0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #240 -: Февруари 07, 2009, 09:45:48 am »
Хоупче много се радвам за Косето! Да им даде Господ сили и здраве на дечицата ти!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #241 -: Август 22, 2009, 19:29:29 pm »
За първи път пиша в този форум,надявам се да ме извините,ако съм сгрешила.Исках да сподела,че и аз родих едно красиво момченце в 27 г.с. и тежеше 1030гр./40 см,но спадна на 800гр.Един месец бяхме в неонатологията на МБАЛ Бургас до стигане на 1 кг и от там вече сме в Майчин дом Бургас,където сега сме 1180гр.Надявам се всичко да е наред с него и скоро да си го гушкам.Успех на всички мами с недоносени бебчета,а и не само  :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #242 -: Август 31, 2009, 18:46:52 pm »
Галина, дано да е добре бебчо! Лекарите какво казват? Моля се от сърце момченцето ти да порастне здрав и силен мъж!


*

    ivkamel

  • *
  • 3
  • Господи помогни ни!!!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #243 -: Септември 07, 2009, 13:18:00 pm »
Здравейте!
И аз родих бебенцето си преждевременн, в 30 г.с. Все още не мога да свикна с тази мисъл... Все още сме в кувиоз. Три дни бяхме на назален кислород и на глюкоза, след което 2-а дни с палатка и захранване с кърма, после 3-и дни с кислородна маска и сега е само в кувиоза. Все още го хранят със сондичка, от време на време го галя и му говоря/когато ме пуснат при него/ и после се чуствам много по-добре/, а имам чуството , че и той се чуство по-добре/, но през останалота време тотално полудявам...от мисли.
На 3-я ден ми казаха, че има кръвоизливчета, днес питах какво става и ми казаха, че в четвъртък ще го гледат на ехограф , а в петък очен.
Тази нощ сънувах, че го прегръщам и го кърмя...
Моля ви да се молите за нас....
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 13:40:00 pm от ivkamel »
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #244 -: Септември 07, 2009, 13:21:49 pm »
ivkamel , стискам палци бързо да се приберете у дома със здраво и жизнено бебенце! Дано всички тревоги останат в спомените скоро, за да може пълноценно да се грижиш за малкото човече!
*

    ivkamel

  • *
  • 3
  • Господи помогни ни!!!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #245 -: Септември 08, 2009, 14:09:04 pm »
Благодаря, Аничка!!! Днес го е гледал кардиолог има лек шум на сърчицето, но ми казаха, че е нормално при недоносените и с течение на времето това се оправяло...

Празнуваме Малка Богородица08.09.2006 08:42Денят, в който се е родила Света Дева Мария, е сред 12-те големи християнски празника


Българската православна църква отбелязва днес големия християнски празник Рождество на Пресвета Богородица - един от трите най-големи Богородични празници.

Денят, в който се е родила Света Дева Мария, е сред 12-те големи християнски празника, известен в народната традиция като Малка Богородица.

Православната църква прославя Божията майка като пазителка на християнското семейство и покровителка на родилките и децата.


Родителите на Дева Мария - Йоаким и Ана, били вече престарели, но нямали деца. Смятайки, че греховете му са причина за бездетството им, Йоаким се отправил в пустинята, където се отдал на пост и молитва.

Жена му Ана пък, упреквайки себе си, се обърнала с гореща молитва към Бога да ги дари с дете, като му обрекла бъдещата си рожба. Внезапно й се явил Архангел Гавраил и й открил, че ще роди благословена дъщеря, чрез която целият свят ще получи спасение. Архангелът се явил и на Йоаким в пустинята и му съобщил за бъдещото рождение на Пречистата Дева.


Православната църква приема, че на 9 декември станало зачатието на Света Ана, а девет месеца по-късно се родила дъщеря им, която по Божията повеля била наречена Мария.

Мили майки идете на църква и запалете свещички за да са ни живи, здрави, умни и щастливи дечицата!!!
 
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #246 -: Септември 09, 2009, 22:16:30 pm »
ivkamel, това със шума на сърчицето не трябва да те притеснява. На мен
Успех. ми казаха, че голям процент недоносени дечица имат шум който изчезва до годинката. На моето дете се появи при една лека настинка на 6 месеца. Онзи ден бяхме на консултация и лекарката каза, че вече е изчезнал, но до няколко години ако има някакви проблеми като бронхит или прочие, може пак да се чуе.
Успех.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #247 -: Септември 11, 2009, 09:16:50 am »
Олеле, Mary, колко голямо ти е станало момчето. Като че ли беше вчера, когато се притесняваше, че се е родил недононосен и колко време стоя в болницата. Нека все така да расте, Пу пу.  :D

[/url]
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #248 -: Септември 11, 2009, 21:21:29 pm »
нали
на мен  отдавана ми забраниха да му викам недоносче :lol: по мнението на специалистите вече доста е изпреварил нормално родените си връсници :wink:
пу, пу да не му е уроки
нека всички дечица са така.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #249 -: Март 15, 2014, 18:12:07 pm »
Гледам ,че отдавна не е посещавана темата, но все пак ще се запиша и аз тук. Нашата принцеска се роди на 27.02,  31г.с. 1450гр. и 40 см. ,за сега всичко върви добре качва си грамчета вече е 1650гр. Казаха към началото на април ще я изпишат и аз тръпна в очакване, сега ни предстои очен преглед стискайте палци всичко да е наред  :bori_018:

Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #250 -: Март 15, 2014, 20:03:26 pm »
 :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Uspeh !
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #251 -: Април 13, 2014, 12:25:18 pm »
Здравейте мами.Нашето слънчице се роди в 32 г.с.1450 кг.на 21.10..2014г.искам да ви попитам ,подходящо ли е след навършване  на 6 месеца,в април ,да я захраня.Решила съм да започна със зеленчукови ,домашни пюрета.А какво масло се използва за тях,не разбрах.Дайте ми съвет.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #252 -: Април 13, 2014, 14:22:13 pm »
Здарвей, Доника! Да, подходящо е, но най-вече следвай интуицията си, ти си познаваш детето и ако мислиш, че е готово за захранване - действай! Моята дъщеря също се роди раничко - в 33 г.с., 1750 гр, 42 см, сега е на 3 г. и 3. м. и помен няма от недоносеност :lol: Захраних на 6 навършени месеца по схемата на д-р Бърди. Нямахме проблеми. Ако видиш, че детенцето не понася много добре захранването или някоя определена храна, спри, изчакай известно време и опитай отново. Захранването не е толкова сложно, колкото изглежда, момичета, не се притеснявайте!

Katituu, успех на прегледа! Всичко ще е наред!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #253 -: Април 13, 2014, 15:03:53 pm »
Благодаря ти  за съвета,след седмица започваме със захранването,дано всичко е наред.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #254 -: Април 13, 2014, 15:15:32 pm »
Злати,нещо не мога да намеря тази схема на захранване,на др.Бърди.Ще ми изпратиш ли поне първоначалните неща ,с които се почва.АЗ горе долу се насочих,но искамда чуя и други мнения.
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #255 -: Април 13, 2014, 21:22:30 pm »
В началото се слага рапично олио, а не масло.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #256 -: Април 13, 2014, 23:23:02 pm »
Злати,нещо не мога да намеря тази схема на захранване,на др.Бърди.Ще ми изпратиш ли поне първоначалните неща ,с които се почва.АЗ горе долу се насочих,но искамда чуя и други мнения.

Разбира се! Заповядай в прикачения файл е!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #257 -: Април 17, 2014, 11:04:10 am »
Злати,нещо не мога да намеря тази схема на захранване,на др.Бърди.Ще ми изпратиш ли поне първоначалните неща ,с които се почва.АЗ горе долу се насочих,но искамда чуя и други мнения.

Разбира се! Заповядай в прикачения файл е!

Сикс и аз бих искала да ползвам схемата, ние също се родихме недоносени в 36 седмица и 5 дни, но само откъм кг :? Захранване, не сме започнали, все още, чак от 5 месец някъде ще го започнеме  :lol:

Аз чак сега открих тази тема, много е полезна!  :youwoman:


Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #258 -: Април 17, 2014, 11:32:38 am »
Здравейте, никой не беше писал в темата от много време и се радвам че я подновихме. Нашия преглед мина добре с препоръка за друг преглед след 6 седмици. От 4 април сме си вкъщи и се гледаме, за сега всичко е наред освен малко колики .При вас как бяха коликите има ли някаква разлика с доносените бебета,примерно да са по дълго време или нещо друго и с какво ги облекчавахте?

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #259 -: Април 17, 2014, 15:14:16 pm »
katituu
може би, повечето бебета минават през този период с коликите, незнам как е при доносените, но едва ли, има някакви разлики ;)
 Ние се борихме с тях и на нас ни помогна Инфакола  :D и едни торбички с черешови костилки (на мен ми ги подариха, но знам, че са купувани от магазините ДМ у нас), затоплят се в микровълновата фурна за няколко минути и се поставят на коремчето на бебенцата  :lol: