0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« -: Юни 16, 2008, 09:11:41 am »
Слънчева, весела и спорна нова седмица! Нека е пълна само с хубави новини.



             
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 09:16:45 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #1 -: Юни 16, 2008, 09:18:39 am »
И от нас с Михаела - приятна и слънчева седмица! :D
Много поводи за усмивки и здрави дечица! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #2 -: Юни 16, 2008, 09:20:51 am »
Здрава и приятна седмичка от нас  :D
Хубаво настроение, невероятно приключение и ново попълнение  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #3 -: Юни 16, 2008, 09:31:06 am »
Хубава седмица и от нас  :D
Ние ще се приготвяме за кръщенка, а после и за моренцееее - нямам търпение вече  :D

Касита, трябва да ти пратя снимките с един тон извинения  :oops: - ама нещо много работа ми се беше насъбрало - ще ми простиш, нали  :)
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #4 -: Юни 16, 2008, 09:35:51 am »
Добро утро  :D
Надявам се, приемате нови и много питащи членове в седмичната тема  :D

Момичета, как мога да проверя дали са излязли ЕГН-тата и актовете за раждане на децата? В общината ли трябва да отида?
Извинявам се, че задавам такива въпроси, но времето не достига и ми  трудно да проверя.

Хубава седмица на всички  :D

lb2f
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #5 -: Юни 16, 2008, 10:02:41 am »
Джази,
да отива се в общината, в отдел ГРАО. До 10 - 14 дни от датата на раждане удостоверенията трябва да са готови. Тогава ще разбереш и ЕГН-тата. Само трябва да кажеш /или който отиде да ги получи/, че става дума за удосотверения за раждане на новородени. Казваш им трите имена и ти ги дават и ти честитят. :) Поне при мен така беше. За пръв път именно там ми се наложи да изговоря трите имена на детето си и се почувствах много горда.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #6 -: Юни 16, 2008, 10:19:09 am »
Хубава седмица и от нас  :D
Ние ще се приготвяме за кръщенка, а после и за моренцееее - нямам търпение вече  :D

Касита, трябва да ти пратя снимките с един тон извинения  :oops: - ама нещо много работа ми се беше насъбрало - ще ми простиш, нали  :)

Ще, ще..направо пращай с тези от кръщането, защото нямам търпение да я видя Ема, и тези от бала на баткото  :wink:. Пожелавам ви незабравим празник и весело море.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #7 -: Юни 16, 2008, 11:52:43 am »
jazzybaby ,
Обаждаш се в отдел Есграон, на общината към която сте и питаш дали е готов актът за раждане на детето - веднага ти казват. Може да го вземе и таткото, като носи личната карта на майката. Нашето удоствоерение за раждане беше готово за 2-3 седмици...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #8 -: Юни 16, 2008, 12:43:20 pm »
Весела и усмихната седмичка и от нас с Моника.
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 13:26:40 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #9 -: Юни 16, 2008, 15:19:15 pm »
Благодаря  :D Знаех си, че мога да разчитам на Вас  :D

lb2f
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #10 -: Юни 16, 2008, 15:30:14 pm »
Джази, нали знаеш и за еднократната помощ за раждане на дете?
документи се подават в социални грижи, но пусто не помня какви точно бяха. за близнаци трябва да е по-голяма сумата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #11 -: Юни 16, 2008, 15:48:17 pm »
За документите за парички за раждане - на място в социални грижи ще ти датат. В социални грижи по район отиваш и казваш, че си за еднократна помощ за раждане. Снимаш актовете за раждане на младежите, за да си имаш копие за всеки случай, понеже като подаваш бланките, ще ти вземат оригинала. Паричките на мен ми предожиха да го получа или по банкова сметка, или от пощата. От подаването на докупентите до вземането на паричките при мен ще мине около месец и половина. За Бг. си е направо експресно. Значи ходения да социални грижи при мен са на брой четрири. Един път си взех формуляр, попълних го у нас, втори път ги занесох попълнени заедно с акта за раждане, после ще ида да взема някаква бележка, която да представа в пощата и четвърти път след като си получа парите, да си взема оригинала на акта. Можеш да си спестиш едно ходене, като попълниш на място формулярите и второ ходене - предполагам ако ти превеждат по банков път, няма нужда да ходиш за бележка. Аз предпочетох пощата.

Поздрави!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #12 -: Юни 16, 2008, 16:03:33 pm »
Весела седмица и от мен!
Аз с голямо закъснение. maripoza i Pippi благодаря за споделеното. То е ясно, че не можем да се мерим с вас, все пак момченца сте. Малката обаче започна да се надига сама и съм обнадеждена, че не насилвам детето.

Надин, ужасно нещо ви се е случило. Моите съболезнования! Нямам думи просто. Бог да ви пази!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #13 -: Юни 16, 2008, 17:20:22 pm »
За близнаци дават 1200 лв. сега. По закон се водят се две втори деца.
При мен е малко сложно, защото се налага да си сменя регистрацията и се чудя къде да подам молба за еднократната помощ, в старата или в новата община. Тия дни ще отида да питам.
Благодаря за помощта  :D

lb2f
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #14 -: Юни 16, 2008, 17:21:21 pm »
Повече слънце през новата седмица,да сме повече време навън с децата и да трупаме слънчево настроение!
Здраве и хубави преживявания през седмицата!

Напоследък все по малко време ми остава да седна пред компютъра,а и нета ни е със скороста на мравка.
Ангел изисква постоянно внимание,вместо растейки да се заиграва и да се впечатлява от играчки,той НЕ,иска постоянно да съм до него ,да се носим,да пеем,да си играе с дистанционното,с телефона ми ,със щтипките за пране,все неща ,които не са за него.

          Майките с повече стаж,моля да дадете мнение и съвет.
Ангел все още не стои самостоятелно и стабилно,не се изправя от легнало положение до седнало-вече се притеснявам,подтиквам го да се хваща за решетките на кошарата,за да се изправи,но той не иска.Трябва ли да се притеснявам,има ли нещо,което да направя,за да стимулирам тези процеси или е нормално на неговата възраст да не може още тези неща?
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #15 -: Юни 16, 2008, 17:30:49 pm »
привет и от нас.хубава и здрава седмица за всички деца.
при нас седмицата започна със скандали с енергото.От сутринта от 10ч нямаме ток.7-8 пъти сме звъняли да се разправяме.Ние твърдим,че сме платили а те обратното.Накрая се оказа че са ни прекъснали тока по погрешка. :x На всичкото отгоре искаха такса за пускане.ама как така в гетата не плащат ток, а при нас са толкова бързи на спирането??
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #16 -: Юни 16, 2008, 17:34:45 pm »
Ния, добре дошла в тайнствения свят на енергото :x При нас пък някакви нови системи - за да си платиш тока трябва да отидеш с личната карта, на който се води там. От там ти дават бележка, с която се редиш на втора опашка, за да си закупиш някакво картонче, което струва 2,50 лв. от там пак се връщаш, за да си платиш. Бясна съм и аз...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #17 -: Юни 16, 2008, 17:35:54 pm »
         Майките с повече стаж,моля да дадете мнение и съвет.
Ангел все още не стои самостоятелно и стабилно,не се изправя от легнало положение до седнало-вече се притеснявам,подтиквам го да се хваща за решетките на кошарата,за да се изправи,но той не иска.Трябва ли да се притеснявам,има ли нещо,което да направя,за да стимулирам тези процеси или е нормално на неговата възраст да не може още тези неща?

Малко ви е раничко да се изправяте от легнало до седнало положение. Не се притеснявай :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #18 -: Юни 16, 2008, 22:58:37 pm »

Ангел изисква постоянно внимание,вместо растейки да се заиграва и да се впечатлява от играчки,той НЕ,иска постоянно да съм до него ,да се носим,да пеем,да си играе с дистанционното,с телефона ми ,със щтипките за пране,все неща ,които не са за него.
То всеки избира как да си отглежда и възпитава детето, но  според мен, продължавайки по този начин  около годинката просто ще бъдеш незаменима за Ангел и ще се видиш в чудо. В тази връзка защо използваш глагола "изисква"?
Аз си имам собствена теория по въпроса и не желая да натрапвам мнението си.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #19 -: Юни 16, 2008, 23:34:56 pm »
Аз си имам собствена теория по въпроса и не желая да натрапвам мнението си.

Лейдинце би ли я споделила, моля те  :)
Дали мойто диване си е диване или аз съм много мека мария или двете заедно това незнам, но определено в момента съм незаменима за Антоан. Надявам се като тръгнем септември на ясла,макар и трудно да влезем в правия път. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #20 -: Юни 16, 2008, 23:44:34 pm »
baksisa, Ангел е малък още за това упражнение с изправянето. обикновено това става 9-тия или 10-тия месец чак.
не е нужно никакво стимулиране, човекът сам ще се справи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #21 -: Юни 17, 2008, 07:57:20 am »
Момичета,благодаря ,че се включихте с отговори по въпросите с моите тревоги за сядането и ставането на Ангел.

Лейди,споделяй теорията.Аз съм по -мека и бързо се предавам,но и Ангел ме манипулира доста.Ако не съм при него си разкопчава бодито дърпайки го и започва да се дере по гърдите,да пищи и да се скубе и така 20мин.,повече аз не издържам и се предавам.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #22 -: Юни 17, 2008, 08:48:10 am »
За документите за парички за раждане - на място в социални грижи ще ти датат. В социални грижи по район отиваш и казваш, че си за еднократна помощ за раждане. Снимаш актовете за раждане на младежите, за да си имаш копие за всеки случай, понеже като подаваш бланките, ще ти вземат оригинала. Паричките на мен ми предожиха да го получа или по банкова сметка, или от пощата. От подаването на докупентите до вземането на паричките при мен ще мине около месец и половина. За Бг. си е направо експресно. Значи ходения да социални грижи при мен са на брой четрири. Един път си взех формуляр, попълних го у нас, втори път ги занесох попълнени заедно с акта за раждане, после ще ида да взема някаква бележка, която да представа в пощата и четвърти път след като си получа парите, да си взема оригинала на акта. Можеш да си спестиш едно ходене, като попълниш на място формулярите и второ ходене - предполагам ако ти превеждат по банков път, няма нужда да ходиш за бележка. Аз предпочетох пощата.

Поздрави!
Само едно допълнение - като си взимаш актовете за раждане от общината, поискай да ти издадат служебна бележка за семейно състояние мисля беше - в нея се описва броя на децата ти - с това доказваш, кои по ред са, респективно, какъв размер на помощта трябва да получиш - изискват я от социалните. Освен това снимай актовете за раждане - в нашата социална служба искаха освен оригинала и копие. И на мен парите ми ги преведоха по банкова сметка след 10-тина дена.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #23 -: Юни 17, 2008, 10:52:18 am »
Весела седмица и от нас с Ели, само хубави новини и положителни тестове!
Ние в неделя се озъбихме, имаме си едно предно долно зъбче. Нямаше и да разбера ако не се бях набола на него докато и мие лицето (тя си отваря и устата че да и измия и езика след хранене ;) ). Пожелавам на всички бебета такова безпроблемно никнене на зъбки (поне се надявам и следващите при нас да изникнат така). Освен това от петък се изправя сама в кошарата си, сега чакам да ни свърши ремонта и да я пускам да лази из къщи. И да ви се оплача майстора - до сега трябваше да е свършило всичко, но тоя човек 2 дена работи, 2 дена пие и изтрезнява, на всичкото отгоре не се обажда, че няма да идва и аз вися до обяд в къщи като прани гащи хвърлям боб дали ще дойде или не.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #24 -: Юни 17, 2008, 10:59:28 am »
Зравейте и от мен весел,слънчев и пълен с детски усмивки ден  :D
Искам и аз да питам мамите с повечко опит дали е нормално,неможем да се обръщаме ,но затова пък се навдига сама да сяда.Знам,че и е рано да е в седнало положение.В момента в който ми хване ръцете и вече се е набрала да сяда ,а сама се изправя до половина.Започнах аз да и помагам за обръщането,но вместо това се опитва с изправянето.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #25 -: Юни 17, 2008, 11:55:13 am »
Сладурки, може ли да задам един тъп въпрос. Къде е добре да спи бебето след раждането и какви са съображенията за това? Може ли от самото начало да е в отделна стая (като изключим съображенията кое е по-удобно)? Нещо чух, че заради синдрома за внезапната смърт се препоръчвало първо да е в спалнята на родителите, ама не разбрах точно?
Непременно ли трябва да има в началото кошче (като кошница), в което да спи? Къде се слага това кошче, нещо върху стойка ли?
Благодаря ти, Бени!







*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #26 -: Юни 17, 2008, 12:04:20 pm »
Сладурки, може ли да задам един тъп въпрос. Къде е добре да спи бебето след раждането и какви са съображенията за това? Може ли от самото начало да е в отделна стая (като изключим съображенията кое е по-удобно)? Нещо чух, че заради синдрома за внезапната смърт се препоръчвало първо да е в спалнята на родителите, ама не разбрах точно?
Непременно ли трябва да има в началото кошче (като кошница), в което да спи? Къде се слага това кошче, нещо върху стойка ли?

Фреш, не ти стига шашкането около храните и всичко останало, ами сега и това  :D

Ето: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/664/51/

Доста подоробно е описано. Можеш да си намериш и още инфо. Това, което аз мога да кажа за слагането по гръб е, че е до време. Я да дойде сега някой да сложи Кристина по гръб да спи - невъзможно, освен ако не я закова. Така или иначе причините не са съвсем изяснени...

Пожелавам ти спокойствие и положително мислене.  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #27 -: Юни 17, 2008, 12:09:14 pm »
Марби, ние сме по същият начин - не се обръща ,но се опитва да сяда-набира се сам.Ако пък е в ръцете ми,изобщо не ще да е в хоризонтално положение и почва як рев.Аз го слагам по коремче,за да се опита да се обърне,но още на 2-та минута почва рев-изобщо не ще да лежи така.

Фреши, не ти е нужно кошче-още от началото си спи в кошарка(дървена или от тези туристическите).Бебето трябва да е по гръб,а не настрани.Добре е също да спи в чувалче,а не със завивка.За стаята - Жори си е при нас.Така се чувствам по-добре,като знам,че е близо до мен.Пък и той доста често спи на спалнята до нас,което не е добре по принцип. :oops:
<br />
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #28 -: Юни 17, 2008, 13:21:18 pm »
Подред, относно изправянето си зависи от всяко дете, Деси се изправи на 8 м. За обръщането е пак така, не четете срокове и някакви си там норми. Деси се научи да седи преди да може да се обърне от гръб на корем, което стана на 7м., а от корем на гръб го овладя още на 4, защото мразеше да стои по корем :wink:

Фреши, тук в родилния дом слагат бебето на страни, като редуват след всяко хранене. Това докато е съвсем малко работи, но някъде към първия месец вече не работи. Деси не обичаше да спи на дясно и като я слагах веднага лягаше по гръб, в началото нагъвах една хавлийка и я подпирах, но не ми мина номера, така че се отказах и я оставих да си лежи както иска. А за спането в отделна стая според мен е въпрос на лично решение и разбира се зависи и от детето. Деси я отделихме някъде на 10-11м., всичко добре, но може би от около 1-2м., като започнаха да избиват кучешките зъби, а те гадовете избиха за 15 дни и 4-те. Та, започна да промрънква по 3-4 пъти на вечер и аз търча разбира се, а то диването си спи, но аз след това по 30 мин. немога да заспя :? И единодушно решихме с баща й да разпънем подвижната кошара в спалнята докато започне да си спи по цяла нощ.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #29 -: Юни 17, 2008, 13:38:25 pm »
На нас ни предстои да стягаме новото жилище и да купуваме обзавеждане. Ще ми се от самото начало дететнцето да си е в неговата стая, защото в нашата спалня мебелите са такива, че няма свободно място, пък и аз винаги заспивам на ТВ и не ми се иска да облъчвам детето. Та ме интересува какви са доводите против, ако има такива, детето от раждането да си е в самостоятелна стая?

Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #30 -: Юни 17, 2008, 14:01:18 pm »
Фреши, доводите са единствено такива, че малките бебета се будят често през нощта и се става доста пъти. ако бебето е в друга стая, ще трамбоваш по-дълго. ако се кърмите, което ви пожелавам, и се кърмите на поискване, както се препоръчва сега, много ще ти е трудно с разходките до другата стая. обикновено майките вземат бебетата в леглото и ги кърмят така, после ги връщат пак в легълцето им - на една ръка разстояние.

направете си му стая на бебчо, а не пречи да му купиш едно кошче за първите няколко месеца, което да наместиш някак при вас. хем ще му е по-уютно, Мартин в началото изглеждаше като загубено грахче насред леглото си.

колкото до позата за сън, в България се препоръчва слагане настрани, а не по гръб. така ги слагат още в родилното. тази позиция е най-добра като предпазване от задавяне при евентуално повръщане и синдром на внезапната смърт.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #31 -: Юни 17, 2008, 14:13:48 pm »
Фреши, доводите са единствено такива, че малките бебета се будят често през нощта и се става доста пъти. ако бебето е в друга стая, ще трамбоваш по-дълго. ако се кърмите, което ви пожелавам, и се кърмите на поискване, както се препоръчва сега, много ще ти е трудно с разходките до другата стая. обикновено майките вземат бебетата в леглото и ги кърмят така, после ги връщат пак в легълцето им - на една ръка разстояние.

направете си му стая на бебчо, а не пречи да му купиш едно кошче за първите няколко месеца, което да наместиш някак при вас. хем ще му е по-уютно, Мартин в началото изглеждаше като загубено грахче насред леглото си.

колкото до позата за сън, в България се препоръчва слагане настрани, а не по гръб. така ги слагат още в родилното. тази позиция е най-добра като предпазване от задавяне при евентуално повръщане и синдром на внезапната смърт.


Подкрепям! Фреши, възможно е и ти да си поствиш временно креват в детската стая! Наскро видях такъв вариант. Още при обзавеждането на стаята майката освен детската кошара беше поръчала и юнощеско легло, което тя ползвала докаато детете било малко. В  последствие просто се освободиха от кошарата и запазиха останалото обзавеждане, което е наистина много добро и скъпо. А относно заспиването, уверявам те, че в първите седмици след раждането ще заспиваш веднага щом имаш шанс за това, независимо дали работи или не телевизора.


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #32 -: Юни 17, 2008, 14:27:47 pm »
Бонжур, дами :D

прибрах се, изчетох ви и драсвам нещичко :D добре дошли на новите майки, честито на новозабременелите - лека и успешна :crossfingers:

Фреш, аз избрах варианта детето да си е в стаята от новородено. в началото аз спях при него, докато имаше нощни кърмения. мъжете ни трябва да се наспиват, защото сутринта отиват на работа, все пак. когато спряха нощните хранения и се почувствах спокойна си отидох при мъжа. аз мога да си защитя варианта, както и майките предпочели децата да са при тях. в повечето случаи, отделянето на по-късен етап е доста трудно.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #33 -: Юни 17, 2008, 14:41:47 pm »
Фреши, ние сме с варианта, за който Габи говори. Също ремонтирахме и обзавеждахме жилище по време на бременността ми и планирахме едната стая за детска. В нея сложих освен бебешката кошарка (кошче не сме купували) и едно единично легло за възрастни. Първите два месеца спях при детето, като таткото през няколко нощи ме отменяше - тогава не съм забелязала да ми идва нагорно прескачането от спалнята в детската за кърменето, но може би защото все пак Симона бързо се отказа от нощното сукане.
Вариантът да сложим кошарката в спалнята при нас е почти неосъществим поради малкия размер на спалнята ни - долу горе от вратата скачаме в леглото. Така че това наложи да се спра на вариант допълнително легло в детската стая (сега продават и доста практични разтегателни фотьойли), но аз май така или иначе така предпочитах, стори ми се по-добре детето, ако ще свиква с нещо, да свикне да си е в своята стая с друг човек, който после да се изнесе, отколкото да свикне да е в родителската стая и после да бъде преместено в друга. Но истината е, че е трудно да предскажеш как ще реагира  точно твоето дете. Ето например Стефито на Мини до годинката някъде все в тяхното легло искаше спи и аз си мислех, че ще им е голям проблем да я научат да си спи в леглото, но не се оказа толкова трудно. Но все пак Манхатън е права, че в повечето случаи късното приучаване към детската стая е по-проблемно.
Изнесох се окончателно от стаята на симона като направи два месеца някъде. като се има предвид, че тя на месец и нещо спря нощното кърмене - можеше и по-рано да го направя.
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 14:48:36 pm от tzvetenze »
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #34 -: Юни 17, 2008, 15:35:13 pm »
Фреши, Мия си спи в собствена стая от самото начало. първите  3 месеца, обаче и аз спях в нейната стая. Бяхме предвидили голямо легло за мен. След това я оставихме самичка да си спи. Общо взето малко след като отказа нощното хранене и спря да се буди, аз се преместих и разчитах на бебефона. Не сме имали проблеми.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #35 -: Юни 17, 2008, 15:40:08 pm »
Фреши, трудно ми е да давам съвети за новородено. Закален с порядките на дома - Николата беше образцово режимно бебе :lol:. Нямаше никакъв проблем да спи отделно. Децата на братовчедка ми също спят в отделни стаи от съвсем първия момент. Обаче ако се кърмите нощно време - не си е работа да тичаш като призрак в бяла нощница из къщи...
Варианта на Ман за мен е най-рационален според мен
В очакване ....
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #36 -: Юни 17, 2008, 15:47:47 pm »
Нина, благодаря много за линка, просветих се!

На всички благодаря много за съветите и споделения опит - излиза, че няма пречка детето да си е в своята стая отначало :D Ако ще е в нашата трябва да правим компромиси и например гардеробът да не се отваря :lol: или да изнесем някоя ракла :lol: Аз също психологически си мисля, че е по-добре отначало да си е в своята стая, за да не изживява после местенето. За заспиването - сигурно сте прави, че ще заспивам от раз, обаче по принцип обичам вечер да гледам ТВ в леглото, а не на дивана в хола и страдам от едно особено безсъние, когато съм преуморена и превъзбудена заспивам трудно, но нещата вероятно ще се променят :lol:
Значи ще помисля да взема едно легло при бебето - имам голямо надуваемо, плюсове - таткото ще се наспива по-добре (колко са тия нощни кърмения, ако кърмя при поискване, а ако не сме на кърма през нощта колко пъти се храни детето?), минуси - като заспивам, в началото и духов оркестър не може да ме събуди - мислите ли, че има опасност да не си чуя детето, ако се разчита само на мен?
Ох, чак на мен ми се струват нелепи въпросите ми :lol:
Благодаря ти, Бени!







Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #37 -: Юни 17, 2008, 15:48:45 pm »
А, и още нещо - какво точно имате предвид, че ако ставам нощем да го кърмя, ще ми е по-удобно да е в същата стая - ходенето три крачки до другата едва ли ще ме умори, ами може би, че трябва да го разнасям, ако искам да го кърмя легнала?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #38 -: Юни 17, 2008, 15:52:48 pm »
За спането зависи от темперамента на детето и майката, но детето надделява в крайна сметка.  :wink:
Нашият случай е трагичен, така че няма да се впускам в подробности.
Като стана въпрос за нощен сън, някой да е ползвал подобна предпазна решетка ? Ако може отзиви, ще съм ви благодарна.
Искам да махна решетката на кошарата, но тъй като ние много се бунтуваме на сън и не само, ще ми е нужно нещо такова, пък току виж се научил и сам да заспива. Един вид с един куршум два заека. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #39 -: Юни 17, 2008, 15:53:44 pm »
колко пъти се храни през нощта? много отговори има този въпрос. отбора на кърмещите на поискване стигат и до 5-6 сигурно. ако предпочиташ режим 2.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #40 -: Юни 17, 2008, 15:59:14 pm »
Фреши, проблема със заспиването при мен дойде много по-късно, и аз бях като теб, лягам и заспивам, и с топ не можеш да ме събутиш, спях по 12 часа непробудно. Ела да видиш сега, тотално ми се прецака съня и като се събудя от мрънкане, след това сума време немога да заспя, и това като се повтори 2-3 пъти и познай на сутринта как съм :(
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #41 -: Юни 17, 2008, 16:01:44 pm »
Ние нямаме възможност за отделна стая за сега, но при първа такава, ще я отдела. Един минус на обща стая - вечер когато си лягаме, по закона на Мърфи все ще изтропаме нещо или пък ще се присетя, че съм забравила да взема нещо от стаята, което ще ми трябва да си свърша работа, след като съм я приспала, или пък баща й си е забравил боксерки, чорапи и разни такива щуротии. А, и дюшемето скърца  :x и като излизам след като е заспала, понякога се събужда...

Май няма опасност да не си чуеш бебето :) ама знам ли. Предполагам доста ще ти се промени съня. Аз я чувам само като се размърда леко, а други по-силни шумове понякога не долавям.
Дали да кърмиш на поискване - сама ще решиш. На поискване общо взето е като се размрънка детето и веднага да предлагаш гърда. После може и да се урегулират нещата. За мен кърменето никога не е било фикс идея и никога не бих кърмила на поискване. А колко пъти ще се храни през нощта ако е на АМ - това ще реши малчо, не ти. Кристина се отказа когато нямаше още и месец. И не съм я насилвала, въпреки, че педиатърката ме караше, понеже се роди с ниско тегло. А и беше невъзможно, тя си спеше и не ядеше, а само се инервахме. Спрах да я будя и тя си наддаваше прекрасно.
Както и да кърмиш, все ще го разнасяш, ако не спи до теб на спалнята. Нали ще го вземаш все пак. Аз кърмех легнала и тя до мен, понеже са ми по-големи гърдите и други пози бяха трудни за мен.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #42 -: Юни 17, 2008, 16:02:20 pm »
Фреши, проблема със заспиването при мен дойде много по-късно, и аз бях като теб, лягам и заспивам, и с топ не можеш да ме събутиш, спях по 12 часа непробудно. Ела да видиш сега, тотално ми се прецака съня и като се събудя от мрънкане, след това сума време немога да заспя, и това като се повтори 2-3 пъти и познай на сутринта как съм :(
Ооооо и ние това много добре го знаем, даже сме "отличници"  :D 8)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #43 -: Юни 17, 2008, 16:04:10 pm »
Перде, хич не ти трябва....
Аз махнах преградата на Никола и я върнах още на следващия ден. Следобедния сън или по-скоро следобдното приспиване се превърнаха в ад
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #44 -: Юни 17, 2008, 16:14:11 pm »
Май няма опасност да не си чуеш бебето :)

о, има. аз моето не го чувам. от 2 години ми се събират по 5-6 часа сън на денонощия и като спя - ако ще пет бебета да реват до главата ми, не чувам нищо и никого.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #45 -: Юни 17, 2008, 16:17:49 pm »
А, и още нещо - какво точно имате предвид, че ако ставам нощем да го кърмя, ще ми е по-удобно да е в същата стая - ходенето три крачки до другата едва ли ще ме умори, ами може би, че трябва да го разнасям, ако искам да го кърмя легнала?

идея за тест.

сложи си една чаша и бутилка с вода в стаята до леглото. навий си часовника една нощ да те буди през 3 часа, ставай и изпивай чаша вода.
на следващата нощ остави чашата и бутилката в другата стая и повтори упражнението.
открий разликата.

освен това, когато в стаята има и друг спящ човек, той също се буди при това упражнение.

сега се сещам, че докато траеше нощното хранене (ние бяхме на АМ, не на кърма), се редувахме с баща му. единият спеше при бебето, другият - в друга стая, за да се наспи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #46 -: Юни 17, 2008, 16:21:29 pm »
а, много точна, както винаги :D

внимание! кърменето легнала в леглото крие риск от заспиване върху бебето! аз съм го правила много пъти и веднъж се събудих върху Криси, който още си цокаше спейки. рисковано е...
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #47 -: Юни 17, 2008, 16:27:38 pm »
абе не е много точно, защото бебето в началото бебето цока по 40 мин. било то от гърда или шише...
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #48 -: Юни 17, 2008, 16:29:41 pm »
А, и още нещо... мисля, че в началото изтощението е пълно. Всяко излишно движение, ако можеш да си го спестиш - направи го.
За спането и чуването на бебето аз съм клиничен случай  :lol: :lol: :lol: -
Преди Колето, аз така спях, че когато гръмнаха офиса на агенция Висаж (на 100м от нас), Калин каза че освен трясъка и спалнята ни се е преместила  :lol: :lol: Не съм мръднала - нищо не съм усетила
Откакто Коле-Боле е в отделна стая аз спя като....шумка да шумне - аз съм пред вратата му с ухо като фуния :lol:
В очакване ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #49 -: Юни 17, 2008, 16:37:24 pm »
внимание! кърменето легнала в леглото крие риск от заспиване върху бебето! аз съм го правила много пъти и веднъж се събудих върху Криси, който още си цокаше спейки. рисковано е...

Да, има го този момент. Има риск. Аз нито веднъж дори не се унесох. Кърменето ми причиняваше болка и не ми беше приятно и не се отпусках. Знам, че има майки, които се отпускат. Чувала съм неприятни неща за кърменето в легнало положение.

Аз съм от туднозаспиващите и лесно събуждащите се, незнам дали за добро или зло.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #50 -: Юни 17, 2008, 16:52:57 pm »
Аз също кърмех легнала, но по причина, че не можех да си сядам на д-то. Не съм се отпускала, но пък слагах момата да яде леко на една страна.
Спим сега двете заедно, баща й - в друга стая. Така сме откакто беше на 2-3 месеца. Ако имах възможност, щях да я отделя в друга стая. Но в началото, мое мнение, трябва да си при бебето.
/Не много пресен случай, на мой приятел първото бебе - оставено да спи по гръб, след нощно хранене, изглежда не се е оригнало или не знам.../
Признавам си, вкарвала съм и количката вътре в стаята и е спала така.
Решетката махнах с образователна цел, преди да тръгне на ясла. Свалихме матрака на най-ниското, а на земята постилах завивки и възглавници, които омекотяваха паданията.
Още една трудно заспиваща и лесно будеща се...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #51 -: Юни 17, 2008, 17:08:49 pm »
Ха-ха, махане на решетки :lol:
За момента няма такъв филм при нас. Пробвах първо да махам две пръчки от решетката (леглото му има такава възможност). Няколко пъти ми изкарва акъла като идва да чука на вратата на кухнята в 1 посред нощ, както си е в торбата 8O Измъква се тихичко от леглото, отваря си вратата на спалнята и се промъква до кухнята точно когато се унасям пред поредното криминале. Следобедния съм стана невъзможен - слизаше и се качваше непрекъснато през дупката. Отказах се окончателно, когато го намерих заспал с главата на пода, а дупе и крака в леглото.
Ясно ми е, че пак трябва да ги махна, ама явно ще е като с гърнето - не точно тази седмица :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #52 -: Юни 17, 2008, 17:15:40 pm »
И аз с образователна цел ще взимам решетката, септември тръгваме на ясла. И без друго тая кошара, събира само прах, той от 10 месечна възраст спи при нас на спалнята. Знам кофти работа ама поне всички спим, ще видим зор в яслата, кво да се прави.
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 17:18:06 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #53 -: Юни 17, 2008, 17:18:44 pm »
Ха-ха, махане на решетки :lol:
За момента няма такъв филм при нас. Пробвах първо да махам две пръчки от решетката (леглото му има такава възможност). Няколко пъти ми изкарва акъла като идва да чука на вратата на кухнята в 1 посред нощ, както си е в торбата 8O Измъква се тихичко от леглото, отваря си вратата на спалнята и се промъква до кухнята точно когато се унасям пред поредното криминале. Следобедния съм стана невъзможен - слизаше и се качваше непрекъснато през дупката. Отказах се окончателно, когато го намерих заспал с главата на пода, а дупе и крака в леглото.
Ясно ми е, че пак трябва да ги махна, ама явно ще е като с гърнето - не точно тази седмица :lol:

Абсолютно същата история... ситнеше като японка в чувалчето
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #54 -: Юни 17, 2008, 17:24:27 pm »
Наде, не се притеснявай за яслата, там е друго. На мен също ми беше много притеснено как ще заспива на обед, защото заспиваше на спалнята, признавам си аз я научих така, защото там е хладно и ми беше по-лесно, вечер си заспиваше на кревата. Та им бях казала, че трудно заспива на обед, а хората ме гледаха с недоумение, детето просто лягало и за 2 мин. заспивало. така че там е различно, като гледа другите деца ще свикне бързо.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #55 -: Юни 17, 2008, 17:48:07 pm »
ох, говори ми Стефи. и аз не знам как ще свикне? той вече и в клубче не иска да влезе да поиграе...
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #56 -: Юни 17, 2008, 17:51:36 pm »
Манчо - какво чувам  8O
И при вас ли се появиха моменти на трудно общуване... Щото при нас е така. Моето общително и дружелюбно дитенци, дето като влезнеше в детски клуб забравяше че има майка... Онзи ден почна да ми приплаква в едно клубче, да ме търси и да хленчи... Почнал е да се срамува, да се крие зад полата ми...Това не го очаквах
В очакване ....
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #57 -: Юни 17, 2008, 17:52:30 pm »
Много ми помагате да се ориентирам, точни както винаги! (и ме разсмяхте :lol:).
Аз със съня съм особен случай - по принцип страдам от безсъние и при най-малко нервно напрежение сънят ми отива на кино. Имам от дете фобия, че няма да мога да заспя (след много много много нощи, в които от 23ч до 03ч чакам в тихото и тъмното да заспя, но тогава живеех в една стая със сестра ми и нямаше много какво да правя). Като се отделихме в отделни стаи се родих, защото се приспивах или с книга, или с ТВ. Фобията още си я имам и например не ходя на почивки или семинари, ако няма да съм сама в стая или няма ТВ. Другият ми проблем със съня е, че мога да спя само под режим - не си ли легна докъм 22ч, смятай, че сънят отиде на кино - това ми беше голям социален проблем, защото хората като се мотаят по барове, аз само се прозявам, после на хората им се приспива, а аз се разсънвам и съня не идва и не идва. Друга странност - никога почти не спя през деня, дори две нощи да не съм спала преди това - лягам, мъча и не става и не става. Не спя по автобуси, влакове и самолети. Бе пълно ку-ку. На цялата странност обаче, в часовете, в които обикновено ми се приспива (около 21ч) се чувствам все едно са ми сложили пълна упойка и нямам никакви сили да се възпротивя на заспиването (не смея да ходя на късни театри, опери, че съм се излага не веднъж и дваж :lol:). Тази фаза на съня ми минава докъм полунощ и после спя много леко - ако ме питаш нещо, ще отговоря и така. Та за тия първи часове се чудя ще чувам ли...
Живот и здраве, сигурно много неща, вкл. със съня ми ще се променят, та ще видим. Но от размислите дотук ми се струва, че ще е най-добре в нашия случай отделна стая + бейбифон, за да може таткото да ми е back-up поне в тези часове.
Като се замислям, явно и темперамента на бебето ще има значение, така че засега само предварителни планове, пък ще видим :lol: Ако прилича на мен - аз имам фобия да спя с друг човек в една стая (освен с мъжа ми, то се знае :lol:), вкл. със сестра си, с майка си, с приятелки - когато ми се е налагало цяла нощ ми е тежко и неспокойно и много неприятно.
Ох, оспамих яко темата с моите простотии, ще прощавате :lol:

За кърменето имам по-съществен въпрос. Имам желание, но засега само умерен оптимизъм, първо защото с тия здравословни проблеми може да се наложи по-сериозно лечение, което тепърва ще проверявам съвместимо ли е с кърмене, но вероятно няма да бъде, и второ - кажете ми моля ви имате ли идея къде мога да се консултирам с някакъв специалист по кърмене, ама на живо - зърната от край време са ми напукани, без да са нещо болезнени или особено чувствителни - не мога да намеря въобще инфо в нета за такъв проблем, чудя се ще мога ли да кърмя. Освен това не са точно изпъкнали (не са и чак вдлъбнати, надявам се) - това не било абсолютна пречка. А бе трябва ми консултация.
Благодаря ти, Бени!







Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #58 -: Юни 17, 2008, 18:06:15 pm »
Има някакви "курсове", в Майчин дом в Сф за кърменето и подготовката на майката.  :wink: Прочети и тук.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #59 -: Юни 17, 2008, 18:10:00 pm »
Фреши,
моето скромно мнение е, че първите месеци трябва да спиш при детето. Дали ще е в неговата стая или в спалнята, въпрос на възможности и избор.
Често се случва някой от двамата да проплаче на сън, аз разбира се, веднага скачам, а детето продължава да си спи.
Теди се напъва много (сещаш се кога) и с часове са едни пъшканици. Кротичка е и си лежи, но пъшка. Не си представям да съм в друга стая.
И храненето е много различно. Теди се храни през 2 часа. Представи си да тичаш до другата стая през два часа. И като сложиш смяната на памперса и някое друго пробуждане...
Жоро го кърмя, за мен е най-удобно в леглото. В началото сучеше и по 45 мин. (с малка почивка). Сега не го оставям повече от 20-тина минути. При всички положения ти трябва удобна поза.

За лежането по гръб. В болницата ги слагаха на една страна. Съквартирантката ми по стая обаче реши, че е добра идея да нахрани детето преди тоалет и след това да го остави по гръб в количката. След това излезе от стаята, за да говори по телефона. Чувам аз гърлен звук и докато стигна до бебчето, то вече посиняваше. А ако не бях в стаята?!? Голям ужас преживях.
Сега подпирам и двамата с одеалца, защото и моите обичат да спят по гръб.
Според педиатърката, ако е детето е повдигнато под ъгъл от около 30 градуса, няма проблем да спи и по гръб. Когато взема втора кошарка, може и да помисля за надигане на матрака от едната страна.

За кърменето, препоръчвам ти консултация с д-р Попиванова от Майчин дом. Аз ходих на лекция за кърменето и ми беше много полезна. Ще потърся координатите, имаше ги в близнашкия форум на мамата.
Нагледах се на момичета с какви ли не проблеми със зърната (в болницата, нали се задържах по-дълго там). Ако не си предварително подготвена и информирана, няма кой да ти помогне. Добре, че се бях интересувала, иначе нямаше да се справя.
И последно да ти препоръчам крема за зърна на Авент (Мармотче, много съм ти благодарна за това мазило  :D). Възстановяваше разкървавените ми зърна да следващото цедене, т.е. около 3 часа.



lb2f
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #60 -: Юни 17, 2008, 18:10:24 pm »
Фусик, положението е драматично. тресе го пубертета яко. за всичко се тръшка и реве, бие, скубе и хапе. държи се като невъзпитано, разглезено хлапе, дето най не съм харесвала :oops: не знам как да се държа вече. строго казано "така не се прави", отвръщане с пошляпване, пълен игнор - всичко опитах и продължава.
много е гальовен и любвеобилен, много ме гушка и целува, ама като изпадне във фаза е нетърпим. та така со кротце, со благо и со малко кютек май :D
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 18:12:28 pm от manhattan »
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #61 -: Юни 17, 2008, 18:15:08 pm »
Относно всички коментирани функции - обръщане по корем, по гръб, сядане, повдигане и т.н, мисля че всичко е индивидуално. Рони се обръща от 2 седмици от гръб по корем, слувало се е да се претъркули и обратно по гръб. Ето сега,  започвам да чета някое ново мнение във форума и вече чувам писъци, понеже не и е удобно да лежи по корем... Като се хваща за пръстите ми, също сама се набира до седнала поза, ако е в скута ми - също тренира здраво за преса  :D
FreshBreeze , сега 3 крачки може да не ти се струват много, като разстояние, но за един месец нощни събуждания ще ти се сторят доста  :wink: Аз имах късмета беборана бързо да се откаже от нощните събуждания, но въпреки това кошарката и е в спалнята ни - за мое спокойствие и улеснение. Но пак казвам - тя е спокойно бебе и почти не се усеща нейното присъствие...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #62 -: Юни 17, 2008, 18:52:02 pm »
Ние пък 3-мата сме в една стая и нашият тати изобщо не се буди от плача на бебето.Аз спя много леко и чувам и най-лекото помрънкване и веднага скачам,та то няма и време татито да се събуди. :D
 Ние сме на АМ вече изцяло и то дали детето ще е в друга стая няма значение,защото трябва да се отиде в кухнята и да се приготви храна.Преди ме чакаше кротко в креватчето,но после се изхитри и искаше ядене на минутата -иначе рев.И за да  не събужда цялата къща,го взимах с мен в кухнята и с една ръка държа него,с другата приготвям АМ.
 Сега от 10 дни му спях нощтното ядене-той пак се буди,но не от глад,защото като му дам залъгалка и си заспива.Обаче не я цока сам,ами аз трябва едно половин час да му е държа,иначе я плюе.Та пак наспиване няма.
 В началото ядеше на 3 часа и яденето траеше по 30-40 мин.,та спането беше много малко,но някак си ми стигаше явно.Не ми пречеше да ставам всеки път-даже започнах да се будя 5-10 мин. преди часът за хранене,а уж обичах да си поспивам до късно.
 Не се тревожи Фреши,то ти е толкова мило да си се грижиш за него,че и 20 пъти да станеш през нощта,няма да ги усетиш.Поне при мен е така.
 
<br />
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #63 -: Юни 17, 2008, 19:04:12 pm »
Да споделя и моя скромен опит със спането - от първите 2 седмици ситната можеше спокойно да си спи в друга стая - железен режим - заспива в 22,30 ч. и се буди в 7,30 ч. - бебе мечта, докато не стана на около 5 месеца. Сега е мъчение - изнесохме се двете в хола, за да не будим баткото - освен, че почнахме да ядем нощем, на всеки кръгъл час приплаква - вярно, не се буди, но като спяхме в спалнята, докато стана да я видя, се разсънвах и после докато заспя следва новото проплакване. А как ще я отказвам да спи с мен, ще му мисля като спре да мрънка.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #64 -: Юни 17, 2008, 19:09:12 pm »
забравих да ви се оплача-кошарата ни има цип от едната срана и под шева за ципа се е скъсала на 2 места.Направо съм бясна-ми ако детето беше по-голямо и падайки назад я скъса и си цапардоса главата.Това на нищо не прилича-трябва да ги правят здрави.Все пак никакъв зор не е видяла,та да се скъса.Сега се чудя,какво да правя.Касовата бележка не я пазим,пък и те надали ще ни я сменят.А би трябвало според мен. :x
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #65 -: Юни 17, 2008, 20:34:40 pm »
Момичета,благодаря ,че се включихте с отговори по въпросите с моите тревоги за сядането и ставането на Ангел.

Лейди,споделяй теорията.Аз съм по -мека и бързо се предавам,но и Ангел ме манипулира доста.Ако не съм при него си разкопчава бодито дърпайки го и започва да се дере по гърдите,да пищи и да се скубе и така 20мин.,повече аз не издържам и се предавам.

Ми проста е - от малък трябва да се покаже кой командва парада. Като почне много да ми се лиготри ставам една такваз сериозна, кресна леко и по интонацията ми той разбира , че е сгафил нещо. Другото - от съвсем малък е оставян сам, включително в момента си има минутки за самоигра и самоопознаване. Ако съм му 24 часа до дупето, според мен става лошо. Ако ще да реве, да реве /е на 10-тата минута и аз не издържам, но все пак си мисля, че достатъчно му показвам, че инатлъка не е хубаво нещо/. Само дето баща му ми разваля политиката. Да пръдне Вики и баща му скача. Пък как се носят, как се гушкат, как се целуват, не е истина. То и за това баща му като тръгне на работа и се превръща излизането му от вкъщи в някаква драма за сина ни. Пак казвам, не натрапвам идеите си никому.

За кърменето и заспиването: ми честно да си кажа имало е случаи, които от умора съм заспивала. Втория път като се усетих започнах да будя мъжо да стои с нас докато накърмя Вики. Опасно е.

Имам питане: в тези жеги някой възнамерява ли да устройва водно развлечение за бебетата си. Сиреч : детско басейнче на двора/балкона, мокрене с вода?
Днеска купихме такова, но мен нещо ме е страх да не вземем да се простудим, знам ли...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #66 -: Юни 17, 2008, 20:42:27 pm »
на Минито Стефито уж беше се научила да спи в кошарата ...
докато не тръгнаха гадните кътници
развали се дисциплината
нямам сили да я науча, ходя на работа, в къщи ред неща, не искам да се оправдавам, но наистина точно сега ми е непосилно
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 20:47:25 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #67 -: Юни 17, 2008, 20:44:55 pm »
Ние сме на АМ вече изцяло и то дали детето ще е в друга стая няма значение,защото трябва да се отиде в кухнята и да се приготви храна.

и ние сме на АМ, но Мартин от малък е свикнал да пие мляко със стайна температура. от вечерта си приготвяш шишето с вода и кутийката с мляко до главата на нощното шкафче, като промеца - ставаш, за 10 секунди го забъркваш и втъкваш биберона. ходех и аз до кухнята в началото, ама се изучихме вече как да си спестяваме някои усилия :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #68 -: Юни 17, 2008, 21:07:11 pm »
търся преносима кошара под наем за 2 месеца. помагайте, който има излишна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #69 -: Юни 17, 2008, 21:10:29 pm »
ми Джам, освен да ти даваме нашата, тя Стефка и без това не я харчи  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #70 -: Юни 17, 2008, 22:23:17 pm »
За млякото най-лесно е в една авентска чашка (контейнер за кърма)да се отсипе дозата, водата в шишето и в просъница само изсипваш млякото и готово :D
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #71 -: Юни 17, 2008, 22:57:19 pm »
- ходенето три крачки до другата едва ли ще ме умори,

Муаххахахахахаааа!!!  :lol: :lol: :lol: Ще, ще... Ама сама ще разбереш като му дойде времето.

Фреш, не съм те поздравила за бременността! Лека и сладка и едно здраво, хубаво бебе накрая! Много се радвам за теб. И смехът ми по-горе е най-искрен и слънчев, желая ти "трите" крачки никога да не те уморяват, да се раздадеш до безкрай на детето си, на мечтата си.

Лейди, да, ние за РД ще получим басейн и бански, слънчеви очила и коктейлни чадърчета от Кауфланд, плодови шейкове си пием по принцип. На балкона ще е морето, защото е западен и много, ама много напича следобед, но с един чаршаф отгоре за шатра, щото сме нежно-бели и трябва да внимаваме. Смятам и водата да е слънчева, но ще видим как ще съм с организацията. Не ми е толкова за тена и каляването, колкото да имам още едно интересно занимание за деня.

Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #72 -: Юни 17, 2008, 23:16:31 pm »
mini, то хубаво, ама като нямам път на към Стара Загора, как да стане?

много тъпо се получи. аз си имам такава кошара и в пристъп на ентусиазъм я дадох сега на една приятелка, която си дойде с бебето от Щатите за 2 месеца. съвсем изключих, че на мен кошара също ще ми трябва през това време - ще правим ремонт и трябва да се изнесем на вилата с Марти. а не мога сега да си я поискам обратно, другото бебе пък няма на какво да спи. и така стана сериозен проблем...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #73 -: Юни 17, 2008, 23:19:51 pm »
Джам, от кога ти трябва кошара? Ще купувам сега за морето. Ако е за веднага, няма да стане, ако е за след 10 юли ще ти я дам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #74 -: Юни 17, 2008, 23:29:17 pm »
Нина, това би било идеално за мен!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #75 -: Юни 17, 2008, 23:34:33 pm »
Нина, това би било идеално за мен!  :D

Нямаш грижи, дано да му е удобна и кошарката. Ние най-късно до 10 юли ще сме там.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #76 -: Юни 17, 2008, 23:35:43 pm »
Фреши, моето келешче заспива сутрин към 4-5, а след това мрънка и навдига главата през 15 минути, та не три, а едната крачка до неговото легло ми е ад.

На нас днеска ни поставиха третия Пентаксим и да ви се похваля, говорих с докторката за Превенара - каза, че е поставяла едновалента ваксина за пневмококи, но за тази не беше чувала. Каза, че ще се поинтересува и естествено :) ще ни я бие. Нямах чувството, че ще се съгласи и много останах доволна, че е така отзивчива.

Обаче мисли, че имаме фимоза и на следващата консултация ще ни дава направление за уролог. Нещо се притесних. Ще кажат ли мамите на момченца какво да очаквам като отидем при уролога?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #77 -: Юни 18, 2008, 09:00:06 am »
абе не е много точно, защото бебето в началото бебето цока по 40 мин. било то от гърда или шише...
А, при нас нямаше такъв филм. Изпиваше всичко за 5-8 минути. Какво ли не правехме, за да пие по-бавно, че уж да намалеят коликите, ама не. Ние бяхме на шиеше само и с кърмата, и с АМ.
<br />[link=http:
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #78 -: Юни 18, 2008, 09:17:03 am »
Почнал е да се срамува, да се крие зад полата ми...Това не го очаквах
Явно, двегодишните изживяват някакъв период на срамежливост. Мия от 2-3 месеца е така. Тя не че и преди е била супер общителна, но сега като има друг човек, се вкопчва в мен и не мърда... :)
<br />[link=http:
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #79 -: Юни 18, 2008, 11:20:04 am »
Новалекса, мерси за линка - ама на място на адреса ли да им отида, че не се ориентирах много?
Джейзи, добре дошла в редиците миличка отново :D Тази Попиванова я познавам, ходила съм в частните й кабинети на профилактика преди години (надявам се е същата) - за такава консултация къде да я търся, в МД ли, къде по-точно?


Бе мацки, сигурно ще излезнете прави, ама да ви кажа, доста се стряскам - наистина ли е такава умора, че една крачка ще е за предпочитане пред четири? 8O :( Това ако е постоянно състояние организмът ми ще рухне :( Аз пък все се надявах, че ще е по-добре :lol: То е ясно, че мотивацията ще е повече от голяма и това ще помага :D Сега с моето заболяване и в ранната бремененност ставах и ставам по 3-4 пъти до тоалетна всяка нощ и не ми тежи разходката, ама казвате изтощението ще бъде тотално :?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #80 -: Юни 18, 2008, 11:31:49 am »
търся преносима кошара под наем за 2 месеца. помагайте, който има излишна.


нашта в софия е свободна до септември - нали сме във варна сега, тук си имаме друго легло. ако я искаш - в изгрев е, може веднага да я вземеш.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #81 -: Юни 18, 2008, 11:46:58 am »
Ман, все едно Николата описваш, ама засега при нас номера с игнора минава. Да видим докога :? А, и слава богу не скубе... Иначе и той се гуши нон стоп тича с високо вдигнати ръце и едни умилни подвиквания "Мамо гуши", не си е работа  :lol:

Сватя, като се сетя, че заедно ще празнуваме рождени дни - много миличко ми става.

С кошарата и аз имам такъв проблем.... пфууууй да ме се не види. Мислех, че съм го решила, ама тази дето ми я дадоха назаем се оказа счупена и сега направо се чудя какво да правя. Заминаваме другата седмица и явно ще купувам нова, а хич не ми се ще
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #82 -: Юни 18, 2008, 12:06:53 pm »
Фреши, хубаво е наистина да идеш на лекция за кърменето някъде - има възможности на много места вече. Просто да се запознаеш поне на теория с "техническата" част, защото за съжаление вероятността никой да не ти покаже в родилния дом е голяма. Поне в Майчин Дом действитрелността е такава. В училището за бременни, където аз ходех, имаше вариант да се разберете с акушерката, водеща лекциите, да дойде у вас и да се учите и на практика, вече с бебето. А и винаги може някой от нас, който има опит с кърменето, да дойде и да ти помогне :wink:
За зърната - за тези напуквания, питай и лекарят, който те следи. А относно влъбнатите зърна, не се притеснявай - не са никакъв проблем за успешно кърмене.

Фуси, защо не погледнеш в Продавалника, има добри предложения за запазени кошарки на изгодни цени. Аз мисля, че преносимата кошара си е необходима вещ, все някъде се налага да отидеш с детето - на почивка, на гости, при баба, хубаво е да има човек налична. ние дори да спяхме в дървено, пак бих взела и една преносима.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #83 -: Юни 18, 2008, 12:14:05 pm »
Ами, точно в момента няма ЕСТЕСТВЕНО!!!!! Иначе ще купувам със сигурност - нашата просто се счупи
В очакване ....
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #84 -: Юни 18, 2008, 12:37:43 pm »
Лейди, ние от миналата година имаме такъв басейн, слагаме го в градината, но наливам гореща вода и преседява няколко часа така, къпехме я предимно следобед. А, и един голям чадър задължително. За половин час имахме забавление. :wink:

Фрешче, пробвай на същия сайт в контактите, има имейл и телефони, както и форма за задаване на въпроси.

Марипоза, успех при доктора, дано не ви се налага да стигате до операция.

За срамуването - ние се срамуваме засега само от мъжете. :wink: Не знам защо :lol:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #85 -: Юни 18, 2008, 12:41:33 pm »
Лейди - миналата година в най-големите жеги, пълнех ваната на Колето, инсталирах я на балкона и там си прекарваше поне час под зоркия ми поглед, естествено.

За басейнчето сега...незнам... с това време дето ту е така, ту иначе...Мисля, че за половин час нищо няма да му стане, ама аз съм тежък случай. Моето дете ходи голо целогодишно - питай Джам  :lol: :lol: :lol:
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #86 -: Юни 18, 2008, 13:10:31 pm »
Фреш, едва ли си ходила при точно тази Попиванова, защото тя е неонатолог :) работи само в Майчин дом и там е организирала кабинет по кърмене. е, на мен не можа да помогне, но иначе била най-светнатата по тия въпроси. иначе, като неонатолог е много добра и като човек е отзивчива и съвестна.

колкото за умората и другото... не се помпай предварително. първо, не се знае кое как ще е при тебе с режима на бебето. второ, човек се нагажда и знае две и двеста. наистина, хората на по-зряла възраст с установени навици и табиети страдат повечко, но се свиква. в крайна сметка, това бебе го чакаш толкова години, няма сега да се притесняваш, и то предварително, от грижите и умората около него, нали? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #87 -: Юни 18, 2008, 13:22:29 pm »
Фреши, за кърменето да ти кажа аз, има два варианта или имаш кърма или нямаш, средно положение няма. Ако имаш кърма бъди сигурна, че ще кърмиш, било то с цедене или сукане, ако нямаш и на челна стойка да седиш все тая :wink:
Аз не съм правила нищо, а кърмих 9м. и то на 100%. Единствено в 8м. започнах да си мажа зърната с крема на Авент за зърна, продължих и след това някъде месец, защото си понаболяват, а той ми помагаше. Ако искаш ми вярвай, но не се и бях замисляла, единствено се молех да родя живо и здраво бебе. Но пък имах късмет и то точно в МД, когато за първи път сложих Деси на гърда, сигурно съм я държала като стъклена ваза и една възмутена акушерка дойде и така зверски и натисна главата към цицата, че аз изтръпнах, как не й потънаха пръстите в главата на бебето незнам :lol: Обаче диването засука като трифазна помпа, та съм й безкрайно благодарна на тази жена :D
Всичко ще бъде наред, имаш ли кърма, бебето ще суче :D
ако нямаш, и Ирина ще ти каже че ефект от всичките изпити чайове, помпането и т.н. няма, за съжаление :(
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #88 -: Юни 18, 2008, 14:06:48 pm »
Фреши,
ето тук можеш да се консултираш с Попиванова он-лайн: http://www.zdraveya.com/forum/viewforum.php?f=25

Имаше и телефон в кабинето, но не го откривам  :(

За умората, много е относително, не го мисли от сега.

Стефи, въпреки, че съм ходила на лекция, чела съм доста и пак срещам затруднения с кърменето. Не е лошо човек да е подготвен. Иначе си права, ако няма, няма.

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #89 -: Юни 18, 2008, 14:10:25 pm »
ако нямаш, и Ирина ще ти каже че ефект от всичките изпити чайове, помпането и т.н. няма, за съжаление :(
  Така си е!

  Фреши не си блъскай главицата отсега. Разбирам те, аз съм същата, и сега съжалявам, че толкова страхове сама си докарах.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #90 -: Юни 18, 2008, 14:20:29 pm »
Сега с моето заболяване и в ранната бремененност ставах и ставам по 3-4 пъти до тоалетна всяка нощ и не ми тежи разходката, ама казвате изтощението ще бъде тотално :?
Това с тоалетната е песен, няма база за сравнение - представи си ставане 3-4 пъти и стоене в тоалетната будна по 20-30 минути  :wink:. Изтощението ще бъде пълно, поне докато не си направи някакъв режим детето. Не се притеснявай - първият месец минава като на сън - мислиш само как да го нахраниш, преобуеш, успокоиш - ако има колики и т.н., но пък усещането е неописуемо. Е, вярно от време на време си мечтая да са по на 20 години и да са отлетели, но е за кратко  :lol:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #91 -: Юни 18, 2008, 14:41:55 pm »
айде да внеса малко успокоение в уплашената душа на Фреша :D

Ели, голямата преумора е в първите 2-3 месеца, докато се изгради режим и навици. ориентирай се по детето и създай режим. така за всички ви ще е по-лесно. също така не отказвай помощ! ние тук сме малко склонни на крайности в безумното си щастие от детето. в резултат аз лично съм припадала 2 пъти от преумора. няма нужда, нали? най-доброто за детето е да има здрава и адекватна майка :D
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #92 -: Юни 18, 2008, 14:43:56 pm »
Фреши, от опит да кажа -нищо не е както си го мислиш и си го представяш, така че, по-добре не го мисли. Ей ме мен -бях изчела 3 книги за кърменето, бях си купила предварително приспособление на чико за вдлъбнатите зърна и бях дълбоко убедена, че ще кърмя и това си е. Роди се Мия, възникнаха някакви, неизвестни за мен проблеми след планираното безпроблемно секцио, сложиха бебка в кувиоз. Дадоха ми я за кърмене на едва на 6 ия ден -естествено тя въобще не пожела да засуче. А след ужасния стрес, който аз изживях имах и малко кърма. Та каквото и да правех в продължение на 3,5 месеца, не се увеличи и това е. За 2 години, обаче съм имала само 2-3 безсънни нощи общо, но и до ден днешен не мога да изпия 1 кафе заедно с Мия -едно за сметка на друго. Аз никога не съм имала безпроблемни целодневни разходки с нея -тя преди повече от час и половина навън не издържаше и така.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #93 -: Юни 18, 2008, 15:22:43 pm »
Фреши, от опит да кажа -нищо не е както си го мислиш и си го представяш, така че, по-добре не го мисли.

 :balk_50:
много точно, наистина това е нещо, което просто няма как да си представим :D
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #94 -: Юни 18, 2008, 17:38:13 pm »
Благодаря, тази Попиванова къде й е кабинетът в МД и какъв е редът да отидеш на преглед - кога приема, записвам се предварително, или как?

За кърменето - не ми е фикс идея, яко стане - стане. Искам обаче да ме види специалист - анатомично как съм и какви напъни по въпроса да правя.
За зора - то е ясно, че ще се оправим :lol: силната мотивация криле дава, да не излезне сега, че се оплаквам или опасявам :lol: просто ми е много странно как така човек ще е толкова уморен, че три крачки ще му тежат - не помня да съм изпадала в такова състояние и ми се видя странно и страшничко, пък и нали съм с небезобидно хронично заболяване вече и стресът ми е крайно противопоказен. Просто си изказах на глас опасенията как ще съм със здравето, че да съм добра майка (не че ще си разваля рахата, ако така е прозвучало :lol:)

Целувки от мен и пак ще досаждам :lol:
Благодаря ти, Бени!







