0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #220 -: Февруари 01, 2009, 23:55:51 pm »
Кураж Хоуп, грахчетата ти са толкова силни колкото си и самата ти!
Знам че заедно ще успеете да се справите.
Имате и добрата Фея д-р Масларска в подкрепа!

 :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #221 -: Февруари 02, 2009, 10:48:06 am »
Хоуп, моля се за мишлетата ти! Дано се справят и когато са добре, да се приберете всички вкъщи. Бъди силна, имаш нашата подкрепа тук! Прегръдки!

Ники, и на теб стиснати палци за Алекс. Ще се справи малката героиня!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #222 -: Февруари 02, 2009, 11:01:44 am »
Мармотче, под рехабилитация имаш предвид масажите ли? ...
Да, масажите и гимнастиката после. Щом имате и рехабилитатор, няма какво да се тревожиш, веяе сте направили всичко необходимо :)

Хоуп, стискаме палци на Косето, както и на всички мъниченца!
Ники, и на Алекс тоже!
Дано тази седмица ви носи само добри новини за дечицата ви.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #223 -: Февруари 02, 2009, 11:08:28 am »
Хоуп,
кураж! Бъди силна! Имай търпение и вярвай, че скоро ще се приберете заедно с трите бебенца. :)

Николина,
от няколко дни си мисля за теб и се чудя какво да ти напиша.
Мислех да ти кажа че, е разбирам, но в действителност едва ли някой разбира точно какво изживява другия, защото сме различни и по различен начин усещаме нещата, които ни се случват.
И аз загубих едната близначка, но при мен тя се роди мъртва. Въпреки това неонатоложката, която я пое, сякаш правеше опити да я съживи. Чувах как искаше адреналин и като че ли до последно се надяваше да е жива. Но в протокола от аутопсията пишеше "давност на смъртта - едно денонощие"
После се упреквах дълго, че така прецаках нещата, че ако бях постъпила на 1-ви март да ме оперират, щях да имам 2 живи бебета. Аз от първи си бях с контракции, но "стисках зъби" и си казвах, че ще ги задържа в мен още няколко дни. Родих на 2-ри, но само едно живо бебе. (Терминът ми беше 8-ми април.)
Та, Николина, казваш, че на 09.09. си родила и излиза, че вече 5 месеца детето ти е в болница и чакаш да го изпишат, за да си го прибереш? Страшно много ми се вижда. :( Толкова ли много усложнения има? Моята Михаела беше на 29 дни, когато я изписаха. Аз имах нагласата дори да седи още 10-ина дни до термн.

Искам да ти кажа едно от моя опит, въпреки че много ми е мъчно за мъртвата близначка. Утешавам се с това, че сега съм по-добра майка на единственото си дете.
Ако бяха две, нямаше да мога да ги гушкам толкова много, да ги приспивам на ръце (Михаела все още я приспивам на ръце); нямаше да мога и по време на разходка, да ги нося на ръце и същевременно да бутам количката с другата ръка. А с Миша имахме един такъв период от около 2 месеца някъде, тя започваше да реве в количката, вземах я на рамото си, докато заспи, а в това време бутах празната количка. А и добре, че беше лекичко бебе. :wink:
Не знам ... със сигурност, щях да съм по-малко всеотдайна, ако бяха две. Може би нямаше да бъда добра майка на две бебета едновременно, затова съдбата ми е отнела този шанс. (Това го знам от психоложка. :wink:) Сега съм по-отдадена на едното бебе.

Момичета, знайте, че нашите деца стават по-силни и борбени личности в живота си, :) тъй като още от раждането им се налага да водят сериозна борба за оцеляване.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #224 -: Февруари 02, 2009, 12:21:39 pm »
Здравейте мами,

Хоуп мерси за милите думи. Ти си толкова силна жена и знам, че и твоите деца ще са такива. Заедно ще преодолеете трудностите.  :D

Милена, Алекс се роди в 25 г.с., само 730гр. Благодаря на Бог, че няма усложнения, освен бялото дробче, което разви бронхопулмонална диплазия. Единствено заради това сме още в Токуда. Тук в БГ няма кой да ни изпише с кислородна бутилка в къщи. Тя е свикнала там, гледат я много добре, така че съм по-спокойна като е там, отколкото да й треперя у нас.

Та за нея трябват слециални масажи за белия дроб, които за съжаление не се правят в България. И за това ще търсим рехабилитатор от чужбина, за да можем да преодолеем по-бързо белодробния проблем.

Сега Алекс е на термо легло, но й подават по малко кислород от една маска, която стои на 15 см от нея. Което е голямо постижение. А Алекс е първия случай в БГ. и за съжаление лекарите се учат в крачка с нея. Но тя е моето борбено детенце и съм сигурна, че с обичта на мама ще преодолеем всичко.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #225 -: Февруари 02, 2009, 14:03:19 pm »
Хоуп,надявам се Косето да е добре,както и другите две грахчета!
Както и Мишето е казала,ще повторя и аз че заедно с добрата фея д-р Масларска ще се справите!Вярвам!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #226 -: Февруари 02, 2009, 15:36:16 pm »
Ники  :bighug:, радвам се че пишеш тук...
Сега разбирам за кое борбено момиченце ми разказваше д-р Масларска при миналия ни преглед.
От тогава често мисля за вас и виж как съдбата ни събра тук!
Такава гордост имаше в гласа и за твоето силно бебе!
Ще преодолеете всичко това и ще бъдете завинаги заедно.
С вас съм!

Миленка, мислех много върху думите ти....
Човек има неподозирани възможности в критични и не до там такива ситуации,
не можеш да знаеш как би се чувствала и каква майка би била на близнаци, преди да ти се случи!
А и всички сме строго индивидуални!Дай боже всеки му според възможностите!

« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 15:45:55 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #227 -: Февруари 02, 2009, 16:21:27 pm »
Милена, много те моля, да не издаваш квалификации за майките на близнаци! Преди да напишеш каквото и да било, първо помисли дали няма да засегнеш някой, на когото съдбата е дала шанс да има близнаци! И този някой ги гледа всеотдайно сам по цял ден откакто са се родили. 
Само това ще ти кажа, и спирам!! Желая ти много щастие с Михаела!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #228 -: Февруари 02, 2009, 16:35:30 pm »
Милена,
ако беше по-пълничка Миша, нямаше да я носиш ли?
И, така като те чета, странни критерии имаш за "добра майка".
Разбирам, че си преживяла трагедия и имаш нужда да я преодолееш, но не мисля, че това е начина. Засягаш много хора с такива изказвания.
В моето сърце има място и за двете ми деца. И повярвай ми, при добро желание винаги има начин да отделиш внимание и на двете.

lb2f
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #229 -: Февруари 02, 2009, 16:51:02 pm »
Момичета, Касси и Джази,
моля за извинение, ако съм ви засегнала с думите си. Било е неволно.
В никакъв случай не мисля, че някоя майка на две бебета не е добра майка.
Това никъде не съм го казвала.
Моля ви, не ми вкарвайте думи в устата.

Просто се опитах да споделя моя начин да се утеша и да преодолея мъката. Имах период, в който бях започнала да превъртам, защото се упреквах, че аз самата прецаках нещата за мъртвата близначка.

Още веднъж, моля да ме извините, ако сте се почувствали засегнати. Не съм целила това.
Възхищавам се на майките на две бебета и съжалявам, че нямах този шанс и това щастие.
Надявам се искрено да няма повече обидени. Не съм се и опитвала да засегна когото и да било.
Спирам по темата за близнаци. Достатъчно ми е болна.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #230 -: Февруари 02, 2009, 18:21:02 pm »

Спирам по темата за близнаци.

Най-добре.

Нямам близнаци, даже едно детенце си нямам.
Сигурно и нямам право да пиша тук.
Ама си позволявам.
Ще спра дотук, щото знам какво мога да напиша.

 :witch:

« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 18:25:28 pm от eganeva »
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #231 -: Февруари 03, 2009, 12:02:01 pm »
Здравейте,

гледам по-напред сте писали за синагис. Понеже на нас ще ния бият, но още не съм я купила, ето тук можете да видите подробно за какви деца и кога се бие.

На мен в Токуда ми казаха, че е добре да се бие сега докато детето е на монитор. тя вече е над 2500кг така че е добре да се започне с първата доза, на нас ще ни трябват 5. Една доза е около 250 евро. В БГ ще се дава безплатно след септември 2009год. Честито на спечелилите!!!!!!!

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Synagis/190499bg1.pdf

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #232 -: Февруари 06, 2009, 15:14:21 pm »
Момичета, Косето си го прибрахме при брат му и сестра му. Хиляди благодарности на д-р Георгиев и д-р Пседерски от Пирогов,които го спасиха, както и на екипа на д-р Масларска от Токуда, че го преведоха там навреме!
Прегръдки и за вас които ни подкрепяхте!!!

Искам тук да напиша, че ми остана една опаковка PEDEA, което представлява 4 ампули ибупрофен в интравенозна форма. Препарата е за специфичен проблем при недоносени деца - незатворен дуктус. Така се получи че за нас го нямаше в наличност в България, това е препарата който търсихме миналата седмица. Първата опаковка съдбата прати още същия ден от Германия, подейства веднага и добре че стана така, защото след един ден детето направи дуго усложнение, заради което го оперираха. Ако някога на някого му потрябва да се свърже с мен на 0887728814, срока на годност е до 07.2012 година, изписан е през аптека в Австия на цена 610 евро. Тези парички ще ни потрябват за други препарати и рехабилитации за децата, малко започна да ми се изправя косата по финансовата част.

Още веднъж много благодарности за куража и съчувствието и много здраве на всички деца и родители!
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 16:46:35 pm от hope »

Косето е на небето.
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #233 -: Февруари 06, 2009, 15:37:19 pm »
Hope, ужасно се радвам за Косето! Само добри новини да чуваме вече и за трите грахченца :balk_16:

Може би не е добра идея да си слагаш телефона на публично място, по-добре на лични да ти пишат хората :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #234 -: Февруари 06, 2009, 15:43:15 pm »
Норе,браво на Косето!Бързо да се възстановяват малките грахчета и само хубави новини около вас!
*
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #235 -: Февруари 06, 2009, 16:45:07 pm »
marmotche,pimi,благодаря!
Косето бил толкова гладен вече, 4е щял да излезе през люка на кувьоза за да върви след сондата с глюкоза :) .
marmot4е, за мобилния и аз се колебах, но си спомних колко бързо трябваше да се намери, животоспасяващо е, а може да не вляза тук няколко дни.

Косето е на небето.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #236 -: Февруари 06, 2009, 16:57:50 pm »
 hope много се радвам че нещата се развиват добре пожелавам ви много скоро да сте си всички заедно у дома.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #237 -: Февруари 06, 2009, 17:51:27 pm »
Хоуп, толкова се радвам, че нещата се оправят :) Бог да пази мъничетата ти! Дано бързо се стабилизират и качват килца и ви носят много радост. Отново съм бясна на скапаната ни държава, че при всички тези притеснения е трябвало да търсиш скъпо струващото лекарства по чужбина, вместо държавата ни да ти го осигури или поне да го има в наличност по аптеките :witch: Нямам думи...
Дано са ни живи и здрави всички дечица!


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #238 -: Февруари 07, 2009, 08:09:15 am »
Хоуп, все с такива новини да ни зареждаш.
От вън пее пролетно пилее, добър знак е!
Скоро да запеят в дома ви и трите ви песнопойчета!
Прегръшам те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Недоносените бебенца на Зачатие!
« Отговор #239 -: Февруари 07, 2009, 09:23:30 am »
Хоуп, вяра и още сили и търпение! Браво на Косето!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!