0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #140 -: Август 19, 2008, 00:39:45 am »
Благодаря Милена, да в София живея, но в момента с бебенцата не сме в София. Само точния адреса на частния кабинет ако може да ми дадеш.

Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #141 -: Август 19, 2008, 09:43:06 am »
Малена,
телефонът на Николова вече го имаш.
За жалост, нямам визитка на докторката и не мога да видя точния адрес на частния и кабинет.
По принцип не се води на Сливница, а на ул. Пенчо Славейков. Тръгваш по Сливница от центъра в посока кварталите, точно преди светофара с Патриарха, ще ти се падне от дясно. Има един нов блок там, но се води на "Пенчо Славейков", т.е. това 10-ина метра встрани от бул.Сливница. Отвън на блока има табела.
Ти като и звъннеш да си запишеш час, докторката ще ти обясни подробно.

Ако имаш други питанки - насреща съм.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #142 -: Август 21, 2008, 12:47:47 pm »
Д-р Николова е прекрасен човек и специалист.Лично аз, съм много доволна и бих я препоръчала на всеки.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #143 -: Септември 25, 2008, 14:19:39 pm »
Здравейте, момичета!
Мина повече от месец от последното ми писане тук. Искам да споделя с вас как расте моя вече голям мъник. На последната консултация(преди няколко дни) беше вече 8.700кг.(от 2.100кг. при раждането) и 73см.(от 44см. при раждането). Аз още го кърмя, но съвсем малко-веднъж на ден и то не стига за цяло хранене. Ама и моя си е голям гладник-минат ли 3 ч. от предното хранене и той започва да мрънка. И за 1 мес(от предната консултация до тази) е качил 1.200кг. А лекарката на консултацията просот онемя и само каза: "Леле много си качил бе човек, какво правиш?" :)
Както ви писах предния път педиатърът ме прати на ортобед защото според нея на 8 мес. бебето ТРЯБВА да седи напълно само. Е, то трябва ама и моя мъник макар и вече голям на ръст  и тегло все още върви с месец назад-просто той е роден месец по-рано(все пак). Ортопеда го погледна и каза върви си булка, детето е добре и като му стане стабилен кръста ще започне и да седи.
И сега новото-от 10-тина дни малчо вече и седи сам, а и почти лази(ама много го мързи да лази и май повече му харесва да се придвижва с търкаляне по леглото от единия до другия край).
Иначе денем се сърди и иска на вън. Но днес как само вали и той само мрънка. През деня малко спи и може би за това спи цяла нощ непробудно.
Иначе все още няма зъбки, но тези венци не му дават мира...
Храненето му е още все същото-но мяй ще започна да му правя вкъщи разни супи и гозбички(нали не е рано за това?)..., споделете какво мислите з това и какво е вашето меню през деня.

Хайде спирам с писането-отчетох се за изминалия месец(че и тъкмо побутвам темата малко напред, че съвсем сме спряли с писането)

Лек ден на всички ви!
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #144 -: Септември 30, 2008, 22:51:23 pm »
Никога не съм си и представяла, че ще бъдем за тази тема. Надявам се с ваша помощ  да мога адекватно да си гледам детето.
Поздрави на всички  мами.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #145 -: Октомври 01, 2008, 09:12:38 am »
Мери, така е мила, знаеш.  И аз много неща не съм си представяла, но ми се случиха.  :(
Имаш я помощта, само питай. :) Някои неща, наистина се по-специфични в сравнение с нормално износените деца.

Жанетка,
радвам се, че твоето момче се развива добре. :) Браво на вас! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #146 -: Октомври 01, 2008, 22:08:35 pm »
Я да се запишем и ние, че отдавна не сме се записвали.  Вече сме на 6 месеца и малко отгоре. Вече сме доста тежички и се развиваме много добре Иво е 8300кг. 66,5см., Петя е 7200кг. 65,5см. Иво си има вече две големи зъпчета. Водихме ги на ортопет и също така и на очен. Иво беше допреди месец с запушени очни канали но слава богум всичко е на ред вече са отпушени. В момента папкаме доста неща. Давамим кашички плодови пюренца с месо им давах. На последната консултация док. каза да започваме риба и черен дроб. Но още не съм решила дали да им давам. Е това е за нас което се сещам като се сетя още неща ще ви пиша.

Мери добре дошла при нас и вярвай че всичко ще е добре. Няма от какво да се плашиш и той ще порасне ще стане голям мъж. Да ви е жив и здрав. Да ти кажа никой не е вярвал че ще пише в тази тема.
Е лека вечер момичета.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #147 -: Октомври 01, 2008, 22:56:46 pm »
:)Привет Ани!
Пораснали са сладурите, да раста и да те радват.
Мисълта ми беше за рибата, аз дадох след 9 месец, по препоръка на педиатър.
Шести месец ми се вижда рано за рибка, а черен дроб още не съм!
Прочети в темата за захранването има и таблица на д-р Бърди за продуктите кое, кога се дава!
Ще потъря и ще ти я постна!

Ето и схемата *ЦЪК
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #148 -: Октомври 02, 2008, 11:15:42 am »
:)Привет Ани!
Пораснали са сладурите, да раста и да те радват.
Мисълта ми беше за рибата, аз дадох след 9 месец, по препоръка на педиатър.
Шести месец ми се вижда рано за рибка, а черен дроб още не съм!
Прочети в темата за захранването има и таблица на д-р Бърди за продуктите кое, кога се дава!
Ще потъря и ще ти я постна!

Ето и схемата *ЦЪК


Благодаря ти mishanta за схемата.
Да наистина много бързо пораснаха.

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #149 -: Октомври 23, 2008, 15:13:54 pm »
Мери, миличка :hug2:
Не се притеснявай за това, че се е случило да пишеш в тази темичка-повярвай ми мъничетата растат много бързо и докато се усетиш всичко ще е зад гърба ти. Ето моя мъник който така много ме притесни вече е на почти 10 мес. и е станал палав и пухкав, непрестанно лазещ и игрив. Желая ти само хубави емоции.

Милена как сте мила? Как е Миша? Надявам се да сте добре и много да се радвате на приятното есенно време навън. Ние с Теди по цял ден сме навън( и от улиците нямам кога да пусна интернета..., пък и като влезех в сайта не се виждаше темата "Дългоочаквана бременност, раждане......." и  аз мислех че е махната но като се разтърсих разбрах, че за да я виждам трябва да влеза с потребителското име и парола :balk_602: и ето ме най-после пак да пиша.

Анета ами браво на Иво и на Петя-те много са пораснали.  :balk_46: Все така да растат добре и да те радват.

Аз вчера водих Теди на консултация. Вече е 9.300кг.(+500гр.) и 75см.(+2см.) Вече изпревари връстниците си, които са родени с по над 3 кг. :balk_602:

Ами това е от мен за сега..., а щях да забравя-мисля да пробвам да взимам на Теди храна от детската кухня, че тези пюрета му втръснаха май. Дано му хареса, с с тези разходки изобщо нямам време за готвене. В понеделник ще взема храна от кухнята и ще ви разкажа след това. А сега лек и приятен ден, много слънце и усмивки.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #150 -: Октомври 23, 2008, 20:08:16 pm »
Здравей,Жанета.Пиши по подробно за кухнята на коя си се спряла и дали е хубава храната и най-важното дали малкия ще я хареса.
Аз видях,че на мама Люси е за деца над 8 месеца другите са за по-големи ако става въпрос за София.
Аз също мисля да пробвам от 9 тия месец за два месеца от такава кухня ем е по удобно да ми носят хръната вкъщи,а след това съм ги записала в държавната детска градина до нас на кухня.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #151 -: Октомври 24, 2008, 08:51:02 am »
Здравей, Аси.
Аз живея във Враца. Хубавото при теб е че може да ти доставят храната у дома. Ако и тук имаше подобна услуга със сигурност бих се възползвала, защото няма никой на който да оставя малкия ако е лошо времето за да ида до кухнята. Уж сме се уговорили с мъжът ми, че той ще ходи за яденето ако аз не мога да изляза с малкия...Ами чакам с нетърпение да видя дали Теди ще хареса тази храна. В понеделник ще пиша какво е яденето и дали го хапва.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #152 -: Октомври 24, 2008, 09:02:04 am »
Ази, пробвай с кухня, дано я харесат. До вкъщи доставят вече всички частни, а Люси прави отстъпка за близнаци, поне така ми каза на мен лично собственичката. Мисля че беше 5лв. две порции. Аз сега готвя на малките. Може да пробваш и ти така, и после да им въведеш кухнята.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    vilimili

