген ... Но всичко, ако е с мярка няма да навреди. Иначе да легнат да умрат от глад кърмачките. Натуралните сокове заради консервантите не ги препоръчват.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #112 -: Август 14, 2008, 15:22:09 pm »
Добре де,не ми е ясно това с алергените.
Едно дете или е алергично към нещо или не. Ако ще развие алергия,то ще я развие независимо дали го пазиш или не.Така ли е или греша?
Може би не съм проучила достатъчно въпроса,но се чудя защо не дават да има цветя в стаята на бебето след като като го извеждаш навън,то диша къде къде по-алергенен въздух.
И примерно това за ягодите,прасковите и меда.Ако ще си алергичен към тях,то ще си независимо в кой момент от живота си ги включиш.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #113 -: Август 14, 2008, 15:37:04 pm »
Теоха, аз съм силно алергична към оси и пчели. Подувам се, задушавам се, вдигам над 40 градуса и колабирам. Затова се пазя, внимавам с дезодорантите, не бера букетчета и следя непрекъснато за насекоми. Съпругът ми има същата алергия. Само, че и двамата сме възрастни и имаме време поне половин час за реакция и търсене на медицинска помощ, ако сме ужилени. Възможно е детето ни да има същата алергия. При него няма да има възможност да чакаме половин час.
Ягодите, ядките, меда са изключително силни алергени, а твоята логика не я разбирам 8O
Ти осъзнаваш ли реално, че от алергичен шок се умира?
Забранените алергезиращи храни се въвеждат бавно след двегодишна възраст с огромно внимание и в малки количества. Предполага се, че дотогава детето е изградило поне частична защита и организмът му е достатъчно укрепнал, за да може да се бори.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #114 -: Август 14, 2008, 16:13:40 pm »
Джази,
мерси за отговора за шоколада. Ясно, ще хапвам само бял. :)

И при мен, не е много лесно кърменето, но не бих искала да прозвучи като оплакване. Този начин на хранене съм избрала и ще се мъчим, докато можем. И аз съм с помпата, навсякъде я мъкна с мен. Шегувам се, че се доя като крава. :lol: Стерилизирах 4,5 месеца и от скоро си дадох стерилизатора на една друга майка.

Аз пък наскоро чух за изцепка на една педиатърка, която посъветвала една майка да изхвърли всичката замразена кърма.  8O Била си губела ценните качества. 8O Дрън, дрън! :x
Чела съм (не на едно място), че във фризер кърмата има трайност от 3 до 5-6 месеца в зависимост от типа фризер. Тъй като майката спряла кърменето поради мастопатия, "великата" докторка посъветвала майката да купи АМ и да изхвърли замразените запаси. Ей, втрещих се, честно!

Някой по-назад се оплакваше, че съпругът настоявал за кърмене и изцеждане.

Ние пък друг хит имаме. Свекърва ми е противник на кърменето след 6 месеца. 8O "Ами то кво било то? Голямо бебе и все залепено за майка си като гербова марка, а майките нашишкавявали и т.н." Възмутено ми разказа как една майка кърмела едногодишното си дете, то и дърпало блузата и вече всичко разбирало .... и било все залепено за нея! Свеки беше възмутена от въпросната майка! Вместо да купи едно хубаво АМ, тя безсрамницата го кърми!
Ей, вбесих се и издивях тотално! Скарах се със свеки и после гордо заявих на мъжа ми "Днес се скарах с майка ти!"
Аз ли съм и виновна, че тя не си е гледала децата, защото била студентка в друг град и ги оставила на майка си и на баба си? А второто и дете, като станало на 5 месеца, тя решила, че нямало нужда 3 жени да го гледат и че е време да започне работа. С първото дете (моя мъж) си спряла кърмата, когато той станал на 2,5 месеца, защото и започнала учебната година. Все ми се оплаква колко трудно си спряла кърмата, как се стягала ...


Цветенце,
не мисля, че на румънската граница ще ти искат каквото и да е. Ние ходихме веднъж, но през Дуранкулак. Бяхме трима души, само ни поискаха личните карти на тримата и това е. Мило ни се усмихнаха румънците и ни напътстваха къде да спрем с думите на български: "Тука, тука, на сянка." :)
« Последна редакция: Август 14, 2008, 16:19:59 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #115 -: Август 14, 2008, 16:38:04 pm »
Много исках да кърмя - не само защото е полезно, но и защото съм мързел и е далеч по-лесно. Да, ама като няма - няма. През втората седмица от живота си Дара все ми беше на гърда - ядох какво ли не, пих какво ли не, сменях гърдите, не сменях гърдите, чаках 2 часа между хранения, не чаках и час, но детето ревеше по цял ден, а нощем заспиваше на гърда - мислехме че са колики, защото отказваше АМ, но като започна да заспива вечер в 12 ч. и сутрин да не се буди до 10 ч. вече започнах да се притеснявам. Тогава вместо дохранване дадох само АМ - изпи такова огромно количество и после блаженно спа 3 часа за първи път през деня. Пробвах да цедя, но повече от 30 мл. не изваждах, въпреки че все бях с помпата. И кърмата постепенно спря. Въпреки това до 6-я си месец брат й изкара около 5-6 грипа, аз един и баща й един, но тя не се разболя нито веднъж.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #116 -: Август 14, 2008, 16:52:35 pm »
Теоха, имунната система на човека се развива и алергия може да се развие, а може и да не се развие - в зависимост от степента на зрялост на имунната система, от силата на сблъсъка с чуждата белтъчина и дори от случайността.
именно затова се пази крехката и недоразвита имунна и храносмилателна система на бебето от чужди белтъчини и те се въвеждат постепенно, а не ударно. след като се знае кои са най-големите вероятни причинители на алергична реакция, логично е те да се избягват в началото.
нещата не са толкова прости. не стоят така - "или е алергично или не е", а "или ще развие алергия или няма да развие". предразположеността не е присъда. и ти сигурно си предразположена към доста заболявания, които може да те сполетят, а може и да не те.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #117 -: Август 14, 2008, 16:54:41 pm »
aa, Каси, ша ма прощаваш ама толкова време коластра- едва ли

Е, защо да лъжа пък ти.. освен да съм толкова глупава, че да не различавам кърмата от коластрата.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #118 -: Август 14, 2008, 22:02:21 pm »

Аз пък наскоро чух за изцепка на една педиатърка, която посъветвала една майка да изхвърли всичката замразена кърма.  8O Била си губела ценните качества. 8O Дрън, дрън! :x
Чела съм (не на едно място), че във фризер кърмата има трайност от 3 до 5-6 месеца в зависимост от типа фризер. Тъй като майката спряла кърменето поради мастопатия, "великата" докторка посъветвала майката да купи АМ и да изхвърли замразените запаси. Ей, втрещих се, честно!

Някой по-назад се оплакваше, че съпругът настоявал за кърмене и изцеждане.

Ние пък друг хит имаме. Свекърва ми е противник на кърменето след 6 месеца. 8O "Ами то кво било то? Голямо бебе и все залепено за майка си като гербова марка, а майките нашишкавявали и т.н." Възмутено ми разказа как една майка кърмела едногодишното си дете, то и дърпало блузата и вече всичко разбирало .... и било все залепено за нея! Свеки беше възмутена от въпросната майка! Вместо да купи едно хубаво АМ, тя безсрамницата го кърми!
:)

По въпроса за качествата  и трайността на замразената кърма. Ти опитвала ли си замразена кърма - щото на мен ми се е налагало? Пълен отврат като вкус и нищо общо с прясно изцедена. Малко си се пообъркала и че някои фризери позволяват да се даде замразена кърма със срок от 5-6 месеца. След три месеца - в канала.

Иначе, с риск да засегна много хора тук,  споделям мнението  на свекърва ти. Кърменето би следвало да продължи според мен до 8-9 месечна възраст. Не бих кърмила едногодишно дете именно заради психичното му развитие, не физиологичното. Съжалявам, имам си собствени разбирания по въпроса.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #119 -: Август 14, 2008, 22:07:57 pm »
lady_11 ,на същото мнение съм и аз,особено пък момчеце.
 А имам позната,която кърми в момента 2г. момче и 6м. момиче едновременно. 8O
<br />
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #120 -: Август 14, 2008, 22:19:28 pm »
а за цеденото- познавам майка, цедила се през целия период на кърмене на детето, който се доближава до моят срок на кърмене  :wink: не е чак толкова невъзможно[/color]

ами мама Cygnus се цедеше някъде 8-9 месеца. смятайте за какво става дума...
Три пъти на ден (първите месеци и по често) по час и половина с помпата. Оттам насетне стерилизиране, бъркане, миене и цялата въртележка.
За тръшкането не знам, но какво правим с драскането и хапането?
« Последна редакция: Август 14, 2008, 22:43:45 pm от cygnus »
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #121 -: Август 14, 2008, 22:41:51 pm »
Ами, Лейди,
опитвала съм на вкус и прясна, и замразена. Честно казано, еднакво гадно ми се вижда. Да, ама на бебето си му харесва. :) То и АМ е гадно на вкус, ама бебетата си го хапват, нали. Явно, с годините човек променя вкусовите си възприятия.

Аз така или иначе, не съм оставяла във фризера кърма на повече от 3 месеца, но бях чела, че замразена на -18 и ако много рядко се отваря фризера, трае до 5-6 месеца. Е, вярно, и аз не знам какво значи много рядко да се отваря фризера, но така пишеше в една статия.

Аз просто споделих, че бих искала да кърмя до годинка, но това не значи, че ще мога. Кърмата ми усилено намалява :(, така че - колкото толкова.

Абе, мацки, дайте да зарежем тая тема за кърменето.
Чакайте, да се похваля нещо. :D
Утре заминаваме за два дни за Априлци на гости на вилата на едни приятели. Много се радвам, защото сама гледам Мишка и покрай грижите и ревовете вече нещо взех да изтрещявам. Мъжът ми пък постоянно пътува служебно, все по няк'ви срещи, обучения, тийм билдинги  ... бла бла! Все по Слънчев бряг, Боженци, Поморие и други места, по хотели с басейн.
Най-после си извоювах фемили билдинг. :D :D :D Дано на Мишка да и се отрази добре двудневната разходка до планината. :)
Утре ще редя багаж, че мъжът ми утре пристига от Боженци, сменя служебната кола с личната и тръгваме, този път заедно! Много съм щастлива! :D :D :D
« Последна редакция: Август 14, 2008, 22:49:08 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #122 -: Август 14, 2008, 22:46:01 pm »
колкото и да съм привърженик на кърменето ей тва с опитването на кърмата никога не бих го направила
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #123 -: Август 14, 2008, 22:52:14 pm »
колкото и да съм привърженик на кърменето ей тва с опитването на кърмата никога не бих го направила

Ами Мини,
аз пробвах от любопитство, бе. :wink:
Ей така, да знам, какво яде детето. И капките и съм пробвала и дакатрин гела, с който и мазах устата от вътре. Всичко трябва да е тествано преди да и се даде. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #124 -: Август 14, 2008, 22:53:37 pm »
О, и аз, дори и антибиотиците пробвам, всичко, но кърмата не мога да си представя, не знам не си го обяснявам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #125 -: Август 14, 2008, 22:54:17 pm »
а, да бе
тва къде го пише
аз пък нищо не опитвам
АМ и него ли се опитва
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #126 -: Август 14, 2008, 22:55:28 pm »
О, Мини всичко близвам аз, откакто четох как в мамата една майка беше натикала развалена супа от кухнята на детето си насила докато то се опъвало и не ще да яде. накрая опитала и върнала.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #127 -: Август 14, 2008, 22:59:19 pm »
О, и аз, дори и антибиотиците пробвам

Aйц, и как са  :wink: Добре де, явно има известен смисъл - какъв е? Специално за лекарствата, не им знам вкуса, за да мога да преценя дали не са "вкиснали"  :D , едва ли е дали са отровни. Иначе пюретата и опитвам и храната, кърма - нет, не мога й аз, вижда ми се гадно. Но знам как гадно миришеше моята замръзена кърма, на една седмица беше, Кристина не близна и аз изхвърлих и малкото контейнерчета, които бях събрала. Нямаше на мирис и вид нищо общо с прясноизцедената.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #128 -: Август 14, 2008, 22:59:28 pm »
домашно приготвеното и аз опитвам, само яденетата, кус кус ако е, дали не пари, нищо повече
пюрета абсурд
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #129 -: Август 14, 2008, 23:03:28 pm »
О, и аз, дори и антибиотиците пробвам

Aйц, и как са  :wink:

сладки :) е не ги пробвам всеки път преди да дам, просто да видя вкуса за да знам да чакам ли с шишето с вода, дали горчи (тоест има ли опасност да го повърне и т.н) Иначе панадола и нурофена ги знам на вкус как са.
« Последна редакция: Август 14, 2008, 23:05:38 pm от cygnus »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #130 -: Август 14, 2008, 23:10:33 pm »
домашно приготвеното и аз опитвам, само яденетата, кус кус ако е, дали не пари, нищо повече
пюрета абсурд


Да, има защо за пюретата. Днес пробвах един десерт на Сънвал - грис с ванилия. След обяд все още си давам понякога бурканче - е нема такова безвкусно нещо, блудкаво. Просто ужас. Викам ся грисец и ваниля, ще си оближе пръстите...и моята ящна мома не го яде.

сигнусче, ето, имало логика някаква да си опитваш, не се бях сетила :D
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #131 -: Август 14, 2008, 23:20:05 pm »
Три пъти на ден (първите месеци и по често) по час и половина с помпата. Оттам насетне стерилизиране, бъркане, миене и цялата въртележка.

Ти си герой  :D Аз обаче в началото зорлем издържах три часа без да се изцедя.
Сега ползвам Жорката като помпа  :lol:


lb2f
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #132 -: Август 14, 2008, 23:31:19 pm »
Три пъти на ден (първите месеци и по често) по час и половина с помпата. Оттам насетне стерилизиране, бъркане, миене и цялата въртележка.

Ти си герой  :D Аз обаче в началото зорлем издържах три часа без да се изцедя.
Сега ползвам Жорката като помпа  :lol:


Това е супер. Моите отказаха на 3 месеца още, да не говорим, че младежът се научи на 2 месеца чак да суче, в началото се лъжеха сутрин докато спят по няколко минути - после не и тва е, само с биберон.
« Последна редакция: Август 14, 2008, 23:34:54 pm от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #133 -: Август 15, 2008, 00:22:22 am »
Мдаа, тва с помпата до 9 месец ми е много познато :x Такова нещо нема да си причиня втори път, ако ще да ми кажат, че съм безотговорна майка. Направих си киста на костта от такива упражнения. Ако иска да яде - да яде, ако не - има АМ. Не са умрели тези деца, дето са на АМ, така че и моето нищо няма да му стане. Ама да припадам от изтощение, щото да кърмя - никога повече. Чак толкоз изтрещяла вече не съм  :?
Дони, завиждам ти на ентусиазма да пробваш и лекарствата :lol: Аз не мога до толкова да се жертвам. Манджи - да, ама за останалото.... :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #134 -: Август 15, 2008, 07:28:57 am »
а, да бе
тва къде го пише
аз пък нищо не опитвам
АМ и него ли се опитва

За адаптираното мляко да си призная - станала съм рано една сутрин, ще правя на домашните палачинки - забърках яйцата и брашното, вадя млякото от хладилника - развалено. Бях купила на ситната Аптамил, който тя ми отказа и срам не срам - направих палачинките с него. Колкото и да е странно - облизаха си пръстите, но аз не ги опитах :).
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #135 -: Август 15, 2008, 08:36:49 am »
:hug2:Привет от нас!

По темата с вкусовите качества на на кърмата и АМ
 :oops: и аз съм опитвала!

Фоксче  :lol: ти каза ли на групата с какво си забъркала палачинките?

При нас има леко затишие с никненето на зъби, апропо нямаме такива.
Това дето съм го видяла преди седмица си е чиста моя илюзия!
Привидяло ми се е, когато-тогава само да ми е спокойно детето!
И ние като Касините юнаци на есен с песен зъбаците!
Планината му подейства супер бяхме на Предел три дни, после и на Банско толкова!
Поспахме и си починахме и той и аз!
 :flower:Хубав и прекрасен Празничен ден от нас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #136 -: Август 15, 2008, 08:37:02 am »
колкото и да съм привърженик на кърменето ей тва с опитването на кърмата никога не бих го направила

Като даваш замразена или стояла изцедена в хладилник - при претоплянето пробваш и в двата случая.
След като тровех детето си с вкиснат Аугментин /описала съм го в темата на лошите майки/ - пробвам всичко наред.

Айде, че разходката ни зове. Днес го дават адска жега - пазете децата от слънцето /вие си знаете, де/!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #137 -: Август 15, 2008, 09:52:06 am »
аз също винаги пробвах преди дам замразена или от хладилника кърма.
пюретата в началото се мъчих да ги пробвам, ама голяма гадост беше.
сега от кухнята задължително пробвам.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #138 -: Август 15, 2008, 11:05:20 am »
колкото и да съм привърженик на кърменето ей тва с опитването на кърмата никога не бих го направила

И аз, и аз! И АМ също не съм опитвала, ами не ми мирише правилно, ама Ели си го яде. Пюрета и готови и готвени, по скоро пробвам за да проверя да не са горещи. Ако не и харесва, устата се затваря, маха се усилено с ръце и нямам никакъв шанс да и натикам нещо което не иска, тъй че детето си знае.

