0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Immunovenin и Intralipid
« -: Април 20, 2008, 18:26:44 pm »
Здравейте!
От къде мога да закупя Immunovenin и Intralipid и можете ли да ми кажете ориентировъчна цена?
Къде в София да си направя вливания?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #1 -: Април 20, 2008, 18:39:07 pm »
 Аз правих вливане на имуновенин в клиника "Малинов" в София. Една ампула струваше 12лв. Самото вливане не си спомням точно, но беше 50-60лв.  Имуновенин можеш да намериш в "институт по заразни и паразитни болести"(ако не се казваше така института моля, поправете ме) на бул. Мадрид срещу градинката.  Моят съвет е да се довериш на клиниката която посещаваш - имат лекарствата в наличност, съхраняват ги според изискванията и цените не са по-различни от тези които ще ти предложат навън.  За интралипида нямам информация - лично аз само съм го виждала - в банки от по 500мл., от които (знам от момичетата тук)  се влива съвсем малко количество.
« Последна редакция: Април 20, 2008, 18:40:57 pm от Danny S »


*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #2 -: Април 20, 2008, 18:51:35 pm »
Аз търся да го закупя от аптека или склад, понеже ми трябва фактура за лекарството. А клиниките не могат да ми издадат такава.
А сега се притеснявам и как ще реагира лекаря ми, понеже имунологичните изследвания си ги назначих сама, въпреки че той беше против.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #3 -: Април 21, 2008, 10:28:13 am »
  Интралипида се продава в банка от 500мл., от които ти трябват само 4мл.Банката струва около 20лв.Ако я нямат в наличност в аптеката обикновено няма проблем да ти я доставят.

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #4 -: Април 21, 2008, 11:55:35 am »
В Института на Мадрид дават фактура, щом искаш. Трябва да се отиде в отдел пласмент и взимаш имуновенина веднага. 11.77 лв. мисля, че беше цената на ампула.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #5 -: Април 21, 2008, 12:01:20 pm »
Ми аз в сряда взимах имуновенин и не ми дадоха фактура, само касова.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #6 -: Април 21, 2008, 13:56:00 pm »
Мари, в Центъра по заразни болести на Мадрид ли? Трябва да им кажеш, че искаш, може да са се разсеяли. Мен всеки път ме питат искам ли фактура, но пък аз не искам.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #7 -: Април 21, 2008, 15:56:58 pm »
Ами исках да, три пъти взимам от там, първия път даже не успях да взема нито фактура, нито касова, втория и третия взех касова. Жената там ми каза, че нямали право да продават на частни лица, а само на складове, аптеки и организации, но те го правели на добра воля.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #8 -: Април 21, 2008, 16:28:15 pm »
Сега разбрах, явно съм в грешка.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #9 -: Май 13, 2008, 13:19:28 pm »
момичета, можете ли да ми кажете колко време след положителен тест за бременност се влива ИМУНОВЕНИН?
Благодаря
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #10 -: Май 13, 2008, 14:09:03 pm »
На мен доц.Конова ми препоръча, даже настоя възможно най-скоро, така че го влях на 28 ден от бременността (аз съм с по-ранна овулация и затова разбрах, че съм бременна на 25-26 ден от последния цикъл).
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #11 -: Май 29, 2008, 14:38:08 pm »
Момичета,моля да ми помогнете да взема решение.Значи аз съм с Хашимото:ТСХ-2.666,МАТ-196,ТАТ-72.Имам препоръка за вливане на имуновенин 40 ампули еднократно от доц.Конова.Д-р Владимиров обаче ме остави сама да реша какво да правя.Имам и леко завишени НК клетки и антинуклеарни антитела.И сега съм изправна пред дилемата дали да вливам имуновенин,или да не го вливам.Може ли да ми навреди,възможно ли е да стане по-зле положението?Моля,ако някой може да ми отговори,ще съм ви благодарна!Стана май доста объркан поста,но съм притеснена.
Не знам дали е подходящо да използвам тази тема,затова моля за извинение.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #12 -: Юни 06, 2008, 20:09:57 pm »
Здравейте момичета. И аз въпреки че гинеколога, когото посещевам каза че не е нужно да правя имунологични изследвания,а аз съм с Хашимото, на своя глава и по препоръка на д-р Катя Тодорова ги направих. Имам завишени Нк клетки, както и завишени ТАТ и МАТ. Доктор Тодорова ми предписа вливане на интралипид, но сега не знам къде да го направя, бихте ли ми помогнали. Трябва ли да е в специализирана клиника, там където ходя го правят но предполагам, че дактора ще се обиди.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #13 -: Юни 07, 2008, 15:47:18 pm »
а когато ние се обиждаме за нещо, кой ни бръсне
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #14 -: Юни 08, 2008, 07:42:02 am »
Интралипида се разпостранява от склад Либра. :)
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #15 -: Юни 14, 2008, 11:40:42 am »
на мен ще вливат интралипид.доктора ме праща в Пирогов.каза,че там си осигуряват всичко,пък и било добре вливането да стане в болница,тъй като това е белтък и може да има алергична реакция...

Кажете колко да очаквам като цена.Ще ми влеят 250мл
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #16 -: Юни 14, 2008, 12:19:51 pm »
Март месец в Пирогов ми взеха за цяла банка интралипид 500 лв.
самият престой, който се включва в цената е 100 лв..което за мен си е цяло безумие....за 3 часа лежане ти взимат толкова пари...
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #17 -: Юни 14, 2008, 12:57:34 pm »
Март месец в Пирогов ми взеха за цяла банка интралипид 500 лв.
самият престой, който се включва в цената е 100 лв..което за мен си е цяло безумие....за 3 часа лежане ти взимат толкова пари...
Да не би да говориш за Имуновенин. Интралипида струва 20лв, банка 500мл.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #18 -: Юни 14, 2008, 16:28:41 pm »
Да, самото вливане в Пирогов е 100 лв,отделно си купуваш от тях лекарството.
В мед.център св.Панталеймон вливането е 20 лв.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #19 -: Юни 14, 2008, 19:16:20 pm »
Здравейте момичета, на мен ми е предписано вливане на 40 ml интралипид разреден в 250 ml. NaCl, а чета тук, че се влива 4 ml. интралипид. Дали докторката не е сбъркала и да е сложила една 0-ла в повече в указанията, които ме е написала, вместо 4-ри 40-се. Аз съм от провинцията и ще ми го правят тук.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #20 -: Юни 14, 2008, 20:15:51 pm »
не ти се е объркала докторката...И на мен са ми предписани 250 мл инралипид...
Мииииии ,док ме прати в голяма болница с довода,че интралипида е белтък и може да има алергична реакция,а там ще могат да реагират своевременно.Струва ми се логично
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #21 -: Юни 14, 2008, 20:17:53 pm »
Сега погледнах моята консултация от д- Конова-пише -Intralipid 20% -4 ml в 250 ml 0.9% NaCl,защо не  се обадиш на лекарката си да попиташ все пак?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #22 -: Юни 15, 2008, 07:59:39 am »
Не исках да я притеснявам, но ще звънна. Грешки стават, а това е десет пъти повече. Благодаря Ви.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #23 -: Юни 15, 2008, 12:01:20 pm »
Сега погледнах моята консултация от д- Конова-пише -Intralipid 20% -4 ml в 250 ml 0.9% NaCl,защо не  се обадиш на лекарката си да попиташ все пак?
На мен ми е предписан в същото съотношение.
 Дидон , 250мл са страшно много.Ти не беше ли само с NK - клетки?
Моите също са завишени - 18,04% , а имам и като бонус антифосфолипидни , а доц. Конова ми е предписала само 4 мл.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #24 -: Юни 15, 2008, 12:07:20 pm »
Миииии,като ви чета ,сигурно и на мен са предписани по-малко,в 250мл банка с някакъв разтвор най-вероятно,ама доктора го е написал така,че само в пирогов да го разберат...Я чакайте да водя на талона...


ааааа ,пише,цитирам
               "С молба за вливане на интралипида 20% в о,250/не се чете единицата/ за три часа "
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #25 -: Юни 15, 2008, 22:03:39 pm »
Сега погледнах моята консултация от д- Конова-пише -Intralipid 20% -4 ml в 250 ml 0.9% NaCl,защо не  се обадиш на лекарката си да попиташ все пак?
и моето е така
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #26 -: Юни 16, 2008, 15:55:19 pm »
прави сте... понеже имам вливания и на 2 те.... та се пообърках малкоооо
та 250 мл. е интралипида и струва около 20.00 лв.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #27 -: Юни 16, 2008, 23:28:02 pm »
връщам се от вливане на интралипид.Платих 116,45 лв в Пирогов.Нещо не ми се ходеше на друго място.Бяха много внимателни.На самата банка пишеше 20% разтвор...И ми се вля точно за 3часа.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #28 -: Юни 17, 2008, 18:37:22 pm »
Аз си купих от аптеката интралипид и то разфасофка 500 мл.  за 21 лв. и разтвор от NaCh за 1,60лв. и ще ми го влее личната лекарка. Каза ми, че е правила, и не смятам да давам толкова пари. Д-р К.Тодорова каза, че може личния доктор стига да иска.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #29 -: Юни 17, 2008, 21:52:00 pm »
Всеки си решава сам за себе си...За мен тия пари не са похарчени напразно...
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #30 -: Юни 17, 2008, 21:53:22 pm »
Аз си купих от аптеката интралипид и то разфасофка 500 мл.  за 21 лв. и разтвор от NaCh за 1,60лв. и ще ми го влее личната лекарка. Каза ми, че е правила, и не смятам да давам толкова пари. Д-р К.Тодорова каза, че може личния доктор стига да иска.
И аз обмислям този вариант...
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #31 -: Юни 18, 2008, 09:45:50 am »
   Аз моите вливания и на Интралипид и на Имуновенин ги правих в манипулационната на поликлиниката, изпратена от личната ми лекарка. Купувах си сама Имуновенина, Интралипида и другите неща и отивах с указанията от Плевен за начина на вливане и така...

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #32 -: Юни 18, 2008, 16:25:13 pm »
   Аз моите вливания и на Интралипид и на Имуновенин ги правих в манипулационната на поликлиниката, изпратена от личната ми лекарка. Купувах си сама Имуновенина, Интралипида и другите неща и отивах с указанията от Плевен за начина на вливане и така...

И аз така, само че в АГ отделението.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #33 -: Юли 04, 2008, 10:00:34 am »
   Аз моите вливания и на Интралипид и на Имуновенин ги правих в манипулационната на поликлиниката, изпратена от личната ми лекарка. Купувах си сама Имуновенина, Интралипида и другите неща и отивах с указанията от Плевен за начина на вливане и така...

И аз така, само че в АГ отделението.
А какви са указанията за вливане на интралипид?
 На колко време си правите вливания? В моите препоръки пише , че след вливане , следващите 2 овулации са подходящи за забременяване. Това означава , според мен , че през 2 месеца , на третия трябва да правя вливане. Този месец ще пробваме с инсе , а последното ми вливане е от май месец. Звънях днес на доц. Конова , но не вдига.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #34 -: Юли 04, 2008, 13:09:56 pm »
На това не мога да ти отговоря, както ти писах на лични, първото ми вливане беше на първия ден от стимулацията и имах късмета да забременея още същия цикъл. Така, че не знам как точно ще се процедира при не забременяване и през колко време ще се правят нови вливания и до колко вливания може да се правят.
Дано се свържеш с доц. Конова и тя да ти обясни всичко.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #35 -: Юли 10, 2008, 15:25:49 pm »
Сега погледнах моята консултация от д- Конова-пише -Intralipid 20% -4 ml в 250 ml 0.9% NaCl,
Момичета, и моята консултация е такава+40 ампули имуновенин, разредени 1:2 в 0.9% NaCl
Въпроса ми е за 0.9% NaCl- него също ли трябва аз да си го закупя или ще го имат в болницата?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #36 -: Юли 11, 2008, 16:14:26 pm »
Аз лично не съм го купувала, в болницата имат от него в изобилие. :lol: :lol:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #37 -: Юли 15, 2008, 23:47:02 pm »
Мацки, имам два въпроса, ако можете да ми помогнете и разсеете мъглата в главата...

1.) Каква е разликата между Immunovenin-а и Intralipid-а?

2.) Каква е ползата от едното и от другото?

Ще съм ви задължена.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #38 -: Юли 16, 2008, 00:02:07 am »
 2.) Каква е ползата от едното и от другото?
Интралипида е конкретно за NK - клетките, а Имуновенина влияе по-комплексно и на NK - клетките , и на антифосфолипидните антитела, и на ген. мутации.
 Иначе , за Интралипида разбрах , че е соев протеин , един вид хранителна добавка.
« Последна редакция: Юли 16, 2008, 00:07:05 am от fatalwoman »
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #39 -: Юли 16, 2008, 16:39:23 pm »
1.) Каква е разликата между Immunovenin-а и Intralipid-а?

     Имуновенинът е кръвен продукт, съдържащ в концентрирана форма антитела от серума на здрави кръводарители.
     Интралипидът съдържа пречистено соево масло, емулгирано с пречистени яйчни фосфолипиди. Осигурява енергия и есенциални мастни киселини.
   
 

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #40 -: Юли 16, 2008, 18:30:10 pm »
Здравейте и аз имам един въпрос :Нали генетичните не се повлияват от нищо как имуновенина помага за тях ,аз мисля, че имуновенина е за антителата , а аспирина и хепарина са за генетичните мутации.Ако не е така някой да ме поправи :wink:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #41 -: Юли 16, 2008, 18:59:05 pm »
 "Нали генетичните не се повлияват от нищо ", а как "аспирина и хепарина са за генетичните мутации" ?
 Генетичните са константа. " Дефектния " ген не се променя , но имуновенина може би премоделира последствията от него.
Аспириновата профилактика е основана на схващането, че относителното понижение на простациклина причинява тромбози.Хепаринът, имайки анкикоагулантна активност, блокира процеса на тромбообразуване на всички нива, включително и при дефицитни състояния на естествените антикоагуланти.
 Аспирина и хепарина един вид " тушират " последствията от ген. мутации, но мисля , че и имуновенина има влияние.(освен за антителата)
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #42 -: Юли 18, 2008, 13:10:39 pm »
Страшни сте! Как само сте се специализирали!
Припомних си какво беше имуновенин, бях чела преди половин година, но и бях позабравила. Кръвен продукт - не съм се объркала значи, със сигурност против високи антитела...
За интралипида нищо не знаех - соев протеин - полезни мастни киселини - значи ще има от какво да се синтезира някой и друг полезен хормон и предполагам интерферони и др. Тази имунология...
За аспирина, фраксипарина, клексана със сигурност знам, че се изписват при тромбофилия или генетична предразположеност към такава.
За първи път разбирам, че имуновенина помага при генетични проблеми...Хмммм, интересно.
Благодаря на всички за включването...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #43 -: Юли 18, 2008, 13:12:06 pm »
Пак въпрос.
Дали ЛИТ и вливането на имуновенин до някаква степен не са еднакви като действие...????
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #44 -: Юли 25, 2008, 10:45:53 am »
Не, действат на различен принцип.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #45 -: Юли 25, 2008, 11:35:05 am »
Ок сега разбирам ,че имуновенина повлиява благоприятно и ген. мутации дори да не ги променя значи компект от аспирин,хепарин и имуновенин нацяло трябва да се дправят с проблема .Малко се поуспокоех :wink: :)
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #46 -: Юли 25, 2008, 23:28:05 pm »
Не, действат на различен принцип.
Ето, тук трябва много да се ограмотявам. ЛИТ, АИ, вливане на имуновенин, прилики и разлики... Ще трябва да отделя 2-3 дни  :(
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #47 -: Август 07, 2008, 19:15:23 pm »
Здравейте и на мен ми предстои вливане на Интралипид. Някой може ли да ми каже дали боли? От три години се опитвам да заременея ,но няма резултат.Докторката ми каза че можеби вливането на Интралипида може да помогне до някаква степен. Правих си какви ли не изследвания,подложих се на лечение с клостилбегит по няколко месеца,после почивка и след това пак.Неможех да правя фуликули,след това лечение и след една голяма киста около 40мм.,която я отстараниха с утрогестан 2 месеца от 16 ден 2 пъти по 1,ЗАПОЧНАХ да правя фуликули. Но пак нестава,правих си и цветна снимка и пак нищо,нямам запушване на тръбите.
Дали това вливане ще помогне,казаха ми че спира антителата или нещо подобно-можете ли да ми обясните подробно действието му?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #48 -: Август 07, 2008, 22:57:34 pm »
Не, действат на различен принцип.
Ето, тук трябва много да се ограмотявам. ЛИТ, АИ, вливане на имуновенин, прилики и разлики... Ще трябва да отделя 2-3 дни  :(
ЛИТ и АИ е едно и също според мен.
Целта на АИ е да създаде в организма на жената защитни антитела на бременността, които защитават ембриона не само от НК- клетките , но и от всякакви други набези на имунната система.Такива антитела би трябвало да се създадат физиологично при нормална бременност.
 АИ действа като се инжектират лимфоцити , извлечени от кръвта на мъжа , в жената.
    shampur    , вливането на Интралипид не боли , но мисля , че преди да се решиш на него , трябва да направиш имунологични изследвания.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #49 -: Август 13, 2008, 12:40:37 pm »
Колко дена преди трансфера е добре да се влее интралипид или имуновенина и също не мога да разбера , кога изписват едното и кога другото....четох по-горе, че имат малко по-различно действие, но все пак ако е по-комплексно действието на имуновенина не е ли по-добре той да бъде предписан?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #50 -: Август 15, 2008, 20:19:17 pm »
Без да твърдя,че е вярното,но така ми го обясниха на мен:
    когато няма проблем с хуморалния имунитет,сиреч антифосфолипидните антитела,а само НК са завишени,предписват интралипид...
На мен ми го вляха на 5ти ден от цикъла
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #51 -: Август 16, 2008, 19:29:00 pm »
marina, между 7-9 дни преди ембриотрасфер е хубаво да се влее имуновенина

аз съм с леко завишен антикардиолипин и имам препоръка за вливане на имуновенин

доколкото знам интралипида се влива при завишени НК
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #52 -: Август 25, 2008, 22:36:20 pm »
 Доц. Конова ми е предписала Интралипид при опитите за забременяване като е уточнила , че след вливането , следващите две овулации са подходящи за забременяване. Това означава , че през месец трябва да правя вливане.
 Не ми е ясно има ли ограничения за броя на вливанията във времето?Трябва ли след известен брой вливания да се прави почивка , например?
 Контролни изследвания  ми е назначила за след положителния тест , но дотогава не се знае колко вливания ще са зад гърба ми.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #53 -: Август 26, 2008, 10:35:50 am »
Да благодаря ви , момичеата за отговора, и аз така разбрах от това , което успях да немеря по въпроса тук.Разбирам също, че само за завишени НК-клетки се влива интралипид, иначе ако има други проблеми или се комбинира с имуновенин или само имуновенин се влива.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #54 -: Август 26, 2008, 12:06:37 pm »
Цитат
Разбирам също, че само за завишени НК-клетки се влива интралипид, иначе ако има други проблеми или се комбинира с имуновенин или само имуновенин се влива
Аз имам само завишени НК-клетки и ми беше изписан Имуновенин-не Интралипид.
Всичко е индивидуално.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #55 -: Август 26, 2008, 14:43:32 pm »
Странно-мислех, че вече ми е ясно, а пък излиза че изобщо не е ясно - кога се влива едното и кога другото ... 8O


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #56 -: Август 26, 2008, 15:13:16 pm »
нали за това са лекарите, важното е на тях да им е ясно и да правят това, което е необходима
успех
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #57 -: Август 26, 2008, 15:16:26 pm »
Доц. Конова ми е предписала Интралипид при опитите за забременяване като е уточнила , че след вливането , следващите две овулации са подходящи за забременяване. Това означава , че през месец трябва да правя вливане.
 Не ми е ясно има ли ограничения за броя на вливанията във времето?Трябва ли след известен брой вливания да се прави почивка , например?
 Контролни изследвания  ми е назначила за след положителния тест , но дотогава не се знае колко вливания ще са зад гърба ми.
fatalwoman, защо доц. Конова при теб е назначила Интралипид, моля те, да споделиш?!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #58 -: Август 26, 2008, 18:27:54 pm »
ognyana , имах миссед в 9 г.с. тази година през януари.Имунологичните и генетичните показаха NK -  клетки 18,04 % , антифосфолипидни антитела , повишени тромбоцитно - левкоцитни агрегати и имам хетерозиготно носителство по МТХФР , насителство на генотип 4G/5G , хетерозиготно носителство на Хаплотип А2. Интралипида е при опитите , а Имуновенина ми е предписан за след положителния тест.
 Аз мисля да обсъдим с доц. Конова варианта за вливане на Имуновенин и Интралипид при следващото инсе.
 Това за Хаплотип А2 не ми е ясно какво е...
 
