0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #780 -: Октомври 18, 2013, 19:13:07 pm »
Лошото е че започвам да побърквам и мъжа ми, а това вече е лошоооо..

Не го занимавай с тестове и не му казвай че е момента. Ти просто бъди "гладна"   :P
Обичай го, умилквай се и правете любов, а ти тихо мълком си я планирай. В дните на ову или + тест...на 20-24 часа горе долу действайте. Но ако си откровена рискуваш да го отблъснеш, както много тук вече сме си патили.

Успех  :wink:

Re: Тест за овулация
« Отговор #781 -: Октомври 19, 2013, 10:28:27 am »
здравейте момичета
моят АГ ми беше препоръчал електронни  тестове за овулация били най точни някой ползвал ли е такива на каква цена са и доволни ли сте
Re: Тест за овулация
« Отговор #782 -: Октомври 19, 2013, 11:39:06 am »
Благодаря за  съвета  Beralentinia, ще се постарая (все пак целта оправвада средствата). Радвам се че си оцелила момента с тестовете. На мен всеки ден ми се показва втора чертичка и все ги отчитам като ( - ) понеже не е толкова наситена, но не се отказвам и продължавам  :P    :D
Re: Тест за овулация
« Отговор #783 -: Октомври 19, 2013, 13:25:39 pm »
 Между другото някоя от вас да е пила Дуфастон и да се чувства като балон от него?
Re: Тест за овулация
« Отговор #784 -: Октомври 20, 2013, 10:24:18 am »
Какви са тези електронни тестове?
<br />
Re: Тест за овулация
« Отговор #785 -: Октомври 20, 2013, 13:59:05 pm »
Какви са тези електронни тестове?

В БГ не ги продават за съжаление.С поръчка от сайта става.

Между другото някоя от вас да е пила Дуфастон и да се чувства като балон от него?

Това е нормално
Re: Тест за овулация
« Отговор #786 -: Октомври 20, 2013, 22:34:48 pm »
Аз се опитвам вече не знам колко време да намеря ей този тестер

http://www.vitaetnatura.com/ayudas_t_cnicas.htm?id=200

И не успявам и не успявам. Чакам вече два месеца в този сайт да го получат и все го нямя. Последно ми казаха че не можели да го доставят заради някакъвконтрол, който производителите трябвало да минат за качество и може би за това никъде го няма, знам ли...но ако някой от някъде го докопа да свирка дори и на лични да е...дебна го с нетърпение.

Re: Тест за овулация
« Отговор #787 -: Октомври 21, 2013, 09:47:08 am »
За тези електронните АГ ми беше казал че когато съм в овулация излиза усмихнато човече а когато не съм начумерено тоест по лесно се разчитат и знаеш точно кога е момента
Re: Тест за овулация
« Отговор #788 -: Октомври 21, 2013, 10:03:06 am »
Оказа се,че електронните тестове за О ги има или ги е имало в БГ . http://apteka.framar.bg/30017839/%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D1%8A%D1%80-%D0%B1%D0%BB%D1%83-%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD

По-скъп е и предполагам се сменят тестовите ленти отпред,които също се плащат
« Последна редакция: Октомври 21, 2013, 10:07:34 am от Lilita_ »
Re: Тест за овулация
« Отговор #789 -: Октомври 21, 2013, 13:24:28 pm »
здравейте момичета
моят АГ ми беше препоръчал електронни  тестове за овулация били най точни някой ползвал ли е такива на каква цена са и доволни ли сте

Здравейте, използвам електронен тест с монитор на CLEARBLUE трети месец и съм много доволна. Паралелно с това правих и фоликуметрия. Когато лекарят констатира липса на ову на УЗ, електронният монитор също така отчете липса на ову. Смятам да продължа да го използвам. Това е сайта за по-подробна информация:  http://uk.clearblue.com/clearblue-ovulation-test-range/clearblue-fertility-monitor
Re: Тест за овулация
« Отговор #790 -: Октомври 21, 2013, 13:57:25 pm »
orange sky мерси за информацията този монитор доколкото разбрах е за многократна употреба или бъркам може ли да ми кажеш от къде се купува в бг колко струва
Re: Тест за овулация
« Отговор #791 -: Октомври 21, 2013, 14:01:10 pm »
63 паунда,без доставка до БГ.В БГ ги няма точно този тип.Може да има това,което съм пуснала горе.Макар че пише:не е в наличност
Re: Тест за овулация
« Отговор #792 -: Октомври 21, 2013, 16:47:21 pm »
orange sky мерси за информацията този монитор доколкото разбрах е за многократна употреба или бъркам може ли да ми кажеш от къде се купува в бг колко струва

Да, estelitka86, точно така, този монитор е за многократна употреба. Не е евтин, но мисля, че си заслужава, лесен е за употреба. Мониторът се продава заедно с една кутия от 20 бр. уринарни теста. Подходящ е за жени с цикъл между 21 и 42 дни. Мониторът те информира, че е необходимо да поставиш тест от шестия ден. Тестовете се правят в периода на т.н "прозорец" - време от шест часа, който сама можеш да настроиш в началото на цикъла. Мониторът има памет и запаметява последните шест цикъла. Ако цикълът е по-къс - 26-28 дни, ще са необходими 10 теста месечно, ако е по-дълъг - мониторът ще поиска поставянето на 20 теста (това важи и при жените с нередовен цикъл). Тестовете се продават и отделно. Любопитното е, че най-високото ниво на хормоните, т.е.  нивото "peak" в трите месеца при мен бяха с разминаване от 1 до 3 дни, т.е. убедих се, че овуто не настъпва в един и същ момент всеки месец. Сега разбирам вече защо при обикновените тестове не винаги съм имала две чертички - ами просто защото не съм си измервала овуто в подходящия ден (възможно е също така да е имало ановулаторен цикъл). Освен това мониторът засича и липсата на ову. Благодарение на Clearblue се научих да разпознавам и знаците на тялото ми. Вече не използвам обикновени тестове и не си измервам температурата. Така, практически през цялото време имам информация за нивото на LH от 6 до 16 ден на цикъла (при жените с по-дълъг цикъл - от 6 до 26 ден). Този тест е много подходящ за тези, които нямат време да чакат заради възрастта си. Моят го поръчах по Интернет, за съжаление в България не се продава. В чужбина  се продава в аптеките. За да е ефективен, трябва да си сигурна, че нямаш други причини за незабременявянето, т.е. подходящ се е тези, които по всички показатели са ок, но не могат да улучат точния момент.
Re: Тест за овулация
« Отговор #793 -: Октомври 22, 2013, 11:09:15 am »
много ти благодаря за пълната информация която ми даде
при мен мисля че проблема е от не улучване на момента а и по рядко правим опитите понеже имам една малка калпазанка която заспива в 12 часа и спи при нас така че ни е трудно с опитите  :P
Re: Тест за овулация
« Отговор #794 -: Ноември 08, 2013, 15:31:37 pm »
 Момичета, вие мерите ли базална температура наред с тестовете за овулация? Аз мисля да зарежа тия тестове, защото ми се строриха доста несигурни в моя случай. Т. съм мерила преди време, дори започнах от днес, малко късно, но след тоя Дуфастон стана голяма каша.
Re: Тест за овулация
« Отговор #795 -: Ноември 08, 2013, 16:03:44 pm »
Аз правя и тестове, меря БТ, гадая по симптоми, календари....но си е Божа работа. Успех
Re: Тест за овулация
« Отговор #796 -: Ноември 08, 2013, 17:09:20 pm »
Благодаря за бързия отговор anitooo1   аз също съм на мнение че Господ си знае работата...
Re: Тест за овулация
« Отговор #797 -: Ноември 13, 2013, 18:48:19 pm »
Момичета, вече четвърти ден теста ми за овлуция има втора черта. Малко по-бледа е от контролната, но я има. Смених марката след втория, но пак е така. Някоя може ли да ми помогне?



*
Re: Тест за овулация
« Отговор #798 -: Ноември 13, 2013, 19:09:06 pm »
Момичета, вече четвърти ден теста ми за овлуция има втора черта. Малко по-бледа е от контролната, но я има. Смених марката след втория, но пак е така. Някоя може ли да ми помогне?

Когато наситеността на ивицата в тестовия участък е еднаква или по-силна от тази на ивицата в контролния участък, то резултатът от теста е положителен и показва, че вълната на LH започва, т.е. в следващите 24-48 часа ще бъдеш в овулация. Ако LH е на базовото си ниво, наситеността на ивицата в тестовия участък ще е по-светла от тази на ивицата в контролния участък.

"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Тест за овулация
« Отговор #799 -: Ноември 13, 2013, 19:23:01 pm »
Момичета, вече четвърти ден теста ми за овлуция има втора черта. Малко по-бледа е от контролната, но я има. Смених марката след втория, но пак е така. Някоя може ли да ми помогне?

Когато наситеността на ивицата в тестовия участък е еднаква или по-силна от тази на ивицата в контролния участък, то резултатът от теста е положителен и показва, че вълната на LH започва, т.е. в следващите 24-48 часа ще бъдеш в овулация. Ако LH е на базовото си ниво, наситеността на ивицата в тестовия участък ще е по-светла от тази на ивицата в контролния участък.

В същото време меря и БТ. Последните два дни вече се покачи. Не мога да се оправя с тези тестове и тази овулация и това е :x