0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #200 -: Юни 21, 2008, 08:19:50 am »
 :D Честито Мини!!!
Леко бременеене и през януари
едно прекрасно бебче да си гушнете!!!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #201 -: Юни 21, 2008, 11:50:10 am »
Мини, честито! :lol:
Лека и спокойна бременност до финала! :lol:
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #202 -: Юни 21, 2008, 13:35:16 pm »
само да кажа за повръщането 8)
прахчетата са "хидрасек", свещички "вомитусхил" ИЛИ капки "натриев цитрат".
Ние заминаваме с Валери тази вечер за Анталия, та ми е малко напрегнато как ще му понесе полета, тамошното море и т.н.
Мини, честито! 8)


Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #203 -: Юни 21, 2008, 18:29:10 pm »
Мацки, имам едно конкретно въпросче на тема колички - моля кажете според вас коя материя е по-удачна за вътрешността на количка-седалка - пег перего имат един модел, който според цвета е и от различна материя - едното било с малко памук, на пипане е доста по-приятно, но според продавачката е по-непрактично от другото, което е като промазана материя - това с памука щяло да се скапе по-бързо, щото трябвало повече да се пере, щяло да избелее от слънцето и можело да се скъса напр. от детска обувчица. Цената е еднаква. Вашите с какъв плат са?
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #204 -: Юни 21, 2008, 19:01:55 pm »
нашата е от промазан плат, много трудно се мокри, едва я пера, прала съм я два пъти, просто защото не е лесно да се нацапа такава материя  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #205 -: Юни 21, 2008, 22:28:28 pm »
Фреши, нашата също е някаква промазана, трудно пропуска вода, но пък се цапа лесно. Особено като я слагам да сяда, от обувките. Прала съм я в пералнята, наистина поизбеля (един път някой я беше пуснал на 60 градуса 8O). Моделът е този - синият.

Виа, приятно и безинцидентно изкарване!
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #206 -: Юни 21, 2008, 22:39:28 pm »
Фреши, ако е чист памук (което малко ме съмнява, но може и да има, аз не съм виждала) определено ще се износи по-лесно и бързо.
ние сме с пег перего, дамаската е практична, лесно почистваща се и достатъчно приятна на допир - на мен изискването ми беше да не е от тези шушляковите.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #207 -: Юни 21, 2008, 22:58:43 pm »
Хайде, на края на темата,
Мини, честито и от мен!
Много, наистина много се радвам. Лека бременност и живо и здраве бебе!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #208 -: Юни 22, 2008, 00:02:26 am »
докато беше малко бебе, винаги съм постилала чаршафче в количката - никога не е лежал направо върху материята на количката и изобщо не ми е пукало каква е. моята количка е Пег-Перего, модел Венеция, материята е добра. съответно, не съм я прала много често. после, като почна да седи вътре с обувки и да я рита постоянно, въпросът с прането съвсем отпадна. да съм я прала 3-4 пъти общо.

та искам да кажа, не си мисли, че ще сваляш плата на количката и ще го переш през ден :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #209 -: Юни 22, 2008, 08:48:54 am »
И аз да добавя за количките - ние сме много чувствителни на топлина - нашата количка отгоре има някакво допълнение, което е памучно и то попива потта и не се претопляме, сваля се и се пере лесно. Ако я оставя само на шушляковия плат претоплянето ни е в кърпа вързано.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #210 -: Юни 22, 2008, 08:57:07 am »
oo, Джам сега ме присети- цяло лято миналата година си откарахме с една бархетна пеленка на количката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #211 -: Юни 22, 2008, 09:26:26 am »
       :D Прекрасна новина,Мини!
 Леко и безпроблемно бременеене до края!
:crossfingers: stork-boy yahoo_17
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #212 -: Юни 22, 2008, 16:14:11 pm »
Цветенце, твоята ако е от тазгодишните, как й се води цветът? Промазани са едни с bubbles, сладки са, а дюс бамбу и розово са тези с памука? Памукът бил малък процент от състава на плата, но не са промазани и сигурно ще попиват течности. Иначе кошът за новородено и при двата варианта е нещо мекичко вътре, не е промазано.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #213 -: Юни 22, 2008, 16:34:37 pm »
mini, честито! Лека и успешна бременност!

Ние от една седмица сме на гости на свкървата! Сутрин ходим на плаж, малката се кефи страхотно и още първия ден преодоля първоначалния страх от водата. На плажа ходят предимно семейства с малки деца. Някои са даже още с количките.
Слеобед пак не се спира. Имаме кучета, котка, съседите имат зайци. Въобще върхът на щастието за едно малко дете.


*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #214 -: Юни 22, 2008, 22:39:38 pm »
Цветенце, твоята ако е от тазгодишните, как й се води цветът? Промазани са едни с bubbles, сладки са, а дюс бамбу и розово са тези с памука? Памукът бил малък процент от състава на плата, но не са промазани и сигурно ще попиват течности. Иначе кошът за новородено и при двата варианта е нещо мекичко вътре, не е промазано.

фреши, нашия модел е Чентро, но мисля, че вече не се произвежда. Да ти кажа, не мога да се ориентирам по това, което казваш,  нашата каква е, не съм се задълбочавала като купувах и не съм ги разглеждала дамаските толкова, исках само да не изглежда шушлякова и съвсем изкуствена. Като кажете промазана и аз си представям нещо леко лъскаво, а нашата не е такава. Течност не сме разливали, но виж банани сме размазвали в изобилие :lol:
Абе наистина при всички положения ще слагаш пеленка някаква в начолото.
Обърни внимание и на неща като обръщаща се дръжка (не е кой знае каквъв проблем това, че бебето не е с/у теб, но е голямо удобство като излезе гаден вятър или препичащо слънце) и  да не е прекалено тежка ( бая ще я поносваш по софийските разбити улици).
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #215 -: Юни 22, 2008, 22:48:05 pm »
Нашата количка до скоро беше застлана с една бархетна пелена. Преди няколко дни я смених с хавлиена кърпа, пъхната в специално ушита калъфка от чаршаф. Кърпата е за да не обиват коланите, които са отдолу.
Иначе, и аз не знам това промазка ли се казва, но не пропуска вода. Ако вали, дъждовните капки остават отгоре, без да попиват в плата. После я подсушавам с кърпа.

Бъдете добри и не губете кураж! :)