0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #60 -: Август 12, 2008, 14:57:29 pm »
абе приспах я сега, пийнах една бира на спокойствие в градината и вече всичко е ок :lol:
Цвети, ей така те искаме. Сигурно си пробвала, ама аз се сещам, че преди миенето с каквото и да било, е добре да се махне колкото се може повече от крема с нещо сухо -кърпа или някакъв вид салфетка. Не сме имали такива инциденти досега. Моето дете като намери крем и ми го носи, като ми посочва точно къде иска да я намажа 8).
<br />[link=http:
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #61 -: Август 12, 2008, 16:52:44 pm »
Ето едно клипче по темата за тръшкането:

http://www.vbox7.com/play:52ac7b28

явно при някои действа  :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #62 -: Август 12, 2008, 17:01:10 pm »
чудесно онагледяване на ситуацията :D
при нас не проработи, няколко пъти го изимитирах, но той се вбесява още повече :oops:
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #63 -: Август 12, 2008, 17:16:45 pm »
Моето дете като намери крем и ми го носи, като ми посочва точно къде иска да я намажа 8).
Нашата кокона иска да я пръскам с парфюм за детската.... :oops:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #64 -: Август 12, 2008, 17:29:50 pm »
Ооо големи са кокони тия женки, Деси взима дезодоранта, маха капачката, слага го под мишницата и казва - пъс-пъс :lol: добре, че не се сеща да натиска още :wink:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #65 -: Август 12, 2008, 18:46:17 pm »
Здравейте момичета! :DСлънчева седмица и от мен! :D
Надявам се и мен да ме приемете в вашия отбор :D.
Честно казано ,за сега нямам никакво време да чета ....едва успявам да направя по 2-3 часа сън на деннощие.Момичета ,моля споделете или дайте линк към темата какъв хранителен режим трябва да спазват кърмачки.Нестигат други неща ,но вече сме и с колики.Ще ви бъда много благодарна за орговора.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #66 -: Август 12, 2008, 18:50:35 pm »
най-удачния вариант за мен беше проба-грешка, хапвам от даденото нещо, ако на Стефи й се отрази го изключвам от менюто си
на мен например ми текваше кърма от прясно мляко и от бира, колкото и да ги отричат, естествено не съм прекалявала с количествата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #67 -: Август 12, 2008, 18:59:01 pm »
Аз ядях всичко без ядки, зеле и в началото и боб не ядях, газирани напитки не пиех, но след 2-3 м. си пиех по малко кола, защото много обичам. Пиех много вода и кисело мляко, сокове и прясно не съм пила, защото не обичам. Люто не ядеш, черен пипер и това е. Просто не прекаляваш с нищо и важното е да се храниш и да поемаш течности. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #68 -: Август 12, 2008, 19:10:19 pm »
Стефчо, ти оправи ли се?
Цвети, Цвети- тази хубавица Симона какви ги сътворява, ще се наредят нещата, ама време иска
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #69 -: Август 12, 2008, 19:15:04 pm »
Абе уш се пооправям, ама стомаха и корема ми още се бунтуват, много неприятни спазми и къркорене :?
мерси :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #70 -: Август 12, 2008, 21:17:38 pm »
Здравейте момичета! :DСлънчева седмица и от мен! :D
Надявам се и мен да ме приемете в вашия отбор :D.
Честно казано ,за сега нямам никакво време да чета ....едва успявам да направя по 2-3 часа сън на деннощие.Момичета ,моля споделете или дайте линк към темата какъв хранителен режим трябва да спазват кърмачки.Нестигат други неща ,но вече сме и с колики.Ще ви бъда много благодарна за орговора.

Забранени храни - зеле , боб , ядки, люто, кафе, газирано, шоколад.
Аз без бой ще си призная, че Вики като беше вече на 4 месеца траях, траях но по Коледа омуах едно зеле с боб. Очаквах зверски колики, но нищо такова не се получи.Кафе пиех едно слабо за деня.

Някой тук  в предишната тема се интересуваше от поставената диагноза на Вики за алергичен конюктивит. Та да се отчета:
Както знаете -  Първо лекарско мнение на д-р Топов с предписан Фларекс за 6 дни /Бърди каза, че до 3/. Хубу, обаче още по време на лечението зачервяването на склерите намаля, но не изчезна, след спиране на капките - отново същата история. Беше ми казал - пазите си рецептата и при следващо такова състояния - просто я изпълнявате за същия период от време.
Потърсих второ  и то с талон по ЗК /учудващо за мен/ - д-р Маркова от детски очен кабинет на ДКЦ при ІІІ градска болница. Преглед - обстоен, снемане на анамнеза - също. Обяснения за състоянието - подробни. Изписа други капки /от съображения за дистанционно лечение по нета не пиша името им/, като на второто капане червенината на склерите изчезна, не си търка така очите. Задължително контрола след проведеното лечение. В допълнение ми хареса и това, че ме изпрати с визитка с мобилния си телефон, ако нещо ме притеснява по време на лечението , да звънна, но поясни, че тя не преглежда по телефон и предпочита да види детето лично. Не правя реклама, знаете това,  но ако всички лекари, бяха така ангажирани с детското здравеопазване, щеше да е по-добре.

