0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #60 -: Юни 17, 2008, 18:10:24 pm »
Фусик, положението е драматично. тресе го пубертета яко. за всичко се тръшка и реве, бие, скубе и хапе. държи се като невъзпитано, разглезено хлапе, дето най не съм харесвала :oops: не знам как да се държа вече. строго казано "така не се прави", отвръщане с пошляпване, пълен игнор - всичко опитах и продължава.
много е гальовен и любвеобилен, много ме гушка и целува, ама като изпадне във фаза е нетърпим. та така со кротце, со благо и со малко кютек май :D
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 18:12:28 pm от manhattan »
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #61 -: Юни 17, 2008, 18:15:08 pm »
Относно всички коментирани функции - обръщане по корем, по гръб, сядане, повдигане и т.н, мисля че всичко е индивидуално. Рони се обръща от 2 седмици от гръб по корем, слувало се е да се претъркули и обратно по гръб. Ето сега,  започвам да чета някое ново мнение във форума и вече чувам писъци, понеже не и е удобно да лежи по корем... Като се хваща за пръстите ми, също сама се набира до седнала поза, ако е в скута ми - също тренира здраво за преса  :D
FreshBreeze , сега 3 крачки може да не ти се струват много, като разстояние, но за един месец нощни събуждания ще ти се сторят доста  :wink: Аз имах късмета беборана бързо да се откаже от нощните събуждания, но въпреки това кошарката и е в спалнята ни - за мое спокойствие и улеснение. Но пак казвам - тя е спокойно бебе и почти не се усеща нейното присъствие...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #62 -: Юни 17, 2008, 18:52:02 pm »
Ние пък 3-мата сме в една стая и нашият тати изобщо не се буди от плача на бебето.Аз спя много леко и чувам и най-лекото помрънкване и веднага скачам,та то няма и време татито да се събуди. :D
 Ние сме на АМ вече изцяло и то дали детето ще е в друга стая няма значение,защото трябва да се отиде в кухнята и да се приготви храна.Преди ме чакаше кротко в креватчето,но после се изхитри и искаше ядене на минутата -иначе рев.И за да  не събужда цялата къща,го взимах с мен в кухнята и с една ръка държа него,с другата приготвям АМ.
 Сега от 10 дни му спях нощтното ядене-той пак се буди,но не от глад,защото като му дам залъгалка и си заспива.Обаче не я цока сам,ами аз трябва едно половин час да му е държа,иначе я плюе.Та пак наспиване няма.
 В началото ядеше на 3 часа и яденето траеше по 30-40 мин.,та спането беше много малко,но някак си ми стигаше явно.Не ми пречеше да ставам всеки път-даже започнах да се будя 5-10 мин. преди часът за хранене,а уж обичах да си поспивам до късно.
 Не се тревожи Фреши,то ти е толкова мило да си се грижиш за него,че и 20 пъти да станеш през нощта,няма да ги усетиш.Поне при мен е така.
 
<br />
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #63 -: Юни 17, 2008, 19:04:12 pm »
Да споделя и моя скромен опит със спането - от първите 2 седмици ситната можеше спокойно да си спи в друга стая - железен режим - заспива в 22,30 ч. и се буди в 7,30 ч. - бебе мечта, докато не стана на около 5 месеца. Сега е мъчение - изнесохме се двете в хола, за да не будим баткото - освен, че почнахме да ядем нощем, на всеки кръгъл час приплаква - вярно, не се буди, но като спяхме в спалнята, докато стана да я видя, се разсънвах и после докато заспя следва новото проплакване. А как ще я отказвам да спи с мен, ще му мисля като спре да мрънка.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #64 -: Юни 17, 2008, 19:09:12 pm »
забравих да ви се оплача-кошарата ни има цип от едната срана и под шева за ципа се е скъсала на 2 места.Направо съм бясна-ми ако детето беше по-голямо и падайки назад я скъса и си цапардоса главата.Това на нищо не прилича-трябва да ги правят здрави.Все пак никакъв зор не е видяла,та да се скъса.Сега се чудя,какво да правя.Касовата бележка не я пазим,пък и те надали ще ни я сменят.А би трябвало според мен. :x
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #65 -: Юни 17, 2008, 20:34:40 pm »
Момичета,благодаря ,че се включихте с отговори по въпросите с моите тревоги за сядането и ставането на Ангел.