Милена, страхотно че ще се измъкнете малко от града. Приятно изкарване на Априлци! Аз ако поне през седмица не пътуваме нанякъде, пък било то и до Търново или Плевен, ще откача. Седенето в София, събота и неделя не ми действа добре особено пролетно-летните месеци.

Мише, много се радвам, че зъбните мъки на Митко са отминали поне за сега. Миналия месец бяхме на първия рожден ден на един младеж и той тогава още си нямаше зъбки, тъй че спокойно ще изникнът, никое дете не е останало без зъби.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #139 -: Август 15, 2008, 11:35:09 am »
знае ли някой кога е секциото на Габи32? има ли щъркел тук да ни донесе вестта или ще чакаме тя лично да ни извести :D
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #140 -: Август 15, 2008, 11:50:07 am »
и аз си мислех за нея тези дни :) дано всичко мине по вода.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #141 -: Август 15, 2008, 12:46:10 pm »
имам телефона на Габи, но се притеснявам да звънна. Знам ли.
 
Цветенце, кога ще ходите в Румъния.? :D
« Последна редакция: Август 15, 2008, 12:56:34 pm от nia72 »
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #142 -: Август 15, 2008, 12:53:43 pm »
Дано всичко да е наред с Габи, и аз й имам телефона, но не ми се иска да я притеснявам. :)
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #143 -: Август 15, 2008, 13:05:12 pm »
Цветенце, кога ще ходите в Румъния.? :D

мислим другата седмица да идем до Букурещката Икеа. няма да имам възможност да разгледам града (чувала съм, че имат много хубав център), защото разполагаме с един ден само, така че този път отиваме специално и само заради магазина. ако си ходила на там, приемам препоръки по пътуването на лични :wink:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #144 -: Август 15, 2008, 13:11:24 pm »
Цвети, аз ходих преди няколко месеца. градът е много интересен, казват на Букурещ "малкият Париж". пригответе се за страшни задръствания, особено сутрин и вечер. това тук нищо не е...
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #145 -: Август 15, 2008, 13:28:56 pm »
Цветенце, не съм ходила и нищо не мога да кажа.Но пътя за границата минава от там където работа и можем  да се видим ако имате време :lol:.

Пуснах смс на Габи, родила е вчера.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #146 -: Август 15, 2008, 13:31:10 pm »
я пусни още един за подробности и дали да пуснеш тема :wink:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #147 -: Август 15, 2008, 13:34:45 pm »
градът е много интересен, казват на Букурещ "малкият Париж".

да, да, знам го това, и аз съм чувала, че има много интересна архитектура в центъра, но няма да мога да го видя - имам само един ден и трябва да отидем до Икеа, а там ще стоим доста, даже и така ми е малко съмнително дали ще успеем да се върнем в нормално време.
за задръстванията също четох, абе неприятно ще е пътуването, настроила съм се, дано да се търпи. чудех се много и аз как да го направя - мислех евентуално да идем съботен ден, когато имало по-малко задръствания в града, но пък в самия магазин било кошмарно - претъпкано от хора, а аз трябва да накупя доста неща и искам да мога спокойно да разглеждам и избирам.

Ния
, сигурно ще ги минаваме границите рано сутрин и късно вечер. но аз наистина съм решила да направя още едно ходене с преспиване и да го разгледам този "малък париж", все пак от варна не е далече, и тогава - задължително.

Радвам се за Габи и чакаме подробности :D
« Последна редакция: Август 15, 2008, 13:37:05 pm от tzvetenze »
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #148 -: Август 15, 2008, 13:36:40 pm »
Стефи, има темичка :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #149 -: Август 15, 2008, 13:44:55 pm »
Честито на Габи! Да и живо и здраво детенцето! :D

Цвети,
Букурещ е много красив град, ще ви хареса. Жалко, че няма да имате време да се разходите. Пътят е доста натоварен, тъй като се движат много ТИР-ове, имам предвид целия път София - Букурещ. Особено отсечката Бяла - Русе е отврат. Образуват се колони и е трудно да изпревариш. Не зная пътували ли сте го до сега. По принцип не би трябвало да влизате в Русе, карате направо по международния път, който е в лошо състояние. За ГКПП-то ти писах, че само лични карти искат и никакви други документи. Лек път. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #150 -: Август 15, 2008, 16:08:29 pm »
От утре съм в отпуск :) Ех, кеф, откога я чакам тази отпуска. За съжаление няма да ходим на море, но все пак ще отидем в провинцията да си починем малко. Ще постоим 1 седмица в Бяла. Освен това с трепетно вълнение очакваме и бебенцето на сестра ми да се появи съвсем скоро -до 10ина дни. Моля се всичко да мине както трябва и да си имам сладка племеничка. Мия вчера се беше отдала на мързел и интелектуални занимания -лежала си на дивана и си четяла списание цял ден, даже не пожелала да отиде на разходка. В последно време супер трудно й слагам обувки, като се заинати и не дава и това си е, но аз просто казвам, че щом не слага обувки, никаква разходка. Все пак в Бяла ще е на двора през цялото време, та няма да й липсват разходки.
<br />[link=http:
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #151 -: Август 15, 2008, 16:20:46 pm »
Аз пак ще моля за съвет - ситната отказва да яде с лъжичка - не отваря устата, а засърбва от лъжичката, но след 30-40-50 гр. спира и почва да плаче и дохранвам с АМ. Предполагам, че са зъби, въпреки че не виждам да пробива нищо, но долния венец е подут. Въпросът ми е - какво ме съветвате да направя, да продължа ли да я мъча с пюрета и каши или направо да я оставя няколко дена само на АМ?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #152 -: Август 15, 2008, 16:23:11 pm »
Мешко, приятна почивка!
Мона пък е на обратната вълна - де що види обувки, женски, мъжки - може и 44 номер да са, но тя трябва да ги изпробва и колкото и да й е трудно, но по няколко крачки трябва да направи с тях. голяма скица е да я гледаш от страни.
Имаме си и малко коте на двора - ей няма такава играчка! (хем и батериите не й свършват) Голяма гонитба пада с това коте, хвърля му топки, то ги гони, тя се залива от смях :D понякога котето я пипва леко с лапичка по крачето и симона издава едно толкова смешно "ох!" - като ощипана госпожица :lol:

Фоксче, според мен я остави ден - два на шише и после пак опитай.
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #153 -: Август 15, 2008, 16:48:28 pm »
Привет, момичета!
Да се включа набързо за едно ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕНИЦИ - МАМИ И БЕБОЧЕТА! Да сте живи, здрави, много обичани и истински щастливи!!!
 :bighug: :bighug: :bighug:
:ballons: :ballons: :ballons:

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #154 -: Август 15, 2008, 17:05:00 pm »
Фокси, и аз като Цвети, ще те посъветвам да я оставиш няколко дни само на АМ. Нищо няма да й стане.
И ние днес сме именички, така че Лара -благодаря. :)
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #155 -: Август 15, 2008, 17:32:50 pm »
Честит празник на всички Марии, майки и деца! Да са здрави и добри!

Пък на София й викали "малката Виена", ама след бомбардировките...

Лека седмица на всички, леки почивни дни, де! Здрави родители и деца и нови бебета и бременни момичета!
Alexandra
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #156 -: Август 16, 2008, 06:07:01 am »
Мари, честит имен ден :D
Мешко, честито и на Мия  :D Приятна почивка  :D



lb2f
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #157 -: Август 16, 2008, 12:46:07 pm »
Днес говорих с Габи. Добре са, звучеше много бодро.Възстановява се по бързо от предния път :lol:. Планово секцио е родила, всичко е минало много добре.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #158 -: Август 16, 2008, 19:23:36 pm »
Браво на мама Габи. Все така да е.  :D
Да се похваля, посетихме клубчето на Цветелина, чудесно е! Просторно, чисто, с много, много игри за малките. Дори с таткото отидохме на пазар, а момчетата играха и дори ги заварихме заспали. :D

Хайде, да си направим среща там някой път.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #159 -: Август 16, 2008, 20:56:28 pm »
Браво на Габи  :D Да са живи и здрави :D.
Каси страхотна идея  :D
Можете ли да ми кажете компютърни игри с който мога да занимавам малката без да крещя не натискай така, не пипай там, че нещо голям проблем става с този компютър. :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #160 -: Август 16, 2008, 21:20:37 pm »
Браво на Габи  :D Да са живи и здрави :D.
Каси страхотна идея  :D
Можете ли да ми кажете компютърни игри с който мога да занимавам малката без да крещя не натискай така, не пипай там, че нещо голям проблем става с този компютър. :x