« Последна редакция: Август 12, 2008, 22:06:39 pm от lady_11 »
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #71 -: Август 12, 2008, 22:26:02 pm »
В някоя от предишните теми бяхте писали, че имате добри частни педиатри. Моля да ми дадете координати. Предварително благодаря
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #72 -: Август 12, 2008, 23:35:46 pm »
Цвети, да я нацелуваш моята приятелка по мазната кратуна  :lol: И да не й режеш косата, че ще се караме  :lol:

Ади, момичетата вече са ти писали. Според Бърди е нужно да изкючиш само ядки и овесени ядки.
Аз да си призная, че в началото си похапвах ядки (по препоръка на доктрка в болницата). Особено сурови бадеми. Тогава децата нямаха колики. До сега не съм забелязала пряко някоя храна да се отразява на децата. Но все още не съм хапвала боб, леща, царевица... Тъкмо се поуспокоиха стомахчетата, не ми се рискува.

Ади, за коликите опитай със сешоара. При Теди много помага  :D

Миличка, страхотно клипча  :lol:
« Последна редакция: Август 12, 2008, 23:38:43 pm от jazzybaby »

lb2f
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #73 -: Август 12, 2008, 23:54:24 pm »
Ади, забелязах, че имам ли аз колики и бебето има.Точно тези храни изключих от менюто си и бебока се кротна. Болките значително намаляха. 

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #74 -: Август 13, 2008, 09:05:25 am »
Ади, аз имах дни, в които нищо не ядях и Мия пак си имаше зловещи колики -просто се убедих, че въобще не са свързани с моята храна. при нас коликите се дължаха най-вече на много нарушената чревна флора в резултат на приемането на антибиотици след раждането.
<br />[link=http:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #75 -: Август 13, 2008, 09:27:14 am »
Здравейте и от нас! Ние се завърнахме от село, много хубаво беше.
Рая беше доволна, цял ден гола се разхожда на воля :D

Цвети, кофти случка, дано бързо измиете прекрасната коса на Симона :)

Ади, с теб говорихме, ама пак да кажа, всичко в нормални количества
няма да навреди на бебка. Не яж люто, не пии концентрат, не прекалявай с кафето.

Стефи, бързо да се оправяш!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #76 -: Август 13, 2008, 11:45:26 am »
мале,мале -мен свеки ме тъпчеше с огромна купя ядки всеки ден за ужеличаване на кърмата,пък то не трябвало да ги ям.
 Аз пиех много сок и вода и супи,чайчета и кво ли не,но кърма имах точно 2м. :(
<br />
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #77 -: Август 13, 2008, 11:57:49 am »
Мен ме караше да пия боза и прясно мляко 8) Също 2 месеца изкарахме на кърма, дори беше на дохранване. :? Има някакви чайчета разтворими на Хипп, ако не се лъжа, за кърмачки.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #78 -: Август 13, 2008, 12:04:39 pm »
Има някакви чайчета разтворими на Хипп, ако не се лъжа, за кърмачки.

При мен няма ефект от тях. Биричката действа по-добре  :wink:

lb2f
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #79 -: Август 13, 2008, 13:01:57 pm »
хипа и при мен нямаше никакъв ефект, а българския лактогонен чай ми действаше прекрасно, пих го 40-50 дни докато се регулира кърмата :)
ядките наистина не са препоръчителна, аз една вечер изядох цяла купа с бадеми, лешници, кашу и т.н. и на другия ден детето имаше 2 кървави нишки в изпражненията. беше на 5м. и вероятността да развива АБКМ или лактозна непоносимост или пък друг вид непоносимост към кърмата почти беше невероятна. като питах бърди и му обясних случая, че е изключително кърмено дете, не е захранено още и т.н. и човека направо си попита дали съм яла ядки или зеле :oops: Повече не си правех експерименти.
И друг път съм го казвала, или имаш кърма или нямаш, ако щещ на челна стойка стой, пий млека, бози, лук яж, ядки и всички други бабини дивитини, все тая, като няма си няма. Друг е въпроса че има един период от около 2м. в който количеството кърма се регулира, тогава е хубаво да се стимулира наистина, но да се тъпчеш в продължение на 6м. с какво ли не, само за да изкараш 100 гр. кърма за мен си е безумие. :)
Колкото толкова, децата и на АМ и на кисело мляко са пораснали така че не е болка за умиране :)