0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #880 -: Август 19, 2014, 13:53:00 pm »
Marsi тъй като този месец и аз ползвам тестове за О, може ли да ми кажеш като си правя теста сутрин в 7:30 - 8 дали отчита нещо, след като хормона се появява в урината по-късно?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #881 -: Август 19, 2014, 14:10:28 pm »
lilibell, по възможност направи днес още един тест за О. сега следобед, а от утре продължи с тестването по описания по-горе начин, ако тестваш толкова рано сутрин нивата на LH в урината са ниски и рискуваш да пропуснеш пика на LH.
Прегледай раздел  Няколко думи за уринарните LH тестове за овулация   в тази статия: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=799
и указанията за тестване в тази листовка  http://apteka.framar.bg/30000600/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-1-%D0%B1%D1%80-clear

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #882 -: Август 19, 2014, 22:12:48 pm »
Много ти благодаря! Преместих часа за мерене вечер в 21  :) сега се чудя за друго - като се появи втората чертичка ли да започваме гимнастиката или тогава вече ще е късно?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #883 -: Август 19, 2014, 22:25:48 pm »
Няма да е късно, тъкмо ще е време. Овулацията настъпва от 12 до 48 часа след положителния овутест.  osi_9
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Тест за овулация
« Отговор #884 -: Август 21, 2014, 10:15:30 am »
Здравейте,
marsi можеш ли да ми погледнеш графиката.Според мен денят на ову е бил на 12 ден когато чертата ми е най наситена.Доста е объркващо и вчера чертата ми беше бледички като тази,която ти качих сега от 4-тия тест.Имам гадни болки в кръста и ниско долу от началото на тестването.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #885 -: Август 21, 2014, 12:44:17 pm »
petyamk, температурата е започнала да се повишава в последните два дни и ако се повиши още и се задържи висока, бихме могли да предположим, че (+) тест е бил на 12-ти ден и чертичката е по-бледа заради примерно повече приети течности. 
Най-добре би било, ако може да те погледне лекар на УЗ, да се провери дали фоликулът се е спукал, защото другият вариант е ановулаторен цикъл (при тези тестове).
Ако нямаш тази възможност, то ще проследим температурата в следващите дни и дано да се повиши (като може да продължиш и с ову. тестовете още един-два дни примерно, да видим тестовата чертичка дали избледнява трайно), а следващият месец по възможност фоликулометрия. Цикълът е нередовен, затова си мисля че е по-добре с проследяване на фоликулите на УЗ да се провери настъпва ли овулация.

lilibell, когато отчетеш (+) тест, слагате сърчицето същата вечер и следващата вечер пак.
Успех в този цикъл!!!   
« Последна редакция: Август 21, 2014, 14:51:57 pm от marsi »

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #886 -: Август 21, 2014, 19:24:55 pm »
Marsi днес втората черта беше доста по-наситена и видима, но това значи ли,че теста е положителен? Не мога да преценя колко наситена трябва да е втората черта, за да отчета теста като положителен


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #887 -: Август 21, 2014, 19:48:12 pm »
lilibell, тестът е положителен, когато тестовата черта стане наситена колкото контролната или по-наситена от нея.

