0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #80 -: Септември 01, 2008, 14:30:49 pm »
Днес май е прегрял телефонът на клиниката в Плевен от нас. И аз звънях.

Миналата седмица правих контролни изследния там. В края на седмицата получих резултатите и препоръките на доц. Конова, но... липсваха препоръките за по време на бременност.

Моето положение е умерено-повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати. Хомозиготен носител съм на 4G/4G на PAI. Нисък имунитет. Нямам антифосфолипидни и др. антитела. Сега след имуностимулираща терапия и при мен има НК клетки 18 %, но преди ми бяха на горната граница в референтните, а и имам подозрения, че при бременност ги качвам (не съм 100 % убедена, че НК клетките правят така, само подозрения).

raia123, с това почти отговарям на въпроса ти. Аз не съм правила IgJ имуноглобулин. По отношение на другите показатели - подобрило ми се е съотношението Th/Ts, това мисля че е много добре, още 1-2 показателя, други 1-2 си остават същите. 

isev, дали съм доволна от резултатите от имуностимулиращата - относно рецидивиращата ми всеки или през месец инфекция сега постигнахме 5-месечен период, което е много добре, но имайки предвид все пак че това е времето, в което съм вземала лекарства - не знам. Да видим, ако без лекарства има някакво разреждане, тогава наистина ще съм доволна. Това по-скоро е въпрос на организъм и едва ли лекар може да ми помогне кой знае колко, няма лекарства по случая.

Дали съм доволна от имуностимулиращата като цяло - може би 60 % да.


Шашкам се за това че имам предписани само аспирин протект при планиране и по време на бременност и фраксипарин 0,3 през ден след + тест. Аспиринът съм срещала, че е по-добре да се пие след ову до началото на менструацията. Нямам нито интралипид, нито имуновенин..., а сега особено с тези НК клетки...

Май аспиринът не влияе на тромбоцитно-левкоцитните агрегати...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #81 -: Септември 01, 2008, 16:17:55 pm »
здравейте ,трябва да ми се влеят 30 ампули интралипид ,интересува ме как е точното наименование на лекарството , понеже доктора ми го диктува по телефона , -интралипид 20 % 250 мл, едната ампула ли е 250 мл , тук  пък четох че се влива част от банката  с разтвора , нещо не ми е ясно , как точно ще стане ,моля ако имате повече информация да споделите
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #82 -: Септември 01, 2008, 16:36:21 pm »
здравейте ,трябва да ми се влеят 30 ампули интралипид ,интересува ме как е точното наименование на лекарството , понеже доктора ми го диктува по телефона , -интралипид 20 % 250 мл, едната ампула ли е 250 мл , тук  пък четох че се влива част от банката  с разтвора , нещо не ми е ясно , как точно ще стане ,моля ако имате повече информация да споделите
Интралипида е в банки
Имуновенина в ампули.
Попитай пак какво трябва да ти се влее?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #83 -: Септември 01, 2008, 16:59:21 pm »
два пъти питах - или 30 ампули имуновенин или 30 ампули интралипид, имуновенин , вече ми е вливан , за него знам ,че е в ампули ,
а това ли е наименованието  на интралипида - интралипид 20 % 250 мл- това означава ли една банка от 250 мл ?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #84 -: Септември 01, 2008, 17:10:29 pm »
Цял ден-НЯМА ОТГОВОР.Звънях във варненската имунология-в Света Марина,където доц.Балев ми каза ч може да отида утре и да ми направят вливанията(които на мен още не са ми назначени),така че няма на своя глава да си ги самоизпиша.Да видим до кога ще чакам да ми драснат 2 реда-явно е много сложно.Или просто ще рискувам.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #85 -: Септември 01, 2008, 18:11:18 pm »
Здравей Рая, и на мен д-р К.Тодорова ми беше объркала назначението на интралипида и доста се лутах, но като и се обадих по телефона се извини каза, че терапията с него е една и съща за всички: от 100 мл. интралипид банка /има и по големи разфасофки 250мл./ се взима 4 мл. и се разрежда в 250 мл.-0,9% разтвор NaCl и се влива за 40-50 минути.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #86 -: Септември 01, 2008, 23:30:24 pm »
ognyana , с 18% NK - клетки мисля , че трябва да вливаш Интралипид(моите са 18,04 %).
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #87 -: Септември 02, 2008, 10:41:02 am »
fatalwoman, а за мен необходимо ли е вливане според теб? Аз съм с 15%, а искам да използвам този месец активно :)
Още нямам отговор от доц. Конова.Днес и писах имейл, но не очаквам отговор.
Мисля утре да отида и да направя вливанията на Интралипид.Незнам от къде да го намеря,дали се прадава в аптеките? Може ли да ми стане нещо от този интралипид?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #88 -: Септември 02, 2008, 11:00:12 am »
Интралипида се продава в аптеките свободно , а специализираните клиники го имат в наличност и можеш да ползваш от техния , защото ще са ти необходими 4 мл.
 Опитай се да се свържеш с доц. Конова по тел. , за да каже мнението си.на регистратурата кажи , че е спешно. :wink:Аз чакам отговор на мой имейл от нея вече цял месец.
 Интралипида е вид соев протеин, като хранителна добавка . Това ми обясниха от Плевен като ги питах.Не вярвам да ти навреди.
 Към резултатите от изследванията няма ли препоръки?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #89 -: Септември 02, 2008, 11:42:31 am »
ognyana , с 18% NK - клетки мисля , че трябва да вливаш Интралипид(моите са 18,04 %).


Благодаря, fatalwoman. Моите са 18,24 %. И аз мисля, че трябва да вливам все пак нещо... , но не мога да си го назначавам сама. Чакам отговор - писала съм писмо, вчера се обадих, ще почакам отговор. Ако не получа - надявам се акушер-гинекологът да се справи, само дано да не се изисква вливането да е много преди това.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #90 -: Септември 02, 2008, 12:04:09 pm »
МОМИЧЕТА КОНОВА МИ СЕ ОБАДИ преди малко.Каза да отида в Майчин дом днес или утре да ми направят вливанията на Интралипид-те знаели колко.
След малко си тръгвам от работа и отивам право там! Каза че това вливане имало ефект 2 месеца,после ако няма бременност пак.
Ognqna,според мен и ти трябва да направиш вливания,нищо по различно няма да ти каже доцентката.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #91 -: Септември 02, 2008, 12:10:44 pm »
Рая как така ти се появиха тези НК клетки изведнъж?От какво не ти ли каза Конова, да не е от тази имуностимулираща терапия?Ти кога планираш  бременност?Аз реших да почвам с опитите чак към февруари догодина живот и здраве та дотогава ще си почивам. :wink:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #92 -: Септември 02, 2008, 14:47:08 pm »
И аз си имам актуализирана препоръка!

:dance2:

Благодаря на доц. Конова!  :flower:
 
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #93 -: Септември 03, 2008, 09:39:14 am »
Рая,много бих искала да споделиш после подробно всичко относно вливането ти на интралипид в М.дом.Аз съм от Варна и на мен също ми предстои вливане.Бих искала да знам,ти ли си го осигуряваш или те имат при тях?С кой док.трябва да се свържа?Кава е цената на манипулацията?Благодаря ти предварително!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #94 -: Септември 03, 2008, 10:32:35 am »
venig79,вчера отидох в Майчин дом ,където нямаха в наличност Интралипид и ме пратиха на Санита на ген. Колев,където си купих един сак за 22,50,самото вливане ми струваше 15лв.Казваш на регистратура че си а вливка,и те те пращат на 2-рия етаж,обаждат се на лекар или сестра и те поемат.Няма страшно.Изгледах си "Оринч Каунти" и се прибрах по живо по здраво.Самото вливане трябва да е за 1 час.От цялото количество Интралипид,което си купих ми вляха 4мл,разредено в 250мл физиологичен разтвор.Сега се очаква да забременея(дай Боже) и ако няма бременност през следващите 2 месеца,пак се прави изследване и ново вливане ако се наложи.
Дано да съм била полезна.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #95 -: Септември 03, 2008, 11:24:55 am »
Много полезна информация за момичетата от Варна,благодарим :bighug:

Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #96 -: Септември 03, 2008, 11:51:07 am »
Благодаря ти много Рая!Пожелавам ти чудото да се случи,този или другия месец и да нямаш нужда от допълнителни вливки!Само още нещо да попитам .физиологичния разтвор в комлект към итралипида ли го дават ,или трябва да го купя отделно?Също така,има ли нужда от предварително записване или си отиваш направо на рецепцията и казваш че си за вливки?Още веднъж ти благодаря много,защото моите планове до сега бяха да пътувам до Плевен,а сега така ще е доста по-лесно.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #97 -: Септември 03, 2008, 12:17:10 pm »
isev,незнам как ми се появиха тези НК клетки,уж преди нямах,а сега..?
Надявам се сега след вливането да намалеят,незнам дали и кога трябва да пусна контролно изследване.Смятам този месец да действам.Ще проследя овулацията с фоликуметрия и тестове,и се надявам че ще успеем.А ти защо чак февруари,това е доста дълго време?Лекар ли ти препоръча да изчакаш толкова?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #98 -: Септември 03, 2008, 12:21:30 pm »
Физиологичния разтвор си го имат там.Аз както си бях на работа Конова ми се обади и аз си тръгнах и отидох на место в Майчин дом.там на рецепцията те пращат където трябва-всичко е много просто и лесно.Аз сега си имам в нас остатъка от Интралипида,ако искаш мога да ти го дам да направиш вливането.Кога трябва да го правиш? Аз без това нямам какво да го правя,сложих го в хладилника и незнма кога може да ми потрябва.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #99 -: Септември 03, 2008, 12:51:10 pm »
isev,незнам как ми се появиха тези НК клетки,уж преди нямах,а сега..?
Надявам се сега след вливането да намалеят,незнам дали и кога трябва да пусна контролно изследване.Смятам този месец да действам.Ще проследя овулацията с фоликуметрия и тестове,и се надявам че ще успеем.А ти защо чак февруари,това е доста дълго време?Лекар ли ти препоръча да изчакаш толкова?

Ами да по пепоръка на моята гинеколожка, Димитрова от СФ,А ДАЛИ ВЪВ вАРНА, мога да си вливам имуновенина като забременея, че Плевен ми идва много далеч.И ти ли си го подсигуряваш или те ти го доставят как става? :wink: