0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #40 -: Юни 17, 2008, 15:59:14 pm »
Фреши, проблема със заспиването при мен дойде много по-късно, и аз бях като теб, лягам и заспивам, и с топ не можеш да ме събутиш, спях по 12 часа непробудно. Ела да видиш сега, тотално ми се прецака съня и като се събудя от мрънкане, след това сума време немога да заспя, и това като се повтори 2-3 пъти и познай на сутринта как съм :(
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #41 -: Юни 17, 2008, 16:01:44 pm »
Ние нямаме възможност за отделна стая за сега, но при първа такава, ще я отдела. Един минус на обща стая - вечер когато си лягаме, по закона на Мърфи все ще изтропаме нещо или пък ще се присетя, че съм забравила да взема нещо от стаята, което ще ми трябва да си свърша работа, след като съм я приспала, или пък баща й си е забравил боксерки, чорапи и разни такива щуротии. А, и дюшемето скърца  :x и като излизам след като е заспала, понякога се събужда...

Май няма опасност да не си чуеш бебето :) ама знам ли. Предполагам доста ще ти се промени съня. Аз я чувам само като се размърда леко, а други по-силни шумове понякога не долавям.
Дали да кърмиш на поискване - сама ще решиш. На поискване общо взето е като се размрънка детето и веднага да предлагаш гърда. После може и да се урегулират нещата. За мен кърменето никога не е било фикс идея и никога не бих кърмила на поискване. А колко пъти ще се храни през нощта ако е на АМ - това ще реши малчо, не ти. Кристина се отказа когато нямаше още и месец. И не съм я насилвала, въпреки, че педиатърката ме караше, понеже се роди с ниско тегло. А и беше невъзможно, тя си спеше и не ядеше, а само се инервахме. Спрах да я будя и тя си наддаваше прекрасно.
Както и да кърмиш, все ще го разнасяш, ако не спи до теб на спалнята. Нали ще го вземаш все пак. Аз кърмех легнала и тя до мен, понеже са ми по-големи гърдите и други пози бяха трудни за мен.
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #42 -: Юни 17, 2008, 16:02:20 pm »
Фреши, проблема със заспиването при мен дойде много по-късно, и аз бях като теб, лягам и заспивам, и с топ не можеш да ме събутиш, спях по 12 часа непробудно. Ела да видиш сега, тотално ми се прецака съня и като се събудя от мрънкане, след това сума време немога да заспя, и това като се повтори 2-3 пъти и познай на сутринта как съм :(
Ооооо и ние това много добре го знаем, даже сме "отличници"  :D 8)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #43 -: Юни 17, 2008, 16:04:10 pm »
Перде, хич не ти трябва....
Аз махнах преградата на Никола и я върнах още на следващия ден. Следобедния сън или по-скоро следобдното приспиване се превърнаха в ад
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #44 -: Юни 17, 2008, 16:14:11 pm »
Май няма опасност да не си чуеш бебето :)

о, има. аз моето не го чувам. от 2 години ми се събират по 5-6 часа сън на денонощия и като спя - ако ще пет бебета да реват до главата ми, не чувам нищо и никого.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #45 -: Юни 17, 2008, 16:17:49 pm »
А, и още нещо - какво точно имате предвид, че ако ставам нощем да го кърмя, ще ми е по-удобно да е в същата стая - ходенето три крачки до другата едва ли ще ме умори, ами може би, че трябва да го разнасям, ако искам да го кърмя легнала?

идея за тест.

сложи си една чаша и бутилка с вода в стаята до леглото. навий си часовника една нощ да те буди през 3 часа, ставай и изпивай чаша вода.
на следващата нощ остави чашата и бутилката в другата стая и повтори упражнението.
открий разликата.

освен това, когато в стаята има и друг спящ човек, той също се буди при това упражнение.

сега се сещам, че докато траеше нощното хранене (ние бяхме на АМ, не на кърма), се редувахме с баща му. единият спеше при бебето, другият - в друга стая, за да се наспи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #46 -: Юни 17, 2008, 16:21:29 pm »
а, много точна, както винаги :D

внимание! кърменето легнала в леглото крие риск от заспиване върху бебето! аз съм го правила много пъти и веднъж се събудих върху Криси, който още си цокаше спейки. рисковано е...
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #47 -: Юни 17, 2008, 16:27:38 pm »
абе не е много точно, защото бебето в началото бебето цока по 40 мин. било то от гърда или шише...
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #48 -: Юни 17, 2008, 16:29:41 pm »
А, и още нещо... мисля, че в началото изтощението е пълно. Всяко излишно движение, ако можеш да си го спестиш - направи го.
За спането и чуването на бебето аз съм клиничен случай  :lol: :lol: :lol: -
Преди Колето, аз така спях, че когато гръмнаха офиса на агенция Висаж (на 100м от нас), Калин каза че освен трясъка и спалнята ни се е преместила  :lol: :lol: Не съм мръднала - нищо не съм усетила
Откакто Коле-Боле е в отделна стая аз спя като....шумка да шумне - аз съм пред вратата му с ухо като фуния :lol:
В очакване ....
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #49 -: Юни 17, 2008, 16:37:24 pm »
внимание! кърменето легнала в леглото крие риск от заспиване върху бебето! аз съм го правила много пъти и веднъж се събудих върху Криси, който още си цокаше спейки. рисковано е...