*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Тест за овулация
« Отговор #888 -: Август 25, 2014, 10:36:03 am »
Здравейте,
marsi можеш ли да ми погледнеш пак графиката
а тези ову лентички нещо не ми се получава все бледи черти или малко по наситени,смятам утре да изследвам прогестерона,какво ще кажеш на 21-вия ден от цикъла
Re: Тест за овулация
« Отговор #889 -: Август 25, 2014, 13:16:50 pm »
Здравейте правя тестове за овулация този месец.Правя ги в 1 часа след обяд всеки ден като поне  2-3 часа преди това не приемам течности.Вчера и днес тестовата и контролната черта са еднкво наситени.Това са два положителни теста,от днес ли трябва да очаквам да настъпи овулация от 12 до 48 часа?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #890 -: Август 25, 2014, 21:14:05 pm »
Здравейте,
marsi можеш ли да ми погледнеш пак графиката
а тези ову лентички нещо не ми се получава все бледи черти или малко по наситени,смятам утре да изследвам прогестерона,какво ще кажеш на 21-вия ден от цикъла
petyamk, Прогестерон има смисъл да се изследва след доказана овулация (в случая с тестове и БТ) или чрез УЗ. Прави се на 7 ден след О. (за цикъл от 28 дни, при който О. е около 14 ден, 7 ден след О. е именно 21-ви). Твоят цикъл варира от 29 до 44, затова не знаем кога да очакваме О., дано все пак да успееш да я засечеш с тестовете, другият вариант е чрез УЗ.
До момента не е имало О. (при тази БТ и тестове).  Допускам, че може да е била вчера-днес (съдейки по температурата през последните два дни, но при условие, че се повиши още в следващите), може също О. да предстои или цикълът да се окаже ановулаторен. 

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #891 -: Август 25, 2014, 21:27:23 pm »
Здравейте правя тестове за овулация този месец.Правя ги в 1 часа след обяд всеки ден като поне  2-3 часа преди това не приемам течности.Вчера и днес тестовата и контролната черта са еднкво наситени.Това са два положителни теста,от днес ли трябва да очаквам да настъпи овулация от 12 до 48 часа?
Taisita, овулацията се очаква да настъпи 12-48ч. след (+) тест, а когато тестовите черти са еднакво наситени в два поредни дни, се приема че (+) тест е по средата между двата теста. На практика това леко удължава периода за активно полово общуване, като за целия фертилен период общуването може да е всеки ден или през ден. Успех в този цикъл! :) 
« Последна редакция: Август 25, 2014, 21:40:31 pm от marsi »

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #892 -: Август 25, 2014, 21:40:20 pm »
Здравейте, искам да попитам възможно ли е LH да се повиши, тестовете да са положителни, но да няма овулация?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Тест за овулация
« Отговор #893 -: Август 25, 2014, 21:53:50 pm »
Здравейте, искам да попитам възможно ли е LH да се повиши, тестовете да са положителни, но да няма овулация?

Да,възможно е.Поради някаква причина не се пука фоликула и не настъпва овулация
Re: Тест за овулация
« Отговор #894 -: Август 26, 2014, 09:49:19 am »
marsi благодаря за обяснението,надявам се този месец да успеем :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #895 -: Август 29, 2014, 16:58:58 pm »
Последният тест на прикачената снимка мисля да го приема за положителен. Какво е вашето мнение?
Re: Тест за овулация
« Отговор #896 -: Август 29, 2014, 18:25:42 pm »
И според мен е положителен!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #897 -: Август 29, 2014, 18:33:51 pm »
Да, в случая тестовата линия е по-наситена от контролната.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Тест за овулация
« Отговор #898 -: Септември 11, 2014, 09:24:52 am »





Огромни са снимките, но не зная как да ги намаля. Това което искам да отбележа, е че последният тест е от миналия четвъртък и тест лентичката с времето изсветля, но в четвъртъка си беше алено червена бих казала даже по червена от контролната, но пък по-тънка.

Ами това е, мислите ли че мога да се надявам?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #899 -: Септември 11, 2014, 10:01:57 am »
беба, тестът е положителен и правилно си отбелязала (+) тест в съответния ден, при следващи опити може да направиш още един тест в деня след (+), за да си сигурна че правилно си отбелязала всичко, тестовете е добре да се правят от (-) през (+) до (-). 
Желая ти успех още този месец!  :)

п.п. Спазваш ли правилата за измерване на БТ? Мери се вагинално или ректално, сутрин непосредствено след събуждане, приблизително по едно и също време (по възможност до към 8.00ч.). Ако използваш дигитален термометър, държиш 3-4 мин. след сигнала, живачен - 10 мин.
« Последна редакция: Септември 11, 2014, 10:08:10 am от marsi »