0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #820 -: Януари 27, 2014, 20:04:32 pm »
Благодаря за отговора, и аз от това се опасявах,но пък от друга страна БТ не е мръднала,може да погледнеш графиката ми.И не знам какво да мисля вече....
А  при мен обратно - Т се вдигна рязко тази сутрин , а тестовете за О продължават да показват '-' и аз вече не знам какво да мисля ....
<br />
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #821 -: Януари 27, 2014, 20:49:42 pm »
Изчакай може да се е вдигнала само за деня и после да падне пак,аз имам един такъв ден.А до колкото знам трябва да се задържи.Но не съм много сигурна,понеже за пръв път меря.Може ли да ти видя графиката?
Re: Тест за овулация
« Отговор #822 -: Януари 29, 2014, 22:47:19 pm »
Не знам дали успях да я направя видима. Но едва днес видях + тест . Какво беше това температурно колебание този месец не знам ?
<br />
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #823 -: Януари 30, 2014, 09:21:55 am »
Вече се вижда,Ирена,браво за + теста,дано успеете,аз вече не знам дали ще имам +.Сега остава само БТ да се покачи,а вие дейставайте....  :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #824 -: Януари 30, 2014, 19:30:30 pm »
За втори пореден ден + тест за О - за първи път ми се случва. Чета , че някои от вас са имали  2 или 3 дни + тестове, но аз досега съм имала само за един ден .
« Последна редакция: Януари 30, 2014, 19:38:31 pm от irenaa33 »
<br />
Re: Тест за овулация
« Отговор #825 -: Януари 30, 2014, 22:09:34 pm »
За втори пореден ден + тест за О - за първи път ми се случва. Чета , че някои от вас са имали  2 или 3 дни + тестове, но аз досега съм имала само за един ден .

Случва се,да.И аз съм имала такива месеци.О то я отбелязваш между двата положителни теста
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Тест за овулация
« Отговор #826 -: Януари 31, 2014, 16:18:09 pm »
Първи месец меря БТ започнах от 6 ден след цикъла, днес ми е 10 ден варира между 36,9 и 37,10 С дали това е нормална температура.Замислям се понеже още със събуждането ми сутрин още под завивките я измервам, да не би това да оказва някакво влияние  osi_10
Re: Тест за овулация
« Отговор #827 -: Януари 31, 2014, 18:36:19 pm »
Ми да , висока е , аз не мога да  я докарам толкова и през 2-та половина :) Но то нали така и трябва сутрин със събуждането да се мери. По колко дни ти е цикъла?
За втори пореден ден + тест за О - за първи път ми се случва. Чета , че някои от вас са имали  2 или 3 дни + тестове, но аз досега съм имала само за един ден .

Случва се,да.И аз съм имала такива месеци.О то я отбелязваш между двата положителни теста
Овулацията по принцип нали трябва да от 12 до 24 часа след пика на ЛХ т.е между двата + теста трябва да е пика на ЛХ, а О на следващия или по следващия ден ? т.е днес  например ?
<br />
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Тест за овулация
« Отговор #828 -: Февруари 01, 2014, 08:55:48 am »
Цикъла ми е доста нередовен от 30 до 40 ден варира.Тази сутрин ми е 37,3 С на 11-тия ден от цикъла.Термометъра ми е живачен,ректално измерване
Re: Тест за овулация
« Отговор #829 -: Февруари 01, 2014, 10:07:10 am »
Я вземи направи за всеки случай един тест за бременност , вчера четох подобна история - цикъла на момичето идва , а Т не спада и се оказва бременност -за съжаление извънматочна :(
<br />
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Тест за овулация
« Отговор #830 -: Февруари 01, 2014, 16:13:11 pm »
Ми наскоро бях на преглед, а и изминалата сряда ми правиха цветна снимка на тръбите така че не вярвам
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #831 -: Февруари 01, 2014, 19:36:28 pm »
petyamk, повишената температура може да се дължи на повече от един фоликул или задържан ф. от миналия месец, също при друго общо заболяване (грип, някаква инфекция...). При тази продължителност на цикъла, вероятно О. предстои, но ако фол. са повеч от един, графиката е слабо показателна. Най-добре да те видят с вагинален ехограф. Важно е да разбереш колко фол. има в момента и най-вече има ли доминантен фоликул, с какъв размер е, за да си наясно кога горе-долу да очакваш О.
Може да си направиш регистрация в Овулационен календар  и при нужда графиката ти да бъде видяна и коментирана от други момичета, които да те подкрепят и дадат напътствия. Имам предвид тези теми във форума:  http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=28.0

Re: Тест за овулация
« Отговор #832 -: Февруари 28, 2014, 10:34:01 am »
Здрвейте,

За първи път ползвам тестове за овулация. Цикълът ми е на 24-25 дни. Пик на хормона ми отчете днес - 14-ти ден от началото на цикъла. Чертата е доста наситена, по-наситена от контролната. Според обясненията тук това ще рече, че овулация би следвало да настъпи след 24 часа мин - на 15 ден. Притенява ме това - тази ову не е ли късно за цикъл на 24-25 дни? Смятате ли, че трябва да се свържа веднага с гинеколог и да пия някакви лекарства заради късата лутеална фаза?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #833 -: Февруари 28, 2014, 18:56:42 pm »
 Kiba, задължително сложете сърчицето тази нощ, О. настъпва 12-48ч. след (+)тест. Проблем е ако ЛФ е по-малко от 12 дни. Проверка може да се направи с изследване на Прогестерон на 7 ден след доказана О. За поддържане на Лутеалната фаза приемам Дуфастон от 16 до 25 ден(2х1), но е редно да ти го назначи лекар след преглед и изследвания. Успех!

Re: Тест за овулация
« Отговор #834 -: Март 15, 2014, 19:06:32 pm »
Здравейте Прочетох доста от темата но така и не открих моят отговор .Може и на не съм на правилната тема но много ще съм благодарна ако ми отговорите. Пети ден вече тестовете ми показват две наситени чертички.Естествено съм ползвала лекарства за стимулиране на яйчниците като Клостилбегит и след това Прегнил но никаде не пише дали резултата от теста за овулация е верен през всичките тези дни дали е сигнал за проблем.Знам за прегнила че влияе на  теста за бременност и вече незнам чесно казано какво да правя.Много ви моля за отговор.
Re: Тест за овулация
« Отговор #835 -: Март 15, 2014, 19:13:16 pm »
Здравейте Прочетох доста от темата но така и не открих моят отговор .Може и на не съм на правилната тема но много ще съм благодарна ако ми отговорите. Пети ден вече тестовете ми показват две наситени чертички.Естествено съм ползвала лекарства за стимулиране на яйчниците като Клостилбегит и след това Прегнил но никаде не пише дали резултата от теста за овулация е верен през всичките тези дни дали е сигнал за проблем.Знам за прегнила че влияе на  теста за бременност и вече незнам чесно казано какво да правя.Много ви моля за отговор.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #836 -: Март 16, 2014, 23:48:41 pm »
lu.lu, заради стимулацията и това, че фоликулите са повече от един, е нормално ову. тестовете да са положителни в няколко поредни дни. Не се притеснявай, всичко е наред!

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #837 -: Март 19, 2014, 16:51:22 pm »
Здравейте момичета, моля за малко помощ - днес на фоликулометрия се видя фоликул 20 мм, лигавица 12 мм, а тестът за ову е една идея преди положителен, може би утре ще е положителен. Но при тези данни от фоликулометрията не се ли предполага да се спука фоликулчето утре, тоест днешният тест трябваше да е положителен? Или може и овуто да е след два дни? На преглед съм чак в неделя отново, няма как по-рано и за това моля за мнение :) Благодаря  :D
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #838 -: Март 19, 2014, 23:35:56 pm »
lilitu, фоликулът може да се спука както около 20-22мм, така и да достигне до 25-26мм. Продължи си с ову. тестовете, а овулацията настъпва 12-48ч. след (+) тест.  Всичко е наред с фоликула. Както описваш, предполагам тестът ще позитивира утре, добре е да сложите сърчицата утре и другиден. Успех  :)!

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #839 -: Март 20, 2014, 10:23:53 am »
Благодаря ти Марси :) Да,  и днес ще направя тестче, но имам чувството, че сутринта ми настъпи овулацията :) А и  температурата се вдигна мъничко, и ЦС стана по-гъстичка, а и теста от вчера като го погледнах по-късно и беше с еднакви черти...Не знам и аз, важното е че тия дни ще е :) Дано сме улучили :) Прекрасен ден на всички  :D