0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #100 -: Август 14, 2008, 08:50:29 am »



ще излязат, ще излязат :wink: абе, мари, вие вода пропихте ли?... :)


Цвети, вода чиста мнооого рядко, но пък за сметка на това Детския чай на Хипп стой да гледаш. Ама го ограничавам вече, че то това на нищо не прилича вече :lol:
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #101 -: Август 14, 2008, 08:56:17 am »

а за цеденото- познавам майка, цедила се през целия период на кърмене на детето, който се доближава до моят срок на кърмене  :wink: не е чак толкова невъзможно


Не е, но е страшно неприятно и трудоемко. Миеш, стерилизираш, цедиш... самото цедене ми отнема по 40 минути понякога  8O А Жорката се наяжда вече за петнайсетина.

lb2f
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #102 -: Август 14, 2008, 09:13:11 am »
Джази, зная го какво е, долу горе де
дохранвах до 3 месец, след всяко кърмене /без нощните/ се изцеждах
не е приятно, но всичко зависи от мотивацията
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #103 -: Август 14, 2008, 09:24:28 am »
Ох, Мини, пробвай да се цедиш два месеца, през два часа и нощем също... Да ти кажа, нямам много спомени от първите две седмици  :lol: Като на лента са ми.
Иначе за мотивацията си права  :D
« Последна редакция: Август 14, 2008, 09:33:21 am от jazzybaby »

lb2f
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #104 -: Август 14, 2008, 09:29:53 am »

не е приятно, но всичко зависи от мотивацията[/color]
Мини, права си по принцип, ама в един момент имаш чувството, че прекарваш повече време с помпата, отколкото с бебето....
<br />[link=http:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #105 -: Август 14, 2008, 11:48:24 am »
Ясно е, че са много факторите при и за успешното кърмене. Преди 19 години имах кърма, та чак извираше - е, спря ми точно за 1 ден на втория месец от огромен стрес. Ей така - хоп и все едно никога не съм кърмила.
Сега, не съм имала кой знай колко - но достатъчно - Ема е захранена на 5 навършени месеца, не е дохранвана с друго мляко, все още я кърмя вечер, сутрин, понякога нощем - но при мен е важно, че съм безкрайно спокойна и неангажирана с нищо друго освен грижите по нея.
А, за изцеждането - наложи ми се 2-3 пъти поради препълване. С помпата направо си е рай - а някога го правех на ръка и направо ми беше ужасно. Ама, това за едно време и сега е смешно сравнение, щото всичко е толкова различно - помпи, памперси, колкото си щеш удобства... ей, 89 година ток нямаше  :)
но не мисля, че трябва да се полудява на тема кърмене - става или не, избор или невъзможност - няма значение - важното е грижите за децата ни да ни носят удоволствие, ама и на двете страни!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #106 -: Август 14, 2008, 11:55:59 am »
аз пък, като човек кърмил все пак, вече изобщо не съм убедена в ползите. мисля, че съвременните жени не стават за кърмачки. ей до този скандален извод съм стигнала. тук вече се призна, че имунитет от кърмата не добиват. ми то с тоя стрес, кофти храни, замърсен въздух и прочее каква хубава кърма ще им дадем?
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #107 -: Август 14, 2008, 12:47:06 pm »
е, стига бе, това е пресилено :wink: по тази логика по-добре е изобщо да не раждаме деца, щото и те същата храна ще ядат, и същия въздух ще дишат, и стрес и т.н.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #108 -: Август 14, 2008, 13:10:49 pm »
а за цеденото- познавам майка, цедила се през целия период на кърмене на детето, който се доближава до моят срок на кърмене  :wink: не е чак толкова невъзможно[/color]

