0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #20 -: Юни 16, 2008, 23:44:34 pm »
baksisa, Ангел е малък още за това упражнение с изправянето. обикновено това става 9-тия или 10-тия месец чак.
не е нужно никакво стимулиране, човекът сам ще се справи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #21 -: Юни 17, 2008, 07:57:20 am »
Момичета,благодаря ,че се включихте с отговори по въпросите с моите тревоги за сядането и ставането на Ангел.

Лейди,споделяй теорията.Аз съм по -мека и бързо се предавам,но и Ангел ме манипулира доста.Ако не съм при него си разкопчава бодито дърпайки го и започва да се дере по гърдите,да пищи и да се скубе и така 20мин.,повече аз не издържам и се предавам.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #22 -: Юни 17, 2008, 08:48:10 am »
За документите за парички за раждане - на място в социални грижи ще ти датат. В социални грижи по район отиваш и казваш, че си за еднократна помощ за раждане. Снимаш актовете за раждане на младежите, за да си имаш копие за всеки случай, понеже като подаваш бланките, ще ти вземат оригинала. Паричките на мен ми предожиха да го получа или по банкова сметка, или от пощата. От подаването на докупентите до вземането на паричките при мен ще мине около месец и половина. За Бг. си е направо експресно. Значи ходения да социални грижи при мен са на брой четрири. Един път си взех формуляр, попълних го у нас, втори път ги занесох попълнени заедно с акта за раждане, после ще ида да взема някаква бележка, която да представа в пощата и четвърти път след като си получа парите, да си взема оригинала на акта. Можеш да си спестиш едно ходене, като попълниш на място формулярите и второ ходене - предполагам ако ти превеждат по банков път, няма нужда да ходиш за бележка. Аз предпочетох пощата.

Поздрави!
Само едно допълнение - като си взимаш актовете за раждане от общината, поискай да ти издадат служебна бележка за семейно състояние мисля беше - в нея се описва броя на децата ти - с това доказваш, кои по ред са, респективно, какъв размер на помощта трябва да получиш - изискват я от социалните. Освен това снимай актовете за раждане - в нашата социална служба искаха освен оригинала и копие. И на мен парите ми ги преведоха по банкова сметка след 10-тина дена.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #23 -: Юни 17, 2008, 10:52:18 am »
Весела седмица и от нас с Ели, само хубави новини и положителни тестове!
Ние в неделя се озъбихме, имаме си едно предно долно зъбче. Нямаше и да разбера ако не се бях набола на него докато и мие лицето (тя си отваря и устата че да и измия и езика след хранене ;) ). Пожелавам на всички бебета такова безпроблемно никнене на зъбки (поне се надявам и следващите при нас да изникнат така). Освен това от петък се изправя сама в кошарата си, сега чакам да ни свърши ремонта и да я пускам да лази из къщи. И да ви се оплача майстора - до сега трябваше да е свършило всичко, но тоя човек 2 дена работи, 2 дена пие и изтрезнява, на всичкото отгоре не се обажда, че няма да идва и аз вися до обяд в къщи като прани гащи хвърлям боб дали ще дойде или не.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #24 -: Юни 17, 2008, 10:59:28 am »
Зравейте и от мен весел,слънчев и пълен с детски усмивки ден  :D
Искам и аз да питам мамите с повечко опит дали е нормално,неможем да се обръщаме ,но затова пък се навдига сама да сяда.Знам,че и е рано да е в седнало положение.В момента в който ми хване ръцете и вече се е набрала да сяда ,а сама се изправя до половина.Започнах аз да и помагам за обръщането,но вместо това се опитва с изправянето.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #25 -: Юни 17, 2008, 11:55:13 am »
Сладурки, може ли да задам един тъп въпрос. Къде е добре да спи бебето след раждането и какви са съображенията за това? Може ли от самото начало да е в отделна стая (като изключим съображенията кое е по-удобно)? Нещо чух, че заради синдрома за внезапната смърт се препоръчвало първо да е в спалнята на родителите, ама не разбрах точно?
Непременно ли трябва да има в началото кошче (като кошница), в което да спи? Къде се слага това кошче, нещо върху стойка ли?
Благодаря ти, Бени!







*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #26 -: Юни 17, 2008, 12:04:20 pm »
Сладурки, може ли да задам един тъп въпрос. Къде е добре да спи бебето след раждането и какви са съображенията за това? Може ли от самото начало да е в отделна стая (като изключим съображенията кое е по-удобно)? Нещо чух, че заради синдрома за внезапната смърт се препоръчвало първо да е в спалнята на родителите, ама не разбрах точно?
Непременно ли трябва да има в началото кошче (като кошница), в което да спи? Къде се слага това кошче, нещо върху стойка ли?

Фреш, не ти стига шашкането около храните и всичко останало, ами сега и това  :D

Ето: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/664/51/

Доста подоробно е описано. Можеш да си намериш и още инфо. Това, което аз мога да кажа за слагането по гръб е, че е до време. Я да дойде сега някой да сложи Кристина по гръб да спи - невъзможно, освен ако не я закова. Така или иначе причините не са съвсем изяснени...

Пожелавам ти спокойствие и положително мислене.  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #27 -: Юни 17, 2008, 12:09:14 pm »
Марби, ние сме по същият начин - не се обръща ,но се опитва да сяда-набира се сам.Ако пък е в ръцете ми,изобщо не ще да е в хоризонтално положение и почва як рев.Аз го слагам по коремче,за да се опита да се обърне,но още на 2-та минута почва рев-изобщо не ще да лежи така.

Фреши, не ти е нужно кошче-още от началото си спи в кошарка(дървена или от тези туристическите).Бебето трябва да е по гръб,а не настрани.Добре е също да спи в чувалче,а не със завивка.За стаята - Жори си е при нас.Така се чувствам по-добре,като знам,че е близо до мен.Пък и той доста често спи на спалнята до нас,което не е добре по принцип. :oops:
<br />
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #28 -: Юни 17, 2008, 13:21:18 pm »
Подред, относно изправянето си зависи от всяко дете, Деси се изправи на 8 м. За обръщането е пак така, не четете срокове и някакви си там норми. Деси се научи да седи преди да може да се обърне от гръб на корем, което стана на 7м., а от корем на гръб го овладя още на 4, защото мразеше да стои по корем :wink:

Фреши, тук в родилния дом слагат бебето на страни, като редуват след всяко хранене. Това докато е съвсем малко работи, но някъде към първия месец вече не работи. Деси не обичаше да спи на дясно и като я слагах веднага лягаше по гръб, в началото нагъвах една хавлийка и я подпирах, но не ми мина номера, така че се отказах и я оставих да си лежи както иска. А за спането в отделна стая според мен е въпрос на лично решение и разбира се зависи и от детето. Деси я отделихме някъде на 10-11м., всичко добре, но може би от около 1-2м., като започнаха да избиват кучешките зъби, а те гадовете избиха за 15 дни и 4-те. Та, започна да промрънква по 3-4 пъти на вечер и аз търча разбира се, а то диването си спи, но аз след това по 30 мин. немога да заспя :? И единодушно решихме с баща й да разпънем подвижната кошара в спалнята докато започне да си спи по цяла нощ.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #29 -: Юни 17, 2008, 13:38:25 pm »
На нас ни предстои да стягаме новото жилище и да купуваме обзавеждане. Ще ми се от самото начало дететнцето да си е в неговата стая, защото в нашата спалня мебелите са такива, че няма свободно място, пък и аз винаги заспивам на ТВ и не ми се иска да облъчвам детето. Та ме интересува какви са доводите против, ако има такива, детето от раждането да си е в самостоятелна стая?

Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #30 -: Юни 17, 2008, 14:01:18 pm »
Фреши, доводите са единствено такива, че малките бебета се будят често през нощта и се става доста пъти. ако бебето е в друга стая, ще трамбоваш по-дълго. ако се кърмите, което ви пожелавам, и се кърмите на поискване, както се препоръчва сега, много ще ти е трудно с разходките до другата стая. обикновено майките вземат бебетата в леглото и ги кърмят така, после ги връщат пак в легълцето им - на една ръка разстояние.

направете си му стая на бебчо, а не пречи да му купиш едно кошче за първите няколко месеца, което да наместиш някак при вас. хем ще му е по-уютно, Мартин в началото изглеждаше като загубено грахче насред леглото си.

колкото до позата за сън, в България се препоръчва слагане настрани, а не по гръб. така ги слагат още в родилното. тази позиция е най-добра като предпазване от задавяне при евентуално повръщане и синдром на внезапната смърт.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #31 -: Юни 17, 2008, 14:13:48 pm »
Фреши, доводите са единствено такива, че малките бебета се будят често през нощта и се става доста пъти. ако бебето е в друга стая, ще трамбоваш по-дълго. ако се кърмите, което ви пожелавам, и се кърмите на поискване, както се препоръчва сега, много ще ти е трудно с разходките до другата стая. обикновено майките вземат бебетата в леглото и ги кърмят така, после ги връщат пак в легълцето им - на една ръка разстояние.

направете си му стая на бебчо, а не пречи да му купиш едно кошче за първите няколко месеца, което да наместиш някак при вас. хем ще му е по-уютно, Мартин в началото изглеждаше като загубено грахче насред леглото си.

колкото до позата за сън, в България се препоръчва слагане настрани, а не по гръб. така ги слагат още в родилното. тази позиция е най-добра като предпазване от задавяне при евентуално повръщане и синдром на внезапната смърт.


Подкрепям! Фреши, възможно е и ти да си поствиш временно креват в детската стая! Наскро видях такъв вариант. Още при обзавеждането на стаята майката освен детската кошара беше поръчала и юнощеско легло, което тя ползвала докаато детете било малко. В  последствие просто се освободиха от кошарата и запазиха останалото обзавеждане, което е наистина много добро и скъпо. А относно заспиването, уверявам те, че в първите седмици след раждането ще заспиваш веднага щом имаш шанс за това, независимо дали работи или не телевизора.


*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #32 -: Юни 17, 2008, 14:27:47 pm »
Бонжур, дами :D

прибрах се, изчетох ви и драсвам нещичко :D добре дошли на новите майки, честито на новозабременелите - лека и успешна :crossfingers:

Фреш, аз избрах варианта детето да си е в стаята от новородено. в началото аз спях при него, докато имаше нощни кърмения. мъжете ни трябва да се наспиват, защото сутринта отиват на работа, все пак. когато спряха нощните хранения и се почувствах спокойна си отидох при мъжа. аз мога да си защитя варианта, както и майките предпочели децата да са при тях. в повечето случаи, отделянето на по-късен етап е доста трудно.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #33 -: Юни 17, 2008, 14:41:47 pm »
Фреши, ние сме с варианта, за който Габи говори. Също ремонтирахме и обзавеждахме жилище по време на бременността ми и планирахме едната стая за детска. В нея сложих освен бебешката кошарка (кошче не сме купували) и едно единично легло за възрастни. Първите два месеца спях при детето, като таткото през няколко нощи ме отменяше - тогава не съм забелязала да ми идва нагорно прескачането от спалнята в детската за кърменето, но може би защото все пак Симона бързо се отказа от нощното сукане.
Вариантът да сложим кошарката в спалнята при нас е почти неосъществим поради малкия размер на спалнята ни - долу горе от вратата скачаме в леглото. Така че това наложи да се спра на вариант допълнително легло в детската стая (сега продават и доста практични разтегателни фотьойли), но аз май така или иначе така предпочитах, стори ми се по-добре детето, ако ще свиква с нещо, да свикне да си е в своята стая с друг човек, който после да се изнесе, отколкото да свикне да е в родителската стая и после да бъде преместено в друга. Но истината е, че е трудно да предскажеш как ще реагира  точно твоето дете. Ето например Стефито на Мини до годинката някъде все в тяхното легло искаше спи и аз си мислех, че ще им е голям проблем да я научат да си спи в леглото, но не се оказа толкова трудно. Но все пак Манхатън е права, че в повечето случаи късното приучаване към детската стая е по-проблемно.
Изнесох се окончателно от стаята на симона като направи два месеца някъде. като се има предвид, че тя на месец и нещо спря нощното кърмене - можеше и по-рано да го направя.
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 14:48:36 pm от tzvetenze »
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #34 -: Юни 17, 2008, 15:35:13 pm »
Фреши, Мия си спи в собствена стая от самото начало. първите  3 месеца, обаче и аз спях в нейната стая. Бяхме предвидили голямо легло за мен. След това я оставихме самичка да си спи. Общо взето малко след като отказа нощното хранене и спря да се буди, аз се преместих и разчитах на бебефона. Не сме имали проблеми.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #35 -: Юни 17, 2008, 15:40:08 pm »
Фреши, трудно ми е да давам съвети за новородено. Закален с порядките на дома - Николата беше образцово режимно бебе :lol:. Нямаше никакъв проблем да спи отделно. Децата на братовчедка ми също спят в отделни стаи от съвсем първия момент. Обаче ако се кърмите нощно време - не си е работа да тичаш като призрак в бяла нощница из къщи...
Варианта на Ман за мен е най-рационален според мен
В очакване ....
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #36 -: Юни 17, 2008, 15:47:47 pm »
Нина, благодаря много за линка, просветих се!

На всички благодаря много за съветите и споделения опит - излиза, че няма пречка детето да си е в своята стая отначало :D Ако ще е в нашата трябва да правим компромиси и например гардеробът да не се отваря :lol: или да изнесем някоя ракла :lol: Аз също психологически си мисля, че е по-добре отначало да си е в своята стая, за да не изживява после местенето. За заспиването - сигурно сте прави, че ще заспивам от раз, обаче по принцип обичам вечер да гледам ТВ в леглото, а не на дивана в хола и страдам от едно особено безсъние, когато съм преуморена и превъзбудена заспивам трудно, но нещата вероятно ще се променят :lol:
Значи ще помисля да взема едно легло при бебето - имам голямо надуваемо, плюсове - таткото ще се наспива по-добре (колко са тия нощни кърмения, ако кърмя при поискване, а ако не сме на кърма през нощта колко пъти се храни детето?), минуси - като заспивам, в началото и духов оркестър не може да ме събуди - мислите ли, че има опасност да не си чуя детето, ако се разчита само на мен?
Ох, чак на мен ми се струват нелепи въпросите ми :lol:
Благодаря ти, Бени!







Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #37 -: Юни 17, 2008, 15:48:45 pm »
А, и още нещо - какво точно имате предвид, че ако ставам нощем да го кърмя, ще ми е по-удобно да е в същата стая - ходенето три крачки до другата едва ли ще ме умори, ами може би, че трябва да го разнасям, ако искам да го кърмя легнала?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #38 -: Юни 17, 2008, 15:52:48 pm »
За спането зависи от темперамента на детето и майката, но детето надделява в крайна сметка.  :wink:
Нашият случай е трагичен, така че няма да се впускам в подробности.
Като стана въпрос за нощен сън, някой да е ползвал подобна предпазна решетка ? Ако може отзиви, ще съм ви благодарна.
Искам да махна решетката на кошарата, но тъй като ние много се бунтуваме на сън и не само, ще ми е нужно нещо такова, пък току виж се научил и сам да заспива. Един вид с един куршум два заека. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #39 -: Юни 17, 2008, 15:53:44 pm »
колко пъти се храни през нощта? много отговори има този въпрос. отбора на кърмещите на поискване стигат и до 5-6 сигурно. ако предпочиташ режим 2.