Ааа, аз съм против компютрите и тем подобните игри, не може ли да забраниш достъпа и до компа по някакъв начин, знам ли....то е лесно от страни, ама кой знае и мен какво ме чака :?. Аз съм твърдо за физически занимания и спорт, разбира се в малко по-голяма възраст.  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #161 -: Август 16, 2008, 21:57:19 pm »
Каси по цял ден сме навън. Разбира се на сянка и от 1 до 5 обядваме и спинкаме.
Обаче нещо което не е позволено буди голямо любопитство. Разглеждаме снимки и пускаме клипчета от екскурзии и рожденни дни. Голям мерак е като ме гледа да седне, да натисне , да пипне :D. Затова исках когато е много топло или вали дъжд да я оставя да пойграе мъничко. Иначе и аз съм привърженик на спорта. Брат ми е лекоатлет и другата година малката ще я заведа да потича с него. Ако и хареса и има желание ще е добре  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #162 -: Август 17, 2008, 10:19:39 am »

Тази е готина, но играеш ти - те гледат :) Но пък ти обясняват какво трябва даправиш да не забравиш :) Освен че има бебе тамагочи дето трябва да се къпе, храни, приспива, трябва и да се забавлява с разни игрички, които сами по себе си за интересни самостоятелно - пъзели, колоринг букс, музикални инструменти, конструктори.
http://www.download-free-games.com/simulation/baby_luv.htm
Аз съм против компютрите като средство за зомбиране, но мисля, че всяко нещо с мярка е полезно. Няма вредни неща има вредни дози. В крайна сметка няма как да се избяга от тях. Не живеем миналия век. И много зависи какво се прави разбира се на компа.
Не правя разлика между книжка с картинки и интерактивна приказка на екрана, въпрос на носител на информацията и технология.
« Последна редакция: Август 17, 2008, 11:14:37 am от cygnus »
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #163 -: Август 17, 2008, 10:21:13 am »
Я и аз да ви питам нещо  :D...

През последните два месеца от бременноста си се сдобих с окосмяване  :oops:. Е, от самолет не се вижда, обаче там където не съм имала косми вече имам. Интересното е, че и бебето е окосмено на същите места. За него зная, че ще му окапят косъмчетата, но с моите какво ще стане? Имали ли сте такъв проблем?

И още нещо. Как стои въпроса с детските надбавки? Ходих до социалните за еднократната помощ, но забравих да питам за детските  :oops:.

*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #164 -: Август 17, 2008, 10:40:21 am »
За детските - общия ви доход се дели на броя на членовете на семейството и ако е под някаква сума (не си спомням колко беше) взимаш детски - най-вероятно няма да се получи, защото е малка.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #165 -: Август 17, 2008, 10:48:50 am »
Не че съм допряла до тези пари, но съм си наумила да направя нещо като касичка на бебето. То и без това сега идват близки и роднини и му дават по някой лев...

*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #166 -: Август 17, 2008, 11:06:07 am »
Здравейте момичета ! Първо се извинявам,че може поста ми да не си е на мястото,но незнам къде да го отнеса... Току що ми се обади приятелка че днес е видяла положителен тест ,а е на море.. Преди 3 месеца тя пак беше бременна и направи спонтанен аборт.Сега е много притеснена и ми се обабди да питам Слънцето и къпането в морето рисковано ли е за нея сега или да си кара почивката нормално.. Много ви моля дайте ми някакъв отговор.. Аз и казах че не мисля че е фатално,ако не кисне по много време във водата и ако не се пече както обикновено(до мехури)Но аз никога не съм била бременна и незнам дали моето мнение е миродавно..

Благодаря за отговорите предварително!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #167 -: Август 17, 2008, 11:09:45 am »
По-добре да избягва препичането на плажа без чадър. За морето не знам, но да внимава с гъбички и тем подобни гадини, които редовно се хващат по морето, не от самото море, а от почивката като цяло, басейни и т.н. Както и да внимава какво яде - да избягва сурови меса, недобре сварени яйца, сурови млека, меки сирена и храни със съмнителна годност. Както и хубаво да измива плодовете и зеленучицте.
« Последна редакция: Август 17, 2008, 11:13:40 am от cygnus »
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #168 -: Август 17, 2008, 12:29:15 pm »
За детските - общия ви доход се дели на броя на членовете на семейството и ако е под някаква сума (не си спомням колко беше) взимаш детски - най-вероятно няма да се получи, защото е малка.
Май под 300лв. на член от семейството трябва да е за да се получават детски.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #169 -: Август 17, 2008, 12:46:04 pm »
По-добре да избягва препичането на плажа без чадър. За морето не знам, но да внимава с гъбички и тем подобни гадини, които редовно се хващат по морето, не от самото море, а от почивката като цяло, басейни и т.н. Както и да внимава какво яде - да избягва сурови меса, недобре сварени яйца, сурови млека, меки сирена и храни със съмнителна годност. Както и хубаво да измива плодовете и зеленучицте.

