0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #100 -: Март 27, 2008, 19:44:09 pm »
Нинче, май нямат безмлечна царевица и ориз Милупата  :o http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=852&zenid=9b2ee738142352af4aea645077a6de84 тази ли е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #101 -: Март 27, 2008, 22:22:45 pm »
Нинче, май нямат безмлечна царевица и ориз Милупата  :o http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=852&zenid=9b2ee738142352af4aea645077a6de84 тази ли е

Имат, имат, ама има в нея и Био-нишесте от тапиока, в някакво малко количество. Търговското и наименование е Био-безмлечна каша Грис  :? Иначе съдържа "фини и лесно разтворими люспи от зърнени храни /ориз и царевица и био-нишесте от тапиока/
Прочела съм информация за тази тапиока или по-точно нишестето - има го дори в някои адаптирани млека.

Абе от брадата е май, затихнали са, сега само е грапава кожата, но ще държа под око и тая каша. Помня, че и на мен като бяхме още млади гаджета и се целувахме  :lol: ми бяха излезли, та дето вика Джам на едно 8 месечно бебе какво остава.

 


*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #102 -: Март 27, 2008, 22:26:29 pm »
Jam, защото в момента в който се изрине и дам 10 дена зиртек, на следващия ден след спирането му е отново в пъпки. Понякога са 1-2, но в повечето случаи обрив има по цялото тяло...Следва пак седмица зиртек, пак спиране и когато след н-тото даване и спиране се появят само 2-3 го спирам за по-дълго. На джипито разчитам за нормални болести, а на частната педиатърка - за всичко. Но тя е доста в час с алергиите. Да те питам и още нещо- как точно взимат кръв за изследване и венозна ли е? Щото нашто шило абсолютно не понася някой да го хване здраво и недоумявам как ще държа за да го боцнат?!
Нина, и според мен причината е в таткото :wink: Все пак: царевицата е силен алерген


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #103 -: Март 27, 2008, 22:32:23 pm »
via, кръвта се взема венозно. ние не сме правили такъв тест.
много ми е странно това, което описваш. ако обривът е от единичен прием на алергизираща храна, няма логика след 10 дена прием на антихистамини и спиране на алергизиращата храна, отново да се появят обривите като спрете зиртека. чак пък толкова як алерген, дето 10 дни да стои в организма....
дали изобщо за хранителна алергия става дума?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #104 -: Март 27, 2008, 23:04:49 pm »
Мини, тази каша, за която Нина ти говори е от сините кутии на Милупа. Безмлечна е.
Баш нея глася да давам за първи път тези дни...
Но всъщност Симона е яла царевица, в някакво зеленчуково пюре на Хип, преди време, но само при самото въвеждане. После не съм давала и тези дни мислех да предложа този "грис".
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #105 -: Март 27, 2008, 23:35:46 pm »
е те тва тапиока още не съм дала, назад съм с материала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #106 -: Март 27, 2008, 23:57:39 pm »
е те тва тапиока още не съм дала

мини, детето да не би затова да протестираше така буйно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #107 -: Март 28, 2008, 08:37:42 am »
Колкото и да е странно - ние сме със същия проблем - само че аз й дадох царевица на Фризокрем - безмлечна и има едни червенки отзад в гънките на коленцата и обривче по коремчето, което се премести странично... та на мен на алергия си ми прилича. Сега ще я спра, ще наблюдавам, пък след седмица-две пак ще дам - разбира се с уговорка с тате да не целува в тоя период  :) но пък и Ема си има май проблеми с кожата - я екземка ще й излезе, я пъпчица тук-там...
Внимавам уж с храните - ни жълтък съм дала, за глутен също се ослушвам - и така!

А протеста е знаменит  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #108 -: Март 28, 2008, 08:53:57 am »
 :cool:
А протеста е знаменит  :D

Мини :ask: дали не е възможно да им го пратиш като линк в коментарите срещу петицията!?

 "Протеста на :ballons:Стефи!"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #109 -: Март 28, 2008, 09:01:04 am »
Gery, благодаря за отговора.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #110 -: Март 28, 2008, 11:43:17 am »
Момичета, колко време кървихте след раждането? При мен стават 37 дни и няма изгледи да спре. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #111 -: Март 28, 2008, 12:21:31 pm »
Момичета, колко време кървихте след раждането? При мен стават 37 дни и няма изгледи да спре. :?

40 дена  :D, накрая обаче намаля доста и след това си е съвсем регулиран на 28 дена.
White, да не забравиш на 40 ден молитвата за майката  :D. А ще правите ли погача?  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #112 -: Март 28, 2008, 13:16:30 pm »
White, на 26.02 родих и от вчера не ползвам превръзки. Не знам дали е моментно, да се надяваме, че не.
kassi , аз съм се засилила с организирането на погачата, като за щастие 40-ие ден се пада събота, но не знам къде мога да я поръчам  :oops: Някакви идеи?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #113 -: Март 28, 2008, 13:21:50 pm »
В 100 гр. сладки правят страхотни питки, ако имаш наблизо поръчай си там :)
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #114 -: Март 28, 2008, 13:34:32 pm »
В 100 гр. сладки правят страхотни питки, ако имаш наблизо поръчай си там :)
Нямам, но ще хвърля едно око на сайта :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #115 -: Март 28, 2008, 15:08:06 pm »
Аничка, най-хубаво някой близък роднина или приятел да ти замеси погачата, моите ги направи сестра ми, и казва, че докато месила ги орисвала все на хубави работи  :wink: :lol:. Аз днес ще правя питка, че ще имам на гости една прелестна млада дама на "Зачатие"-кандидат-снаха :lol:.

 Ето нашите питки.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #116 -: Март 28, 2008, 15:40:57 pm »
Обявете ме за "луда" обаче не съм правила 40 дена, първо беше студено, второ нашите баби са вятър ги вей на незнам какъв кон. :) Не съм се отделяла от Тони от както се е родил, на пазар, на лекар все съм с него. Да ви кажа тежеше ми, да нямаш абсолютно никаква помощ е меко казано изтощително, но се надявам когато порастне Тони да им натрия на всичките муцуните. На бабите, на лелята, на дядото и въобще на всички дето само ми търсят кусури и ме корят за щяло и нещяло.
Та в тази връзки неможах и прощапулник да направя, на ей затова немога да им го простя, ама то пък май и не е нужно да го правя. Всички много заети, много работни, болни и т.н. а си мислех, че детенце като е първо и единствено внуче, ще го ... Ееееееех мечти, мечти  :)
То малко стана за горната тема "Емоционални..." ама пък не смея и там да пиша. :?

Здрави бебоци за да им се радват все мами от Зачатъка. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #117 -: Март 28, 2008, 15:42:16 pm »
Аничка, най-хубаво някой близък роднина или приятел да ти замеси погачата, моите ги направи сестра ми, и казва, че докато месила ги орисвала все на хубави работи  :wink: :lol:. Аз днес ще правя питка, че ще имам на гости една прелестна млада дама на "Зачатие"-кандидат-снаха :lol:.

 

Абе то, че хубаво - хубаво, ама родата в друг град :) Няма кой. Иначе аз звъннах на 100 гр сладки, 1 кг погача е 7 лв, 1,5 кг - 10,50, най-голямата 2,5 е 17,50.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #118 -: Март 28, 2008, 16:05:16 pm »
Jam, и аз имах подозрения дали е от храна. Сменях козметика, сменях прах за пране, сменях обстановка, но всеки път пъпките се появяват след прием на храна. Ако не съм давала нищо различно след спиране на зиртека 5-6 дни всичко си му е ок/евентуално 1-2-3 по гърба, краката и ръцете/. Та със сигурност е храна. Ето последния път след пилето: дадох на 5-ти февруари, на 6-ти цялото тяло в пъпки. Веднага зиртек- след два дни телцето му чисто, но 10 дни не съм го спирала. Разболя се- температура и гърло, съпроводен със зиртек, защото трябваше да слагаме приорикс, а изрично ми казаха да давам зиртек минимум и два-три дни след слагането му. Аз се застраховах с една седмица. В деня в който не дадох зиртек яде пюре ябълка, грозде и ориз на Алете. Все неща, които е ял - вярно не бях давала дотогава точно тази марка, но резултата не закъсня - отново по цялото тяло. Пак зиртек 10 дни. Оправи се. Спрях го сега, за да имаа 20 чисти дни до изследванията - пак 3-4 пъпки, но не е фрапантно. Но трябва да пие антибиотик и следователно пак зиртек. Та съм в голяма чуденка, но ще се поразровя във форумите за алергиите да се информирам.
Перде, не е толкова голям пропуск отбелязването на 40-те дена. :wink: Ние само ходихме за чиста молитва и толкова. Беше адски грипаво време и преценихме, че не си заслужава риска.
Уайт, при мен на 36-тия ден спря за два дни, но после пак започна и така още две седмици.
Мини, доста се посмях с глас :D Страхотна е Стефания!


*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #119 -: Март 28, 2008, 16:19:40 pm »
Уайт, при мен на 36-тия ден спря за два дни, но после пак започна и така още две седмици.

Успокои ме. При мен спря за ден преди около седмица, но сега си е доста и то чиста кръв. Бях се притеснила.
Касита, ще правим погача и на молитва ще ходим. Толкова сме ги чакали тези моменти.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери