0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #960 -: Март 03, 2015, 19:02:16 pm »
Здравейте,ще съм много благодарна,ако някой ми каже дали от тези тестове има положителен.Последният от горе на долу е от днес,но втората линия се появи доста след отредените минути,а на първия (който на мен ми се струва най-положителен от тези) втората линия стана наситена веднага след тестването.
Благодаря ви  :bighug:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #961 -: Март 04, 2015, 00:34:42 am »
Наталия Иванова, възможно е да е положителен последният тест горе, вземам предвид и това, че след време наситеността на тестовата черта леко избледнява. Утре направи още един тест. Днес кой ден от цикъла е и ориентировъчно с каква продължителност е месечният цикъл при теб?
Успех! :)
« Последна редакция: Март 04, 2015, 00:45:05 am от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #962 -: Март 04, 2015, 10:25:11 am »
Днес ми е 18 ден от цикъла,а този първия тест е правен на 13 ден.Мен това,което ме притеснява е,че БТ от както я меря варира м/у 36,9 и 36,5.Два дни от 36,9 падна на 36,6 и след това на 3 ден стана 36,5 и от тогава не е достигала повече от 36,9.За първи път меря базална температура и не разбирам точно метода.
Цикъла ми е средно 40 дни
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #963 -: Март 05, 2015, 09:49:32 am »
Наталия Иванова, първо да уточня за температурата, за да сме сигурни, че измерваш правилно: сутрин непосредствено след събуждане (преди ставане от леглото, след поне 3 часа сън), приблизително по едно и също време всеки ден. При живачен термометър (или обикновените безживачни) термометърът се държи 10 мин., при дигитален 3-4 мин. след сигнала.

Тестовете за овулация показват кога да очакваме О., фертилният период е около две денонощия след (+) ову. тест и това са дните за активно полово общуване, започвайки от деня с положителен тест.
А повишаването на БТ след това, е доказателство, че действително  е имало овулация (има случаи на положителен ову. тест, но фоликулът да не се спука или други варианти), така че измерването на температурата дава допълнителна информация.

След овулация базалната температура се повишава и графиката трябва да има ясно изразена двуфазност. БТ в лутеална фаза (фазата след О.) е средно с 0.4-0.6 градуса по-висока от средната температура във фоликулна фаза.

Ето една примерна графика, в действтелност не винаги има този идеален вид, но като цяло БТ във втората фаза трябва да е по-висока /снимката е линк към статия, клик върху нея/:


При тази продължитерност на цикъла (около 40 дни), може да е още рано за овулация (О. може да е и след 20-ти ден на МЦ) ..... След като цикълът варира като продължителност, то и овулацията може да е в различни дни от МЦ в различните месеци.
Продължи си с тестовете още 2-3 дни и ще ги коментираме. Успех! :)
« Последна редакция: Март 05, 2015, 17:09:41 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #964 -: Март 05, 2015, 15:10:50 pm »
Според мен няма положителен тест.
На никой от тях чертите не са поне еднакви.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #965 -: Март 05, 2015, 16:15:43 pm »
Това е ситуацията на 17 ти ден  osi_10 предполагам и това не е положителен тест, въпреки че ми се струва че О ще е днес или утре по други симптоми....


Re: Тест за овулация
« Отговор #966 -: Март 05, 2015, 17:36:28 pm »
.Аз съм с 31 дневен и миналият месец беше на 17 ден ,но този месец пък беше на 14 ден,така че е възможно и да е тези дни или по-нататък. Аз се ориентирам от ЦС .Започва да тече много няколко дни преди О .Ако и при теб я има сега значи ще е тези дни.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #967 -: Март 05, 2015, 17:46:07 pm »
.Аз съм с 31 дневен и миналият месец беше на 17 ден ,но този месец пък беше на 14 ден,така че е възможно и да е тези дни или по-нататък. Аз се ориентирам от ЦС .Започва да тече много няколко дни преди О .Ако и при теб я има сега значи ще е тези дни.
Да, точно заради това си мисля че ще е всеки момент заради ЦС от 3 дни, а М е горе долу 32 дни... Също си мисля ако този не стане, следващия месец да правя О тестове по-късно следобяд и да изчаквам повече, тези тестове съм чакала по 2ч някъде без да пия вода..


