0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #860 -: Юни 18, 2014, 18:15:54 pm »
Днес ми светна положителен тест.  Сега тази вече ще правим сърчице и утре. Или днес почивка и утре сърце?
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

Това, което аз знам е, при положителен тест за ову - три дни подред, четвъртия почивка, на петия пак опит. Овуто настъпва до 2 дни след положителния тест за ову, поне на моите така пише. Успех този месец!

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #861 -: Юни 18, 2014, 20:25:36 pm »
HrisAni, и днес, и утре - Овулацията настъпва 12-48ч. след (+) тест.
Този линк не отваря графиката ти,  в настройките на Овулационен календар маркирай графиките да бъдат видими от други потребители, също напиши с кое име си регистрирана в календара и ще опитам да отворя графиката ти.
Успех  :)!
« Последна редакция: Юни 18, 2014, 20:27:32 pm от marsi »

Re: Тест за овулация
« Отговор #862 -: Юни 18, 2014, 21:21:43 pm »
  Здравей в календара също съм се регистрирала с hrisani.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #863 -: Юни 18, 2014, 21:56:20 pm »
HrisAni, ето този линк отваря графиката ти:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=hrisani

Общуването може и днес и утре, за по-сигурно  :).
Смята се, че е по-добре сперматозоидите да са вече там при спукването на фоликула. Успех! 

Re: Тест за овулация
« Отговор #864 -: Август 10, 2014, 16:52:15 pm »
Здравейте!

Това са тест лентичките от тази седмица. Преди малко си направих поредния и предполагам, че е положителен. С предишната бременност имах късна О. според тестовете и БТ. Сега цикълът ми е със средна продължителност 29 дни, последният е от 26.07. - днес е 16 ден. От утре ли трябва да се повиши БТ ако има О?

http://prikachi.com/images.php?images/317/7529317g.jpg
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #865 -: Август 10, 2014, 18:23:50 pm »
sasano, последният тест е положителен. Овулацията настъпва 12-48ч. след (+) ову. тест и след спукването на фоликула се повишава нивото на прогестерона, което води до повишаване и на температурата. Така че БТ може да се повиши рязко при измерването утре, а може и постъпателно до към пет дни. Добре е да има полово общуване още тази вечер, по възможност и утре. Успех!  :)

Този линк не отваря графиката ти, напиши с кое име си регистрирана в овулационния календар и ще копирам линка. Също, ако не е направено, в настройките маркирай графиките да бъдат видими от други потребители.

Re: Тест за овулация
« Отговор #866 -: Август 11, 2014, 09:16:56 am »
Благодаря, Марси! Името е sany, не знам защо не излиза графика...
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #867 -: Август 11, 2014, 10:00:14 am »
sasano, ето този линк отвора графиката ти:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=sany
Успех в този цикъл!  :)

Re: Тест за овулация
« Отговор #868 -: Август 11, 2014, 15:52:28 pm »
Мерси. А трябва ли днес да правя тест, има ли смисъл?
Re: Тест за овулация
« Отговор #869 -: Август 11, 2014, 16:22:31 pm »
Мерси. А трябва ли днес да правя тест, има ли смисъл?

Направи си и днес. Би трябвало също да е положителен. От днес почнете опити на всеки 24 часа в продължение на 4 дни и със сигурност ще нацелите ову. Гледай и бт. Ако през тези 4 дни не се е повишила не спирайте с опитите докато не се повиши, но 4-те дни не ги пропускайте.

Успех!!!

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #870 -: Август 11, 2014, 16:25:41 pm »
нaпрaви и днес, aко можеш, пишa от тел. и ми е трудно, по-късно ще нaпишa зaщо  :)

Re: Тест за овулация
« Отговор #871 -: Август 11, 2014, 17:38:32 pm »
Направих тест току що, с час и половина по-късно от вчера. Тестовата черта вече е по-бледа. Продължаваме с маратона.  :D
http://prikachi.com/images.php?images/554/7531554i.jpg

Благодаря за отговорите!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #872 -: Август 11, 2014, 23:21:21 pm »
Да, днешният тест потвърждава, че пикът на ЛХ е бил вчера и правилно е отбелязан (+) тест вчера, но беше редно и днес да се провери, защото има случаи на (+) тест в два поредни дни (с еднаква наситеност на тестовите чертички в двата дни), тогава се приема че пикът на ЛХ е по средата между двата теста. Затова е добре тестовете да се правят от (-) през (+) до (-), така по-точно се определя пикът на ЛХ, овулацията настъпва от 12ч. до 48ч. след него и това е времето за активно полово общуване  :) 

Re: Тест за овулация
« Отговор #873 -: Август 16, 2014, 16:16:53 pm »
здарвейте искам да ви попитам, овулацията е 12 до 24 часа след възможно най- наситената втора черта ли на теста за овулация ли? И ако да то това ще го разбера чак на последвалия тест с по-бледа черта нали?Това значи  че трябва да сме активни на този следващ по- блед тест ли? Вчера теста ми беше по-блед от днес, но пък снощи имах леки болки в яйчниците. ога според вас би следвало да ми е овулацията
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #874 -: Август 16, 2014, 20:21:43 pm »
papilio, тестът за овулация се приема за положителен, когато тестовата черта стане наситена колкото контролната (понякога и по-наситена от нея).
Така че, ако днес тестовата ч. е колкото контролната, отбележи си днес (+) тест и е редно още тази вечер да има полово общуване, т.е. периодът 12-48ч. започва от днес.
Като е добре утре да тестваш отново. В повечето случаи тестовата чертичка вече е по-бледа, което означава че правилно си отбелязала (+) тест днес. Но има случаи (при по-високи нива на ЛХ), в два поредни дни тестовите чертички да са еднакво наситени, тогава се приема че пикът на ЛХ е по средата между двата теста и се получава изместване на периода на очаквана овулация, което на практика ще ти удължи периода на активно полово общуване.

п.п. ако пък тестовата чертичка утре е още по наситена от днес, то тогава (+) тест ще е утре, но тъй като не може да знаем от сега, е добре да има полово общуване тази вечер.
« Последна редакция: Август 16, 2014, 21:13:10 pm от marsi »

*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Тест за овулация
« Отговор #875 -: Август 18, 2014, 21:33:15 pm »
Здравейте може ли коментар доста съм объркана трети ден по бледа от втория.вижте на снимката отбелязала съм и на графиката
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #876 -: Август 18, 2014, 22:40:17 pm »
petyamk, възможно е овулацията да предстои, утре си направи тест отново. Редно е да се прави приблизително по едно и също време всеки ден (днешният тест е направен по-късно), а освен това тези тестове се влияят и от приетите течности - може поради такива причини да е по-бледа чертичката днес. Продължи си с тестването утре, ако трябва и още няколко дни, по възможност близо до времето, в което си тествала първия ден.
« Последна редакция: Август 18, 2014, 22:42:51 pm от marsi »

*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Тест за овулация
« Отговор #877 -: Август 19, 2014, 08:56:27 am »
Благодаря marsi, сега си оправих часовете на ову теста в графиката,
същност 1-ви тест- 15:15ч
2-ри тест - 19:30ч
3-ти тест - 17:30ч  днес мисля да направа към 19ч. защото на работа пия доста течности, а вчерашния тест беше направен още като се прибрах 17.30ч.Не знам само защо ми спадна температурата имам ужасни болки ниско долу и във кръста (така не ме боли дори и при МЦ)
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #878 -: Август 19, 2014, 11:44:02 am »
Целта е с ову. тестовете да се отчетат най-високите стойности на ЛХ за съответния ден, затова и всички тези препоръки за времето на тестване и ограничаване на течностите.  LH се синтезира рано сутринта и след 4-6 часа може да се отчете и в урината. Като периодът за тестване е от 10ч. сутринта до към 20ч., най-добре около обяд или ранния следобед.
За БТ е нормално да се понижи именно когато ЛХ достига максималните си стойности, т.е. около деня с (+) ову .тест, а след това фоликулът се пука и температурата започва да се повишава. Така се оформя двуфазна температурна графика с най-ниски стойности на температурата около пикът на LH ( + ову. тест). Възможно е болките да са свързани с предстоящата овулация и може би днес вече тестът ще е положителен, ако е така непременно сложете сърчице тази вечер. Ето тук има още информация за динамиката на температурата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39163.msg1055544#msg1055544
Успех в този цикъл!  :)




*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Тест за овулация
« Отговор #879 -: Август 19, 2014, 13:20:54 pm »
Искрено благодаря,marsi  :D