0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Immunovenin и Intralipid
« -: Април 20, 2008, 18:26:44 pm »
Здравейте!
От къде мога да закупя Immunovenin и Intralipid и можете ли да ми кажете ориентировъчна цена?
Къде в София да си направя вливания?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #1 -: Април 20, 2008, 18:39:07 pm »
 Аз правих вливане на имуновенин в клиника "Малинов" в София. Една ампула струваше 12лв. Самото вливане не си спомням точно, но беше 50-60лв.  Имуновенин можеш да намериш в "институт по заразни и паразитни болести"(ако не се казваше така института моля, поправете ме) на бул. Мадрид срещу градинката.  Моят съвет е да се довериш на клиниката която посещаваш - имат лекарствата в наличност, съхраняват ги според изискванията и цените не са по-различни от тези които ще ти предложат навън.  За интралипида нямам информация - лично аз само съм го виждала - в банки от по 500мл., от които (знам от момичетата тук)  се влива съвсем малко количество.
« Последна редакция: Април 20, 2008, 18:40:57 pm от Danny S »


*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #2 -: Април 20, 2008, 18:51:35 pm »
Аз търся да го закупя от аптека или склад, понеже ми трябва фактура за лекарството. А клиниките не могат да ми издадат такава.
А сега се притеснявам и как ще реагира лекаря ми, понеже имунологичните изследвания си ги назначих сама, въпреки че той беше против.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #3 -: Април 21, 2008, 10:28:13 am »
  Интралипида се продава в банка от 500мл., от които ти трябват само 4мл.Банката струва около 20лв.Ако я нямат в наличност в аптеката обикновено няма проблем да ти я доставят.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #4 -: Април 21, 2008, 11:55:35 am »
В Института на Мадрид дават фактура, щом искаш. Трябва да се отиде в отдел пласмент и взимаш имуновенина веднага. 11.77 лв. мисля, че беше цената на ампула.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #5 -: Април 21, 2008, 12:01:20 pm »
Ми аз в сряда взимах имуновенин и не ми дадоха фактура, само касова.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #6 -: Април 21, 2008, 13:56:00 pm »
Мари, в Центъра по заразни болести на Мадрид ли? Трябва да им кажеш, че искаш, може да са се разсеяли. Мен всеки път ме питат искам ли фактура, но пък аз не искам.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #7 -: Април 21, 2008, 15:56:58 pm »
Ами исках да, три пъти взимам от там, първия път даже не успях да взема нито фактура, нито касова, втория и третия взех касова. Жената там ми каза, че нямали право да продават на частни лица, а само на складове, аптеки и организации, но те го правели на добра воля.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #8 -: Април 21, 2008, 16:28:15 pm »
Сега разбрах, явно съм в грешка.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #9 -: Май 13, 2008, 13:19:28 pm »
момичета, можете ли да ми кажете колко време след положителен тест за бременност се влива ИМУНОВЕНИН?
Благодаря
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #10 -: Май 13, 2008, 14:09:03 pm »
На мен доц.Конова ми препоръча, даже настоя възможно най-скоро, така че го влях на 28 ден от бременността (аз съм с по-ранна овулация и затова разбрах, че съм бременна на 25-26 ден от последния цикъл).
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #11 -: Май 29, 2008, 14:38:08 pm »
Момичета,моля да ми помогнете да взема решение.Значи аз съм с Хашимото:ТСХ-2.666,МАТ-196,ТАТ-72.Имам препоръка за вливане на имуновенин 40 ампули еднократно от доц.Конова.Д-р Владимиров обаче ме остави сама да реша какво да правя.Имам и леко завишени НК клетки и антинуклеарни антитела.И сега съм изправна пред дилемата дали да вливам имуновенин,или да не го вливам.Може ли да ми навреди,възможно ли е да стане по-зле положението?Моля,ако някой може да ми отговори,ще съм ви благодарна!Стана май доста объркан поста,но съм притеснена.
Не знам дали е подходящо да използвам тази тема,затова моля за извинение.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #12 -: Юни 06, 2008, 20:09:57 pm »
Здравейте момичета. И аз въпреки че гинеколога, когото посещевам каза че не е нужно да правя имунологични изследвания,а аз съм с Хашимото, на своя глава и по препоръка на д-р Катя Тодорова ги направих. Имам завишени Нк клетки, както и завишени ТАТ и МАТ. Доктор Тодорова ми предписа вливане на интралипид, но сега не знам къде да го направя, бихте ли ми помогнали. Трябва ли да е в специализирана клиника, там където ходя го правят но предполагам, че дактора ще се обиди.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #13 -: Юни 07, 2008, 15:47:18 pm »
а когато ние се обиждаме за нещо, кой ни бръсне
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #14 -: Юни 08, 2008, 07:42:02 am »
Интралипида се разпостранява от склад Либра. :)
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #15 -: Юни 14, 2008, 11:40:42 am »
на мен ще вливат интралипид.доктора ме праща в Пирогов.каза,че там си осигуряват всичко,пък и било добре вливането да стане в болница,тъй като това е белтък и може да има алергична реакция...

Кажете колко да очаквам като цена.Ще ми влеят 250мл
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #16 -: Юни 14, 2008, 12:19:51 pm »
Март месец в Пирогов ми взеха за цяла банка интралипид 500 лв.
самият престой, който се включва в цената е 100 лв..което за мен си е цяло безумие....за 3 часа лежане ти взимат толкова пари...
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #17 -: Юни 14, 2008, 12:57:34 pm »
Март месец в Пирогов ми взеха за цяла банка интралипид 500 лв.
самият престой, който се включва в цената е 100 лв..което за мен си е цяло безумие....за 3 часа лежане ти взимат толкова пари...
Да не би да говориш за Имуновенин. Интралипида струва 20лв, банка 500мл.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #18 -: Юни 14, 2008, 16:28:41 pm »
Да, самото вливане в Пирогов е 100 лв,отделно си купуваш от тях лекарството.
В мед.център св.Панталеймон вливането е 20 лв.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #19 -: Юни 14, 2008, 19:16:20 pm »
Здравейте момичета, на мен ми е предписано вливане на 40 ml интралипид разреден в 250 ml. NaCl, а чета тук, че се влива 4 ml. интралипид. Дали докторката не е сбъркала и да е сложила една 0-ла в повече в указанията, които ме е написала, вместо 4-ри 40-се. Аз съм от провинцията и ще ми го правят тук.