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #59 -: Август 27, 2008, 10:31:31 am »
Благодаря за отговора, fatalwoman. (Ох, и вземи го смени това никнейм, не искам да си фатална повече - това е пожелание!) Знам, че по някои неща случаите ни си  приличат затова попитах... Значи имаш повишени НК, антифосфолипидни. Това за Хаплотип-а и аз не го разбирам - дано някой се включи с кратко и ясно инфо за него. Хетерозиготното не е като хомозиготното носителство, нали (това за МТХФР)? По тромбоцитно-левкоцитните агрегати си приличаме. Аз съм хомозиготен носител на 4G/4G. (Ох, така се получава спам... май ще трябва да драсна два реда в друга тема или на лични).
Пожелавам ти 9-месечен успех при следващото инсе!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #60 -: Август 27, 2008, 11:46:04 am »
Ами Огняна ти имаш ли миседи сега какво изчаквате ,на мен ми казаха че тази мутация за фол. к-на не е толкова опосна оправя се с високи дози фол.к-на.Иаз се чудя кога ще се престраша. :wink:Успех момичета ,доколкото знам имуновенина намаля антифосфолипидните до минимум даже и ги премахва вашите колко са?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #61 -: Август 27, 2008, 13:00:42 pm »
2 миседа. Последните 5 месеца бях на имуностимулираща терапия, която приключи преди 2-3 дни. Имам хронично рецидивираща инфекция и паднал имунитет, освен другите 1-2 неща. Държах да я направя, а не да я прекъсвам, част от лекарствата при нея не се препоръчват при бременност. Иначе до май ме беше направо страх да си легна с мъжа...(вторият мисед беше на 1.1. т.г.) Не знам дали имаше полза за имунитета... Чакането поне си заслужаваше от гледна точка, че хванахме и проблем с щитовиден хормон. Повече няма да отглагаме, имам един преглед при гинеколог септември, но който много държа и Бог да е с нас...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #62 -: Август 27, 2008, 20:26:30 pm »
Късмет ти желая, но тази инфекция повлия ли се от тази имунотерапия, какво си пила за този и мунитет и как се разбира, че е понижен? :wink:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #63 -: Август 28, 2008, 06:24:47 am »
Това за Хаплотип А2 не ми е ясно какво е...

Когато аз правих имунологичните и генетичните преди 2.5 год., до колкото си спомням при разчитането на резултатите от генетичката нейното обяснение беше, че това е мутация която е един вид "безвредна" и почти всеки човек я има. Нещо като апендикса. :lol: :lol:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #64 -: Август 28, 2008, 10:44:51 am »
Късмет ти желая, но тази инфекция повлия ли се от тази имунотерапия, какво си пила за този и мунитет и как се разбира, че е понижен? :wink:

Падналият имунитет се разбира освен по общото състояние - което си относителна работа - и по показатели от изследвания. Изследванията ми показваха този паднал имунитет категорично. Не мога да изясня повече показателите, доста е сложно... те освен че гледат стойностите съпоставят и някои от категориите... Ако искаш мога да ти пратя резултат на някакъв мейл, за собствено ориентиране.

Чакам резултатите от контролното изследване и едва тогава ще мога да кажа дали е имала смисъл имуностимулиращата терапия... макар че имам едно на ум...

какво съм пила - виж тук
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=27578.0

Благодаря за пожеланието - от твоите уста в Божиите уши - че вече няма за кога!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #65 -: Август 28, 2008, 13:42:19 pm »
ognyana, и аз бях 5 месеца на тази имуностимулираща терапия,и сега преди няколко дни бях на контролен преглед.няма почти никаква разлика в показателите при мен,единствено IgJ имуноглобулин се е повлиял.Увеличени са ми и тромбоцитно левкоцитните агрегати,въпреки че пия аспирин протект
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #66 -: Август 28, 2008, 19:55:36 pm »
 Рая, каква беше терапията ти? Мисля , че тромбоцитно - левкоцитните агрегати са следствие на проблем при имунологичните и генетичните изследвания , т.е. склонност към тромбофилия.При такъв случай аспирин протекта едва ли ще е достатъчен.
 Аз имам умерено повишени тромбоцитно - левкоцитни агрегати , пия аспирин протект от 15 до 28 ден , но не само той е част от терапията ми, защото със съдоразширяващото си действие е крайно недостатъчен , разбира се , при склонност към тромбофилия.
 П.П. Колко струва PLA-изследването в Плевен сега?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #67 -: Август 28, 2008, 20:33:45 pm »
фАТАЛ УОМАН КАКВО ПИЕШ ТИ ОСВЕН АСПИРИНА И НА МЕН МИ Е ИЗПИСАН САМО аспирин,и антиоксидант преди забременяване ,но само това ,какви са тия съдоразширяващи? 8O
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #68 -: Август 29, 2008, 09:58:56 am »
Малко за разведряване на тежката и мътна тема... аз започнах да пия Гинко Вин...защото съм доста разсеяна напоследък.Таааа...на листовката пише.че всъщност лекарството действа върху кръвообръщението,предпазва от съсиреци и подобрява уросяването на крайниците,предпазва от артеросклероза и т.н.
 Та си помислих,я може пък и на друго да повлияе добре...  :lol: нали повлиява кръвообръщението и съсиреците, пък и ще стана по-умничка...
 Всичко най-най-най ,момичета
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #69 -: Август 29, 2008, 19:02:13 pm »
Дидонче супер си, но този Гинко Вин май влияе само като витаминчета като чели друго влияние няма :D Може ли някой да ми каже при положение, че имунологичните са ми наред нямам никакви други забележки освен / терапия с 50 ампули Имуновенин 25+25 / защо толкова много, някъде бях чела че се предписва според килограмите делено на 2
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #70 -: Август 29, 2008, 19:07:03 pm »
фАТАЛ УОМАН КАКВО ПИЕШ ТИ ОСВЕН АСПИРИНА И НА МЕН МИ Е ИЗПИСАН САМО аспирин,и антиоксидант преди забременяване ,но само това ,какви са тия съдоразширяващи? 8O
Засега съм на аспирин и антиоксидант.Вливам Интралипид през месец.Фраксипарин Имуновенин интакт - след положителен тест.
 Мисля при следващата процедура да влеем и Имуновенина с Интралипида.
 Аспирина има съдоразширяващо действие , а мисълта ми беше , че със склонност към тромбофилия ще е необходимо и противосъсирващо действие.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #71 -: Август 29, 2008, 19:09:20 pm »
Felindra , а за какво ти е предписан Имуновенина?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #72 -: Август 29, 2008, 22:11:23 pm »
фАТАЛ УОМАН КАКВО ПИЕШ ТИ ОСВЕН АСПИРИНА И НА МЕН МИ Е ИЗПИСАН САМО аспирин,и антиоксидант преди забременяване ,но само това ,какви са тия съдоразширяващи? 8O
Засега съм на аспирин и антиоксидант.Вливам Интралипид през месец.Фраксипарин Имуновенин интакт - след положителен тест.
 Мисля при следващата процедура да влеем и Имуновенина с Интралипида.
 Аспирина има съдоразширяващо действие , а мисълта ми беше , че със склонност към тромбофилия ще е необходимо и противосъсирващо действие.
ПРЕДПОЛАГАМ ИМАШ ПРЕДВИД ФРАКСИПАРИН ,НО СЛЕД + ТЕСТА НАЛИ?зАСЕГА И АЗ СЪМ НА АСПИРИН ТО Е ЕДИНСТВЕНОТО СЪДОРАЗШИРЯВАЩО СРЕДСТВО КОЕТО СЕ ИЗПОЛЗВА ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ. :wink:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #73 -: Август 30, 2008, 10:02:36 am »
fatalwoman предписани са вливания 9-11 ден преди ЕТ с донорска, имам мисед с абразио и едно неуспешно инвитро. Притеснява ме количеството като се има предвид добрите имунологични изследвания също така и на щитовидната са много добри. Хубав ден на всички :lol:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #74 -: Август 30, 2008, 12:00:16 pm »
fatalwoman, аз също пия аспирина от 15 до 35ти ден,защото цикъла ми е по дълъг.Нямам генетично предразположение към тромбофилия,при генетичните всичко е наред.от имунологичните проблема са ми тези тромбоцитно-левкоцитни агрегати,и сега от скоро Нк клетките.Имам терапия с фраксипарин и имуновенин,но тя е по време на бременност.Сега чакам доц.Конова да видя какво ще ми изпише за тези НК клетки.Ти имаш ли проблем с Нк клетките,и какво изписват за тях? Мисля че Интралипид?И кога се влива по време на овулация ли?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #75 -: Август 30, 2008, 12:56:15 pm »
Изследването за PLA преди беше безплатно,сега незнам-може би към 20лв, не повече.
А за имуностимулация,пих Isoprinosine, Engystol,Broncho Vaxom.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #76 -: Август 30, 2008, 17:41:04 pm »
Да , имам проблем с NK-клетките - 18 , 04% и за тях вливам при опитите Интралипид. Незнам до кога може да се продължава така.
 През септември ми е ред за вливане , но мисля този месец да пропуснем и да направим контролни имунологични.
 Интралипида се влива на 5 - 6 ден от МЦ , не по време на овулацията.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #77 -: Септември 01, 2008, 10:42:10 am »
Чудесно,днес ми е четвърти! :( :( :(,звънях пак в клиниката да им напомня че чакам заключение.Ако ми направят вливането на 6-ти ден късно ли е?
И след вливане прави ли се отново изследване на Нк клетките.В Плевен ли правят вливането на интралипид или имуновенин,или може навсякъде?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #78 -: Септември 01, 2008, 11:11:14 am »
 В моите препоръки от доц. Конова за вливането пише 5 -5 ден от МЦ(в първите чисти дни на цикъла).
 След вливането не се прави ново изследване. Интралипида може да се влее освен в Плевен и във всяка поликлиника , в която се съгласят.
 Имуновенин  е най - добре в Плевен , защото понякога се влива в 2 поредни дена , а и риска от алергична реакция е по - голям.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #79 -: Септември 01, 2008, 11:40:41 am »
Благодаря ти,аз звънях в Плевен и настоявах днес да ми пратят препоръките.Дано да стане
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #80 -: Септември 01, 2008, 14:30:49 pm »
Днес май е прегрял телефонът на клиниката в Плевен от нас. И аз звънях.

Миналата седмица правих контролни изследния там. В края на седмицата получих резултатите и препоръките на доц. Конова, но... липсваха препоръките за по време на бременност.

Моето положение е умерено-повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати. Хомозиготен носител съм на 4G/4G на PAI. Нисък имунитет. Нямам антифосфолипидни и др. антитела. Сега след имуностимулираща терапия и при мен има НК клетки 18 %, но преди ми бяха на горната граница в референтните, а и имам подозрения, че при бременност ги качвам (не съм 100 % убедена, че НК клетките правят така, само подозрения).

raia123, с това почти отговарям на въпроса ти. Аз не съм правила IgJ имуноглобулин. По отношение на другите показатели - подобрило ми се е съотношението Th/Ts, това мисля че е много добре, още 1-2 показателя, други 1-2 си остават същите. 

isev, дали съм доволна от резултатите от имуностимулиращата - относно рецидивиращата ми всеки или през месец инфекция сега постигнахме 5-месечен период, което е много добре, но имайки предвид все пак че това е времето, в което съм вземала лекарства - не знам. Да видим, ако без лекарства има някакво разреждане, тогава наистина ще съм доволна. Това по-скоро е въпрос на организъм и едва ли лекар може да ми помогне кой знае колко, няма лекарства по случая.

Дали съм доволна от имуностимулиращата като цяло - може би 60 % да.


Шашкам се за това че имам предписани само аспирин протект при планиране и по време на бременност и фраксипарин 0,3 през ден след + тест. Аспиринът съм срещала, че е по-добре да се пие след ову до началото на менструацията. Нямам нито интралипид, нито имуновенин..., а сега особено с тези НК клетки...

Май аспиринът не влияе на тромбоцитно-левкоцитните агрегати...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #81 -: Септември 01, 2008, 16:17:55 pm »
здравейте ,трябва да ми се влеят 30 ампули интралипид ,интересува ме как е точното наименование на лекарството , понеже доктора ми го диктува по телефона , -интралипид 20 % 250 мл, едната ампула ли е 250 мл , тук  пък четох че се влива част от банката  с разтвора , нещо не ми е ясно , как точно ще стане ,моля ако имате повече информация да споделите
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #82 -: Септември 01, 2008, 16:36:21 pm »
здравейте ,трябва да ми се влеят 30 ампули интралипид ,интересува ме как е точното наименование на лекарството , понеже доктора ми го диктува по телефона , -интралипид 20 % 250 мл, едната ампула ли е 250 мл , тук  пък четох че се влива част от банката  с разтвора , нещо не ми е ясно , как точно ще стане ,моля ако имате повече информация да споделите
Интралипида е в банки
Имуновенина в ампули.
Попитай пак какво трябва да ти се влее?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #83 -: Септември 01, 2008, 16:59:21 pm »
два пъти питах - или 30 ампули имуновенин или 30 ампули интралипид, имуновенин , вече ми е вливан , за него знам ,че е в ампули ,
а това ли е наименованието  на интралипида - интралипид 20 % 250 мл- това означава ли една банка от 250 мл ?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #84 -: Септември 01, 2008, 17:10:29 pm »
Цял ден-НЯМА ОТГОВОР.Звънях във варненската имунология-в Света Марина,където доц.Балев ми каза ч може да отида утре и да ми направят вливанията(които на мен още не са ми назначени),така че няма на своя глава да си ги самоизпиша.Да видим до кога ще чакам да ми драснат 2 реда-явно е много сложно.Или просто ще рискувам.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #85 -: Септември 01, 2008, 18:11:18 pm »
Здравей Рая, и на мен д-р К.Тодорова ми беше объркала назначението на интралипида и доста се лутах, но като и се обадих по телефона се извини каза, че терапията с него е една и съща за всички: от 100 мл. интралипид банка /има и по големи разфасофки 250мл./ се взима 4 мл. и се разрежда в 250 мл.-0,9% разтвор NaCl и се влива за 40-50 минути.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #86 -: Септември 01, 2008, 23:30:24 pm »
ognyana , с 18% NK - клетки мисля , че трябва да вливаш Интралипид(моите са 18,04 %).
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #87 -: Септември 02, 2008, 10:41:02 am »
fatalwoman, а за мен необходимо ли е вливане според теб? Аз съм с 15%, а искам да използвам този месец активно :)
Още нямам отговор от доц. Конова.Днес и писах имейл, но не очаквам отговор.
Мисля утре да отида и да направя вливанията на Интралипид.Незнам от къде да го намеря,дали се прадава в аптеките? Може ли да ми стане нещо от този интралипид?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #88 -: Септември 02, 2008, 11:00:12 am »
Интралипида се продава в аптеките свободно , а специализираните клиники го имат в наличност и можеш да ползваш от техния , защото ще са ти необходими 4 мл.
 Опитай се да се свържеш с доц. Конова по тел. , за да каже мнението си.на регистратурата кажи , че е спешно. :wink:Аз чакам отговор на мой имейл от нея вече цял месец.
 Интралипида е вид соев протеин, като хранителна добавка . Това ми обясниха от Плевен като ги питах.Не вярвам да ти навреди.
 Към резултатите от изследванията няма ли препоръки?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #89 -: Септември 02, 2008, 11:42:31 am »
ognyana , с 18% NK - клетки мисля , че трябва да вливаш Интралипид(моите са 18,04 %).


Благодаря, fatalwoman. Моите са 18,24 %. И аз мисля, че трябва да вливам все пак нещо... , но не мога да си го назначавам сама. Чакам отговор - писала съм писмо, вчера се обадих, ще почакам отговор. Ако не получа - надявам се акушер-гинекологът да се справи, само дано да не се изисква вливането да е много преди това.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #90 -: Септември 02, 2008, 12:04:09 pm »
МОМИЧЕТА КОНОВА МИ СЕ ОБАДИ преди малко.Каза да отида в Майчин дом днес или утре да ми направят вливанията на Интралипид-те знаели колко.
След малко си тръгвам от работа и отивам право там! Каза че това вливане имало ефект 2 месеца,после ако няма бременност пак.
Ognqna,според мен и ти трябва да направиш вливания,нищо по различно няма да ти каже доцентката.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #91 -: Септември 02, 2008, 12:10:44 pm »
Рая как така ти се появиха тези НК клетки изведнъж?От какво не ти ли каза Конова, да не е от тази имуностимулираща терапия?Ти кога планираш  бременност?Аз реших да почвам с опитите чак към февруари догодина живот и здраве та дотогава ще си почивам. :wink:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #92 -: Септември 02, 2008, 14:47:08 pm »
И аз си имам актуализирана препоръка!

:dance2:

Благодаря на доц. Конова!  :flower:
 
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #93 -: Септември 03, 2008, 09:39:14 am »
Рая,много бих искала да споделиш после подробно всичко относно вливането ти на интралипид в М.дом.Аз съм от Варна и на мен също ми предстои вливане.Бих искала да знам,ти ли си го осигуряваш или те имат при тях?С кой док.трябва да се свържа?Кава е цената на манипулацията?Благодаря ти предварително!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #94 -: Септември 03, 2008, 10:32:35 am »
venig79,вчера отидох в Майчин дом ,където нямаха в наличност Интралипид и ме пратиха на Санита на ген. Колев,където си купих един сак за 22,50,самото вливане ми струваше 15лв.Казваш на регистратура че си а вливка,и те те пращат на 2-рия етаж,обаждат се на лекар или сестра и те поемат.Няма страшно.Изгледах си "Оринч Каунти" и се прибрах по живо по здраво.Самото вливане трябва да е за 1 час.От цялото количество Интралипид,което си купих ми вляха 4мл,разредено в 250мл физиологичен разтвор.Сега се очаква да забременея(дай Боже) и ако няма бременност през следващите 2 месеца,пак се прави изследване и ново вливане ако се наложи.
Дано да съм била полезна.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #95 -: Септември 03, 2008, 11:24:55 am »
Много полезна информация за момичетата от Варна,благодарим :bighug:

Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #96 -: Септември 03, 2008, 11:51:07 am »
Благодаря ти много Рая!Пожелавам ти чудото да се случи,този или другия месец и да нямаш нужда от допълнителни вливки!Само още нещо да попитам .физиологичния разтвор в комлект към итралипида ли го дават ,или трябва да го купя отделно?Също така,има ли нужда от предварително записване или си отиваш направо на рецепцията и казваш че си за вливки?Още веднъж ти благодаря много,защото моите планове до сега бяха да пътувам до Плевен,а сега така ще е доста по-лесно.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #97 -: Септември 03, 2008, 12:17:10 pm »
isev,незнам как ми се появиха тези НК клетки,уж преди нямах,а сега..?
Надявам се сега след вливането да намалеят,незнам дали и кога трябва да пусна контролно изследване.Смятам този месец да действам.Ще проследя овулацията с фоликуметрия и тестове,и се надявам че ще успеем.А ти защо чак февруари,това е доста дълго време?Лекар ли ти препоръча да изчакаш толкова?
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #98 -: Септември 03, 2008, 12:21:30 pm »
Физиологичния разтвор си го имат там.Аз както си бях на работа Конова ми се обади и аз си тръгнах и отидох на место в Майчин дом.там на рецепцията те пращат където трябва-всичко е много просто и лесно.Аз сега си имам в нас остатъка от Интралипида,ако искаш мога да ти го дам да направиш вливането.Кога трябва да го правиш? Аз без това нямам какво да го правя,сложих го в хладилника и незнма кога може да ми потрябва.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #99 -: Септември 03, 2008, 12:51:10 pm »
isev,незнам как ми се появиха тези НК клетки,уж преди нямах,а сега..?
Надявам се сега след вливането да намалеят,незнам дали и кога трябва да пусна контролно изследване.Смятам този месец да действам.Ще проследя овулацията с фоликуметрия и тестове,и се надявам че ще успеем.А ти защо чак февруари,това е доста дълго време?Лекар ли ти препоръча да изчакаш толкова?

Ами да по пепоръка на моята гинеколожка, Димитрова от СФ,А ДАЛИ ВЪВ вАРНА, мога да си вливам имуновенина като забременея, че Плевен ми идва много далеч.И ти ли си го подсигуряваш или те ти го доставят как става? :wink:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #100 -: Септември 03, 2008, 13:09:00 pm »
Според може може във всяко АГ.Ти май беше от Бургас нали? Провери първо там в АГ дали правят и дали имат.Ако нямат си купи от някоя аптека.Ако там не става,тогава ела до Варна.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #101 -: Септември 03, 2008, 14:59:48 pm »
Рая писах ти на лични,за да не разводняваме темата.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #102 -: Септември 20, 2008, 14:15:03 pm »
Момичета поради завишените ми НКТ клетки доктор Тодорова ми изписа вливане на интралипид в първия ми чист ден след цикъл написала е така:4 ml/0,9%250 ml и после пише нещо nace..... 30-40....Вливането каза да го направя в Св.Панталеймон в кв.Младост,а контролни изследвания да направя след 20 дни в болница Иван Рилски и да търся там проф.Алтънкова.Искам да попитам ако някой  е правил вливане там колко му е струвало и дали имат интралипид или аз трябва да го занеса,а също и ако някой има представа в "Иван Рилски" колко струват тези изследвания.

Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #103 -: Септември 22, 2008, 14:47:23 pm »
За най сигурно потърси телефон на клиниката и питай на регистратура
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #104 -: Септември 22, 2008, 15:55:02 pm »
Ами точно това е че немога да намеря тлефон и да се свържа ако някой го има ще помоля да ми го даде.

Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #105 -: Октомври 29, 2008, 22:09:19 pm »
Успях.Намерих начин да ми влеят имуновенина по здравна каса.По точно майка ми ми помогна.Ще ме вкарат за наколко дни в патологична бременност в Русе,и там ще ми направят вливката(2-ра поред).Значи имало начин само дето на лекарите не им се занимава.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #106 -: Октомври 30, 2008, 06:21:00 am »
Успях.Намерих начин да ми влеят имуновенина по здравна каса.По точно майка ми ми помогна.Ще ме вкарат за наколко дни в патологична бременност в Русе,и там ще ми направят вливката(2-ра поред).Значи имало начин само дето на лекарите не им се занимава.
Да разбирам ли , че няма да плащаш за вливането? Ако е тока - супер!Успех!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #107 -: Октомври 30, 2008, 09:50:09 am »
raia123 а колко плати за имуновенина или и той е по здравната каса? Може ли да споделиш къде е ключа от палатката ;) за вливането по здравната?
Мацки имам и един въпрос - за интралипида разбрах, че се влива през 2 месеца на 3-тия, а имуновенина за еднократна вливка ли е или и той е със "срок на годност" в организама  :wink:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #108 -: Октомври 30, 2008, 09:56:19 am »
Няма да плаюам абсолютно нищо.Ампулите се поемат от ЗК.Има някакъв начин,но още незнам как точно става.Майка ми познава завеждащ патологична бременност и те са казали че има начин.Знам и за други момичета от Русе които са вливали в АГ имуновенин-безплатно.Иначе в Плевен ми взеха 480 за ампулите и 80 за самото вливане.Ще се интересувам и ако имам повече информация ще ви кажа.Може би поне 3-4 дни ще ме държат там,но важното е всичко да е наред.
На мен са ми назначени 3 вливания,това ми е второ.Ако трябваше всичките да ги плащам и да ходя до Плевен-щях да работя само за тях.Не е честно спрямо бременните с проблеми,не стига че са толкова изтормозени,ами и никой не го е грижа за тях!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #109 -: Октомври 30, 2008, 10:04:57 am »

Мацки имам и един въпрос - за интралипида разбрах, че се влива през 2 месеца на 3-тия, а имуновенина за еднократна вливка ли е или и той е със "срок на годност" в организама  :wink:
Интралипида се влива  през месец. Той обхваща две овулации - първата в месеца на вливането, втората - в следващия месец.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #110 -: Октомври 30, 2008, 10:43:48 am »
Да попитам, след като ми изписаха всеки ден да си поставям фраксипарин 0,3  и преди 2 месеца правих вливане на интралипид заради завишените нк-клетки - нужно ли е пак да вливам интралипид или фраксипарина е достатъчен в случея?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #111 -: Октомври 30, 2008, 11:34:19 am »
fatalwoman аз за интралипида го разбрах, че се влива през два-три месеца (2 овута), ама този имуновенин ми е по мътен  :? Първо е доста по-скъп и незнам изобщо за какво се изписва, а и не ми стана ясно еднократно ли се влива или пак след време си правиш ново вливане  :ask: Много ще съм ти благодарна ако хвърлиш малко светлина  :wink:
raia123 в този случай когато ти ги поема здравната каза, трябва ли вече да си бременна (за да си в патологична бременност)  :ask:
Извинете ме за многото въпроси, но понеже другата седмица ще си чуя тежката "присъда" от Плевен и да се подготвя с инфо и психически ....
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #112 -: Октомври 31, 2008, 10:31:22 am »
Здравейте, аз съм нова тук, но със същите проблеми.  :hello: Ще вливам имуновенин и интралипид. Като ви чета разбирам, че интралипида се влива за 2-3 часа, но не знам за имуновенин. Този месец няма да мога да отида до Плевен да ми влеят там. Някой може ли да ми каже за колко време се вливат 40 ампули имуновенин разтворени в 250мл натриев хлорид? Само знам, че трябва да е бавно...

Кайли, на мен доц.Конова ми е писала и за двете лекарства да се вливат през две ову до положителен тест, после на 25-28 дни.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #113 -: Октомври 31, 2008, 11:07:59 am »
Asaly  8O голямо изръсване ще падне  :? Аз направо съм в потрес как ще се оправя с парите  :? За какво са ти ги предписали?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #114 -: Октомври 31, 2008, 15:58:40 pm »
Ами аз съм с АФА, повишени НК клетки и едно генетично не ми беше наред - хаплотип А2. Освен вливанията ще пия аспирин протект и ще си бия фраксипарин 0.3мг всеки ден. И аз съм притеснена за парите - основно за имуновенина, но пък той според мен е решаващ в моя случай - вече бях на аспирин плюс хепарин, но пак абортирах. Но все пак съм взела решение да направя и двете вливания веднъж, ако не забременея за тези два месеца после ще вливам само интралипид. Всъщност самата доц.Конова ми спомена за тази възможност на консултацията.  yahoo_17
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #115 -: Октомври 31, 2008, 16:11:10 pm »
fatalwoman аз за интралипида го разбрах, че се влива през два-три месеца (2 овута), ама този имуновенин ми е по мътен  :? Първо е доста по-скъп и незнам изобщо за какво се изписва, а и не ми стана ясно еднократно ли се влива или пак след време си правиш ново вливане  :ask: Много ще съм ти благодарна ако хвърлиш малко светлина  :wink:
raia123 в този случай когато ти ги поема здравната каза, трябва ли вече да си бременна (за да си в патологична бременност)  :ask:
Извинете ме за многото въпроси, но понеже другата седмица ще си чуя тежката "присъда" от Плевен и да се подготвя с инфо и психически ....
Имуновенина се изписва за минумум 3 инфузии по време на бременност.Влива се при проблеми с АФА , НК , ТАТ и МАТ.Според доц. Конова успешно ги смъква.
 Asaly , какви бяха стойностите ти на тези показатели , когато направи аборта?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #116 -: Октомври 31, 2008, 16:20:34 pm »
fatalwoman благодаря за разяснението :) явно и аз ще съм на този инуновенин  :? Той по време на бременност ли се слага или преди това  :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #117 -: Октомври 31, 2008, 16:26:14 pm »
 По време на бременност се влива и при АРТ. Може да се влее заедно с Интралипида при опитите по естествен път.
 
