0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #60 -: Август 27, 2008, 11:46:04 am »
Ами Огняна ти имаш ли миседи сега какво изчаквате ,на мен ми казаха че тази мутация за фол. к-на не е толкова опосна оправя се с високи дози фол.к-на.Иаз се чудя кога ще се престраша. :wink:Успех момичета ,доколкото знам имуновенина намаля антифосфолипидните до минимум даже и ги премахва вашите колко са?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #61 -: Август 27, 2008, 13:00:42 pm »
2 миседа. Последните 5 месеца бях на имуностимулираща терапия, която приключи преди 2-3 дни. Имам хронично рецидивираща инфекция и паднал имунитет, освен другите 1-2 неща. Държах да я направя, а не да я прекъсвам, част от лекарствата при нея не се препоръчват при бременност. Иначе до май ме беше направо страх да си легна с мъжа...(вторият мисед беше на 1.1. т.г.) Не знам дали имаше полза за имунитета... Чакането поне си заслужаваше от гледна точка, че хванахме и проблем с щитовиден хормон. Повече няма да отглагаме, имам един преглед при гинеколог септември, но който много държа и Бог да е с нас...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #62 -: Август 27, 2008, 20:26:30 pm »
Късмет ти желая, но тази инфекция повлия ли се от тази имунотерапия, какво си пила за този и мунитет и как се разбира, че е понижен? :wink:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #63 -: Август 28, 2008, 06:24:47 am »
Това за Хаплотип А2 не ми е ясно какво е...

Когато аз правих имунологичните и генетичните преди 2.5 год., до колкото си спомням при разчитането на резултатите от генетичката нейното обяснение беше, че това е мутация която е един вид "безвредна" и почти всеки човек я има. Нещо като апендикса. :lol: :lol:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #64 -: Август 28, 2008, 10:44:51 am »
Късмет ти желая, но тази инфекция повлия ли се от тази имунотерапия, какво си пила за този и мунитет и как се разбира, че е понижен? :wink:

Падналият имунитет се разбира освен по общото състояние - което си относителна работа - и по показатели от изследвания. Изследванията ми показваха този паднал имунитет категорично. Не мога да изясня повече показателите, доста е сложно... те освен че гледат стойностите съпоставят и някои от категориите... Ако искаш мога да ти пратя резултат на някакъв мейл, за собствено ориентиране.

Чакам резултатите от контролното изследване и едва тогава ще мога да кажа дали е имала смисъл имуностимулиращата терапия... макар че имам едно на ум...

какво съм пила - виж тук
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=27578.0

Благодаря за пожеланието - от твоите уста в Божиите уши - че вече няма за кога!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #65 -: Август 28, 2008, 13:42:19 pm »
ognyana, и аз бях 5 месеца на тази имуностимулираща терапия,и сега преди няколко дни бях на контролен преглед.няма почти никаква разлика в показателите при мен,единствено IgJ имуноглобулин се е повлиял.Увеличени са ми и тромбоцитно левкоцитните агрегати,въпреки че пия аспирин протект
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #66 -: Август 28, 2008, 19:55:36 pm »
 Рая, каква беше терапията ти? Мисля , че тромбоцитно - левкоцитните агрегати са следствие на проблем при имунологичните и генетичните изследвания , т.е. склонност към тромбофилия.При такъв случай аспирин протекта едва ли ще е достатъчен.
 Аз имам умерено повишени тромбоцитно - левкоцитни агрегати , пия аспирин протект от 15 до 28 ден , но не само той е част от терапията ми, защото със съдоразширяващото си действие е крайно недостатъчен , разбира се , при склонност към тромбофилия.
 П.П. Колко струва PLA-изследването в Плевен сега?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #67 -: Август 28, 2008, 20:33:45 pm »
фАТАЛ УОМАН КАКВО ПИЕШ ТИ ОСВЕН АСПИРИНА И НА МЕН МИ Е ИЗПИСАН САМО аспирин,и антиоксидант преди забременяване ,но само това ,какви са тия съдоразширяващи? 8O
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #68 -: Август 29, 2008, 09:58:56 am »
Малко за разведряване на тежката и мътна тема... аз започнах да пия Гинко Вин...защото съм доста разсеяна напоследък.Таааа...на листовката пише.че всъщност лекарството действа върху кръвообръщението,предпазва от съсиреци и подобрява уросяването на крайниците,предпазва от артеросклероза и т.н.
 Та си помислих,я може пък и на друго да повлияе добре...  :lol: нали повлиява кръвообръщението и съсиреците, пък и ще стана по-умничка...
 Всичко най-най-най ,момичета
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #69 -: Август 29, 2008, 19:02:13 pm »
Дидонче супер си, но този Гинко Вин май влияе само като витаминчета като чели друго влияние няма :D Може ли някой да ми каже при положение, че имунологичните са ми наред нямам никакви други забележки освен / терапия с 50 ампули Имуновенин 25+25 / защо толкова много, някъде бях чела че се предписва според килограмите делено на 2
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #70 -: Август 29, 2008, 19:07:03 pm »
фАТАЛ УОМАН КАКВО ПИЕШ ТИ ОСВЕН АСПИРИНА И НА МЕН МИ Е ИЗПИСАН САМО аспирин,и антиоксидант преди забременяване ,но само това ,какви са тия съдоразширяващи? 8O
Засега съм на аспирин и антиоксидант.Вливам Интралипид през месец.Фраксипарин Имуновенин интакт - след положителен тест.
 Мисля при следващата процедура да влеем и Имуновенина с Интралипида.
 Аспирина има съдоразширяващо действие , а мисълта ми беше , че със склонност към тромбофилия ще е необходимо и противосъсирващо действие.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #71 -: Август 29, 2008, 19:09:20 pm »
Felindra , а за какво ти е предписан Имуновенина?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #72 -: Август 29, 2008, 22:11:23 pm »
фАТАЛ УОМАН КАКВО ПИЕШ ТИ ОСВЕН АСПИРИНА И НА МЕН МИ Е ИЗПИСАН САМО аспирин,и антиоксидант преди забременяване ,но само това ,какви са тия съдоразширяващи? 8O
Засега съм на аспирин и антиоксидант.Вливам Интралипид през месец.Фраксипарин Имуновенин интакт - след положителен тест.
 Мисля при следващата процедура да влеем и Имуновенина с Интралипида.
 Аспирина има съдоразширяващо действие , а мисълта ми беше , че със склонност към тромбофилия ще е необходимо и противосъсирващо действие.
ПРЕДПОЛАГАМ ИМАШ ПРЕДВИД ФРАКСИПАРИН ,НО СЛЕД + ТЕСТА НАЛИ?зАСЕГА И АЗ СЪМ НА АСПИРИН ТО Е ЕДИНСТВЕНОТО СЪДОРАЗШИРЯВАЩО СРЕДСТВО КОЕТО СЕ ИЗПОЛЗВА ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ. :wink:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #73 -: Август 30, 2008, 10:02:36 am »
fatalwoman предписани са вливания 9-11 ден преди ЕТ с донорска, имам мисед с абразио и едно неуспешно инвитро. Притеснява ме количеството като се има предвид добрите имунологични изследвания също така и на щитовидната са много добри. Хубав ден на всички :lol:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #74 -: Август 30, 2008, 12:00:16 pm »
fatalwoman, аз също пия аспирина от 15 до 35ти ден,защото цикъла ми е по дълъг.Нямам генетично предразположение към тромбофилия,при генетичните всичко е наред.от имунологичните проблема са ми тези тромбоцитно-левкоцитни агрегати,и сега от скоро Нк клетките.Имам терапия с фраксипарин и имуновенин,но тя е по време на бременност.Сега чакам доц.Конова да видя какво ще ми изпише за тези НК клетки.Ти имаш ли проблем с Нк клетките,и какво изписват за тях? Мисля че Интралипид?И кога се влива по време на овулация ли?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #75 -: Август 30, 2008, 12:56:15 pm »
Изследването за PLA преди беше безплатно,сега незнам-може би към 20лв, не повече.
А за имуностимулация,пих Isoprinosine, Engystol,Broncho Vaxom.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #76 -: Август 30, 2008, 17:41:04 pm »
Да , имам проблем с NK-клетките - 18 , 04% и за тях вливам при опитите Интралипид. Незнам до кога може да се продължава така.
 През септември ми е ред за вливане , но мисля този месец да пропуснем и да направим контролни имунологични.
 Интралипида се влива на 5 - 6 ден от МЦ , не по време на овулацията.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #77 -: Септември 01, 2008, 10:42:10 am »
Чудесно,днес ми е четвърти! :( :( :(,звънях пак в клиниката да им напомня че чакам заключение.Ако ми направят вливането на 6-ти ден късно ли е?
И след вливане прави ли се отново изследване на Нк клетките.В Плевен ли правят вливането на интралипид или имуновенин,или може навсякъде?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #78 -: Септември 01, 2008, 11:11:14 am »
 В моите препоръки от доц. Конова за вливането пише 5 -5 ден от МЦ(в първите чисти дни на цикъла).
 След вливането не се прави ново изследване. Интралипида може да се влее освен в Плевен и във всяка поликлиника , в която се съгласят.
 Имуновенин  е най - добре в Плевен , защото понякога се влива в 2 поредни дена , а и риска от алергична реакция е по - голям.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #79 -: Септември 01, 2008, 11:40:41 am »
Благодаря ти,аз звънях в Плевен и настоявах днес да ми пратят препоръките.Дано да стане
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!