0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #80 -: Март 26, 2008, 22:15:40 pm »
Kато сте записали за говоренето - дали зависи в някаква степен от това как са проговорили майката и бащата. Мама казва, че аз съм била философ /та и до сега  :oops:/ на годинка и малко и съм си пърпорела доста. И бащата на Криси е проговорил рано, че и "р" е казвал, цял трамвай е слушал "риба руча рак"  :lol:
Криска казва някои думи/срички.

Я кажете по-старшите - може ли от сега да се инати? Като не и дам нещо започва да ръмжи и да мучи, а като започна да я обличам и не и е кеф вика ньеее, ньеееееееее  :? Възможно ли е от сега да проявява характер?
 
Питах и за треперенето, някой има ли наблюдения?

И още нещо - днес е обрината по корема и гърба само, по краката и ръцете не е, на дупето не, не е подсечена, по лицето няма грам пъпчица...Още не съм се паникьосала, защото допускам, че е от мечешките игри с баща й - като я съблечем гола за къпане и той я гъделичка и я целува по гръбчето и коремчето, а е с леко набола брада...Дали може да е от това, не вярвам да е алергия, макар, че днес за пръв път дадох сутринта малко каша на Милупа с ориз и царевица /ново/  :? Вече баща й няма да прави така  :x , надявам се да е било от това, по-малко зло, от колкото алергия. 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #81 -: Март 26, 2008, 22:21:10 pm »
Нинче, алергичните реакции тръгват май от корема, ние слава Богу не сме имали де
ама царевицата я дават май силен алерген, Бърди не я препоръчва
иначе Стефи я обожава тази каша
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #82 -: Март 26, 2008, 22:24:27 pm »
Aми да си кажа и аз притесненията ние сме вече на 10м. и нямаме нито 1 зъб,неможе да лази ами само се влачи като гасеничка по под.Все си викам ,че е нормално и не трябва да се притеснявам,вие какво мислите?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #83 -: Март 26, 2008, 22:31:23 pm »
и двете неща не би трябвало да те притесняват
я питай Цветито Симона дали се научи да пълзи  :wink:
просто някой деца пълзят, други- не
За зъбите също всичко е индивидуално- има деца, при които първия зъб избива след годинката, а други дори се раждат със зъбче  :D
много си ти е добре детенце
пък и хубаво  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #84 -: Март 26, 2008, 22:35:12 pm »
Нинче, алергичните реакции тръгват май от корема, ние слава Богу не сме имали де
ама царевицата я дават май силен алерген, Бърди не я препоръчва
иначе Стефи я обожава тази каша



Уфффф, толкова се чудех за тая каша. Но пък царевично нишесте в някои пюрета има и тя е яла без проблеми. Няколко дни ще давам само много добре приети храни и чиста оризова, ще изчакам още и понатам ще дам пак малко да видим. Все си мисля, че е от баща й. Обривчето е повече по гърба, където той я гърделичка като я хапка с уста, а по-корема по-малко, там малко я мачка  :x а и обрива е до памперса, по-надолу не, демек до където я е допирал....
Сега май се опитвам да се самоубеждавам нещо, ама да видим  :(

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #85 -: Март 26, 2008, 22:36:57 pm »
еее, ти пък, не се шашкай излишно сега
аз не съм лекар, още повече не съм видяла какво е, че да му постая диагноза
ти нали си я наблюдаваш внимателно, ще разбереш ако има нужда от лекар
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #86 -: Март 26, 2008, 22:39:40 pm »
Nina, мисля, че си права в подозренията си за произхода на пъпките. на мен ще ми се раздразни кожата, ако ме търка някой с набола брада, какво остава за нежната кожа на 8 месечно бебе.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #87 -: Март 26, 2008, 22:51:21 pm »
Nina, мисля, че си права в подозренията си за произхода на пъпките. на мен ще ми се раздразни кожата, ако ме търка някой с набола брада, какво остава за нежната кожа на 8 месечно бебе.

Надявам се да е така. Предполагам, че и на лицето и на меките части на крачетата и ръчичките щеше да има ако е алергия. Много ме е яд, щото съм правила забележка да не се докосва по бузките, никакви целувки и т.н., а за това не съобразих, захласната от веселбата и сладкия смях на Криси  :BangHead:
Но въпреки всичко, два дни ще яде много леки храни и възможно най-ниско алергенни. 

Мерси за включването.

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #88 -: Март 26, 2008, 23:10:21 pm »
Лоана, чела съм по специализирани зъболекарски форуми, че трябва да се потърси специалист, ако зъбче няма до година и половина, дали не 1г и 3 месеца, но май до и половина. Най-вероятно съвсем скоро ще ви излезе - не виждаш ли някои признаци като надути венци, например?
При Симона и излизането на първия зъб, и пълзенето дойдоха късно - в смисъл по-късничко от обичайното. Зъбът май към 9ти месец, пълзенето към 10 като че ли, а допреди това правеше опити, ма не може да мръдне, а по-скоро се изтласкваше назад. Честно да ти кажа не мога да си спомня с точност кога какво - не се взирам толкова и наистина не помня на каква точна възраст е станало еди кое си в развитието й. Естествено, има някакви времеви граници, които ако се преминат, би могло да е повод за притеснение, но мисля, че при вас е съвсем в рамките на нормалното.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #89 -: Март 26, 2008, 23:56:55 pm »
Цветенце,ами като ходим на лекар все ни казват''а никнат ви зъби'или'скоро ще имате зъбче'и така от 4я месец.Лигави се на периоди и си чеше венците от 3ти месец,но още нищо.Свеки ми казва,че на мъжа ми му е излязъл на 11м.и на 10 бил проходил,ама много не й вярвам.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #90 -: Март 27, 2008, 08:48:58 am »
Aми да си кажа и аз притесненията ние сме вече на 10м. и нямаме нито 1 зъб,неможе да лази ами само се влачи като гасеничка по под.Все си викам ,че е нормално и не трябва да се притеснявам,вие какво мислите?

Лора на 10 месеца нямаше и зъб, на 11 вече 4! Не е повод за притеснение, напротив - по-късно избили зъби, по-късно се сменят, а тогава устата е вече пораснала, за да побере големите зъби, които излизат. Иначе настава един ужас с криви зъби...мани!

Мати има дни до втория си РД и още е с беден речник от около 20-25 думи, изречение...ако "Мамо аму" е изречение или "Тати нани"...значи прави. Себе си започна да нарича "Ма", като попиташ кой "Ма", отговаря "Ти". И това от една седмица. Иначе много бърбори, опитва се да говори повече, отколкото може, забелязвам, че една дума значе повече от една нещо. Например "едно"/звучи като "ено"/ значи и "още", демек "още едно".
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #91 -: Март 27, 2008, 10:07:40 am »
Не е повод за притеснение, напротив - по-късно избили зъби, по-късно се сменят, а тогава устата е вече пораснала, за да побере големите зъби, които излизат. Иначе настава един ужас с криви зъби...мани!
Това за кривите зъби е мит ,момичета! Моят първи зъб е израстнал на 3м (на баща ми също), първо сменено зъбче на няма и 5г. Зъбите са ми идеално прави (на баща ми също). Т.е. по-скоро е до ген и до навреме извадени млечни зъби.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #92 -: Март 27, 2008, 11:31:11 am »
Здравейте момичета!
Искам да питам някоя от вас ползвала  ли е кенгуру? Доволна ли е и да ми препоръчате някаква марка. До каква възраст /и килограми/ принципно може да се ползва? Малкия е на 3м и понеже вече обича да го разхождат на ръце, а с таткото нещо много се озорваме, си мислех дали да не потърся и да купим. Дали ще му е удобно на малкия и колко време може да седи в кенгуруто.
И още един въпрос: каква слънцезащитна козметика ползвате?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #93 -: Март 27, 2008, 11:49:10 am »
Аз малко със закъснение... Но Мини, нацелувай Стефания, така хубаво протестира, напълни ми душата като гледах клипчето днес :)

Нина, обрива сигурно е от ласките на таткото. Ели яде каша ориз и царевица Фризокрема и не сме имали проблем до сега, тя я обожава все едно с това съм я закърмила, но пък в крайна сметка от дете до дете има разлика.

Зъбите, си е до ген. Мен на 15 ми сложиха коронка, както и баща ми на толкова са му слагали първата. За сметка на това все още имам 2 млечни зъба, което незнам дали е хубаво...

Говоренето, според майка ми на година и 2 месеца съм правела изречения. Никола също рано е проговорил, ще видим при Ели как ще е, за момента само бръмчи и въздиша артистично ;)

danydany, Ели я разнасям на кенгуру от втория месец, защото с количка по трамваите ми е невъзможно да я кача. В момента е почти на 6 месеца и пак когато ходя до центъра я нося на кенгуру. Нашето е Бертони от най-простите, има пак на Бертони една идея по хубави, но когато купувах нашето нямаше от тях. Това което трябва да гледаш е коланите да са ти удобни и задължително на кръста ти да минава колан. Дали ще му е удобно на малкия, май си зависи от него, Ели спи в кенгуруто без проблем, а принципно е полезно да се носят в кенгуру заради крачетата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #94 -: Март 27, 2008, 16:04:54 pm »
Ioana, не се притеснявай. Нали виждаш очертанията на зъбетата по венците?
Валери се лигави от 4-ия месец, венците му са подути и набъбнали целите, а зъбчето му изби преди 2 седмици- т.е. на 1г и 2 месеца. Едно единствено все още! Както се шегувам - до 5тата годинка може и кътници да му излезнат, а ние с татко му ще спим явно след като пробият и постоянните зъби:)
Валери пак е болен :? Хрема, температура, гърло в комбинация със зъбните неволи.... Нооо има един весел педиатър дето казва: "Спокойно бе, ще му мине. Ето още месец два и ще им мине времето на тоз вид вируси. Ще дойдат тези с диариите.... И така до 6-тата годинка. После вече всичко става по-хубаво" :?
Някоя от вас да е водила детето си при Мустаков?
Между 6-тия и 8-ия месец бях въвела пиле. После направи много остра уртикария от банан, пи зиртек и т.н. Не бях давала пиле повторно докато не стана на 1 г. Е, дадох му и пак целия пламна. Та се чудя дали си струва да го водя при Мустаков да му направят тестове за алергия и да не действам отново по метода "проба-грешка", защото всяка грешка коства минимум едномесечно пиене на зиртек после.


*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #95 -: Март 27, 2008, 16:19:29 pm »
 via без да твърдя че съм компетентна за тестовете за алергии ( макар че аз съм се тествала имам алергия към домашен прах ужас да чистя не ми много в стихията ) мога да ти кажа какво казаха на неши приятели.Дъщеря им е на 3 години и се съмнват за алергия от животни и по точно от котки а и от някой храни.Ходиха при алерголог и той им казал че е още малка за тестове.Но може и да не е така сигурно и други ще се включат с мнение.
За нас да споделя захранването с ябълка върви добре само дето чедето се изхожда трудно и по цял ден ръмжи и се напъва.Предполагам е нормално.Акото и е малко зеленикаво и по сухо но не съвсем твърдо.Предлагам и вода без да е подсладена от момента на захранването и с охота изпива по 40-50мл.Вчера я водих на ортопед,малко се бях отплеснала и той каза че е късно за диагностика на ехограф ( каза на ехограф до 3-ти месец ) и ни каза снимка, направихме снимка и резултатите са добри няма признаци за локсация и доктора каза че всичко се развива добре.Та така това от нас
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #96 -: Март 27, 2008, 17:37:16 pm »
Nina, мисля, че си права в подозренията си за произхода на пъпките. на мен ще ми се раздразни кожата, ако ме търка някой с набола брада, какво остава за нежната кожа на 8 месечно бебе.

Надявам се да е така. Предполагам, че и на лицето и на меките части на крачетата и ръчичките щеше да има ако е алергия. Много ме е яд, щото съм правила забележка да не се докосва по бузките, никакви целувки и т.н., а за това не съобразих, захласната от веселбата и сладкия смях на Криси  :BangHead:
Но въпреки всичко, два дни ще яде много леки храни и възможно най-ниско алергенни. 

Мерси за включването.


Нинче, не искам да те тревожа излишно, но Вики също хареса тази каша/ млечна на Милупа -царевица и ориз/ и веднага след като я измих около цялата и уста се появиха червени петна, някои бяха и с връхче! Докато отидем до лекаря изчезнаха! Но док каза да не и давам повече! Дадоха ни фенистил на капки за 3 дни!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #97 -: Март 27, 2008, 18:07:30 pm »
хм, колкото лекари - толкова мнения.

via, при Мустаков може да се направи кръвен тест за алергии към панел храни. струва около 100 лв. не е малък за такъв тест. кожни тестове с надраскване се правят на по-късна възраст. а защо 1 месец Зиртек след обрив? джипито се прави на алерголог?
аз бих заложила на метода проба-грешка. кръвните тестове не винаги са достоверни.

Delica, аз съм водила Мартин на 7 месеца на ортопед, който го прегледа чудесно с ехограф и не е казвал, че не може.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #98 -: Март 27, 2008, 18:14:36 pm »
Обаче ся се чудя. При положение, че кариесът е заразен (не знам вирус ли, бактеря ли) дали пък като поникват по-рано не са повече изложени на влиянието на въпростното нещо...Ще се радвам някоя зъболекарка (не може да си нямаме заболекарка в Зачатие :)) да се включи и да ни просветли!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #99 -: Март 27, 2008, 18:22:31 pm »
Нинче, не искам да те тревожа излишно, но Вики също хареса тази каша/ млечна на Милупа -царевица и ориз/ и веднага след като я измих около цялата и уста се появиха червени петна, някои бяха и с връхче! Докато отидем до лекаря изчезнаха! Но док каза да не и давам повече! Дадоха ни фенистил на капки за 3 дни!

Ами ще проследя...Днес са затихнали и само кожичката е леко като изпръхнала. Абе май си е от брадата.
Кашата е безмлечна на Милупа. До сега от храна не е проявявала алергия, жълтък дадохме спокойно. Дано не съм прекалено смела, но смятам и да не изперкулясвам при сегашната ситуация и смятам да не давам никакви капки против алергия, особено на своя глава, а и на лекарката не съм звъняла. Като мине всичко пак ще дам от тази каша малко, за да видим.
Просто за мен не е възможно да е алергия и да няма на друго място дори и една дребна пъпчица, както и абсолютно никакви прояви като повръщане, разстройство и т.н. Но понеже проявите пък на алергия могат да са най-разнообразни, затова и попитах тук, все пак има доста компетентни мнения и разчитам.
Благодаря и на теб, ще съм внимателна с тази царевица.