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #118 -: Октомври 31, 2008, 16:51:14 pm »
... интересно защо има хора на които явно Конова го е предписала и преди това  :ask: Ще стане ясно другия вторник тогава ще се срещна с нея и ще я разпитам за всичко.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #119 -: Октомври 31, 2008, 17:08:22 pm »
 Аз лично исках да ми влеят Интралипид и Имуновенин при опитите , но доц. Конова ги комбинира с инсето. Влях Интралипида , инсето се отложи и Имуновенин не съм вливала още. Следващия цикъл отново сме на инсе и тогава ще вливаме двете.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #120 -: Ноември 01, 2008, 00:16:59 am »
Здравейте, аз съм нова тук, но със същите проблеми.  :hello: Ще вливам имуновенин и интралипид. Като ви чета разбирам, че интралипида се влива за 2-3 часа, но не знам за имуновенин. Този месец няма да мога да отида до Плевен да ми влеят там. Някой може ли да ми каже за колко време се вливат 40 ампули имуновенин разтворени в 250мл натриев хлорид? Само знам, че трябва да е бавно...

Кайли, на мен доц.Конова ми е писала и за двете лекарства да се вливат през две ову до положителен тест, после на 25-28 дни.

Имуновенина са влива за около 4-5 часа. Първия час по 20 капки, а останалите по 40 капки на час.
Аз също имам неуспешна бременност с хепарин и аспирин, а тази слава богу е успешна и съм сигурна, че се дължи на имуновенина.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #121 -: Ноември 01, 2008, 15:49:57 pm »
Момичета взех си една банка интралипид/доста трудно намерих в аптеките/ и другата седмица ще ми го влеят в моят град.Въпросът ми е има ли определен начин на вливане или време и може ли останалият интралипид в банката да остане за следващото вливане след 2 месеца или трябва да го изхвърля? :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #122 -: Ноември 01, 2008, 16:44:31 pm »
Момичета взех си една банка интралипид/доста трудно намерих в аптеките/ и другата седмица ще ми го влеят в моят град.Въпросът ми е има ли определен начин на вливане или време и може ли останалият интралипид в банката да остане за следващото вливане след 2 месеца или трябва да го изхвърля? :ask:
Начинът на влиеване е според указанията на доц. Конова. Останалото количество се изхвърля.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #123 -: Ноември 01, 2008, 17:17:42 pm »
Трябва да ми бъдат влети само 4 мл.интралипид,а аз си взех банка от 500 мл.,защото нямаше по-малко количество и в аптеката ми казаха,че не било проблем от банката да се вземе нужното количество за вливката,а останалото да се съхранява в хладилник за следващият път.Та затова исках да разбера дали е така,не знам...
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #124 -: Ноември 01, 2008, 21:19:04 pm »
Трябва да ми бъдат влети само 4 мл.интралипид,а аз си взех банка от 500 мл.,защото нямаше по-малко количество и в аптеката ми казаха,че не било проблем от банката да се вземе нужното количество за вливката,а останалото да се съхранява в хладилник за следващият път.Та затова исках да разбера дали е така,не знам...
   
   На опаковката на интралипида пише,че е за еднократна употреба и неизползваното количество да се изхвърля.Аз лично не бих рискувала.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #125 -: Ноември 01, 2008, 21:27:40 pm »
Колко много сте писали!
Fatalwoman, стойностите ми веднага след аборта бяха:
Т-лимфоцити 65.74%
НК клетки 18.94%
АФА - IgM 16.50.
Имуновенин и интралипид са ми изписани и преди опити за забременяване. След бременност - 5 инфузии.

Mary, благодаря ти за подробния отговор, и аз разчитам най-вече на този имуновенин, дано се получи! Ставаше ли ти лошо по време на вливането, имаше ли треперене, температура?

Светле, на мен също ми казаха да изхвърлям остатъка от Интралипида, вече не бил стерилен.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #126 -: Ноември 02, 2008, 04:00:59 am »
Asaly ,моите НК - клетки при аборта бяха също толкова. Мисля , че само АФА бяха по - ниски от твоите. 
 Досега вливах само Интралипид при опитите , но от тук нататък ще продължим и с Имуновенин.
 Успех!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #127 -: Ноември 02, 2008, 12:13:34 pm »
Да вече разбрах,че трябва да изхвърля остатъка от интралипида,но кажете ми как понася организма вливането,защото на мен ще ми го влее личният лекар и ме е страх от някаква алергична реакция!Просто нямам възможност/финансова/да отида до Плевен.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #128 -: Ноември 02, 2008, 12:44:56 pm »
Да вече разбрах,че трябва да изхвърля остатъка от интралипида,но кажете ми как понася организма вливането,защото на мен ще ми го влее личният лекар и ме е страх от някаква алергична реакция!Просто нямам възможност/финансова/да отида до Плевен.
Аз не съм имала никакви странични ефекти. Интралипида е един вид хранителна добавка...
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #129 -: Ноември 02, 2008, 18:09:22 pm »
И аз нямах никакъв проблем като ми вливаха интралипид!  :balk_602:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #130 -: Ноември 02, 2008, 22:50:12 pm »
Mary, благодаря ти за подробния отговор, и аз разчитам най-вече на този имуновенин, дано се получи! Ставаше ли ти лошо по време на вливането, имаше ли треперене, температура?

Не, нямах никакви странични ефкти, чувствах се прекрасно.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #131 -: Ноември 03, 2008, 23:30:25 pm »
Аз май се побърквам,сега пък реших да ида до Плевен за вливането на интралипид,само нека някой ми каже колко ще ми струва това?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #132 -: Ноември 03, 2008, 23:39:18 pm »
Аз май се побърквам,сега пък реших да ида до Плевен за вливането на интралипид,само нека някой ми каже колко ще ми струва това?
70 лв. 20 - Интралипид, 50 - вливането. Цената е от май месец, но не мисля , че има увеличение оттогава насам.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #133 -: Ноември 03, 2008, 23:42:45 pm »
О, МИ ЧЕ ТО НЕ БИЛО СКЪПО!Отивам в Плевен и това е!А какво да правя с тази банка интлалипид,която си я купих?При положение,че не е отваряна,не знам дали може да седи няколко месеца :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #134 -: Ноември 03, 2008, 23:51:35 pm »
О, МИ ЧЕ ТО НЕ БИЛО СКЪПО!Отивам в Плевен и това е!А какво да правя с тази банка интлалипид,която си я купих?При положение,че не е отваряна,не знам дали може да седи няколко месеца :ask:
Когато не е нарушена целостта на опаковката можеш да я съхраняваш в хладилник в отделението за зеленчуци.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #135 -: Ноември 04, 2008, 00:00:24 am »
fatalwoman,благодаря ти миличка! :blowingdust:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #136 -: Ноември 05, 2008, 09:09:16 am »
Е мацки и аз ще съм на двете и Имунивенин и Интралипид  :? такава е препоръката на Конова.
Въпроса ми към вас е може ли да ми препоръчате клиника, в която да ми направят тези вливания и където да има гениколожка която да следи състоянието ми при евентуална следваща бременност, т.е. да са на едно и също място :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #137 -: Ноември 07, 2008, 14:02:15 pm »
Кайли, откъде си? Аз си избрах клиника+доктор, който да ме следи във Варна, въпроса е, 4е за имунологични изследвания и консултации така или иначе ще трябва да се ходи до Плевен.
Вчера и днес си направих вливания на имуновенин и интралипид, след имуновенина малко ми беше кофти към 2 часа, но след това бях ок.
 :cheerleader:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #138 -: Ноември 07, 2008, 15:46:01 pm »
Asaly от София съм и още съм в чуденка  :ask:
Аз също искам да си намеря един гениколог който да следи всички тези неща, но ще помисля още една семица.

Мацки какво се прави ако след вливане на интралипида се качат нк-клетките  :ask: спират ли се опитите за бебеправене  :ask: взима ли не нещо друго  :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #139 -: Ноември 09, 2008, 07:34:13 am »
 При бременност след вливане , ако се покачат NK - клетките , се счита , че не е проблем и плода е защитен.
 При небременност не съм запозната какво се прави. Аз не съм изследвала NK след вливане как са , а си продължавам с опитите. :bed:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #140 -: Ноември 10, 2008, 15:04:00 pm »
Обаче ще възразя въпреки да не съм сигурна....мисля, че когато настъпи бременност задължително се продължава с вливанията, просто за всеки случей и май се прави до 4-ти месец. Иначе нивото им не винаги спада след вливанията, но просто не са толкова активни тези клетки до колкото съм чела.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #141 -: Ноември 10, 2008, 15:11:13 pm »
На моя колежка в Пловдив й вляха интралипида при личния лекар, за 5 лв. Бяха й обяснили, че това вещество е безвредно и няма никакъв проблем да се влива където и да е, не е нужно да е в болница или нещо такова.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #142 -: Ноември 10, 2008, 15:24:14 pm »
Обаче ще възразя въпреки да не съм сигурна....мисля, че когато настъпи бременност задължително се продължава с вливанията, просто за всеки случей и май се прави до 4-ти месец. Иначе нивото им не винаги спада след вливанията, но просто не са толкова активни тези клетки до колкото съм чела.
Аз не мога да разбера за какво възразяваш?
 Никъде не съм казала , че след настъпването на бременност се спират вливанията. Дори напротив!
 