ами мама Cygnus се цедеше някъде 8-9 месеца. смятайте за какво става дума...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #109 -: Август 14, 2008, 13:41:10 pm »
Здравейте мами!
Нямам време напоследък за любимия си форум.
Чета сега мненията ви за кърменето и продължавам да недоумявам за храненето. Толкова противоречиви мнения относно храненето на кърмачката не бях виждала.
Едни казват-яж лук,овесени ядки,сурови ядки.Други го отричат.
Аз ям от всичко по малко и не съм забелязала някакви симптоми на колики у Анди.Позволявам си и едно кафе на ден и шоколад когато ми се яде,щото съм му фенка,може би съм случила на дете с леки колики..
А ядките пък защо се изключват?
Но нищо пък не може да замени майчината кърма,особено ако що годе ядеш прилично витаминозна храна.Моля се да мога да кърмя още дълго дъщеря си.
Слънчево настроение на всички и болестите да бягат от вас1
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #110 -: Август 14, 2008, 14:43:42 pm »
Аз пък каквото и да ядях, не зависимо, дохранвах или не, тя все си ревеше от колики. Така си и останахме до края на 3 месец. След това коликите поотминаха и започна рев от нередовна перисталтика. Така си изкарахме още месец. На 5 месеца вече свикнала все да си реве просто не спираше, нали така мама все я гушка и люшка. Айде да го отдадем вече на зъбките :P Така, че вече ми беше все тая какво ядях. Естествено изключвах газирани и алкохолни напитки. Кафета не, не съм и привърженик, количка малко пиех, цигарите ги спрях в мига който си видях теста за бременност след инсеминацията. Боб, леща грах и тем подобни, по принцип не обичам. Ядки по принцип не обичам, затова не съм се и интересувала. Обаче пиех мноого натурални сокове :oops:. Едни казваха, че не е хубаво, други викаха пии супер, от тях имах повече кърма и си ги пиех с удоволствие :oops:
« Последна редакция: Август 14, 2008, 14:45:57 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #111 -: Август 14, 2008, 14:55:15 pm »
Абе хубава, лоша храна ядем, пак кърмата е по-добрата храна за бебето от преработено краве мляко. По ред причини. Ако я имаш естествено.
Защото една позната категорично реши да не си кърми бебето, защото педиатърката й казала (малко се съмнявам...не малко ми доста даже), че по-добре да хранела с АМ, защото кърмата разваляла качеството си заради това което ядем, храна с нитрати и прочие. И мъжа й съответно е с твърдото мнение, че живеейки в 21ви век има достатъчно добри АМ, по-добри и от кърмата.

Теоха аз съм на мнение всичко с мярка. Да не се яде лук в големи количества, че предизвиква газове, както и цитрусите, зеле, бобови и съответно предизвиква колики при някои деца. За ядките, че са алерген ... Но всичко, ако е с мярка няма да навреди. Иначе да легнат да умрат от глад кърмачките. Натуралните сокове заради консервантите не ги препоръчват.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #112 -: Август 14, 2008, 15:22:09 pm »
Добре де,не ми е ясно това с алергените.
Едно дете или е алергично към нещо или не. Ако ще развие алергия,то ще я развие независимо дали го пазиш или не.Така ли е или греша?
Може би не съм проучила достатъчно въпроса,но се чудя защо не дават да има цветя в стаята на бебето след като като го извеждаш навън,то диша къде къде по-алергенен въздух.
И примерно това за ягодите,прасковите и меда.Ако ще си алергичен към тях,то ще си независимо в кой момент от живота си ги включиш.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #113 -: Август 14, 2008, 15:37:04 pm »
Теоха, аз съм силно алергична към оси и пчели. Подувам се, задушавам се, вдигам над 40 градуса и колабирам. Затова се пазя, внимавам с дезодорантите, не бера букетчета и следя непрекъснато за насекоми. Съпругът ми има същата алергия. Само, че и двамата сме възрастни и имаме време поне половин час за реакция и търсене на медицинска помощ, ако сме ужилени. Възможно е детето ни да има същата алергия. При него няма да има възможност да чакаме половин час.
Ягодите, ядките, меда са изключително силни алергени, а твоята логика не я разбирам 8O
Ти осъзнаваш ли реално, че от алергичен шок се умира?
Забранените алергезиращи храни се въвеждат бавно след двегодишна възраст с огромно внимание и в малки количества. Предполага се, че дотогава детето е изградило поне частична защита и организмът му е достатъчно укрепнал, за да може да се бори.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #114 -: Август 14, 2008, 16:13:40 pm »
Джази,
мерси за отговора за шоколада. Ясно, ще хапвам само бял. :)

И при мен, не е много лесно кърменето, но не бих искала да прозвучи като оплакване. Този начин на хранене съм избрала и ще се мъчим, докато можем. И аз съм с помпата, навсякъде я мъкна с мен. Шегувам се, че се доя като крава. :lol: Стерилизирах 4,5 месеца и от скоро си дадох стерилизатора на една друга майка.

Аз пък наскоро чух за изцепка на една педиатърка, която посъветвала една майка да изхвърли всичката замразена кърма.  8O Била си губела ценните качества. 8O Дрън, дрън! :x
Чела съм (не на едно място), че във фризер кърмата има трайност от 3 до 5-6 месеца в зависимост от типа фризер. Тъй като майката спряла кърменето поради мастопатия, "великата" докторка посъветвала майката да купи АМ и да изхвърли замразените запаси. Ей, втрещих се, честно!

Някой по-назад се оплакваше, че съпругът настоявал за кърмене и изцеждане.

Ние пък друг хит имаме. Свекърва ми е противник на кърменето след 6 месеца. 8O "Ами то кво било то? Голямо бебе и все залепено за майка си като гербова марка, а майките нашишкавявали и т.н." Възмутено ми разказа как една майка кърмела едногодишното си дете, то и дърпало блузата и вече всичко разбирало .... и било все залепено за нея! Свеки беше възмутена от въпросната майка! Вместо да купи едно хубаво АМ, тя безсрамницата го кърми!
Ей, вбесих се и издивях тотално! Скарах се със свеки и после гордо заявих на мъжа ми "Днес се скарах с майка ти!"
Аз ли съм и виновна, че тя не си е гледала децата, защото била студентка в друг град и ги оставила на майка си и на баба си? А второто и дете, като станало на 5 месеца, тя решила, че нямало нужда 3 жени да го гледат и че е време да започне работа. С първото дете (моя мъж) си спряла кърмата, когато той станал на 2,5 месеца, защото и започнала учебната година. Все ми се оплаква колко трудно си спряла кърмата, как се стягала ...


Цветенце,
не мисля, че на румънската граница ще ти искат каквото и да е. Ние ходихме веднъж, но през Дуранкулак. Бяхме трима души, само ни поискаха личните карти на тримата и това е. Мило ни се усмихнаха румънците и ни напътстваха къде да спрем с думите на български: "Тука, тука, на сянка." :)
« Последна редакция: Август 14, 2008, 16:19:59 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #115 -: Август 14, 2008, 16:38:04 pm »
Много исках да кърмя - не само защото е полезно, но и защото съм мързел и е далеч по-лесно. Да, ама като няма - няма. През втората седмица от живота си Дара все ми беше на гърда - ядох какво ли не, пих какво ли не, сменях гърдите, не сменях гърдите, чаках 2 часа между хранения, не чаках и час, но детето ревеше по цял ден, а нощем заспиваше на гърда - мислехме че са колики, защото отказваше АМ, но като започна да заспива вечер в 12 ч. и сутрин да не се буди до 10 ч. вече започнах да се притеснявам. Тогава вместо дохранване дадох само АМ - изпи такова огромно количество и после блаженно спа 3 часа за първи път през деня. Пробвах да цедя, но повече от 30 мл. не изваждах, въпреки че все бях с помпата. И кърмата постепенно спря. Въпреки това до 6-я си месец брат й изкара около 5-6 грипа, аз един и баща й един, но тя не се разболя нито веднъж.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #116 -: Август 14, 2008, 16:52:35 pm »
Теоха, имунната система на човека се развива и алергия може да се развие, а може и да не се развие - в зависимост от степента на зрялост на имунната система, от силата на сблъсъка с чуждата белтъчина и дори от случайността.
именно затова се пази крехката и недоразвита имунна и храносмилателна система на бебето от чужди белтъчини и те се въвеждат постепенно, а не ударно. след като се знае кои са най-големите вероятни причинители на алергична реакция, логично е те да се избягват в началото.
нещата не са толкова прости. не стоят така - "или е алергично или не е", а "или ще развие алергия или няма да развие". предразположеността не е присъда. и ти сигурно си предразположена към доста заболявания, които може да те сполетят, а може и да не те.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #117 -: Август 14, 2008, 16:54:41 pm »
aa, Каси, ша ма прощаваш ама толкова време коластра- едва ли

Е, защо да лъжа пък ти.. освен да съм толкова глупава, че да не различавам кърмата от коластрата.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #118 -: Август 14, 2008, 22:02:21 pm »

Аз пък наскоро чух за изцепка на една педиатърка, която посъветвала една майка да изхвърли всичката замразена кърма.  8O Била си губела ценните качества. 8O Дрън, дрън! :x
Чела съм (не на едно място), че във фризер кърмата има трайност от 3 до 5-6 месеца в зависимост от типа фризер. Тъй като майката спряла кърменето поради мастопатия, "великата" докторка посъветвала майката да купи АМ и да изхвърли замразените запаси. Ей, втрещих се, честно!

Някой по-назад се оплакваше, че съпругът настоявал за кърмене и изцеждане.

Ние пък друг хит имаме. Свекърва ми е противник на кърменето след 6 месеца. 8O "Ами то кво било то? Голямо бебе и все залепено за майка си като гербова марка, а майките нашишкавявали и т.н." Възмутено ми разказа как една майка кърмела едногодишното си дете, то и дърпало блузата и вече всичко разбирало .... и било все залепено за нея! Свеки беше възмутена от въпросната майка! Вместо да купи едно хубаво АМ, тя безсрамницата го кърми!
:)

По въпроса за качествата  и трайността на замразената кърма. Ти опитвала ли си замразена кърма - щото на мен ми се е налагало? Пълен отврат като вкус и нищо общо с прясно изцедена. Малко си се пообъркала и че някои фризери позволяват да се даде замразена кърма със срок от 5-6 месеца. След три месеца - в канала.

Иначе, с риск да засегна много хора тук,  споделям мнението  на свекърва ти. Кърменето би следвало да продължи според мен до 8-9 месечна възраст. Не бих кърмила едногодишно дете именно заради психичното му развитие, не физиологичното. Съжалявам, имам си собствени разбирания по въпроса.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #119 -: Август 14, 2008, 22:07:57 pm »
lady_11 ,на същото мнение съм и аз,особено пък момчеце.
 А имам позната,която кърми в момента 2г. момче и 6м. момиче едновременно. 8O
<br />