0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #120 -: Ноември 01, 2008, 00:16:59 am »
Здравейте, аз съм нова тук, но със същите проблеми.  :hello: Ще вливам имуновенин и интралипид. Като ви чета разбирам, че интралипида се влива за 2-3 часа, но не знам за имуновенин. Този месец няма да мога да отида до Плевен да ми влеят там. Някой може ли да ми каже за колко време се вливат 40 ампули имуновенин разтворени в 250мл натриев хлорид? Само знам, че трябва да е бавно...

Кайли, на мен доц.Конова ми е писала и за двете лекарства да се вливат през две ову до положителен тест, после на 25-28 дни.

Имуновенина са влива за около 4-5 часа. Първия час по 20 капки, а останалите по 40 капки на час.
Аз също имам неуспешна бременност с хепарин и аспирин, а тази слава богу е успешна и съм сигурна, че се дължи на имуновенина.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #121 -: Ноември 01, 2008, 15:49:57 pm »
Момичета взех си една банка интралипид/доста трудно намерих в аптеките/ и другата седмица ще ми го влеят в моят град.Въпросът ми е има ли определен начин на вливане или време и може ли останалият интралипид в банката да остане за следващото вливане след 2 месеца или трябва да го изхвърля? :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #122 -: Ноември 01, 2008, 16:44:31 pm »
Момичета взех си една банка интралипид/доста трудно намерих в аптеките/ и другата седмица ще ми го влеят в моят град.Въпросът ми е има ли определен начин на вливане или време и може ли останалият интралипид в банката да остане за следващото вливане след 2 месеца или трябва да го изхвърля? :ask:
Начинът на влиеване е според указанията на доц. Конова. Останалото количество се изхвърля.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #123 -: Ноември 01, 2008, 17:17:42 pm »
Трябва да ми бъдат влети само 4 мл.интралипид,а аз си взех банка от 500 мл.,защото нямаше по-малко количество и в аптеката ми казаха,че не било проблем от банката да се вземе нужното количество за вливката,а останалото да се съхранява в хладилник за следващият път.Та затова исках да разбера дали е така,не знам...
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #124 -: Ноември 01, 2008, 21:19:04 pm »
Трябва да ми бъдат влети само 4 мл.интралипид,а аз си взех банка от 500 мл.,защото нямаше по-малко количество и в аптеката ми казаха,че не било проблем от банката да се вземе нужното количество за вливката,а останалото да се съхранява в хладилник за следващият път.Та затова исках да разбера дали е така,не знам...
   
   На опаковката на интралипида пише,че е за еднократна употреба и неизползваното количество да се изхвърля.Аз лично не бих рискувала.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #125 -: Ноември 01, 2008, 21:27:40 pm »
Колко много сте писали!
Fatalwoman, стойностите ми веднага след аборта бяха:
Т-лимфоцити 65.74%
НК клетки 18.94%
АФА - IgM 16.50.
Имуновенин и интралипид са ми изписани и преди опити за забременяване. След бременност - 5 инфузии.

Mary, благодаря ти за подробния отговор, и аз разчитам най-вече на този имуновенин, дано се получи! Ставаше ли ти лошо по време на вливането, имаше ли треперене, температура?

Светле, на мен също ми казаха да изхвърлям остатъка от Интралипида, вече не бил стерилен.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #126 -: Ноември 02, 2008, 04:00:59 am »
Asaly ,моите НК - клетки при аборта бяха също толкова. Мисля , че само АФА бяха по - ниски от твоите. 
 Досега вливах само Интралипид при опитите , но от тук нататък ще продължим и с Имуновенин.
 Успех!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #127 -: Ноември 02, 2008, 12:13:34 pm »
Да вече разбрах,че трябва да изхвърля остатъка от интралипида,но кажете ми как понася организма вливането,защото на мен ще ми го влее личният лекар и ме е страх от някаква алергична реакция!Просто нямам възможност/финансова/да отида до Плевен.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #128 -: Ноември 02, 2008, 12:44:56 pm »
Да вече разбрах,че трябва да изхвърля остатъка от интралипида,но кажете ми как понася организма вливането,защото на мен ще ми го влее личният лекар и ме е страх от някаква алергична реакция!Просто нямам възможност/финансова/да отида до Плевен.
Аз не съм имала никакви странични ефекти. Интралипида е един вид хранителна добавка...
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #129 -: Ноември 02, 2008, 18:09:22 pm »
И аз нямах никакъв проблем като ми вливаха интралипид!  :balk_602:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #130 -: Ноември 02, 2008, 22:50:12 pm »
Mary, благодаря ти за подробния отговор, и аз разчитам най-вече на този имуновенин, дано се получи! Ставаше ли ти лошо по време на вливането, имаше ли треперене, температура?

Не, нямах никакви странични ефкти, чувствах се прекрасно.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #131 -: Ноември 03, 2008, 23:30:25 pm »
Аз май се побърквам,сега пък реших да ида до Плевен за вливането на интралипид,само нека някой ми каже колко ще ми струва това?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #132 -: Ноември 03, 2008, 23:39:18 pm »
Аз май се побърквам,сега пък реших да ида до Плевен за вливането на интралипид,само нека някой ми каже колко ще ми струва това?
70 лв. 20 - Интралипид, 50 - вливането. Цената е от май месец, но не мисля , че има увеличение оттогава насам.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #133 -: Ноември 03, 2008, 23:42:45 pm »
О, МИ ЧЕ ТО НЕ БИЛО СКЪПО!Отивам в Плевен и това е!А какво да правя с тази банка интлалипид,която си я купих?При положение,че не е отваряна,не знам дали може да седи няколко месеца :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #134 -: Ноември 03, 2008, 23:51:35 pm »
О, МИ ЧЕ ТО НЕ БИЛО СКЪПО!Отивам в Плевен и това е!А какво да правя с тази банка интлалипид,която си я купих?При положение,че не е отваряна,не знам дали може да седи няколко месеца :ask:
Когато не е нарушена целостта на опаковката можеш да я съхраняваш в хладилник в отделението за зеленчуци.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #135 -: Ноември 04, 2008, 00:00:24 am »
fatalwoman,благодаря ти миличка! :blowingdust:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #136 -: Ноември 05, 2008, 09:09:16 am »
Е мацки и аз ще съм на двете и Имунивенин и Интралипид  :? такава е препоръката на Конова.
Въпроса ми към вас е може ли да ми препоръчате клиника, в която да ми направят тези вливания и където да има гениколожка която да следи състоянието ми при евентуална следваща бременност, т.е. да са на едно и също място :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #137 -: Ноември 07, 2008, 14:02:15 pm »
Кайли, откъде си? Аз си избрах клиника+доктор, който да ме следи във Варна, въпроса е, 4е за имунологични изследвания и консултации така или иначе ще трябва да се ходи до Плевен.
Вчера и днес си направих вливания на имуновенин и интралипид, след имуновенина малко ми беше кофти към 2 часа, но след това бях ок.
 :cheerleader:
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #138 -: Ноември 07, 2008, 15:46:01 pm »
Asaly от София съм и още съм в чуденка  :ask:
Аз също искам да си намеря един гениколог който да следи всички тези неща, но ще помисля още една семица.

Мацки какво се прави ако след вливане на интралипида се качат нк-клетките  :ask: спират ли се опитите за бебеправене  :ask: взима ли не нещо друго  :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #139 -: Ноември 09, 2008, 07:34:13 am »
 При бременност след вливане , ако се покачат NK - клетките , се счита , че не е проблем и плода е защитен.
 При небременност не съм запозната какво се прави. Аз не съм изследвала NK след вливане как са , а си продължавам с опитите. :bed: