0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #80 -: Март 12, 2008, 20:11:05 pm »
Аз пак да се оплача - 1 седмица беше здрава малката, а от тази нощ пак е с хъркащ нос и покашляне :( Вече незнам какво да правя :?

Мари_пзи моята Беа е с хрема ве4е по4ти месец :( и аз незнам какво да правя, запо4на да хърка и само си 4еШе нослето и го търка постоянно.
Ти с какво я лекуваШ?
аз само със физиологи4ен разтвор, друго не ми дава педиатърът.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #81 -: Март 12, 2008, 20:33:28 pm »
Момичета, аз пак старат песен, но пускайте секрет от нослето, не е нормално цял месец хрема.
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #82 -: Март 12, 2008, 20:50:43 pm »
коки, мече, благодаря ви за отговорите!
ходих днес до премаман и взех такова.
джоши, ето това е: http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=69. струва 60 лв.

Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #83 -: Март 12, 2008, 21:11:56 pm »
Срещичка, а в събота съм супер заета! Егати! :(
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #84 -: Март 12, 2008, 22:33:58 pm »
коки, мече, благодаря ви за отговорите!
ходих днес до премаман и взех такова.
джоши, ето това е: http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=69. струва 60 лв.

Благодаря Пипи!После сподели да ли си доволна от покупката.Изглежда добро.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #85 -: Март 12, 2008, 23:01:35 pm »


Мари_пзи моята Беа е с хрема ве4е по4ти месец :( и аз незнам какво да правя, запо4на да хърка и само си 4еШе нослето и го търка постоянно.
Ти с какво я лекуваШ?
аз само със физиологи4ен разтвор, друго не ми дава педиатърът.
Ми физ.разтвор и Низита мажа в нослето.

Стеф, преди 10-ина дни пусках - всичко е чисто!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #86 -: Март 12, 2008, 23:07:03 pm »
Мари, а през целия ден ли й е запушено нослето? Тече ли?
И Кристина похърква на моменти, но не и тече носа. Вечер обаче след баня като е "габардясала"  :lol: демек разкиснала се и след това и слагам физ. разтвор и обирам сополките и за през нощта е ОК, не хърка.
А Олинт слагхте ли вие? Май да или поне от темата на Бърди мисля съм прочетла? Той не помогна ли /Олинта/?

Дано му мине на човечето симпатично, да не се мъчи  :(.

Киска ли се бузанката още, както на онова клипче дето беше пуснала?  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #87 -: Март 13, 2008, 08:19:54 am »
Да се отчета- не съм кърмачка вече, очаквах доста трудно да мине целия процес, но ето че му е дошло времето. Детето си спи в кошарата по цяла вечер, само към сутринта промрънква, взема я при нас да се успокои и пак заспива.
Сега остава висящ проблема с непиенето на АМ ...
Скорошно оздравяване на всички болни бебоци, че е много гадно
За хрема няма ли да е добре малко инхалации да се направят  :ask:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #88 -: Март 13, 2008, 08:35:20 am »
Бе слагаме и Олинт, обаче си хърка носа и това е, даже от през нощта започна и една отхрачваща кашлица. Аман вече!
Иначе се смее, закача, пищи 8)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #89 -: Март 13, 2008, 08:54:13 am »
Вашите деца колко често падат?
Симеон всеки ден си удря главата, ама буквално всеки ден.
Днес е с огромна цицина по средата на челото и обелен нос - много кръв, много плакане :(

Ultra, знам за някакви меки и проветриви касчици за малки дечица точно за предпазване на главичката при такива падания. От познати използвали ги знам, че били удобни и не запарвали, но не съм ги виждала как изглеждат.
Моя мъж иска за Зори да вземем такава, защото тя отсега дивее нон-стоп пък като проходи самичка представям си какво ще бъде.
Виж попитай по магазините, може наистина да се окажат добри.


*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #90 -: Март 13, 2008, 09:17:42 am »
Eeee, Мини, айде, честито целонощно спане в кошарката :wink:
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #91 -: Март 13, 2008, 09:38:52 am »
Мда, заредили са с Нан 2, от 8.82 на 10.40 лв. Не, че няма да го купувам пак, ама не е ли множко бе да му се невиди  :x
А, не се оплаквай. Нашият аптамил беше 15лв. преди да изчезне и като се появи пак, сега го купувам за 28-29лв. С 300гр. е повече, а цената се вдигна със 100%. Ей на това му се вика печалба...
<br />[link=http:
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #92 -: Март 13, 2008, 09:39:45 am »
Мини, браво на Стефито, че толкова бързо се е справила с отбиването.  :)
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #93 -: Март 13, 2008, 14:39:20 pm »
Ани, и Криско си удря главата по-често от поносимото за мен :( най-вече като се заинати за нещо и започне с изпълненията :oops:
за градината - в Увекинд ще го запишем.

мами, кой друг освен СтефиЗ е слагал Превенар на детето си?
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #94 -: Март 13, 2008, 14:59:25 pm »
Ани, и Криско си удря главата по-често от поносимото за мен :( най-вече като се заинати за нещо и започне с изпълненията :oops:
за градината - в Увекинд ще го запишем.

мами, кой друг освен СтефиЗ е слагал Превенар на детето си?

Ман и аз съм тема ваксини и тъкмо щях да пускам даже тема за Превенара. Да си кажат мамите с опит от тази ваксина. Аз съм решила да я сложа и досега търсих, надежден доставчик и май се сдобих с такъв, та другата седмица живот и здраве ще имам двете дози.


Сега да ви се пооплача от реимунизацията с Пентаксим. Вчера както бях писала, забелязах коремни болки и редки изпражнения, после се появи и раздразнителността и неспокойният сън. Върха беше, когато се събуди от следобедният сън, Тони не можеше да си движи крачето, пищеше от болка, не даваше да го пипам въобще. Не искаше да ходи, да не говорим за клякане. Уплаших се аз и веднага звъня на личната и меря Т, слава богу нямаше. Да обаче, това дете не спира да пищи нито мога да го облека нито да го утеша. Започна и да се дави, от това да не може да си поеме дъх, той така прави като плаче дълго. Не си спомням как му набутах в устата Панадола и вече ще го вода в спешното по съвет на личната, като явно му подейства лекарството и той се успокои и проходи. Цяла нощ пищя, вдигна и Т, в момента е раздразнителен, сънлив с неспокоен сън, коремни болки и явно крачето все още го наболява, защото не иска да кляка. Като цяло не е моят бяс, гушка се и почти не се отделя от мен.
Та така оплаках ви се, дано с Превенара нямаме такива ядове. А интересното е,че при трите приема на Пентаксим, не сме имали такива екшъни, може би само при третата доза беше леко раздразнителен само.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #95 -: Март 13, 2008, 15:19:31 pm »
Перде, в листовката на ваксината е описан този негативен ефект с изтръпването на крачето - дължи се на Хиб-съставката. рядко се случвало, жалко, че на вас се е паднало. но е преходно и не е тревожно. личната ти лекарка явно не е наясно с ваксината и страничните й ефекти, щом те е карала в спешното да ходиш. интересно, какво щяха да направят там?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #96 -: Март 13, 2008, 15:50:32 pm »
Ман, аз не съм слагала, но мисля намеря начин да се сдобия с Превенар. Май ще трябва да се ходи до Гърция. педиатърът я навих и взехме решение, че ако се снабдя с ваксината, ще я слагаме на 7 и на 9 месеца, и след това реимунизация догодина. Денито е слагала на Зори три пъти Превенар и каза, че няма проблеми с нея.
Перде, като казваш доставчик някой ще ти я носи от Гърция или?

за АМ - НАН 1 отдавна е над 10 лв. Аз пък послушах Бърди и минах на Хумана, защото Александра не акаше по 4 дни от НАН, но никъде из нашата махала не зареждат редовно. :(
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #97 -: Март 13, 2008, 16:13:07 pm »
Ман, какво те тревожи Превенара? Ние имаме сложен, няма никакви проблеми с него. Бърди е много доволен и го препоръчва.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #98 -: Март 13, 2008, 16:19:24 pm »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #99 -: Март 13, 2008, 16:23:30 pm »
Перде, като казваш доставчик някой ще ти я носи от Гърция или?

Първо търсих кой надежден и отговорен човек да ми я купи и евентуално изпрати с куриер, но се оказа че моята позната ще си идва в БГ, така че ще ми я донесе лично. Иначе разпитах DHL и те извършват такава услуга, подобни пратки които изискват съхранение в хладилник ги доставят в специални опаковки използвайки сух лед. Излизаше към 70-80 евро пратката за две дози от ваксината.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!