0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #40 -: Юли 16, 2008, 18:30:10 pm »
Здравейте и аз имам един въпрос :Нали генетичните не се повлияват от нищо как имуновенина помага за тях ,аз мисля, че имуновенина е за антителата , а аспирина и хепарина са за генетичните мутации.Ако не е така някой да ме поправи :wink:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #41 -: Юли 16, 2008, 18:59:05 pm »
 "Нали генетичните не се повлияват от нищо ", а как "аспирина и хепарина са за генетичните мутации" ?
 Генетичните са константа. " Дефектния " ген не се променя , но имуновенина може би премоделира последствията от него.
Аспириновата профилактика е основана на схващането, че относителното понижение на простациклина причинява тромбози.Хепаринът, имайки анкикоагулантна активност, блокира процеса на тромбообразуване на всички нива, включително и при дефицитни състояния на естествените антикоагуланти.
 Аспирина и хепарина един вид " тушират " последствията от ген. мутации, но мисля , че и имуновенина има влияние.(освен за антителата)
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #42 -: Юли 18, 2008, 13:10:39 pm »
Страшни сте! Как само сте се специализирали!
Припомних си какво беше имуновенин, бях чела преди половин година, но и бях позабравила. Кръвен продукт - не съм се объркала значи, със сигурност против високи антитела...
За интралипида нищо не знаех - соев протеин - полезни мастни киселини - значи ще има от какво да се синтезира някой и друг полезен хормон и предполагам интерферони и др. Тази имунология...
За аспирина, фраксипарина, клексана със сигурност знам, че се изписват при тромбофилия или генетична предразположеност към такава.
За първи път разбирам, че имуновенина помага при генетични проблеми...Хмммм, интересно.
Благодаря на всички за включването...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #43 -: Юли 18, 2008, 13:12:06 pm »
Пак въпрос.
Дали ЛИТ и вливането на имуновенин до някаква степен не са еднакви като действие...????
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #44 -: Юли 25, 2008, 10:45:53 am »
Не, действат на различен принцип.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #45 -: Юли 25, 2008, 11:35:05 am »
Ок сега разбирам ,че имуновенина повлиява благоприятно и ген. мутации дори да не ги променя значи компект от аспирин,хепарин и имуновенин нацяло трябва да се дправят с проблема .Малко се поуспокоех :wink: :)
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #46 -: Юли 25, 2008, 23:28:05 pm »
Не, действат на различен принцип.
Ето, тук трябва много да се ограмотявам. ЛИТ, АИ, вливане на имуновенин, прилики и разлики... Ще трябва да отделя 2-3 дни  :(
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #47 -: Август 07, 2008, 19:15:23 pm »
Здравейте и на мен ми предстои вливане на Интралипид. Някой може ли да ми каже дали боли? От три години се опитвам да заременея ,но няма резултат.Докторката ми каза че можеби вливането на Интралипида може да помогне до някаква степен. Правих си какви ли не изследвания,подложих се на лечение с клостилбегит по няколко месеца,после почивка и след това пак.Неможех да правя фуликули,след това лечение и след една голяма киста около 40мм.,която я отстараниха с утрогестан 2 месеца от 16 ден 2 пъти по 1,ЗАПОЧНАХ да правя фуликули. Но пак нестава,правих си и цветна снимка и пак нищо,нямам запушване на тръбите.
Дали това вливане ще помогне,казаха ми че спира антителата или нещо подобно-можете ли да ми обясните подробно действието му?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #48 -: Август 07, 2008, 22:57:34 pm »
Не, действат на различен принцип.
Ето, тук трябва много да се ограмотявам. ЛИТ, АИ, вливане на имуновенин, прилики и разлики... Ще трябва да отделя 2-3 дни  :(
ЛИТ и АИ е едно и също според мен.
Целта на АИ е да създаде в организма на жената защитни антитела на бременността, които защитават ембриона не само от НК- клетките , но и от всякакви други набези на имунната система.Такива антитела би трябвало да се създадат физиологично при нормална бременност.
 АИ действа като се инжектират лимфоцити , извлечени от кръвта на мъжа , в жената.
    shampur    , вливането на Интралипид не боли , но мисля , че преди да се решиш на него , трябва да направиш имунологични изследвания.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #49 -: Август 13, 2008, 12:40:37 pm »
Колко дена преди трансфера е добре да се влее интралипид или имуновенина и също не мога да разбера , кога изписват едното и кога другото....четох по-горе, че имат малко по-различно действие, но все пак ако е по-комплексно действието на имуновенина не е ли по-добре той да бъде предписан?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #50 -: Август 15, 2008, 20:19:17 pm »
Без да твърдя,че е вярното,но така ми го обясниха на мен:
    когато няма проблем с хуморалния имунитет,сиреч антифосфолипидните антитела,а само НК са завишени,предписват интралипид...
На мен ми го вляха на 5ти ден от цикъла
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #51 -: Август 16, 2008, 19:29:00 pm »
marina, между 7-9 дни преди ембриотрасфер е хубаво да се влее имуновенина

аз съм с леко завишен антикардиолипин и имам препоръка за вливане на имуновенин

доколкото знам интралипида се влива при завишени НК
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #52 -: Август 25, 2008, 22:36:20 pm »
 Доц. Конова ми е предписала Интралипид при опитите за забременяване като е уточнила , че след вливането , следващите две овулации са подходящи за забременяване. Това означава , че през месец трябва да правя вливане.
 Не ми е ясно има ли ограничения за броя на вливанията във времето?Трябва ли след известен брой вливания да се прави почивка , например?
 Контролни изследвания  ми е назначила за след положителния тест , но дотогава не се знае колко вливания ще са зад гърба ми.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #53 -: Август 26, 2008, 10:35:50 am »
Да благодаря ви , момичеата за отговора, и аз така разбрах от това , което успях да немеря по въпроса тук.Разбирам също, че само за завишени НК-клетки се влива интралипид, иначе ако има други проблеми или се комбинира с имуновенин или само имуновенин се влива.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #54 -: Август 26, 2008, 12:06:37 pm »
Цитат
Разбирам също, че само за завишени НК-клетки се влива интралипид, иначе ако има други проблеми или се комбинира с имуновенин или само имуновенин се влива
Аз имам само завишени НК-клетки и ми беше изписан Имуновенин-не Интралипид.
Всичко е индивидуално.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #55 -: Август 26, 2008, 14:43:32 pm »
Странно-мислех, че вече ми е ясно, а пък излиза че изобщо не е ясно - кога се влива едното и кога другото ... 8O


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #56 -: Август 26, 2008, 15:13:16 pm »
нали за това са лекарите, важното е на тях да им е ясно и да правят това, което е необходима
успех
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #57 -: Август 26, 2008, 15:16:26 pm »
Доц. Конова ми е предписала Интралипид при опитите за забременяване като е уточнила , че след вливането , следващите две овулации са подходящи за забременяване. Това означава , че през месец трябва да правя вливане.
 Не ми е ясно има ли ограничения за броя на вливанията във времето?Трябва ли след известен брой вливания да се прави почивка , например?
 Контролни изследвания  ми е назначила за след положителния тест , но дотогава не се знае колко вливания ще са зад гърба ми.
fatalwoman, защо доц. Конова при теб е назначила Интралипид, моля те, да споделиш?!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #58 -: Август 26, 2008, 18:27:54 pm »
ognyana , имах миссед в 9 г.с. тази година през януари.Имунологичните и генетичните показаха NK -  клетки 18,04 % , антифосфолипидни антитела , повишени тромбоцитно - левкоцитни агрегати и имам хетерозиготно носителство по МТХФР , насителство на генотип 4G/5G , хетерозиготно носителство на Хаплотип А2. Интралипида е при опитите , а Имуновенина ми е предписан за след положителния тест.
 Аз мисля да обсъдим с доц. Конова варианта за вливане на Имуновенин и Интралипид при следващото инсе.
 Това за Хаплотип А2 не ми е ясно какво е...
 
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #59 -: Август 27, 2008, 10:31:31 am »
Благодаря за отговора, fatalwoman. (Ох, и вземи го смени това никнейм, не искам да си фатална повече - това е пожелание!) Знам, че по някои неща случаите ни си  приличат затова попитах... Значи имаш повишени НК, антифосфолипидни. Това за Хаплотип-а и аз не го разбирам - дано някой се включи с кратко и ясно инфо за него. Хетерозиготното не е като хомозиготното носителство, нали (това за МТХФР)? По тромбоцитно-левкоцитните агрегати си приличаме. Аз съм хомозиготен носител на 4G/4G. (Ох, така се получава спам... май ще трябва да драсна два реда в друга тема или на лични).
Пожелавам ти 9-месечен успех при следващото инсе!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!