*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #95 -: Юни 18, 2008, 17:57:10 pm »
и при нас с кърменето стана като при Мешко,само че бебо го сложиха в кувьоз на 3-тият ден и до тогава го слагах на гърда.Той си искаше да суче,но кърмата ми беше много малко.До скоро и аз пиех разни неща,но тя съвсем спря.На дребното обаче си му е кеф да си цока и без да му пуска нещо и това е едниственият начин да го успокоя ако много се е изнервил.
 А нещата явно са и до дете,защото да ви кажа честно,аз не мога да кажа,че съм кой знае колко уморена.Детето ми ли е добро,аз ли съм издръжлива не знам.
 А за помощта -Ман права си,точно такива сме.Аз също не искам никой да ми помага за детето.Да ми помагат за домакиството -да,ма за детето нема нужда.Свеки в начото всяка сутрин идваше да го взима,за да съм се наспивала-ми не ща да се наспивам бе,искам да съм с детето си.Като видя,че не ми е приятно и се отказа.
<br />
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #96 -: Юни 18, 2008, 18:16:08 pm »
фреши, споко бе, няма страшно, не го мисли и анализирай чак толкова, наистина няма ка да предскажеш каква ще е ситуацията при теб. Много е комплексно - има си значение дали таткото има възможност да помага или не, дали ще има често присъствие на някоя баба, дали ще идва отвреме на време или изобщо няма да идва, дали детенце ще е спокойно или ще има зверски колики, дали ще спи спокойно нощем или ще се пробужда през 10 мин, дали ти стигат 5 часа сън, за да се наспиш или ти трябват 8...ще го разбереш чак като дойде :wink:
големият зор май наистина са си първите два-три месеца, после малко по-малко се урегулират нещата, а и ние задобряваме в работата си на майки :wink:
аз вечер, след последното кърмене в 00ч едва дочаквах да си легна, така умирах за сън (ето, аз напрмер мога три дена да не ям и пак ще съм в кондиция, но без сън не мога), довлачвах се едва до леглото, но колкото и да ме налягаше умората никога не заспивах веднага - преминаваше през главата ми изминалия ден с бебето, просто бях щастлива, че я имам! и до днес е така - няма нощ да съм заспала без да помисля за нея, да си я представя пак в някоя преживяна през деня ситуация - нищо, че спи в съседната стая и допреди 5 минути съм я приспивала...
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 18:17:44 pm от tzvetenze »
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #97 -: Юни 18, 2008, 18:21:48 pm »
айде пак да понищим темата за пластмасовите шишета, знам че сме коментирали вече.
някой да ползва стъклени? а останалите прибори какви са ви? при мен всичко е пластмасово - купичката, чинийката, виличка, лъжичка. Мислех си дали да не взема вече една порцеланова купичка и прибори от този вид, та да не са пластмасови...

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #98 -: Юни 18, 2008, 20:38:03 pm »
Това с тоалетната е песен, няма база за сравнение - представи си ставане 3-4 пъти и стоене в тоалетната будна по 20-30 минути 
Да бе, 30 минути. По час и отгоре до втория месец ни беше кърменето. Цока, спи, събуди се, цока ... и така го откараме бая.

Аз пък не съм доволна от д-р Попиванова. Никакъв съвет за кърменето не получих от нея докато бях в МД. Една акушерка на третия ден ми стисна зърното и ми обясни да си давам добавката, щото кърма нямам. Добре, че послушах съседката по легло.
Попиванова дори не сметна за нужно да ми обясни точно каква бактерия е изолинара на МБ и какъв антибиотик се влива на детето ми. Та се наложи да търся други канали за да разбера, че са ентерококи - явно някоя от акушерките в родилна зала не си е била измила ръцете след посещение на тоалетната, щото мойте извинения, но при раждане секцио не могат да ми говорят за майчино-фетална инфекция.
Та за мен д-р Попиванова е едно надменно същество.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #99 -: Юни 18, 2008, 20:53:49 pm »
Цвети, аз ползвам шишетата на авент още, но имаме две порцеланови детски купички, в които се храни, много си ги харесва, защото са шаренки. До съвсем скоро се хранеше с пластмасова лъжичка и метална виличка, но от скоро обявиха бойкот с баща си на пластмасовата лъжичка и сега яде с метална :lol:
Аз така и не харесах пластмасова купичка, бях купила една и се храни известно време в нея, но не ме кефеше и минахме на порцеланови. И чашата й е пластмасова, защото ме е страх да дам порцеланова още, да не я счупи и да се нареже :?
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #100 -: Юни 18, 2008, 22:29:02 pm »
айде да внеса малко успокоение в уплашената душа на Фреша :D

...
...
...

аз лично съм припадала 2 пъти от преумора.

 :lol:
Alexandra
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #101 -: Юни 18, 2008, 22:40:07 pm »
Цвети, аз ползвам шишетата на авент още,

стефи, спазваш ли някакъв срок на годност на шишетата? Д-р Масларка рече по твито 3-4месеца. Ние откакто минахме на голямо шише, т.е. преди към 9 месеца, не съм сменяла шишето, само бибата...
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #102 -: Юни 18, 2008, 23:04:48 pm »
Аз сменям на всеки три месеца шишетата и бибероните им, както и залъгалките, също и авентските лъжички. Контейнерите на авент съм си купила един комплект - 10 и периодично изхвърлям като се захаби. Останали са ми сега една или две, но ще прекратявам използването им, че умаляха  :D Преминаваме на по-голяма купа. Ползвам си авент. Не ме притеснява, че са пластмасови. Имам подарена порцеланова купа, ама е много голяма. Прекалено. Сега съм си харесала пластмасов коплект с чаша, чиния, купа, много симпатичен, добър производител, ще си купя. Но ще помисля и за порцеланово за у нас. Другите са удобни и за навън, че са леки.
Абе честно казано може и да се престаравам, но ми идва отвътре, по сърце ми е. Аз обичам разни джаджи. Даже преди време моя колежка ми каза за тези лъжичките, които са в кутийка и дръжката им се сглобява. Много са ми удобни за навън. Глезотийки разни, но аз си ги харесвам.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #103 -: Юни 18, 2008, 23:07:14 pm »
И аз съм чувала нещо за 3-4месеца и се канех да ги сменям с Би фри, но пък не се замислих за това как ще чистя тръбичките  :?
Не ми се иска да са стъклени, Боян тепърва започва всичко да хвърля  :?
Цветенце, ти с какви мислиш да сменяш?
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #104 -: Юни 18, 2008, 23:15:00 pm »
Коки, Би Фрии не са работа, нямат ичистване.
Ми и аз не знам какви шишета, исках да видя дали някой ползва стъклено и да каже какви са му впечатленията. До 7 месеца се кърмехме и рядко ползвах шишета, после купих две авентски големи от тогава съм им сменяла само бибероните.
Но купичките и приборите определено ще ги заменя.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #105 -: Юни 19, 2008, 08:42:20 am »
Все си мисля, че стъклените шишета са крайно неудачен вариант. Ми, че тя дъщеря ми всичко хвърля :? Пие, квото пие и със засилка на земята. Е кое е по-опасно се питам аз? Пък и мисля, че пак твърде много се вманиачаваме, АМА СИ Е МОЕ МНЕНИЕ де :P
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #106 -: Юни 19, 2008, 08:56:59 am »
Все си мисля, че стъклените шишета са крайно неудачен вариант. Ми, че тя дъщеря ми всичко хвърля :? Пие, квото пие и със засилка на земята.
Ох, и моята мята така. А като се ядоса, пък да не ви разправям какъв периметър около нея се прочиства. Не мисля още да заменям с порцеланови или стъклени.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #107 -: Юни 19, 2008, 09:58:24 am »
У нас Александра се храни или в стъклена или в аркопалена купичка. Но за навън и слагам обяда в контейнер на Авент, плодовите направо от бурканчетата ги яде. А шишетата и аз не съм сменяла, само бибероните. Вече 4 месеца активно ги ползваме и май май ще ги хвърля. :?
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #108 -: Юни 19, 2008, 10:23:47 am »
Сия, а какви ще вземеш като ги хвърлиш? Иначе в къщи и Стилияна яде от порцеланова купа.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #109 -: Юни 19, 2008, 10:49:56 am »
Сия, а какви ще вземеш като ги хвърлиш? Иначе в къщи и Стилияна яде от порцеланова купа.

Ами пак пластмасови на Авент. Нали все пак имат 3 месеца срок на годност. Стъклени е невъзможно да взема, предвид че в момента се учим сама да пие от шишето. Също мисля да взема и чаша за водата.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #110 -: Юни 19, 2008, 11:33:43 am »
Пък и мисля, че пак твърде много се вманиачаваме

а размишлявам само засега :lol:
яд ме е, че не съм се интересувала и информирала, че шишетата имат толкова кратък срок на годност. иначе при нас шишето така или иначе поизлиза вече от употреба.
но ми се иска малко да понамаля пластмасата в детската посуда. днес купих две порцеланови купички и метални детски прибори за у нас. за навън обикновено взимам готово пюре или слагам готвено в някое хипско бурканче. за пиене ползваме една авентска чаша.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #111 -: Юни 19, 2008, 11:35:51 am »
Ами срам ме е, ама сменям само бибероните и залъгалките, вече година ще стане от както ги ползвам :oops:
Имам две големи, но сега така или иначе мисля да купя едно от най-големите на авент, та ще изхвърля старите. Аз това за смяната на шиешата на 3м. не го знаех, сменям само биберона. :?
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #112 -: Юни 19, 2008, 11:37:57 am »
Аз това за смяната на шиешата на 3м. не го знаех, сменям само биберона. :?

да бе, и аз така правя. не ми е хрумвало да се поинтересувам колко често трябва да се сменя шишето. въпросната д-р масларска рече на 3-4месеца.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #113 -: Юни 19, 2008, 11:39:34 am »
Стефу - хич да не те е срам - две сме  :lol:
Имам и стъклено чиковско шише...купих си го, защото ненавиждам пластмасата, обаче Никола пие с него само вечерното си мляко
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #114 -: Юни 19, 2008, 11:43:29 am »
И понеже не мога да намеря отделна тема почвам подред.....
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАРТИН НА ДЖАМ

Хип хип ура за майка му! Да е жив и здрав, късметлия и веселяк  :lol:

Никола го целува и "Гуши Марти"  :lol: :lol: :lol:
В очакване ....
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #115 -: Юни 19, 2008, 11:57:23 am »
Аз това за смяната на шиешата на 3м. не го знаех, сменям само биберона. :?
И аз сега го чувам за пръв път. :?
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #116 -: Юни 19, 2008, 12:10:18 pm »
да ви питам от кога се въвежда шишето с накрайник и с каква течност е по добре - вода или от млякото?
Сетих се и друго да попитам - когато започна да приготвям и аз храна например лошо ли е, че накрайника на пасатора ми е метален или трябва да купя пластмасов, а и тенджерките има ли значение от какъв материал са?
« Последна редакция: Юни 19, 2008, 12:13:05 pm от Violet »
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #117 -: Юни 19, 2008, 12:12:19 pm »
хехехе, Мари  :bighug:

ама 'щото отказвах помощ, та така, успокоих я викаш?


за шишетата. имам едно стъклено, но ме е страх да му го давам, че сутрин след изцокването се започва едно тепане по кревата, песни, танци... ще се нарани.
иначе сменям шишетата на около 4 месеца.
« Последна редакция: Юни 19, 2008, 12:14:45 pm от manhattan »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #118 -: Юни 19, 2008, 12:15:41 pm »
аз ги хвърлих нашите като бебо направи 3 месеца и си взех друго.
 То на шишета на Авент си пише,че са със срок на годност 3 месеца,ма сигурно не сте се зачитали.
 За Би-Фри - то не е нъжно да слагате тази тръбичка изобщо-тя е за температурата само.Но дори и с нея-има такива четчици малки и с тях много добре се почиства.Аз имам 1 такова шише,но детето яде много бавно с него.
<br />
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #119 -: Юни 19, 2008, 13:17:15 pm »
Сватя, да вземем да разменим вече портрети на малките ли? Па време им е, какво? Той на 2, тя на 1, за женене са си!  :lol:

« Последна редакция: Юни 20, 2008, 12:31:53 pm от Fussii »
Alexandra
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #120 -: Юни 19, 2008, 13:26:57 pm »
Аз това за смяната на шиешата на 3м. не го знаех, сменям само биберона. :?
И аз сега го чувам за пръв път. :?
И аз да се присъединя към нечулите.  :? Сменях само бибите.

Днес реших да пусна малкия звер на детска и ме върнаха. Утре да нося бележка от лекарката за 13 дена. :? Хич не беше въодушевена, дори се разрева, но снощи такъв номер ни спретна, че още ми държи влага. :x
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #121 -: Юни 19, 2008, 14:57:54 pm »
каква бележка, че е здрава ли?
защото на нас след отсъствие ни искат бележка от лекарката - от какво е било болно детето, например. Като й се беше възпалило ухото и отсъства 1 седмица носихме, абе нещо като извинителна бележка :lol:

уф, с тия шишета ме замислихте сега, ще ходя да купувам нови още днес :?
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #122 -: Юни 19, 2008, 15:00:51 pm »
Що бе Лекси  :wink:, какво е направило малкото ангелче  :lol:

Чакайте аз сега да изпортя Николата:
На 17 беше годишнината от сватбата ни и с таткото решихме Коле-Боле да спи у свекито, а ние така да се каже - на младоженска вечер. На 18 аз задух с приятелки, когато се прибрах той отдавна спеше.  Т.е на Колето му се събират 2 пълни дни и 2 нощи без мама....
Тази сутрин беше пълне ад... радост и смях когато ме видя, истеричен рев, ако река да го оставя за половин секунда. Нон стоп - не на ръце, ами впит във врата ми. Няма да ви казвам как е закусвал. Такава лигня се разля, че направо... очите ми събра. Никога не е бил такъв

Сега аз съм изгризана от чувство за вина :?

Стефу - и аз така. Ама ще търся стъклени. Щото нашето стъкленото е с биба, не с накрайник за чаша...
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #123 -: Юни 19, 2008, 15:32:19 pm »
И аз да си призная - сменяла съм само бибите. Но ме засрамихте и ще купувам нови шишета.
Сега да питам за Превенар-а, мисля да я поставим в периода 7-12 месеца. Ако някой я е слагал на детенце в този период, нека сподели има ли странични ефекти, какво да очаквам. От Пентаксим не съм имала проблеми.
Благодаря предварително!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #124 -: Юни 19, 2008, 15:32:47 pm »
Стефи, тя не е била болна, ама аз все нося бележки да не се прекъсват там изследванията. Или я водят само на книга, но съм изпуснала дните. :?

Ходихме снощи в едно заведение, което е близо до язовир. И познайте къде киснах цяла вечер - да гледаме рибите, а баща й си седя сам да си пие бирата. Хубаво, на нашата маса дойдоха майка и две момиченца и тя се заигра с тях. А ти си викай, не ми пречиш. Като се припна онова ми ти дете към паркинга, гледа ме и се лези, а отдолу идваше кола, след нея още една. Не ме питайте с каква скорост съм я догонила! Идеше ми ... На връщане каза, че щяла вече да слуша "2 пръстенца".

Фуси, тебе пък като те захвана, стига с тая вина! И ние сме хора, все пак. :wink:
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #125 -: Юни 19, 2008, 16:09:13 pm »
Лелее, кога успяхте толкова да изпишете  :wink:

Понеже се обсъждаше темата за нощното хранене, да дам един съвет на препатил мармот - аз си вземам в спалнята едно термосче с вода, едно голямо шише с изстинала вода, шишетата за хранене и дозатора на Авент с 2 дозички манджа вътре. Родих се с тази система. Кат' се събуди човечето, бъркам бързо едно млекце, преобувам я и тя си заспива на шишето, след което майка й блажено я последва. Ние още имаме понякога нощно хранене, защото тя след яденето около 7 вечерта понякога не се буди в 10-11, а чак в 3-4 сутринта и така... Термосът е необходим ако млякото ви е от тези, които изискват висока температура за разтваряне. НАН няма проблем и със стайна, но ние сме с Хумана и тя си иска поне 50-60 градуса, така че сипвам 60 мл гореща вода от термоса, разтварям всичкото мляко, добавям студената и така без затопляне или охлаждане посреднощ си имам мляко с идеална температура.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #126 -: Юни 19, 2008, 16:26:21 pm »
Ахам, разбрах, Лекси :)

Фанчо, и мен ме тресе сега едно такова подобно чувство, щото съм намислила другия месец да отидем при мама на село, да поседя една седмица с нея и да я оставя за около 2-3 седмици още сама. То моето е малко рибата в морето още, а аз...., защото мама си изгори много лошо ръката и за нея си и все дядовците неможе да се грижи, а какво остава и за Деси :( Но мен си ми е едно такова съвестно, притеснено, как, защо, дали и т.н. :lol:
Абе луди жени сме ние, познавам доста майки дето са си дали децата на отглеждане при баби и то не в София и ги виждат 2-3 пъти в месеца за по 2 дни, а аз дето и една вечер не съм си оставяла детето за 20м. съм се затръшкала :?
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #127 -: Юни 19, 2008, 16:43:55 pm »
Луди, луди сме си ние... мен поне вината ме гепва следварително. Т.е хойкам си аз ама после се самообвинявам. Преди събитието хич нищо ми няма  :lol: :lol:
В очакване ....
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #128 -: Юни 19, 2008, 18:25:58 pm »
Лелее, кога успяхте толкова да изпишете  :wink:

Понеже се обсъждаше темата за нощното хранене, да дам един съвет на препатил мармот - аз си вземам в спалнята едно термосче с вода, едно голямо шише с изстинала вода, шишетата за хранене и дозатора на Авент с 2 дозички манджа вътре. Родих се с тази система.....
С двете ръце и с двата крака съм ЗА - и аз така правех!!!

Да ви споделя, докато бях в болницата и я гледаха бабите миналата година, съм се обаждала най-малко по 10 пъти, почти след всяко ядене и спане да се отчитат... :oops: После, като се прибрах, пак я гледаше баба й, а аз само се нервирах, че не мога да си я оправям сама. :? Сега, в момента, тайничко искам малко почивка, преди да се върна на работа, евентуално :oops:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #129 -: Юни 19, 2008, 19:35:31 pm »

Ама ще търся стъклени. Щото нашето стъкленото е с биба, не с накрайник за чаша...

абе и аз се навих да пробвам едно стъклено. тя и без това симона ползва шише само вечер преди заспиване и няма никакви мераци сама да си го държи.
Фуси, ти като не си фен на пластмасите, изрази мнение и за алпаката, моля :lol: имам предвид купички като едновремешните "шолички". хем не е пластмасово, хем не се чупи...

като оставихме симона за 10 дена при нашите,  за да идем на почивка, се обаждах сигурно по 10 пъти на ден :oops: не толкова, че нещо ме притесняваше, ами яко ме гризеше вина. баща ми се шегуваше, че толкова пари щв дам за телефонни разговори, че мога на още една почивка да отида с тях :lol: той я гледаше през повечето време, майка ми нямаше възможност, изчетох му 100 лекции с инструкции, имахме обучение на теория и практика и един тефтер със записки да чете при нужда,  и като се върнах толкова се беше вживял, че постоянно ми правеше забележки и ми обясняваше какво как по отглеждането на детето :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #130 -: Юни 19, 2008, 20:12:25 pm »
уф, вие сега с тези шишета
ще сменяме нашите явно
но така или иначе Стефания ползва точно от 3 месеца шишета- докато сучеше, нито вода, нито сок е пила, АМ още повече
Аз пък си харесвам много шишетата на Нук, Стефи също, така че си оставам на вариант пластмасови шишета с по-честа смяна

ейййй, мислех си че за следващ наследник ще се размина с купуването на шишета ама нъцки  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #131 -: Юни 19, 2008, 21:28:23 pm »
Аз пък без да знам, че шишета на Авент имат срок на годност, си ги подменях заедно с бибите. Горе долу на 4-5 месеца, като се захабят малко и ми се струваха нехигиенични и затова, пък съм улучила значи викате а  :wink: Ние вече сами си пием млякото, но само до половина, щото или не ни идва на акъла да вдигнем шишето на високо или си иска мама да го държи в скута. Залъгалките на същият принцип, като се захаби визуално силикона сменям, не съм мила със сапун, не ги стерилизирам, освен като беше по малък. Горе долу всичко спрях от навършени 9 месеца, тоест без стерилизация и преваряване на вода.
Аз пък порцеланови бебешки прибори не съм виждала тук в Бургас, а тези на снимката много ми харесаха. Хайде казвайте откъде и колко струват. Иначе аз в пластмасови прибори му мачкам и сервирам храната и пак като се захабят сменям.
На мен също ми е терсене да оставя дребния на отглеждане за повече от 2-3 часа, но при мен няма и желаещи де, та ща неща си се гледаме и учим на лоши навици.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #132 -: Юни 19, 2008, 21:45:22 pm »
Перде, произволно ги посочих - от Данет.
Иначе ги купих от Хиполенд - има И в Бургас май. Предполагам, че във всеки по-зареден бебешки магазин би трябвало да има такива.

Фани, казвай моля те за алпаката :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #133 -: Юни 19, 2008, 21:49:50 pm »
Уффф, и понеже сме женски форум и тука е много трудно да се опиташ само определен кръг хора да са наясно с нещо много интимно, да потвърдя "слуховете" дето витаят- Стефания ще става кака живот и здраве януари. Надяваме се всичко да е наред до края, както беше при нея. Забременяла съм точно преди операцията на Ник, това е нашето второ сбъднато желание. Дано повече момичета от форума имат нашата благословенност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #134 -: Юни 19, 2008, 22:12:55 pm »
Уффф, и понеже сме женски форум и тука е много трудно да се опиташ само определен кръг хора да са наясно с нещо много интимно, да потвърдя "слуховете" дето витаят- Стефания ще става кака живот и здраве януари. Надяваме се всичко да е наред до края, както беше при нея. Забременяла съм точно преди операцията на Ник, това е нашето второ сбъднато желание. Дано повече момичета от форума имат нашата благословенност.
Честито и безпроблемна бременност до края!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #135 -: Юни 19, 2008, 22:36:16 pm »
Мдам, ми той Ник си каза, че на всяка операция - дъщеря :) Пък, както казва Мишанта, к'вот' дадат, колкот' дадат, няма да ги връщаме... Да сте живи и здрави, Мини, безпроблемна и щастлива бременност и здраво бебче накрая!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #136 -: Юни 19, 2008, 22:36:27 pm »
Много ми помагате да се ориентирам, точни както винаги! (и ме разсмяхте :lol:).
Аз със съня съм особен случай - по принцип страдам от безсъние и при най-малко нервно напрежение сънят ми отива на кино. Имам от дете фобия, че няма да мога да заспя (след много много много нощи, в които от 23ч до 03ч чакам в тихото и тъмното да заспя, но тогава живеех в една стая със сестра ми и нямаше много какво да правя). Като се отделихме в отделни стаи се родих, защото се приспивах или с книга, или с ТВ. Фобията още си я имам и например не ходя на почивки или семинари, ако няма да съм сама в стая или няма ТВ. Другият ми проблем със съня е, че мога да спя само под режим - не си ли легна докъм 22ч, смятай, че сънят отиде на кино - това ми беше голям социален проблем, защото хората като се мотаят по барове, аз само се прозявам, после на хората им се приспива, а аз се разсънвам и съня не идва и не идва. Друга странност - никога почти не спя през деня, дори две нощи да не съм спала преди това - лягам, мъча и не става и не става. Не спя по автобуси, влакове и самолети. Бе пълно ку-ку. На цялата странност обаче, в часовете, в които обикновено ми се приспива (около 21ч) се чувствам все едно са ми сложили пълна упойка и нямам никакви сили да се възпротивя на заспиването (не смея да ходя на късни театри, опери, че съм се излага не веднъж и дваж :lol:). Тази фаза на съня ми минава докъм полунощ и после спя много леко - ако ме питаш нещо, ще отговоря и така. Та за тия първи часове се чудя ще чувам ли...
Живот и здраве, сигурно много неща, вкл. със съня ми ще се променят, та ще видим. Но от размислите дотук ми се струва, че ще е най-добре в нашия случай отделна стая + бейбифон, за да може таткото да ми е back-up поне в тези часове.
Като се замислям, явно и темперамента на бебето ще има значение, така че засега само предварителни планове, пък ще видим :lol: Ако прилича на мен - аз имам фобия да спя с друг човек в една стая (освен с мъжа ми, то се знае :lol:), вкл. със сестра си, с майка си, с приятелки - когато ми се е налагало цяла нощ ми е тежко и неспокойно и много неприятно.
Ох, оспамих яко темата с моите простотии, ще прощавате :lol:

За кърменето имам по-съществен въпрос. Имам желание, но засега само умерен оптимизъм, първо защото с тия здравословни проблеми може да се наложи по-сериозно лечение, което тепърва ще проверявам съвместимо ли е с кърмене, но вероятно няма да бъде, и второ - кажете ми моля ви имате ли идея къде мога да се консултирам с някакъв специалист по кърмене, ама на живо - зърната от край време са ми напукани, без да са нещо болезнени или особено чувствителни - не мога да намеря въобще инфо в нета за такъв проблем, чудя се ще мога ли да кърмя. Освен това не са точно изпъкнали (не са и чак вдлъбнати, надявам се) - това не било абсолютна пречка. А бе трябва ми консултация.

Мацка, мацка :D :D :D
Много се вълнуваш предварително :D :D :D. Университет избрахте ли вече. Да не остане кръщелника ми неизучен :D :D :D :D
Майтапя се.
Само с две думи искам да ти кажа.
След като се роди бебето, Забравяш, че заспиваш на ТВ, забравяш фобии, забравяш книжки..... ЗАБРАВЯШ досегашния си начин на живот. Не мислиш за себе си, нямаш време :D :D :D
Просото живота ти се обръща на 180 гр.
Не го мисли от сега, то си тръгва и потича от самоссебе си, съвсем нормално.
Но пак ти казвам, просто забравяш собствените си навици, :D :D :D. Няма начин. 3кг мръвка ще ви диктува живота, не вие неговия :D :D :D
Ще се окажа права, нека се роди жив и здрав, па ще си говорим. :D
Целувки, ще ти се обадя от новата си бг сим карта

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #137 -: Юни 19, 2008, 22:37:34 pm »
Стефания ще става кака живот и здраве януари. Надяваме се всичко да е наред до края, както беше при нея. Забременяла съм точно преди операцията на Ник, това е нашето второ сбъднато желание. Дано повече момичета от форума имат нашата благословенност.
Това се казва новина! Честито, Мини, дано всичко е ок до края :balk_602:
Стефи ще е кака и половина :wink:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #138 -: Юни 19, 2008, 22:39:12 pm »
Лелеееее, ето коя била бременната приятелка. :D
Мини, много лека бременност ти желая и здраво бебче за финал!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #139 -: Юни 19, 2008, 22:57:51 pm »
Ей, Мини, страхотна новина! Честито и безпроблемна! Явно ти си била бременната приятелка от предишната седмична :wink:

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #140 -: Юни 19, 2008, 23:13:13 pm »
Ухааааааа Мини Честито  :D Леко и безпроблемно бременеене и здраво щастие на финала. Ей как и на мен ми се иска пак да съм бременна ... Хубавото е, че има още бременни приятелки във форума ама още не са се престрашили.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #141 -: Юни 19, 2008, 23:20:52 pm »
Мини, честито! Страхотна новина! Леки и безпроблемни девет месеца и здраво бебе на финала!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #142 -: Юни 19, 2008, 23:24:33 pm »
Много, много се радвам, знаеш.
Бъдете много щастливи с кака Стефи и татко Ник!
Леки месеци до финала, мила мини.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #143 -: Юни 19, 2008, 23:38:30 pm »
Мини,честито!!!Това е чудесна новина!
Лека бременост!

Хубавото е, че има още бременни приятелки във форума ама още не са се престрашили.

Айде,ще чакаме да се престрашат и да си признаят без бой :D.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #144 -: Юни 19, 2008, 23:51:00 pm »
Аууу Мини,страхотна новина-да е безпроблемна бременността ти и здраво бебче Януари!
 За шишетата на Нук - видях тук в един каталог на Премаман,че има от тях пластмасови с 0% бисфенол.
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #145 -: Юни 20, 2008, 07:11:32 am »
Мини, честита бременост и леко бременеене!


Мен вече ме тресе треска по организация на първия РД.
За сега съм се спряла на вариант да го организирам в детски клуб и да поканя две дечица /не че не искам повече, но според мен става натоварващо за самото дете/.
Моля за коментари при вас как беше.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #146 -: Юни 20, 2008, 07:34:43 am »
Мини, честито  :D
Лека и безпроблемна бременност  :D

lb2f
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #147 -: Юни 20, 2008, 08:10:30 am »
Аааа, ето ги личните съображения на Мини :wink:
Честито, леки 9 месеца, мила!


Лейди, душо, натоварващо ще е за тебе :wink: Общо взето, малко калабалък ще му се стори на детенцето - с две думи, нали знаеш, че няма да разбере какво става :lol: Ако се заиграва и търси други деца, не е проблем и да са повече. Тамън ще духат свещичката по няколко пъти, както се получи при нас. А за клубчето - ЗА! :wink:

Днес малко поревахме, но мамчето прояви твърдост. Ще видим следобед какви ги е вършила. После си отиваме на селооо! :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #148 -: Юни 20, 2008, 08:30:29 am »
Лейди, на РД на Стефания поканих майки и 10 дечица около възрастта на Стефания, мисля че се получи доста добре, децата много се забавляваха, друг е въпроса колко ще ти излезе, защото от Цвети чувах някакви баснословни суми за клуб в София.
Тук на мен бейби партито ми костваше около 200- 220 лева с тортата, поръчах няколко вида хапки за майките, кафе и безалкохолно си поръчваха те, купих разни солетки и солени бисквити за малките, тортата ми излезе 45 лева за 30 парчета.
Успех и весело празнуване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #149 -: Юни 20, 2008, 08:40:11 am »
Ихааа 200 лв., кви са тия суми бе. На мен ми излезе 90 лв. в детски клуб, с 7-8 дрчица, с хапки за родителите, кафе и безалкохолно, торта си поръчахме отделно. Е вярно, че празнувахме с още едно детенце, приятелче, но техните гости бяха по-малко и си разделихме парите пропорционално, за мен 90, за нея бяха 60лв. Т.е. целия масраф за двете деца 150 лв. :)
Тук за 2 часа искат 50 лв. за 10 деца в клубче, ако са повече доплащаш на дете.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #150 -: Юни 20, 2008, 08:42:47 am »
Мини,честито и лека бременност!Лейди,за теб ще е натоварващо и с 2 и с10 дечица,но и аз мисля,че за детето е по-добре,когато са по-малко хората.Съдя по Ангел,когато около него има повече от 1-2 деца или е много превъзбуден и нервен или не им обръща въобще внимане,сякаш ги няма.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #151 -: Юни 20, 2008, 08:54:57 am »
забравих да благодаря за прекрасните пожелания
да ви се връшат тъпкано
ми Стефчо, ние като ти казваме, че Зарата е скъп град, отвикнала си му явно
това е цифрата, при условие, че за детския кът платихме само 6 лева  :wink: направиха компромис, щото децата в общия случай бяха с майките си вътре
отделно вечерта с бабите и дядовците на кръчмата под нас 100-на лева още
ама тва ще й е на Стефи докато порастне и почне да разбира що е то РД
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #152 -: Юни 20, 2008, 08:59:05 am »
А за бабите, дядовците, чичовци, вуйчовци, братовчеди и др. роднини не говоря, там и 200 лв. не ни стигнаха :lol: Но и аз си мисля, че това ще им е, първия - най-важния, стига им толкова, другите само с дечица :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #153 -: Юни 20, 2008, 09:08:29 am »
Лейди, и аз отсега си мисля за нашия първи рожден ден, и едвам се удържам да не направя списък с гостенчетата, защото са много над 10. Защо да не направиш тържество на малкия, щом ще са само 2 дечица, няма да е чак такава лудница. Иначе си е вярно, че този рожден ден си е за наш кеф.  :wink:

Но повечето майки казват, че няма смисъл от купон в детски клуб, защото нищо няма да разберат, а и я сме проходили, я не. Аз пък си мислех, че парти в детски клуб излиза много повече от 200лв. При нас поне всичко ще мине на един път, но пък с две торти.  :D За събирането на родата от сега се нервирам, щото хич не искам галимации вкъщи и мачкане, и подхвърляне на малките. Абе дали с роднини вкъщи или на заведение пак ще излезе бая пари.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #154 -: Юни 20, 2008, 09:14:30 am »
Лейди аз правих две партита, едно бебешко и едно възрастно. Бебешкото в парти клуб в Бургас. Залата за до 15 деца е 60 лв. за час и половина. Естествено за час и половина неможем се събра толкова майки,бащи и деца, та аз увеличх срещу още 40 лв. с 1 час и стана 100 лв. залата. Отделно хапки, соленки, сладки, топла пица, безалкохолно,кафе абе всичко още за 60-70 лв., допълнително и торта 45 лв.от сладкарници "Неделя". Прекрасно си изкарахме, аниматорите бяха се постарали почти всички деца се занимаваха играха, пяха, скачаха включително и моето малко Тони. Така ние родителите се отделихме в малката зала и почерпихме. Вечерното възрастно парти беше около 25 човека, излезе ни към 160 лв. на ресторанта плюс още една торта 50 лв. Само да кажа, че партитата ги направих в два последователни дни, първо защото беше ангажиран парти клуба и второ да не е така натоварващо за всички, най вече за Тони-бой. Първата година трябва да се помни и споменава затова го реших в такъв вариант, на втора, трета само с дечица и аз мисля  :wink: :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #155 -: Юни 20, 2008, 09:17:31 am »
стефи, ние обиколихме сумати клубове, ми по малко от 500лв (говоря за абсолютно всички разходи - торти и т.н.) не ни се върза никъде! вярно, че и доста хора бяхме, та може би за това.

лейди, аз се спрях на следния вариант - парти у дома + аниматори. аниматорите не ми бяха каприз някакъв, а просто поканениете дечица бяха по-големи и трябваше да им осигуря някакво забавление. изобщо не съм съм и допускала, че симона ще разбере нещо от подобни забавления, но на практика тя беше детето, което се забавлява най-много - ако се включи Джази, ще потвърди, че ударих в десятката с тези аниматори, детето ми беше толкова радостно от цялата еуфория!
Грешката ми беше, че се престарах с храната - така си и остана повечето. Беше шведска маса - някои неща бяха поръчани, други ги правихме ние. С джази си играхме да правим онези специални и супер красиви детски сандвичи от темата в кафето - децата ни ги и погледнаха, нагъваха само солети! (Джазинко, мерси още веднъж мило, без теб нямаше да се справя :wink:)
Получи се страхотно тържество. Предположението ми е, че може би Симона се чувстваше по-спокойна, тъй като цялата дандания дойде у дома, на позната територия, а не тя да отива някъде на непознато място.
Цената на аниматорите - 70лв за час, 80 за час и половина.
Тортата - 60лв от сладкарница Лейди - не се подлъгвай, че сте адашки, не беше хубава.

Мини :balk_21:
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 09:29:42 am от tzvetenze »
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #156 -: Юни 20, 2008, 10:02:26 am »
Абе аз ли съм най-голямата патица  :( Вари го печи го под 200 кинта - не можах да намеря.... за 10 деца с родителите. Обаче аз исках градина задължително

Цветенце - аз не съм фен на пластмасата, щот съм притензия  :wink:. За алпаката....напомня ми на детски лагер и хептен не ми аресва. Чичо Кольо яде в стъклени и керамични съдчета. Досега имаме само една чинийка фира
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 10:05:51 am от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #157 -: Юни 20, 2008, 10:17:55 am »
mini, честито посещение от щъркела! Най-обичам да се просълзявам от хубави новини! Лека и безпроблемна бременност и здраво бебче за награда! Дано повлечеш крак след себе си ;)
стефи, ние обиколихме сумати клубове, ми по малко от 500лв (говоря за абсолютно всички разходи - торти и т.н.) не ни се върза никъде! вярно, че и доста хора бяхме, та може би за това.
Ами то това е половината от сума която платихме в ресторанта за сватбата (за 85 човека) !  8O 200-300 лв иде - дойде, вярно че малчовците нищо няма да разберат, но като за първи рожден ден човек може да се прежали. Ще се пести от следващите ;)
Да споделя пресни впечатление от първия рожден ден на едно детенце наскоро... беше в домашна обстановка, но всичко беше украсено с балони и всякакви други рожденденски джунджурии (в Jumbo имат голям избор). Помещението беше един вид разделено на две - от едната страна възрастните бяха седнали на масата с почерпка, а от другата на килима децата (4-5 щурчовци). На мен лично много ми допадна този вариант на празнуване, защото всички деца са под зоркото око на майките, които в същото време не бяха обрвързани да висят постоянно на главите им, а и имаше достатъчно мегдан за снимки :D Чинийките и чашките бяха от типа парти-съдове, пластмасови и картонени, така че след това не се налага да се мият чинии ;)
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 10:22:18 am от ani4ka »
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #158 -: Юни 20, 2008, 10:24:49 am »
Ами според мен единственото предимство на детските клубчета е че има какички, които се грижат за децата и те не висят на крачолите на майките си. Аз например не си представям Деси на парти в къщи с пълна маса с храна и питиета, всичко ще е обърнато на земята. :lol:
Това клубче за което ви казвам е в нашия квартал (Редута) и задължителната сума е 50 лв. за 2 часа, за 10 деца, другото е в зависимост от хапките и питиетата, които ще поръчаш. Може би ако има доста възрастни и се пие и алкохол ще излезе към 200 лв. общо, да.
Абе да са живи и здрави, и да се множат все за един рожден ден ще искараме пари :D
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #159 -: Юни 20, 2008, 10:34:30 am »
Стефи, да не говориш за Приказка? Щото точно там ми спретнаха такава сума...
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #160 -: Юни 20, 2008, 10:35:36 am »
аха, за там :oops:
уф незнам, може и те да са се увълчили вече :(
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #161 -: Юни 20, 2008, 10:37:45 am »
Ясно!!!
Местя се в Редута!!! Аз отдавна съм се заканила  :x Ама ноооу хубуууу там бееееееееее. Честно - много ви завидях  :(
При нас такива цени изтряскват за всичко, че направо ще си тегля ножа тия дни
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #162 -: Юни 20, 2008, 10:40:44 am »
Ееее ми то на центъра е така :wink: :P
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #163 -: Юни 20, 2008, 10:43:00 am »
Поне имате клубове, ние таквоз чудо не сме виждали тук :?
Ние бяхме във варианта, който описва Аничка. Горе-долу, 300 лв. и отгоре всичко ни излезе, без домашната врътня. 8)
Радвахме се най-много на балоните и украсата, а вечерта тати прави и заря. :wink:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #164 -: Юни 20, 2008, 10:46:00 am »
при нас явно най-много е вдигнало цената, че сме доста хора. аз не исках да разделям на роднини и приятели, защото предпочитах всичко да мине наведнъж.
и 17 дечица бяха планирани + родителите им + нашето семейство, което общо всички сме над 10 човека... беше се получила една от онези ситуации, в които просто няма кой да изключиш.
на още няколко места звънях да питам - пак толкова.
иначе и ние в нас бяхме украсили подобаващо. много хубаво стана. но си го има чистенето после. ама въпреки това догодина може би пак ще извикам мики и чарли и ще празнуваме у дома.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #165 -: Юни 20, 2008, 10:48:29 am »
е Цвети, така да, вие сте били 34 + 10 възрастни, отделно 17 деца, което са 50 + 35 лв. само за клубчето, а 44 души да нахраниш и напоиш си е сума :wink:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #166 -: Юни 20, 2008, 10:57:20 am »
а другото, което сега се сетих - то всъщност в Приказка, както и в повечето други места, дето ни устройваха като местоположение изобщо нямаше свободни места за нашата дата - аз ми9слех, че четвъртък вечер едва ли ще има такъв наплив, но се оказа, че греша. така че хубаво е по-отрано. но навсякъде исках все пак да ми калкулират цена, за да знам колко струва, ако реша да сменя датата.

и също така - не знам как става с плащането - предварително, по заявения от нас брой присъстващи или след кпразненството се калкулира колко дущи са дошли? предполагам първото.
при нас половината от хората не дойдоха и щеше да е много неприятно, ако бяхме предплатили в някой клуб.
« Последна редакция: Юни 20, 2008, 10:59:20 am от tzvetenze »
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #167 -: Юни 20, 2008, 11:00:51 am »
Еееее душата, ама ти не си правила рожден ден. Ти си организирала фестивал  :lol: :lol: Макар че наплъно те разбирам. Ако нямах финансово ограничение - щеше да има към 30тина деца :wink:
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #168 -: Юни 20, 2008, 11:13:42 am »
Еееее душата, ама ти не си правила рожден ден. Ти си организирала фестивал  :lol: :lol: Макар че наплъно те разбирам. Ако нямах финансово ограничение - щеше да има към 30тина деца :wink:

ами Фуси, аз много мислих как да посъкратя, но не се получи. повечето ми приятели имат дечица - исках всичките да дойдат, нали е детски рожден все пак. имаше и много, които нямат деца все още, но пък толкова са тръпнали с мен по време на бременността дали този път всичко ще е наред и просто много държах да споделя този ден с тях.
иначе аз хич не си падам по такива масови тържества, сватбата си я празнувах с 15 души народ :lol:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #169 -: Юни 20, 2008, 11:28:25 am »
В Приказка се плаща 50 лв. капаро, например, поръчваш предварително колко и какви хапки искаш (ти си смяташ по броя на хората) и след тържеството плащаш хапките, няма значение дали са изядени, ако не, ти ги опаковат за вкъщи и плащаш питиетата.
Предвартително само като запазваш датата, даваш капаро, храната каквато си поръчал си я плащаш, това е. Не три искат 500 лв. предварително :wink: Предполагам, че и в другите е така.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #170 -: Юни 20, 2008, 11:38:18 am »
Ей, Мини, браво бе мацка :D :D Много, много се радвам, и хубаво здраво януарско бебе :D Какъв пол го чакате? :D

Бени, добре дошла бе мила :D Чакам да ми се оповестиш от бг номера си :D Викаш на кръщелника ти майка му изтрещяла :lol: :lol:
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #171 -: Юни 20, 2008, 11:58:12 am »
Абе Мини е наша гордост!!!  :bighug:
Махайте графичния знак на Зачатие - и да турнем снимката на Мини-то. По-добра реклама от нея и Мармота...незнам просто. А, и гъбката и Габи забравих...

Ааааа не - много станахте пък надявам се и на още двуразови мами, оставаме си с графичния знак  :P
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #172 -: Юни 20, 2008, 12:01:04 pm »
Махайте графичния знак на Зачатие - и да турнем снимката на Мини-то.

абсолютно :wink:
то тя си е и цял символ на ДРЗто :D
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #173 -: Юни 20, 2008, 12:10:50 pm »
Ехааа, Мини, супер новина! Лека бременност и още една красавица като Стефания през януари!  :D

Alexandra
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #174 -: Юни 20, 2008, 12:32:12 pm »
Сватя, да вземем да разменим вече портрети на малките ли? Па време им е, какво? Той на 2, тя на 1, за женене са си!  :lol:



Хи хихииии - да с маслени бои. Освен това тъща и свекърва в мощен комплот - чудна работа - яко им дупе на младите  :lol: :lol: :lol: Можем да си ги юркаме здраво, а ние с теб - крак връз крак - кафенца, неща - мммдаааа така ги виждам аз работите
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #175 -: Юни 20, 2008, 13:26:40 pm »
здравейте от майката на един 2-годишен "голяяяям" човек!

благодаря на всички за хубавите пожелания и поздрави! да са ни живи и здрави всички зачатчета!

за първи рожден ден не бих препоръчала тържество с малки дечица в клуб. първия рожден ден е основно празник за родителите, бебето нищо не разбира. най-много да се уплаши от гюрултията. в моята настолна книга препоръчват броя на гостенчетата-деца да е равен на броя на годинките на рожделника, най-много плюс 1-2.

