0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #60 -: Март 26, 2008, 14:43:47 pm »
А да питам някакви отзиви за новите памперси на Памперс - Слип енд плей?
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #61 -: Март 26, 2008, 14:47:10 pm »
На мен не ми паснаха. Миришат хубаво, но ми се струва, че са по-широки ( направени за доста коремчести бебета) и лепенките им не лепнат много добре. Аз сега съм с такива, двойка, но скоро ще минем на тройка и ще взема от стария вид.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #62 -: Март 26, 2008, 14:54:15 pm »
Здрвейте,
искам да попитам тези от вас, които са правили изследване за рахит, Са, Р и алкална фосфатаза ли пускахте и с каква кръв - венозна или от пръстчето? Сина ми постоянно го набеждават, че има рахит и когато беше наддал 1300 гр. за 1 месец и сега, когато качи само 250 гр, иначе е в нормата за месеците си. Две педиатърки го гледат и се чудят какво да измислят и накрая пак рахит. Като попитах за кръвни изследвания за рахит личната каза, че трябвало да лежи в болница, за да му се пуснат такива изследвания, а другата, при която ни прати каза, че трябвало да се прави биопсия на костна тъкан. :( Предния месец му намалиха капките сега пак ги увеличават, ей така на око. :(
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #63 -: Март 26, 2008, 15:07:04 pm »
привет-мривет! много малко време ми остава за четене и писане.
а като не чета редовно тук и имам усещането, че изоставаме с развитието :lol: глей ти к'ви комплекси се насаждат...
еее вече стигнахме и "ученици" да ставаме, как лети времето.

майки, колко "говорят" децата ви? имам пред вид 3 и повече смислово свързани думи. Криско не млъква, говори главно на китайски, обаче. прави си монолози, обяснява ми като го питам нещо. ся, знам аз че между 2 и 3 годишна възраст става това, ама напоследък много ме дразнят като ме питат - той всичко си говори вече, нали? 8O
а и се впечатлих от детето на братовчед ми, което май месец навършва 2 и свъзва по 4-5 думи в изречение.
аз като цяло мислех да пусна отделна тема с бисери по отглеждане на децата... :lol:
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #64 -: Март 26, 2008, 15:17:58 pm »
Манхатън, моето дете е по-малко и не мога да споделя от опит, но мисля, че за възрастта си, Криско говори точно толкова, колкото си трябва :wink: едва ли трябва да ти казвам, че децата няма нужда да се сравняват, сигурна съм, че го знаеш :lol: детето на братовчед ти явно просто ще проговори по-рано,( както и Стефания на Мини проходи преди сумати време, а моята Симона онзи ден, нищо че са през 3 дни родени) но не е изключено Криско да научи английски по-лесно и по-добре от него - например :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #65 -: Март 26, 2008, 15:36:11 pm »
А да питам някакви отзиви за новите памперси на Памперс - Слип енд плей?


:PМарито, твоя приятел Митака е доволен не се е оплаквал :wink:...може би щото е от "кореместите" бебета!
Според мен са по-малко парфюмирани, но и това е въпрос на нюх!


Здрвейте,
искам да попитам тези от вас, които са правили изследване за рахит, Са, Р и алкална фосфатаза ли пускахте и с каква кръв - венозна или от пръстчето? Сина ми постоянно го набеждават, че има рахит и когато беше наддал 1300 гр. за 1 месец и сега, когато качи само 250 гр, иначе е в нормата за месеците си. Две педиатърки го гледат и се чудят какво да измислят и накрая пак рахит. Като попитах за кръвни изследвания за рахит личната каза, че трябвало да лежи в болница, за да му се пуснат такива изследвания, а другата, при която ни прати каза, че трябвало да се прави биопсия на костна тъкан. :( Предния месец му намалиха капките сега пак ги увеличават, ей така на око. :(


Galia на нас ни пускаха минлата седмица в Токуда тъкмо тези три показателя за рахит
- Са, Р и алкална фосфатаза, без да лежим в болница!
Д-р Масларска ги назначи за да прецени нуждаем ли се от повече вигантол!
При нас АФ е с високи стойности и седа пием по 4 капки дневно- 2 сутрин и 2 вечер.
Кръв му взеха от пръстчето, изследването си го заплатихме!
 



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #66 -: Март 26, 2008, 15:51:39 pm »
Мерси, mishanta! :D
утре ще ги пуснем и ние, и без това ще пускаме ПКК.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #67 -: Март 26, 2008, 16:01:00 pm »
памперсите Sleep'n'Play са точно толкова големи, колкото и другите - мерила съм четворките. по-тънки са, не толкова парфюмирани, ползвам ги за през деня. за нощно време сме със старите пампи. кърпичките, обаче, не струват - по-малки и по-тънки и кофти се вадят от пакетите.

за говоренето - Мартин още не говори нищо. ако поиска, може да имитира няколко животни - ко-ко, па-па, бау-бау, може да каже "да", "нани", "мама", "тата" - но не го прави често. общо взето си трае.
« Последна редакция: Март 26, 2008, 16:04:37 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #68 -: Март 26, 2008, 16:17:38 pm »
за говоренето - Мартин още не говори нищо. ако поиска, може да имитира няколко животни - ко-ко, па-па, бау-бау, може да каже "да", "нани", "мама", "тата" - но не го прави често. общо взето си трае.

Оффффффф олекна ми на душицата, не сме само ние така  :wink: :lol: и други имало ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #69 -: Март 26, 2008, 16:20:54 pm »
майки, колко "говорят" децата ви? имам пред вид 3 и повече смислово свързани думи. Криско не млъква, говори главно на китайски, обаче. прави си монолози, обяснява ми като го питам нещо. ся, ......
аз като цяло мислех да пусна отделна тема с бисери по отглеждане на децата... :lol:

Давай, аз ще се включа!!!
Нашата братовчедка, с 6 месеца по-голяма от Никола, на две години "знаеше" азбуката, числата, да брои сама до 10 и още не мога да ти опиша колко неща. И аз взех та повярвах и на Коледа, знаш как се сдухах. Викам си - моят главчо, язък му за очилата...  :lol: :lol: После се оказаха вятър и мъгла тез познания - само в главата на майка й и баба й  :wink:

Засега Никола ни знае и назовава всички по домова книга вкл трите кучета. Другите думи са: кута (закуска), колони/кониони (камиони), кола, мете(мече), потокалте(портокалче), банда (банан), и още няколко. За изречения - силно казано. Напр. "Дай ми го"; "Мамо, там еееее конионите" и това е. Другото са дълги китайски монолози

Успокой се Манчо - нормални са ни децата
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #70 -: Март 26, 2008, 16:35:24 pm »
кво ти олекнало бе, Перде - та Мартин е с 5 месеца по-голям от Тони? :)

мен питаш ли ме кво ми е, като застанем до Колето и той почне да нарежда... щото майка му на Кольо е скромна и току-що го изкара едва ли не, че знае пет думи на кръст, а то, детето не спира да приказва...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #71 -: Март 26, 2008, 16:46:49 pm »
Няма да споря с Джам  :lol:, че приказва, приказва. Но че по-голямата част е на китайски - това също е вярно.

Горчивата истина е, че ако събирахме Марти и Кольо по-често (аз съм виновната де) и Марти, щеше да говори и Кольо щеше да е по-техничен и катерлив - ама на! Щото аре да не издавам Мартинчо какви инженерни постижения има... :P и къде може да се покатери
В очакване ....
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #72 -: Март 26, 2008, 16:58:54 pm »
Между другото това е вярно, че децата трябва да се събират с връстниците си, за да могат да се "обучават" Ние учим другите на писъци, те нас на думички. :lol:
От скоро вече като се сърди ми казва "мееее" :lol: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #73 -: Март 26, 2008, 17:16:52 pm »
хохохо, аз не съм се притеснила бе. исках само средно аритметичното да го видя, дет се вика. аз, както с Фуси си говорехме, съм малко майка непукист. никога не съм си сравнявала детето с другите, много спокойно си го гледам как се развива само. даже не знам кога се обърна-седна-пролази-изправи. просто съм много спокойна, някак.
ама ме нервят тези дето ги дресират като маймунки в цирка - я покажи това, я кажи онова. не требе да се прекалява с дресировката, нали? :D и като заразпитват кой какво прави вече и става компетишън да ти прималее хехе

аз за темата с бисерите съм сериозна. свекърва ми искаше да го водя при педката да го научела да слиза по стълбите :lol: 8O
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #74 -: Март 26, 2008, 17:32:13 pm »
аз за темата с бисерите съм сериозна. свекърва ми искаше да го водя при педката да го научела да слиза по стълбите :lol: 8O

Е тва ме разби вече :lol: :lol: :lol:

Абе да ви питам - дъщеря ми не иска да седи на дупе, а като й подадем ръцето се извива на мост и иска на крачета да стои - та, колко може да стои така, щото тя будна ли е все това иска да прави. От стола за кола - хоп, на крака, от леглото пак така 8)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #75 -: Март 26, 2008, 17:55:47 pm »
Аз нали преди време се бях притеснила, че моите не казват и думичка, само бърборят, бърборят на техния си език.Сега положението не е по различно, е казват мама,тати,  казват бол/като топка на англ/, ок, айде, имитират животни, ама цели изречения Тц  :?
Но си казах, когато, тогава, няма да се нервирам за това.Баткото на тяхната възраст говореше наистина изречения...

Особено Антъни, когато реши, тогава говори, най-вече казва Мамммма и Ам-ам  :D :lol:

:)

Целувки на дечицата

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #76 -: Март 26, 2008, 18:05:06 pm »
Симеон е темерут и нищо не иска да повтаря или показва, аз не го и карам де :wink:
Казва само каквото на него му е интересно, всяка седмица различно. От известно време е впечатлен от някои анатомични особености и с удоволствие повтаря сици (цици) и папи (пъпче). Толкоз :lol:
По стълби не може да слиза, но ги катери с бясна скорост.
Вчера си падна на главата отново и вече втори ден е леко апатичен и прекалено спокоен. Седи, гуши се до мен и гледа спокойно, а съм свикнала да е като фурия вкъщи. Ама засега няма да параноясвам.
Доволна съм от кухнята на Мама Люси! Изяжда си и трите манджи за 15 минути макс, направо не мога да го позная 8O


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #77 -: Март 26, 2008, 18:26:01 pm »
Аз съм проговорила, т.е. направила съм някакво  просто,кратко и смислено изречение сле 3 1/2г. Дотогава, според майка ми - всичко съм разбирала, но да се изкажа нещо - тц. Въпреки това по-късни аномалии или отклонения не се наблюдават в развитието ми :lol: Завърших си без проблем училище, че даже и университет :wink: така да се каже - съвсем нормална съм си - който ме познава, ще потвърди :)

Ултра, надявам се да е ок Монито, отвисоко ли падна, къде точно я удари главата?
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #78 -: Март 26, 2008, 18:50:49 pm »
И Мия си е темерутче по отношение на говоренето. На този етап хич я няма. Тя късно седна, късно проходи, явно, че и късно ще проговори. Аз не се притеснявам на този етап. Засега казва само мама, баба, леля, няма, не и името си. Колкото и да е странно, не казва тати или тата изобщо. Иначе разбира всичко, иска си каквото си е наумила и не мирясва докато не го получи. Според педиатърката ни е по-важно разбирането, а проговарянето ще дойде в последствие. Може да проговори изведнъж, но пък с изречения направо. :)
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #79 -: Март 26, 2008, 19:12:44 pm »
абе това с говоренето и на Деси не й се отдава особено :lol:
знае около 20-на думи, но чак пък изречения... единственото изречение ако можа да се нарече така е "мамоооо ан тати" ан е телефон и обаждам :lol:
но пък може цял ден да мучи и да си бъбри на "китайски" :wink: