0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #180 -: Януари 12, 2014, 09:58:26 am »
 Права е mila1234567891, че е некомфортно заради това, че си още в цикъл. А иначе преброяването на антралните фоликули е част от оценката на яйчниковия резерв(прави се само 2-4 ден), заедно с измерването на обема на яйчниците.
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #181 -: Януари 12, 2014, 16:59:28 pm »
Момичета аз мисля утре да звъна да запазя час  за спермограма и преглед за мен.Това ще ние първо посещение при д-р Даскалов и д-р Даскалова.Очаквам мц  на 31.01. и мислех да запазя час за 5-6-7.02. когато има свободни за тези дати.Но сега се чудя за кога да  запазя час,а и мислех да пусна някой хормони в началото на мц,за който моето АГ ми даде направление .И сега какво да правя не знам :ask: :ask: :ask:.
« Последна редакция: Януари 12, 2014, 17:01:59 pm от marina vdb »

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #182 -: Януари 12, 2014, 17:55:20 pm »
Момичета аз мисля утре да звъна да запазя час  за спермограма и преглед за мен.Това ще ние първо посещение при д-р Даскалов и д-р Даскалова.Очаквам мц  на 31.01. и мислех да запазя час за 5-6-7.02. когато има свободни за тези дати.Но сега се чудя за кога да  запазя час,а и мислех да пусна някой хормони в началото на мц,за който моето АГ ми даде направление .И сега какво да правя не знам :ask: :ask: :ask:.

marina, звъни в клиниката обясни кога очакваш цикъл и ще ти кажат кога ще е добре да направиш първичен преглед. Ако случайно се промени датата на цикъла ще можеш да коригираш и тази на прегледа.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #183 -: Януари 12, 2014, 18:50:03 pm »
Благодаря много за отговора  deep.Така и ще направя.А да правя ли  изследванията-тестостерон и естрадиол за който имам направление от Аг или няма смисъл ?

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #184 -: Януари 12, 2014, 22:14:57 pm »
marina, изчакай си прегледа ако е необходимо д-р Даскалов ще ти ги назначи, до колкото зная в рамките на 1 месец са валидни тези  направления.

Успех!  :)

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #185 -: Януари 13, 2014, 10:12:56 am »
Днес звъннах за час и като попитах имали някакво значение на кой ден МЦ трябва да отида ми отговориха с не .Може би защото това ще ние първи преглед.Часът е за 06.02. до тогава цикълът ми ще е минал което е ОК за мен.
Другото интересно е че сега не записват часове за спермограма,заради излизането на някаква нова наредба.Ще трябва да се обадя в края на месеца,дано тогава записват часове.
Вече и аз ще съм пациентка на д-р Даскалов,имам много добро предчувствие още преди да съм отишла на прегледа,че той е моят лекар.

Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #186 -: Януари 15, 2014, 13:45:55 pm »
Другото интересно е че сега не записват часове за спермограма,заради излизането на някаква нова наредба.Ще трябва да се обадя в края на месеца,дано тогава записват часове.
Вече и аз ще съм пациентка на д-р Даскалов,имам много добро предчувствие още преди да съм отишла на прегледа,че той е моят лекар.

И аз звъннах за час за спермограма, но към момента не записват. Предполагам трябва да се проверява след известен период от време.
Кофтито при нас е, че искахме да започнем точно с това изследване и после с моите.
Момичета, какво бихте ме посъветвали? Кои изследвания е добре да се пуснат на първо време?

Благодаря!  :)
"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения." (Уил Роджърс)
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #187 -: Януари 15, 2014, 14:01:01 pm »
La Jolla,първите изледвания които на мен ми бяха предписани TSH , пролактин, тестостерон, LH+FSH
следваха и микробиологичните
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #188 -: Януари 15, 2014, 14:07:02 pm »
La Jolla и ние искахме като теб да започнем с това изследване. Обмислям дали да изчакаме или да направим в Бора или Селена, защото не се знае колко време ще се проточи тази процедура с новите законодателни промени.
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #189 -: Януари 15, 2014, 22:02:52 pm »
Аз искам да попитам за спермограмата изобщо в момента не правят такава или просто не записват часове?
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #190 -: Януари 16, 2014, 07:55:47 am »
Аз доколкото разбрах не правят в момента и затова не записват и часове,казаха ми да звъна в края на месеца.

Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #191 -: Януари 16, 2014, 09:12:05 am »
И аз много искам да направим спермограма , каква е тази наредба, заради, която са ги спрели?
<br />
*
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #192 -: Януари 16, 2014, 10:33:49 am »
Ето ги новите промени, Мели е пуснала тема. Можете да пишете там: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50135.0
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #193 -: Януари 16, 2014, 10:40:58 am »
petyamk, благодаря!

Alexa_C, и аз това се чудя. Ако до края на месеца възстановят изследванията, ще изчакаме. Попитах ориентировъчно кога ще ги подновят, но за съжаление не ми дадоха категоричен отговор. Явно има неяснотии все още.



"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения." (Уил Роджърс)
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #194 -: Януари 20, 2014, 13:07:39 pm »
Здравейте искам да споделя че от срещата си с д-р Даскалов съм двойно по объркана.Да много мил и внимателен погледна изледванията, които бях направила всичко е ок.Може би очакванията ми бяха по големи от възможностите му на този етап, едва от първия преглед.Искаше ми се да ми каже при теб ще е лесно не се притеснявай понеже имам един аборт пожелание и един мисед след прием на Клостилбегит.Уви!
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #195 -: Януари 20, 2014, 14:17:20 pm »
petyamk, след прегледа нямаш ли виждане как да продължите? Някакви нови изследвания?
*
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #196 -: Януари 20, 2014, 15:58:07 pm »
От един преглед никой не може да каже дали ще е лесно или трудно, все пак това са лекари не врачки.Не големи очаквания към него, а по принцип си имала олеми очаквания миссля аз, защото никой лекар от един преглед няма да може да ти каже какво те очаква.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #197 -: Януари 20, 2014, 16:12:51 pm »
Лошото, Маги, е че все още може да се намери и такъв лекар, който след първо виждане да каже - „ооо ти си ясна, ще направим една процедурка и готово“. Което сами се сещате е крайно нереално и подвеждащо, но пък на първо време звучи толкова успокояващоооо.
petyamk, моят съвет, продиктуван и от личен опит е - не очаквай лесни и бързи готови решения. Пътят на борба със стерилитета, за това и се казва път - не скок и готово. Действа се стъпка по стъпка и се търси причината и верният начин за преодоляването ѝ. Повтаряй си, че е важно да имаш план за действие, правим това, после другото и така. Лично на мен ми действаше успокоително да знам 2 - 3 хода напред какво ще следва. Многото изследвания в началото също са стъпки по пътя ви, и то не маловажни.
Сама си решаваш и усещаш, дали това е твоят лекар, но според мен дай му шанс и няма да съжаляваш. Успех ти желая!
Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #198 -: Януари 20, 2014, 16:42:11 pm »
Момичета някой знае ли дали са започнали да правят спермограми.Аз мисля да звъна в края на седмицата както ми казаха.Дано вече ги правят,за да можем да направим и нея на 06.02. като отидем.Вече нямам търпение и само броя дните,но и колкото наближава толкова ставам по притеснена.Луда работа :D
petyamk и аз мисля като Pesheck че ти най добре си усещаш да ли това е твоят лекар,но мисля че можеш ако искаш да му дадеш още един  шанс.Аз от първият преглед очаквам да ми назначи някой изследвания и от там на татък да се решава как ще се действа.

Re: Отзиви за Д-р Даскалов
« Отговор #199 -: Януари 20, 2014, 20:06:22 pm »
   Здравейте на всички момичета! :) След 5г. неуспешни опити за бебчо, с приятеля ми решихме да си запазим час при др.Даскалов. Направих повечето изследвания, които ми назначи, но сега ще трабва да почакаме за спермограма.Надявам се всичко при него да е наред. Засега при мен има завишени нива на ТАТ :(.  Пожелавам Успех на всички.