0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #840 -: Април 23, 2014, 14:01:30 pm »
Здравейте и от мен:-)))
аз искам да споделя нещо с вас и да чуя какво ще ме посъветвате.
Миналият месец бях на преглед при моята гинеколожка и на 13 ден имаше 14мм фоликул и тя заключи поликистоза и няма ОВУ. Аз взех тестове и засякох + на 21 ден от цикъла, но ми дойде.
Мисля, че вече доста се втелясвам в тази овулация и бебеправене ,но нека ви разкажа този месец какво стана.
Ходих при един лекар, само защото ми е безплатен от застраховката, да проследя овулацията. След доста кандърдисване и коментари от негова страна, че така не се следяла с екограф, а с тестове и БТ в крайна сметка отидох 2 пъти този месец на 8 и 14 ден от цикъла.
На 8 ден коментара беше че нищо не се вижда, а на 14 , че имало 2 фоликулчета по 5-6 мм , овика ме как деца с екографии не се правели и ми връчи листче за БТ.
Аз се прибрах и взех все пак тестове за ОВУ и след 2 дни теста беше доста наситен а на 3 бяха еднакви двете черти Shocked Тоест на 16-17 ден е бил +теска.Имаше и ЦС до деня на положителния тест включително.
на следващият ден беше вече отрицателен (тоест правих го от минус до минус).
Ние съответно работихме по въпроса всеки ден от началото на тестването до минуса включително- 4-5 дни поред.
Обаче през цялото време имам едно такова напрежение в яйчниците....
Незнам какво става момичета, има ли я няма ли я овулацията Rolling Eyes
Факт е обаче че много искам да има резултат и ме мъчи това чакане.
Кажете да си пусна ли прогестерон на 7 ден - тоест 7 дни след деня с положителен резултат.
Ще ми покажат ли нивата дали е имало ОВУ или не?

Слънчев ден на всички :congratulations:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #841 -: Април 24, 2014, 15:08:28 pm »
teddito, изненадва ме отношението на този лекар, който е отказал да направи фоликулометрия. Това е стандартна процедура, при която се прави проследяване (чрез вагинален ехограф!) на фоликулите до овулация и след нея, като същевременно се пускат и хормони. Най-добре е да направиш консултация с лекар в репродуктивна клиника, може да напишеш откъде си, така повече момичета ще могат да се включат с насоки къде да отидеш за консултация.
Може да изследваш прогестерон на 7 ден след овулация и ако стойността е в реф. граници, ще даде информация за О. Но е добре това да се съчетае с ехографски преглед от специалист, защото при ниска стойност на хормона, са възможни следните варианти: да не е имало овулация или да е настъпила О., но да има недостатъчност на жълтото тяло. Понякога са необходими 2-3 цикъла за проследяване, за да може лекарят да направи правилните изводи за твоето състояние. Може да включиш ову. тестове и измерване на БТ, това ще ти даде допълнителна информация.
Успех! :)
« Последна редакция: Април 24, 2014, 16:50:52 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #842 -: Април 25, 2014, 13:35:04 pm »
Марси от София съм.
Ще пусна тази неделя прогестерон да видим .
Честно казано имам нужда от малко почивка от лекар и няма да ходя на екография този месец, ще видя прогестерона.
Иначе аз пробвах тестове и БТ. Като базалната температура принципно ми е висока около 36,7- 36,8.
Та теста излезе положителен събота-неделя. Мисля че неделя беше по ярка чертата, та затова да кажем неделя. Понеделник беше вече отрицателен.
Мерих базалната температура неделя беше 37, но мерена в 11 на обяд почти.
В понеделник 37,1 във 7 сутринта. Обаче във вторник сутрин спадна на 36,9, което ме озадачи. Сряда беше 37,1 и днес вече 37,2.....
Какво мислите за този спад?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #843 -: Април 25, 2014, 13:47:32 pm »
Марси, мързи го човекът. Не ми се вярва да не знае.

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #844 -: Април 25, 2014, 16:19:43 pm »
Блу, то е ясно  :), още повече прегледите са били безплатни от застраховката  :wink:

teddito, правилно ли измерваш БТ? Сигурно знаеш правилата, но пак да ги напиша  :): измервай ректално или  вагинално (избери си един вариант и не го променяй). Същото е в сила за часа- сутрин по едно и също време, след поне 3 часа сън и непосредствено след събуждане. Дръж термометъра, ако е дигитален 3-4 мин. след сигнала, ако е живачен - 10 мин. Мисля, че не е проблем този еднократен спад на температурата във вторник, но за да може да се тълкува коректно графиката (овулация, двуфазност, ...), трябва да се измерва в рамките на целия цикъл по възможност без прекъсване.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=797&Itemid=13

След като си от София, имаш повече възможности за избор на клиника, в сайта има много информация за лекари и клиники. Ако решиш да записваш час, няма как да стане в рамките на този цикъл. Записва се час за първичен преглед, в зависимост от това какви свободни часове има за конкретния лекар, често е за след месец- два или доста повече. На първия преглед се коментира всичко, което е правено досега  и уточнявате следващите стъпки.
Успех!  :)
« Последна редакция: Април 25, 2014, 16:23:13 pm от marsi »

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #845 -: Април 25, 2014, 22:54:18 pm »
Безплатни за момичето. Ама работодателят плаща застраховка и тоя мързеливец не работи за нечии красиви черни очи. Взима пари за това. Друг е въпросът колко, ама като не му изнася, да не се хваща на хорото! Какви са тия половинчати работи?! Добре, че момичето поне пита тук, ами ако само на него разчиташе?!

Re: Тест за овулация
« Отговор #846 -: Април 28, 2014, 09:39:35 am »
Добро утро момичета,

Вчера пуснах прогестерон и резултата е 63,1 при граници 5,3-86.
Според това този месец е имало овулация нали така?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #847 -: Април 28, 2014, 18:39:35 pm »
teddito , според мен е имало овулация, дано да е станало този месец!  :)

Re: Тест за овулация
« Отговор #848 -: Май 03, 2014, 13:33:52 pm »
Здравейте, момичета!
Решили сме да си правим бебок и съответно засичаме кога е денят на овулацията с Clear Ovu  :D.
Виждам, че сте писали много по темата, но правилно ли съм разбрала, че за да има овулация, то двете чертички трябва да са еднакви по цвят?!
На мен контролната ми излиза тъмна, а другата доста бледа... това означава, че ову не е настъпила, така ли?
Благодаря предварително  :)
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #849 -: Май 03, 2014, 13:48:47 pm »
ginger123, точно така, разбрала си правилно.
Овулацията настъпва в следващите 24 до 48 часа при резултат тестова черта равна по наситеност или по-тъмна от контролната.
Успех в бебеправенето!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Тест за овулация
« Отговор #850 -: Май 03, 2014, 17:04:07 pm »
ginger123, точно така, разбрала си правилно.
Овулацията настъпва в следващите 24 до 48 часа при резултат тестова черта равна по наситеност или по-тъмна от контролната.
Успех в бебеправенето!

Много благодаря за бързия отговор :) Дано се получат нещата - ще се позабавляваме, пък каквото стане :) Това си е Божа работа :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #851 -: Май 09, 2014, 21:28:40 pm »
Здравейте отново, момичета.
Случи се нещо странно и се надявам да можете да ми помогнете, виждам че голяма част от вас са наясно с нещата около забременяването :)

Както писах преди няколко дни, започнах с тестовете за овулация, за да видя кога е тя и има ли я изобщо. По принцип средната продължителност на цикъла ми е 32 дни, а датата на последната менструация - 19.04.2014 год. На опаковката пишеше да започна с теста на 15ия ден, аз започнах на 14-ия, който беше 02.05.2014 год. До момента не съм получила 2 еднакви по цвят чертички, за да кажа на 100 %, че съм сигурна за настъпване на овулация  8O

Снощи, когато отидох до тоалетна, видях, че на бельото си имам много леко течение, оцветено в блееедо розово... Сутринта обаче, когато се избърсах със салфетка, видях, че е по-скоро леко червенеещо, все едно е началото на цикъл и през деня стана кафеникаво....

Записах си час за гинеколог, но първият свободен беше чак във вторник, така че представете си до тогава колко информация ще прочета по темата.... Моля ви, ако имате някакви идеи и т.н. да ги споделите  :)
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #852 -: Май 09, 2014, 22:47:54 pm »
ginger123, а днес направи ли тест, по време на овулация понякога може да се появи зацапване? Спазваш ли изискването за въздържане от течности около 2 часа преди тест и да не се прави рано сутринта. Продължи си с тестовете още няколко дни, а ако кървенето се засили, консултирай се с лекар.

Re: Тест за овулация
« Отговор #853 -: Май 09, 2014, 23:48:16 pm »
ginger123, а днес направи ли тест, по време на овулация понякога може да се появи зацапване? Спазваш ли изискването за въздържане от течности около 2 часа преди тест и да не се прави рано сутринта. Продължи си с тестовете още няколко дни, а ако кървенето се засили, консултирай се с лекар.

Здравей, направих тест днес ... малко по-тъмна беше чертата, но не достатъчно, както пише на опаковката  :? Иначе някои от дните спазвам изискването да не приемам течности, но често забравям... днес също не го спазих, ако трябва да съм честна  :( От толкова голямо значение ли е?
« Последна редакция: Май 09, 2014, 23:53:58 pm от ginger123 »
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #854 -: Май 10, 2014, 00:10:11 am »
ginger123, важно е, обикновено го пише и в листовката. Тестът отчита концентрацията на Лутеинизиращия хормон в урината, а при повече приети течности се получава разреждане.

Освен това се препоръчва тестът да се прави приблизително по едно и също време всеки ден.
http://apteka.framar.bg/30000600/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-1-%D0%B1%D1%80-clear
Продължи утре и вдругиден с тестовете. Успех  :)!

п.п. Добре е, че днес чертата е била по- наситена, ако имаш притеснение, че урината е била доста разредена и е възможно тестът да е бил +, сложете сърчицето тази нощ.

« Последна редакция: Май 10, 2014, 01:05:25 am от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #855 -: Май 10, 2014, 12:01:41 pm »
нормално ли е 3 дена под ред от 7 насам да имам положителни тестове за овулация?!! Благодаря!
Живота е хубав!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #856 -: Май 10, 2014, 13:22:29 pm »
bebkaa93, допустимо е до два поредни дни, не повече. Така нареченият пик на LH представлява рязко повишаване на хормона (това отчитат ову. тестовете), но за кратко време – само 1-2 дни. Другото би означавало повече от един фоликул или ПКЯ.
http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=426:----&catid=175:----sp-831&Itemid=141&highlight=WyJcdTA0NDJcdTA0MzVcdTA0NDFcdTA0NDIiLCJcdTA0MzdcdTA0MzAiLCJcdTA0M2VcdTA0MzJcdTA0NDNcdTA0M2JcdTA0MzBcdTA0NDZcdTA0MzhcdTA0NGYiLCJcdTA0NDJcdTA0MzVcdTA0NDFcdTA0NDIgXHUwNDM3XHUwNDMwIiwiXHUwNDQyXHUwNDM1XHUwNDQxXHUwNDQyIFx1MDQzN1x1MDQzMCBcdTA0M2VcdTA0MzJcdTA0NDNcdTA0M2JcdTA0MzBcdTA0NDZcdTA0MzhcdTA0NGYiLCJcdTA0MzdcdTA0MzAgXHUwNDNlXHUwNDMyXHUwNDQzXHUwNDNiXHUwNDMwXHUwNDQ2XHUwNDM4XHUwNDRmIl0=
При тази ситуация е възможно въпреки (+) тест да няма овулация.
Възможно е също да има овулация, но ову.тестът няма да отрази коректно кога точно е О.
Ако можеш направи консултация с лекар, преглед с УЗ ще даде повече информация. Успех!

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #857 -: Май 10, 2014, 21:25:11 pm »
bebkaa93, направи си тест за бременност. При  :bfp: тестът за ову се позитивира.  :crossfingers:
Другите възможности Марси ти ги е описала.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Тест за овулация
« Отговор #858 -: Май 11, 2014, 01:39:40 am »
И да си направя,ние на 8 правехме опит,няма да отчете още...
Живота е хубав!
Re: Тест за овулация
« Отговор #859 -: Юни 18, 2014, 17:07:13 pm »
Днес ми светна положителен тест.  Сега тази вече ще правим сърчице и утре. Или днес почивка и утре сърце?
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1