0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #20 -: Март 24, 2008, 16:50:01 pm »
Бесела седми4ка, много здрави и усмихнати деца и мами :P
Цвети 4естито прохождане на Симона
Joska,според мен Щом имаШ кърма и детето ти се 4увства добре, не и давай АМ. 600ГР. си е нормално .
това е само съвет де,моята сладуранка имаШе такъв период и запо4нах за 3 дни да дохранвам с АМ И само и докарах допълнително колики. Продължих си само с кърменето.
З22,Педиатъра ми каза, 4е бебето трябва да е навърШило 1 месец , за да пътува.
Относно прегледите тук на 5 ден се взема кръв от пети4ката на детето за изследване на хипертеоридизъм(незнам дали така се пиШе :oops:)преглед от ортопед, мерене, теглене и това.После на 15 ден, на 1 месец+ваксина, на 2 месеца+ваксина, на 4м. и т.н среЩа с педиатъра.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #21 -: Март 24, 2008, 16:59:58 pm »

 - какви прегледи се правят на бебетата първите няколко месеца?Страх ме е,че тук не се обръща особено внимание на бебчовците.На първи преглед след раждането ни викат чак на 45-тият ден на бебо и то само теглят,мерят,ваксинират.Нито се ходи на ортопед,нито споменават за по-специални прегледи.


Зори, в Германия правят първото регулярно изследване от 3 до 6ти ден, т. е. още в клиниката. А оше в 1 ден след раздането всички бебета преминават през педиатър :) УЗ на хълбоците правят задължително още на 1 ден, на моята щерка така и откриха луксацията, заради положението в корема/ не се беще обърнала/. В резултат на което носи специални гащи до ок 7ма седмица. Всичко се оправи, слава богу, щото при нея беше в доста голяма степен. Сигурна ли си,ч е не са ви го направили още в клиниката? Нямате ли книжка на бебето в която се вписват всички такива прегледи и ваксини? Нашата е жълта :D

Иначе втория преглед и тук е 4-6 седмица, третия 3-4месец, няма нужда от цпециални, ако нещо се установи, ще ви изпратят, бъди сигурна.
Поздрави, здрави бебета и родители на всички. Честити празници на празнуващите


*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #22 -: Март 24, 2008, 18:29:29 pm »
Весела седмица и от нас.Много здрави бебчета и щастливи майки.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #23 -: Март 24, 2008, 19:53:25 pm »
З22, Александра летя от Прага до Бургас на 2,5 месеца. От един навършен е по-книгите, но все пак попитай авиокомпанията изрично за условията им.

Какво им е на 600 гр. наддаване на 3 месеца? Какво е това АМ дето ти набутват?
Alexandra
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #24 -: Март 24, 2008, 23:11:49 pm »
Здравейте  от мен  :D весела седмица на всички!
Уф тези педиатри.Нас само ни мерят и теглят,но никога не са ни казали до сега да ли сме в норма и как се развиваме.На първата консултация,която беше на първия месец се оказа ,че не сме пораснали и половин сантиментър.Ако се наложи да я търся за някой здравословен проблем първо казва ,че не може да дойде после казва да изпробваме няколко варианта та дано да уцелим правилното лечение.Изслушвам я внимателно и след това таткото пали колата и на частно.С нетърпиние чакам да дойде месец юни да я сменя.За преглед от ортопед  не се е споменавало до сега.
Добре ,че ви има вас момичетата от Зачатие. :D
А седмицата и при нас е препълнена с празници  :D.Малката госпожица продължава да посреща гости и мама има рожден ден :wink:
« Последна редакция: Март 25, 2008, 00:03:25 am от marbi »
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #25 -: Март 25, 2008, 07:58:53 am »
             Хубава и спокойна седмица от мен и Ангел!
Жоска,през 3м.Ангел качи 690гр.,но когато през 4м.качи само 300гр.педиатърката ме вика 2 поредни дена по 3пъти(предиобед,на обед и следобед)на пробно кърмене,понеже аз нямам кантарче и едва след това ми препоръча да дохранвам,(а резултата от дохранването е,че на 4м.и 25дена Ангел вече е само на АМ),затова не бързай с АМ,това е най-лесното решение,първо е добре да направиш пробно кърмене,за да се види дали наистина кърмата ти е недостатъчна,а и 600гр.е съвсем нормално.
За преглед при ортопед педиатърката ми даде напр.едва в началото на 4м.,не можах да я убедя ,че трябва да отидем още 1м.,затова когато навърши 1м.го заведох на частен ортопед.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #26 -: Март 25, 2008, 08:07:03 am »
Добро утро! Това сутринта го прочетоха по Нова ТВ, но за съжаление е само този линк: http://www.telegraph.bg/. Вярвам, че има какво да се коментира. :wink:

Ученичката се справя добре, само дето не искала да спи на обед. :D
Малката Дарина днес ще я изпишат от болницата :D
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #27 -: Март 25, 2008, 08:24:52 am »
Добро утро!
Лекси и ние тръгваме на ясла след РД и започвам да чувствам лека паника! Направо си е тих ужас! Дано и Мати да се адаптира лесно!

Зори, тука провеждат един преглед след изписване на бебето и после викат чак на 1 месец! Преди викаха на 21 ден, но сега са го премахнали. На ортопет ме изпратиха на 2 месеца - по-рано не било нужно и това било спекула! 8O
Матей - 1.04.2006 г
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #28 -: Март 25, 2008, 08:40:35 am »
Гледайте БТВ!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #29 -: Март 25, 2008, 09:20:43 am »
Гледах Вени, браво на д-р Стаменов и на Теодора!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #30 -: Март 25, 2008, 09:23:00 am »
Браво на ученичката :D
след ден-два ще иска да спи, като гледа другите дечица, първия ден е била доста развълнувана и затова, предполагам, не е искала да спинка.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #31 -: Март 25, 2008, 10:09:38 am »
Браво на ученичката :D
след ден-два ще иска да спи, като гледа другите дечица, първия ден е била доста развълнувана и затова, предполагам, не е искала да спинка.
Да ти кажа, Стефи, май още не е осъзнала какво й се е случило. Пък и смяната на обстановката й е подействала. Като се поизмори до края на седмицата, ще спи, предполагам. Но сутрин едвам я вдигам. Добре, че ни е близо градината. :lol:
Баба й вчера ни плисна вода и се разрева жената, все едно я пращам не знам къде. :lol:

За козметиката на Нивеа да ви кажа - тука в магазините има бебешката, продавачките казват, че е спряна детската серия, ако някой се интересува.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #32 -: Март 25, 2008, 10:30:54 am »
albenanedelcheva , благодаря ти за загрижеността. Разбира се, че няма да използвам медикаменти преди да съм се посъветвала с лекар  :wink:

JOSKA, подкрепям останалите момичета да поизчакаш с АМ. При мен благодарение на него кърмата ми почти я няма вече. В книгата, която аз имам пише, че през третия месец децата наддават средно 800гр. и като се има предвид, че всяко дете си е индивидуално смятам, че сте си добре с килограмите. Важно е детето да се засища с кърмата ти. Колкото са му възможностите, толкова бързо ще расте.

Какво са давали по БТВ? Разкажете накратко.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #33 -: Март 25, 2008, 10:57:17 am »
Весела седмица и от нас! Не съм влизала от петък заради многото работа, и те децата проходили, ученици станали... да са живи и здрави и все така умни! :)

JOSKA, не я слушай тая педиатърка. Ели също изцяло беше на кърма, през третия месец гледам, че е наддала 700 грама, така че е нормално, важното е да наддава и да е здраво.

Май някой беше питал за международен паспорт за бебе, но немога да открия темата. Очертава ни се едно пътуване до Гърция през майските празници. Ако някой си спомня какви документи са необходими... аз ще питам и в РПУ-то, че може да са различни документите за различните места, но все пак... И за колко време долу горе ства готов паспорта, че ако е за повече от месец да го пуснем експресна поръчка.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #34 -: Март 25, 2008, 11:25:50 am »
Лекси, на мен баща ми, майка ми и свекито ми звъняха по 3-и пъти на ден да питат как е детето, ужас ти казвам. Сега поне звънят само по веднъж на ден :lol:

Гери, за паспорт ти е необходима една снимка (за 5 мин.-8лв.), бележка за платена такса (7лв. за нормална поръчка 30 дни, 14 лв. за бърза-3 дни), попълнен формуляр, който си купуваш на място в общината (50 ст.), оригиналния акт за раждане и копие, което остава за тях. Задължително присъствате тримата, носите си и вашите лични карти. Цялата дандания е за 5 мин. :)
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #35 -: Март 25, 2008, 11:37:14 am »
Добро утро и от нас!Благодаря ви момичета за отзивите-няма да давеме АМ.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #36 -: Март 25, 2008, 11:54:43 am »
StefiZ, мерси за инфото! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #37 -: Март 25, 2008, 12:31:22 pm »
Какво са давали по БТВ? Разкажете накратко.

д-р Стаменов и негова пациентка забременяла след 11 г. стерилитет от 2-ри опит инвитро бяха на гости на Ани Цолова. поводът беше книга на д-р Стаменов за инвитрото. това е в най-общи линии. интересно беше :)

а аз да питам нормално ли е за бебетата да се стряскат на пръв поглед от нищо? понякога Емо се стряска както си лежи - изведнъж разперва ръце, почервенява и започва да плаче силно. като го взема и го гушна се успокоява.

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #38 -: Март 25, 2008, 13:41:01 pm »
-кога най-рано може да пътува със самолет едно бебе?Братовчедка ми се жени на 10.05 и ми се ще да се приберем,а Жори ще е на 2,5 м.
 
Аз съм пътувала със самолет, когато съм била точно на 31дни. Забавлявала съм се много. Успяла съм за 40мин. полет да повърна върху стюардесата, върху пътника до майка ми и за капак съм се наакала, ама така че в целият самолет е миришело и като не са ме сменили на минутата съм ревяла като магаре. :lol: Майка ми още си спомня моето летене. Било и е за пръв и последен път с дете на самолет.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #39 -: Март 25, 2008, 16:38:28 pm »
Весела и успешна семица от нас!

За тези, които не са си купили в-к Телеграф, преписах от статията.


" От началото  на другата година се очаква да заработи Националната стратргия, която да осигури безплатно извършване на ин витро процедура за всички двойки, които имат проблем със зачеването. Това съобщи д-р Антония Първанова, зам.-председател на здравната комисия към парламента. С тази стратегия ще се обхванат двойките с репродуктивни проблеми, като ще се осигури финансиране и за вторичен опит. "

Пише още, че д-р Първанова се е срещнала с министъра на здравеопазването и на финансите и са обсъдили проблема. " За един месец може да се напише програмата от работна група" обясни тя. По този начин ин витро процедурата ще излезе от здравната каса и ще се финансира целево от държавния бюджет."

" За да се намали проблемът със зачеването, стартира програма за психологическа
помощ на тези семейства. Тя е по идея на фондация "Искам бебе" и е подкрепена
от социалното ведомство и д-р Първанова."


Това е в общи линии, има и голямо интервю с д-р Стаменов и Милена Божилова,
но няма как да го сканирам. Дано всичко това стане реалност.

« Последна редакция: Март 25, 2008, 18:22:55 pm от Nadyn »