0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #580 -: Септември 23, 2010, 15:01:49 pm »
ДЕЛФИН
Благодаря за куража дано и ние имаме късмет
Като чуя донор и откачам  osi_12 искам наше!!!!
Дано и това което ми казаха за фонда не е вярно!
А за спермограма в клиника и дума не стана отсякоха биопсия и ще видим какво ще покаже сега това трябва и толкова никой не поиска първо генетични, още спермограми вече в клиника и нищо друго..
А може ли някой да сподели преди биопсия трябва ли нещо по-специфично да се прави??

Разбирам те за донорите и аз откачам! Моят мъж постоянно се шегува с лекарите, че ако се стигне до там ще ме пуска на съседите.  8) Не се връзвай и смело напред в борбата. Никак не е лека, никак не е кратка, но не е невъзможна!
Заради анестезията се прави ПКК 3 дни преди биопсията и консултация с анестезиолог, на нас ни дават и по едно лексотанче да изпием вечерта преди операцията- гладен жаден, избръснат на другия ден.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #581 -: Септември 23, 2010, 15:04:38 pm »
И аз имам предложения от съседи  :lol:
Те май се надяват на нещо но то е друга тема
Какво е ПКК това съм го пропуснала
Като не знаеш какво да кажеш - млъкни!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #582 -: Септември 23, 2010, 17:17:23 pm »
Пълна Кръвна Картина.
Не се притеснявай, но наистина потърси добра клиника (и особено лаборатория за разширените спермограми и др. изследвания). Успех!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #583 -: Септември 26, 2010, 10:51:39 am »
lora 20 za6to 4ak sled godina.tolkova li vreme mina da vi odobrqt po fonda
аз не съм кандидатствала в фонда,измина 1 година ,заштото след биопсията записахме час за Стаменов,които беше след 4 месеца,след това започнахме с изследваня ,цветни снимки и т.н,и малко по малко си измина 1 година.
Желая ви всичко хубаво момичета не се отказвайте
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #584 -: Октомври 10, 2010, 17:38:49 pm »
Здравейте, отдавна не можах да седна пред компютъра. Искам да ви съобщя една прекрасна новина БРЕМЕНА СЪМ  :youwoman:  :bfp1: След микро тесе и икси ще си имаме бебчета, много се радваме, най-накрая.  От сърце пожелавам успех на всички, бъдете търпеливи и не се отказвайте.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #585 -: Октомври 10, 2010, 18:10:07 pm »
sev_sev , ЧЕСТИТООООООООООООО!

Къде правихте процедурата, как мина, пиши повече подробности.
Много се радвам за теб, лека бременност и здрави, едри бебенца на финала!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #586 -: Октомври 10, 2010, 18:20:06 pm »
Още една прекрасна новина! Честито! И разбира се леко бременеене!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #587 -: Октомври 10, 2010, 19:36:39 pm »
Благодаря Ви. Аз мисля, че бях писала, че при нас нямаше и 1 бр :pleasantry: и за това се наложи да направят микротесе на мъжа ми, на същия ден беше моята пункция. При мъжа ми откриха няколко бройки,а при мене 24 бр. Оплодиха се 12, но тъй като нямаха голям избор от сперматозоиди използваха всичко, но до 5я ден оцеляха само 4, които се развиваха бавно, не бяха от най- добрите. Върнаха 2 ембриона, другите 2 спряха развитието си,много се притесних, че нищо няма стане, но слава богу за сега всичко е наред  :bfp:  Бяхме в Турция в МЕМОРИАЛ страхотен екип, осъществиха нашата мечта. Благодаря им от сърце. :ballons:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #588 -: Октомври 11, 2010, 10:26:38 am »
sev_sev,чудесно е че вече има новини за повече клиники, които имат успех, въпреки тежките случаи и диагнози. И при нас беше подобно, само че аз имах малко яйцеклетки, от 4 ембриона, трансферираха 3 и така.
Лека бременност!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #589 -: Октомври 11, 2010, 13:11:24 pm »
Споменавате по 12 ембриона, 4 развити... има и по-тежки случаи, от които се намери изход - например при нас имаше само 2 оплодени и само един, който се разви, респективно трансферираха ни само 1 и той взе че се закачи... Така че и винаги има надежда....
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #590 -: Октомври 12, 2010, 10:27:34 am »
 :) много се радвам, как хубаво ми почна деня, ние накрая на месеца ще правим биопсия  :? дано дамерят живички  :pleasantry: успех на всички!

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #591 -: Октомври 12, 2010, 10:53:09 am »
а ние в началото на другия месец.Къде ще я правите биопсията.При кой д-р.Дано намерят плувци.Ще стискам палци и каквото там се полага.И да пишеш как е протекло.Може и на личната ми поща.Успех
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #592 -: Октомври 12, 2010, 12:30:27 pm »
 :? д-р симеонов, щерев.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #593 -: Октомври 12, 2010, 14:49:38 pm »
записали сме се при Кацаров в "Доверие".Е ти как си одобрена по фонда кога подадохте документи.Ние първо ще видим какво се случва при биопсията и оттам нататък ще подаваме документи.Не знам продължавам да се обърквам.Аз на себе си никакви изследвания още не съм правила.Ох страшно се обърках вече.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #594 -: Октомври 12, 2010, 19:57:59 pm »
Много Ви благодаря  :youwoman:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #595 -: Октомври 13, 2010, 09:40:52 am »
 :? подадохме април, под натиска на докторката от тина киркова, която ни предложи донорска програма, тогава диагнозата за мецан беше олигоспермия още, аз не се отказах обаче, а го погнах по лекари с надежда да оправиме нещата  :( е за съжаление вместо да се подобри, диагнозата премина в азооспермия...  :x тази смотана докторка можеше да каже, че тяхната клиника не може да се справи с мъжкия въпрос и да идеме другаде. съжалявам, че по-рано не направихме тази биопсия, дано не е късно  osi_8 до преди се притеснявах дали ще успеем да го оправим до звънкането от фонда, а сега притесненията ми са, че ми мен още не е ясно какво точно ще правим, при всички случаи ще се наложи отлагане /а аз съм номер 6872, чета редовно до къде са номерата/.  :? мецанчо е на тръни, и той се ядосва миличкия за изгубеното време и средства, дано поне резултатът все пак да е добър.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #596 -: Октомври 13, 2010, 14:53:04 pm »
mecinka, ако не си имала някакви проблеми при теб, основното е АГ преглед, базовите хормони ФСХ, ЛХ, естрадиол, пролактин, евентуално цветна снимка и имунологични.
За тези неща не е нужно да си чакате заповедта, а могат да се почнат сега.
А и вероятно скоро ще ти се обадят за заповед  :wink:.
Според  мен нормално се движите във времето, просто понякога нещата не се случват толкова бързо,колкото нас ни се иска.
При нас беше така, на 14 ти ноември му беше биопсията, на 16 ти аз стартирах с моите изследавния и подготовка,  а след това подадохме документи в НЗОК /по мое време оттам се отпускаше помощта/.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #597 -: Октомври 14, 2010, 17:08:07 pm »
 :( за съжаление и при мецинка има проблеми... доста изследвания направих, но трябваше да уточниме някои усложнения, които възникнаха след подаването на документите, днес ми се обадиха от фонда  :) сега ще чакаме червейчетата да видим и моят цикъл - и ще решаваме  :?

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #598 -: Октомври 15, 2010, 01:54:10 am »
Какви червейчета, какви пет лева???
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #599 -: Октомври 15, 2010, 09:00:10 am »
Успех mecinka дано всичко върви по план и да няма повече проблеми и даже всичко да се развие по-бързо отколкото ти си мислиш.Стискам палци и се вълнувам заедно с теб