0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« -: Март 10, 2008, 06:40:28 am »
Добро утро в новата седмичка!
Нека тя да бъде изпълнене с хубави емоции и незабравими моменти,
По-вече усмивки, здрави бебенца и нови бременелки!

Днес имаме празник-нашите сладки дечица стават на 6месеца!
Хайде почерпете се за наше здраве!
« Последна редакция: Март 10, 2008, 06:49:38 am от mecheto »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #1 -: Март 10, 2008, 08:02:03 am »
Честита нова седмица и от нас! Честита навършена половин година на малките мечета!

Аз имам въпрос : ко значи "модифицирано нишесте" - тва дето го изписват на някои от пюретата. Кое му е модифицираното?
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #2 -: Март 10, 2008, 08:13:28 am »
Лека и спокойна седмица и от нас с Ангел!
Да се похваля,че за 8-ми март Ангел ми направи най-хубавия подарък,като се обърна за първи път от гръб по корем,вече бях започнала да се притеснявам ,че на 4м.и половина не проявява никакъв интерес към обръщането.Но за сметка на това от вчера отказва да суче,аз го и дохранвам,но сега напълно отказва кърма,което леко ме натъжава,искаше ми се да го кърмя още малко,нали скоро бяхме на антибиотик и ми се щеше да засиля имунитета му,но каквото дойде.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #3 -: Март 10, 2008, 08:50:20 am »
baksisa, ако не иска да суче, пробвай да изцедиш кърмата и да му я дадеш с шише, не дохранвай с АМ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #4 -: Март 10, 2008, 08:57:26 am »
Аз имам въпрос : ко значи "модифицирано нишесте" - тва дето го изписват на някои от пюретата. Кое му е модифицираното?

Пак ще ошарим темата с честитки и манджи  :D
Лейди, виж в темата за храненето, бях дала линк съвсем наскоро.

А, намерих го: Ако нишестето е променено по химичен път, се нарича „модифицирано нишесте” и спада към подобрителите. Химично модифицираните нишестета имат Е- номера от Е1404 до Е- 1451. В съдържанието на продуктите за тях е достатъчно обозначението „модифицирано нишестеМодифицираното нишесте се получава от нишесте. Суровина за нишесте за растения като царевица, картофи или пшеница.
-  Царевицата или царевичното нишесте може да съдържа части от генно манипулирани растения, особено когато суровината е внесена от САЩ или Аржентина. Вероятността ще се увеличи, ако , ако се стигне до увеличаване на на посевите на генно- манипулирана царевица в ЕС.
-   При картофите и пшеницата засега не се отглеждат генно- манипулирани сортове. В бъдеще това обаче може да се промени.

От тук http://georgievi.atspace.com/eta.htm#м

Честити пораснали момчета-мечета, живи и здрави да са!

Дай Боже седмицата да е пълна само с добри новини!
« Последна редакция: Март 10, 2008, 09:07:41 am от borovinka »
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #5 -: Март 10, 2008, 09:20:00 am »
Здравейте, хубава и успешна седмица на всички!

от 2-3 дни имам чувството, че Емо се опитва да намали храненията на 5. вчера примерно го будих за всяко от храненията през деня, суче по-малко време, често пуска гърдата. не искам да го будя за ядене, но ми се струват малко 5 хранения за бебе на 2 месеца (сега яде 6 пъти, като сам си направи този режим).

Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #6 -: Март 10, 2008, 09:23:51 am »
Пипи, и моята девойка намали храненията на 5 от няколко дни - ние сме на АМ и аз не я будя да яде, защото тогава изяжда много малко. Нощем прави по 9 - 9,30 часа сън без прекъсване. И на мен ми е интересно, дали това е нормално за толкова малко бебе?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #7 -: Март 10, 2008, 09:48:48 am »
Ведра и слънчева седмица и от нас с Митака!

:flower:Мече да са ти живи и здрави  :babyflips: :babyflips:Мечетата!
Големи да пораснат!

Бакси и Митака е така, ако не му помагам при гимнастиката, сам не иска да се обръща!
Ама то тва дупе дига ли се?


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #8 -: Март 10, 2008, 09:55:27 am »
Спорна седмица и от мен!
Пипи, Фоксче, сега отворих дебелия теФтер  :wink:, Боян по същото време е минал на 5кратно хранене. Месец по-късно мина на 4кратно, кара така 20тина дни и сега отново се храни по 5 пъти.

Баксиса, браво на Ангел. Моето дебелаче не проявява никакъв интерес към такива дейности. Два-три пъти се обърна от корем по гръб, но то беше по-скоро от зор. Вече и това не прави.
За сметка на това, обаче, иска да стои седнал.

Аз имам две големи чуденки - захранването и слънцезащитния крем.
Захранването ще го правя на края на април и имам още време да се чудя, но пък кремчето ми е на дневен ред. И понеже Боян има АД, изразяващ се с екзема на лицето, ще помоля Ултра да сподели за нейните неволи около избора на такъв крем, че след нейните думи не смея нищо да купя :?
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #9 -: Март 10, 2008, 10:26:45 am »
Пожелания за хубава седмица и от една новоизлюпена леля  :lol:
Моля за съвет. Снахата цеди кърма и я съхранява в хладилника. Въпросът е може ли да се смесва кърмата, която е престояла в хладилника с тази, която е изцедена сега? Или да се дават от две различни шишета?
Предварително благодаря  :D

lb2f
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #10 -: Март 10, 2008, 10:26:52 am »
Слънчева седмица и от нас!
Да са здрави дечицата и много да слушат!

Пипи, според мен всичко е индивидуално. Рая яде по 4 пъти на ден
като стана на 3 месеца. Педиатърката беше в потрес, че детето
не яде достатъчно и каза да я будя рано сутрин и да я храня.
Е как си предстаявяш да я будя в 6.00 като на нея й се спи до 8.00 :D
и така и не можах да върна 5-то хранене. Детето е спокойно, наддава и
няма грижи. Мисля, че трябва да се водим по тях, и ако си наддава
добре, не би тябвало да имаш притеснения.

Баксиса, браво на вас! И ние като Митака сме мързеливи още и си седим по гръб :lol:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #11 -: Март 10, 2008, 10:35:37 am »
Пожелания за хубава седмица и от една новоизлюпена леля  :lol:
Моля за съвет. Снахата цеди кърма и я съхранява в хладилника. Въпросът е може ли да се смесва кърмата, която е престояла в хладилника с тази, която е изцедена сега? Или да се дават от две различни шишета?
Предварително благодаря  :D

Джазинка, аз съм смесвала по този начин и няма проблеми. Все пак
зависи колко време я съхранява в хладилника. Аз не държа повече от 24 часа.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #12 -: Март 10, 2008, 10:44:30 am »
Мерси, Наде  :bighug:

lb2f
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #13 -: Март 10, 2008, 10:49:38 am »
Пожелания за хубава седмица и от една новоизлюпена леля  :lol:
Моля за съвет. Снахата цеди кърма и я съхранява в хладилника. Въпросът е може ли да се смесва кърмата, която е престояла в хладилника с тази, която е изцедена сега? Или да се дават от две различни шишета?
Предварително благодаря  :D

както е казала надин може, стига да не преседява повече от 24 часа, а в листовките на авент даже и 48 часа пише. само че като цеди нова кърма е добре да поседи и тя първо в хладилника и после да се смесят двете, идеята е и двете дози кърма да са студени, а да не се смесва топла със студена.
честито племениче! :)

мерси за отговорите, значи ще пробвам да не будя Емо за ядене, пък да видим как ще му е удобно :)

Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #14 -: Март 10, 2008, 12:04:48 pm »
Пожелания за хубава седмица и от една новоизлюпена леля  :lol:
Моля за съвет. Снахата цеди кърма и я съхранява в хладилника. Въпросът е може ли да се смесва кърмата, която е престояла в хладилника с тази, която е изцедена сега? Или да се дават от две различни шишета?
Предварително благодаря  :D
Може, но в рамките на 24 часа. Аз накрая давах основно смесена от много изцеждания, защото нямаше почти нищо и цедях през час и я давах чак вечерта, че да събера нещо повече.
Хубава седмица на всички. Мия в събота рева почти цял ден нон стоп. както писах миналата седмица, явно изкара някакво неразположение на крак, но вчера вече си беше добре и отново в настроение. Почна да казва леля, което е странно, защото макар, че има 2 лели, ги вижда доста рядко, ама тя си знае най-добре.
<br />[link=http:
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #15 -: Март 10, 2008, 12:18:57 pm »
Да се включа и аз в седмичната тема и да се похваля, то да не чуе дявола, де, ама тази нощ за първи път не помня откога спахме нормално. Вече си бях помислила, че никога повече няма да си легна преди три-четири сутринта, но снощи Тошко ме изненада. Заспа към 1,30 и до 10 сутринта се събуди само два пъти, за да яде. Спа много спокойно, абе много съм доволна.
И да ви попитам, момичета, по колко пъти на ден правите гимнастика и масаж? Аз гимнастика правя колкото пъти се сетя, но масажчетата по-рядко, че нали трябва да е на голо.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #16 -: Март 10, 2008, 12:29:46 pm »
Пипи,Ангел беше на 3м.когато мина на 5хранения,педиатърката не беше съгласна,но детето си наддава добре,така че аз не го насилвах за 6 хранения,следи как наддава
Марипоса,гимнастика правя на крачетата при смяна на памперс,а масажче само след баня.
Коки,Надин,то Ангел се обърна 1-2пъти и му омръзна ,днес отново не проявява интерес,но и аз не го насилвам,иначе все се напъва да става
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #17 -: Март 10, 2008, 12:38:15 pm »
Въпросът е може ли да се смесва кърмата, която е престояла в хладилника с тази, която е изцедена сега? Или да се дават от две различни шишета?
Предварително благодаря  :D

Джази, както е писала Пипи, преди да се смесят, новоизцедената трябва също да се охлади за по-сигурно, това става най-лесно като сложиш шишето с прясната кърма в съд със студена вода.


Относно времето за съхланение, ето инфо тук http://missby.wordpress.com/2008/01/08/store-milk/
Приятна нова седмица с много слънце за всички!
« Последна редакция: Март 10, 2008, 12:41:39 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #18 -: Март 10, 2008, 13:48:04 pm »
Слънчева и спокойна седмица и от нас!Надявам се,че приемате новоизлюпени бебета и майки да ви досаждат с разни въпросчета :lol:,когато успея да влезна де!Усмихнат ден от нас!
*
Re: Нова седмична тема 10.03 - 16.03
« Отговор #19 -: Март 10, 2008, 14:09:21 pm »
Хубава и слънчева седмица и от нас :D
Днес беше първия учебен ден на Деси. Оставих я в яслата за 2 часа. Държала се е мъжки, не е плакала за мама, играла си е много с децата и играчките...
Да видим как ще е утре, че сърцето ми е свито :?