0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #80 -: Юни 18, 2008, 11:31:49 am »
търся преносима кошара под наем за 2 месеца. помагайте, който има излишна.


нашта в софия е свободна до септември - нали сме във варна сега, тук си имаме друго легло. ако я искаш - в изгрев е, може веднага да я вземеш.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #81 -: Юни 18, 2008, 11:46:58 am »
Ман, все едно Николата описваш, ама засега при нас номера с игнора минава. Да видим докога :? А, и слава богу не скубе... Иначе и той се гуши нон стоп тича с високо вдигнати ръце и едни умилни подвиквания "Мамо гуши", не си е работа  :lol:

Сватя, като се сетя, че заедно ще празнуваме рождени дни - много миличко ми става.

С кошарата и аз имам такъв проблем.... пфууууй да ме се не види. Мислех, че съм го решила, ама тази дето ми я дадоха назаем се оказа счупена и сега направо се чудя какво да правя. Заминаваме другата седмица и явно ще купувам нова, а хич не ми се ще
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #82 -: Юни 18, 2008, 12:06:53 pm »
Фреши, хубаво е наистина да идеш на лекция за кърменето някъде - има възможности на много места вече. Просто да се запознаеш поне на теория с "техническата" част, защото за съжаление вероятността никой да не ти покаже в родилния дом е голяма. Поне в Майчин Дом действитрелността е такава. В училището за бременни, където аз ходех, имаше вариант да се разберете с акушерката, водеща лекциите, да дойде у вас и да се учите и на практика, вече с бебето. А и винаги може някой от нас, който има опит с кърменето, да дойде и да ти помогне :wink:
За зърната - за тези напуквания, питай и лекарят, който те следи. А относно влъбнатите зърна, не се притеснявай - не са никакъв проблем за успешно кърмене.

Фуси, защо не погледнеш в Продавалника, има добри предложения за запазени кошарки на изгодни цени. Аз мисля, че преносимата кошара си е необходима вещ, все някъде се налага да отидеш с детето - на почивка, на гости, при баба, хубаво е да има човек налична. ние дори да спяхме в дървено, пак бих взела и една преносима.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #83 -: Юни 18, 2008, 12:14:05 pm »
Ами, точно в момента няма ЕСТЕСТВЕНО!!!!! Иначе ще купувам със сигурност - нашата просто се счупи
В очакване ....
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #84 -: Юни 18, 2008, 12:37:43 pm »
Лейди, ние от миналата година имаме такъв басейн, слагаме го в градината, но наливам гореща вода и преседява няколко часа така, къпехме я предимно следобед. А, и един голям чадър задължително. За половин час имахме забавление. :wink:

Фрешче, пробвай на същия сайт в контактите, има имейл и телефони, както и форма за задаване на въпроси.

Марипоза, успех при доктора, дано не ви се налага да стигате до операция.

За срамуването - ние се срамуваме засега само от мъжете. :wink: Не знам защо :lol:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #85 -: Юни 18, 2008, 12:41:33 pm »
Лейди - миналата година в най-големите жеги, пълнех ваната на Колето, инсталирах я на балкона и там си прекарваше поне час под зоркия ми поглед, естествено.

За басейнчето сега...незнам... с това време дето ту е така, ту иначе...Мисля, че за половин час нищо няма да му стане, ама аз съм тежък случай. Моето дете ходи голо целогодишно - питай Джам  :lol: :lol: :lol:
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #86 -: Юни 18, 2008, 13:10:31 pm »
Фреш, едва ли си ходила при точно тази Попиванова, защото тя е неонатолог :) работи само в Майчин дом и там е организирала кабинет по кърмене. е, на мен не можа да помогне, но иначе била най-светнатата по тия въпроси. иначе, като неонатолог е много добра и като човек е отзивчива и съвестна.

колкото за умората и другото... не се помпай предварително. първо, не се знае кое как ще е при тебе с режима на бебето. второ, човек се нагажда и знае две и двеста. наистина, хората на по-зряла възраст с установени навици и табиети страдат повечко, но се свиква. в крайна сметка, това бебе го чакаш толкова години, няма сега да се притесняваш, и то предварително, от грижите и умората около него, нали? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #87 -: Юни 18, 2008, 13:22:29 pm »
Фреши, за кърменето да ти кажа аз, има два варианта или имаш кърма или нямаш, средно положение няма. Ако имаш кърма бъди сигурна, че ще кърмиш, било то с цедене или сукане, ако нямаш и на челна стойка да седиш все тая :wink:
Аз не съм правила нищо, а кърмих 9м. и то на 100%. Единствено в 8м. започнах да си мажа зърната с крема на Авент за зърна, продължих и след това някъде месец, защото си понаболяват, а той ми помагаше. Ако искаш ми вярвай, но не се и бях замисляла, единствено се молех да родя живо и здраво бебе. Но пък имах късмет и то точно в МД, когато за първи път сложих Деси на гърда, сигурно съм я държала като стъклена ваза и една възмутена акушерка дойде и така зверски и натисна главата към цицата, че аз изтръпнах, как не й потънаха пръстите в главата на бебето незнам :lol: Обаче диването засука като трифазна помпа, та съм й безкрайно благодарна на тази жена :D
Всичко ще бъде наред, имаш ли кърма, бебето ще суче :D
ако нямаш, и Ирина ще ти каже че ефект от всичките изпити чайове, помпането и т.н. няма, за съжаление :(
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #88 -: Юни 18, 2008, 14:06:48 pm »
Фреши,
ето тук можеш да се консултираш с Попиванова он-лайн: http://www.zdraveya.com/forum/viewforum.php?f=25

Имаше и телефон в кабинето, но не го откривам  :(

За умората, много е относително, не го мисли от сега.

Стефи, въпреки, че съм ходила на лекция, чела съм доста и пак срещам затруднения с кърменето. Не е лошо човек да е подготвен. Иначе си права, ако няма, няма.

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #89 -: Юни 18, 2008, 14:10:25 pm »
ако нямаш, и Ирина ще ти каже че ефект от всичките изпити чайове, помпането и т.н. няма, за съжаление :(
  Така си е!

  Фреши не си блъскай главицата отсега. Разбирам те, аз съм същата, и сега съжалявам, че толкова страхове сама си докарах.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #90 -: Юни 18, 2008, 14:20:29 pm »
Сега с моето заболяване и в ранната бремененност ставах и ставам по 3-4 пъти до тоалетна всяка нощ и не ми тежи разходката, ама казвате изтощението ще бъде тотално :?
Това с тоалетната е песен, няма база за сравнение - представи си ставане 3-4 пъти и стоене в тоалетната будна по 20-30 минути  :wink:. Изтощението ще бъде пълно, поне докато не си направи някакъв режим детето. Не се притеснявай - първият месец минава като на сън - мислиш само как да го нахраниш, преобуеш, успокоиш - ако има колики и т.н., но пък усещането е неописуемо. Е, вярно от време на време си мечтая да са по на 20 години и да са отлетели, но е за кратко  :lol:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #91 -: Юни 18, 2008, 14:41:55 pm »
айде да внеса малко успокоение в уплашената душа на Фреша :D

Ели, голямата преумора е в първите 2-3 месеца, докато се изгради режим и навици. ориентирай се по детето и създай режим. така за всички ви ще е по-лесно. също така не отказвай помощ! ние тук сме малко склонни на крайности в безумното си щастие от детето. в резултат аз лично съм припадала 2 пъти от преумора. няма нужда, нали? най-доброто за детето е да има здрава и адекватна майка :D
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #92 -: Юни 18, 2008, 14:43:56 pm »
Фреши, от опит да кажа -нищо не е както си го мислиш и си го представяш, така че, по-добре не го мисли. Ей ме мен -бях изчела 3 книги за кърменето, бях си купила предварително приспособление на чико за вдлъбнатите зърна и бях дълбоко убедена, че ще кърмя и това си е. Роди се Мия, възникнаха някакви, неизвестни за мен проблеми след планираното безпроблемно секцио, сложиха бебка в кувиоз. Дадоха ми я за кърмене на едва на 6 ия ден -естествено тя въобще не пожела да засуче. А след ужасния стрес, който аз изживях имах и малко кърма. Та каквото и да правех в продължение на 3,5 месеца, не се увеличи и това е. За 2 години, обаче съм имала само 2-3 безсънни нощи общо, но и до ден днешен не мога да изпия 1 кафе заедно с Мия -едно за сметка на друго. Аз никога не съм имала безпроблемни целодневни разходки с нея -тя преди повече от час и половина навън не издържаше и така.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #93 -: Юни 18, 2008, 15:22:43 pm »
Фреши, от опит да кажа -нищо не е както си го мислиш и си го представяш, така че, по-добре не го мисли.

 :balk_50:
много точно, наистина това е нещо, което просто няма как да си представим :D
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #94 -: Юни 18, 2008, 17:38:13 pm »
Благодаря, тази Попиванова къде й е кабинетът в МД и какъв е редът да отидеш на преглед - кога приема, записвам се предварително, или как?

За кърменето - не ми е фикс идея, яко стане - стане. Искам обаче да ме види специалист - анатомично как съм и какви напъни по въпроса да правя.
За зора - то е ясно, че ще се оправим :lol: силната мотивация криле дава, да не излезне сега, че се оплаквам или опасявам :lol: просто ми е много странно как така човек ще е толкова уморен, че три крачки ще му тежат - не помня да съм изпадала в такова състояние и ми се видя странно и страшничко, пък и нали съм с небезобидно хронично заболяване вече и стресът ми е крайно противопоказен. Просто си изказах на глас опасенията как ще съм със здравето, че да съм добра майка (не че ще си разваля рахата, ако така е прозвучало :lol:)

Целувки от мен и пак ще досаждам :lol:
Благодаря ти, Бени!







*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #95 -: Юни 18, 2008, 17:57:10 pm »
и при нас с кърменето стана като при Мешко,само че бебо го сложиха в кувьоз на 3-тият ден и до тогава го слагах на гърда.Той си искаше да суче,но кърмата ми беше много малко.До скоро и аз пиех разни неща,но тя съвсем спря.На дребното обаче си му е кеф да си цока и без да му пуска нещо и това е едниственият начин да го успокоя ако много се е изнервил.
 А нещата явно са и до дете,защото да ви кажа честно,аз не мога да кажа,че съм кой знае колко уморена.Детето ми ли е добро,аз ли съм издръжлива не знам.
 А за помощта -Ман права си,точно такива сме.Аз също не искам никой да ми помага за детето.Да ми помагат за домакиството -да,ма за детето нема нужда.Свеки в начото всяка сутрин идваше да го взима,за да съм се наспивала-ми не ща да се наспивам бе,искам да съм с детето си.Като видя,че не ми е приятно и се отказа.
<br />
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #96 -: Юни 18, 2008, 18:16:08 pm »
фреши, споко бе, няма страшно, не го мисли и анализирай чак толкова, наистина няма ка да предскажеш каква ще е ситуацията при теб. Много е комплексно - има си значение дали таткото има възможност да помага или не, дали ще има често присъствие на някоя баба, дали ще идва отвреме на време или изобщо няма да идва, дали детенце ще е спокойно или ще има зверски колики, дали ще спи спокойно нощем или ще се пробужда през 10 мин, дали ти стигат 5 часа сън, за да се наспиш или ти трябват 8...ще го разбереш чак като дойде :wink:
големият зор май наистина са си първите два-три месеца, после малко по-малко се урегулират нещата, а и ние задобряваме в работата си на майки :wink:
аз вечер, след последното кърмене в 00ч едва дочаквах да си легна, така умирах за сън (ето, аз напрмер мога три дена да не ям и пак ще съм в кондиция, но без сън не мога), довлачвах се едва до леглото, но колкото и да ме налягаше умората никога не заспивах веднага - преминаваше през главата ми изминалия ден с бебето, просто бях щастлива, че я имам! и до днес е така - няма нощ да съм заспала без да помисля за нея, да си я представя пак в някоя преживяна през деня ситуация - нищо, че спи в съседната стая и допреди 5 минути съм я приспивала...
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 18:17:44 pm от tzvetenze »
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #97 -: Юни 18, 2008, 18:21:48 pm »
айде пак да понищим темата за пластмасовите шишета, знам че сме коментирали вече.
някой да ползва стъклени? а останалите прибори какви са ви? при мен всичко е пластмасово - купичката, чинийката, виличка, лъжичка. Мислех си дали да не взема вече една порцеланова купичка и прибори от този вид, та да не са пластмасови...

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #98 -: Юни 18, 2008, 20:38:03 pm »
Това с тоалетната е песен, няма база за сравнение - представи си ставане 3-4 пъти и стоене в тоалетната будна по 20-30 минути 
Да бе, 30 минути. По час и отгоре до втория месец ни беше кърменето. Цока, спи, събуди се, цока ... и така го откараме бая.

Аз пък не съм доволна от д-р Попиванова. Никакъв съвет за кърменето не получих от нея докато бях в МД. Една акушерка на третия ден ми стисна зърното и ми обясни да си давам добавката, щото кърма нямам. Добре, че послушах съседката по легло.
Попиванова дори не сметна за нужно да ми обясни точно каква бактерия е изолинара на МБ и какъв антибиотик се влива на детето ми. Та се наложи да търся други канали за да разбера, че са ентерококи - явно някоя от акушерките в родилна зала не си е била измила ръцете след посещение на тоалетната, щото мойте извинения, но при раждане секцио не могат да ми говорят за майчино-фетална инфекция.
Та за мен д-р Попиванова е едно надменно същество.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #99 -: Юни 18, 2008, 20:53:49 pm »
Цвети, аз ползвам шишетата на авент още, но имаме две порцеланови детски купички, в които се храни, много си ги харесва, защото са шаренки. До съвсем скоро се хранеше с пластмасова лъжичка и метална виличка, но от скоро обявиха бойкот с баща си на пластмасовата лъжичка и сега яде с метална :lol:
Аз така и не харесах пластмасова купичка, бях купила една и се храни известно време в нея, но не ме кефеше и минахме на порцеланови. И чашата й е пластмасова, защото ме е страх да дам порцеланова още, да не я счупи и да се нареже :?