0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Честита нова седмица, здрави майки, здрави бебета, много свежи попълнения.
Ние ще имаме много поводи за радост- Ник утре е рожденник, а сестра ми в събота.
Весел ден от нас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #1 -: Март 24, 2008, 08:45:44 am »
Весела,  :sunshine:ва и много успешна седмица от нас!
Много поводи за празници, здрави и усмихнати деца!
Честито Официално прохождане на :balk_109:Симона на Цвети.

Ние утре сме на консултация и 3ти Пентаксим.
Да видим колко сме наддали и пораснали..
След две седмици Крали Митко става на 5 месеца и ще се захранваме!
Да видим как ще ни потръгне, че вече нямам търпение!
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #2 -: Март 24, 2008, 09:12:10 am »
Успешна седмица на всички!
Ние от днес сме "ученички" :lol:!
Честито прохождане на Симона!
Много слънчево настроение ви пожелавам!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #3 -: Март 24, 2008, 09:25:13 am »
Хубава и здрава седмица на всички и от нас  :D
Честито на малката ходеща принцеса!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #4 -: Март 24, 2008, 10:03:44 am »
Весела седмица и от нас!
Дано да има слънце и разходкии!!
Честито на проходилата сладуранка!!!
Лекси, дано на ученичката много да и хареса и без проблеми да се адаптира!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #5 -: Март 24, 2008, 10:07:19 am »
Слънчева и здрава седмица и от нас :D

На ученичката много хубави емоции, игри, песни и забави, а мама да не се притеснява :D
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #6 -: Март 24, 2008, 10:34:35 am »
Момичета, нали от антиабортната камапания смениха текста още в началото? Все още ли не е достатъчно добре, че има петиция пусната? Нямам изобщо време да чета нищо странично освен тук.

От предишната тема: МОЛЯ ВИ, НЕ ПРЕПОРЪЧВАЙТЕ МЕДИКАМЕНТИ тук, които трябва да се предпишат от лекар след преглед и изследвания. Това не е бял хляб да върви на всяка манджа. Можете да навредите повече отколкото да помогнете!

Много здрави деца и родители, много нови бременни жени и успешни процедури!
Alexandra
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #7 -: Март 24, 2008, 10:45:56 am »
Усмихната и много слънчева седмичка и от бандата на мечките :D.
Да няма болни дечица и да има по-вече бременни коремчета!
Пращаме ви малко  :sunshine: че тук ни е в малко повечко и вече не се диша.
От сега малките са по боди, не ми се мисли как ще е лятото.
 
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #8 -: Март 24, 2008, 14:22:03 pm »
Здравейте момичета и от мен! Хубава и успешна седмица ви пожелавам.Да ви попитам колко качиха вашите малчовци през 3 мес.Ние сега се връщаме от консултации и сме качили 600гр. и понеже сме само на кърма,педи ни каза да давам 2 пъти дневно АМ :(.А пък аз имам много кърма,храня я с ицедена кърма и затова виждам,че си хапва добре.Тая препоръка хич не ми хареса,даже ми се плаче.Какво да я правя тази кърма,не мога да я хвърлям,а ако не се изцедя ще ми избухнат....Да знае някой случайно за добър педиатър в района на Герена?
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #9 -: Март 24, 2008, 14:41:15 pm »
Не мога да ги разбера тези педиатри - ако качат 1 кг било много, ако е 600 гр било недостатъчно :x
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #10 -: Март 24, 2008, 14:50:13 pm »
joska, според мен не е необходимо да даваш АМ щом имаш кърма. а и 600 грама на месец си е в нормата.

честито прохождане на Симона!

успех на ученичката!

хубава и здрава седмица!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #11 -: Март 24, 2008, 14:55:56 pm »
Хубава седмица и от нас, но като гледам няма да се радваме на хубаво време. Вятърът е ужасно силен, и сигурно ще довее и лошото време от Запад :(.

Педиатрите са странни птици :lol:, всеки различно казва и препоръчва.
Но пък без тях не може :wink:. Все пак са лекари, а относно захранването по-добре да се консултираме тук, отколкото да разчитаме само на техните съвети. Аз лично избрах нещо средно и дано не съм сгрешила.

Много здрави дечица и щастливи мами!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #12 -: Март 24, 2008, 15:00:27 pm »
Весела и здрава седмица и от нас!!!
Отдавна спрях да се интересувам от нормите в наддаването - Дара никога не е наддавала по таблици, а си беше и злояда по едно време. Много се притеснявах... накрая си казах, че не е прасе за издаване и щом е здрава да качва колкото си ще... деца разни...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #13 -: Март 24, 2008, 15:02:07 pm »
Здравейте и от нас.Много съм щастлива да пиша в тази тема! :D
 Пожелавам весела седмица на всички!
Честито прохождане на Симона!
mini ,весело изкарване на предстоящите прекрасни празници за семейството ти!
mishanta ,дано малчо понесе добре ваксината.
 Успех и на ученичката - много нови приятелчета и весели игри и пожелавам!

 Аз имам няколко въпросчета:
 - кога се свалят от шкафа монетите,които сте събрали?
 -кога най-рано може да пътува със самолет едно бебе?Братовчедка ми се жени на 10.05 и ми се ще да се приберем,а Жори ще е на 2,5 м.
 - какви прегледи се правят на бебетата първите няколко месеца?Страх ме е,че тук не се обръща особено внимание на бебчовците.На първи преглед след раждането ни викат чак на 45-тият ден на бебо и то само теглят,мерят,ваксинират.Нито се ходи на ортопед,нито споменават за по-специални прегледи.
<br />
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #14 -: Март 24, 2008, 15:05:21 pm »
JOSKA привет, според мен 600 гр. си е супер ние на 3м също бяхме все още само на кърма и бяхме наддали 700гр.Според мен абсолютно не е нужно да давш АМ след като имаш толкова кърма.При мен в 4-тия се наложи да заменя едно хранене с АМ просто защата малката не се засищаши през 1-2 часа ми беше на гърдите и това беше много изморително и за двете ни.В момента се храни 7 пъти на ден 2 АМ и 5 пъти кърма.Общия брой хранения е доста ама нали се стремя да я кърмя максимално но явно не я засища както АМ.През ноща спи и се буди към 5-6 сутринта.Планирам да почвам захранване от днес при храненето в 16:00.Хубава седмица от нас.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #15 -: Март 24, 2008, 15:10:27 pm »
Joska, Кристина през третия месец също качи 600 гр. въпреки, че аз започнах дохранване, но в края на този месец и в началото на 4 мес. преминах само на АМ. НО!!! през този 3-ти месец и преди да започна дохранване, Кристина започна много да плаче, да е неспокойна и да пищи когато я слагам на гърда. Аз понеже не съм изцеждала и незнам колко е сукала от мен, но при нас действително кърмата беше малко. Спря ми за около два дни, без никакви лекарства, напрежения и т.н. Не съм изцелждала повече от един път след като я отбих. Но ти пък виждаш колко хапва от теб щом изцеждаш - и все пак, сподели - колко тежи сега бебенцето и по колко пъти на ден и какви количества хапва? Спокойно ли е? Може тогава да получиш от момичетата тука и по-конкретни съвети.

Междувпрочем, през втория месец, когато Криси наддаде 1300 гр., педиатърката ни пак ми намекваше за дохранване  :wink:

Както setakap е казала, също е важно детето да придава и на ръст /чела съм по педиатрични книги/, то не е прасе, за да се охранва, у нас много май се гледа да е загладен косъма на бебето.

z22 - аз съм водила Криси на ортопед само и нищо повече от месечните консултации, включващи ваксини, мерене и общ преглед на здравословното състояние. Мисля, че ако няма причнина за други, това са основните неща. И в 6 мес. се прават ПКК, урина...на бебето.

Поздрави на всички и успешна и здрава седмица!
 :D
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #16 -: Март 24, 2008, 15:44:35 pm »
z22,паричките можеш да свалиш на другия ден,иначе и тук прегледите се състоят в мерене на ръст,тегло,обиколка главичка,обиколка гърдички.Също така и ортопед през първия месец-проверява се с видеозон тазобедрената става.А по моя въпрос,то детето  е 60см,яде по 5 пъти на ден,160 мл.-170мл.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #17 -: Март 24, 2008, 15:46:38 pm »
Сега Кристина ми е пред очите и си играе и я наблюдавам и се сетих нещо да питам - понякога, когато гледа предмет или нещо се развълнува, започва да трепери, ама много трепери, супер емоционално  :? цялата, цялото тяло, ръчички, чак на моменти се притеснявам. Свръх емоция ли е какво, някой друг дали е наблюдавал нещо такова?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #18 -: Март 24, 2008, 15:52:02 pm »
Кристина на 3 мес. примерно е била 58 см., а тези разлики при бебетата не са съвсем без значение. Тежала е 5400.
Добре си хапвате!
При това положение, ако бебето е спокойно, аз лично не бих дохранвала, защото може да ти намалее кърмата, я си я кърми...и не обръщай внимание.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #19 -: Март 24, 2008, 16:17:32 pm »
Зори, момичетата са ти казали, няма нищо по-специално което да се прави през първия месец, важното е да бебко да папка, спинка и да расте :D

Аз също не бих дохранвала с АМ при положение, че имаш достатъчно кърма. Деси също беше само на кърма, и 3-я месец е наддала 770 гр., била е 5800 гр. и 62 см.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #20 -: Март 24, 2008, 16:50:01 pm »
Бесела седми4ка, много здрави и усмихнати деца и мами :P
Цвети 4естито прохождане на Симона
Joska,според мен Щом имаШ кърма и детето ти се 4увства добре, не и давай АМ. 600ГР. си е нормално .
това е само съвет де,моята сладуранка имаШе такъв период и запо4нах за 3 дни да дохранвам с АМ И само и докарах допълнително колики. Продължих си само с кърменето.
З22,Педиатъра ми каза, 4е бебето трябва да е навърШило 1 месец , за да пътува.
Относно прегледите тук на 5 ден се взема кръв от пети4ката на детето за изследване на хипертеоридизъм(незнам дали така се пиШе :oops:)преглед от ортопед, мерене, теглене и това.После на 15 ден, на 1 месец+ваксина, на 2 месеца+ваксина, на 4м. и т.н среЩа с педиатъра.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #21 -: Март 24, 2008, 16:59:58 pm »

 - какви прегледи се правят на бебетата първите няколко месеца?Страх ме е,че тук не се обръща особено внимание на бебчовците.На първи преглед след раждането ни викат чак на 45-тият ден на бебо и то само теглят,мерят,ваксинират.Нито се ходи на ортопед,нито споменават за по-специални прегледи.


Зори, в Германия правят първото регулярно изследване от 3 до 6ти ден, т. е. още в клиниката. А оше в 1 ден след раздането всички бебета преминават през педиатър :) УЗ на хълбоците правят задължително още на 1 ден, на моята щерка така и откриха луксацията, заради положението в корема/ не се беще обърнала/. В резултат на което носи специални гащи до ок 7ма седмица. Всичко се оправи, слава богу, щото при нея беше в доста голяма степен. Сигурна ли си,ч е не са ви го направили още в клиниката? Нямате ли книжка на бебето в която се вписват всички такива прегледи и ваксини? Нашата е жълта :D

Иначе втория преглед и тук е 4-6 седмица, третия 3-4месец, няма нужда от цпециални, ако нещо се установи, ще ви изпратят, бъди сигурна.
Поздрави, здрави бебета и родители на всички. Честити празници на празнуващите


*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #22 -: Март 24, 2008, 18:29:29 pm »
Весела седмица и от нас.Много здрави бебчета и щастливи майки.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #23 -: Март 24, 2008, 19:53:25 pm »
З22, Александра летя от Прага до Бургас на 2,5 месеца. От един навършен е по-книгите, но все пак попитай авиокомпанията изрично за условията им.

Какво им е на 600 гр. наддаване на 3 месеца? Какво е това АМ дето ти набутват?
Alexandra
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #24 -: Март 24, 2008, 23:11:49 pm »
Здравейте  от мен  :D весела седмица на всички!
Уф тези педиатри.Нас само ни мерят и теглят,но никога не са ни казали до сега да ли сме в норма и как се развиваме.На първата консултация,която беше на първия месец се оказа ,че не сме пораснали и половин сантиментър.Ако се наложи да я търся за някой здравословен проблем първо казва ,че не може да дойде после казва да изпробваме няколко варианта та дано да уцелим правилното лечение.Изслушвам я внимателно и след това таткото пали колата и на частно.С нетърпиние чакам да дойде месец юни да я сменя.За преглед от ортопед  не се е споменавало до сега.
Добре ,че ви има вас момичетата от Зачатие. :D
А седмицата и при нас е препълнена с празници  :D.Малката госпожица продължава да посреща гости и мама има рожден ден :wink:
« Последна редакция: Март 25, 2008, 00:03:25 am от marbi »
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #25 -: Март 25, 2008, 07:58:53 am »
             Хубава и спокойна седмица от мен и Ангел!
Жоска,през 3м.Ангел качи 690гр.,но когато през 4м.качи само 300гр.педиатърката ме вика 2 поредни дена по 3пъти(предиобед,на обед и следобед)на пробно кърмене,понеже аз нямам кантарче и едва след това ми препоръча да дохранвам,(а резултата от дохранването е,че на 4м.и 25дена Ангел вече е само на АМ),затова не бързай с АМ,това е най-лесното решение,първо е добре да направиш пробно кърмене,за да се види дали наистина кърмата ти е недостатъчна,а и 600гр.е съвсем нормално.
За преглед при ортопед педиатърката ми даде напр.едва в началото на 4м.,не можах да я убедя ,че трябва да отидем още 1м.,затова когато навърши 1м.го заведох на частен ортопед.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #26 -: Март 25, 2008, 08:07:03 am »
Добро утро! Това сутринта го прочетоха по Нова ТВ, но за съжаление е само този линк: http://www.telegraph.bg/. Вярвам, че има какво да се коментира. :wink:

Ученичката се справя добре, само дето не искала да спи на обед. :D
Малката Дарина днес ще я изпишат от болницата :D
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #27 -: Март 25, 2008, 08:24:52 am »
Добро утро!
Лекси и ние тръгваме на ясла след РД и започвам да чувствам лека паника! Направо си е тих ужас! Дано и Мати да се адаптира лесно!

Зори, тука провеждат един преглед след изписване на бебето и после викат чак на 1 месец! Преди викаха на 21 ден, но сега са го премахнали. На ортопет ме изпратиха на 2 месеца - по-рано не било нужно и това било спекула! 8O
Матей - 1.04.2006 г
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #28 -: Март 25, 2008, 08:40:35 am »
Гледайте БТВ!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #29 -: Март 25, 2008, 09:20:43 am »
Гледах Вени, браво на д-р Стаменов и на Теодора!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #30 -: Март 25, 2008, 09:23:00 am »
Браво на ученичката :D
след ден-два ще иска да спи, като гледа другите дечица, първия ден е била доста развълнувана и затова, предполагам, не е искала да спинка.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #31 -: Март 25, 2008, 10:09:38 am »
Браво на ученичката :D
след ден-два ще иска да спи, като гледа другите дечица, първия ден е била доста развълнувана и затова, предполагам, не е искала да спинка.
Да ти кажа, Стефи, май още не е осъзнала какво й се е случило. Пък и смяната на обстановката й е подействала. Като се поизмори до края на седмицата, ще спи, предполагам. Но сутрин едвам я вдигам. Добре, че ни е близо градината. :lol:
Баба й вчера ни плисна вода и се разрева жената, все едно я пращам не знам къде. :lol:

За козметиката на Нивеа да ви кажа - тука в магазините има бебешката, продавачките казват, че е спряна детската серия, ако някой се интересува.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #32 -: Март 25, 2008, 10:30:54 am »
albenanedelcheva , благодаря ти за загрижеността. Разбира се, че няма да използвам медикаменти преди да съм се посъветвала с лекар  :wink:

JOSKA, подкрепям останалите момичета да поизчакаш с АМ. При мен благодарение на него кърмата ми почти я няма вече. В книгата, която аз имам пише, че през третия месец децата наддават средно 800гр. и като се има предвид, че всяко дете си е индивидуално смятам, че сте си добре с килограмите. Важно е детето да се засища с кърмата ти. Колкото са му възможностите, толкова бързо ще расте.

Какво са давали по БТВ? Разкажете накратко.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #33 -: Март 25, 2008, 10:57:17 am »
Весела седмица и от нас! Не съм влизала от петък заради многото работа, и те децата проходили, ученици станали... да са живи и здрави и все така умни! :)

JOSKA, не я слушай тая педиатърка. Ели също изцяло беше на кърма, през третия месец гледам, че е наддала 700 грама, така че е нормално, важното е да наддава и да е здраво.

Май някой беше питал за международен паспорт за бебе, но немога да открия темата. Очертава ни се едно пътуване до Гърция през майските празници. Ако някой си спомня какви документи са необходими... аз ще питам и в РПУ-то, че може да са различни документите за различните места, но все пак... И за колко време долу горе ства готов паспорта, че ако е за повече от месец да го пуснем експресна поръчка.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #34 -: Март 25, 2008, 11:25:50 am »
Лекси, на мен баща ми, майка ми и свекито ми звъняха по 3-и пъти на ден да питат как е детето, ужас ти казвам. Сега поне звънят само по веднъж на ден :lol:

Гери, за паспорт ти е необходима една снимка (за 5 мин.-8лв.), бележка за платена такса (7лв. за нормална поръчка 30 дни, 14 лв. за бърза-3 дни), попълнен формуляр, който си купуваш на място в общината (50 ст.), оригиналния акт за раждане и копие, което остава за тях. Задължително присъствате тримата, носите си и вашите лични карти. Цялата дандания е за 5 мин. :)
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #35 -: Март 25, 2008, 11:37:14 am »
Добро утро и от нас!Благодаря ви момичета за отзивите-няма да давеме АМ.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #36 -: Март 25, 2008, 11:54:43 am »
StefiZ, мерси за инфото! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #37 -: Март 25, 2008, 12:31:22 pm »
Какво са давали по БТВ? Разкажете накратко.

д-р Стаменов и негова пациентка забременяла след 11 г. стерилитет от 2-ри опит инвитро бяха на гости на Ани Цолова. поводът беше книга на д-р Стаменов за инвитрото. това е в най-общи линии. интересно беше :)

а аз да питам нормално ли е за бебетата да се стряскат на пръв поглед от нищо? понякога Емо се стряска както си лежи - изведнъж разперва ръце, почервенява и започва да плаче силно. като го взема и го гушна се успокоява.

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #38 -: Март 25, 2008, 13:41:01 pm »
-кога най-рано може да пътува със самолет едно бебе?Братовчедка ми се жени на 10.05 и ми се ще да се приберем,а Жори ще е на 2,5 м.
 
Аз съм пътувала със самолет, когато съм била точно на 31дни. Забавлявала съм се много. Успяла съм за 40мин. полет да повърна върху стюардесата, върху пътника до майка ми и за капак съм се наакала, ама така че в целият самолет е миришело и като не са ме сменили на минутата съм ревяла като магаре. :lol: Майка ми още си спомня моето летене. Било и е за пръв и последен път с дете на самолет.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #39 -: Март 25, 2008, 16:38:28 pm »
Весела и успешна семица от нас!

За тези, които не са си купили в-к Телеграф, преписах от статията.


" От началото  на другата година се очаква да заработи Националната стратргия, която да осигури безплатно извършване на ин витро процедура за всички двойки, които имат проблем със зачеването. Това съобщи д-р Антония Първанова, зам.-председател на здравната комисия към парламента. С тази стратегия ще се обхванат двойките с репродуктивни проблеми, като ще се осигури финансиране и за вторичен опит. "

Пише още, че д-р Първанова се е срещнала с министъра на здравеопазването и на финансите и са обсъдили проблема. " За един месец може да се напише програмата от работна група" обясни тя. По този начин ин витро процедурата ще излезе от здравната каса и ще се финансира целево от държавния бюджет."

" За да се намали проблемът със зачеването, стартира програма за психологическа
помощ на тези семейства. Тя е по идея на фондация "Искам бебе" и е подкрепена
от социалното ведомство и д-р Първанова."


Това е в общи линии, има и голямо интервю с д-р Стаменов и Милена Божилова,
но няма как да го сканирам. Дано всичко това стане реалност.

« Последна редакция: Март 25, 2008, 18:22:55 pm от Nadyn »
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #40 -: Март 25, 2008, 18:15:14 pm »
Поздрави и от нас.Тази седмица май времето ще е променливо.Ние успешно се справяме с пасираната ябълка, на малката много и харесва и си иска повечко.Дано продължи с такава ухота и занапред със захранването.
« Последна редакция: Март 25, 2008, 18:22:44 pm от Delica »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #41 -: Март 25, 2008, 18:19:30 pm »
novalexa, радвам се, че бебето е добре и ще се прибере в къщи, дано не се разболява повече мъничето.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #42 -: Март 25, 2008, 18:32:21 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=U0IGxVVMVtM
Стефания протестира срещу антиаборт кампанията  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #43 -: Март 25, 2008, 18:36:08 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=U0IGxVVMVtM
Стефания протестира срещу антиаборт кампанията  :D

 :jump12:
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #44 -: Март 25, 2008, 18:51:03 pm »
Мини, страхотна е!

Да невероятно е това с инвитрото да стане - можем и да повярваме, че живеем вече в 21 век! Ако и оправят бакиите на градините...просто ще е идеално!
Матей - 1.04.2006 г
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #45 -: Март 25, 2008, 19:09:45 pm »
много ви благодаря за отговорите!

Мини,Стефания е много сладка -иска ми се да и нагризкам крачетата. :lol:
<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #46 -: Март 25, 2008, 21:39:10 pm »
mini, страхотна е, как нарежда  :lol: :lol: :lol:
Сладур голям!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #47 -: Март 25, 2008, 22:31:58 pm »
 :lol:Уф, тази Стефания, врът памперса натам и нарежда, после врът памперса насам, паднах от смях! Много е сладка!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #48 -: Март 26, 2008, 07:52:08 am »
pippi,и Ангел понякога се стряска ,отдавам го на това,че все още не познава всички шумове и ако даден шум за мен е така да се каже нищо,то за него е ново и непознат,а понякога през нощта  започва да пищи сякаш е сънувал нещо страшно
mini,много е сладка Стефания,с такъв сладурски протест всяка кауза ще е спечелена
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #49 -: Март 26, 2008, 09:58:06 am »
:PПривет в тази бърррр-"Зимна" утрин!
Ние сложихме вчера 3я пентаксим, Митака огласи с меден глас поликлиниката!
Никой не остана в заблуждение, че са го боцкали!

