0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #640 -: Декември 06, 2010, 08:30:01 am »
 Ако е правена TESE, добре. Тогава действително замразяването е неефективно. Принципно първо се прави PESA, за директно извличане на сперматозоиди от епидидимиса и ако там няма се взема тъкан. Но подходи различни.
  Планиране има. Сега ще стартира процес на стимулация. Трабва да се уцели точни момент на вадене на фоликулите от жената. Това означава, че за разлика от първия път сега ще се чака дата за манипулация на мъжа всеки ден. При нас, картината на стимулацията се менеше всеки ден. Така че тук опита на лекаря е важен. Да се прецени кога фоликулите са готови за вадене, да се направи процедурата и да се премине към оплождане.... Това имах предвид.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #641 -: Декември 06, 2010, 13:38:15 pm »
redmir, много ясно, че е така, и без PESA си го има това планиране и то даже не е планиране докато не достигнат определен брой и големина фоликулите, при всяка Инвитро/ Икси процедура е така, нали иначе ако излизат сперматозоиди в еякулата пак трябва да е готов мъжа да даде материал.В слуачаи като нашите просто отива гладен и жаден и минава през процедурата, не виждам каква е разликата.При замразен материал също, тъй като няма гаранция дали ще има достатъчно и качествени сперматозоиди, за да се иксират яйцеклетките след размразяването. Ние първия път се надявахме на замразения материал, беше доста бавно и мъчително и в крайна сметка сперматозоиди нямаше и пак се стигна до PESA.
 А аз честно казано така и не съм чула в коя друга клиника правят PESA, да в Щерев се процедира точно както казваш, но до сега не съм чела други андролози да правят първо PESA, даже бях писала тук като въпрос, така и не получих отговор. Д-р Кацаров, на пример, прави директно и май само TESE. Моля някой да ме поправи ако греша, подобна информация би била много полезна за всички ни.
« Последна редакция: Декември 06, 2010, 13:40:17 pm от Dolphin »
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #642 -: Декември 08, 2010, 11:11:46 am »
При нас направиха направо TESE и никой не ни каза за замразяване а говорихме в последствие да се направи ICSI при което да има нова биопсия. Замразяването можело да стане тогава ако ние решим и ако не се лъжа срока на използването на замразените сперматозоиди е 5години . Благодаря на всички които са писали по нашия проблем :) тези дни ще имаме консултация и вече мисля че ще стартираме нещата и наистина след това ако решим ще го направим сами а мястото във фонда ще остане за друга двойка. Имам много големи резерви към Олимед и затова ще преценим между Майчин дом и Александров. А за Александров имам много добро мнение , дано никой не ме е разбрал погрешно, исках да кажа че сам много разочарована единствено от бързата консултация в коридора и от лошото отношение на Ани. Но и аз мисля че се дължи на многото работа която имат винаги.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #643 -: Декември 08, 2010, 16:07:20 pm »
Keysi, пожелавам ви много късмет и успех!!!
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #644 -: Декември 09, 2010, 15:05:33 pm »
Здравейте на всички!
Едва сега се решевам да пиша.Искам да поздравя всички момичета за героизма....и за подкрепата и съветите, които споделяте.За човек който е в началото на този път това е изключително полезно...
Нашата история е кратка и засега се развива доста бързо.Преди около 2 месеца след направена спермограма на съпруга ми сложиха диагноза Азооспермия.За съжаление като дете е имал проблем и тестисите му са смъкнали когато е бил на 10-11 години с помоща на инжекции.
Преди няколко дни правихме биопсия при д-р Кацаров. Намериха 200 живи, зрели и годни за оплождане сперматозоида. Все още чакаме хистологията, но засега Кацаров ни каза, че най вероятно в следствие на късното смъкване на тестисите в торбичките се е получило увреждане и в момента има само определени зони в които има спермогенеза. Това което е записано в епикризата е 'тестис с лекстепенна хипосперматогенеза'. Засега чакаме хистологията и междувремнно имам записан час при д-р Стаманов през 04.2011.
Въпроса ми е моля ви кажете ми какви изследвания сте правили на взетия материал преди процедурата по оплождане.Това което виждам засега са генетичните изскледвания - кариотип и микроделеции Y хромозома? Има ли нещо друго като изследване, което може да се направи и при положение че взетия материал е вече замразен, могат ли да се направят тези изследвания?
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #645 -: Декември 09, 2010, 17:47:22 pm »
Здравейте на всички!
Едва сега се решевам да пиша.Искам да поздравя всички момичета за героизма....и за подкрепата и съветите, които споделяте.За човек който е в началото на този път това е изключително полезно...
Нашата история е кратка и засега се развива доста бързо.Преди около 2 месеца след направена спермограма на съпруга ми сложиха диагноза Азооспермия.За съжаление като дете е имал проблем и тестисите му са смъкнали когато е бил на 10-11 години с помоща на инжекции.
Преди няколко дни правихме биопсия при д-р Кацаров. Намериха 200 живи, зрели и годни за оплождане сперматозоида. Все още чакаме хистологията, но засега Кацаров ни каза, че най вероятно в следствие на късното смъкване на тестисите в торбичките се е получило увреждане и в момента има само определени зони в които има спермогенеза. Това което е записано в епикризата е 'тестис с лекстепенна хипосперматогенеза'. Засега чакаме хистологията и междувремнно имам записан час при д-р Стаманов през 04.2011.
Въпроса ми е моля ви кажете ми какви изследвания сте правили на взетия материал преди процедурата по оплождане.Това което виждам засега са генетичните изскледвания - кариотип и микроделеции Y хромозома? Има ли нещо друго като изследване, което може да се направи и при положение че взетия материал е вече замразен, могат ли да се направят тези изследвания?
Здравей,
можеш да погледнеш темите за фонда за асистирана репродукция. И да започнете подготовка на документи.
Ако не те интересува такова финансиране, то можеш да направиш тези основни неща в началото на годината:
за теб - полови хормони FSH, LH, Estradiol, Prolactin
генетични за кариотип и носителство на мутации на тромбофилия
имунологични изследвания /ще ти ги назначат от клиниката/
Цветна снимка според мен е препоръчително да има скорошна, преди АРТ.
Аз нямах и това е едниственото, което не направих. Слава Богу не се наложи.
Часът ти за д-р Стаменов е сравнително скорошен и ако нямате спънки, дай Боже скоро може да стартирате.
Има бременности тук във форума при неговия екип, със замразен материал.
За мъжа ти - говорете с Кацаров евентуално за антиоксиданти, витамини дали има нужда.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #646 -: Декември 11, 2010, 15:02:20 pm »
Благодаря много Вера. За моите изследвания ще изчакам прегледа при Стаменов.
Кацаров даде някакви лекарства на мъжа ми но каза да ги пие около 3 мес преди процедурата по оплождане, за да подпомогне спремогенезата, ако се наложи втора биопсия.Инъче засега нищо не му даде да пие.
Благодаря много за отговора и за пожеланията :)
Успех на всички.Ние до април ще почиваме ;)
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #647 -: Декември 11, 2010, 22:09:47 pm »
Най-добре е да си пуснеш хормони, преди прегледа и да са достоверни. В смисъл 3-5 ден от началото на менструалното кървене. Защото иначе губиш минимум един месец, до новия цикъл, записване на час за тълкуване на резултатите и т.н.
Като идете на преглед, освен ехографския преглед при теб, д-р Стаменов вече ще има яснота и за основните хормони, вече може да иска нещо да провери.Но основните са това.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #648 -: Декември 13, 2010, 13:04:20 pm »
Много благодаря. Наистина ще се консултирам с асистентката на Стаменов и ще ги пусна преди да отида.Наистина ми се иска да свършим колкото се може повече работа с едно посещение, особено като се има в предвид че за всеки преглед ще се пътува Варна-София.Много ви благодаря за съветите. :)
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #649 -: Декември 17, 2010, 12:15:34 pm »
мочето ми има проблем с хормона тестостерон,малки тестиси и д-та му изписа инжекция Небидо само една,каза също че до три месеца трябва да забременея.След колко време започва да дава резултат хормона?Моля някой който го е ползвал да ми даде повече информация?
D.S
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #650 -: Декември 20, 2010, 09:43:31 am »
? какво значи проблем с хормона, нисък ли е? че това разбирам. на моят мечок му биха 3 пъти небидо през 2,5 месеца, не се регулира веднага. как са килцата на твоето момче? не е само това определящо, но все пак е хубаво ако е пълничък да намали килцата. това е от нашия мечешки опит  :)

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #651 -: Декември 23, 2010, 19:29:21 pm »
Искам да Ви пожелая весели празници и една вълшебна Коледа! Колкото и клиширано да звучи, в тези дни стават чудеса! Вярвайте и преследвайте мечтите си. Пожелавам ви сили и здраве, за да следвате мечтата си, упоритост и дух и разбира се - вяра.
  А на тези, които са я постигнали - не се отказвайте да бъдете полезни на тези, които вървят по този път....
  Весела Коледа и нека Новата година ни донесе още българчета....
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #652 -: Декември 27, 2010, 10:30:08 am »
Благодаря за пожеланията!
В чудеса и вълшебства не вярвам - съдбата ми показа че няма такива неща!!!
Но и аз пожелавам весели празници, приятна почивка и дай боже много българчета, които да са желани и обичани.
Като не знаеш какво да кажеш - млъкни!
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #653 -: Декември 27, 2010, 13:47:59 pm »
Mechtatelka, вярваш в съдбата, а в чудесата не?
Според мен и двете можем да си ги сътворим, разбира се с повече или по-малко чужда намеса! Не се отчайвайте момичета и момчета, които пишете и четете тук и не спирайте до като не постигнете чудото по един или друг начин.
С нас наистина се случи чудо. Забременях с четиризнаци след като положението изглеждаше по-отчайващо от всякога. Хормоналната терапията беше дала отрицателен резултат и от PESA не откриха нито един подвижен сперматозоид. Стигна се до TESE. След 3 часа упорито търсене ембриолозите намериха 10, оплодиха 10 мои яйцеклетки с тях и още 2 с неподвижни..нямаха почти никакви надежди.. Е, в крайна сметка за всеобщо учудване всички 10 се оплодиха. Върнаха ми 3 ембриона на 3 ден. Резултатът беше 2 разнояйчни и 2 еднояйчни близнака. Никой все още не може да повярва.
Сега влизам в четвърти месец, бременна с двете най-мечтани бебчета, чудото. Моля се всичко да е наред с тях и скоро да можем да изпитаме най-невероятната радост, когато ги гушнем живи и здрави.
До сега не се престрашавах да ви споделя, но исках да ви напомня именно около тези прекрасни празници, че макар и с непрестанна борба се случват чудеса!
Честито Рождество на всички и весело посрещане на Новата година, пожелавам на всички ви да не преставате да се борите за чудеса!
 mc101

Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #654 -: Декември 27, 2010, 15:09:59 pm »
Делфин Много се радвам че при вас чудото се е случило, но не е чудо а физика и малко късмет и добри лекари !!
Не искам да навлизам в спорове - няма смисъл

желая ти искрено и от сърце страхотни най-важното здрави бебенца, които много да ви радват  :D
Весели Празници tree2a
Като не знаеш какво да кажеш - млъкни!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #655 -: Декември 27, 2010, 15:56:59 pm »
Dolphin, невероятна новина! Браво, отлични резултати предвид обстоятелствата. Истинско чудо!

Бъдете живи и здрави, ти и бебетата, и лека бременност до края! :D
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #656 -: Декември 27, 2010, 15:58:01 pm »
Делфинче, откога чакам да прочета това от теб, знаеш ли? :)
Благодаря ти, че го сподели с всички нас!
Това са нещата, които дават кураж на всички, които се сблъскват с азооспермията. Тя се преодолява, ето ги доказателствата!
Прегръдки и лека и спокойна бременност!
Във всички домове ще изгреят жадуваните бебешки усмивчици, пожелавам го от сърце на всички!
« Последна редакция: Декември 27, 2010, 16:00:55 pm от cygnus »
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #657 -: Декември 27, 2010, 21:52:02 pm »
cygnus, цигу, Mechtatelkа благодаря ви от сърце!  :bighug:
цигу, колкото и изтъркано да звучи- Нова година, Ново начало, Нов късмет, нямам търпение и от теб да чуем добрите новини!
Mechtatelka, тук сме за да се подкрепяме, обменяме опит, информация, окуражаваме. Няма значение дали наричаме желания привидно непостижим успех чудо, късмет, желан резултат, постигната мечта или просто една перфектна комбинация от професионализъм /това с физиката въобще не го разбрах /и каквото и да е друго необходимо.
Да се отдадем на съдбата, примирението, както аз още я наричам, не е особено окуражаващо. Нали си мечтателка, вярвай повече в мечтите си и се бори за тях, не си сама! Както е написала cygnus, азооспермията се преодолява, не го забравяйте, доказателствата ставаме все повече!
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #658 -: Декември 27, 2010, 22:54:35 pm »
Делфинче, много се радвам за теб. Аз, която съм минала по твоя  път много добре те разбирам.Стискам палци всичко да е наред и на финала чудесни бебета.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #659 -: Декември 28, 2010, 22:17:10 pm »
Dolphin ,
  каква невероятна, прекрасна и разтърсваща новина. Като прочетох написаното настръхнах, върнах се през пътя, който минахме и ние.
   Искам искрено да ти пожелая на теб и бебоците ти - леко бременеене, много късмет и здраве! Успех!
   Е, какво поредно, но толкова силно доказателство, че с воля, непреклонност и вяра може да се постигне много. Аплодисменти и за лекарския екип....
  Дано подобни новини стават все повече през идната 2011-та!!!