Да, има го този момент. Има риск. Аз нито веднъж дори не се унесох. Кърменето ми причиняваше болка и не ми беше приятно и не се отпусках. Знам, че има майки, които се отпускат. Чувала съм неприятни неща за кърменето в легнало положение.

Аз съм от туднозаспиващите и лесно събуждащите се, незнам дали за добро или зло.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #50 -: Юни 17, 2008, 16:52:57 pm »
Аз също кърмех легнала, но по причина, че не можех да си сядам на д-то. Не съм се отпускала, но пък слагах момата да яде леко на една страна.
Спим сега двете заедно, баща й - в друга стая. Така сме откакто беше на 2-3 месеца. Ако имах възможност, щях да я отделя в друга стая. Но в началото, мое мнение, трябва да си при бебето.
/Не много пресен случай, на мой приятел първото бебе - оставено да спи по гръб, след нощно хранене, изглежда не се е оригнало или не знам.../
Признавам си, вкарвала съм и количката вътре в стаята и е спала така.
Решетката махнах с образователна цел, преди да тръгне на ясла. Свалихме матрака на най-ниското, а на земята постилах завивки и възглавници, които омекотяваха паданията.
Още една трудно заспиваща и лесно будеща се...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #51 -: Юни 17, 2008, 17:08:49 pm »
Ха-ха, махане на решетки :lol:
За момента няма такъв филм при нас. Пробвах първо да махам две пръчки от решетката (леглото му има такава възможност). Няколко пъти ми изкарва акъла като идва да чука на вратата на кухнята в 1 посред нощ, както си е в торбата 8O Измъква се тихичко от леглото, отваря си вратата на спалнята и се промъква до кухнята точно когато се унасям пред поредното криминале. Следобедния съм стана невъзможен - слизаше и се качваше непрекъснато през дупката. Отказах се окончателно, когато го намерих заспал с главата на пода, а дупе и крака в леглото.
Ясно ми е, че пак трябва да ги махна, ама явно ще е като с гърнето - не точно тази седмица :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #52 -: Юни 17, 2008, 17:15:40 pm »
И аз с образователна цел ще взимам решетката, септември тръгваме на ясла. И без друго тая кошара, събира само прах, той от 10 месечна възраст спи при нас на спалнята. Знам кофти работа ама поне всички спим, ще видим зор в яслата, кво да се прави.
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 17:18:06 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #53 -: Юни 17, 2008, 17:18:44 pm »
Ха-ха, махане на решетки :lol:
За момента няма такъв филм при нас. Пробвах първо да махам две пръчки от решетката (леглото му има такава възможност). Няколко пъти ми изкарва акъла като идва да чука на вратата на кухнята в 1 посред нощ, както си е в торбата 8O Измъква се тихичко от леглото, отваря си вратата на спалнята и се промъква до кухнята точно когато се унасям пред поредното криминале. Следобедния съм стана невъзможен - слизаше и се качваше непрекъснато през дупката. Отказах се окончателно, когато го намерих заспал с главата на пода, а дупе и крака в леглото.
Ясно ми е, че пак трябва да ги махна, ама явно ще е като с гърнето - не точно тази седмица :lol:

Абсолютно същата история... ситнеше като японка в чувалчето
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #54 -: Юни 17, 2008, 17:24:27 pm »
Наде, не се притеснявай за яслата, там е друго. На мен също ми беше много притеснено как ще заспива на обед, защото заспиваше на спалнята, признавам си аз я научих така, защото там е хладно и ми беше по-лесно, вечер си заспиваше на кревата. Та им бях казала, че трудно заспива на обед, а хората ме гледаха с недоумение, детето просто лягало и за 2 мин. заспивало. така че там е различно, като гледа другите деца ще свикне бързо.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #55 -: Юни 17, 2008, 17:48:07 pm »
ох, говори ми Стефи. и аз не знам как ще свикне? той вече и в клубче не иска да влезе да поиграе...
*
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #56 -: Юни 17, 2008, 17:51:36 pm »
Манчо - какво чувам  8O
И при вас ли се появиха моменти на трудно общуване... Щото при нас е така. Моето общително и дружелюбно дитенци, дето като влезнеше в детски клуб забравяше че има майка... Онзи ден почна да ми приплаква в едно клубче, да ме търси и да хленчи... Почнал е да се срамува, да се крие зад полата ми...Това не го очаквах
В очакване ....
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #57 -: Юни 17, 2008, 17:52:30 pm »
Много ми помагате да се ориентирам, точни както винаги! (и ме разсмяхте :lol:).
Аз със съня съм особен случай - по принцип страдам от безсъние и при най-малко нервно напрежение сънят ми отива на кино. Имам от дете фобия, че няма да мога да заспя (след много много много нощи, в които от 23ч до 03ч чакам в тихото и тъмното да заспя, но тогава живеех в една стая със сестра ми и нямаше много какво да правя). Като се отделихме в отделни стаи се родих, защото се приспивах или с книга, или с ТВ. Фобията още си я имам и например не ходя на почивки или семинари, ако няма да съм сама в стая или няма ТВ. Другият ми проблем със съня е, че мога да спя само под режим - не си ли легна докъм 22ч, смятай, че сънят отиде на кино - това ми беше голям социален проблем, защото хората като се мотаят по барове, аз само се прозявам, после на хората им се приспива, а аз се разсънвам и съня не идва и не идва. Друга странност - никога почти не спя през деня, дори две нощи да не съм спала преди това - лягам, мъча и не става и не става. Не спя по автобуси, влакове и самолети. Бе пълно ку-ку. На цялата странност обаче, в часовете, в които обикновено ми се приспива (около 21ч) се чувствам все едно са ми сложили пълна упойка и нямам никакви сили да се възпротивя на заспиването (не смея да ходя на късни театри, опери, че съм се излага не веднъж и дваж :lol:). Тази фаза на съня ми минава докъм полунощ и после спя много леко - ако ме питаш нещо, ще отговоря и така. Та за тия първи часове се чудя ще чувам ли...
Живот и здраве, сигурно много неща, вкл. със съня ми ще се променят, та ще видим. Но от размислите дотук ми се струва, че ще е най-добре в нашия случай отделна стая + бейбифон, за да може таткото да ми е back-up поне в тези часове.
Като се замислям, явно и темперамента на бебето ще има значение, така че засега само предварителни планове, пък ще видим :lol: Ако прилича на мен - аз имам фобия да спя с друг човек в една стая (освен с мъжа ми, то се знае :lol:), вкл. със сестра си, с майка си, с приятелки - когато ми се е налагало цяла нощ ми е тежко и неспокойно и много неприятно.
Ох, оспамих яко темата с моите простотии, ще прощавате :lol:

За кърменето имам по-съществен въпрос. Имам желание, но засега само умерен оптимизъм, първо защото с тия здравословни проблеми може да се наложи по-сериозно лечение, което тепърва ще проверявам съвместимо ли е с кърмене, но вероятно няма да бъде, и второ - кажете ми моля ви имате ли идея къде мога да се консултирам с някакъв специалист по кърмене, ама на живо - зърната от край време са ми напукани, без да са нещо болезнени или особено чувствителни - не мога да намеря въобще инфо в нета за такъв проблем, чудя се ще мога ли да кърмя. Освен това не са точно изпъкнали (не са и чак вдлъбнати, надявам се) - това не било абсолютна пречка. А бе трябва ми консултация.
Благодаря ти, Бени!







Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #58 -: Юни 17, 2008, 18:06:15 pm »
Има някакви "курсове", в Майчин дом в Сф за кърменето и подготовката на майката.  :wink: Прочети и тук.
Re: Седмична тема 16.06.-22.06.08г.
« Отговор #59 -: Юни 17, 2008, 18:10:00 pm »
Фреши,
моето скромно мнение е, че първите месеци трябва да спиш при детето. Дали ще е в неговата стая или в спалнята, въпрос на възможности и избор.
Често се случва някой от двамата да проплаче на сън, аз разбира се, веднага скачам, а детето продължава да си спи.
Теди се напъва много (сещаш се кога) и с часове са едни пъшканици. Кротичка е и си лежи, но пъшка. Не си представям да съм в друга стая.
И храненето е много различно. Теди се храни през 2 часа. Представи си да тичаш до другата стая през два часа. И като сложиш смяната на памперса и някое друго пробуждане...
Жоро го кърмя, за мен е най-удобно в леглото. В началото сучеше и по 45 мин. (с малка почивка). Сега не го оставям повече от 20-тина минути. При всички положения ти трябва удобна поза.

За лежането по гръб. В болницата ги слагаха на една страна. Съквартирантката ми по стая обаче реши, че е добра идея да нахрани детето преди тоалет и след това да го остави по гръб в количката. След това излезе от стаята, за да говори по телефона. Чувам аз гърлен звук и докато стигна до бебчето, то вече посиняваше. А ако не бях в стаята?!? Голям ужас преживях.
Сега подпирам и двамата с одеалца, защото и моите обичат да спят по гръб.
Според педиатърката, ако е детето е повдигнато под ъгъл от около 30 градуса, няма проблем да спи и по гръб. Когато взема втора кошарка, може и да помисля за надигане на матрака от едната страна.

За кърменето, препоръчвам ти консултация с д-р Попиванова от Майчин дом. Аз ходих на лекция за кърменето и ми беше много полезна. Ще потърся координатите, имаше ги в близнашкия форум на мамата.
Нагледах се на момичета с какви ли не проблеми със зърната (в болницата, нали се задържах по-дълго там). Ако не си предварително подготвена и информирана, няма кой да ти помогне. Добре, че се бях интересувала, иначе нямаше да се справя.
И последно да ти препоръчам крема за зърна на Авент (Мармотче, много съм ти благодарна за това мазило  :D). Възстановяваше разкървавените ми зърна да следващото цедене, т.е. около 3 часа.



lb2f