0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« -: Август 11, 2008, 08:42:51 am »
Да е слънчева и спорна новата седмица. На почиващите - весела и незабравима почивка. Да са ни здрави и щастливи децата, и дай боже да научим още хубави новини тази седмица.
Ние бяхме уикенда на селото на мъжа ми до Казанлък. Да се похваля, че шофирах, а малките се държаха много добре по пътя и там.
Видяхме се и с кака Стефания, mini и Ник.  :D
Много е хубаво извън София.  :D

В неделя ще празнуваме 6 години от сватбата ни. Времето летии.....
« Последна редакция: Август 11, 2008, 09:21:43 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.11.-17.11.2008г.
« Отговор #1 -: Август 11, 2008, 09:12:43 am »
Да е прекрасна седмицата за всички! За нас тя е изпълнена с вълнение и очакване!

kassi, я вземи да оправиш заглавието на темата, че си доста напред във времето! :D


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.11.-17.11.2008г.
« Отговор #2 -: Август 11, 2008, 09:22:38 am »
Да е прекрасна седмицата за всички! За нас тя е изпълнена с вълнение и очакване!

kassi, я вземи да оправиш заглавието на темата, че си доста напред във времето! :D

Мда, бях написала 10 месец, ама после уж оправих  :lol:.
Габи, честита ти рожденничка.  :D И всичко най-хубаво занапред на теб. Ти си знаеш  :babyflips: :crossfingers:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #3 -: Август 11, 2008, 09:31:52 am »
Хубава и здрава седмица и от мен :)

Аз събота и неделя за малко да пукна, такова чудо не ми се се случвало през живота. Много висока температура и такова разстройство, че не излизах от тоалетната, ужаааас. явно е някакъв летен вирус, но ми разказа играта, съвсем се стопих :(
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #4 -: Август 11, 2008, 09:43:21 am »
Габи, на патерица честито и от мен!
Аничка, честито ти християнче!

По повод тръшкането, чета "Изкуството да бъдеш родител". Та там автора описва периода между втората и третата годинка (при някои деца и по-рано) като "първо юношество" и обяснява тръшкането с прехода от бебе към вече осъзнато дете. Ще си позваля да цитирам малък откъс от книгата:

Цитат
Как да реагираме на истеричните кризи
Истеричната криза е върховната проява на негативизъм. Това е състояние на такъв бяс, че детето може само да пла­че, да се дере или да се търкаля по земята, като рита с кра­ка във всички посоки. Ако отстъпите пред такъв гняв, вие само ще го засилите. Ще научите детето да реве още по-силно, за да наложи капризите си.
Дъщеря ми беше на десет години, когато покани една своя-приятелка да прекара с нас края на седмицата на къмпинг. Момиченцето отговори, че родителите й имали други планове, но прибави: „Не се безпокой, ще се оправя. Ще ме хване истерията и мама ще ме пусне!"
Ако пък загубите самообладание и също се ядосате, пак ще увеличите гнева на детето. То -вече ще знае, че може да получи от вас каквото иска и когато иска с някоя хубава истерична криза. Не се старайте да вразумявате разярено дете или да го разсейвате с думи. В такъв момент то пред­ставлява буря от емоции. Не е в състояние да слуша езика на разума или на логиката. И в никакъв случай не се опит­вайте да възпрете яростта му, като го заплашвате с бой. Нали сте чували родители да казват на истеризиращр дете: „Престани или скоро ще разбереш защо ревеш." Все едно да гасиш огъня с бензин.
Е, как тогава да постъпите, когато детето ви изпадне в истерична криза? Това, което е необходимо да му внушите, е, че гневът му може и да е неизбежен, но няма да го доведе доникъде. Но как да го сторите? Просто го оставете само да изживее яростта си.
Всяка майка трябва да намери начин да направи това. Бихте могли да стоите безмълвно и да изчакате кризата да отшуми от само себе си. Или ще предпочетете да говорите и да кажете: „Знам, че си недоволен и бесен, но иди в стая­та си й стой там, докато се успокоиш. Когато свършиш, ще ти покажа нещо хубаво." Или пък строго ще му наредите: „Марш в стаята си." Вие сами трябва да откриете метода, който най-добре ви приляга, и да го използвате. Преди всич­ко обаче, опитайте се да помогнете на детето си да запази достойнството си, като му предложите, стига да е възмож­но, елегантен начин за излизане от задънената улица.
Да кажем няколко думи и за истериите в присъствие на приятели, роднини или на пазара. И в този случай използ­вайте антикризисните техники, но знайте, че имате срещу си нов противник, който може да се намеси и да ви попречи да намерите разумното решение - публиката. Ето тогава изскача чудовището: „Какво ще си помислят хората?" Ако присъстващите не познават детската психология, те несъмнено ще си помислят, че грешите, че просто трябва да дръпнете на детето един хубав пердах и да сложите край на кризата. Е, и какво от това? За какво отглеждате детето си - за да направите от него здраво и щастливо същество, или за да угодите на съседите си?

Ако не сте чели книгата, според мен си заслужава  :wink:

Стефи, бързо оздравяване.

Успешна и спорна седмица на всички  :D

lb2f
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #5 -: Август 11, 2008, 09:44:20 am »
Слънчева седмица и от мен!Да има само весели и здрави дечица и майки!
Kassi,браво за шофирането.И аз имам книжка,но...тя кола не кара,та и аз вече ще трябва да покарвам помалко че да влеза в час.
Стефи,наистина има много лош вирус,дано бързо се оправиш!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #6 -: Август 11, 2008, 10:04:19 am »
Хубава седмица и от нас. Аз излизам в отпуск след края на тази седмица и вече нямам търпение.
Стефи, да се оправяш бързо!
Габи, да ти е жива и здрава дъщеричката- с малко закъснение, ама от сърце :D

<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #7 -: Август 11, 2008, 10:27:53 am »
Хубава седмица и от нас  :D
Да няма болни (Стеф, оправяй се), много бременни и здрави бебета да има, приятни почивки и успешна олимпиада!!!

Ние пък днес имаме годишнина - 11 години, откакто сме заедно  :D
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #8 -: Август 11, 2008, 10:55:50 am »
Весела седмица и от нас!

Габи, честита рожденичка и от мен, да ти е жива и здрава!
Ани4ка, честито християнче!

StefiZ, оправяй се бързо и да няма повече болни!
Bora82, честита годишнина!

Аз пък тая седмица, няма да ходя на шофьорски курс, защото учебната кола е на ремонт след като в събота, спрях на жълто и един междуградски автобус се заби в колата (на автобуса нищо му няма). На мен ми се размина само с уплахата, даже в началото неразбрах какво става, а шофьора на автобуса, ме пита не съм ли го видяла, а той на червено ли щеше да мине, че не можа да спре навреме, да не говорим че "У"-то трябва да го е видял. Не се водя виновна ама ми е кофти, че провалям на инструктура часовете за цяла седмица.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #9 -: Август 11, 2008, 11:07:43 am »
Гери, инструкторите са предвидили, че има възможност да се случат такива неща, не ги мисли тях.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #10 -: Август 11, 2008, 11:15:16 am »
Гери, важното е, че на теб нищо ти няма. Освен това навсякъде пише, че по правилник задния пази предния. Така че да е гледал тоя момък с автобуса. А моя мъж каза, че застрахователя на инструктора ти може да поиска от застрахователя на автобуса пропуснати ползи. Явно има възможност да се направи, така че човека няма да е съвсем на загуба от случката.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #11 -: Август 11, 2008, 11:33:05 am »
Здравейте и от нас. StefiZ, съчувствам ти. Вчера повръщах, беше ми лошо, парцал съм. И днес едва гледам. Баба ми и мъжа ми също, надавам се пък ние да сме се натровили, не че ми е много кеф, ама дано не е вирус, че да не прихване малката. Май някакво пилешко непроверено баба ми е взела от кварталната бакалия, за зор заман и ето ти сега  :x  като се сетим и тримата за пиле с ориз ииии, отврат. 

Бъдете здрави всички и безаварийно  :lol:

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #12 -: Август 11, 2008, 11:58:34 am »
Габи, да е жива и здрава Юлия!

Бора, честита годишнина!

Гери, неприятно, наистина, но случват се тези работи, както ти е казала Цветенце. А автобусът отзад ли ви натресе или странично.
Аз свидетелство за правоуправление имам, но на практика не съм карала от около 3 години.

СтефиЗ, оздравявай бързо!

Джази,
кажи, моля те, кой е авторът на книгата, която цитираш. Ще я потърся и аз.
Относно тръшкането, веднъж в "Часът на мама" една психоложка даваше практически съвети за справянето. Единият бе да имитираме поведението на детето, буквално като огледало да правим това, което прави детето. Но това важи, само ако сме в къщи. Друг метод бе задаването на глупав и елементарен въпрос, което според нея, щяло да насочи съзнанието на детето в друга посока, например "Абе ти как се казваш? или Абе ти на колко си години?, или Я виж колата - какъв цвят е тя?"
« Последна редакция: Август 11, 2008, 12:00:09 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #13 -: Август 11, 2008, 12:08:49 pm »
Уф, Нина, дано вашето не е вирус, че да й се размине на малката. Аз не съм повръщала, само ми се гадеше и имах супер яко разстройство с висока температура 39.5. Що буламачи изпих, не е истина, но днес положението е малко по-добре :)
Да се оправяте бързо и вие.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #14 -: Август 11, 2008, 12:11:35 pm »
Джази,
кажи, моля те, кой е авторът на книгата, която цитираш.

Д-р Фицхю Додсън.

Нина, бързо възстановяване и дано да не е вирус.

lb2f
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #15 -: Август 11, 2008, 12:44:47 pm »
Здравейте и от нас!
Хубава седмица и весели преживявания!
И най-вече много новини за нови бебета и бременности!!! :D
Ние вчера навършихме годинка и 11 месеца!!!
Вече сме големи!!! :D
Целувки на всички!!!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #16 -: Август 11, 2008, 14:20:43 pm »

Единият бе да имитираме поведението на детето, буквално като огледало да правим това, което прави детето. Но това важи, само ако сме в къщи. Друг метод бе задаването на глупав и елементарен въпрос, което според нея, щяло да насочи съзнанието на детето в друга посока, например "Абе ти как се казваш? или Абе ти на колко си години?, или Я виж колата - какъв цвят е тя?"
Първият метод го пробвах 2-3 пъти вкъщи и действаше. Отвличането на вниманието също е добра идея, но при нас се получава само когато баща й се намесва, на мен не ми обръща никакво внимание. Всъщност при нас истериите като че ли доста понамаляха, даже напоследък не е имало. Може би да сме преминали вече този етап или поне се надявам да е така.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #17 -: Август 11, 2008, 14:47:14 pm »
о, това с истериите ми е болна тема. много са ужасяващи. игнора действа, признавам, НО не ги спира или намалява. наистина искам да вярвам, че това е период, ама ..... лошото е, че започва и да посяга и удря с ръчички като ми е ядосан :(всичките тези книги ги четох, но не мисля, че извлякох реална полза с резултатност от тях. изпускам нещата и наистина не знам как да действам вече :(
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #18 -: Август 11, 2008, 15:00:35 pm »
Далеч съм от психологията, но методът с копирането не ми се вижда удачен. Незнам защо. Мисля си, дали в такъв случай детето няма да сметне, че това е нещо съвсем нормално което прави, щом родителите му му подражават. Може би за момента действа, защото детето не очаква такава реакция, но...
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #19 -: Август 11, 2008, 15:09:40 pm »
Аз да попитам справилите се с махането на памперса. От 5 дни сме без памперс. Взех памперс гащетата на Либеро(Много ми харесаха) и ги ползваме на обяд и през ноща докато спим. Досега колкото и да съм я карала и молела, малката не искаше и да чуе да седне на гърне или тем подобни занимания. Миналата седмица обаче окончателно задърпа да сваля памперса. Аз категорично и отказах да го сваля, и кротичко и обясних, че тя не иска да сяда на гърнето и не можем да пишкаме из цялата къща. Тя мрънка плака, обаче памперса не и свалих.  Останах като ударена когато ми донесе гърнето и се настани в него  :lol: 8O. Като и свалих памперса пък се и изпишка, направо ме уби  :lol:. Скрих всички памперси и започнах да я подсещам през 10-20 мин да сяда на гърнето. Когато не иска не я прнуждавам. За тези пет дни имаме няколко аварии, но то не може. Обаче не иска самичка да си казва.  Играе си, изпусне малко в гащите и тогава се усеща и започва да ги сваля, вече напишкани. Опитваме се да пройзнесем пиш или нещо подобно, но не иска.

manhattan и моята колкото и да не и обръщах внимание правеше страхотни истерии. Казах и че такива деца не обичам, не ги гушкам, не ги целувам и не лягам да спинкаме заедно. След един час дойде време за сън и тя седна да ми сочи шишето за мляко и да ме дърпа към спалнята. Казах и че още съм и обидена и ще си спинка сама. Рева муча около 15 мин и тогава чак отидохме да спим. След няколко повторения, сега като и кажа ще ти се разсърдя спира и се замисля. В 50 % има ефект, другите 50 % цирка е неописуем, но и аз броя до 10 и си повтарям, че и да я плясна ефекта е нулев, само цирка за съседите ще е 100 процентов. :x

От два три дни успявам и да ви почета, но нямам време да пиша много. Тук ще напиша, много здраве и усмивки на всички празнуващи и бързо оздравяване на всички болнички. Много бебета и нови бременности.
Онзи ден ми удариха и колата и купона е на 6. Едно момченце на 19 години. Спря и ме изчака да стигна до него, тръгна и се заби в лявата ми предна врата и предния калник. С такава наглост слезе и ми заобяснява че ме бил видял, но съм карала много бързо 8O. Карах с 40 и добре че не беше с повече, защото не ми се мисли. :( Бяхме с малката. Идваше ми да го удоша. КАТ разбира се си му написаха акта, но за мен си остава уплахата за мен и детето и смачканата кола. Правим и разни ремонти, подготвяме се за още един мой изпит и ясла. Направо в чудо сме се видяли. Дядо ми е на легло, паднал и крака много го боли. С две думи, от както се прибрахме от морето направо ми се реве.  :BangHead:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0