  • ****
  • 512
  • Ще ми липсваш много татко!Поклон пред паметта ти.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #153 -: Октомври 24, 2008, 12:09:00 pm »
Здравейте и от нас!Йоанна също си расте и наддава в норма-вече е 7,570кг и 67см(а се роди 1,730кг и 41см).Но както писа janeta,и ние не можем още да стойм седнали,иначе се опитва да пълзи,ама назад :),надявам се да започне и напред :)!Много я мъчат зъбчетата,двете предни отдолу,и не знам вече с какво да я мажа?!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #154 -: Октомври 24, 2008, 17:14:48 pm »
vilimili това че още не седи изобщо не е страшно. Теди започна да седи сам на почти 9 мес. Сега седи вече стабилно сам. И от последните 2 седмици усилено усвоява пълзенето и започна да се изправя сам в леглото си. Няма страшно, всичко по реда си. Когато детето се почуства физически готово то започва да седи, да лази, ходи или говори. И при нас проблема сега са венците, които много го сърбят но още няма покарало зъбче.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #155 -: Октомври 24, 2008, 20:35:53 pm »
Вили, мазала ли си с Генгигел
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #156 -: Октомври 24, 2008, 21:25:29 pm »
Здравейте и от нас!Йоанна също си расте и наддава в норма-вече е 7,570кг и 67см(а се роди 1,730кг и 41см).Но както писа janeta,и ние не можем още да стойм седнали,иначе се опитва да пълзи,ама назад :),надявам се да започне и напред :)!Много я мъчат зъбчетата,двете предни отдолу,и не знам вече с какво да я мажа?!

И, моите седнаха сами по-късно, а сега не се спират, хич не се тревожи.
Може също да пробваш с дентинокс, на нас той най-много ни помага при зъбоникнене.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #157 -: Октомври 25, 2008, 00:14:52 am »
vilimili ,ще седне,не се притеснявай.Жори седи сам,но пък все още не се обръща от гръб по корем и за пълзене и дума не може да става.
<br />
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #158 -: Октомври 27, 2008, 15:06:10 pm »
Здравейте и от нас. Ние отдавна не сме се разпсвали тук. иво и Петя са малко болнички и сега си стойм в нас. Искам да попитам мамите на по-големи деца от нас.
Иво не може да се обръща сам по очи. Забелязвам също че не си движи синхромно ръцете когато посяга към играчките си. Не може да стои на крачетата си когато го изправя. Когато го сложа в паяка стой като препариран.Всичко това място ли е за притеснение. Петя за разлика от него е много напред с матеряла тя се обръща взема си играчки който и трябват посяга с двете си ръце към тян. Когато я сложа в паяка тя върви на зад. Иначе Иво си има две напълно пораснали събчета и още 5 са на един резец. А Петя си има едно и половина зъбчета. Страшно много е жилава и палава не може да стой на едно място.Искам също да споделя че и двмата не могат да стоят седнали. Опитвам се да ги слагам но щом ги сложа и веднага се отхвърлят на пред и се пързулнат и легнат. Само как го обясних дано сте ме разбрали.Лек ден от нас моичета.

*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #159 -: Октомври 27, 2008, 17:45:55 pm »
Анета,всичко си е индивидуално.Моя младеж е по дебеличък и по кротък.Но всичко се развива изведнъж доскоро не можеха да седят и сега и двамата седнаха и си играят седнали,е от време на време се катурват и пак ги слагам да седнат.За обръщането от 4 месец се обръщат от гръб по корем,но сега чак се усетиха,че могат и на обратно и се търкулват и се обръщат пак на гръб.Ще се изненадаш как ще почнат да правят нови неща и то в рамките на 5 дни примерно..
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 18:07:41 pm от asi73 »