0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #480 -: Май 07, 2010, 15:22:12 pm »
Dolphin,
сигурна съм, че ще успееш да преживееш и тази болка. Подобни случаи има много при диагноза азооспермия. Стискам ви палци следващия път да успеете!
 :bighug:

Vera,
при нас се наложи да използваме донорски материал, колкото и мъчно и тежко да ни беше. Сега се молим само да са добре бебчетата и да се родят живи и здрави!
 yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #481 -: Май 07, 2010, 17:30:55 pm »
Lucky, благодаря ти за куража! Приемам всякакви съвети относно медикаменти, билки, витамини, антиоксиданти, начин на живот и каквото там се сетите за подобряване на сперматогенезата при обструктивна азооспермия.
И разбира се, че всичко ще е наред, ние ще те подкрепяме през цялото време!!!
Почивай си повече, пази се умерено много и си доставяй всякакви удоволствия( които разбира се са добре и за бебчовците ;) ), и мисли много позитивно :)
 :goodluck:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #482 -: Май 07, 2010, 19:13:49 pm »
Благодаря ти!
Може би мъжа ти трябва да приема някакви медикаменти за подобряване на оплодителната способност на сперматозоидите. Добре е да се консултирате отново с лекар какво точно да пие. Имате шанс. Дерзайте смело и не отлагайте във времето повече, отколкото физически е необходимо!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #483 -: Май 07, 2010, 23:37:36 pm »
Dolphin,мила не се отчайвай и не се предавай!Знам колко е тежко и трудно да мисилиш,че си достигнал щастието,за което толкова време мечтаеш и после да последва разочарование.Това те смазва и те кара да губиш надежда.Но всички ние,момичета със сродни съдби сме тук,за да се борим и да успеем да постигнем мечтите си колкото и да е трудно.Стискам палци за Вас и те моля не падай духом,бъди силна и продължавай да градиш моста по,който сте тръгнали за да стигнете до целта.Имай вяра и само напред.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #484 -: Май 09, 2010, 15:58:52 pm »
Благодаря ви момичета!
Няма да се предаваме, разбира се, никоя от нас не бива да се предава колкото и отчайващо да изглежда положението ;)
Simsonka, при вас какво се случва, пуснахте ли изследванията, има ли някакво развитие?
Аз вече съм надигнала глава, утре и двамата имаме часове при докитата.. нито минута не искаме да губим, но подозирам, че терапията ще наложи чакане във времето, тамън малко да си починат горките ми органи, а и от фонда да получим заповед..
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #485 -: Май 16, 2010, 13:39:44 pm »
Pregnyl 5000 и Menogon за 3,5 месеца са назначени като терапия. Някой ако е минал през подобно лечение, моля да сподели резултата, от къде си е набавял лекарствата, как се е справял с поставянето..Благодаря ви предварително.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #486 -: Май 17, 2010, 13:38:22 pm »
Ние днес взехме резултата от генетичните и всичко е наред.Направо незнам сега какво да правим при биопсията нямало клекти,които образуват сперматозоидите и в крайна сметка не мога да разбера какъв е проблема при нас.Явно не е генетичен не е хормонален,а какъв е никой не казва.Така бил мъжа ми по рождение и добре де на какво се дължи това нещо не мога да разбера  8O
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #487 -: Май 17, 2010, 14:18:56 pm »
Симсонка, какво пише в хистологията от биопсията?
От нея можеш да разбереш кое точно не е наред.
Биопсията само на единия тестис ли е правена?
Сега се върнах назад в темата и прочетох какво си написала-според мен поприказвайте с Д-р Кацаров пак дали е възможно да се намерят участъци със запазена спематогенеза и ако трябва да се направи повторна биопсия на другия тестис или както прецени. :bighug:
« Последна редакция: Май 17, 2010, 14:28:09 pm от shanoar »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #488 -: Май 17, 2010, 16:00:02 pm »
Simsonka,
няма гаранция, че е по рождение. Нашия случай е същия като вашия, но мислим, че е настъпило необратимо увреждане с течение на годините и редица неблагоприятни фактори (най-вече от лекувани инфекции - микоплазма и уреаплазма преди години и пиенето на много антибиотици, мъжът ми е подложен на огромен стрес и напрежение и др.). Убедени сме, че е така, защото бивша приятелка на мъжа ми преди доста години е била бременна от него, но е решила, че й е рано за дете и направила аборт.
Причините за тази диагноза можем само да гадаем. И ние никога няма да разберем къде точно е проблема, но както каза д-р Къцаров - приемете го като факт!
Изследвахте ли Инхибин Б и какъв процент успеваемост ви дадоха?
« Последна редакция: Май 17, 2010, 16:06:25 pm от Lucky »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #489 -: Май 17, 2010, 16:18:09 pm »
Извинявай Лъки, но аз съм такъв човек че обичам да изчерпвам всички възможности преди да се предам. Няма как да знаем дали нещата при нейния мъж са като при твоя или някой друг, така че нека направи един последен опит. При нашия случай един лекар когото не искам да споменавам каза, че при биопсията не е намерил нищо и ни насочи към донорска инсеминация, какво ми е било само аз си знам, но ако не бях потърсила второ мнение, сега нямаше да съм бременна от собствения си мъж. Това не го споделям, за да нараня някого или да го обидя, а за да повдигна духа на Симсонка. Ако пък в крайна сметка се окаже, че нещата наистина са такива, другия вариант винаги е изход. Стискам палци на всички момичета в темата и ви прегръщам.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #490 -: Май 17, 2010, 16:28:26 pm »
Така е, не бива да се отказваме лесно, сигурна съм, че Simsonka ще опитат още възможности, защото ги има!
Shanoar мисля, че не е лошо да споменеш името, все пак излагаш факти, но ти си решаваш, аз бих искала да знам, кой ти е причинил тази болка, най-малкото, за да се предпазя ...
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #491 -: Май 17, 2010, 16:31:44 pm »
Ок-нарича се Д-р Лазаров, а Д-р Кацаров с Божия помощ ни помогна.  
« Последна редакция: Май 17, 2010, 16:34:41 pm от shanoar »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #492 -: Май 17, 2010, 19:29:22 pm »
Разбира се, че трябва да опитат всичко възможно! Въпрос на късмет е!
Няма нормален човек, който да се предаде, когато има макар и минимален шанс за успех! И ние опитахме всичко възможно до тук.
Извинявам се ако съм засегнала някого, но аз съм реалистка и предпочитам да напиша нещата такива каквито са макар и с болка в сърцето.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #493 -: Май 17, 2010, 19:41:26 pm »
shanoar, мерси за информацията и наистина много се радвам за успеха ви, представям си как си се чувствала, но важното е, че сте потърсили и второ мнение и не сте се отказали !!! :)
Lucky, надявам се тази болка в сърцето ти да отшуми веднъж за винаги, в крайна сметка в утробата ти туптят две сърчица и това е най-важното :)
А за Simsonka, според мен не е категорично ясно все още какви са нещата, но това си решават тя и мъжа и, ние можем само да я окуражаваме и подкрепяме  :bighug:
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #494 -: Май 17, 2010, 21:24:09 pm »
Лъки, знам че понякога просто няма шанс, но коментара ми беше по друг повод, а именно да не обезкуражаваме за момента момичето, пък каквото сабя покаже.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #495 -: Май 18, 2010, 09:55:14 am »
Lucky, решението, което сте взели е много трудно! То също е вариант в борбата за детенце и от опит зная, че когато си изправен пред него, никак не е лесно. Поздравявам ви за успеха и ти пожелавам отново лека бременност и здрави, доносени бебенца.
Dolphin, добрата новина е, че е имало имплантация. Това е колкото ценно като информация, така и болезнено. Но мисли в положителен аспект, ти можеш да забременяваш! Преди нашата процедура, няколко месеца мъжа ми беше на оксибор форте, спимен, меда със зародиша, цинк и витамини А и Е. Отделно преди това бяхме провели тримесечен курс с прегнил 5000 /1 път в седмицата/.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #496 -: Май 18, 2010, 10:42:40 am »
Мили момичета благодаря на всички Ви!Разбира се,че няма да се отказваме,сега имаме час при един професор Филип Куманов той е много добър ендокринолог-андролог.Занимава се с проблеми на тестисите.Много държа да чуя неговото компетентно мнение.
А честно казано аз не мога да си обясня как моя мъж е в това положение като никога не е боледувал от нищо сериозно и е здрав като биче.Направо се чудя от къде му дойде това на главата,но здраве да е ще се борим.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #497 -: Май 18, 2010, 10:47:28 am »
Simsonka , така е за съжаление. На хора се случва.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #498 -: Май 18, 2010, 13:29:49 pm »

Dolphin, добрата новина е, че е имало имплантация. Това е колкото ценно като информация, така и болезнено. Но мисли в положителен аспект, ти можеш да забременяваш! Преди нашата процедура, няколко месеца мъжа ми беше на оксибор форте, спимен, меда със зародиша, цинк и витамини А и Е. Отделно преди това бяхме провели тримесечен курс с прегнил 5000 /1 път в седмицата/.
[/quote]
Благодаря ти, че сподели вашия опит. Сега се чудя дали да не пусна профилактично малко генетични и имунологични изследвания при мен все пак. Иначе издирвам Pregnyl 5000 и Menogon на по-ниски цени, тъй като при мъжа ми терапията е за дълго време и то всяко по два пъти седмично..А иначе с инжекциите ти ли се справяше, че моя мъж си пада мрънкало и не ми се мисли как ще го бода, а да ходи четири пъти седмично до медицински център..
А това, че е имало имплантация въпреки всичко предполагам, че наистина е обнадеждаващо, но сега изпитвам още по-голям страх и ужас...
И последно се оказа, че лекарството за стомах, Пробитор, което е взимал мъжа ми, съдържа Омепразол, който потиска сперматогенезата. Да знаете, че всеки един медикамент, който се приема повече от седмица, независимо колко безобиден звучи според листовката, трябва да бъде консултиран с лекар...
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #499 -: Май 18, 2010, 14:21:46 pm »
Да, на него слагах Прегнил, той се слага мускулно.
На мен си слагах Меногон, той е подкожно с много малка игла. Това по време на стимулацията за икси-то. Научих се и двата вида инжекции да слагам. После след трансфера имах назначен прегнил на мене си и сама си го боднах. Да ти кажа изобщо не е кой знае каква философия и спестява доста обяснения. На няколко пъти бяхме в медицински центрове, та все някой от мед.персонал полюбопитстваше какво и защо поставяме. Според мъжа ми най-малко го е боляло, особено в случаите когато съм забила по-рязко и злобно иглата.
Мускулно
инжекции
За медикаментите попитайте в клиниката, където сте правили опита. Те ползват отстъпки и може би ще ви доставят препаратите на по-добри цени.
« Последна редакция: Май 18, 2010, 14:24:54 pm от *vera »