Лейди,споделяй теорията.Аз съм по -мека и бързо се предавам,но и Ангел ме манипулира доста.Ако не съм при него си разкопчава бодито дърпайки го и започва да се дере по гърдите,да пищи и да се скубе и така 20мин.,повече аз не издържам и се предавам.

Ми проста е - от малък трябва да се покаже кой командва парада. Като почне много да ми се лиготри ставам една такваз сериозна, кресна леко и по интонацията ми той разбира , че е сгафил нещо. Другото - от съвсем малък е оставян сам, включително в момента си има минутки за самоигра и самоопознаване. Ако съм му 24 часа до дупето, според мен става лошо. Ако ще да реве, да реве /е на 10-тата минута и аз не издържам, но все пак си мисля, че достатъчно му показвам, че инатлъка не е хубаво нещо/. Само дето баща му ми разваля политиката. Да пръдне Вики и баща му скача. Пък как се носят, как се гушкат, как се целуват, не е истина. То и за това баща му като тръгне на работа и се превръща излизането му от вкъщи в някаква драма за сина ни. Пак казвам, не натрапвам идеите си никому.

За кърменето и заспиването: ми честно да си кажа имало е случаи, които от умора съм заспивала. Втория път като се усетих започнах да будя мъжо да стои с нас докато накърмя Вики. Опасно е.

Имам питане: в тези жеги някой възнамерява ли да устройва водно развлечение за бебетата си. Сиреч : детско басейнче на двора/балкона, мокрене с вода?
Днеска купихме такова, но мен нещо ме е страх да не вземем да се простудим, знам ли...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #66 -: Юни 17, 2008, 20:42:27 pm »
на Минито Стефито уж беше се научила да спи в кошарата ...
докато не тръгнаха гадните кътници
развали се дисциплината
нямам сили да я науча, ходя на работа, в къщи ред неща, не искам да се оправдавам, но наистина точно сега ми е непосилно
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 20:47:25 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #67 -: Юни 17, 2008, 20:44:55 pm »
Ние сме на АМ вече изцяло и то дали детето ще е в друга стая няма значение,защото трябва да се отиде в кухнята и да се приготви храна.

и ние сме на АМ, но Мартин от малък е свикнал да пие мляко със стайна температура. от вечерта си приготвяш шишето с вода и кутийката с мляко до главата на нощното шкафче, като промеца - ставаш, за 10 секунди го забъркваш и втъкваш биберона. ходех и аз до кухнята в началото, ама се изучихме вече как да си спестяваме някои усилия :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #68 -: Юни 17, 2008, 21:07:11 pm »
търся преносима кошара под наем за 2 месеца. помагайте, който има излишна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #69 -: Юни 17, 2008, 21:10:29 pm »
ми Джам, освен да ти даваме нашата, тя Стефка и без това не я харчи  :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #70 -: Юни 17, 2008, 22:23:17 pm »
За млякото най-лесно е в една авентска чашка (контейнер за кърма)да се отсипе дозата, водата в шишето и в просъница само изсипваш млякото и готово :D
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #71 -: Юни 17, 2008, 22:57:19 pm »
- ходенето три крачки до другата едва ли ще ме умори,

Муаххахахахахаааа!!!  :lol: :lol: :lol: Ще, ще... Ама сама ще разбереш като му дойде времето.

Фреш, не съм те поздравила за бременността! Лека и сладка и едно здраво, хубаво бебе накрая! Много се радвам за теб. И смехът ми по-горе е най-искрен и слънчев, желая ти "трите" крачки никога да не те уморяват, да се раздадеш до безкрай на детето си, на мечтата си.

Лейди, да, ние за РД ще получим басейн и бански, слънчеви очила и коктейлни чадърчета от Кауфланд, плодови шейкове си пием по принцип. На балкона ще е морето, защото е западен и много, ама много напича следобед, но с един чаршаф отгоре за шатра, щото сме нежно-бели и трябва да внимаваме. Смятам и водата да е слънчева, но ще видим как ще съм с организацията. Не ми е толкова за тена и каляването, колкото да имам още едно интересно занимание за деня.

Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #72 -: Юни 17, 2008, 23:16:31 pm »
mini, то хубаво, ама като нямам път на към Стара Загора, как да стане?

много тъпо се получи. аз си имам такава кошара и в пристъп на ентусиазъм я дадох сега на една приятелка, която си дойде с бебето от Щатите за 2 месеца. съвсем изключих, че на мен кошара също ще ми трябва през това време - ще правим ремонт и трябва да се изнесем на вилата с Марти. а не мога сега да си я поискам обратно, другото бебе пък няма на какво да спи. и така стана сериозен проблем...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #73 -: Юни 17, 2008, 23:19:51 pm »
Джам, от кога ти трябва кошара? Ще купувам сега за морето. Ако е за веднага, няма да стане, ако е за след 10 юли ще ти я дам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #74 -: Юни 17, 2008, 23:29:17 pm »
Нина, това би било идеално за мен!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #75 -: Юни 17, 2008, 23:34:33 pm »
Нина, това би било идеално за мен!  :D

Нямаш грижи, дано да му е удобна и кошарката. Ние най-късно до 10 юли ще сме там.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #76 -: Юни 17, 2008, 23:35:43 pm »
Фреши, моето келешче заспива сутрин към 4-5, а след това мрънка и навдига главата през 15 минути, та не три, а едната крачка до неговото легло ми е ад.

На нас днеска ни поставиха третия Пентаксим и да ви се похваля, говорих с докторката за Превенара - каза, че е поставяла едновалента ваксина за пневмококи, но за тази не беше чувала. Каза, че ще се поинтересува и естествено :) ще ни я бие. Нямах чувството, че ще се съгласи и много останах доволна, че е така отзивчива.

Обаче мисли, че имаме фимоза и на следващата консултация ще ни дава направление за уролог. Нещо се притесних. Ще кажат ли мамите на момченца какво да очаквам като отидем при уролога?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #77 -: Юни 18, 2008, 09:00:06 am »
абе не е много точно, защото бебето в началото бебето цока по 40 мин. било то от гърда или шише...
А, при нас нямаше такъв филм. Изпиваше всичко за 5-8 минути. Какво ли не правехме, за да пие по-бавно, че уж да намалеят коликите, ама не. Ние бяхме на шиеше само и с кърмата, и с АМ.
<br />[link=http:
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #78 -: Юни 18, 2008, 09:17:03 am »
Почнал е да се срамува, да се крие зад полата ми...Това не го очаквах
Явно, двегодишните изживяват някакъв период на срамежливост. Мия от 2-3 месеца е така. Тя не че и преди е била супер общителна, но сега като има друг човек, се вкопчва в мен и не мърда... :)
<br />[link=http:
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #79 -: Юни 18, 2008, 11:20:04 am »
Новалекса, мерси за линка - ама на място на адреса ли да им отида, че не се ориентирах много?
Джейзи, добре дошла в редиците миличка отново :D Тази Попиванова я познавам, ходила съм в частните й кабинети на профилактика преди години (надявам се е същата) - за такава консултация къде да я търся, в МД ли, къде по-точно?


Бе мацки, сигурно ще излезнете прави, ама да ви кажа, доста се стряскам - наистина ли е такава умора, че една крачка ще е за предпочитане пред четири? 8O :( Това ако е постоянно състояние организмът ми ще рухне :( Аз пък все се надявах, че ще е по-добре :lol: То е ясно, че мотивацията ще е повече от голяма и това ще помага :D Сега с моето заболяване и в ранната бремененност ставах и ставам по 3-4 пъти до тоалетна всяка нощ и не ми тежи разходката, ама казвате изтощението ще бъде тотално :?
Благодаря ти, Бени!