0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #800 -: Ноември 14, 2013, 09:21:15 am »
kriss_and колко време задържаш лентичката потопена. Моят съвет е да я оставиш 2-3 секунди след оказаното време на опаковката. Поне при мен имаше ефект.
Re: Тест за овулация
« Отговор #801 -: Ноември 14, 2013, 11:12:25 am »
kriss_and колко време задържаш лентичката потопена. Моят съвет е да я оставиш 2-3 секунди след оказаното време на опаковката. Поне при мен имаше ефект.

На опаковката пише 30 сек. Държа я малко повече. Не знам какво се случва



Re: Тест за овулация
« Отговор #802 -: Ноември 14, 2013, 12:00:27 pm »
30 секунди... Какви тестове правиш. Моите пише 3-4, аз държа 5-6 секунди.
Re: Тест за овулация
« Отговор #803 -: Ноември 14, 2013, 18:19:20 pm »
30 секунди... Какви тестове правиш. Моите пише 3-4, аз държа 5-6 секунди.


Clear Ovu test - пише след минимум 30 секунди.



*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #804 -: Ноември 15, 2013, 08:43:22 am »
аз правя Oview- 5 секунди пише,доволна съм от тях, и двете ленти се виждат добре при + резултат.
Re: Тест за овулация
« Отговор #805 -: Ноември 22, 2013, 13:09:18 pm »
Здравейте имам въпрос за тестовете за овулация този месец ми подрани цикъла с 4 дена а иначе е 28 дни ,кога да започна с тестовете за овулация. Предния път като правих започнах на 12 ден и хванах овулацията сега също искам да я уцеля.
Re: Тест за овулация
« Отговор #806 -: Ноември 23, 2013, 22:29:20 pm »
liliana_78, започни пак по същото време. След като предния цикъл ти е бил по-къс, и това е по-скоро изключение, няма смисъл да започваш с тестовете по-рано от обикновено.
П.П. Прочетох в друга тема, че последните два месеца цикъла ти е бил по-къс, в такъв случай може да почнеш с тестовете ден-два по-рано за всеки случай ;)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Тест за овулация
« Отговор #807 -: Ноември 24, 2013, 13:11:55 pm »
благодаря за отговора и аз мислех да започна по рано защото предния месец овулацията ми беше на 8 ден от цикъла ,не съм правила тест но имах други признаци като болки и белъкообразна слуз веднага след като ми свърши цикъла.
Re: Тест за овулация
« Отговор #808 -: Ноември 27, 2013, 14:51:10 pm »
Здравейте искам да ви попитам нещичко и ако може да ми помогнете... от 7 месеца правим опити за бебе но не ставаше или поне аз не си изчислявах правилно овулацията, от 3 месеца започнах със тестовете за овулация улавях овулацията,но този месец тестовете не ми показват че има овулация,цикълът ми е 30 дена и по принцип трябва на 16-тия ден да настъпи овулация и аз започнах с тестовете на 15-тия ден но няма... възможно ли е да е била по рано овулацията? И да допълня нещо от 2 дни всяка сутрин ми се гади най вече от цигарите и кафето а по принцип аз кафето си го обичам сутрин и пиех по 2-3 а сега и едно не мога да изпия и това ми се струва малко странно.. Благодаря ви предварително
Re: Тест за овулация
« Отговор #809 -: Ноември 27, 2013, 16:18:30 pm »
Може да е била и по рано. А за симптомите ще ти кажа, че при мен специално ги има точно по време на овулацията - винаги сутрин като си мия зъбите ми се гади и то само тези дни от месеца.
Re: Тест за овулация
« Отговор #810 -: Ноември 28, 2013, 09:11:56 am »
Много благодаря за отговора може и тестовете да са ми показали грешно но ще изчакам и то ще си покаже  :) може вече да ставам малко нагла но искам и още нещичко да попитам ... ако няма овулация този месец ще има ли цикъл?
Re: Тест за овулация
« Отговор #811 -: Ноември 28, 2013, 09:20:49 am »
Здравей, най-добре е да си направиш фоликулометрия - тя ще покаже най-точно дали ще имаш овулация и кога е ще е тя. Ще ти дам пример с мен - ползвах лентички за овулация, които показаха, че не съм в овулация, но на прегледите се видя предовулационен фоликул с определен размер, който на следващия ден се беше пукнал /имаше си течност, която се излива от пукнатия фоликул/, а лентичките още бяха с ненаситена втора черта  8O. Ползвала съм доста време лентички, но от миналия месец започнах да си меря и базалната температура, като допълнителен критерий за овулация... Относно другия ти въпрос - да, цикълът ще си дойде независимо от това дали си имала овулация или не  :wink: /нарича се ановулаторен/  :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #812 -: Ноември 28, 2013, 10:08:50 am »
bonbolini Много ти благодаря ще започна с меренето на базалната температура и от другия месец ще отида да си направя фоликулометрия както казваш така ще е най-добрре че с тези лентички май файда няма
Re: Тест за овулация
« Отговор #813 -: Януари 17, 2014, 15:34:52 pm »
Някой ползвал ли е тестовете Blue Dream 5+1. Аз такива си взимам. Все едно и също показват.  :oops:
Миналия месец, ми се привидя, че има + тест, а сега като се загледам май не е било така. Мисля този месец да употребя 2 опаковки да видя дали пък няма да се покаже и  :bfp:
Re: Тест за овулация
« Отговор #814 -: Януари 20, 2014, 18:50:53 pm »
Някой ползвал ли е тестовете Blue Dream 5+1.

Не ги харесвам.Не се насища достатъчно тестовата линия.Пробвай с Овю.Съвсем друго е.Малко по-скъпи са,но си струва определено
Re: Тест за овулация
« Отговор #815 -: Януари 21, 2014, 13:36:50 pm »
Някой ползвал ли е тестовете Blue Dream 5+1.

Не ги харесвам.Не се насища достатъчно тестовата линия.Пробвай с Овю.Съвсем друго е.Малко по-скъпи са,но си струва определено

Вярно, че са доста шантави.  Докато разбера дали има + сега се чудя дали е -. Ако се наложи следващия месец ще си купя Овю. Дано не ми се наложи.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #816 -: Януари 27, 2014, 12:52:34 pm »
Здравейте,момичета!
Нова съм тук,четох четох и най накрая реших да питам и аз. :oops:
Да кажа първо,че съм с поликистоза и след 6 месечно чакане най-после ми дойде.Започнах да меря БТ за да видя има ли изобщо овулация и успоредно с това почнах и тестове за О.Започнах ги от 10 ден (така и не мога да установя дължината на цикъла,тъй като ми идва когато си иска),та въпроса ми е:Отначало имаше по две чертички тестовата съответно по малко наситена и се надявах че ще започне да става по наситена,но тя започна да избледнява все повече.Днес е четвърти ден и чертичка почти няма.Това означава ли нещо.Вярно,че е 13 ден на цикъла и има още време,но се притесних като съвсем ми изчезна чертата.Да продължавам ли с тестовете?Съжалявам ако питам нещо глупаво,просто за пръв път правя и не съм много на ясно.Ще съм ви благодарна ако ми помогнете. :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #817 -: Януари 27, 2014, 17:32:48 pm »
Освен да си имала ранна О . На 8-9 -ти ден? Тъй като доста време не си имала и не си имала възможност да следиш О, е възможно да е по-рано от 10-тия ден, знам ли?
<br />
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #818 -: Януари 27, 2014, 19:48:42 pm »
Благодаря за отговора, и аз от това се опасявах,но пък от друга страна БТ не е мръднала,може да погледнеш графиката ми.И не знам какво да мисля вече....
Re: Тест за овулация
« Отговор #819 -: Януари 27, 2014, 19:56:47 pm »
 Ако наистина си с поликистоза, тестовете за овулация не са много подходящи за следене, тъй като те позитивират при по-високо ниво на хормона ЛХ. При поликистозата този хормон е по-висок от нормалното и теста може да хваща тези стойности без да си била реално в овулация. Доколкото аз знам при твоята диагноза единственият сигурен начин е фоликулометрията. След като си чакала цели 6 месеца цикъла си(ако правилно разбирам) мисля, че е най-добре да се насочиш към репродуктивен специалист.