Re: Тест за овулация
« Отговор #968 -: Март 05, 2015, 20:07:06 pm »
Благодаря ви момичета :wink:
Благодаря и на теб Marsi,че ми обясняваш всичко толкова подробно и се извинявам,ако досаждам понякога с въпросите си,но още не съм в час с някой неща  :?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #969 -: Март 06, 2015, 01:39:31 am »
Наталия, нищо досадно няма :), нали темата е точно затова - да си говорим по тези въпроси :).
В началото понякога е объркващо с тестовете, още повече при по-късна овулация и нередовен като продължителност цикъл. Снимай тестовете, ще ги гледаме и дано да засечем + тест. Успех! :)

п.п. Тествай всеки ден. Пикът на LH е за един ден, т.е. тестът би трябвало да е положителен за един ден и след това започва за избледнява (понякога в два поредни дни, но не повече, ако е повече би означавало евентуален проблем с овулацията). Затова е добре след положителен тест, да се направи тестване и на следващия ден. 
« Последна редакция: Март 06, 2015, 02:10:58 am от marsi »

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #970 -: Март 06, 2015, 15:46:16 pm »
Момичета мисля че днес на 18ти ден е положителен теста, вие какво мислите? Имайте в предвид, че бях поканена на обяд и пих вино  :oops: за това нямам въздържание от течности 2ч, само от ходене до тоалетна.
« Последна редакция: Март 06, 2015, 15:48:32 pm от Krisi08 »


*
Re: Тест за овулация
« Отговор #971 -: Март 06, 2015, 16:33:54 pm »
И на мен ми прилича на положителен, Криси, но утре направи отново и на същата марка и прави , докато се увериш, че теста е отрицателен.Стискам палци :)
П.С.  Температурата ми се струва малко висока за тази фаза на цикъла.
« Последна редакция: Март 06, 2015, 16:40:56 pm от lilitu »
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #972 -: Март 06, 2015, 22:21:40 pm »
lilitu Благодаря много за коментара, утре пак ще направя тест и да видим :)


*
Re: Тест за овулация
« Отговор #973 -: Март 07, 2015, 15:34:34 pm »
Мисля да смятам теста от вчера за отирицателен и днешния за положителен ? Незнам възможно ли е при цикъл 32 дни тепърва да предстои О на 19ти ден... :?


*
Re: Тест за овулация
« Отговор #974 -: Март 07, 2015, 16:32:27 pm »
Здравей Криси, днешният тест е по-наситен, но е възможно пикът на LH да е някъде между двата теста. Така или иначе, това че тестът днес е положителен, не означава, че О е днес. О ще настъпи до около 48 часа след положителния тест. Действайте си и днес и утре и други ден :) Задължително утре пак тест - ако евентуално пак е положителен, може да показва проблем. Сигурно вече утре ще е отрицателен, но не пропускай да го направиш. Това че този месец О ти е по-късна, означава че ще се измести и датата на цикъла ти малко. Брой 14 дни средно след датата на О и ще видиш кога да НЕочакваш цикъл :)   Стискам палци :)
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #975 -: Март 07, 2015, 17:49:49 pm »
Благодаря много за отговора. Наистина съм шокирана, че О може да ми е на 20ти или 21 първи ден, ако не бях правила тестовете за О този месец, нямаше да слагам сърчица след 18ти ден 100%, т.е шансовете да стане нещо щяха да са нулеви... 8O  Дано утре теста е негативен, по принцип уж съм с редовен цикъл и нямам проблеми с хормоните или поне аз така си мисля  :lol:


Re: Тест за овулация
« Отговор #976 -: Март 08, 2015, 18:02:48 pm »
Мисля да смятам теста от вчера за отирицателен и днешния за положителен ? Незнам възможно ли е при цикъл 32 дни тепърва да предстои О на 19ти ден... :?
Привет, да тестът този път е положителен. Възможно е при цикъл 32 дни да имаш ову на 19 или 20 ден. Това значи, че втората фаза от графиката ще е 13 или 12 дни. Втората фаза рядко варира, но ако има промяна в дължината на цикъла, то тя е за  сметка на първата част, тоест преди овулацията.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #977 -: Март 08, 2015, 18:15:06 pm »
anabet благодаря за отговора. Днес направих тест пак, малко по-късно и е положителен също  :? Естествено се филмирах, въпреки това теста от 06.03 според мен е отицателен защото контролната черта е по-ярка от тестовата. Мисля, че вчера е бил пик на LH защото тестовата черта е по-ярка от контролната и днес спада...поне така се опитвам да се успокоя, че нямам проблеми с хормоните...Ако направя тест по-късно вечерта за да видя дали ще избледнее чертата дали ще ми даде някакъв реален отговор дали LH спада?
Благодаря ви и извинявайте че ви занимавам с тия тестове всеки ден...първо се чудих защо няма положителен, сега защо е положителен  :lol:

Честит празник на всички нас пожелавам всички да чуваме "мамо" на този ден!


*
Re: Тест за овулация
« Отговор #978 -: Март 08, 2015, 18:32:03 pm »
Здравей, Криси, днес по-късно няма смисъл да правиш тест, а по-скоро утре направи. Да ти кажа, не съм сигурна, но и графиката ти до сега подсказва, че може да имаш повече от един фоликул, което означава, че може и да не настъпи О. Ако имаш възможност - посети лекар, за да видиш колко фоликула има.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #979 -: Март 08, 2015, 20:59:07 pm »
Krisi08, и според мен вчера и днес са положителни, като най-вероятно вчера е пикът на LH. Направи утре още един тест, подкрепям  lilitu, няма смисъл от втори тест днес.