вчера на рождения ден на Марти имаше само познати хора, при това малко - баби и лели няколко броя, но въпреки това той леко се стресна от събирането им накуп. най-много оцени украсата от гирлянди и балони, а след това, див възторг предизвикаха свещите на тортата и гасенето им. правихме упражнението най-малко 10 пъти, накрая в стаята не се виждаше от пушек :)
на 2 години вече почват да разбират, че на този ден има нещо специално. на 1 година им е все едно, така че си спестете евентуални проблеми с изнервени и ревящи бебета, щото всичко е на наш гръб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #176 -: Юни 20, 2008, 13:28:27 pm »
Мини, страхотна новина, пожелавам ти лека и безпроблемна бременност и хубаво и здраво януарско бебе! :)

Я да питам, мамите чийто деца ходят на ясла, за колко време може да отсъства детето без да трябва да се носят медицински бележки?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #177 -: Юни 20, 2008, 13:44:03 pm »
Миниии, честито.
Здрава, лека и безоблачна втора приказка до януари. И все така да ви изненадват сбъднатите мечти.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #178 -: Юни 20, 2008, 13:54:26 pm »
Мини, браво! Желая ти прекрасна и безпроблемна бременност и здраво бебе на финала. Дай Боже да се сбъдват все повече мечти. :D
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #179 -: Юни 20, 2008, 14:22:38 pm »
Мини.браво миличка.
Лека и безпроблемна бременност и здраво бебче на финала!
Стефания ще е една щастлива кака!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #180 -: Юни 20, 2008, 14:25:51 pm »
Я да питам, мамите чийто деца ходят на ясла, за колко време може да отсъства детето без да трябва да се носят медицински бележки?

на мен ми казаха в яслата - до половината месец.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #181 -: Юни 20, 2008, 14:40:10 pm »
Мини, прекрасна новина!
Спокойна бременност ти желая!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #182 -: Юни 20, 2008, 14:59:08 pm »
На Кристина също и наближава първия рожден ден, да е жива и здрава. Партито ще се състои в събиране в нашата градина, на поляната под чадъри - двете баби, двамата дядовци, двете лели, един брой чичо, аз и баща й. И тия сме много, ама айде  :lol: Майките от градинката и дечицата им ще почерпя с торта и напитки за здравето на Криси съвсем импровизирано и изненадващо за тях, на детската площадка, тя ни е хубава и е удобна за почерпка. Толкова много мразя тарапани, че немога дори да опиша. За по-нататъшни празници ще се постарая да се абстрахирам от моите дивотии и да не лишавам детето от големи емоции, но на първия РД и на кръщенето ще са само гореизброените "гости". Детски рождени дни с поканени дечица - най-рано на втория и РД.

Сега ни предстои обаче море, заминаваме идната сряда. И са ме взели на подбив, точно тези градинските майки, че съм си купила пюрета и АМ От тука и че съм си направила списък с меню. Ама аз като знам на Пердето ядовете с Джуниър-а, предпочетох да си осигуря поне храницата, че не ми се ще още с пристигането и да хукваме за пюрета, нан и т.н.
Дано да й понесе на буля Кристина  :lol: добре морето и да нямаме ядове.

mini, сърдечно се радвам! Пожелавам ти лека бременност и едно водолейче до година :)



Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #183 -: Юни 20, 2008, 15:20:24 pm »
Нинче, вземи си и прахчета за разстройство и повръщане. :lol:

Гери, и при нас е така: може до 10 дена по домашни причини /пишем бележката вкъщи/, след това - бележка от докторката. :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #184 -: Юни 20, 2008, 15:39:46 pm »
Ооо, novalexa, задължително. Аптечката отделно съм заредила, остава да докупя някои неща.  :D Дано не се налага да я използвам. Сега таман се канех да питам Бърди нещо.

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #185 -: Юни 20, 2008, 16:09:46 pm »
Понеже досега не сме повръщали, кажете кви са тея прахчета, та и аз да съм подготвена :wink: нищо, че ще си седим у дома.
Да кажа само, че много трудно се намира бебешка паста за зъби Nenedent, та някой ако разчита да си закупи от Бургас да го има в пред вид.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #186 -: Юни 20, 2008, 16:31:20 pm »
Ентерол душа  :wink:
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #187 -: Юни 20, 2008, 16:43:00 pm »
ентерола не е ли при разстройство?
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #188 -: Юни 20, 2008, 16:44:20 pm »
да, но на нас ни го дадоха и срещу повръщане... не че Колето някога е допуснал, храна да ходи зян, ама...
В очакване ....
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #189 -: Юни 20, 2008, 16:58:59 pm »
Понеже досега не сме повръщали, кажете кви са тея прахчета, та и аз да съм подготвена :wink: нищо, че ще си седим у дома.
На нас за повръщане ни бяха дали ампулки, но трябва да погледна как точно се казват.
<br />[link=http:
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #190 -: Юни 20, 2008, 17:23:20 pm »
За повръщане на нас ни предписаха вомитосхил на свещички
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #191 -: Юни 20, 2008, 17:43:09 pm »
Мини, честито.
Надявах се от отдавна аз на такава новина от теб.
Успешна и безпроблемна бременност.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #192 -: Юни 20, 2008, 18:54:05 pm »
Благодаря ви на всички още веднъж, дай Боже всекиму
Фусита, моите лидери са Мармотови и Гъбката бе душо- я виж как набързо се ошетаха, а как стояха нещата
НЕКА!!!
чудесно е да се чуват такива неща, хайде и другите да си признават сега :P

Стефу, ние за РД събрахме само бабите и дядовците, а и на Ник сестра му дойде, за това по-евтинджос ни легна, а иначе на кръщенето събрахме родата- 30 човека ударихме, повече от един РД направихме. За мен кръщенето е по-важното, защото е веднъж, РД е всяка година
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #193 -: Юни 20, 2008, 19:09:36 pm »
Мини, 4естито
много хубава новина, леко бременеене



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #194 -: Юни 20, 2008, 19:44:33 pm »
Мини, честито! Много хубава новина наистина! Лека и спокойна бременност ти желая, а Стефания ще бъде една щастлива кака! :D

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #195 -: Юни 20, 2008, 20:38:36 pm »
Благодаря на всички за съветите относно първия РД.
Аз рода ама изобщо няма да събирам - нито мойта, нито на мъжо.
Спрах се на идеята за детски клуб, защото мога да устроя в къщи детско парти на двора с аниматори, но ако завали, трябва да се местим в къщи , а там няма място и сме в нещо като замразена строителна площадка, плюс котки и куче.
Решавам броя на децата да е две именно защото и аз знам за правилото , че се канят гости на колкого години е рожденика плюс едно или две. Предпочитам това да са познати на детето ми, които той харесва, е каката си я и обожава направо.
Направихме "пробно" посещение на клуба - не разбирал ли?!? Да бе, да. Очарован беше как едната кака го зарива в басейна с топки, а  другата го люля и влиза с нея в къщичката. След това заспа като пор.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #196 -: Юни 20, 2008, 21:45:04 pm »
Мини, браво, страхотна новина!
Стискам палци за невероятна лека и красива бременност и януари едно(може и повече :wink:) сладко/и бебче/та :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #197 -: Юни 20, 2008, 22:38:21 pm »
След това заспа като пор.

Ама нали само спи като пор зетя, нищо друго като пор  :P :lol:
Да го цунеш.

И моята мома си има любими каки, особено една Ани и вместо кака, като види по-големи момиченца понякога казва Ани :) Има си и любими батковци и още каки, та затова ще ядат торта в градинката. А и тя е любимка на един батко, който накарал майка си да купи омекотител Сано и мокри кърпи Хип, та дрехите му, а и като се бърше да мирише на Криси  :lol: :lol: :lol: Ей, голяма работа са тия деца.
*

    maeto

  • **
  • 62
  • Стреми се към целта, но не я преследвай. (А. Фюрст
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #198 -: Юни 21, 2008, 00:35:46 am »
Честито и от мен Мини пожелавам ти лека бременност! :D
:):):)(inlove):)
Потребностите на душата раждат приятелството, потребностите на ума - уважението, потребностите на тялото - желанието. А трите потребности заедно раждат истинската любов
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #199 -: Юни 21, 2008, 07:30:15 am »
Джам, кога стана Марти на 2! Как лети времето, като че ли онзи ден се роди, още помня! :-) Да ти е жив и здрав на патерици русият красавец!

Фуси, хубаво ви изкарване в неделя, Ники да има страхотен РД!

Говорете, говорете за РД! Нашият е утре, снощи съм спала 6 часа и съм смъкнала 2 кила само от притесненията покрай един захарен фондан. Да са здрави децата, пък другото е суета...





Alexandra
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #200 -: Юни 21, 2008, 08:19:50 am »
 :D Честито Мини!!!
Леко бременеене и през януари
едно прекрасно бебче да си гушнете!!!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #201 -: Юни 21, 2008, 11:50:10 am »
Мини, честито! :lol:
Лека и спокойна бременност до финала! :lol:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #202 -: Юни 21, 2008, 13:35:16 pm »
само да кажа за повръщането 8)
прахчетата са "хидрасек", свещички "вомитусхил" ИЛИ капки "натриев цитрат".
Ние заминаваме с Валери тази вечер за Анталия, та ми е малко напрегнато как ще му понесе полета, тамошното море и т.н.
Мини, честито! 8)


Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #203 -: Юни 21, 2008, 18:29:10 pm »
Мацки, имам едно конкретно въпросче на тема колички - моля кажете според вас коя материя е по-удачна за вътрешността на количка-седалка - пег перего имат един модел, който според цвета е и от различна материя - едното било с малко памук, на пипане е доста по-приятно, но според продавачката е по-непрактично от другото, което е като промазана материя - това с памука щяло да се скапе по-бързо, щото трябвало повече да се пере, щяло да избелее от слънцето и можело да се скъса напр. от детска обувчица. Цената е еднаква. Вашите с какъв плат са?
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #204 -: Юни 21, 2008, 19:01:55 pm »
нашата е от промазан плат, много трудно се мокри, едва я пера, прала съм я два пъти, просто защото не е лесно да се нацапа такава материя  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #205 -: Юни 21, 2008, 22:28:28 pm »
Фреши, нашата също е някаква промазана, трудно пропуска вода, но пък се цапа лесно. Особено като я слагам да сяда, от обувките. Прала съм я в пералнята, наистина поизбеля (един път някой я беше пуснал на 60 градуса 8O). Моделът е този - синият.

Виа, приятно и безинцидентно изкарване!
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #206 -: Юни 21, 2008, 22:39:28 pm »
Фреши, ако е чист памук (което малко ме съмнява, но може и да има, аз не съм виждала) определено ще се износи по-лесно и бързо.
ние сме с пег перего, дамаската е практична, лесно почистваща се и достатъчно приятна на допир - на мен изискването ми беше да не е от тези шушляковите.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #207 -: Юни 21, 2008, 22:58:43 pm »
Хайде, на края на темата,
Мини, честито и от мен!
Много, наистина много се радвам. Лека бременност и живо и здраве бебе!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #208 -: Юни 22, 2008, 00:02:26 am »
докато беше малко бебе, винаги съм постилала чаршафче в количката - никога не е лежал направо върху материята на количката и изобщо не ми е пукало каква е. моята количка е Пег-Перего, модел Венеция, материята е добра. съответно, не съм я прала много често. после, като почна да седи вътре с обувки и да я рита постоянно, въпросът с прането съвсем отпадна. да съм я прала 3-4 пъти общо.

та искам да кажа, не си мисли, че ще сваляш плата на количката и ще го переш през ден :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #209 -: Юни 22, 2008, 08:48:54 am »
И аз да добавя за количките - ние сме много чувствителни на топлина - нашата количка отгоре има някакво допълнение, което е памучно и то попива потта и не се претопляме, сваля се и се пере лесно. Ако я оставя само на шушляковия плат претоплянето ни е в кърпа вързано.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #210 -: Юни 22, 2008, 08:57:07 am »
oo, Джам сега ме присети- цяло лято миналата година си откарахме с една бархетна пеленка на количката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #211 -: Юни 22, 2008, 09:26:26 am »
       :D Прекрасна новина,Мини!
 Леко и безпроблемно бременеене до края!
:crossfingers: stork-boy yahoo_17
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #212 -: Юни 22, 2008, 16:14:11 pm »
Цветенце, твоята ако е от тазгодишните, как й се води цветът? Промазани са едни с bubbles, сладки са, а дюс бамбу и розово са тези с памука? Памукът бил малък процент от състава на плата, но не са промазани и сигурно ще попиват течности. Иначе кошът за новородено и при двата варианта е нещо мекичко вътре, не е промазано.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #213 -: Юни 22, 2008, 16:34:37 pm »
mini, честито! Лека и успешна бременност!

Ние от една седмица сме на гости на свкървата! Сутрин ходим на плаж, малката се кефи страхотно и още първия ден преодоля първоначалния страх от водата. На плажа ходят предимно семейства с малки деца. Някои са даже още с количките.
Слеобед пак не се спира. Имаме кучета, котка, съседите имат зайци. Въобще върхът на щастието за едно малко дете.


*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #214 -: Юни 22, 2008, 22:39:38 pm »
Цветенце, твоята ако е от тазгодишните, как й се води цветът? Промазани са едни с bubbles, сладки са, а дюс бамбу и розово са тези с памука? Памукът бил малък процент от състава на плата, но не са промазани и сигурно ще попиват течности. Иначе кошът за новородено и при двата варианта е нещо мекичко вътре, не е промазано.

фреши, нашия модел е Чентро, но мисля, че вече не се произвежда. Да ти кажа, не мога да се ориентирам по това, което казваш,  нашата каква е, не съм се задълбочавала като купувах и не съм ги разглеждала дамаските толкова, исках само да не изглежда шушлякова и съвсем изкуствена. Като кажете промазана и аз си представям нещо леко лъскаво, а нашата не е такава. Течност не сме разливали, но виж банани сме размазвали в изобилие :lol:
Абе наистина при всички положения ще слагаш пеленка някаква в начолото.
Обърни внимание и на неща като обръщаща се дръжка (не е кой знае каквъв проблем това, че бебето не е с/у теб, но е голямо удобство като излезе гаден вятър или препичащо слънце) и  да не е прекалено тежка ( бая ще я поносваш по софийските разбити улици).
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #215 -: Юни 22, 2008, 22:48:05 pm »
Нашата количка до скоро беше застлана с една бархетна пелена. Преди няколко дни я смених с хавлиена кърпа, пъхната в специално ушита калъфка от чаршаф. Кърпата е за да не обиват коланите, които са отдолу.
Иначе, и аз не знам това промазка ли се казва, но не пропуска вода. Ако вали, дъждовните капки остават отгоре, без да попиват в плата. После я подсушавам с кърпа.

Бъдете добри и не губете кураж! :)