0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Честита нова седмица, здрави майки, здрави бебета, много свежи попълнения.
Ние ще имаме много поводи за радост- Ник утре е рожденник, а сестра ми в събота.
Весел ден от нас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #1 -: Март 24, 2008, 08:45:44 am »
Весела,  :sunshine:ва и много успешна седмица от нас!
Много поводи за празници, здрави и усмихнати деца!
Честито Официално прохождане на :balk_109:Симона на Цвети.

Ние утре сме на консултация и 3ти Пентаксим.
Да видим колко сме наддали и пораснали..
След две седмици Крали Митко става на 5 месеца и ще се захранваме!
Да видим как ще ни потръгне, че вече нямам търпение!
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #2 -: Март 24, 2008, 09:12:10 am »
Успешна седмица на всички!
Ние от днес сме "ученички" :lol:!
Честито прохождане на Симона!
Много слънчево настроение ви пожелавам!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #3 -: Март 24, 2008, 09:25:13 am »
Хубава и здрава седмица на всички и от нас  :D
Честито на малката ходеща принцеса!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #4 -: Март 24, 2008, 10:03:44 am »
Весела седмица и от нас!
Дано да има слънце и разходкии!!
Честито на проходилата сладуранка!!!
Лекси, дано на ученичката много да и хареса и без проблеми да се адаптира!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #5 -: Март 24, 2008, 10:07:19 am »
Слънчева и здрава седмица и от нас :D

На ученичката много хубави емоции, игри, песни и забави, а мама да не се притеснява :D
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #6 -: Март 24, 2008, 10:34:35 am »
Момичета, нали от антиабортната камапания смениха текста още в началото? Все още ли не е достатъчно добре, че има петиция пусната? Нямам изобщо време да чета нищо странично освен тук.

От предишната тема: МОЛЯ ВИ, НЕ ПРЕПОРЪЧВАЙТЕ МЕДИКАМЕНТИ тук, които трябва да се предпишат от лекар след преглед и изследвания. Това не е бял хляб да върви на всяка манджа. Можете да навредите повече отколкото да помогнете!

Много здрави деца и родители, много нови бременни жени и успешни процедури!
Alexandra
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #7 -: Март 24, 2008, 10:45:56 am »
Усмихната и много слънчева седмичка и от бандата на мечките :D.
Да няма болни дечица и да има по-вече бременни коремчета!
Пращаме ви малко  :sunshine: че тук ни е в малко повечко и вече не се диша.
От сега малките са по боди, не ми се мисли как ще е лятото.
 
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #8 -: Март 24, 2008, 14:22:03 pm »
Здравейте момичета и от мен! Хубава и успешна седмица ви пожелавам.Да ви попитам колко качиха вашите малчовци през 3 мес.Ние сега се връщаме от консултации и сме качили 600гр. и понеже сме само на кърма,педи ни каза да давам 2 пъти дневно АМ :(.А пък аз имам много кърма,храня я с ицедена кърма и затова виждам,че си хапва добре.Тая препоръка хич не ми хареса,даже ми се плаче.Какво да я правя тази кърма,не мога да я хвърлям,а ако не се изцедя ще ми избухнат....Да знае някой случайно за добър педиатър в района на Герена?
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #9 -: Март 24, 2008, 14:41:15 pm »
Не мога да ги разбера тези педиатри - ако качат 1 кг било много, ако е 600 гр било недостатъчно :x
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #10 -: Март 24, 2008, 14:50:13 pm »
joska, според мен не е необходимо да даваш АМ щом имаш кърма. а и 600 грама на месец си е в нормата.

честито прохождане на Симона!

успех на ученичката!

хубава и здрава седмица!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #11 -: Март 24, 2008, 14:55:56 pm »
Хубава седмица и от нас, но като гледам няма да се радваме на хубаво време. Вятърът е ужасно силен, и сигурно ще довее и лошото време от Запад :(.

Педиатрите са странни птици :lol:, всеки различно казва и препоръчва.
Но пък без тях не може :wink:. Все пак са лекари, а относно захранването по-добре да се консултираме тук, отколкото да разчитаме само на техните съвети. Аз лично избрах нещо средно и дано не съм сгрешила.

Много здрави дечица и щастливи мами!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #12 -: Март 24, 2008, 15:00:27 pm »
Весела и здрава седмица и от нас!!!
Отдавна спрях да се интересувам от нормите в наддаването - Дара никога не е наддавала по таблици, а си беше и злояда по едно време. Много се притеснявах... накрая си казах, че не е прасе за издаване и щом е здрава да качва колкото си ще... деца разни...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #13 -: Март 24, 2008, 15:02:07 pm »
Здравейте и от нас.Много съм щастлива да пиша в тази тема! :D
 Пожелавам весела седмица на всички!
Честито прохождане на Симона!
mini ,весело изкарване на предстоящите прекрасни празници за семейството ти!
mishanta ,дано малчо понесе добре ваксината.
 Успех и на ученичката - много нови приятелчета и весели игри и пожелавам!

 Аз имам няколко въпросчета:
 - кога се свалят от шкафа монетите,които сте събрали?
 -кога най-рано може да пътува със самолет едно бебе?Братовчедка ми се жени на 10.05 и ми се ще да се приберем,а Жори ще е на 2,5 м.
 - какви прегледи се правят на бебетата първите няколко месеца?Страх ме е,че тук не се обръща особено внимание на бебчовците.На първи преглед след раждането ни викат чак на 45-тият ден на бебо и то само теглят,мерят,ваксинират.Нито се ходи на ортопед,нито споменават за по-специални прегледи.
<br />
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #14 -: Март 24, 2008, 15:05:21 pm »
JOSKA привет, според мен 600 гр. си е супер ние на 3м също бяхме все още само на кърма и бяхме наддали 700гр.Според мен абсолютно не е нужно да давш АМ след като имаш толкова кърма.При мен в 4-тия се наложи да заменя едно хранене с АМ просто защата малката не се засищаши през 1-2 часа ми беше на гърдите и това беше много изморително и за двете ни.В момента се храни 7 пъти на ден 2 АМ и 5 пъти кърма.Общия брой хранения е доста ама нали се стремя да я кърмя максимално но явно не я засища както АМ.През ноща спи и се буди към 5-6 сутринта.Планирам да почвам захранване от днес при храненето в 16:00.Хубава седмица от нас.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #15 -: Март 24, 2008, 15:10:27 pm »
Joska, Кристина през третия месец също качи 600 гр. въпреки, че аз започнах дохранване, но в края на този месец и в началото на 4 мес. преминах само на АМ. НО!!! през този 3-ти месец и преди да започна дохранване, Кристина започна много да плаче, да е неспокойна и да пищи когато я слагам на гърда. Аз понеже не съм изцеждала и незнам колко е сукала от мен, но при нас действително кърмата беше малко. Спря ми за около два дни, без никакви лекарства, напрежения и т.н. Не съм изцелждала повече от един път след като я отбих. Но ти пък виждаш колко хапва от теб щом изцеждаш - и все пак, сподели - колко тежи сега бебенцето и по колко пъти на ден и какви количества хапва? Спокойно ли е? Може тогава да получиш от момичетата тука и по-конкретни съвети.

Междувпрочем, през втория месец, когато Криси наддаде 1300 гр., педиатърката ни пак ми намекваше за дохранване  :wink:

Както setakap е казала, също е важно детето да придава и на ръст /чела съм по педиатрични книги/, то не е прасе, за да се охранва, у нас много май се гледа да е загладен косъма на бебето.

z22 - аз съм водила Криси на ортопед само и нищо повече от месечните консултации, включващи ваксини, мерене и общ преглед на здравословното състояние. Мисля, че ако няма причнина за други, това са основните неща. И в 6 мес. се прават ПКК, урина...на бебето.

Поздрави на всички и успешна и здрава седмица!
 :D
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #16 -: Март 24, 2008, 15:44:35 pm »
z22,паричките можеш да свалиш на другия ден,иначе и тук прегледите се състоят в мерене на ръст,тегло,обиколка главичка,обиколка гърдички.Също така и ортопед през първия месец-проверява се с видеозон тазобедрената става.А по моя въпрос,то детето  е 60см,яде по 5 пъти на ден,160 мл.-170мл.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #17 -: Март 24, 2008, 15:46:38 pm »
Сега Кристина ми е пред очите и си играе и я наблюдавам и се сетих нещо да питам - понякога, когато гледа предмет или нещо се развълнува, започва да трепери, ама много трепери, супер емоционално  :? цялата, цялото тяло, ръчички, чак на моменти се притеснявам. Свръх емоция ли е какво, някой друг дали е наблюдавал нещо такова?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #18 -: Март 24, 2008, 15:52:02 pm »
Кристина на 3 мес. примерно е била 58 см., а тези разлики при бебетата не са съвсем без значение. Тежала е 5400.
Добре си хапвате!
При това положение, ако бебето е спокойно, аз лично не бих дохранвала, защото може да ти намалее кърмата, я си я кърми...и не обръщай внимание.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #19 -: Март 24, 2008, 16:17:32 pm »
Зори, момичетата са ти казали, няма нищо по-специално което да се прави през първия месец, важното е да бебко да папка, спинка и да расте :D

Аз също не бих дохранвала с АМ при положение, че имаш достатъчно кърма. Деси също беше само на кърма, и 3-я месец е наддала 770 гр., била е 5800 гр. и 62 см.