Мамита споделете опит моля ви, моя синковец от една седмица се буди нощем за ядене..
Един месец нямаше такива желания, а от седмица ни биба, ни гушкане помага!
И по мезурка, две оризово брашно слагам в последното мляко, пак цък...
Мислех си, че е защото по-рано взехме да го къпем и съответно последно ядене по-рано, обаче не е от това!
Снощи си заспа към 21.30-22.00 и в 3.30 беше на мотора за ядене! :?
Расте ли, що ли?

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #50 -: Март 26, 2008, 10:23:54 am »
Мишанка, той "Гладът е по-силен от тока". :lol: Тия бузи, как мислиш се поддържат във форма. :wink: Ще отмине.
Ние днес ще слагаме втората противохепатитна ваксина. Да очаквам ли реакция?
Моля ви да споделите, откъде купувате Пентаксима, че след месец ще започваме.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #51 -: Март 26, 2008, 10:30:48 am »
Уайти, абсолютно никакви проблеми няма с противохепатитната ваксина, не се притеснявай. Нацелувай малкия Ян Бибиян от мен!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #52 -: Март 26, 2008, 10:31:41 am »
Мишанка, той "Гладът е по-силен от тока". :lol: Тия бузи, как мислиш се поддържат във форма. :wink: Ще отмине.
Ние днес ще слагаме втората противохепатитна ваксина. Да очаквам ли реакция?
Моля ви да споделите, откъде купувате Пентаксима, че след месец ще започваме.

В аптечната мрежа, можеш да си вземеш още сега първата доза и да я съхраняваш в хладилник /на вратичката на хладилника. Другите дози си купи по-късно, примерно месец преди поставянето, че някой се беше оплакал, че при съхранението в къщи се е повредила. Обикновено има понякога затруднения в намирането, но се преодоляват. Намира се.
Ние от противохепатитната не сме имали реакции.
Поздрави!

Мишооооооо, давай на момчака да руча, немой го държа гладен. Расте мъжагата и му се папа :)
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #53 -: Март 26, 2008, 10:34:51 am »
Много съм мерси за светкавичните отговори.
Сия, отивам веднага да му лепна един целуфан. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #54 -: Март 26, 2008, 11:18:48 am »
Уайти,Нинко отглежда ги той тея бузаци, 8) 7.900 е мамин у'бавец...

Иначе  противохепатитна не дава странични реакции!
За пентаксима има го в мрежата, не сме срещали дефицит!
Цената обаче яко варира, но това е друга тема!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #55 -: Март 26, 2008, 11:48:50 am »
Зсравейте от нас!
Мариелабеше 1 седмица с разсройство и бях леко казано притеснена 8O,нали и нашия доктор го няам за съвет.Но вече  сме добре :D :D и се захранваме по-малко,щото бяхме на Милупа н25 след това на Нестле силно стомахче и все още сме на него,но й готвя отново от вчера.
Мини,Стефани е старашна сладурка,а като проговори какво ще става :D
 
Ние сме вече големи,но ни предстои хепатитната ваксина,щото закъсняхме с Пентаксима,надявам се да няма проблеми!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #56 -: Март 26, 2008, 12:06:44 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=U0IGxVVMVtM
Стефания протестира срещу антиаборт кампанията  :D
Какво се смеете,това се вика "протест"! :D
Чак маха ръчичка,нарежда,вика....
Най ми стана смешно като се скри някъде,и след малко пак излиза.... :D
Сладурана голяма е!!!!!!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #57 -: Март 26, 2008, 13:44:04 pm »
а аз да питам нормално ли е за бебетата да се стряскат на пръв поглед от нищо? понякога Емо се стряска както си лежи - изведнъж разперва ръце, почервенява и започва да плаче силно. като го взема и го гушна се успокоява.[/color]

Това е вроден рефлекс у бебетата, които се проявава при наклон на главата или смяна на позицията и. Ако бебето има усещането, че пада, разперва двете си ръце с разтворени длани, след което свива ръчички и се разревава. Този рефлек изчезва към трети месец.

На мен лично, Вероника ми е много забавна, като се ококори в тази ситуация  :)

За мерките и теглилките, тук има таблички според пола на бебчовците:
http://www.parentingweekly.com/baby/baby_health_safety/growth_index.htm?nz=465&sz=2428609&wz=3&dz=3/25/2008

А сега и от мен едно въпросче: в Токуда още след раждането направиха на бебка изследване на тазобедрените стави. Чета, че повечето правят това в първия месец. Означава ли това, че трябва да го повторим или един път, независмо кога, е достатъчен?

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #58 -: Март 26, 2008, 14:08:18 pm »
Аничко, ние направихме контролен преглед и ехография месец след раждането защото имахме проблем!
Митака се роди с недоразвита лява тазобедрена ставичка.
Носихме ортопедични гащички един месец по препоръка на ортопеда д-р Димов от Токуда.

Не съм се консултирала кога отново пак трябва да направим такъв преглед,
защото той каза че всичко вече е наред и незраялостта е преодоляна!
Но аз лично смятам на 6 м да отидем при д-р Алексиев в Горна Баня.
Отзивите за него тук сред майките са много добри!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #59 -: Март 26, 2008, 14:24:01 pm »
Какво са давали по БТВ? Разкажете накратко.

д-р Стаменов и негова пациентка забременяла след 11 г. стерилитет от 2-ри опит инвитро бяха на гости на Ани Цолова. поводът беше книга на д-р Стаменов за инвитрото. това е в най-общи линии. интересно беше :)

а аз да питам нормално ли е за бебетата да се стряскат на пръв поглед от нищо? понякога Емо се стряска както си лежи - изведнъж разперва ръце, почервенява и започва да плаче силно. като го взема и го гушна се успокоява.


Може и да е вроден рефлекс, както казва Аничка, но моята щерка го прави този номер и когато има колики. Стряска се и когато спи и често се събужда, но тогава не се зачервява.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #60 -: Март 26, 2008, 14:43:47 pm »
А да питам някакви отзиви за новите памперси на Памперс - Слип енд плей?
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #61 -: Март 26, 2008, 14:47:10 pm »
На мен не ми паснаха. Миришат хубаво, но ми се струва, че са по-широки ( направени за доста коремчести бебета) и лепенките им не лепнат много добре. Аз сега съм с такива, двойка, но скоро ще минем на тройка и ще взема от стария вид.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #62 -: Март 26, 2008, 14:54:15 pm »
Здрвейте,
искам да попитам тези от вас, които са правили изследване за рахит, Са, Р и алкална фосфатаза ли пускахте и с каква кръв - венозна или от пръстчето? Сина ми постоянно го набеждават, че има рахит и когато беше наддал 1300 гр. за 1 месец и сега, когато качи само 250 гр, иначе е в нормата за месеците си. Две педиатърки го гледат и се чудят какво да измислят и накрая пак рахит. Като попитах за кръвни изследвания за рахит личната каза, че трябвало да лежи в болница, за да му се пуснат такива изследвания, а другата, при която ни прати каза, че трябвало да се прави биопсия на костна тъкан. :( Предния месец му намалиха капките сега пак ги увеличават, ей така на око. :(
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #63 -: Март 26, 2008, 15:07:04 pm »
привет-мривет! много малко време ми остава за четене и писане.
а като не чета редовно тук и имам усещането, че изоставаме с развитието :lol: глей ти к'ви комплекси се насаждат...
еее вече стигнахме и "ученици" да ставаме, как лети времето.

майки, колко "говорят" децата ви? имам пред вид 3 и повече смислово свързани думи. Криско не млъква, говори главно на китайски, обаче. прави си монолози, обяснява ми като го питам нещо. ся, знам аз че между 2 и 3 годишна възраст става това, ама напоследък много ме дразнят като ме питат - той всичко си говори вече, нали? 8O
а и се впечатлих от детето на братовчед ми, което май месец навършва 2 и свъзва по 4-5 думи в изречение.
аз като цяло мислех да пусна отделна тема с бисери по отглеждане на децата... :lol:
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #64 -: Март 26, 2008, 15:17:58 pm »
Манхатън, моето дете е по-малко и не мога да споделя от опит, но мисля, че за възрастта си, Криско говори точно толкова, колкото си трябва :wink: едва ли трябва да ти казвам, че децата няма нужда да се сравняват, сигурна съм, че го знаеш :lol: детето на братовчед ти явно просто ще проговори по-рано,( както и Стефания на Мини проходи преди сумати време, а моята Симона онзи ден, нищо че са през 3 дни родени) но не е изключено Криско да научи английски по-лесно и по-добре от него - например :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #65 -: Март 26, 2008, 15:36:11 pm »
А да питам някакви отзиви за новите памперси на Памперс - Слип енд плей?


:PМарито, твоя приятел Митака е доволен не се е оплаквал :wink:...може би щото е от "кореместите" бебета!
Според мен са по-малко парфюмирани, но и това е въпрос на нюх!


Здрвейте,
искам да попитам тези от вас, които са правили изследване за рахит, Са, Р и алкална фосфатаза ли пускахте и с каква кръв - венозна или от пръстчето? Сина ми постоянно го набеждават, че има рахит и когато беше наддал 1300 гр. за 1 месец и сега, когато качи само 250 гр, иначе е в нормата за месеците си. Две педиатърки го гледат и се чудят какво да измислят и накрая пак рахит. Като попитах за кръвни изследвания за рахит личната каза, че трябвало да лежи в болница, за да му се пуснат такива изследвания, а другата, при която ни прати каза, че трябвало да се прави биопсия на костна тъкан. :( Предния месец му намалиха капките сега пак ги увеличават, ей така на око. :(


Galia на нас ни пускаха минлата седмица в Токуда тъкмо тези три показателя за рахит
- Са, Р и алкална фосфатаза, без да лежим в болница!
Д-р Масларска ги назначи за да прецени нуждаем ли се от повече вигантол!
При нас АФ е с високи стойности и седа пием по 4 капки дневно- 2 сутрин и 2 вечер.
Кръв му взеха от пръстчето, изследването си го заплатихме!
 



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #66 -: Март 26, 2008, 15:51:39 pm »
Мерси, mishanta! :D
утре ще ги пуснем и ние, и без това ще пускаме ПКК.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #67 -: Март 26, 2008, 16:01:00 pm »
памперсите Sleep'n'Play са точно толкова големи, колкото и другите - мерила съм четворките. по-тънки са, не толкова парфюмирани, ползвам ги за през деня. за нощно време сме със старите пампи. кърпичките, обаче, не струват - по-малки и по-тънки и кофти се вадят от пакетите.

за говоренето - Мартин още не говори нищо. ако поиска, може да имитира няколко животни - ко-ко, па-па, бау-бау, може да каже "да", "нани", "мама", "тата" - но не го прави често. общо взето си трае.
« Последна редакция: Март 26, 2008, 16:04:37 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #68 -: Март 26, 2008, 16:17:38 pm »
за говоренето - Мартин още не говори нищо. ако поиска, може да имитира няколко животни - ко-ко, па-па, бау-бау, може да каже "да", "нани", "мама", "тата" - но не го прави често. общо взето си трае.

Оффффффф олекна ми на душицата, не сме само ние така  :wink: :lol: и други имало ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #69 -: Март 26, 2008, 16:20:54 pm »
майки, колко "говорят" децата ви? имам пред вид 3 и повече смислово свързани думи. Криско не млъква, говори главно на китайски, обаче. прави си монолози, обяснява ми като го питам нещо. ся, ......
аз като цяло мислех да пусна отделна тема с бисери по отглеждане на децата... :lol:

Давай, аз ще се включа!!!
Нашата братовчедка, с 6 месеца по-голяма от Никола, на две години "знаеше" азбуката, числата, да брои сама до 10 и още не мога да ти опиша колко неща. И аз взех та повярвах и на Коледа, знаш как се сдухах. Викам си - моят главчо, язък му за очилата...  :lol: :lol: После се оказаха вятър и мъгла тез познания - само в главата на майка й и баба й  :wink:

Засега Никола ни знае и назовава всички по домова книга вкл трите кучета. Другите думи са: кута (закуска), колони/кониони (камиони), кола, мете(мече), потокалте(портокалче), банда (банан), и още няколко. За изречения - силно казано. Напр. "Дай ми го"; "Мамо, там еееее конионите" и това е. Другото са дълги китайски монолози

Успокой се Манчо - нормални са ни децата
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #70 -: Март 26, 2008, 16:35:24 pm »
кво ти олекнало бе, Перде - та Мартин е с 5 месеца по-голям от Тони? :)

мен питаш ли ме кво ми е, като застанем до Колето и той почне да нарежда... щото майка му на Кольо е скромна и току-що го изкара едва ли не, че знае пет думи на кръст, а то, детето не спира да приказва...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #71 -: Март 26, 2008, 16:46:49 pm »
Няма да споря с Джам  :lol:, че приказва, приказва. Но че по-голямата част е на китайски - това също е вярно.

Горчивата истина е, че ако събирахме Марти и Кольо по-често (аз съм виновната де) и Марти, щеше да говори и Кольо щеше да е по-техничен и катерлив - ама на! Щото аре да не издавам Мартинчо какви инженерни постижения има... :P и къде може да се покатери
В очакване ....
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #72 -: Март 26, 2008, 16:58:54 pm »
Между другото това е вярно, че децата трябва да се събират с връстниците си, за да могат да се "обучават" Ние учим другите на писъци, те нас на думички. :lol:
От скоро вече като се сърди ми казва "мееее" :lol: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #73 -: Март 26, 2008, 17:16:52 pm »
хохохо, аз не съм се притеснила бе. исках само средно аритметичното да го видя, дет се вика. аз, както с Фуси си говорехме, съм малко майка непукист. никога не съм си сравнявала детето с другите, много спокойно си го гледам как се развива само. даже не знам кога се обърна-седна-пролази-изправи. просто съм много спокойна, някак.
ама ме нервят тези дето ги дресират като маймунки в цирка - я покажи това, я кажи онова. не требе да се прекалява с дресировката, нали? :D и като заразпитват кой какво прави вече и става компетишън да ти прималее хехе

аз за темата с бисерите съм сериозна. свекърва ми искаше да го водя при педката да го научела да слиза по стълбите :lol: 8O
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #74 -: Март 26, 2008, 17:32:13 pm »
аз за темата с бисерите съм сериозна. свекърва ми искаше да го водя при педката да го научела да слиза по стълбите :lol: 8O

Е тва ме разби вече :lol: :lol: :lol:

Абе да ви питам - дъщеря ми не иска да седи на дупе, а като й подадем ръцето се извива на мост и иска на крачета да стои - та, колко може да стои така, щото тя будна ли е все това иска да прави. От стола за кола - хоп, на крака, от леглото пак така 8)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #75 -: Март 26, 2008, 17:55:47 pm »
Аз нали преди време се бях притеснила, че моите не казват и думичка, само бърборят, бърборят на техния си език.Сега положението не е по различно, е казват мама,тати,  казват бол/като топка на англ/, ок, айде, имитират животни, ама цели изречения Тц  :?
Но си казах, когато, тогава, няма да се нервирам за това.Баткото на тяхната възраст говореше наистина изречения...

Особено Антъни, когато реши, тогава говори, най-вече казва Мамммма и Ам-ам  :D :lol:

:)

Целувки на дечицата

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #76 -: Март 26, 2008, 18:05:06 pm »
Симеон е темерут и нищо не иска да повтаря или показва, аз не го и карам де :wink:
Казва само каквото на него му е интересно, всяка седмица различно. От известно време е впечатлен от някои анатомични особености и с удоволствие повтаря сици (цици) и папи (пъпче). Толкоз :lol:
По стълби не може да слиза, но ги катери с бясна скорост.
Вчера си падна на главата отново и вече втори ден е леко апатичен и прекалено спокоен. Седи, гуши се до мен и гледа спокойно, а съм свикнала да е като фурия вкъщи. Ама засега няма да параноясвам.
Доволна съм от кухнята на Мама Люси! Изяжда си и трите манджи за 15 минути макс, направо не мога да го позная 8O


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #77 -: Март 26, 2008, 18:26:01 pm »
Аз съм проговорила, т.е. направила съм някакво  просто,кратко и смислено изречение сле 3 1/2г. Дотогава, според майка ми - всичко съм разбирала, но да се изкажа нещо - тц. Въпреки това по-късни аномалии или отклонения не се наблюдават в развитието ми :lol: Завърших си без проблем училище, че даже и университет :wink: така да се каже - съвсем нормална съм си - който ме познава, ще потвърди :)

Ултра, надявам се да е ок Монито, отвисоко ли падна, къде точно я удари главата?
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #78 -: Март 26, 2008, 18:50:49 pm »
И Мия си е темерутче по отношение на говоренето. На този етап хич я няма. Тя късно седна, късно проходи, явно, че и късно ще проговори. Аз не се притеснявам на този етап. Засега казва само мама, баба, леля, няма, не и името си. Колкото и да е странно, не казва тати или тата изобщо. Иначе разбира всичко, иска си каквото си е наумила и не мирясва докато не го получи. Според педиатърката ни е по-важно разбирането, а проговарянето ще дойде в последствие. Може да проговори изведнъж, но пък с изречения направо. :)
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #79 -: Март 26, 2008, 19:12:44 pm »
абе това с говоренето и на Деси не й се отдава особено :lol:
знае около 20-на думи, но чак пък изречения... единственото изречение ако можа да се нарече така е "мамоооо ан тати" ан е телефон и обаждам :lol:
но пък може цял ден да мучи и да си бъбри на "китайски" :wink:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #80 -: Март 26, 2008, 22:15:40 pm »
Kато сте записали за говоренето - дали зависи в някаква степен от това как са проговорили майката и бащата. Мама казва, че аз съм била философ /та и до сега  :oops:/ на годинка и малко и съм си пърпорела доста. И бащата на Криси е проговорил рано, че и "р" е казвал, цял трамвай е слушал "риба руча рак"  :lol:
Криска казва някои думи/срички.

Я кажете по-старшите - може ли от сега да се инати? Като не и дам нещо започва да ръмжи и да мучи, а като започна да я обличам и не и е кеф вика ньеее, ньеееееееее  :? Възможно ли е от сега да проявява характер?
 
Питах и за треперенето, някой има ли наблюдения?

И още нещо - днес е обрината по корема и гърба само, по краката и ръцете не е, на дупето не, не е подсечена, по лицето няма грам пъпчица...Още не съм се паникьосала, защото допускам, че е от мечешките игри с баща й - като я съблечем гола за къпане и той я гъделичка и я целува по гръбчето и коремчето, а е с леко набола брада...Дали може да е от това, не вярвам да е алергия, макар, че днес за пръв път дадох сутринта малко каша на Милупа с ориз и царевица /ново/  :? Вече баща й няма да прави така  :x , надявам се да е било от това, по-малко зло, от колкото алергия. 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #81 -: Март 26, 2008, 22:21:10 pm »
Нинче, алергичните реакции тръгват май от корема, ние слава Богу не сме имали де
ама царевицата я дават май силен алерген, Бърди не я препоръчва
иначе Стефи я обожава тази каша
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #82 -: Март 26, 2008, 22:24:27 pm »
Aми да си кажа и аз притесненията ние сме вече на 10м. и нямаме нито 1 зъб,неможе да лази ами само се влачи като гасеничка по под.Все си викам ,че е нормално и не трябва да се притеснявам,вие какво мислите?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #83 -: Март 26, 2008, 22:31:23 pm »
и двете неща не би трябвало да те притесняват
я питай Цветито Симона дали се научи да пълзи  :wink:
просто някой деца пълзят, други- не
За зъбите също всичко е индивидуално- има деца, при които първия зъб избива след годинката, а други дори се раждат със зъбче  :D
много си ти е добре детенце
пък и хубаво  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #84 -: Март 26, 2008, 22:35:12 pm »
Нинче, алергичните реакции тръгват май от корема, ние слава Богу не сме имали де
ама царевицата я дават май силен алерген, Бърди не я препоръчва
иначе Стефи я обожава тази каша



Уфффф, толкова се чудех за тая каша. Но пък царевично нишесте в някои пюрета има и тя е яла без проблеми. Няколко дни ще давам само много добре приети храни и чиста оризова, ще изчакам още и понатам ще дам пак малко да видим. Все си мисля, че е от баща й. Обривчето е повече по гърба, където той я гърделичка като я хапка с уста, а по-корема по-малко, там малко я мачка  :x а и обрива е до памперса, по-надолу не, демек до където я е допирал....
Сега май се опитвам да се самоубеждавам нещо, ама да видим  :(

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #85 -: Март 26, 2008, 22:36:57 pm »
еее, ти пък, не се шашкай излишно сега
аз не съм лекар, още повече не съм видяла какво е, че да му постая диагноза
ти нали си я наблюдаваш внимателно, ще разбереш ако има нужда от лекар
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #86 -: Март 26, 2008, 22:39:40 pm »
Nina, мисля, че си права в подозренията си за произхода на пъпките. на мен ще ми се раздразни кожата, ако ме търка някой с набола брада, какво остава за нежната кожа на 8 месечно бебе.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #87 -: Март 26, 2008, 22:51:21 pm »
Nina, мисля, че си права в подозренията си за произхода на пъпките. на мен ще ми се раздразни кожата, ако ме търка някой с набола брада, какво остава за нежната кожа на 8 месечно бебе.

Надявам се да е така. Предполагам, че и на лицето и на меките части на крачетата и ръчичките щеше да има ако е алергия. Много ме е яд, щото съм правила забележка да не се докосва по бузките, никакви целувки и т.н., а за това не съобразих, захласната от веселбата и сладкия смях на Криси  :BangHead:
Но въпреки всичко, два дни ще яде много леки храни и възможно най-ниско алергенни. 

Мерси за включването.

