0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #120 -: Юни 19, 2008, 13:26:57 pm »
Аз това за смяната на шиешата на 3м. не го знаех, сменям само биберона. :?
И аз сега го чувам за пръв път. :?
И аз да се присъединя към нечулите.  :? Сменях само бибите.

Днес реших да пусна малкия звер на детска и ме върнаха. Утре да нося бележка от лекарката за 13 дена. :? Хич не беше въодушевена, дори се разрева, но снощи такъв номер ни спретна, че още ми държи влага. :x
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #121 -: Юни 19, 2008, 14:57:54 pm »
каква бележка, че е здрава ли?
защото на нас след отсъствие ни искат бележка от лекарката - от какво е било болно детето, например. Като й се беше възпалило ухото и отсъства 1 седмица носихме, абе нещо като извинителна бележка :lol:

уф, с тия шишета ме замислихте сега, ще ходя да купувам нови още днес :?
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #122 -: Юни 19, 2008, 15:00:51 pm »
Що бе Лекси  :wink:, какво е направило малкото ангелче  :lol:

Чакайте аз сега да изпортя Николата:
На 17 беше годишнината от сватбата ни и с таткото решихме Коле-Боле да спи у свекито, а ние така да се каже - на младоженска вечер. На 18 аз задух с приятелки, когато се прибрах той отдавна спеше.  Т.е на Колето му се събират 2 пълни дни и 2 нощи без мама....
Тази сутрин беше пълне ад... радост и смях когато ме видя, истеричен рев, ако река да го оставя за половин секунда. Нон стоп - не на ръце, ами впит във врата ми. Няма да ви казвам как е закусвал. Такава лигня се разля, че направо... очите ми събра. Никога не е бил такъв

Сега аз съм изгризана от чувство за вина :?

Стефу - и аз така. Ама ще търся стъклени. Щото нашето стъкленото е с биба, не с накрайник за чаша...
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #123 -: Юни 19, 2008, 15:32:19 pm »
И аз да си призная - сменяла съм само бибите. Но ме засрамихте и ще купувам нови шишета.
Сега да питам за Превенар-а, мисля да я поставим в периода 7-12 месеца. Ако някой я е слагал на детенце в този период, нека сподели има ли странични ефекти, какво да очаквам. От Пентаксим не съм имала проблеми.
Благодаря предварително!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #124 -: Юни 19, 2008, 15:32:47 pm »
Стефи, тя не е била болна, ама аз все нося бележки да не се прекъсват там изследванията. Или я водят само на книга, но съм изпуснала дните. :?

Ходихме снощи в едно заведение, което е близо до язовир. И познайте къде киснах цяла вечер - да гледаме рибите, а баща й си седя сам да си пие бирата. Хубаво, на нашата маса дойдоха майка и две момиченца и тя се заигра с тях. А ти си викай, не ми пречиш. Като се припна онова ми ти дете към паркинга, гледа ме и се лези, а отдолу идваше кола, след нея още една. Не ме питайте с каква скорост съм я догонила! Идеше ми ... На връщане каза, че щяла вече да слуша "2 пръстенца".

Фуси, тебе пък като те захвана, стига с тая вина! И ние сме хора, все пак. :wink:
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #125 -: Юни 19, 2008, 16:09:13 pm »
Лелее, кога успяхте толкова да изпишете  :wink:

Понеже се обсъждаше темата за нощното хранене, да дам един съвет на препатил мармот - аз си вземам в спалнята едно термосче с вода, едно голямо шише с изстинала вода, шишетата за хранене и дозатора на Авент с 2 дозички манджа вътре. Родих се с тази система. Кат' се събуди човечето, бъркам бързо едно млекце, преобувам я и тя си заспива на шишето, след което майка й блажено я последва. Ние още имаме понякога нощно хранене, защото тя след яденето около 7 вечерта понякога не се буди в 10-11, а чак в 3-4 сутринта и така... Термосът е необходим ако млякото ви е от тези, които изискват висока температура за разтваряне. НАН няма проблем и със стайна, но ние сме с Хумана и тя си иска поне 50-60 градуса, така че сипвам 60 мл гореща вода от термоса, разтварям всичкото мляко, добавям студената и така без затопляне или охлаждане посреднощ си имам мляко с идеална температура.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #126 -: Юни 19, 2008, 16:26:21 pm »
Ахам, разбрах, Лекси :)

Фанчо, и мен ме тресе сега едно такова подобно чувство, щото съм намислила другия месец да отидем при мама на село, да поседя една седмица с нея и да я оставя за около 2-3 седмици още сама. То моето е малко рибата в морето още, а аз...., защото мама си изгори много лошо ръката и за нея си и все дядовците неможе да се грижи, а какво остава и за Деси :( Но мен си ми е едно такова съвестно, притеснено, как, защо, дали и т.н. :lol:
Абе луди жени сме ние, познавам доста майки дето са си дали децата на отглеждане при баби и то не в София и ги виждат 2-3 пъти в месеца за по 2 дни, а аз дето и една вечер не съм си оставяла детето за 20м. съм се затръшкала :?
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #127 -: Юни 19, 2008, 16:43:55 pm »
Луди, луди сме си ние... мен поне вината ме гепва следварително. Т.е хойкам си аз ама после се самообвинявам. Преди събитието хич нищо ми няма  :lol: :lol:
В очакване ....
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #128 -: Юни 19, 2008, 18:25:58 pm »
Лелее, кога успяхте толкова да изпишете  :wink:

Понеже се обсъждаше темата за нощното хранене, да дам един съвет на препатил мармот - аз си вземам в спалнята едно термосче с вода, едно голямо шише с изстинала вода, шишетата за хранене и дозатора на Авент с 2 дозички манджа вътре. Родих се с тази система.....
С двете ръце и с двата крака съм ЗА - и аз така правех!!!

Да ви споделя, докато бях в болницата и я гледаха бабите миналата година, съм се обаждала най-малко по 10 пъти, почти след всяко ядене и спане да се отчитат... :oops: После, като се прибрах, пак я гледаше баба й, а аз само се нервирах, че не мога да си я оправям сама. :? Сега, в момента, тайничко искам малко почивка, преди да се върна на работа, евентуално :oops:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #129 -: Юни 19, 2008, 19:35:31 pm »

Ама ще търся стъклени. Щото нашето стъкленото е с биба, не с накрайник за чаша...

абе и аз се навих да пробвам едно стъклено. тя и без това симона ползва шише само вечер преди заспиване и няма никакви мераци сама да си го държи.
Фуси, ти като не си фен на пластмасите, изрази мнение и за алпаката, моля :lol: имам предвид купички като едновремешните "шолички". хем не е пластмасово, хем не се чупи...

като оставихме симона за 10 дена при нашите,  за да идем на почивка, се обаждах сигурно по 10 пъти на ден :oops: не толкова, че нещо ме притесняваше, ами яко ме гризеше вина. баща ми се шегуваше, че толкова пари щв дам за телефонни разговори, че мога на още една почивка да отида с тях :lol: той я гледаше през повечето време, майка ми нямаше възможност, изчетох му 100 лекции с инструкции, имахме обучение на теория и практика и един тефтер със записки да чете при нужда,  и като се върнах толкова се беше вживял, че постоянно ми правеше забележки и ми обясняваше какво как по отглеждането на детето :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #130 -: Юни 19, 2008, 20:12:25 pm »
уф, вие сега с тези шишета
ще сменяме нашите явно
но така или иначе Стефания ползва точно от 3 месеца шишета- докато сучеше, нито вода, нито сок е пила, АМ още повече
Аз пък си харесвам много шишетата на Нук, Стефи също, така че си оставам на вариант пластмасови шишета с по-честа смяна

ейййй, мислех си че за следващ наследник ще се размина с купуването на шишета ама нъцки  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #131 -: Юни 19, 2008, 21:28:23 pm »
Аз пък без да знам, че шишета на Авент имат срок на годност, си ги подменях заедно с бибите. Горе долу на 4-5 месеца, като се захабят малко и ми се струваха нехигиенични и затова, пък съм улучила значи викате а  :wink: Ние вече сами си пием млякото, но само до половина, щото или не ни идва на акъла да вдигнем шишето на високо или си иска мама да го държи в скута. Залъгалките на същият принцип, като се захаби визуално силикона сменям, не съм мила със сапун, не ги стерилизирам, освен като беше по малък. Горе долу всичко спрях от навършени 9 месеца, тоест без стерилизация и преваряване на вода.
Аз пък порцеланови бебешки прибори не съм виждала тук в Бургас, а тези на снимката много ми харесаха. Хайде казвайте откъде и колко струват. Иначе аз в пластмасови прибори му мачкам и сервирам храната и пак като се захабят сменям.
На мен също ми е терсене да оставя дребния на отглеждане за повече от 2-3 часа, но при мен няма и желаещи де, та ща неща си се гледаме и учим на лоши навици.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #132 -: Юни 19, 2008, 21:45:22 pm »
Перде, произволно ги посочих - от Данет.
Иначе ги купих от Хиполенд - има И в Бургас май. Предполагам, че във всеки по-зареден бебешки магазин би трябвало да има такива.

Фани, казвай моля те за алпаката :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #133 -: Юни 19, 2008, 21:49:50 pm »
Уффф, и понеже сме женски форум и тука е много трудно да се опиташ само определен кръг хора да са наясно с нещо много интимно, да потвърдя "слуховете" дето витаят- Стефания ще става кака живот и здраве януари. Надяваме се всичко да е наред до края, както беше при нея. Забременяла съм точно преди операцията на Ник, това е нашето второ сбъднато желание. Дано повече момичета от форума имат нашата благословенност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #134 -: Юни 19, 2008, 22:12:55 pm »
Уффф, и понеже сме женски форум и тука е много трудно да се опиташ само определен кръг хора да са наясно с нещо много интимно, да потвърдя "слуховете" дето витаят- Стефания ще става кака живот и здраве януари. Надяваме се всичко да е наред до края, както беше при нея. Забременяла съм точно преди операцията на Ник, това е нашето второ сбъднато желание. Дано повече момичета от форума имат нашата благословенност.
Честито и безпроблемна бременност до края!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #135 -: Юни 19, 2008, 22:36:16 pm »
Мдам, ми той Ник си каза, че на всяка операция - дъщеря :) Пък, както казва Мишанта, к'вот' дадат, колкот' дадат, няма да ги връщаме... Да сте живи и здрави, Мини, безпроблемна и щастлива бременност и здраво бебче накрая!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #136 -: Юни 19, 2008, 22:36:27 pm »
Много ми помагате да се ориентирам, точни както винаги! (и ме разсмяхте :lol:).
Аз със съня съм особен случай - по принцип страдам от безсъние и при най-малко нервно напрежение сънят ми отива на кино. Имам от дете фобия, че няма да мога да заспя (след много много много нощи, в които от 23ч до 03ч чакам в тихото и тъмното да заспя, но тогава живеех в една стая със сестра ми и нямаше много какво да правя). Като се отделихме в отделни стаи се родих, защото се приспивах или с книга, или с ТВ. Фобията още си я имам и например не ходя на почивки или семинари, ако няма да съм сама в стая или няма ТВ. Другият ми проблем със съня е, че мога да спя само под режим - не си ли легна докъм 22ч, смятай, че сънят отиде на кино - това ми беше голям социален проблем, защото хората като се мотаят по барове, аз само се прозявам, после на хората им се приспива, а аз се разсънвам и съня не идва и не идва. Друга странност - никога почти не спя през деня, дори две нощи да не съм спала преди това - лягам, мъча и не става и не става. Не спя по автобуси, влакове и самолети. Бе пълно ку-ку. На цялата странност обаче, в часовете, в които обикновено ми се приспива (около 21ч) се чувствам все едно са ми сложили пълна упойка и нямам никакви сили да се възпротивя на заспиването (не смея да ходя на късни театри, опери, че съм се излага не веднъж и дваж :lol:). Тази фаза на съня ми минава докъм полунощ и после спя много леко - ако ме питаш нещо, ще отговоря и така. Та за тия първи часове се чудя ще чувам ли...
Живот и здраве, сигурно много неща, вкл. със съня ми ще се променят, та ще видим. Но от размислите дотук ми се струва, че ще е най-добре в нашия случай отделна стая + бейбифон, за да може таткото да ми е back-up поне в тези часове.
Като се замислям, явно и темперамента на бебето ще има значение, така че засега само предварителни планове, пък ще видим :lol: Ако прилича на мен - аз имам фобия да спя с друг човек в една стая (освен с мъжа ми, то се знае :lol:), вкл. със сестра си, с майка си, с приятелки - когато ми се е налагало цяла нощ ми е тежко и неспокойно и много неприятно.
Ох, оспамих яко темата с моите простотии, ще прощавате :lol:

За кърменето имам по-съществен въпрос. Имам желание, но засега само умерен оптимизъм, първо защото с тия здравословни проблеми може да се наложи по-сериозно лечение, което тепърва ще проверявам съвместимо ли е с кърмене, но вероятно няма да бъде, и второ - кажете ми моля ви имате ли идея къде мога да се консултирам с някакъв специалист по кърмене, ама на живо - зърната от край време са ми напукани, без да са нещо болезнени или особено чувствителни - не мога да намеря въобще инфо в нета за такъв проблем, чудя се ще мога ли да кърмя. Освен това не са точно изпъкнали (не са и чак вдлъбнати, надявам се) - това не било абсолютна пречка. А бе трябва ми консултация.

Мацка, мацка :D :D :D
Много се вълнуваш предварително :D :D :D. Университет избрахте ли вече. Да не остане кръщелника ми неизучен :D :D :D :D
Майтапя се.
Само с две думи искам да ти кажа.
След като се роди бебето, Забравяш, че заспиваш на ТВ, забравяш фобии, забравяш книжки..... ЗАБРАВЯШ досегашния си начин на живот. Не мислиш за себе си, нямаш време :D :D :D
Просото живота ти се обръща на 180 гр.
Не го мисли от сега, то си тръгва и потича от самоссебе си, съвсем нормално.
Но пак ти казвам, просто забравяш собствените си навици, :D :D :D. Няма начин. 3кг мръвка ще ви диктува живота, не вие неговия :D :D :D
Ще се окажа права, нека се роди жив и здрав, па ще си говорим. :D
Целувки, ще ти се обадя от новата си бг сим карта

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #137 -: Юни 19, 2008, 22:37:34 pm »
Стефания ще става кака живот и здраве януари. Надяваме се всичко да е наред до края, както беше при нея. Забременяла съм точно преди операцията на Ник, това е нашето второ сбъднато желание. Дано повече момичета от форума имат нашата благословенност.
Това се казва новина! Честито, Мини, дано всичко е ок до края :balk_602:
Стефи ще е кака и половина :wink:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #138 -: Юни 19, 2008, 22:39:12 pm »
Лелеееее, ето коя била бременната приятелка. :D
Мини, много лека бременност ти желая и здраво бебче за финал!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #139 -: Юни 19, 2008, 22:57:51 pm »
Ей, Мини, страхотна новина! Честито и безпроблемна! Явно ти си била бременната приятелка от предишната седмична :wink:

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.