Много благодаря,обадих и се и и прочетох поста :) Посъветвах я да си купи фолиева киселина и да огледа за гинекологичен кабинет за всеки случай..

Много се радвам за нея ,но и сърцето ми се къса.. Сега ще я мисля докато се прибере.. Лек ден на всички!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #170 -: Август 17, 2008, 12:53:37 pm »


 Посъветвах я да си купи фолиева киселина и да огледа за гинекологичен кабинет за всеки случай..

Много добре си направила!  :bighug:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #171 -: Август 17, 2008, 12:57:11 pm »
аз също миналата година на морето разбрах,че съм бременна и бях след 2 аборта.Влизах си в морето,но не съм се пекла-стоях само под чадър,в басейн също не съм ходила.Да внимава и какво яде-особено за морските дарове.Аз хапвах миди де,но панирани.
<br />
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #172 -: Август 17, 2008, 12:58:05 pm »
Еххх...една седмица ни нямаше и докато наваксам с четенето, страничките са станали още повече  :lol:
Виждам, че доста сте изписали по темата с кърмата и нейните качества... Аз да си призная, още докато бях бременна, се бях зарекла, че ще кърмя поне до 6 месец. Не знам дали е на психологическа основа, но все още държим фронта. Не дохранвам Вероника с нищо, само съм започнала да и давам различни плодове, за запознаване с различните вкусове, докато все още им е сезон. Не консумирам зеле, бобови и цитрусови продукти, но за сметка на това не се лишавам от мляко, мед, овесени ядки, по малко други ядки, газирани напитки...При това Ронката не е имала колики! По едно време ядях като ламя варено жито, но сега, понеже е лято и е бирено време, употребата и доста помага на производството на кърма.
За опитването - опитвала съм, от прясната кърма като ми капне някъде, съм си го изсмуквала, а и ме се искаше да знам какво консумира детето ми, за замразената - понеже съм с чувствителен нос, ме беше лъхнала една вълна на вкиснато, та реших да не рискувам да тровя детето и се принудих да топна пръст. Е, нищо общо нямаше с прясната, направо ми се додрайфа и веднага излях  :oops:
Та изводът ми е, че всеки си има собствени виждания и преценки, затова нека постъпва, както намери за добре, важното е дечицата да са живи и здрави!

Ние вече сме с второ зъбче. На всичкото отгоре бяхме 4 дни на Китен, нащракахме се едно хубаво,а и стигнахме до извода, че Вероника ще обича много морето. Доволни се прибрахме в СЗ...Сега се пържим на тукашните жеги и колкото и да не ми се вярва, чакам с нетърпение по-хладен септември.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #173 -: Август 17, 2008, 13:22:06 pm »
cygnus благодаря ти  :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #174 -: Август 17, 2008, 20:49:46 pm »
нашия комп го ползваме предимно за гледане на том и джери /за сега/.

Девойки, аз съм в стрес. Щото ако е рекъл дедо Боже и педиатърката , която ще ни гледа гърлото утре рано сутринта заминаваме за пет ни на Мала Църква и съм в потрес - кво щъ бъде , как щъ бъде. А изнесох половината къща ... включително и такива джвъчки като пасатора.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #175 -: Август 17, 2008, 21:40:10 pm »
Лейди,дано да нямате извънредни ситуации и Вики е добре!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #176 -: Август 17, 2008, 21:49:35 pm »
нашия комп го ползваме предимно за гледане на том и джери /за сега/.

Девойки, аз съм в стрес. Щото ако е рекъл дедо Боже и педиатърката , която ще ни гледа гърлото утре рано сутринта заминаваме за пет ни на Мала Църква и съм в потрес - кво щъ бъде , как щъ бъде. А изнесох половината къща ... включително и такива джвъчки като пасатора.

Я дишай спокойно, аз нали писах - бях в трескава подготовка, суматоха и чуденки. Не бях взела покъшнина, че бяхме на готови пюрета. Мислех за 8 дена на море или 10, че ме беше страх как ще е ситуационе, а  то - откарахме 16, малката беше най-щастлива, доволна от смяната на обстановката. Ако хотела ни беше свободен, щяхме да останем докато ни свършат парите  :lol: :lol: :lol:

Само да е здрав Вики!
От нас с Криси - Бон Воаяж и да разказваш после хубавини!