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #88 -: Март 26, 2008, 23:10:21 pm »
Лоана, чела съм по специализирани зъболекарски форуми, че трябва да се потърси специалист, ако зъбче няма до година и половина, дали не 1г и 3 месеца, но май до и половина. Най-вероятно съвсем скоро ще ви излезе - не виждаш ли някои признаци като надути венци, например?
При Симона и излизането на първия зъб, и пълзенето дойдоха късно - в смисъл по-късничко от обичайното. Зъбът май към 9ти месец, пълзенето към 10 като че ли, а допреди това правеше опити, ма не може да мръдне, а по-скоро се изтласкваше назад. Честно да ти кажа не мога да си спомня с точност кога какво - не се взирам толкова и наистина не помня на каква точна възраст е станало еди кое си в развитието й. Естествено, има някакви времеви граници, които ако се преминат, би могло да е повод за притеснение, но мисля, че при вас е съвсем в рамките на нормалното.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #89 -: Март 26, 2008, 23:56:55 pm »
Цветенце,ами като ходим на лекар все ни казват''а никнат ви зъби'или'скоро ще имате зъбче'и така от 4я месец.Лигави се на периоди и си чеше венците от 3ти месец,но още нищо.Свеки ми казва,че на мъжа ми му е излязъл на 11м.и на 10 бил проходил,ама много не й вярвам.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #90 -: Март 27, 2008, 08:48:58 am »
Aми да си кажа и аз притесненията ние сме вече на 10м. и нямаме нито 1 зъб,неможе да лази ами само се влачи като гасеничка по под.Все си викам ,че е нормално и не трябва да се притеснявам,вие какво мислите?

Лора на 10 месеца нямаше и зъб, на 11 вече 4! Не е повод за притеснение, напротив - по-късно избили зъби, по-късно се сменят, а тогава устата е вече пораснала, за да побере големите зъби, които излизат. Иначе настава един ужас с криви зъби...мани!

Мати има дни до втория си РД и още е с беден речник от около 20-25 думи, изречение...ако "Мамо аму" е изречение или "Тати нани"...значи прави. Себе си започна да нарича "Ма", като попиташ кой "Ма", отговаря "Ти". И това от една седмица. Иначе много бърбори, опитва се да говори повече, отколкото може, забелязвам, че една дума значе повече от една нещо. Например "едно"/звучи като "ено"/ значи и "още", демек "още едно".
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #91 -: Март 27, 2008, 10:07:40 am »
Не е повод за притеснение, напротив - по-късно избили зъби, по-късно се сменят, а тогава устата е вече пораснала, за да побере големите зъби, които излизат. Иначе настава един ужас с криви зъби...мани!
Това за кривите зъби е мит ,момичета! Моят първи зъб е израстнал на 3м (на баща ми също), първо сменено зъбче на няма и 5г. Зъбите са ми идеално прави (на баща ми също). Т.е. по-скоро е до ген и до навреме извадени млечни зъби.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #92 -: Март 27, 2008, 11:31:11 am »
Здравейте момичета!
Искам да питам някоя от вас ползвала  ли е кенгуру? Доволна ли е и да ми препоръчате някаква марка. До каква възраст /и килограми/ принципно може да се ползва? Малкия е на 3м и понеже вече обича да го разхождат на ръце, а с таткото нещо много се озорваме, си мислех дали да не потърся и да купим. Дали ще му е удобно на малкия и колко време може да седи в кенгуруто.
И още един въпрос: каква слънцезащитна козметика ползвате?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #93 -: Март 27, 2008, 11:49:10 am »
Аз малко със закъснение... Но Мини, нацелувай Стефания, така хубаво протестира, напълни ми душата като гледах клипчето днес :)

Нина, обрива сигурно е от ласките на таткото. Ели яде каша ориз и царевица Фризокрема и не сме имали проблем до сега, тя я обожава все едно с това съм я закърмила, но пък в крайна сметка от дете до дете има разлика.

Зъбите, си е до ген. Мен на 15 ми сложиха коронка, както и баща ми на толкова са му слагали първата. За сметка на това все още имам 2 млечни зъба, което незнам дали е хубаво...

Говоренето, според майка ми на година и 2 месеца съм правела изречения. Никола също рано е проговорил, ще видим при Ели как ще е, за момента само бръмчи и въздиша артистично ;)

danydany, Ели я разнасям на кенгуру от втория месец, защото с количка по трамваите ми е невъзможно да я кача. В момента е почти на 6 месеца и пак когато ходя до центъра я нося на кенгуру. Нашето е Бертони от най-простите, има пак на Бертони една идея по хубави, но когато купувах нашето нямаше от тях. Това което трябва да гледаш е коланите да са ти удобни и задължително на кръста ти да минава колан. Дали ще му е удобно на малкия, май си зависи от него, Ели спи в кенгуруто без проблем, а принципно е полезно да се носят в кенгуру заради крачетата.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #94 -: Март 27, 2008, 16:04:54 pm »
Ioana, не се притеснявай. Нали виждаш очертанията на зъбетата по венците?
Валери се лигави от 4-ия месец, венците му са подути и набъбнали целите, а зъбчето му изби преди 2 седмици- т.е. на 1г и 2 месеца. Едно единствено все още! Както се шегувам - до 5тата годинка може и кътници да му излезнат, а ние с татко му ще спим явно след като пробият и постоянните зъби:)
Валери пак е болен :? Хрема, температура, гърло в комбинация със зъбните неволи.... Нооо има един весел педиатър дето казва: "Спокойно бе, ще му мине. Ето още месец два и ще им мине времето на тоз вид вируси. Ще дойдат тези с диариите.... И така до 6-тата годинка. После вече всичко става по-хубаво" :?
Някоя от вас да е водила детето си при Мустаков?
Между 6-тия и 8-ия месец бях въвела пиле. После направи много остра уртикария от банан, пи зиртек и т.н. Не бях давала пиле повторно докато не стана на 1 г. Е, дадох му и пак целия пламна. Та се чудя дали си струва да го водя при Мустаков да му направят тестове за алергия и да не действам отново по метода "проба-грешка", защото всяка грешка коства минимум едномесечно пиене на зиртек после.


*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #95 -: Март 27, 2008, 16:19:29 pm »
 via без да твърдя че съм компетентна за тестовете за алергии ( макар че аз съм се тествала имам алергия към домашен прах ужас да чистя не ми много в стихията ) мога да ти кажа какво казаха на неши приятели.Дъщеря им е на 3 години и се съмнват за алергия от животни и по точно от котки а и от някой храни.Ходиха при алерголог и той им казал че е още малка за тестове.Но може и да не е така сигурно и други ще се включат с мнение.
За нас да споделя захранването с ябълка върви добре само дето чедето се изхожда трудно и по цял ден ръмжи и се напъва.Предполагам е нормално.Акото и е малко зеленикаво и по сухо но не съвсем твърдо.Предлагам и вода без да е подсладена от момента на захранването и с охота изпива по 40-50мл.Вчера я водих на ортопед,малко се бях отплеснала и той каза че е късно за диагностика на ехограф ( каза на ехограф до 3-ти месец ) и ни каза снимка, направихме снимка и резултатите са добри няма признаци за локсация и доктора каза че всичко се развива добре.Та така това от нас
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #96 -: Март 27, 2008, 17:37:16 pm »
Nina, мисля, че си права в подозренията си за произхода на пъпките. на мен ще ми се раздразни кожата, ако ме търка някой с набола брада, какво остава за нежната кожа на 8 месечно бебе.

Надявам се да е така. Предполагам, че и на лицето и на меките части на крачетата и ръчичките щеше да има ако е алергия. Много ме е яд, щото съм правила забележка да не се докосва по бузките, никакви целувки и т.н., а за това не съобразих, захласната от веселбата и сладкия смях на Криси  :BangHead:
Но въпреки всичко, два дни ще яде много леки храни и възможно най-ниско алергенни. 

Мерси за включването.


Нинче, не искам да те тревожа излишно, но Вики също хареса тази каша/ млечна на Милупа -царевица и ориз/ и веднага след като я измих около цялата и уста се появиха червени петна, някои бяха и с връхче! Докато отидем до лекаря изчезнаха! Но док каза да не и давам повече! Дадоха ни фенистил на капки за 3 дни!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #97 -: Март 27, 2008, 18:07:30 pm »
хм, колкото лекари - толкова мнения.

via, при Мустаков може да се направи кръвен тест за алергии към панел храни. струва около 100 лв. не е малък за такъв тест. кожни тестове с надраскване се правят на по-късна възраст. а защо 1 месец Зиртек след обрив? джипито се прави на алерголог?
аз бих заложила на метода проба-грешка. кръвните тестове не винаги са достоверни.

Delica, аз съм водила Мартин на 7 месеца на ортопед, който го прегледа чудесно с ехограф и не е казвал, че не може.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #98 -: Март 27, 2008, 18:14:36 pm »
Обаче ся се чудя. При положение, че кариесът е заразен (не знам вирус ли, бактеря ли) дали пък като поникват по-рано не са повече изложени на влиянието на въпростното нещо...Ще се радвам някоя зъболекарка (не може да си нямаме заболекарка в Зачатие :)) да се включи и да ни просветли!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #99 -: Март 27, 2008, 18:22:31 pm »
Нинче, не искам да те тревожа излишно, но Вики също хареса тази каша/ млечна на Милупа -царевица и ориз/ и веднага след като я измих около цялата и уста се появиха червени петна, някои бяха и с връхче! Докато отидем до лекаря изчезнаха! Но док каза да не и давам повече! Дадоха ни фенистил на капки за 3 дни!

Ами ще проследя...Днес са затихнали и само кожичката е леко като изпръхнала. Абе май си е от брадата.
Кашата е безмлечна на Милупа. До сега от храна не е проявявала алергия, жълтък дадохме спокойно. Дано не съм прекалено смела, но смятам и да не изперкулясвам при сегашната ситуация и смятам да не давам никакви капки против алергия, особено на своя глава, а и на лекарката не съм звъняла. Като мине всичко пак ще дам от тази каша малко, за да видим.
Просто за мен не е възможно да е алергия и да няма на друго място дори и една дребна пъпчица, както и абсолютно никакви прояви като повръщане, разстройство и т.н. Но понеже проявите пък на алергия могат да са най-разнообразни, затова и попитах тук, все пак има доста компетентни мнения и разчитам.
Благодаря и на теб, ще съм внимателна с тази царевица.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #100 -: Март 27, 2008, 19:44:09 pm »
Нинче, май нямат безмлечна царевица и ориз Милупата  :o http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=852&zenid=9b2ee738142352af4aea645077a6de84 тази ли е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #101 -: Март 27, 2008, 22:22:45 pm »
Нинче, май нямат безмлечна царевица и ориз Милупата  :o http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=852&zenid=9b2ee738142352af4aea645077a6de84 тази ли е

Имат, имат, ама има в нея и Био-нишесте от тапиока, в някакво малко количество. Търговското и наименование е Био-безмлечна каша Грис  :? Иначе съдържа "фини и лесно разтворими люспи от зърнени храни /ориз и царевица и био-нишесте от тапиока/
Прочела съм информация за тази тапиока или по-точно нишестето - има го дори в някои адаптирани млека.

Абе от брадата е май, затихнали са, сега само е грапава кожата, но ще държа под око и тая каша. Помня, че и на мен като бяхме още млади гаджета и се целувахме  :lol: ми бяха излезли, та дето вика Джам на едно 8 месечно бебе какво остава.

 


*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #102 -: Март 27, 2008, 22:26:29 pm »
Jam, защото в момента в който се изрине и дам 10 дена зиртек, на следващия ден след спирането му е отново в пъпки. Понякога са 1-2, но в повечето случаи обрив има по цялото тяло...Следва пак седмица зиртек, пак спиране и когато след н-тото даване и спиране се появят само 2-3 го спирам за по-дълго. На джипито разчитам за нормални болести, а на частната педиатърка - за всичко. Но тя е доста в час с алергиите. Да те питам и още нещо- как точно взимат кръв за изследване и венозна ли е? Щото нашто шило абсолютно не понася някой да го хване здраво и недоумявам как ще държа за да го боцнат?!
Нина, и според мен причината е в таткото :wink: Все пак: царевицата е силен алерген


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #103 -: Март 27, 2008, 22:32:23 pm »
via, кръвта се взема венозно. ние не сме правили такъв тест.
много ми е странно това, което описваш. ако обривът е от единичен прием на алергизираща храна, няма логика след 10 дена прием на антихистамини и спиране на алергизиращата храна, отново да се появят обривите като спрете зиртека. чак пък толкова як алерген, дето 10 дни да стои в организма....
дали изобщо за хранителна алергия става дума?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #104 -: Март 27, 2008, 23:04:49 pm »
Мини, тази каша, за която Нина ти говори е от сините кутии на Милупа. Безмлечна е.
Баш нея глася да давам за първи път тези дни...
Но всъщност Симона е яла царевица, в някакво зеленчуково пюре на Хип, преди време, но само при самото въвеждане. После не съм давала и тези дни мислех да предложа този "грис".
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #105 -: Март 27, 2008, 23:35:46 pm »
е те тва тапиока още не съм дала, назад съм с материала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #106 -: Март 27, 2008, 23:57:39 pm »
е те тва тапиока още не съм дала

мини, детето да не би затова да протестираше така буйно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #107 -: Март 28, 2008, 08:37:42 am »
Колкото и да е странно - ние сме със същия проблем - само че аз й дадох царевица на Фризокрем - безмлечна и има едни червенки отзад в гънките на коленцата и обривче по коремчето, което се премести странично... та на мен на алергия си ми прилича. Сега ще я спра, ще наблюдавам, пък след седмица-две пак ще дам - разбира се с уговорка с тате да не целува в тоя период  :) но пък и Ема си има май проблеми с кожата - я екземка ще й излезе, я пъпчица тук-там...
Внимавам уж с храните - ни жълтък съм дала, за глутен също се ослушвам - и така!

А протеста е знаменит  :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #108 -: Март 28, 2008, 08:53:57 am »
 :cool:
А протеста е знаменит  :D

Мини :ask: дали не е възможно да им го пратиш като линк в коментарите срещу петицията!?

 "Протеста на :ballons:Стефи!"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #109 -: Март 28, 2008, 09:01:04 am »
Gery, благодаря за отговора.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #110 -: Март 28, 2008, 11:43:17 am »
Момичета, колко време кървихте след раждането? При мен стават 37 дни и няма изгледи да спре. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #111 -: Март 28, 2008, 12:21:31 pm »
Момичета, колко време кървихте след раждането? При мен стават 37 дни и няма изгледи да спре. :?

40 дена  :D, накрая обаче намаля доста и след това си е съвсем регулиран на 28 дена.
White, да не забравиш на 40 ден молитвата за майката  :D. А ще правите ли погача?  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #112 -: Март 28, 2008, 13:16:30 pm »
White, на 26.02 родих и от вчера не ползвам превръзки. Не знам дали е моментно, да се надяваме, че не.
kassi , аз съм се засилила с организирането на погачата, като за щастие 40-ие ден се пада събота, но не знам къде мога да я поръчам  :oops: Някакви идеи?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #113 -: Март 28, 2008, 13:21:50 pm »
В 100 гр. сладки правят страхотни питки, ако имаш наблизо поръчай си там :)
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #114 -: Март 28, 2008, 13:34:32 pm »
В 100 гр. сладки правят страхотни питки, ако имаш наблизо поръчай си там :)
Нямам, но ще хвърля едно око на сайта :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #115 -: Март 28, 2008, 15:08:06 pm »
Аничка, най-хубаво някой близък роднина или приятел да ти замеси погачата, моите ги направи сестра ми, и казва, че докато месила ги орисвала все на хубави работи  :wink: :lol:. Аз днес ще правя питка, че ще имам на гости една прелестна млада дама на "Зачатие"-кандидат-снаха :lol:.

 Ето нашите питки.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #116 -: Март 28, 2008, 15:40:57 pm »
Обявете ме за "луда" обаче не съм правила 40 дена, първо беше студено, второ нашите баби са вятър ги вей на незнам какъв кон. :) Не съм се отделяла от Тони от както се е родил, на пазар, на лекар все съм с него. Да ви кажа тежеше ми, да нямаш абсолютно никаква помощ е меко казано изтощително, но се надявам когато порастне Тони да им натрия на всичките муцуните. На бабите, на лелята, на дядото и въобще на всички дето само ми търсят кусури и ме корят за щяло и нещяло.
Та в тази връзки неможах и прощапулник да направя, на ей затова немога да им го простя, ама то пък май и не е нужно да го правя. Всички много заети, много работни, болни и т.н. а си мислех, че детенце като е първо и единствено внуче, ще го ... Ееееееех мечти, мечти  :)
То малко стана за горната тема "Емоционални..." ама пък не смея и там да пиша. :?

Здрави бебоци за да им се радват все мами от Зачатъка. :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #117 -: Март 28, 2008, 15:42:16 pm »
Аничка, най-хубаво някой близък роднина или приятел да ти замеси погачата, моите ги направи сестра ми, и казва, че докато месила ги орисвала все на хубави работи  :wink: :lol:. Аз днес ще правя питка, че ще имам на гости една прелестна млада дама на "Зачатие"-кандидат-снаха :lol:.

 

Абе то, че хубаво - хубаво, ама родата в друг град :) Няма кой. Иначе аз звъннах на 100 гр сладки, 1 кг погача е 7 лв, 1,5 кг - 10,50, най-голямата 2,5 е 17,50.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #118 -: Март 28, 2008, 16:05:16 pm »
Jam, и аз имах подозрения дали е от храна. Сменях козметика, сменях прах за пране, сменях обстановка, но всеки път пъпките се появяват след прием на храна. Ако не съм давала нищо различно след спиране на зиртека 5-6 дни всичко си му е ок/евентуално 1-2-3 по гърба, краката и ръцете/. Та със сигурност е храна. Ето последния път след пилето: дадох на 5-ти февруари, на 6-ти цялото тяло в пъпки. Веднага зиртек- след два дни телцето му чисто, но 10 дни не съм го спирала. Разболя се- температура и гърло, съпроводен със зиртек, защото трябваше да слагаме приорикс, а изрично ми казаха да давам зиртек минимум и два-три дни след слагането му. Аз се застраховах с една седмица. В деня в който не дадох зиртек яде пюре ябълка, грозде и ориз на Алете. Все неща, които е ял - вярно не бях давала дотогава точно тази марка, но резултата не закъсня - отново по цялото тяло. Пак зиртек 10 дни. Оправи се. Спрях го сега, за да имаа 20 чисти дни до изследванията - пак 3-4 пъпки, но не е фрапантно. Но трябва да пие антибиотик и следователно пак зиртек. Та съм в голяма чуденка, но ще се поразровя във форумите за алергиите да се информирам.
Перде, не е толкова голям пропуск отбелязването на 40-те дена. :wink: Ние само ходихме за чиста молитва и толкова. Беше адски грипаво време и преценихме, че не си заслужава риска.
Уайт, при мен на 36-тия ден спря за два дни, но после пак започна и така още две седмици.
Мини, доста се посмях с глас :D Страхотна е Стефания!


*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #119 -: Март 28, 2008, 16:19:40 pm »
Уайт, при мен на 36-тия ден спря за два дни, но после пак започна и така още две седмици.

Успокои ме. При мен спря за ден преди около седмица, но сега си е доста и то чиста кръв. Бях се притеснила.
Касита, ще правим погача и на молитва ще ходим. Толкова сме ги чакали тези моменти.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #120 -: Март 28, 2008, 16:32:20 pm »
Обявете ме за "луда" обаче не съм правила 40 дена,

е, хайде сега пък луда :lol:
аз уважавам желанието и нагласата на всички, които искат да следват тези традиции, хубаво е човек да има такива неща, които да му доставят приятни емоции. Но на мен лично не ми идват отвътре. 40 дена "по правилата" не съм правила, просто се събрахме цялото семейство с все мъже и хапнахме питка за здраветон а детето, а и тъкмо повод да се омеси една хубава питка, че кога иначе :wink:
Традиционната българска сватба със безчетен брой знайни и незнайни роднини, крадене на булката и всякакви подобни ритуали също не мога да я преглътна, не мога да се видя в центъра на едно такова събитие, затова се омъжих с една спокойна вечеря. Не мисля да кръщавам Симона, не съм дълбоко религиозна и също няма да се чувствам себе си, а и предпочитам да е достатъчно голяма и разбира какво се случва, както и да има право на избор. Тъй че аз съм още по "луда" :)
« Последна редакция: Март 28, 2008, 16:34:26 pm от tzvetenze »
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #121 -: Март 28, 2008, 16:48:08 pm »
Аз имам питанка към мамите с по-голям стаж. Кога се започва да се мият зъбките? Понеже Алекс вече е с 2зъба и са се показали на около 1мм. Или трябва да изчакам докато израстнат напълно? Само с четка или и паста(бебешка), по кое време и въобще споделете опита си. Благодарско.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #122 -: Март 28, 2008, 18:21:52 pm »
Мече, Стефания беше почти на годинка като й купих, щото четох, че Васето мие на Андрея зъбките и се засрамих, имаше шест зъба детето вече  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #123 -: Март 28, 2008, 18:27:45 pm »
mecheto, май има различни схващания за миенето на зъбки. аз почнах някъде около 10-тия месец. общо взето, когато почнат да ядат твърда храна е добре да се мият. първо ползвай силиконов накрайник за пръста и бебешка паста без флуор.

хубаво е да се мият зъбите редовно. по едно време забелязах, че Мартин има жълто оцветяване на предните зъбчета около венците, въпреки, че уж си мие сам зъбите 2 пъти на ден. почнах да търкам аз старателно и жълтото изчезна, но за мен това беше важен сигнал, че вече е време за сериозно миене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #124 -: Март 28, 2008, 19:49:32 pm »
Кървенето при мен продължи почти 60дни,аз бях с операция,но др. Даскалов ми каза че нма нищо обезпокочващо.

Наде,тук в Бургас не съм чула да се правят пити на 40я ден,като споделих,че искам да правя всички бяха много учудени,та така и не направих.Обаче в Пазарджик откъдето съм се прави и е хубаво като традиция.Малката като беше на 3.5месеца ходихме на църква и там ни пяха молитва която се прави за майката и бебето на 40я ден,макар и със закъснение.

Какво ви е мнението относно Зумафлуора за бебета и давате ли на децата  си?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #125 -: Март 28, 2008, 20:13:35 pm »
Това,което ми е казавала детска стоматоложка - да се мие от появата на първото зъбче. Каза, че може и само с напръстника, без нефлуорната паста, или пък с нея - не било кой знае от какво значение, важни били почиствашите движения с напрастника по зъбчето, за да премахнеш остатъците от пюрета и особено лепкавите кааши - лично мое наблюдение, а после и евентуални парченца храна.
Флуорната паста забравих от кога се почваше, кажете другите кога беше?
Аз онзи ден купих едно комплектче на Бебе Конфорт - една дълга чесалка, една гумена четчица за зъбите, която взех, за да й показвам сама да мие под формата на игра и една детска четчица, но вече с косми, която я дават за след година и 1/2, ама на мен нещо голяма ми се вижда и с едни дълги косми, та може би за този период ще потърся друга. Иначе средния гумен вариант е много удобен, Симона вече започва да схваща предназначението му - знам, че няма да си ги измива качествено сама отсега, но искам да свиква със самата технология.
Каквото и да се говори - че си е до ген (в което съм убедена), че миенето няма особено отношение към здравината на зъбите (личния ми опит за съжаление е точно такъв) аз ще бъда настоятелна в това да го науча детето на добра устна хигиена.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #126 -: Март 28, 2008, 21:44:58 pm »
Много ви благодаря за отговорите! А какво представлява силиконовия накрайник?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #127 -: Март 28, 2008, 23:06:55 pm »
Мече, това е един силиконов напръстник, с четчица - но пак силиконова, не с косми - нахлузваш си го на показалеца и четчицата ти идва в горната част на пръста, и е много удобно да почистиш. По аптеките и бебешките магазини ги има.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #128 -: Март 28, 2008, 23:17:02 pm »
Защо не препоръчват педиатрите до 2та - 3та година възглавница? Заради риск от задушаване ли, или изкривяване някакво? Хайде за маллките бебета - задушаване, предполагам, но след годинката, когато то вече се върти, изправя само и т.н. - каква е причината?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #129 -: Март 28, 2008, 23:29:25 pm »
Възглавници не се препоръчват поради задушаване, незнам как може бебе да се изкриви, от какво , ние как спим. :wink: :)
Тони спи на възглавница вече почти от половин година, ама той верно спи и при нас, но това друга тема. :?

За силиконовия напръстник, ако си купите бебешка паста без флуор Ненедент, в опаковката има такъв. Иначе когато търсих бебешки пасти ми предлагаха само детски, всички на които пишеше да се използват над 6 год., тоест може би от тогава вече пастата е със съдържание на флуор.
В началото пробвах с накрайника, обаче моето диване яко го давче и ме хапе, с четката вече е друга работа, макар че и тя некачествена излезе и ще търся нова :D
Дайте идеи за марка качествени бебешки четки за зъби.
« Последна редакция: Март 28, 2008, 23:32:06 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #130 -: Март 28, 2008, 23:33:52 pm »
незнам как може бебе да се изкриви, от какво

Ми знам ли, някакво изкривяване на гръбначния стълб имах предвид, нали има една теория, че е по-добре да се спи без никаква възглавница - иначе аз възглавницата не си я давам за нищо на света :wink:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #131 -: Март 28, 2008, 23:40:03 pm »
ами щото се върти, сигурно :D
аз за момента не виждам Криско как би се "възползвал" от възглавницата. той обитава креватчето в 3Д вариант :lol:
Цвети, от другата тема, давай рибата вече, защото Симонка си е изградила мнение и може да не я хареса, поради специфичния вкус!

аз имам проблем, знам, че се случва, но се напрягам. Криско ми отказва пресните плодове :( никога досега не е бил претенциозен на храната, но от 2-3 седмици упорито отказава ябълки, круши. днес отказа супата от коприва за вечеря. плодовете на пюрета ги яде, но пасирам ли пресни, тц. ще ги спра за 10ина дни сега, но какво друга мога да направя?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #132 -: Март 28, 2008, 23:41:17 pm »
аз за момента не виждам Криско как би се "възползвал" от възглавницата. той обитава креватчето в 3Д вариант :lol:

Охоо, ей сега ще ти обясня някои как се въползват :lol: Симона познава много добре възглавницата и знае за какво служи, въпреки че тя самата няма такава. От почти седмица ми прави един и същи номер вечер. Спи й се, слагам я да спи, изправя се и почва да мрънка. Опитвам с добро - не заспива диването. Мрънка, набира се, иска да излиза от кревата. Вадя я - отива до голямото легло - в нейната стая им аосвен бебешко и едно единично за възрастни - протяга се към възглавницата, иска да я стигне и вземе. Връщам я в креватчето, но заедно с възглавницата, голяма радост настъпва, сборва я два -три пъти, мята се отгоре й по корем, взима си сама бибката, която е захвърлила преди това гневно, слага си я в устата, само дето лампата сама не си загся и блажено си заспива. Това вече 5-6та вечер се повтаря. После махам възглавницата, но сутрин винаги я заварвам, че е легнала в/у Ги - играчката, с която спи и която вече се ползва за възглавница!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #133 -: Март 28, 2008, 23:53:49 pm »
аз имам проблем, знам, че се случва, но се напрягам. Криско ми отказва пресните плодове :( никога досега не е бил претенциозен на храната, но от 2-3 седмици упорито отказава ябълки, круши. днес отказа супата от коприва за вечеря. плодовете на пюрета ги яде, но пасирам ли пресни, тц. ще ги спра за 10ина дни сега, но какво друга мога да направя?

Брей Ман и ние така от една седмица, омръзнаха ли му незнам, ама и аз ще разредя. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #134 -: Март 29, 2008, 00:02:00 am »
що не смесите 1:1 готово плодово и пюрирано домашно от пресни плодове.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #135 -: Март 29, 2008, 00:07:08 am »
що не смесите 1:1 готово плодово и пюрирано домашно от пресни плодове.

аууу, това не ми беше хрумнало 8O Цвети, .........
ще докладвам Овреме, благодаря!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #136 -: Март 29, 2008, 00:22:26 am »
Ние сме в бебешки пубертет :? От два дена някой е сменил доброто ми и послушно дете със звяр :( Днес заради него щяха да ни арестуват за малтретиране на дете, така се дра на улицата :( Освен това тръгва нанякъде, не се оглежда, не го интересува отива ли някой след него, отпрашва си без да ни потърси и не го е страх :? В чудо съм се видяла, а вчера стоя целия ден гладен, защото не искаше да яде това, което аз съм му предложила, а иска грис каша от кофичка... Къде бъркам? И колко трае това? Или ще се самоубия или ще убия него... Вчера целия ден не съм говорила с него, не съм го докосвала, не му обръщах внимание, наказах го и без телевизия да стои. Това нормално ли е? Освен това е и болен, за не знам кой път по ред, а тук педиатрите ми отказват изследвания... Ще лудна вече :BangHead:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #137 -: Март 29, 2008, 08:10:30 am »
Момичета,кажете,има ли правило кои зъбки излизат първо и как да разбера,че са зъбки(малко тъпо,но незнам как да разбера това,което има синът ми дали са зъбки)Отгоре на венеца има 2 бели топченца-твърди,но на мястото където са резците,въобще не ми приличат на пробили зъбки,а по скоро на някакви образования,а до понеделник ,докато отидем при педиатърката ще се побъркам от притеснение.
На всичкото отгоре от 4 дена мъжът ми е с темп.38,правиха му доста изсл.,които потвърждават ,че има някакво възпаление,но не се знае къде и вчера му избиха 3-4 пъпки и джипито му казала,че може да кара варицела,а свекървами не може да си спомни дали я е карал и сега съм го "командировала" за няколко дни в тях докато се разбере какво е,но ако е варицела има вероятност и Ангел да е прихванал ,направо ще откача от притеснение.
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #138 -: Март 29, 2008, 09:43:13 am »
baksisa мила и аз като теб не знаех, как изглежда пробило зъбче и все се вглеждах и пипах из устата на Тони. В един момент ми писна и спрях. Лятото отидохме на вила с още едно дете, Тони беше крив, абе ужас решавам да погледна в устата му и виждам две бели точици на мястото на резците. Не напипвах нищо твърдо и реших, че си е възпалил венците, защото сме на друго място и гризка на другото дете играчките.Започнах да мажа с Дактарин и след два дни, както мажех изведнъж ми забоцка на пръста. Оказа се първото зъбче. Не се притеснявай или пък ако ще ти е по спокойно го заведи на педиатър.

Гане винаги като ви чета патилата с малкият ти голям мъж, правя някаква асоциация с моето диване. Незнам кризи на растежа ли са , пубертети ли, обаче ние това го правим което описваш отдавна.Все още обича да се вози в количката, обаче като го пусна да си играе сред децата, хуква без да ме търси, драсва си където реши и ако реша да го взема или преместя, настава малък кошмар. Писъци чак да ти се спука тъпанчето, а най интересното е че всички ме гледат обезумели и ми правят забележка да го накарам да спре 8O
Преди пазарувах/ме с него верно по набързичко, че да не му омръзне, обаче сега е ад. Честно незнам и аз какво да направя и какво е редно. От седмица ми отказва храна иска само каши и кремчета и само от определена лъжица, изтраях два, три дни, ама взе че ми писна, а алтарнатива не съм намерила все още.
« Последна редакция: Март 29, 2008, 09:45:54 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #139 -: Март 29, 2008, 10:22:45 am »
Момичета,кажете,има ли правило кои зъбки излизат първо и как да разбера,че са зъбки(малко тъпо,но незнам как да разбера това,което има синът ми дали са зъбки)Отгоре на венеца има 2 бели топченца-твърди,но на мястото където са резците,въобще не ми приличат на пробили зъбки,а по скоро на някакви образования,а до понеделник ,докато отидем при педиатърката ще се побъркам от притеснение.
Ние вчера бяхме на преглед и понеже Вероника има същите две образувания, приличащи на зъбчета, реших да попитам кога ще пробият. Оказа се, че това въобще не са зъбки. Забравих как точно ги нарече педиатърката, но е факт, че аз аз съм си въобразила нещо грешно...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #140 -: Март 29, 2008, 12:33:24 pm »
Гане и Перде, това с тръшкането и капризите е навсякъде. Оставям си я да се натръшка като и показвам и обяснявам ясно, че файда от това няма. Тя си се дере,пищи и премята , аз я гушкам с безизразен поглед все едно просто си седи и нищо не е станало и така. В един момент и писва да реве и спира и почва да си играе. Когато обаче съм ядосана, усеща че нямам нерви да се занимавам и продължава докато мине номера. Децата всичко разбират, усещат и са голями хитруши. Когато кажа НЕ, значи НЕ и сто баби в комплект да се и да се тръшкат с девойката компромис няма. А забележка за тръшкащо се дете прави само този, който е забравил какво е правило неговото или просто се прави на интересен в случая. Досега не съм видяла дете което да не се разсърди за нещо и да не се разреве и запремята.
Има в нас правила който се спазват стриктно.
1 Не се яде в цялата къща, ядем в стола за хранене. Щом слезе приключваме с яденето. Не я гоня и не се моля да се храним. Колкото иска толкова. Не е заслабнала 11 кг е :lol: И естествено каквото падне на земята не се яде!
2 Когато се качим в колата сядаме в столчето. Съпротивата е жестока и има моменти в който рева  е толкова силен, че хората на светофара се обръщат и ме гледат накриво. Само едно ще ви кажа- дреме ми. И да я извадя, тя иска на шофъорското място, нали се сещате че и на седалкката отзад да е пак ще се дере да иде отпред?
Свиркам си и си карам. Мъжа ми малко се опитва да развали дисциплината, но отнася скандала набързо и всичко приключва. Сега си знае и да се тръшка файда йок и настава тишина :lol:
3 В къщи цветятя не се късат. Свекърва ми много обича да къса цветя и да си топи във ваза, но сади само това дето се яде. Пресякох тази и страст още в зародиш, това което аз съм насадила расте сано и единствено в градината. Ако иска да къса да си сади. От инат почна и малката да учи. Докато си беряха зюмбюли, малката си хапна да провери как е и на вкус и късането приключи. Да не говорим, че има и отровни растения.
Това са трите неща за който компромис не правя и мисля, че за малката ще е голям плюс. Играем по цял ден, цапаме се, ровим се в пясъка, пръскаме се с вода, пускаме се по пързалки и катерушки, разхвърляме заедно играчките и цялата къща, но когато дойде време за почистване и събиране, Мони се вкючва активно. Събираме конструкторите в кутиите, играчките в кошарата, дрехите в чекмеджето, чинииките в шкафа(давам и пластмасови чиний за пикник да си играе).
Това е от мен за възпитанието и забраните, давайте и вие идей за възпитанието на непослушковците
Поздрави и целувки на дечицата :)
   :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #141 -: Март 29, 2008, 12:52:06 pm »
Досега не съм видяла дете което да не се разсърди за нещо и да не се разреве и запремята.