При бременност, след вливане , ако се покачат NK - клетките , се счита , че не е проблем и плода е защитен.
 При небременност не съм запозната какво се прави. Аз не съм изследвала NK след вливане как са , а си продължавам с опитите. :bed:
Явно съм изтървала запетайката и си го разбрала в друг смисъл!
 И още - не забравяй , че става въпрос за Интралипида , който при бременност често отпада и пациентката остава само на вливания от Имуновенин , защото той действа по - комплексно.
 tatyana* , аз вливанията на Интралипида си ги правя вкъщи. викам една позната мед. сестра.
« Последна редакция: Ноември 10, 2008, 15:27:51 pm от fatalwoman »
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #143 -: Ноември 10, 2008, 16:15:07 pm »
fatalwoman в този ред на мисли, не е ли по-добре да си влееш примерно 20 (от предписани 40 при бременност) ампули имуновенин при опитите вместо интралипид, от който интралипид се вижда, че не при всеки има + ефект  :ask: Аз много се чудя дали да си вливам и ако си влея и ми се качат нк-клетките (които за сега не са много) какво да правя  :ask:
В сайта на bg-mammа едно момиче писа, че в клиника "Малинов" вече не правели вливане на интралипид именно поради тази причина, а само на имуновенин  :?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #144 -: Ноември 10, 2008, 16:16:43 pm »
Да питам и аз нещо по темата.
Преди инвитрото имах назначено от доктор Владимиров вливане на Интралипид 250 мл. / не греша за количеството, на нас пациентките на неговата клиника по толкова ни вливат в Пирогов /
В момента съм бременна, но спред него трябва да направим следващото вливане след 3 месеца- пада се декември.
Само да поясня че моите Нк клетки са 23 %,  като имам вливане на Имуновенин преди време преди инсе. Тогава след вливането контролата пак беше със същия процент. Преди следващото вливане не сме изследвали Нк клетките, а направо ми назначи Интралипид.
Сега преди инвитрото не сме правили контрола , а направо пак назначи вливане.
Чета, че доцент Конова назначва вливания през 28 -30 дни.....Та притеснението ми е че може да се окаже това забавяне от 3 месеца фатално. вече имам един мисед....
Май стана объркано....
Помагайте със съвети и мнения....
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #145 -: Ноември 10, 2008, 17:15:02 pm »
fatalwoman в този ред на мисли, не е ли по-добре да си влееш примерно 20 (от предписани 40 при бременност) ампули имуновенин при опитите вместо интралипид, от който интралипид се вижда, че не при всеки има + ефект  :ask: Аз много се чудя дали да си вливам и ако си влея и ми се качат нк-клетките (които за сега не са много) какво да правя  :ask:
В сайта на bg-mammа едно момиче писа, че в клиника "Малинов" вече не правели вливане на интралипид именно поради тази причина, а само на имуновенин  :?


С моите несполучливи опити и аз стигнах до изводите които явно са направили вече в клиника Малинов, ако това е наистина така, че на мен вливането на интралипид не повлиаява моите твърде високи НК-клетки, защото въпреки тях миседите ми вече са 3 поред. И аз се замислих в един момент, дали наистина е достатъчно адекватна тази терапия с 1 вливане преди трансфера на интралипи в моя случей с 20% НК клетки.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #146 -: Ноември 10, 2008, 18:55:29 pm »
Ох, незнам вече...
marina15 ,аз имам същите подозрения за себе си , че Интралипида не ми върши работа. Не мога да съм сигурна , че е така , защото контроли след вливането не правя по принцип.Вливам през месец Интралипида и от 18 % NK - клетки през януари , през октомври те са приблизително 17% , което не е никакъв напредък , според мен.
 Сега в сряда ще вливам и Интралипид и Имуновенин - 40 ампули.Ако се срещна с доц. Конова мисля да поговоря  с нея по този въпрос и ще пиша какво е мнението и.
 тити , сега преди ин витрото само Интралипид ли вливахте , или само Имуновенин? За да си по - спокойна си пусни една контрола , примерно.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #147 -: Ноември 11, 2008, 09:21:32 am »
Преди инвитрото правих вливане само на Интралипид.... ако знам вече кое действа и кое не.......Идва ми да се .....
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #148 -: Ноември 11, 2008, 09:25:20 am »
fatalwoman и аз мисля да говоря с нея, но ще и напиша меил, защото не ми се ходи повече в Плевен..нещо много се депресирам там  :? На 04.12 имам час при Тодорова и на нея ще и задам този въпрос ребром  :lol: Интересното обаче е, че те си държат на техните методи на лечение (не че ги отричам, да не ме разбере някой погрешно) но като чета по форуминте на колко момичета са им се качили НК-клетките след вливане направо съм с "Големия върпос" ама не по Нова ТВ  :lol: да вливам или да не вливам интралипид  :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #149 -: Ноември 11, 2008, 09:42:35 am »
 Струва ми се , че като се правят контролни изследвания след вливане, не трябва да се изследват само количеството на NK, а и тяхната клетъчна активност.
 Тогава може би има логика в твърдението на доц. Конова , че след вливане  , дори и да се повишат NK , плода е защитен. Идеята ми е , че сигурно Интралипида не преборва количеството им , а тяхното качество (активност).
 Ама това са си мои разсъждения , не гарантирам , че наистина е така.
 
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 09:47:05 am от fatalwoman »
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #150 -: Ноември 11, 2008, 10:26:33 am »
fatalwoman наистина може и да е така. Аз се чудя как да проверя това, т.е. трябва първо да проверя каква им е активността, след това да влея и пак да си направя контрола.
Аз като се замисля съм с АФА, ТАТ, МАТ, НК-клетки и дори да влея интралипид ще успея да коригирам само нк-то (евентуално). Обмислям варианта да влея директно имуновенин, нали уж бил "по-комплексен". Въпроса ми е дали 20 ампули примерно ще ми свършат работа  :ask: Конова ми е предписала 40 напрво при бременност.
Опитах се да намеря инфо в нета на ENG за този интралипид но нищо не ми излиза. Някой да е чел нещо по интересно?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #151 -: Ноември 11, 2008, 11:08:54 am »
Ами точно това е всъщност, някъде четох, че това става след вливане Нк-клетките намат тази активност и не пречат, но въпросът е наистина кое е правилно да се прави, защото наскоро тук въз форума имаше една статия, преведена от щетска клиника за видовете Нк-клетки и техните терапии:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31197.0
Там никъде не беше спомената терапия с интралипид ,а само имуновенин и евентуални комбинции с други лекарства. Така, че започвам да се чудя, дали този интралипид не е поредната Бг-измислица по нашите клиники?!
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 11:11:26 am от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #152 -: Ноември 11, 2008, 11:18:46 am »
marina15 е точно това и аз се чудех! Никъде не видях по чуждите сайтове да се коментира това животно "Интралипид". Именно поради тази причина мисля да не си го вливам. И още нещо което ме озадачава - уж той действа на активността на нк-клектките, а го изписват при завишен общ брой нк-клетки  :ask: или поне на мен така ми го изписаха  :?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #153 -: Ноември 11, 2008, 14:58:46 pm »
fatalwoman колко ампули имуновенин са ти изписали при опитите?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #154 -: Ноември 11, 2008, 16:29:42 pm »
Тези въпроси с имунологията самите доктори си признават, че е неизяснена материя, кое как влияе и как се отразява, вече съм говорила с няколко инвитро специалисти по тези въпроси и всичко е на теория, а точно какво става в организма и особено с имунната система, където всичко е доста сложно като механизми изобщо не се знае. Може би трябва да се потърси мнението на професора по имунология в Свети Иван Рилски , който може би може да изясни някои въпроси и аз лично мисля като ходя до там да си пусна Нк-клетките за проверка да отида и да си поговоря с него. Има инвитро специалисти които продължават да смятат, че в имунната система не бива да се месим, зашото това еазбърква още повече нещата и  че когато не се получава желаната бременност според тях едва ли това е проблема, защото тези Нк-клетки варират и са обвързани като действие с другите антитела в организма и фактически може изобшо да не влияат. Това ми го обясниха именно в Св.Ив.Рилски през лятото, но за подробности ме пратиха при професора,а тогава той беше в отпуска.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #155 -: Ноември 11, 2008, 16:46:52 pm »
И аз вече се чудя какво да правя именно защото ме е страх нещо да не убъркам в стремежа си да си помогна  :?
marina15 сподели после какво ти е казал този професор  :wink:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #156 -: Ноември 11, 2008, 19:32:54 pm »
fatalwoman колко ампули имуновенин са ти изписали при опитите?
40 ампули
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #157 -: Ноември 11, 2008, 21:55:10 pm »
Момичета,ами какъв е този професор как се казва имунолог ли е ?А Конова нали и тя е имунолог не сте ли се консултирали с нея? :?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #158 -: Ноември 12, 2008, 13:41:48 pm »
Здравейте момичета! Днес ме изписаха от болницата в Русе(АГ),където ми направиха напълно БЕЗПЛАТНО вливане на 40 ампули имуновенин.Понеже има клинична пътека трябваше да е приемат с някакво оплакване за да оправдаят парите.При мен освен вливането при прегледа се оказа че имам леко отлепване(ето от къде е идвало зацапването цял месец),както и контракции,които допринасят за отлепването.
Веднага ме сложиха на системи и ми пуснаха всички необходими изследвания.Оказа се че имам нисък магнезии,което също предизвиква контракции.Бях на системи Кормагнезин,ношпа и спазмалгон и рингер,10 дни и още 3 дни профилактично.През цялото време ме наблюдаваше д-р Стела Минчева,която е завеждащ патологична бременност.Невероятен специалист,разбира от всякакви имунологични проблеми.През няколко дни ми следяха време на кървене,време на съсирване,протромбиново време,общи тромбоцити,на база на които се коригира дозата фраксипарин.Моята ста 0,4.Това е много важно,и трябва да се изследва всяка седмица.От сега нататък живот и здраве щеидвам веднъж в седмицата в Русе за изследвания и преглед,защото във Варна няма кадърен лекар,които да не ме е гледал като гръмнат,като разбере за проблема ми.Освен това всичи лекарства в боницата са безплатни-както и фраксипарина.Имаше още момичета на моята терапия,и всички бяха много доволни т д-р Минчева.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #159 -: Ноември 12, 2008, 16:19:33 pm »
marina15 сподели после какво ти е казал този професор  :wink:

Професора си е там в самата катедра по хуморален имунитет в Св.Иван Рилски , кабинета му е в дъното и който иска може да го намери в работното време. Работят от 7,30 сутрин до към 14,30 часа. Аз ще ходя след месец може би и чак тогава мога да пиша дали съм говорила с него и какво.  :wink:
« Последна редакция: Ноември 12, 2008, 16:21:36 pm от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #160 -: Ноември 23, 2008, 10:23:20 am »

Момичета здравейте , :)искам да ви попитам колко време след + теста сте вливали имуновенин?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #161 -: Ноември 23, 2008, 10:32:52 am »

Момичета здравейте , :)искам да ви попитам колко време след + теста сте вливали имуновенин?

