0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« -: Юни 16, 2008, 09:11:41 am »
Слънчева, весела и спорна нова седмица! Нека е пълна само с хубави новини.



             
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 09:16:45 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #1 -: Юни 16, 2008, 09:18:39 am »
И от нас с Михаела - приятна и слънчева седмица! :D
Много поводи за усмивки и здрави дечица! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #2 -: Юни 16, 2008, 09:20:51 am »
Здрава и приятна седмичка от нас  :D
Хубаво настроение, невероятно приключение и ново попълнение  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #3 -: Юни 16, 2008, 09:31:06 am »
Хубава седмица и от нас  :D
Ние ще се приготвяме за кръщенка, а после и за моренцееее - нямам търпение вече  :D

Касита, трябва да ти пратя снимките с един тон извинения  :oops: - ама нещо много работа ми се беше насъбрало - ще ми простиш, нали  :)
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #4 -: Юни 16, 2008, 09:35:51 am »
Добро утро  :D
Надявам се, приемате нови и много питащи членове в седмичната тема  :D

Момичета, как мога да проверя дали са излязли ЕГН-тата и актовете за раждане на децата? В общината ли трябва да отида?
Извинявам се, че задавам такива въпроси, но времето не достига и ми  трудно да проверя.

Хубава седмица на всички  :D

lb2f
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #5 -: Юни 16, 2008, 10:02:41 am »
Джази,
да отива се в общината, в отдел ГРАО. До 10 - 14 дни от датата на раждане удостоверенията трябва да са готови. Тогава ще разбереш и ЕГН-тата. Само трябва да кажеш /или който отиде да ги получи/, че става дума за удосотверения за раждане на новородени. Казваш им трите имена и ти ги дават и ти честитят. :) Поне при мен така беше. За пръв път именно там ми се наложи да изговоря трите имена на детето си и се почувствах много горда.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #6 -: Юни 16, 2008, 10:19:09 am »
Хубава седмица и от нас  :D
Ние ще се приготвяме за кръщенка, а после и за моренцееее - нямам търпение вече  :D

Касита, трябва да ти пратя снимките с един тон извинения  :oops: - ама нещо много работа ми се беше насъбрало - ще ми простиш, нали  :)

Ще, ще..направо пращай с тези от кръщането, защото нямам търпение да я видя Ема, и тези от бала на баткото  :wink:. Пожелавам ви незабравим празник и весело море.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #7 -: Юни 16, 2008, 11:52:43 am »
jazzybaby ,
Обаждаш се в отдел Есграон, на общината към която сте и питаш дали е готов актът за раждане на детето - веднага ти казват. Може да го вземе и таткото, като носи личната карта на майката. Нашето удоствоерение за раждане беше готово за 2-3 седмици...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #8 -: Юни 16, 2008, 12:43:20 pm »
Весела и усмихната седмичка и от нас с Моника.
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 13:26:40 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #9 -: Юни 16, 2008, 15:19:15 pm »
Благодаря  :D Знаех си, че мога да разчитам на Вас  :D

lb2f
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #10 -: Юни 16, 2008, 15:30:14 pm »
Джази, нали знаеш и за еднократната помощ за раждане на дете?
документи се подават в социални грижи, но пусто не помня какви точно бяха. за близнаци трябва да е по-голяма сумата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #11 -: Юни 16, 2008, 15:48:17 pm »
За документите за парички за раждане - на място в социални грижи ще ти датат. В социални грижи по район отиваш и казваш, че си за еднократна помощ за раждане. Снимаш актовете за раждане на младежите, за да си имаш копие за всеки случай, понеже като подаваш бланките, ще ти вземат оригинала. Паричките на мен ми предожиха да го получа или по банкова сметка, или от пощата. От подаването на докупентите до вземането на паричките при мен ще мине около месец и половина. За Бг. си е направо експресно. Значи ходения да социални грижи при мен са на брой четрири. Един път си взех формуляр, попълних го у нас, втори път ги занесох попълнени заедно с акта за раждане, после ще ида да взема някаква бележка, която да представа в пощата и четвърти път след като си получа парите, да си взема оригинала на акта. Можеш да си спестиш едно ходене, като попълниш на място формулярите и второ ходене - предполагам ако ти превеждат по банков път, няма нужда да ходиш за бележка. Аз предпочетох пощата.

Поздрави!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #12 -: Юни 16, 2008, 16:03:33 pm »
Весела седмица и от мен!
Аз с голямо закъснение. maripoza i Pippi благодаря за споделеното. То е ясно, че не можем да се мерим с вас, все пак момченца сте. Малката обаче започна да се надига сама и съм обнадеждена, че не насилвам детето.

Надин, ужасно нещо ви се е случило. Моите съболезнования! Нямам думи просто. Бог да ви пази!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #13 -: Юни 16, 2008, 17:20:22 pm »
За близнаци дават 1200 лв. сега. По закон се водят се две втори деца.
При мен е малко сложно, защото се налага да си сменя регистрацията и се чудя къде да подам молба за еднократната помощ, в старата или в новата община. Тия дни ще отида да питам.
Благодаря за помощта  :D

lb2f
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #14 -: Юни 16, 2008, 17:21:21 pm »
Повече слънце през новата седмица,да сме повече време навън с децата и да трупаме слънчево настроение!
Здраве и хубави преживявания през седмицата!

Напоследък все по малко време ми остава да седна пред компютъра,а и нета ни е със скороста на мравка.
Ангел изисква постоянно внимание,вместо растейки да се заиграва и да се впечатлява от играчки,той НЕ,иска постоянно да съм до него ,да се носим,да пеем,да си играе с дистанционното,с телефона ми ,със щтипките за пране,все неща ,които не са за него.

          Майките с повече стаж,моля да дадете мнение и съвет.
Ангел все още не стои самостоятелно и стабилно,не се изправя от легнало положение до седнало-вече се притеснявам,подтиквам го да се хваща за решетките на кошарата,за да се изправи,но той не иска.Трябва ли да се притеснявам,има ли нещо,което да направя,за да стимулирам тези процеси или е нормално на неговата възраст да не може още тези неща?
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #15 -: Юни 16, 2008, 17:30:49 pm »
привет и от нас.хубава и здрава седмица за всички деца.
при нас седмицата започна със скандали с енергото.От сутринта от 10ч нямаме ток.7-8 пъти сме звъняли да се разправяме.Ние твърдим,че сме платили а те обратното.Накрая се оказа че са ни прекъснали тока по погрешка. :x На всичкото отгоре искаха такса за пускане.ама как така в гетата не плащат ток, а при нас са толкова бързи на спирането??
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #16 -: Юни 16, 2008, 17:34:45 pm »
Ния, добре дошла в тайнствения свят на енергото :x При нас пък някакви нови системи - за да си платиш тока трябва да отидеш с личната карта, на който се води там. От там ти дават бележка, с която се редиш на втора опашка, за да си закупиш някакво картонче, което струва 2,50 лв. от там пак се връщаш, за да си платиш. Бясна съм и аз...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #17 -: Юни 16, 2008, 17:35:54 pm »
         Майките с повече стаж,моля да дадете мнение и съвет.
Ангел все още не стои самостоятелно и стабилно,не се изправя от легнало положение до седнало-вече се притеснявам,подтиквам го да се хваща за решетките на кошарата,за да се изправи,но той не иска.Трябва ли да се притеснявам,има ли нещо,което да направя,за да стимулирам тези процеси или е нормално на неговата възраст да не може още тези неща?

Малко ви е раничко да се изправяте от легнало до седнало положение. Не се притеснявай :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #18 -: Юни 16, 2008, 22:58:37 pm »

Ангел изисква постоянно внимание,вместо растейки да се заиграва и да се впечатлява от играчки,той НЕ,иска постоянно да съм до него ,да се носим,да пеем,да си играе с дистанционното,с телефона ми ,със щтипките за пране,все неща ,които не са за него.
То всеки избира как да си отглежда и възпитава детето, но  според мен, продължавайки по този начин  около годинката просто ще бъдеш незаменима за Ангел и ще се видиш в чудо. В тази връзка защо използваш глагола "изисква"?
Аз си имам собствена теория по въпроса и не желая да натрапвам мнението си.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #19 -: Юни 16, 2008, 23:34:56 pm »
Аз си имам собствена теория по въпроса и не желая да натрапвам мнението си.

Лейдинце би ли я споделила, моля те  :)
Дали мойто диване си е диване или аз съм много мека мария или двете заедно това незнам, но определено в момента съм незаменима за Антоан. Надявам се като тръгнем септември на ясла,макар и трудно да влезем в правия път. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!