И аз така, съвсем нормално е, не трябва да си хабим нервите за такива неща, дето са естествени.
Симона отскоро започва да проявява подобни признаци, но виждам как зачестяват с развитието й, голям е имитатор, вече много неща разбира, иска да получи конкретни неща, тръшка се, все още мога да я позалъжа, но усещам, че и при нас скоро ще се разиграват подобни сцени и мисля, че това е нормално.
Лиде, и аз приветствам идеята да има правила, мисля че е по-добре не само за нас, но и за детето.
Аз също се опитвам да въвеждам някакви у дома, както има и неща, за които не се ядосвам и съм преценила, че не ми пречи, ако ги прави. Не ми пука, че си цапа дрехите, а и занапред все повече ще го прави - в крайна сметка пералнята е за това. Нека разхвърля и играчките. Но също се опитвам да създавам навици, че се спи в легълцето, че се яде в столчето, и аз съм я оставяла да реве, но е возена винаги в стола за колата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #142 -: Март 29, 2008, 15:20:16 pm »
Гане, нали вие имахте периоди на нощно будуване при Алекс? какво стана, отминаха ли? при нас в последната седмица имаше 3 нощи, когато се будеше към 3-4 часа и повече никакво спане. а снощи беше пълния кошмар - легна в 21, събуди се в 23 часа и рева и се дра до 4 сутринта. единственото, което го успокояваше, беше да гледа филмчета. 2 часа нон-стоп е гледал, просто не издържахме повече на безкрайното мучене и дране. и игнориране пробвахме, и носене на ръце, и храна, и бой - нищо не помогна. имам подозрения, че е свързано с ваксината Приорикс, която му сложиха преди 10 дни.

baksisa, да, има ред на изникване на зъбите, но не е задължителен. обикновено изникват първо долните средни 2 резеца, после съответните им горни другарчета, после останалите 2 горни и долни резци, после предкътници, кучешки, кътници.

manhattan, Мартин яде риба за сефте на година и половина - хареса я веднага. при него също напоследък има отлив от пресните плодове - преди обожаваше да гризе парчета ябълка, а сега не ги иска. хлеб ни дай на нас...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #143 -: Март 29, 2008, 16:15:43 pm »
Здравейте. Ние сме болни. В четвъртък през нощта вдигна температура. Заведох я на лекар сутринта в петък, нямаше й нищо. Нослето потече бистри сополки. Изписаха ни лекарства за мазане на венците /изкарва кучешките зъби/ и Септадин за всеки случай за гърлото. Да, ама нощес отново вдигна Т., айде пак Нурофен. Преди малко се върнахме от докторката. Вече нослето й е запушено и изкарва жълт секрет. На всичкото отгоре я е ударило и в очите, което се оказа конюнктивит. Вчера е имало детенце от нейната група със същата диагноза. Та сега се на капки, очна маз, други капки за нослето, за Т. И май се опитва и да кашля. :(
Отделно е кисела и не иска да седи при баба си, а като я вземе тя, почва да реве за мен.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #144 -: Март 30, 2008, 00:45:46 am »
Мдаам, нямам нищо против да се тръшка, ама да е у дома, защото тук няма шега, ще ме арестуват за това, че го малтретирам. Направиха ми вчера забележка и ме обвиниха, че го бия на публично място без да съм го докоснала.
За правилата - ние също имаме такива - не се яде извън стола, не се возим извън стола, спи се само в креватчето, къпем се в определен час, яде се в определени часове, но от скоро нито едно от правилата не работи. Само като се ядосах и откарахме цял ден без телевизия. Оказа се, че може да си играе тихо и кротко с 4 магнита и краката на един стол. Само че забелязвам в него някаква агресия и се притеснявам. Тази вечер няколко пъти удари едно приятелско момиченце, ей така без нищо :? Блъска я с юмруци и дори обясненията, че това е аучи, не му направиха впечатление.
Джам, от време на време се буди, но за съвсем за кратко. Наскоро имахме такива периоди,заради кашлица - будеше се и не искаше да заспи и почти нищо не помага. Мога само да те успокоя, че това преминава, друго идва. Ще го израсте, при нас така се получи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #145 -: Март 30, 2008, 07:17:46 am »
Благоаря ви за отговорите,дано наистина се окажат зъбки,а не нещо друго.
Снощти за първи път го къпах самичка(нали таткото е болен и го изпратихме в свеки),проблеми с къпането нямаше,но докато му приготвя нещата за къпане ,той пищя така силно (свикнал е през това време да го събличам и да правим гимнастика),че съседите започнаха да тропат отгоре.Дано тази вечер е по-спокоен,а и с това часово време как ще свикнем.!
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #146 -: Март 30, 2008, 11:05:19 am »
Мдаам, нямам нищо против да се тръшка, ама да е у дома, защото тук няма шега, ще ме арестуват за това, че го малтретирам. Направиха ми вчера забележка и ме обвиниха, че го бия на публично място без да съм го докоснала.

Е това пък как и защо - след като не си го била как някой те обвинява, че си???
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #147 -: Март 30, 2008, 11:18:26 am »
Ааа Цвети така е - даже и нищо да не му правиш, ако то се развика, че го бият направо не ми се мисли :?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #148 -: Март 30, 2008, 12:13:20 pm »
Мдаам, нямам нищо против да се тръшка, ама да е у дома, защото тук няма шега, ще ме арестуват за това, че го малтретирам. Направиха ми вчера забележка и ме обвиниха, че го бия на публично място без да съм го докоснала.

Е това пък как и защо - след като не си го била как някой те обвинява, че си???

Цвети, тя историята е дълга и много се ядосвам като мисля за нея, но накратко - тук немците ако ти пищи детето, решават, че го биеш. Та моя хубостник в петък се тръшка и рева кански на центъра на града и понеже бях минала в една малка улица, да не ни слуша половин Мюнхен, опитвайки се да го приспя и люлеейки го на ръце, приближава се някаква дама и казва - вие защо го биете. Казвам не го бия, просто е уморен и му се спи, затова реве. Не, вие нарочно сте се скрили тук, за да може да го набиете на спокойствие. :x Та така, за малко да ме арестуват заради неговия пубертет. Тук ако решат, че малтретираш детето - нямаш много шансове да се отървеш. иди доказвай, че нямаш сестра :x Затова ме е страх от този пубертет, че като нищо може да ме тикнат в затвора или да ми го вземат. :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #149 -: Март 30, 2008, 13:04:31 pm »
Леле, Гане, вярно било, че едва ли не постоянно те наблюдават кога ще сгафиш да не наклопат и обвинят... По тяхната логика, в БГ щеше да има само женски затвори.
Ние вече сме на антибиотик. Няма спирка тая температура, отделно кашля от снощи. Таткото ни каза, че за тая година достатъчно била ходила на градина. :(
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #150 -: Март 30, 2008, 13:11:45 pm »
Е стига бе. Ми техните деца не се ли тръшкат, не се ли изнервят, когато са уморени, спи им се, нещо ги заболи??? Все пак има толкова много ситуации, в които детето реве без особена причина, просто за спорта и дори и самото то не знае защо реве - ето,например, вчера излязохме малко на слънце с количката, Симона беше в хубаво настроение, пя си и бърбори по пътя, но в един момент - не знам, просто и доскуча ли, какво (беше нахранена, наспана и т.н.) почна да си мрънка, при което аз - след като се уверих, че нищо не я боли, притеснява, поговорих и малко със спокоен тон , дадох играчка и т.н, продължих да си бутам количката. Мрънкането обаче все повече се засили, премина в плач, рев, дране - ами то някак си се усеща и аз знаех, че нищо й няма, просто нещо не й е кеф и се набира все повече да реве и накрая 100% сама не знаеше защо го прави. Пред блока вече се дереше яко, а като влязохме във входа направо кънтеше. Прибрахме се у нас, свалих я от количката, порева, порева и тръгна доволна да си нагледа играчките, след 2 мин вече играеше и се хилеше, все едно нищо не е било.
Та мисълта ми е - аз смятам, че такива настроения е нормално да ги има, рев за нищо, тръшкане  и т.н. (при по-голямо дете де, не бебе на 3мес) - и как ей така е решила, че го биеш??? Тез германчета никога ли не реват бре?
*
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #151 -: Март 30, 2008, 18:49:27 pm »
Здравейте момичета от нас.Тъкмо се бях видяла в чудо с това нащо захранване въпреки добрите стъпки в първите дни ( мойта госпожица не искаше нищо повече от 1-2 лъжички )и мислех да искам съвет и днес разбрах, че бебка не иска да яде от лъжица а да пие от чаша.Разредих с вода пасираната ябълка и така си изпи цялото количество, половин ябълка.Не знам дали е правилен този метод ама вече седем дни не успявах да увелича количеството камо ли да заместя хранене.Ще се радвам на мненията ви.Иначе последните дни почна да заспива през деня само след като посуче палко на гърдата.До сега не го е правила.Нещо е нервничка но няма видима причина освен въпросните зъбки може би.Поздрави.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица с повече слънце 24.03-30.03!
« Отговор #152 -: Март 30, 2008, 22:51:45 pm »
Лекси, Цветенце, така е тук - дебнат те да не би да тормозиш детето си. Въпреки че явно не е както трябва, защото има в последно време много случаи на детски тормоз, при който не са направили нищо. Обикновено се обаждат жени, които не са женени даже. Те са най-досадни. Децата им рядко се тръшкат, не знам защо е така. За рева - реват, но много малко се търкалят по земята или да се дерат така, както съм виждала в България. Не знам как го постигат :? А за решението - просто е видяла, че го държа притиснат до мен и понеже той пищеше е решила, че съм го била и нарочно съм се скрила, че да може да си го бия на спокойствие. А той пък като видя, че има някой да го защитава ревна двойно :x Просто кошмар понякога :(
« Последна редакция: Март 30, 2008, 23:41:14 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю