0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #20 -: Юни 14, 2008, 20:15:51 pm »
не ти се е объркала докторката...И на мен са ми предписани 250 мл инралипид...
Мииииии ,док ме прати в голяма болница с довода,че интралипида е белтък и може да има алергична реакция,а там ще могат да реагират своевременно.Струва ми се логично
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #21 -: Юни 14, 2008, 20:17:53 pm »
Сега погледнах моята консултация от д- Конова-пише -Intralipid 20% -4 ml в 250 ml 0.9% NaCl,защо не  се обадиш на лекарката си да попиташ все пак?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #22 -: Юни 15, 2008, 07:59:39 am »
Не исках да я притеснявам, но ще звънна. Грешки стават, а това е десет пъти повече. Благодаря Ви.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #23 -: Юни 15, 2008, 12:01:20 pm »
Сега погледнах моята консултация от д- Конова-пише -Intralipid 20% -4 ml в 250 ml 0.9% NaCl,защо не  се обадиш на лекарката си да попиташ все пак?
На мен ми е предписан в същото съотношение.
 Дидон , 250мл са страшно много.Ти не беше ли само с NK - клетки?
Моите също са завишени - 18,04% , а имам и като бонус антифосфолипидни , а доц. Конова ми е предписала само 4 мл.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #24 -: Юни 15, 2008, 12:07:20 pm »
Миииии,като ви чета ,сигурно и на мен са предписани по-малко,в 250мл банка с някакъв разтвор най-вероятно,ама доктора го е написал така,че само в пирогов да го разберат...Я чакайте да водя на талона...


ааааа ,пише,цитирам
               "С молба за вливане на интралипида 20% в о,250/не се чете единицата/ за три часа "
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #25 -: Юни 15, 2008, 22:03:39 pm »
Сега погледнах моята консултация от д- Конова-пише -Intralipid 20% -4 ml в 250 ml 0.9% NaCl,защо не  се обадиш на лекарката си да попиташ все пак?
и моето е така
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #26 -: Юни 16, 2008, 15:55:19 pm »
прави сте... понеже имам вливания и на 2 те.... та се пообърках малкоооо
та 250 мл. е интралипида и струва около 20.00 лв.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #27 -: Юни 16, 2008, 23:28:02 pm »
връщам се от вливане на интралипид.Платих 116,45 лв в Пирогов.Нещо не ми се ходеше на друго място.Бяха много внимателни.На самата банка пишеше 20% разтвор...И ми се вля точно за 3часа.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #28 -: Юни 17, 2008, 18:37:22 pm »
Аз си купих от аптеката интралипид и то разфасофка 500 мл.  за 21 лв. и разтвор от NaCh за 1,60лв. и ще ми го влее личната лекарка. Каза ми, че е правила, и не смятам да давам толкова пари. Д-р К.Тодорова каза, че може личния доктор стига да иска.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #29 -: Юни 17, 2008, 21:52:00 pm »
Всеки си решава сам за себе си...За мен тия пари не са похарчени напразно...
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #30 -: Юни 17, 2008, 21:53:22 pm »
Аз си купих от аптеката интралипид и то разфасофка 500 мл.  за 21 лв. и разтвор от NaCh за 1,60лв. и ще ми го влее личната лекарка. Каза ми, че е правила, и не смятам да давам толкова пари. Д-р К.Тодорова каза, че може личния доктор стига да иска.
И аз обмислям този вариант...
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #31 -: Юни 18, 2008, 09:45:50 am »
   Аз моите вливания и на Интралипид и на Имуновенин ги правих в манипулационната на поликлиниката, изпратена от личната ми лекарка. Купувах си сама Имуновенина, Интралипида и другите неща и отивах с указанията от Плевен за начина на вливане и така...

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #32 -: Юни 18, 2008, 16:25:13 pm »
   Аз моите вливания и на Интралипид и на Имуновенин ги правих в манипулационната на поликлиниката, изпратена от личната ми лекарка. Купувах си сама Имуновенина, Интралипида и другите неща и отивах с указанията от Плевен за начина на вливане и така...

И аз така, само че в АГ отделението.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #33 -: Юли 04, 2008, 10:00:34 am »
   Аз моите вливания и на Интралипид и на Имуновенин ги правих в манипулационната на поликлиниката, изпратена от личната ми лекарка. Купувах си сама Имуновенина, Интралипида и другите неща и отивах с указанията от Плевен за начина на вливане и така...

И аз така, само че в АГ отделението.
А какви са указанията за вливане на интралипид?
 На колко време си правите вливания? В моите препоръки пише , че след вливане , следващите 2 овулации са подходящи за забременяване. Това означава , според мен , че през 2 месеца , на третия трябва да правя вливане. Този месец ще пробваме с инсе , а последното ми вливане е от май месец. Звънях днес на доц. Конова , но не вдига.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #34 -: Юли 04, 2008, 13:09:56 pm »
На това не мога да ти отговоря, както ти писах на лични, първото ми вливане беше на първия ден от стимулацията и имах късмета да забременея още същия цикъл. Така, че не знам как точно ще се процедира при не забременяване и през колко време ще се правят нови вливания и до колко вливания може да се правят.
Дано се свържеш с доц. Конова и тя да ти обясни всичко.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #35 -: Юли 10, 2008, 15:25:49 pm »
Сега погледнах моята консултация от д- Конова-пише -Intralipid 20% -4 ml в 250 ml 0.9% NaCl,
Момичета, и моята консултация е такава+40 ампули имуновенин, разредени 1:2 в 0.9% NaCl
Въпроса ми е за 0.9% NaCl- него също ли трябва аз да си го закупя или ще го имат в болницата?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #36 -: Юли 11, 2008, 16:14:26 pm »
Аз лично не съм го купувала, в болницата имат от него в изобилие. :lol: :lol:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #37 -: Юли 15, 2008, 23:47:02 pm »
Мацки, имам два въпроса, ако можете да ми помогнете и разсеете мъглата в главата...

1.) Каква е разликата между Immunovenin-а и Intralipid-а?

2.) Каква е ползата от едното и от другото?

Ще съм ви задължена.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #38 -: Юли 16, 2008, 00:02:07 am »
 2.) Каква е ползата от едното и от другото?
Интралипида е конкретно за NK - клетките, а Имуновенина влияе по-комплексно и на NK - клетките , и на антифосфолипидните антитела, и на ген. мутации.
 Иначе , за Интралипида разбрах , че е соев протеин , един вид хранителна добавка.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 00:07:05 am от fatalwoman »
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #39 -: Юли 16, 2008, 16:39:23 pm »
1.) Каква е разликата между Immunovenin-а и Intralipid-а?

     Имуновенинът е кръвен продукт, съдържащ в концентрирана форма антитела от серума на здрави кръводарители.
     Интралипидът съдържа пречистено соево масло, емулгирано с пречистени яйчни фосфолипиди. Осигурява енергия и есенциални мастни киселини.
   
 

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!