0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #100 -: Септември 03, 2008, 13:09:00 pm »
Според може може във всяко АГ.Ти май беше от Бургас нали? Провери първо там в АГ дали правят и дали имат.Ако нямат си купи от някоя аптека.Ако там не става,тогава ела до Варна.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #101 -: Септември 03, 2008, 14:59:48 pm »
Рая писах ти на лични,за да не разводняваме темата.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #102 -: Септември 20, 2008, 14:15:03 pm »
Момичета поради завишените ми НКТ клетки доктор Тодорова ми изписа вливане на интралипид в първия ми чист ден след цикъл написала е така:4 ml/0,9%250 ml и после пише нещо nace..... 30-40....Вливането каза да го направя в Св.Панталеймон в кв.Младост,а контролни изследвания да направя след 20 дни в болница Иван Рилски и да търся там проф.Алтънкова.Искам да попитам ако някой  е правил вливане там колко му е струвало и дали имат интралипид или аз трябва да го занеса,а също и ако някой има представа в "Иван Рилски" колко струват тези изследвания.

Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #103 -: Септември 22, 2008, 14:47:23 pm »
За най сигурно потърси телефон на клиниката и питай на регистратура
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #104 -: Септември 22, 2008, 15:55:02 pm »
Ами точно това е че немога да намеря тлефон и да се свържа ако някой го има ще помоля да ми го даде.

Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #105 -: Октомври 29, 2008, 22:09:19 pm »
Успях.Намерих начин да ми влеят имуновенина по здравна каса.По точно майка ми ми помогна.Ще ме вкарат за наколко дни в патологична бременност в Русе,и там ще ми направят вливката(2-ра поред).Значи имало начин само дето на лекарите не им се занимава.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #106 -: Октомври 30, 2008, 06:21:00 am »
Успях.Намерих начин да ми влеят имуновенина по здравна каса.По точно майка ми ми помогна.Ще ме вкарат за наколко дни в патологична бременност в Русе,и там ще ми направят вливката(2-ра поред).Значи имало начин само дето на лекарите не им се занимава.
Да разбирам ли , че няма да плащаш за вливането? Ако е тока - супер!Успех!
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #107 -: Октомври 30, 2008, 09:50:09 am »
raia123 а колко плати за имуновенина или и той е по здравната каса? Може ли да споделиш къде е ключа от палатката ;) за вливането по здравната?
Мацки имам и един въпрос - за интралипида разбрах, че се влива през 2 месеца на 3-тия, а имуновенина за еднократна вливка ли е или и той е със "срок на годност" в организама  :wink:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #108 -: Октомври 30, 2008, 09:56:19 am »
Няма да плаюам абсолютно нищо.Ампулите се поемат от ЗК.Има някакъв начин,но още незнам как точно става.Майка ми познава завеждащ патологична бременност и те са казали че има начин.Знам и за други момичета от Русе които са вливали в АГ имуновенин-безплатно.Иначе в Плевен ми взеха 480 за ампулите и 80 за самото вливане.Ще се интересувам и ако имам повече информация ще ви кажа.Може би поне 3-4 дни ще ме държат там,но важното е всичко да е наред.
На мен са ми назначени 3 вливания,това ми е второ.Ако трябваше всичките да ги плащам и да ходя до Плевен-щях да работя само за тях.Не е честно спрямо бременните с проблеми,не стига че са толкова изтормозени,ами и никой не го е грижа за тях!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #109 -: Октомври 30, 2008, 10:04:57 am »

Мацки имам и един въпрос - за интралипида разбрах, че се влива през 2 месеца на 3-тия, а имуновенина за еднократна вливка ли е или и той е със "срок на годност" в организама  :wink:
Интралипида се влива  през месец. Той обхваща две овулации - първата в месеца на вливането, втората - в следващия месец.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #110 -: Октомври 30, 2008, 10:43:48 am »
Да попитам, след като ми изписаха всеки ден да си поставям фраксипарин 0,3  и преди 2 месеца правих вливане на интралипид заради завишените нк-клетки - нужно ли е пак да вливам интралипид или фраксипарина е достатъчен в случея?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #111 -: Октомври 30, 2008, 11:34:19 am »
fatalwoman аз за интралипида го разбрах, че се влива през два-три месеца (2 овута), ама този имуновенин ми е по мътен  :? Първо е доста по-скъп и незнам изобщо за какво се изписва, а и не ми стана ясно еднократно ли се влива или пак след време си правиш ново вливане  :ask: Много ще съм ти благодарна ако хвърлиш малко светлина  :wink:
raia123 в този случай когато ти ги поема здравната каза, трябва ли вече да си бременна (за да си в патологична бременност)  :ask:
Извинете ме за многото въпроси, но понеже другата седмица ще си чуя тежката "присъда" от Плевен и да се подготвя с инфо и психически ....
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #112 -: Октомври 31, 2008, 10:31:22 am »
Здравейте, аз съм нова тук, но със същите проблеми.  :hello: Ще вливам имуновенин и интралипид. Като ви чета разбирам, че интралипида се влива за 2-3 часа, но не знам за имуновенин. Този месец няма да мога да отида до Плевен да ми влеят там. Някой може ли да ми каже за колко време се вливат 40 ампули имуновенин разтворени в 250мл натриев хлорид? Само знам, че трябва да е бавно...

Кайли, на мен доц.Конова ми е писала и за двете лекарства да се вливат през две ову до положителен тест, после на 25-28 дни.
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #113 -: Октомври 31, 2008, 11:07:59 am »
Asaly  8O голямо изръсване ще падне  :? Аз направо съм в потрес как ще се оправя с парите  :? За какво са ти ги предписали?
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #114 -: Октомври 31, 2008, 15:58:40 pm »
Ами аз съм с АФА, повишени НК клетки и едно генетично не ми беше наред - хаплотип А2. Освен вливанията ще пия аспирин протект и ще си бия фраксипарин 0.3мг всеки ден. И аз съм притеснена за парите - основно за имуновенина, но пък той според мен е решаващ в моя случай - вече бях на аспирин плюс хепарин, но пак абортирах. Но все пак съм взела решение да направя и двете вливания веднъж, ако не забременея за тези два месеца после ще вливам само интралипид. Всъщност самата доц.Конова ми спомена за тази възможност на консултацията.  yahoo_17
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #115 -: Октомври 31, 2008, 16:11:10 pm »
fatalwoman аз за интралипида го разбрах, че се влива през два-три месеца (2 овута), ама този имуновенин ми е по мътен  :? Първо е доста по-скъп и незнам изобщо за какво се изписва, а и не ми стана ясно еднократно ли се влива или пак след време си правиш ново вливане  :ask: Много ще съм ти благодарна ако хвърлиш малко светлина  :wink:
raia123 в този случай когато ти ги поема здравната каза, трябва ли вече да си бременна (за да си в патологична бременност)  :ask:
Извинете ме за многото въпроси, но понеже другата седмица ще си чуя тежката "присъда" от Плевен и да се подготвя с инфо и психически ....
Имуновенина се изписва за минумум 3 инфузии по време на бременност.Влива се при проблеми с АФА , НК , ТАТ и МАТ.Според доц. Конова успешно ги смъква.
 Asaly , какви бяха стойностите ти на тези показатели , когато направи аборта?
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #116 -: Октомври 31, 2008, 16:20:34 pm »
fatalwoman благодаря за разяснението :) явно и аз ще съм на този инуновенин  :? Той по време на бременност ли се слага или преди това  :ask:
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #117 -: Октомври 31, 2008, 16:26:14 pm »
 По време на бременност се влива и при АРТ. Може да се влее заедно с Интралипида при опитите по естествен път.
 
*
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #118 -: Октомври 31, 2008, 16:51:14 pm »
... интересно защо има хора на които явно Конова го е предписала и преди това  :ask: Ще стане ясно другия вторник тогава ще се срещна с нея и ще я разпитам за всичко.
Re: Immunovenin и Intralipid
« Отговор #119 -: Октомври 31, 2008, 17:08:22 pm »
 Аз лично исках да ми влеят Интралипид и Имуновенин при опитите , но доц. Конова ги комбинира с инсето. Влях Интралипида , инсето се отложи и Имуновенин не съм вливала още. Следващия цикъл отново сме на инсе и тогава ще вливаме двете.