0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #20 -: Август 11, 2008, 15:27:15 pm »
Джази, благодаря ти.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #21 -: Август 11, 2008, 16:15:04 pm »
Далеч съм от психологията, но методът с копирането не ми се вижда удачен.

и аз не бих се спряла на подобен метод. ще видим как ще се оправяме, при нас тепърва започва.
ман, период е, бъди упорита. не е само твоето дете такова "лошо" :wink:
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #22 -: Август 11, 2008, 16:30:10 pm »
Пожелавам ви мнооооого слънчева седмица,и нека тя ни донесе много положителни резултати и хубаво настроение.
Аз вече мога да мина към очакващи(20.08),ама с тия мои нощни мога да си остана само с очакването,но дано греша!
Успех на всички и целувки от мен

Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #23 -: Август 11, 2008, 17:21:20 pm »
Далеч съм от психологията, но методът с копирането не ми се вижда удачен. Незнам защо. Мисля си, дали в такъв случай детето няма да сметне, че това е нещо съвсем нормално което прави, щом родителите му му подражават. Може би за момента действа, защото детето не очаква такава реакция, но...
Няма да се съглася с това мнение. Има ситуации, в които единствено нестандартен подход действа. Този е точно такъв -детето не го приема за нормално, а точно обратното, тази реакция на майка му го обърква и истерията спира много бързо. А може да се обърнат нещата и на малко смях след това. Игнорът също е с краткотрайно действие -първите няколко пъти. След това съм я наказвала в стаята да си пищи, без да ми пука и след всеки следващ път си пищеше по-дълго, просто защото свиква и с това. Знаеше къде ще я накажем и си показваше даже :D.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #24 -: Август 11, 2008, 17:31:06 pm »
ман, период е, бъди упорита. не е само твоето дете такова "лошо" :wink:

от една седмица в къщи е кошмар - подмениха ми детето направо.
и най-елементарните действия се извършват след часове разправии, реване и тръшкане. аз така няма да изкарам до третата година...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #25 -: Август 11, 2008, 17:37:08 pm »
Видяхме се и с кака Стефания, mini и Ник.  :D

ммда, видяхме се и още как
благодарим за приятната компания на мама и тате
а малките са големи сладури- Мишо бърбори непрекъснато, а Хриси те гледа с един блажен миловиден поглед, сладур голям /аз си го кръстих на галено поничко  :oops:, голям е сладур/
жалко, че времето не позволи разходки, ама и Стефания си прояви отново бесовете
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #26 -: Август 11, 2008, 17:43:05 pm »
ман, период е, бъди упорита. не е само твоето дете такова "лошо" :wink:

от една седмица в къщи е кошмар - подмениха ми детето направо.
и най-елементарните действия се извършват след часове разправии, реване и тръшкане. аз така няма да изкарам до третата година...

не е истина такова съвпадение 8O
точно от толкова време се изпари всякакъв респект от нас. няма "спри", няма "стоп", "не ходи там". преди винаги се съобразяваше при непозната среда. приемаше наложените ограничения без проблем. е сега вече оглуша и не му дреме. ти го гониш, то бяга и гледа дяволито :evil:
ясно ми е, че разширява периметъра, експериментира и т.н., на ние как да процедираме не знам :( т'ва с книжките не вАжи. аз поне не мога да го приложа.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #27 -: Август 11, 2008, 17:46:30 pm »
аз да ви кажа, Стефания в градската до общината не я водя от месец, щото има шадравани и тя като види вода се хвърля вътре без да я интерисува кво се случва
това с ела тука хич не важи и при нас  :? от сега още
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #28 -: Август 11, 2008, 17:48:49 pm »
Пожелавам ви мнооооого слънчева седмица,и нека тя ни донесе много положителни резултати и хубаво настроение.
Аз вече мога да мина към очакващи(20.08),ама с тия мои нощни мога да си остана само с очакването,но дано греша!
Успех на всички и целувки от мен
hriska -тук са списаците с очакващи и ловуващи
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=29538.0
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #29 -: Август 11, 2008, 18:11:18 pm »
аз да ви кажа, Стефания в градската до общината не я водя от месец, щото има шадравани и тя като види вода се хвърля вътре без да я интерисува кво се случва
това с ела тука хич не важи и при нас  :? от сега още


ооо, ние варненските шадравани ги заобикаляме през три улици поне. там е най-якото ни тръшкане - ляга се по земята с рев, удряме си нарочно главата в зцимента...
общо взето гледам да си стоя у дома, в градината - поне знам, че има ограда и е някакво ограничено пространство и се чувствам в безопасност :lol: слизането до града сама с нея е голямо изпитание, гледам да го правя само, когато таткото е при нас.
усещам, че това е само началото...
на теория се успокоявам, че всички деца минават през това, на практика ще видим как ще се успокоявам :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #30 -: Август 11, 2008, 18:13:43 pm »
ох, и аз с това се успокоявам, каквото и да е, за кратко да е
но имам и страхотен помощник- таткото ни е много грижовен и винаги когато може ме отменя
« Последна редакция: Август 11, 2008, 18:43:24 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #31 -: Август 11, 2008, 18:41:40 pm »
и аз се успокоявах, че  ще мине този период - но не минава.Ели клони вече  към 4г, мога да кажа, че мен не ме чува вобще, баща си - повече има респект и поне се спира и мисли дали да продължи.С шадраваните сме ужас, заобикалям ги през 2 улици само и само да не минем от там.от няколко дни си събира зениците нарочно и се смее. правя се ,че не забелязвам и започвам да й показвам някоя книга или я карам да каже някое стихче.Има ефект. На маймуна като нея не мога да се правя, игнора не подейства. Остава само отвличането на внимание.Поне мина периода с тръшкането в магазините за купуване на играчка или сладолед.Това поне чува. Казвам - сега не може и не се налага да повтарям. Много търпение и нерви.Явно и ЕГН си казва думата незнам.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #32 -: Август 11, 2008, 18:53:08 pm »
При нас игнора действаше само в началото, сега ако не му обърна внимание става още по-зле, направо изпада в изтерия.
За гърнето - и ние се приучаваме от около две седмици. Имаме 2 пропуска, единият от който беше снощи, но се случи защото се тръшна и не пожела да се изпишка преди да си легне. Проблема при нас е че не иска да седне на гърнето , а трябва да го държиш.
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #33 -: Август 11, 2008, 19:30:50 pm »
Здравейте и от нас! Да е здрава и слънчева седмицата! Болните да се оправят по-бързо! Честито на Габи, да и е жива и здрава дъщеричката! Честити годишнини на всички!

И ние вчера дадохме еврейче, върнаха ни християнче! Беше много хубаво в църквата, мина почти безпроблемно. Тошито слушкаше толкова, колкото той си може, само дето попа не му даде да изяде Библията :) Кръстницата ни има близнаци на почти 6 годинки, та беше много сръчна при поставянето на памперса, събличането и обличането, много умело го забавляваше докато мрънка.
Иначе от няколко дни пак иска да суче през два-три часа и както си и очаквах са на път и предните две зъбчета отгоре, гледам започнали са да прорязват венеца, до ден-два ще се покажат.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #34 -: Август 11, 2008, 20:30:13 pm »
Видяхме се и с кака Стефания, mini и Ник.  :D

ммда, видяхме се и още как
благодарим за приятната компания на мама и тате
а малките са големи сладури- Мишо бърбори непрекъснато, а Хриси те гледа с един блажен миловиден поглед, сладур голям /аз си го кръстих на галено поничко  :oops:, голям е сладур/
жалко, че времето не позволи разходки, ама и Стефания си прояви отново бесовете


Дано другия път да е по-хубаво времето. И на нас ни беше много приятно. И подаръците са страхотни, голяма игра пада.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #35 -: Август 11, 2008, 23:42:24 pm »
Мдааа, тази вечер имахме нагледно представление как се иска нещо и не се получава. Човека беше решил, че иска да се качи на количките на входа на Морската. Не го огря, но такова представление изнесе, че свят да му се завие на човек. Тръшка се на плочките, рева, лази по корем, претъркалва се през гръб. Всякакви начини за придвижване опита и баща му го завръщаше обратно. Всичко това придружено от силни писъци и рев, все едно го колят. Стояхме и гледахме, без да се караме, без да говорим с него, а аз се смях до сълзи. Такова чудо не бях виждала и не вярвах, че ще ми се случи. Добре, че са сложили в средата на площадчето едно като балони, хвърчила или нещо подобно /някакво изкуство, ама не знам какво/, та го разсеяхме с дърпане на въжета и го изнесохме. При нас тази вечер подейства страха от кучета - разлаяха се уличните псета и той се стресна, та се покатери на баща си и му мина мерака за колите.
Изобщо, става все по интересно и по-интересно :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #36 -: Август 11, 2008, 23:53:14 pm »
И ние вчера дадохме еврейче, върнаха ни християнче!

хм... предполагам, че това е някакъв старовремски израз след кръщене, но в 21-ви век не звучи много политически коректно. моят син не е кръстен, но намирам, че е българин, а не евреин.
уважавам много евреите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #37 -: Август 12, 2008, 00:01:09 am »
Джамка, така казват в църквата - Дадохте еврейче, връщаме ви християнче. Няма нищо общо с еврейския народ, а с изповядването на самата вяра.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #38 -: Август 12, 2008, 00:14:08 am »
Уважавам не само евреите, а и вероизповеданието, на когото и да било. Гане, благодаря ти за уточнението!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Слънчева и весела седмица 11.08.-17.08.2008г.
« Отговор #39 -: Август 12, 2008, 00:20:39 am »

от една седмица в къщи е кошмар - подмениха ми детето направо.
и най-елементарните действия се извършват след часове разправии, реване и тръшкане.

Боже, какви неща ни очакват!!!