0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #820 -: Ноември 26, 2014, 21:12:58 pm »
Аз не виждам конфликт. Моят опит е, че в клиниките повечето внимание се концентрира върху жената в двойката. Така че на два месеца, че ще се отиде в друг кабинет не е проблем. Естествено, знам, че не това ви тревожи. Така да се каже, в клиниката ще се вълнуват от резултатите след лечението, не толкова кой го е назначил.
Ние както и преди това съм споменавала правихме консултации  с д-р Кацаров и лично сме доволни от него като отношение и назначение.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #821 -: Декември 06, 2014, 15:27:15 pm »
Здравейте на всички!
Нова съм във форума. Накратко за мен-след 5 месеца неуспешни опити да забременея, с моя мъж почнахме да търсим причините и, тъй като е ясно, че може би при мен ще има проблем, той направи спермограма. Резултатът-бактерия+азоспермия. Д-р Бъчваров му назначи изследвания-хормони, микробиологию и втора спермограма. Генетичните ги изключи след преглед с ехограф. На 15-ти пак сме при него с изследванията и да видил какви са ни шансовете за бебе.





Бореща се за една мечта.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #822 -: Декември 06, 2014, 20:09:37 pm »
Atlanta , съжалявам че и при вас така се  е получило. Мило ми стана като прочетох подписа ти - погледни моя. Трудно и тежко, но не винаги невъзможно е да имаме детенце. Може би докторът е имал нещо предвид, но генетичните изследвания не са за пренебрегване особено ако няма обструкция от чисто физиологичен характер. Говорете отново с доктора или се консултирайте в Майчин дом в катедрата по генетика. За да те окуража ще ти кажа, първа спермограма след осем месеца опити - азооспермия, втора след две седмици - същото. Много интензивен и наситен с изследвания път, буквално всяка седмица правихме по нещо, аз хормони, че хич ги нямаше. То и сега не са в ред, но поне не са толкова важни. При него правихме микробиоологии, микродиагностика на канали, пункция, операция на лека степен варикоцеле, антибиотици, антиоксиданти, мед, селен, цинк, билки и на втората година откакто правихме опити за бебе - вече имахме близнаци. Надявам се при всички така бързо да се развият в положителен аспект нещата! Кураж и питай каквото се сетиш.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #823 -: Декември 07, 2014, 09:45:39 am »
Vera, много ти благодаря за куража, дано и при нас стане така!
Сега ще видим какво ще покажат тези изследвания и чак след това ще се върнем към генетичните, тъй като лекарят нещо се усъмни в катетъра, който слагаха на мъжа ми при предната операция.
Това,което искам да питам е-разбрах, че можем да подадем документи за фонда-колко време се чака? Ине речи междувременно, ако успеем да самофинансираме, нали?





Бореща се за една мечта.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #824 -: Декември 07, 2014, 19:55:36 pm »
Атланта, дано по-разбиращи от мен ти отговорят дали можете да кандидатствате по ФАР във форума има тема за това ще я намеря и ще я добавя, за да питаш и там.Но нищо не пречи да се финансирате и сами междувременно стига да имате възможност.Не знам от къде си, но някои общини в странта подпомагат двойки с репродуктивни проблеми.


Ето намерих темата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48092.460
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 19:57:14 pm от magi_st »

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #825 -: Декември 07, 2014, 21:44:50 pm »
Атланта, по мое време нямаше фонд, а опитите частично се финансираха като лекарства от НЗОК. Тогава се изискваше задължително биопсия и мнение на андролог и ембриолог, че има живи сперматозоиди за икси. Сега предполагам положението е същото. За най-точна информация може да ти отговорят в клиниката, която посещаваш и във фонда. Определено моят съвет е да се ориентираш към голям център за репродуктивна медицина, където имат повече случаи с азооспермия.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #826 -: Декември 08, 2014, 08:28:20 am »
Писала съм и пак ще пиша за този случай-фонда финансира случаи на обструктивна азооспермия с данни за достатъчна сперматогенеза. Нашия случай беше такъв. Желая ви  успех.
Лъки, в случая с проходимостта на тръбите, рискуваш заради 120лв. по мое време-сега не знам колко са, да провалиш процедура за 5000лв.-това имам предвид.Аз също нямам проблеми там, но се подложих на процедурата.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #827 -: Декември 08, 2014, 09:35:35 am »
shanoar е права, преди една процедура е важно всички възможни проблеми да бъдат отстранени.

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #828 -: Декември 08, 2014, 20:08:14 pm »
Абсолютно подкрепям!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #829 -: Декември 09, 2014, 09:32:21 am »
Благодаря ви за отговорите! Ще разпитам и в клиниката другата седмица. За момента сме се насочили към клиника "Щерев". 





Бореща се за една мечта.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #830 -: Декември 10, 2014, 08:47:36 am »
 :P :crossfingers: :bighug: момичета не се отказвайте
атланта, успех
нашата мечта е от щерев  :wink:

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #831 -: Декември 10, 2014, 14:06:14 pm »
mecinka, благодаря ти  :bighug: . Дано и ние успеем там, но тепърва ще стане ясно.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #832 -: Февруари 18, 2015, 23:59:44 pm »
Атланта здравей,
в подкрепа на Shanoar със сигурност за фонда ще ви трябва резултат от биопсия/пункция с доказателство за налични живи сперматозоиди. При нас бяха единични и получихме финансиране. Съветът ми е дори и да изберете по-бързото самофинансиране, след положителен резултат от биопсията да подадете веднага документи за фонда, през 2012-13 се чакаше около 1 година, предполагам нещата не са се променили.
Каквото и да изберете, пожелавам ви успех от първия път!
Подкрепям избора на д-р Бъчваров и клиника Щерев.
Отново успех!!! :babbycarrage:

 
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #833 -: Февруари 19, 2015, 09:55:11 am »
Есит, благодаря за отговора. Нашата диагноза се промени-Астеноспермия. Оказа се, че има възпаление, вследствие на бактерии. Лекува ги и вече се появиха сперматозоиди, малко, но ти казаха, че ще има да инвитро. Подадохме и документи за фонда, казаха, че ще чакаме около 8 месеца.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #834 -: Февруари 19, 2015, 15:26:55 pm »
Супер!!! :D :D :D Това е чудесна новина! Успех в лечението и процедурата и щастлива бременност :wink:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #835 -: Февруари 19, 2015, 20:34:31 pm »
Esit, благодаря ти!





Бореща се за една мечта.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #836 -: Март 21, 2015, 22:54:23 pm »
Здравейте, аз съм нова тук, досега само четях, но определено имам нужда от вашите съвети и отговори изпълнени с кураж. Накратко: съпругът ми е с обструктивна азооспермия, носител е на муковисцидоза. За щастие аз не съм. Първи опит ИКСИ /миналата година/, с наш материал след биопсия- успешен до 8-ма седмица. Втори опит - сега - отрицателен, отчаяност и мъка. Нещо ми се е втълпило в главата, искам да ви попитам - не може ли след като я няма тази опашка на епидидима да се имплантира и сперматозоидите да си излизат по нормалния начин навън, без изобщо да мислим за ИКСИ? Какво мислите? Кого да питам? Много ви благдаря
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #837 -: Март 21, 2015, 23:01:31 pm »
Андрологът какво казва по вашите въпроси?

Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #838 -: Март 22, 2015, 08:23:16 am »
Андролозите казват -ИКСИ и Че сперматозоидите са добри.Никой нищо никъде не споменава за такова нещо -да се имплантира липсващата част . Писах и на един хирург,но нямам отговор,явно ме е взел за луда.А те си правят нови гърди,устни,дупета,нови стави,трансплантации.А ние искаме нещо толкова малко ...
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #839 -: Март 22, 2015, 22:07:02 pm »
Може да не е "технически" възможно. Питай Мели! Тя ще ти обясни подробно. Ето тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.0

Но след като няколко специалиста са на едно и също мнение, вероятно няма как да стане.
« Последна редакция: Март 22, 2015, 22:08:49 pm от blue_sky »