0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #120 -: Март 28, 2008, 16:32:20 pm »
Обявете ме за "луда" обаче не съм правила 40 дена,

е, хайде сега пък луда :lol:
аз уважавам желанието и нагласата на всички, които искат да следват тези традиции, хубаво е човек да има такива неща, които да му доставят приятни емоции. Но на мен лично не ми идват отвътре. 40 дена "по правилата" не съм правила, просто се събрахме цялото семейство с все мъже и хапнахме питка за здраветон а детето, а и тъкмо повод да се омеси една хубава питка, че кога иначе :wink:
Традиционната българска сватба със безчетен брой знайни и незнайни роднини, крадене на булката и всякакви подобни ритуали също не мога да я преглътна, не мога да се видя в центъра на едно такова събитие, затова се омъжих с една спокойна вечеря. Не мисля да кръщавам Симона, не съм дълбоко религиозна и също няма да се чувствам себе си, а и предпочитам да е достатъчно голяма и разбира какво се случва, както и да има право на избор. Тъй че аз съм още по "луда" :)
« Последна редакция: Март 28, 2008, 16:34:26 pm от tzvetenze »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #121 -: Март 28, 2008, 16:48:08 pm »
Аз имам питанка към мамите с по-голям стаж. Кога се започва да се мият зъбките? Понеже Алекс вече е с 2зъба и са се показали на около 1мм. Или трябва да изчакам докато израстнат напълно? Само с четка или и паста(бебешка), по кое време и въобще споделете опита си. Благодарско.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #122 -: Март 28, 2008, 18:21:52 pm »
Мече, Стефания беше почти на годинка като й купих, щото четох, че Васето мие на Андрея зъбките и се засрамих, имаше шест зъба детето вече  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #123 -: Март 28, 2008, 18:27:45 pm »
mecheto, май има различни схващания за миенето на зъбки. аз почнах някъде около 10-тия месец. общо взето, когато почнат да ядат твърда храна е добре да се мият. първо ползвай силиконов накрайник за пръста и бебешка паста без флуор.

хубаво е да се мият зъбите редовно. по едно време забелязах, че Мартин има жълто оцветяване на предните зъбчета около венците, въпреки, че уж си мие сам зъбите 2 пъти на ден. почнах да търкам аз старателно и жълтото изчезна, но за мен това беше важен сигнал, че вече е време за сериозно миене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #124 -: Март 28, 2008, 19:49:32 pm »
Кървенето при мен продължи почти 60дни,аз бях с операция,но др. Даскалов ми каза че нма нищо обезпокочващо.

Наде,тук в Бургас не съм чула да се правят пити на 40я ден,като споделих,че искам да правя всички бяха много учудени,та така и не направих.Обаче в Пазарджик откъдето съм се прави и е хубаво като традиция.Малката като беше на 3.5месеца ходихме на църква и там ни пяха молитва която се прави за майката и бебето на 40я ден,макар и със закъснение.

Какво ви е мнението относно Зумафлуора за бебета и давате ли на децата  си?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #125 -: Март 28, 2008, 20:13:35 pm »
Това,което ми е казавала детска стоматоложка - да се мие от появата на първото зъбче. Каза, че може и само с напръстника, без нефлуорната паста, или пък с нея - не било кой знае от какво значение, важни били почиствашите движения с напрастника по зъбчето, за да премахнеш остатъците от пюрета и особено лепкавите кааши - лично мое наблюдение, а после и евентуални парченца храна.
Флуорната паста забравих от кога се почваше, кажете другите кога беше?
Аз онзи ден купих едно комплектче на Бебе Конфорт - една дълга чесалка, една гумена четчица за зъбите, която взех, за да й показвам сама да мие под формата на игра и една детска четчица, но вече с косми, която я дават за след година и 1/2, ама на мен нещо голяма ми се вижда и с едни дълги косми, та може би за този период ще потърся друга. Иначе средния гумен вариант е много удобен, Симона вече започва да схваща предназначението му - знам, че няма да си ги измива качествено сама отсега, но искам да свиква със самата технология.
Каквото и да се говори - че си е до ген (в което съм убедена), че миенето няма особено отношение към здравината на зъбите (личния ми опит за съжаление е точно такъв) аз ще бъда настоятелна в това да го науча детето на добра устна хигиена.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #126 -: Март 28, 2008, 21:44:58 pm »
Много ви благодаря за отговорите! А какво представлява силиконовия накрайник?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #127 -: Март 28, 2008, 23:06:55 pm »
Мече, това е един силиконов напръстник, с четчица - но пак силиконова, не с косми - нахлузваш си го на показалеца и четчицата ти идва в горната част на пръста, и е много удобно да почистиш. По аптеките и бебешките магазини ги има.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #128 -: Март 28, 2008, 23:17:02 pm »
Защо не препоръчват педиатрите до 2та - 3та година възглавница? Заради риск от задушаване ли, или изкривяване някакво? Хайде за маллките бебета - задушаване, предполагам, но след годинката, когато то вече се върти, изправя само и т.н. - каква е причината?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #129 -: Март 28, 2008, 23:29:25 pm »
Възглавници не се препоръчват поради задушаване, незнам как може бебе да се изкриви, от какво , ние как спим. :wink: :)
Тони спи на възглавница вече почти от половин година, ама той верно спи и при нас, но това друга тема. :?

За силиконовия напръстник, ако си купите бебешка паста без флуор Ненедент, в опаковката има такъв. Иначе когато търсих бебешки пасти ми предлагаха само детски, всички на които пишеше да се използват над 6 год., тоест може би от тогава вече пастата е със съдържание на флуор.
В началото пробвах с накрайника, обаче моето диване яко го давче и ме хапе, с четката вече е друга работа, макар че и тя некачествена излезе и ще търся нова :D
Дайте идеи за марка качествени бебешки четки за зъби.
« Последна редакция: Март 28, 2008, 23:32:06 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #130 -: Март 28, 2008, 23:33:52 pm »
незнам как може бебе да се изкриви, от какво

Ми знам ли, някакво изкривяване на гръбначния стълб имах предвид, нали има една теория, че е по-добре да се спи без никаква възглавница - иначе аз възглавницата не си я давам за нищо на света :wink:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #131 -: Март 28, 2008, 23:40:03 pm »
ами щото се върти, сигурно :D
аз за момента не виждам Криско как би се "възползвал" от възглавницата. той обитава креватчето в 3Д вариант :lol:
Цвети, от другата тема, давай рибата вече, защото Симонка си е изградила мнение и може да не я хареса, поради специфичния вкус!

аз имам проблем, знам, че се случва, но се напрягам. Криско ми отказва пресните плодове :( никога досега не е бил претенциозен на храната, но от 2-3 седмици упорито отказава ябълки, круши. днес отказа супата от коприва за вечеря. плодовете на пюрета ги яде, но пасирам ли пресни, тц. ще ги спра за 10ина дни сега, но какво друга мога да направя?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #132 -: Март 28, 2008, 23:41:17 pm »
аз за момента не виждам Криско как би се "възползвал" от възглавницата. той обитава креватчето в 3Д вариант :lol:

Охоо, ей сега ще ти обясня някои как се въползват :lol: Симона познава много добре възглавницата и знае за какво служи, въпреки че тя самата няма такава. От почти седмица ми прави един и същи номер вечер. Спи й се, слагам я да спи, изправя се и почва да мрънка. Опитвам с добро - не заспива диването. Мрънка, набира се, иска да излиза от кревата. Вадя я - отива до голямото легло - в нейната стая им аосвен бебешко и едно единично за възрастни - протяга се към възглавницата, иска да я стигне и вземе. Връщам я в креватчето, но заедно с възглавницата, голяма радост настъпва, сборва я два -три пъти, мята се отгоре й по корем, взима си сама бибката, която е захвърлила преди това гневно, слага си я в устата, само дето лампата сама не си загся и блажено си заспива. Това вече 5-6та вечер се повтаря. После махам възглавницата, но сутрин винаги я заварвам, че е легнала в/у Ги - играчката, с която спи и която вече се ползва за възглавница!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #133 -: Март 28, 2008, 23:53:49 pm »
аз имам проблем, знам, че се случва, но се напрягам. Криско ми отказва пресните плодове :( никога досега не е бил претенциозен на храната, но от 2-3 седмици упорито отказава ябълки, круши. днес отказа супата от коприва за вечеря. плодовете на пюрета ги яде, но пасирам ли пресни, тц. ще ги спра за 10ина дни сега, но какво друга мога да направя?

Брей Ман и ние така от една седмица, омръзнаха ли му незнам, ама и аз ще разредя. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #134 -: Март 29, 2008, 00:02:00 am »
що не смесите 1:1 готово плодово и пюрирано домашно от пресни плодове.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #135 -: Март 29, 2008, 00:07:08 am »
що не смесите 1:1 готово плодово и пюрирано домашно от пресни плодове.

аууу, това не ми беше хрумнало 8O Цвети, .........
ще докладвам Овреме, благодаря!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #136 -: Март 29, 2008, 00:22:26 am »
Ние сме в бебешки пубертет :? От два дена някой е сменил доброто ми и послушно дете със звяр :( Днес заради него щяха да ни арестуват за малтретиране на дете, така се дра на улицата :( Освен това тръгва нанякъде, не се оглежда, не го интересува отива ли някой след него, отпрашва си без да ни потърси и не го е страх :? В чудо съм се видяла, а вчера стоя целия ден гладен, защото не искаше да яде това, което аз съм му предложила, а иска грис каша от кофичка... Къде бъркам? И колко трае това? Или ще се самоубия или ще убия него... Вчера целия ден не съм говорила с него, не съм го докосвала, не му обръщах внимание, наказах го и без телевизия да стои. Това нормално ли е? Освен това е и болен, за не знам кой път по ред, а тук педиатрите ми отказват изследвания... Ще лудна вече :BangHead:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #137 -: Март 29, 2008, 08:10:30 am »
Момичета,кажете,има ли правило кои зъбки излизат първо и как да разбера,че са зъбки(малко тъпо,но незнам как да разбера това,което има синът ми дали са зъбки)Отгоре на венеца има 2 бели топченца-твърди,но на мястото където са резците,въобще не ми приличат на пробили зъбки,а по скоро на някакви образования,а до понеделник ,докато отидем при педиатърката ще се побъркам от притеснение.
На всичкото отгоре от 4 дена мъжът ми е с темп.38,правиха му доста изсл.,които потвърждават ,че има някакво възпаление,но не се знае къде и вчера му избиха 3-4 пъпки и джипито му казала,че може да кара варицела,а свекървами не може да си спомни дали я е карал и сега съм го "командировала" за няколко дни в тях докато се разбере какво е,но ако е варицела има вероятност и Ангел да е прихванал ,направо ще откача от притеснение.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #138 -: Март 29, 2008, 09:43:13 am »
baksisa мила и аз като теб не знаех, как изглежда пробило зъбче и все се вглеждах и пипах из устата на Тони. В един момент ми писна и спрях. Лятото отидохме на вила с още едно дете, Тони беше крив, абе ужас решавам да погледна в устата му и виждам две бели точици на мястото на резците. Не напипвах нищо твърдо и реших, че си е възпалил венците, защото сме на друго място и гризка на другото дете играчките.Започнах да мажа с Дактарин и след два дни, както мажех изведнъж ми забоцка на пръста. Оказа се първото зъбче. Не се притеснявай или пък ако ще ти е по спокойно го заведи на педиатър.

Гане винаги като ви чета патилата с малкият ти голям мъж, правя някаква асоциация с моето диване. Незнам кризи на растежа ли са , пубертети ли, обаче ние това го правим което описваш отдавна.Все още обича да се вози в количката, обаче като го пусна да си играе сред децата, хуква без да ме търси, драсва си където реши и ако реша да го взема или преместя, настава малък кошмар. Писъци чак да ти се спука тъпанчето, а най интересното е че всички ме гледат обезумели и ми правят забележка да го накарам да спре 8O
Преди пазарувах/ме с него верно по набързичко, че да не му омръзне, обаче сега е ад. Честно незнам и аз какво да направя и какво е редно. От седмица ми отказва храна иска само каши и кремчета и само от определена лъжица, изтраях два, три дни, ама взе че ми писна, а алтарнатива не съм намерила все още.
« Последна редакция: Март 29, 2008, 09:45:54 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #139 -: Март 29, 2008, 10:22:45 am »
Момичета,кажете,има ли правило кои зъбки излизат първо и как да разбера,че са зъбки(малко тъпо,но незнам как да разбера това,което има синът ми дали са зъбки)Отгоре на венеца има 2 бели топченца-твърди,но на мястото където са резците,въобще не ми приличат на пробили зъбки,а по скоро на някакви образования,а до понеделник ,докато отидем при педиатърката ще се побъркам от притеснение.
Ние вчера бяхме на преглед и понеже Вероника има същите две образувания, приличащи на зъбчета, реших да попитам кога ще пробият. Оказа се, че това въобще не са зъбки. Забравих как точно ги нарече педиатърката, но е факт, че аз аз съм си въобразила нещо грешно...