До 6 г. седмица трябва да се влее отново.

Пусни в търсачката и ще намериш, подробна тема имаше!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #162 -: Ноември 23, 2008, 13:08:41 pm »
Дееп как така до 6г.с трябва да се влее отново 8O аз питам от коя седица трябва да се влее за първи път след + тест ? :wink:Не намирам нищо в търсачката :oops:
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 13:56:48 pm от isev »
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #163 -: Ноември 23, 2008, 13:46:35 pm »
Предполагям че Диип има предвид, че първата вливка по време на бременност е втора по ред. Защото първата е по време на стимулацията.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #164 -: Ноември 23, 2008, 13:55:03 pm »
Но аз намам преди това вилване предписано ми е от + тест но в коя седмица точно трябва да бъде!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #165 -: Ноември 23, 2008, 19:03:54 pm »
Здравей isev. На мен ми казаха веднага след положителен тест да има вливане.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #166 -: Ноември 24, 2008, 00:02:37 am »
от вливане до вливане, трябва да има 25-28 дни
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #167 -: Ноември 24, 2008, 11:44:11 am »
Здравей isev. На мен ми казаха веднага след положителен тест да има вливане.

Това значи ,че на следващия ден така ли? 8O
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #168 -: Ноември 24, 2008, 14:17:30 pm »
Ами колкото можеш по-скоро, за да не му подействат на ембриона ниакак негативно Нк-клетките. Иначе ако искаш може и да не вливаш ,ако те притеснява нещо. Защо не си попиташ лекуващия доктор, при кого си правила инвитрото или какъв е случеят въобще при теб?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #169 -: Ноември 24, 2008, 16:52:31 pm »
Марина мен ли питаш аз не съм правила инвитро и нямам нк клетки а само АФА И ГЕНЕТИЧНИ МУТАЦИИ СВЪРЗАНИ С ТРОМБОФИЛИЯ! :?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #170 -: Ноември 25, 2008, 09:46:05 am »
Марина мен ли питаш аз не съм правила инвитро и нямам нк клетки а само АФА И ГЕНЕТИЧНИ МУТАЦИИ СВЪРЗАНИ С ТРОМБОФИЛИЯ! :?

Да теб питах, но нали все пак за тях имаш и лечение назначено -най-добре го спазвай него. За АФА знам, че не се влива интралипид, а се влива имуновенин, също се включва и фраксипарин. Аз съм Нк-клетки само и не мога да кажа какво трябва да се направи в твоя случей.
« Последна редакция: Ноември 25, 2008, 10:41:07 am от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #171 -: Ноември 25, 2008, 10:07:43 am »
Здравейте момичета!Вчера бях в Плевен за вливане на интралипид и искам да ви кажа,че няма нищо страшно!Попитах какво да правя,ако НК-клетките се качат още,вместо да спаднат и ми обясниха,че дори и да се качат ако забременея нямало проблем,щом съм вляла интралипида-той предпазвал бебето и НК-клетките не били активни  до 2 месеца след вливането!Сега започваме с опитите за бебче и ако не се получи следващите две овулации отново ще влея интралипид!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #172 -: Ноември 25, 2008, 10:25:31 am »
Марина мен ли питаш аз не съм правила инвитро и нямам нк клетки а само АФА И ГЕНЕТИЧНИ МУТАЦИИ СВЪРЗАНИ С ТРОМБОФИЛИЯ! :?

Да теб питах, но нали все пак за тях имаш и лечение назначено -най-добре го зпавай него. За АФА знам, че не се влива интралипид, а се влива имуновенин, също се включва и фраксипарин. Аз съм Нк-клетки само и не мога да кажа какво трябва да се направи в твоя случей.
Марина явно не си прочела добре поста ми ,аз ще вливам имуновенин а не итралипид :wink:Също съм с АФА и ми е препоръчан заедно с фраксипарина и аспирина :)
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #173 -: Ноември 25, 2008, 10:39:00 am »
Здравей isev. На мен ми казаха веднага след положителен тест да има вливане.

Това значи ,че на следващия ден така ли? 8O
Ти в момента бременна ли си?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #174 -: Ноември 26, 2008, 10:49:33 am »
 :wink:ДА
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #175 -: Ноември 26, 2008, 11:01:05 am »
Щом е така първо честито и успешна бременност до края ти желая! А другото което трябва да направиш е да питаш лекуващия си доктор за терапия за АФА щом такъв е проблема при теб и до колкото знам успешно се преодолява с Фраксипарин.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #176 -: Ноември 26, 2008, 11:11:50 am »
:wink:ДА
Честито, isev! Лека и успешна!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #177 -: Ноември 26, 2008, 11:27:25 am »
бЛАГОДАРЯ ви милички да ви се връща :wink: :D :bighug:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #178 -: Ноември 26, 2008, 11:34:45 am »
Честито, isev! Нека всичко мине без проблеми.
Късмет
*

    Aubergine

Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #179 -: Ноември 26, 2008, 18:29:11 pm »
Здравейте,
isev , честита бременност! :D

Искам да ви попитам за мнение, тъй като много внезапно се сблъсках с имунологични проблеми и изобщо не съм наясно.
Наложи ми се вливане на Имуновенин, 48 ампули, вчера и днес, извикаха ме по спешност, след като пуснах изследвания в понеделник. Имам такива правени в Плевен, които са в референтни граници, но явно от бременността сега са се повишили клетките. Едва днес можах да си видя изследването - само NTK клетки бяха извън граници - 40%. :?
Ако може някой да ме насочи къде да чета, или да ми обясни с две думи за какво става въпрос и дали това вливане има смисъл сега, защото бях с двуплодна бременност и пулсът на единият ембрион спря /или изобщо не е започвал, така и не се установи/.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #180 -: Ноември 26, 2008, 18:37:37 pm »
Отиваш в Пирогов с ампулите и тес и знаят, казваш за какво става дума и мисля, че струва 150 лева.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #181 -: Ноември 26, 2008, 18:42:05 pm »
:wink:ДА
Знаех си аз! Усетих го! :lol:Честито!Лека бременност ти желая!
 Извинявай , ако съм била нетактична като те попитах директно!
Aubergine , честито и на теб! Щом вече си направила вливането не се тревожи! Консултирай се с имунолог каква да бъде терапията ти занапред през бременността.
*

    Aubergine

Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #182 -: Ноември 27, 2008, 09:32:08 am »
fatalwoman , благодаря!:)  Да, ще се консултирам разбира се, просто исках мнение на жени с този проблем. Изследванията ми отиват директно при доктора и той ми назначава терапия, имам му пълно доверие. :)
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #183 -: Ноември 27, 2008, 09:39:16 am »
Момичета случайно да знете доц. Конова дали отговаря на мейли?  Нейна пациентка съм и й изпратих мейл преди 15 дни, а още нямам РЕ  :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #184 -: Ноември 27, 2008, 12:01:53 pm »
Според мен и според други момичета които са и писали, за съжаление вече не комуникира по емайл явно. Аз бях пратила писмо адресирано до нея още преди месец и половина, но нямам отговор до момента.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #185 -: Ноември 27, 2008, 12:24:09 pm »
marina15  а как комуникира с пациенти които са ходили при нея ?
Аз бях там този месец и ми каза ако имам въпроси да пиша на мейла и да посоча кой ми е амбулаторния номер  :?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #186 -: Ноември 27, 2008, 12:32:29 pm »
Нямам представа , просто казвам че аз съм и писала инямям отговор, но все още не съм била нейна пациентка, иначе е възможно с нейните пациенти да е друго и да отговаря. Пробвай, не ти пречи.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #187 -: Ноември 27, 2008, 17:17:35 pm »
На мен ми писа 2 имейла за 3 дни.Защото ми звъняла на мобилния но нямало връзка.
Също ми писа че се е чула с лекуващата ми лекарка д- Минчева,и са обсъдили моя случай.Каза че е съгласна с проведаната ми терапия.
Наистина преди изобщо не ми отговаряше,нито ми вдигаше телефона,но от както лекарката ми и звъни(а тя и звъни и заради други нейни пациентки),обратната връзка не е проблем.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #188 -: Ноември 27, 2008, 18:15:20 pm »
marina15  а как комуникира с пациенти които са ходили при нея ?
Аз бях там този месец и ми каза ако имам въпроси да пиша на мейла и да посоча кой ми е амбулаторния номер  :?
Явно е много заета. Аз съм нейна пациентка и тя ми каза да и напиша мейл с изсладванията , с номера ми в клиниката. Писах и преди около 2 седмици и още нямам отговор.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #189 -: Ноември 27, 2008, 19:54:50 pm »
fatalwoman и аз като теб и оставих номера си в клиниката и още няма отговор  :? Май наистина е доста заета ..
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #190 -: Ноември 27, 2008, 20:12:18 pm »
А какви са референтните граници за НК клетките?
Къде се изследва антимюлеров хормон?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #191 -: Ноември 27, 2008, 21:03:19 pm »
Благодаря ви момичета  :wink:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #192 -: Ноември 28, 2008, 10:41:27 am »
Аз също бях пациентка на доц.Конова, ходих за изследвания м.септември. След като си получих резултатите, пратих мейл за да си доуточня някои неща, но не ми отговори, след това още два пъти й го препратих но и до днес отговор нямам.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #193 -: Ноември 28, 2008, 12:25:49 pm »
Момичета,има ли проблем ако по време на вливане на интралипид(5-6 ден от цикъла)все още имам кръвотечение?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #194 -: Ноември 28, 2008, 12:29:13 pm »
хубаво е да е първия чист ден