0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #920 -: Септември 23, 2014, 14:55:35 pm »
Спазвам си указанията на теста, всичко! Но аз съм си поставила някаква самостоятелна диагноза, че имам проблем с овулацията. Юни месец си имах овулация, юли нямах, това установено с ултразвук, и съм си решила, че имам някакъв проблем с нея .....
За съжаление с годините яйчниковият резерв намалява постепенно и е редно да се направят основни изследвания. Нямам за цел да те притеснявам допълнително  :), но това е един от факторите - част от нормалната промяна с течение на годините; също проверка за инфекции, изследване за проходимост на тръбите (и други по преценка на лекаря), спермограма на партньора.
Основните изследвания се препоръчват на всяка двойка, която прави неуспешни опити повече от година, и са задължителни за жената след 30г.
Не си поставяй диагнози сама  :) и не се притеснявай предварително, това са базисни изследвания и дано всичко да се окаже наред накрая, възможно е да не сте улучвали времето около овулация при опитите си досега.
Това, което сама можеш да направиш (извън консултациите със специалисти и изследвания) е тестове за овулация и евентуално измерване на базална температура, това е метод, който дава допълнително информация за овулацията и някои други особености за твоя цикъл. Прегледай тази статия http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=799&Itemid=66  и темите в този подфорум http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=1.0
Във форума има много информация, също в библиотеката на сайта, http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=437 , в колоната вляво от статията след Библиотека са останалите мотериали , тематично подредени.
Ако имаш други въпроси, пиши  :)

п.п. Изпратените от теб съобщения са на отделен списък от входящите.
След като отвориш Моите съобщения , над списъка отгоре в ляво, има:
Съобщения (в червено),  ДействияНастройки ,
плъзгаш мишката върху Съобщения и се отваря списък , третото поред е Изпратени съобщения

 

Re: Тест за овулация
« Отговор #921 -: Септември 23, 2014, 18:05:54 pm »
Това засега ми е най-доброто от този месец, виждам го че пак се води отрицателен, чудя се да мъча ли мъжа и тази вечер или да го пазя за утре?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #922 -: Септември 23, 2014, 21:15:37 pm »
дани35, с такава наситеност ли беше тестовата черта 5-10 мин. след теста, тъй като след това започва да изсветлява?
Принципно във фертилните дни общуването трябва да е през ден или всеки ден. Сперматозоидите в подходяща среда живеят 2-3 дни, затова през ден също е добре.
Ако вчера е имало полово общуване, може да пропуснете днес, а утре пак. Ако не е имало секс вчера, добре е да има днес.
Но утре направи тест отново. Надявам тестовата черта да стане по-наситена, редно е да е така. Но тъй като няма как да сме сигурни, не е излишно общуването тази вечер.
Успех!  :)
« Последна редакция: Септември 23, 2014, 21:29:01 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #923 -: Септември 23, 2014, 22:28:23 pm »
Такава си беше 15 мин. след това, после не съм я гледала, но поне има някакъв напредък с моите линии! Снощи правихме секс, ама и да не сме, мъжа ми вече заспа, прибра се доста изморен днес! Но снощи сме се отчели поне! Да видим утре!
Re: Тест за овулация
« Отговор #924 -: Септември 24, 2014, 15:53:10 pm »
Марси, ходих да ме видят на ехограф, лекарката видя фоликул 14 мм., т.е. още не е дошла овулацията, ама май е късничко вече да расте този фоликул, то след 12 дни ще ми дойде, дали има време да порасне и да се спука. За колко време растат тия фоликули? Според нея съм нямала проблем с овулацията. Ти какво ще кажеш?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #925 -: Септември 24, 2014, 15:58:44 pm »
Вероятно овулацията предстои и вчерашният ову. тест коректно е показал, че хормонът LH нараства, но още не е достигнат неговия максимум, който може да е днес или утре, продължи си с тестовете още 1-2 дни (тестовете е редно да се правят от - през + до - , за да се определи по-точно кога е бил максимумът на LH).
Средно фоликулът нараства с около 2мм за денонощие, но и това е индивидуално.

Продължителността на лутеалната фаза е около 14 дни средно и началото и се определя от момента на овулация. Ако овулацията закъснее, както е възможно да се получи в настоящия цикъл, то се очаква като цяло цикълът да е с няколко дни по-дълъг, заради изместването на О.

Ще очаквам резултата от днешния тест  :)
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 22:42:50 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #926 -: Септември 24, 2014, 18:28:34 pm »
Марси, резултата от днешния тест е същия даже ми се вижда по-бледа чертата от вчера! Май няма да се получи този месец.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #927 -: Септември 24, 2014, 19:53:37 pm »
Надявах се на овулация, макар и по-късно .....
добре, че отиде да те видят днес на УЗ, това дава важна информация и е редно след 2-3 дни отново да те прегледат, да се види какво е поведението на фоликула, също да обсъдите с твоя лекар евентуално проследяване на фоликулите в следващия цикъл, най-добре с изследване на хормони.
Проследяването на 2-3 последователни цикъла ще даде яснота.
« Последна редакция: Септември 24, 2014, 19:58:38 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #928 -: Септември 24, 2014, 20:33:00 pm »
Да, изследването на хормони си го назначих сама, нямаше кой. Просто си изисках да ми ги напише. После и другите неща сама ще си правя, то явно с тези лекари така ще процедираме! Утре ще изследвам прогестерон, не знам защо ми каза утре като нямам доказана овулация, на така каза. Дано поне това е оцелила! Много съм разочарована нещо от тях! Това е! А изследването за тръбите без упойка колко боли?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #929 -: Септември 24, 2014, 21:12:56 pm »
Прогестеронът се изследва на 7 ден след доказана овулация чрез УЗ или тестове за овулация, може би след още един преглед след около 2 дни и ако евентуално фоликулът се е спукал .......  поговори отново с лекарката си.

Целта е да се отчете максималното ниво, което достига прогестеронът след овулация, на схемата отговаря на 21 ден, при стандартен цикъл от 28 дни (О. е около 14 ден), но ако овулацията е в друг ден от МЦ, се пресмята 7 ден след О.

Правила съм ЦС два пъти, и с упойка, и без. Поносимо е без упойка, но ме заболя доста. Едната ми тръба не пропусна в началото, направихме пауза, после пак, накрая пропусна .... затова предполагам ме е боляло повече, но изтърпява се.
Ето теми, в които е коментирано много за цветната снимка: 
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=23707.msg1051045#msg1051045

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33383.msg1006132#msg1006132
« Последна редакция: Септември 30, 2014, 17:41:10 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #930 -: Октомври 04, 2014, 13:14:17 pm »
Аз съм повече от объркана, графика едно...тестове друго и с тези тестове се вкарах в приключение, бях отбелязала онзи ден за +, защото ми се стори най-добро постижение/пък и късно 19 ден от МЦ/  и по-бледа черта на другия ден, но днес сякаш теста за ову е наистина положителен, а странното е че БТ от тази сутрин е вече 37 градуса, не знам какво да мисля вече. Прикачам снимка и ще съм благодарна на вашето мнение, защото съм много объркана, този месец мисля да е последния в който ще правя тестове и ще меря БТ.
Re: Тест за овулация
« Отговор #931 -: Октомври 04, 2014, 13:23:07 pm »
Аз съм повече от объркана, графика едно...тестове друго и с тези тестове се вкарах в приключение, бях отбелязала онзи ден за +, защото ми се стори най-добро постижение/пък и късно 19 ден от МЦ/  и по-бледа черта на другия ден, но днес сякаш теста за ову е наистина положителен, а странното е че БТ от тази сутрин е вече 37 градуса, не знам какво да мисля вече. Прикачам снимка и ще съм благодарна на вашето мнение, защото съм много объркана, този месец мисля да е последния в който ще правя тестове и ще меря БТ.

На тази снимка май се вижда по добре теста.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #932 -: Октомври 05, 2014, 12:32:26 pm »
the_savage, според мен последните три теста са прибилизително еднакви. Последния изглежда по-наситен, защото си снимала скоро след тестването, но ако се погледне ден по-късно, предполагам ще е приблизително като предишните два, т.е имаме положителен ову. тест в повече от един ден.
Когато тестовете са положителни в няколко поредни дни, се предполага повече от един фоликул и би било най-добре, ако имаш възможност, да те погледнат на УЗ (не означава непременно хроничен проблем, може да е само за този цикъл).
Дори и да има повече от един фол. това не изключва овулация, но тестовете не са много показателни и не знаем кога да очакваме спукването на фол.
Тестът за овулация трябва да е положителен за един ден, максимум два последователни дни (при по-високи нива на ЛХ). Затова и препоръката тестовете да се правят от (-) през (+) до (-), за да се провери и това.
Ако имаш възможност, направи още един тест днес. Но преглед на УЗ ще даде най-точна информация.


Другият вариант е да приемем, че тестовете на 19 и 20 ден са с по-бледа черта и положителен е този на 21, тогава ще очакваме овулация в следващите 12-48ч. и съответното покачване на температурата (а еднократното завишаване на БТ вчера може да е инцидент).
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 13:44:41 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #933 -: Октомври 05, 2014, 17:33:29 pm »
marsi, направих снимка на вчерашният тест, все още ми се струва, че чертата е по-наситена от предните два, а и днес правих тест и той е като вчерашния, приемам ги и двата за +.
 Оле, тъкмо реших от следващия цикъл да не се занимавам вече с тестове, БТ и хапчета, да не си вкарвам излишно напрежение и ако има да става ще стане, то пък като за последно тестовете ме изправиха на нокти. :)
 
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 17:40:30 pm от the_savage »
Re: Тест за овулация
« Отговор #934 -: Октомври 05, 2014, 17:34:47 pm »
Пропуснах да прикача днешната снимката на вчерашния тест :)
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 17:41:07 pm от the_savage »
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #935 -: Октомври 05, 2014, 20:36:12 pm »
При това положение приемаме тестовете на 21 и 22 ден за положителни, направи утре още един и се надявам да е отрицателен, в противен случай ще означава, че нещо не е наред с овулацията, най-вероятно повече от един фоликул. Добре е да има полово общуване тази вечер, по възможност и утре.

Според мен е добре да ползваш ову. тестове всеки месец, защото цикълът ти варира от 28 до към 32-33 дни и няма как да си сигурна за точния ден на овулация (от 14 ден до към 21-22, както стана този месец). Ако дотолкова те натоварват БТ и тестовете, аз по-скоро бих преустановила меренето на температурата, но не и ову. тестовете.
 
Дано това да е успешният ти цикъл и да не ти се налага повече да се занимаваш с графики :)

Re: Тест за овулация
« Отговор #936 -: Октомври 07, 2014, 09:19:54 am »
Здравейте момичета!
На 10 тия ден започнах да правя тестовете за овулация. Веднага след това настинах много и ми изписаха Аугментин. 5 дена след първия тест, няма две еднакви чертички едната е все по светла. Възможно ли е да, лекарствата да влияят върху овулацията?
С първото ни дете съм забременяла без проблем... а сега 11 години по-късно нещата са различни.
Благодаря ви!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #937 -: Октомври 07, 2014, 11:46:59 am »
nickol_23, антибиотикът не може да потисне овулацията, но в някаква степен боледуването ти този месец може да повлияе на О., да я измести като дни или цикълът да се окаже ановулаторен. Добре е да си водиш точен календар всеки месец (с ову. тестове, евентуално измерване на базална температура), за да се види дали настъпва овулация, ако не - да се потърсят причините.  С каква продължителност е цикълът ти, редовен ли е?  Може да си направиш регистрация в овулационния календар http://calendar.zachatie.org/work/DisplayUserCalendar  и да си сложиш линк в подписа, ще бъде по-лесно за коментар.


the_savage, много добре се е повишила температурата  :), късмет!   
« Последна редакция: Октомври 07, 2014, 11:54:39 am от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #938 -: Октомври 13, 2014, 14:01:17 pm »
Подарявам тестове за овулация купени от ebay - planning family ovulation test 40бр. На мен са ми отчитали.

Re: Тест за овулация
« Отговор #939 -: Октомври 14, 2014, 16:09:43 pm »
Това положителен тест ли е?????